Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj bomo dons jedl


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
14647 komentarjev na to temo

#14576 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 10. februar 2017, 14:30

Aja, eno tako kul, ne najbolj zdravo bejbi food varianto za vsake tolk na hitro smo pogruntali ...

 

Kupiš dve rolci listnatega testa v Lidlu (se mi zdi, da ima manj packarij not, kot Hoferjev in ostali), eno večjo porcijo mocarele (ali kak drug sir, če pospravljaš po hladilniku), ..

Potem pa impro:

 

Razviješ eno rolco.

 

1. Namažeš s kislo smetano, naribaš gor korenček, par žlic koruze, listke mocarele.

2. paradižnikovo mezgo, salamo, sir, ...

3. ... (prazniš hladilnik)

 

Razviješ drugo rolco, jo položiš čez prvo, stisneš skupaj robove, prepikaš po dolgem in počez z vilicami in daš pečt za ene 15-20 min.

 

Poješ.


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#14577 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 10. februar 2017, 15:58

No evo, Aliana, to je že ena ideja, ne vem pa, koliko je primerna za 11 mesečnega mulčka. Prejšnjo soboto sem naredila špinačo iz svežih listov, pa pire in eko piščanca. Mamca je rekla, da ga je ful šraufalo in da morda zaradi špinače, ki mu je še ni dajala. 

 

Sta pa mulota bolj kot ne prehlajena, al en ali drug, večji je (3 leta) v septembru začel z vrtcem. Zato razmišljam o jutrišnjem jedilniku, ki naj ju bolj pritegne. Namislila sem si pire, pa čežano ali borovničevo omako (če sladkor, potem malo brezovega).  Moja mama je to pogosto skuhala za mulote. Mi pa neki še fali kot priloga, da se bolj najesta in da predvsem mlajšega ne bi črvičlo. Grem pa zdaj iskat še na net ideje. 

 

Jz danes zelenjavno kremno juho, z dodatkom kuhane prosene kaše, da nasiti. 



#14578 trixi

trixi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 10. februar 2017, 17:08

Danes porova juha, musaka, paradižnikova solata, miške
......Jaz sem tu za vas....

#14579 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 10. februar 2017, 17:11

Tukaj so kar fajni recepti za mulote. Sem že dodelala jedilnik za jutri. 

 

https://www.boobeefo...smo/kdo-in-kaj/



#14580 trixi

trixi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 10. februar 2017, 17:12

Silvija, ko je bil moj sin star 11 mesecev je zelo rad jedel sladko zelje s krompirjem ali pa juhico v kateri se je kuhal košček piščanca, pa zelenjava. Zraven pa polento z maslom.
......Jaz sem tu za vas....

#14581 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 10. februar 2017, 17:17

Trixi, thanks. Super ideja, a danes sem od "naše Jožice" kupila že vso drugo zelenjavo, samo zelja ne. Piščanca sem tudi sama razmišljala, a nimam več "domačih pipik". Tako da, ideja je že sestavljena. Borovničke bom vkuhala v manj sladko marmelado, pa bova s tavečjim vnučkom skupaj delala pirine palačinke, da bo za na vrh. Očitno zadnje čase očitno pospešeno raste, ker bi vsako uro jedel. Ko sta bila naša dva majhna, je tudi bilo večkrat "sladko zelje" in pire. Nekatere jedi sem že malo pozabila. biggrin.png



#14582 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. februar 2017, 15:31

Kostna juha z rezanci, zlozenka iz kislega zelja s pecenicami, jabolcni strudel
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14583 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 17. februar 2017, 20:36

...maš prau Shamannn.

 

Bemti arašide..in dež za jutri...icon1_sneaky1.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14584 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. februar 2017, 16:26

Uf, tole moj želodec niti pod slučajno ne prebavi, žolčnik odpove sodelovanje in jetra klecnejo pod pezo maščobe.

