Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kakšno masko imaš?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
205 komentarjev na to temo

#51 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 11:43

Ma SEJ, ni dab komplicirali. Pod svojim predpražnikom je treba pogledati in tam zadevo pošlihtat, potem pa itak vse gre :8): kot po maslu. Preveč vprašanj itak škodi x?x :o|o: .
Mene glih ne bi veselilo, da bi še enkrat šla skozi iste lekcije. Bi bil dolgcajt x:Dx . Se pa vedno sprašujem, ali sem odreagirala prav ali me bo še enkrat "štrafalo" isto. Bemti - ta negotovost.... :xx!:

#52 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 30. avgust 2004, 11:45

Sem pa nekaj opazila na tem forumu: tako hitro kot kdo prizna kakršnokoli napako ali pa da vsaj zadiši po njej, se od kdo ve kje pojavijo "partizani"in hajd z grešnikom v prvi jarek. :eek:  Še vedno ne razumem v čemu je point?! Ampak - čas vedno prinese prave odgovore-......x:o)x

:palec: :palec: :palec: x;)x
Dum spiro, spero.

#53 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 12:07

hehehe, zdej so pa skliznli x:Dx :vragec: x:Dx

#54 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. avgust 2004, 12:44

Kdo? :eek:

#55 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 30. avgust 2004, 12:49

[x Npr če hočem bit seksi, da bi tipa kao zapeljala... hehe in postanem zmedena, prisiljena, ne vem več, kje imam glavo, odzivi kasnijo...

jaz takrat ne morem in nočem biti nekaj kar nisem.
stran z maskami. važno mi je da šteka da sem ranljiva in da nisem kar tako.. sem pa zelo previdna komu to pokažem.

poleg tega pa takrat pride na površje tista nezavedna prvinskost, ko čutiš svoje telo in kemijo ipd. in telo kar samo od sebe nezavedno "zapeljuje" x:Dx x:Dx

moja maska v vsakdanjem življenju je tista ki skuša zaščititi občutljivost, ampak je velikokrat nepotrebna, ker v resnici ne ščiti ampak me le ovira.

#56 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 30. avgust 2004, 13:15

jaz sem pa bl slab igralec..se mi da vse na faci prebrat, če je kaj narobe,če sem žalostna,če sem vesela sploh, če sem pijana ali pod vplivom česa, če sem..mogoče si dam masko gor takrat, če kakšnim ljudem nisem ok..potem zaigram hladnost,nezainteresiranost..
DON'T PANIC

#57 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 30. avgust 2004, 13:23

jest sm bl misla s tega stališča, da si prisiljen delat ali bit nekaj časa v družbi(npr.na kakem roj.dnevu) s tako osebo, ki ji nisi glih simpatičen ali nekaj..potem pač zaigram.s folkom, ki jim nisem ok, se mi ne da..samo nisem pa taka, da bi lahko grdo odjebala nekoga ali da bi žalila..zato se raje umaknem oz. zaigram nezainteresiranost..
DON'T PANIC

#58 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 17:35

ja, z leti se človek vsega navadi. Tam pri dvajsetih je najbrž čisto vseeno, kako te štekajo. Potem, ko si nabereš nekaj ljudi okrog sebe pa je že treba uporabit dozo strategije (npr. tašča x:Dx ) če hočeš met mir pr hiši.
Ma, sej sploh ni tko hudo, človek se vsega navadi in z leti niti ne ve več, kdo je on in ali je to res on ali samo z iskušnjami pridobljeno bistvo. Ampak-načeloma je tudi to on. Tisto, kar smo bili takrat pa tako ne vemo oz. ne poznamo več x:Dx . Eh, sej sploh ni važno. Važno je, da se mamo fajn. Če bi lahko vsi bili takšni kot hočemo bit, bi bila najbrž vojna že za vsakim blokovskim vogalom.... Ljudje pač, kva čmo :vragec: x:Ix :xx!: :2src: x:Dx

#59 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. avgust 2004, 17:51

Maske. A jih kdo nima? Po moje se razlikujemo samo po tem koliko so trdne maske in priraščene na naš obraz, ki ga priložnostno razkazujemo.

V bistvu z zorenjem in osebnostno rastjo se maske izgubljajo...a do tam....je kar dolga pot, včasih.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#60 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 30. avgust 2004, 18:03

Maske. A jih kdo nima? Po moje se razlikujemo samo po tem koliko so trdne maske in priraščene na naš obraz, ki ga priložnostno razkazujemo.

