Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj bomo dons jedl


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
14647 komentarjev na to temo

#14551 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 19. januar 2017, 10:14

Ahahah Cookie jota, mineštre v loncu ...tako kt  v vsakdanu vso tole pisano dogajanje, kaj ne ? -sej vem, da ni smešno, sploh tebi ne...

Res je en čudež, ko pogledam ob tvojem branju tud sebe za nazaj ...čudež v tem smislu kaj zmore človek, ko je v zagonu družinskega tempa, majhnih otročičev....

Poganjaš se, furaš....svugde te ima....al najmanje za sebe....wink.png

 

Le splaniraj si tud ti svoje plavanje ...pa ne v tem šundraraju ...tud kje zase ...v kakšnem bazenčku z zimsko idilo in masažico.

...In to sproti še preden prekuriš....hebeš cukre pri tašči, kak dan na teden ali dva - ne bo nobeden izdahnu zarad nekaj oslarij.....

 

Ker, ko čez desetletje takšnih vijavaj pogledaš kaj vse si zmagala v raznih situacijah veš, da tega ne bi uspelo niti super catwoman...

Zakaj pa misliš, da ma tale krempeljčke, biče..pa svoje vice za odskok na daljni lok obzorja ?...icon1_blush.gif

 

opažam pa, da tale naš Bogec namenoma žensakam pozabi napopat tele čipe za zgodovinski spomin...u svakom životu;  ma eno te isto ....kot izgleda flowers.giftongue.png

 

In kako se opredeli moškega ?

Moški je bitje, ki dela.

Pika je za tem, ko všteješ še compe, emile in telefone.biggrin.png

 

Joojjjjj ...raje ne bi še jest o tem...khm, khm.....partyy.gifsing.gifem45.gif icon18.gif icon1_sneaky1.gif

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

drgač pa za malico pojedla;

Romboidno polnozrneto žemljico  s konopljinim oljem od Petovarja (ki ga nosim s seboj v torbici v takšni flaška embalaži za na šljunk icon1_wink.gif ), namazano še s humusom  in posipano z drobnjakom ....

Zraven pa popila še 3dcl kefirja Krepko (...jogurtov ne prenašam, ta kefir mi je pa čist neki drugega - mi ne povzroča težav )

 

- Za kosilo bo danes bogata mineštra s cvetačo, brokolijem,  korenom, kolerabo in lečo....

- popoldan si bom privoščila kakavovo strjenko s kaki kremo..

- Zvečer pa malo prosene kaše z nekoliko domače skute in jabolki...

 

Dober tek tudi vam ...yuma.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14552 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 19. januar 2017, 11:14

... biggrin.png...

Shamann ...a neb blo vseen lepš vidt razmajeno protezo - kt redke zobe zarad odpiranja pirovskih flaš ...tongue.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14553 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 19. januar 2017, 11:24

ne se bat, ne izpostavljam svojih zob ... imam svoje zobe v stanju 1A ... pitje pira pa je pri meni bolj simbolično ... biggrin.png

 

...ja pol si pa res za ukrast ....pa za na polico doma....da se tamlele svetiš kt ena ikonca... love3.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14554 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 19. januar 2017, 14:25

oh...hvala res hvala bogi, da je tole vse za mano. vzgoja in mala deca...ja, pri nas je bila križ ta mlajša, ker se non stop preoblačila. ne te hlače..toto kiklco...ne kiklco...naenkrat me gola prigledala...oblekco hočem...pa tvoje čevlje...popizdiš...sploh ko vidiš, da kopala po omari...jah, zdaj na srečo v trgovini s cunjami dela preko študenta. mater, da je verjetno edina, ki uživa tam v vsaki fazi..kojega kur...a študira...bi tam trgovka v trgovini bila..pa zdravo.

 

no..hrana...tudi kuhano kislo zelje..pa kašnate klobase - krvavice iz Jagra pečena na krompirju z jabolki, čebulo in pimetu..meni je tole ful dobra kombinacija. mladež vihala nos..ker kao presladko zaradi jabolk.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14555 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 19. januar 2017, 20:14

kuhan črni + neglaziran riž

na hitro popečeni trakci purana

isto naredla s korenjem, cvetačo, porom in brokolijem

 

vse skupaj zmešala



#14556 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 20. januar 2017, 08:40

uf, jaz pa obožujem piment (veliko pimenta) v korenčkovi juhi. Moji se seveda zmrdujejo nad količino pimenta, zato si ga v željenih količinah natrosim šele na krožniku.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14557 enapačtaka

enapačtaka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 392

Objavljeno: 22. januar 2017, 11:04

Za zajtrk sem pojedla dve jajčki (od kur z imeni) umešani z mletimi bučnimi semeni obloženo s pesino solato(ker je dobro in da se jajca preveč na ponev ne primejo) in pirino žemljico. Vse skupaj sem zalila s sladko žitno kavo. Kakšen občutek. rolleyes.gif


Dr. Dolittle je fantazijski lik.