V bistvu z zorenjem in osebnostno rastjo se maske izgubljajo...a do tam....je kar dolga pot, včasih.

ja in včasih se maska kar prilepi, pa ne vemo več, da sploh obstaja...ker nam tako paše :palec:

#61 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 10:44

vsak, ki ti pride v življenje nosi neko sporočilo. To velja tudi za tiste, ki nam niso glih simpatični. V življenju se je pač treba soočiti z različnimi situacijami in ljudmi. Ampak, preživeta leta prinašajo izkušnje in kaj je v končni fazi maska (strategija, diplomacija, odobravanje, dopuščanje drugačnosti) je veliko vprašanje. Izkušnje naredijo svoje x;)x

#62 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 31. avgust 2004, 10:47

Dolci tale tvoj zadnji post .. meni pomeni maska to,d a čutiš ali misliš eno, obnašaš se pa drugače. Če se pa danes obnašaš drugače kot pred leti se pa zaradi zorenja, izkušenj, svojega razvoja. Zdaj pač si drugačno bitje kot pred temi izkušnjami x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#63 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:00

Dolci tale tvoj zadnji post .. meni pomeni maska to,d a čutiš ali misliš eno, obnašaš se pa drugače. Če se pa danes obnašaš drugače kot pred leti se pa zaradi zorenja, izkušenj, svojega razvoja. Zdaj pač si drugačno bitje kot pred temi izkušnjami  x;)x .

načeloma se strinjam s tabo, vendar so situacije v življenju tudi takšne, da se ne odzovemo vedno tako, kot čutimo. Npr. Sosed je na svoji novi hiši naredil fasado, ki meni nikakor ni sedla. Ker pa je to moj prvi sosed, s katerim se dobro razumem, me je, jasno, vprašal, kako se mi zdi, če je v redu. Pred leti bi mu jasno odgovorila nekako takole: "Ej, meni se pa zdi, da je to pretemno in da na to hišo ta barva ne paše, pa še vsak dan jo bom morala gledati." Danes pa sem mu odgovorila tako:"Ej čisto v redu je. Hiši da nek poseben pridih. Nekako posebna je." On je bil zadovoljen, ker je slišal odobritev in jaz, ker sem premagala svojo impulzivnost (ki je v preteklosti bila moj sovražnik št. 1.). Fasade se, jasno ne dela vsak dan in bo z njo moral biti zadovoljen naslednjih 2o let, zakaj bi mu torej jemala veselje. Nisem se zlagala, nisem mu povedala svojega odkritega mnenja in nisem si pridobila nezadovoljnega soseda. Moje mnenje je, da sem si nadela masko. Ali z drugimi besedami, sprejela sem drugačnost, nič se nisem zlagala, po pravici pa vendarle nisem povedala. To je sicer mala maskica, ampak tudi maskica je maska.... :xx!: Saj načeloma nisem glih zadovoljna s seboj, vendar je to primer situacije, ko ne znam (ali nočem) odreagirati drugače.

#64 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:06

Dolci jaz mislim, da si naredila prav. Ti bos pa svojo fasado pobarvala po svojih željah. Sprejemati drugačnost je zelo težko, lahko si ponosna, da si znala tako odgovoriti.

kaj bi naredila s tem, če bi rekla....meni se pa tole zdi ful grdo....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#65 surya

surya
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 452

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:09

jest sm bl misla s tega stališča, da si prisiljen delat ali bit nekaj časa v družbi(npr.na kakem roj.dnevu) s tako osebo, ki ji nisi glih simpatičen ali nekaj..potem pač zaigram.s folkom, ki jim nisem ok, se mi ne da..samo nisem pa taka, da bi lahko grdo odjebala nekoga ali da bi žalila..zato se raje umaknem oz. zaigram nezainteresiranost..

uuu..jooooj....jst tega nebi mogla..že zarad tega..k bi se mi oseba k bi mi bla odvratna tok..upirala...da bi ji samo lepo na lep nacin povedala...svoje...sploh...nekak...ne prihajam v stik z osebami k mi nebi ble na nek nacin simpaticne...al pa da bi se ful razlikovale od mene...

no dobr POLENTE..sam to je ze druga zgodba xDDx
ps: Polenta (izraz za folk k je umetn "instantn").. xDDx

mislila sem na folk, ki mu jaz nisem simpatična in ne obratno..sicer je pa vseeno..jaz mislim, da vsak človek v življenju igra, eni bolj drugi manj.jaz se trudim manj x;)x
DON'T PANIC

#66 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:20

Dolci jaz mislim, da si naredila prav. Ti bos pa svojo fasado pobarvala po svojih željah. Sprejemati drugačnost je zelo težko, lahko si ponosna, da si znala tako odgovoriti.

kaj bi naredila s tem, če bi rekla....meni se pa tole zdi ful grdo....