#14558 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 22. januar 2017, 16:50

kisla repa in domača krvavica



#14559 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 24. januar 2017, 11:34

Ana Roš je najboljša kuharica na svetu http://www.24ur.com/...a-na-svetu.html


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14560 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 24. januar 2017, 14:27

hmmm ... jebeš tako hrano, ko si moraš po njej najprej nekaj naredit, da se naješ ... brez pomisleka ostajam pri moji kuharci biggrin.pngyes.gif

Jz pa z veseljem dam "mojo kuharco" stran icon_smile_big.gif in bi si pustila pedenat. Ne samo od Ane Roš, že s par stopničkami manj dobrim kuharjem bi bila zadovoljna, a da bi pripravljal hrano s srcem. 



#14561 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 24. januar 2017, 14:58

icon26.gif ... kakor ti je všeč ... kuharco je treba izoblikovat ali pa nagnat ... biggrin.png

Jz "mojo kuharco" ful oblikujem...sam bi ji pa pasalo, če bi se lahko že malo penzionistično obnašala. tongue.png



#14562 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 31. januar 2017, 13:44

Včerej je žena namočila fižol in ječmen za ješprenj.

 

Mislm...sej...ješprenj je dober...včasih. Ene tko kt Nick Cave. Odličen. Če si v depri, te potopi u njeno globino, če je pa še nimaš, jo maš pa pol ziher.

Jst pa rabm zdej sonce, lahkotnost, mejhno zmešnjavco barv...in okusov. Poleg tega sem pa porajtal, da sta v hladilniku še dva pusjkova šnicla.

 

Tko sem se odloču, da bo žena dons počivala, jst se bom pa lotu krmaša /namest ješprenja/.

 

Krmaš je ena taka jed, k ti lahko ful rata al pa čist zajebeš.

 

Morm se pohvalt, men je ful ratal.

 

icon25.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#14563 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 31. januar 2017, 13:59

biggrin.png Butl ... zdaj pa hitro povej, kako skuhaš krmaš ... men je google sam enga fuzbalerja vrgel ven tongue.png 

 

ješprenj je menda dober za jetra ... no ... tud men zapaše samo občasno ... z veliko zelenjave in bolj na župco wink.png



#14564 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 31. januar 2017, 14:00

Upam, da ne zajebat laugh.png

 

******

telečjo obaro - iz našega krmišča. Pa še dobra je bila


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14565 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 31. januar 2017, 14:31

Za krmaš rabiš tri stvari: mal domišljije, vesele do kuharije pa kar maš od sestavin.

 

Jst sem mel namočen fižol, namočen ječmen in dva šnicla, svež ingver, eko limone in pomaranče, paradajz in papriko. Pa začimbe, k so itak skoz u kuhinji.

 

Ekola. Posebej sem skuhal fižol z lovorjem in šetrajem in ga odlil. Skuhal sem ječmen in ga odlil. Pujsa sem mariniral v oljčnem olju, limoninem soku, kurkumi, ingverju v prahu in meti.

Narezal sem en kr kos ingverja na trakce, ga dal v ponev, dodal zrezke in jih pekel cca 8-10 minut, pol pa vse skupej odstavu in pokril. V drugo ponev sem dal kuhan ječmen in ga na suh tenstal nekaj minut, da se je posušu in preden se je začel zapekat, dodal tud fižol, da se je še ta posušu. Pol sem dodal vsebino druge ponve; meso, ingver in marinado, kar jo je še ostal in cmaru kakšno minuto, dve, tri, da so se okusi prepojili, nakar sem stisnu not še pol limone in pol pomaranče ter limonino in pomarančno lupinco, za na konc pa še kr nekej posušene mete, premešal in to je to.

 

Za solato je bil pa paradajz s papriko, čebulo, fižolom /ker ga je še blo nekej a ne/, baziliko, olivnim oljem, jabolčnim kisom, limonino in pomarančno lupinco.

 

Zraven pa glaž refoška.

 

Mislm, ne da bi se hvalu /no, mal se/, ampak res je blo dobr. Tko, kt da sva pod palmo, sonce greje, valovi oblivajo obalo. Prou mal poletja, svežine, lahkotnosti sem prnesu v najino kuhno dons.