Meni se tudi zdi pravilna reakcija, fasado je on naredil na svoji bajti, tebi ni nad všeč, si pa sprejela, da je hiša njegova, naj si jo naredi po svojem okusu in si rekla, da je posebna, kar se pa spet nisi zlagala.

Maska bi bila, če bi rekla, da ti je fuul všeč, da bi imela takšno tudi ti. Če ne pohodiš ljudi, ko izražaš svoje mnenje, še ne pomeni, da imaš masko gor.

Jaz bi rekla, da si čisto pošteno povedala kaj misliš xsrcx :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#67 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:44

MASKO......... xscratchx Za pusta vsakič drugačno, včasih sm celo brez nje xDDx x:Dx

#68 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:44

cosma, JanjaK :palec: grazias x:)x

#69 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:45

Cosma, JanjaK :palec: grazias x:)x

#70 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:47

x:Dx x:o)x x:Dx ....jaz mam zdaj dva dneva tako z bulo pod očesom... x:o)x x:Dx x:o)x
Če hočeš biti srečen....BODI!

#71 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:47

Cosma, JanjaK :palec: grazias x:)x

#72 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 11:51

ups, mišljeno je bilo samo enkrat, ampak tudi trikrat ne bo škodilo... x:Dx

#73 Chandra

Chandra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 537

Objavljeno: 31. avgust 2004, 12:41

Kako masko imam? Hm...bolj "videz" ki mi ga pripišejo ljudje, ki me ne poznajo. Pravijo, da zgledam kot "duhovna"( xrolleyesx karkoli bi že to naj pomenilo) oseba, pa plaha, tiha ,mirna in sramežliva. Mirna sem res, tudi tiha-sploh med nepoznanimi, ampak plaha in sramežljiva pa ne xrolleyesx

#74 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 31. avgust 2004, 16:44

Sosed je na svoji novi hiši naredil fasado, ki meni nikakor ni sedla. Ker pa je to moj prvi sosed, s katerim se dobro razumem, me je, jasno, vprašal, kako se mi zdi, če je v redu. Pred leti bi mu jasno odgovorila nekako takole: "Ej, meni se pa zdi, da je to pretemno in da na to hišo ta barva ne paše, pa še vsak dan jo bom morala gledati." Danes pa sem mu odgovorila tako:"Ej čisto v redu je. Hiši da nek poseben pridih. Nekako posebna je." On je bil zadovoljen, ker je slišal odobritev in jaz, ker sem premagala svojo impulzivnost (ki je v preteklosti bila moj sovražnik št. 1.). Fasade se, jasno ne dela vsak dan in bo z njo moral biti zadovoljen naslednjih 2o let, zakaj bi mu torej jemala veselje. Nisem se zlagala, nisem mu povedala svojega odkritega mnenja in nisem si pridobila nezadovoljnega soseda. Moje mnenje je, da sem si nadela masko. Ali z drugimi besedami, sprejela sem drugačnost, nič se nisem zlagala, po pravici pa vendarle nisem povedala. To je sicer mala maskica, ampak tudi maskica je maska.... :xx!:  Saj načeloma nisem glih zadovoljna s seboj, vendar je to primer situacije, ko ne znam (ali nočem) odreagirati drugače.

colci brrrrrrr hehe ves kaj x:px x:o)x to je pa laz! ne pa maska!

maska je (po moje) da se sam skrivas pred sabo! sam sebi verjames, se prepricujes, in s tem prepricujes druge, da si ti kot osebnost nekaj kar nisi, ker se pretvarjas, skrivas!

neka majhna neskodljiva laz, da z njo das veselje svojemu sosedu, pa za moje mislenje nikakor ni maska! sej dopuscam da se motim, kar je cist clovesko x:o)x mah, uglavem se strinjam z janjoK :palec:

sj mam js tud maske... predvsem pred ljudmi, ki mi kaj pomenijo, v strahu, da jih ne bi izgubila..., vendar ce je prisotno dovolj iskrenosti, zaupanja, ljubezni v taksnih in drugacnih odnosih, se tudi te maske raztopijo!
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#75 dolci12

dolci12
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 249

Objavljeno: 31. avgust 2004, 17:47

heh Kapica, saj se v bistvu nisem zlagala, samo čisto po pravici nisem povedala. A je to laž? Morbit je, morbit ni, kdo bi vedel?
Kar se tiče take maske, da že sami verjamejo vanjo pa se popolnoma strinjam s tabo. Res je, da je veliko takšnih, ampak oni tega niti ne vedo, niti ne priznajo... x8Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0