 

Fajn

 

icon_smile_tongue.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#14566 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 31. januar 2017, 14:59

biggrin.png Butl ... zdaj pa hitro povej, kako skuhaš krmaš ... men je google sam enga fuzbalerja vrgel ven tongue.png

 

ješprenj je menda dober za jetra ... no ... tud men zapaše samo občasno ... z veliko zelenjave in bolj na župco wink.png

Krmaš = Kar imaš laugh.png


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14567 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 1. februar 2017, 10:33

Skleda fižola, koruze, rdeče čebule in malce pancete bode.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14568 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 1. februar 2017, 11:24

Krmaš = Kar imaš laugh.png

ohmy.pnglaugh.png sem pričakovala kako staro, domačo jed ... hv, za razsvetlitev wink.png

 

repa in fižol ... in ker so bile omenjene ... krvavico  tongue.png 



#14569 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 2. februar 2017, 08:55

Juha iz rdeče leče; zadnji hip pred odhodom od doma, sem jo namočila schwitz.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14570 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 569

Objavljeno: 2. februar 2017, 21:47

Cookie a nč pancete zraven ? flirt.giftongue.pngbiggrin.png

 

Butl lepo si napisal ....sem se prav nasmejala flowers.gif . ..super ti gre...sam kaj ku zarad tistih dveh šniclnov ne moremm lajkat icon1_blush.gif

 

Jeti, ti pa še zame železo nabiraš....tole mi je zadnjič en  dr. svetoval...Whatever_anim.gif

 

Shamann jest sem pa mal prej mlečen riž  s kakavom jedla....brez plinov menda....pa grem staut, da vem kaj boš zdej spet reku....icon_smile_tongue.gificon_smile_big.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14571 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. februar 2017, 13:01

Cookie a nč pancete zraven ? flirt.giftongue.pngbiggrin.png

 

Butl lepo si napisal ....sem se prav nasmejala flowers.gif . ..super ti gre...sam kaj ku zarad tistih dveh šniclnov ne moremm lajkat icon1_blush.gif

 

Jeti, ti pa še zame železo nabiraš....tole mi je zadnjič en  dr. svetoval...Whatever_anim.gif

 

Shamann jest sem pa mal prej mlečen riž  s kakavom jedla....brez plinov menda....pa grem staut, da vem kaj boš zdej spet reku....icon_smile_tongue.gificon_smile_big.gif

se ne upam (več) napisat, da po juhi je padel orenk sendvič (pol bagete) z rolano panceto. Pa čebulo v juho sem tudi dodala, čeprav ste jo šinfal v temi veganstvo.

 

********

danes ričet in šink, vse na krmišču. Popoldne bo itak ludnica, dimnikar in napovedani obiski, jaz pa bajto v razturu em45.gif


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14572 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 3. februar 2017, 13:39

Uspelo mi je, da je moj najmlajši jedel ribe :D Osliča sem panirala v riževem mleku in koruzni moki ter popekla na kokosovem olju. Tra la la in sem zraven samo poslušala mnjam mnjam biggrin.png biggrin.png biggrin.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#14573 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 7. februar 2017, 14:12

jaz pa za danes ričet planirala in ko sem se  zjutraj zbudila sem se spomnila da pozabila in fižol in ješprenj namočit. bo pa jutri. danes bile zato testenine z bolognese in mešanice radiča in regrata z jajcem. mater, da sem asica se mi zdi...vse z grede pobrala :) voluharji so imeli korenine, jaz pa zgornji del.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14574 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. februar 2017, 16:47

Bucna juha, spageti v paradiznikovi omaki s panceto, zelena solata
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14575 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 10. februar 2017, 14:26

Skuhala ta velik lonec jote in me ima, da se naslednje 2 dni ne dotaknem kuhinje ..

Sam jbg, nekateri so trenutno v obdobju 'bljak, fuj, vse kar ni bejbi food (kakor imenuje moja frendica vse, kar mularija ponavadi je, od makaronov, do piščanca :P )

 

No ja, sem pa zmešala novo dozo home-made čokolina, zdaj trenirava s tamalo, kako se mleko pogreje na štedilniku, ker mi res srce ne da, da bi ji mikrovalovko razlagala, čeprav bi bilo dejansko najbolj enostavno in 'varno'.  Pa kruh si tud znajo že vsi narezat in med gor namazat .. Tko da ...  V bistvu se mi res ni treba dotaknit kuhinje :P

 

 


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0