Včeraj bučna juha, matevž, krvavice, kisla repa.

Danes zdrobova juha z jajčkom, bučni svaljki, grahova omaka s popečenimi koščki pancete in parmezanom.

Jutri pečeni bučni svaljki z makom, motovilec.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14585 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. februar 2017, 12:39

prebranac :)

samo neko klobaso moram še najt, da ne bo nesrečnih ljudi pri hiši.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14586 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 24. februar 2017, 14:29

Včeraj priljubljena kremna juhca in palačinka, danes na hitro opečen losos in bogata zelena solata. Plus pol deci vinčka. inno.gif



#14587 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 24. februar 2017, 20:07

Če pa ni bil cviček. Eno belo vino, ne vem imena, sem ga prvič kupila. Pa se mi ne ljubi zdaj it gledat v hladilnik. 



#14588 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 25. februar 2017, 08:10

dons bi pasala obara z vodnimi knudli, mmm...., pa še kakšn krof povrhu.


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#14589 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. marec 2017, 10:22

vojvodinski hladni bife

 

https://drive.google...UVTWmtGdzQ/view

 

Za popizdt dobr zgleda... aja, čemaž že poganja

 

icon_smile_tongue.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#14590 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 2. marec 2017, 15:54

.... Juhca na cik cak ;

   

Na ghee masu zarumenela kajenski poper, in nekaj zrnc zelenega popra, ter sezama za okus, pridala narezan sladki krompir, nato rumeni korenček, pa ko se je zmehčalo pridala še narezane bučke, grah

sesekljano čebulco-  ( tu pridala še ščepec Mgd-ja, ja-ja  ....pa si rekla moram Mgd, moram ...ker čebula uničuje škodljive bakterije in ostalo golazen in pomembno je, da je ne pražiš ampak kuhaš, dušiš, ješ surovo - tik pred zdajci  biggrin.png )

Zalila z vrelo vodo, solila-  pred koncem zadnjih 7 minut pridala pest brokulija ...čisto na koncu še sesekljan peteršilj in radič...pa 2 žlici zmletega sezama in 1/3 žličke bio kurkume, ter pol žličke konopljinega olja .....

 

Mnjami, mnjami ...kkšne vojvodinske dobrote lepo prosim ....puffff...hitro pa zdravo je zakon partyy.gif

Bog samo daj, da mi rastlince ne zamerijo tega zdravja in malega veselja...zmolila ....zahvalila .... flirt.gif ....

....zdej pa dragi ojjjjj- čakam !!!

...upam, da ne zamujaš....sem rekla, da bodo palačinke, da o prej pršu tongue.png  ....sam ne ve, da bodo padle po seminarju k se nam začne ob 17h...bo pol krušna peč Rudolf tole zagratinirala- ajdove   ....on pa bo še morbit kaj vmes povedal, ker jutri gre spet naprej v tuđino....up.gifylflower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14591 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 2. marec 2017, 16:50

po brokoliju bo revček celo pot prdel .. laugh.png

 

....ja pa grah pa takele....a vidš kaku smo ženske nabrisane ...laugh.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14592 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. marec 2017, 19:52

.... Juhca na cik cak ;

   

Na ghee masu zarumenela kajenski poper, in nekaj zrnc zelenega popra, ter sezama za okus, pridala narezan sladki krompir, nato rumeni korenček, pa ko se je zmehčalo pridala še narezane bučke, grah

sesekljano čebulco-  ( tu pridala še ščepec Mgd-ja, ja-ja  ....pa si rekla moram Mgd, moram ...ker čebula uničuje škodljive bakterije in ostalo golazen in pomembno je, da je ne pražiš ampak kuhaš, dušiš, ješ surovo - tik pred zdajci  biggrin.png )

Zalila z vrelo vodo, solila-  pred koncem zadnjih 7 minut pridala pest brokulija ...čisto na koncu še sesekljan peteršilj in radič...pa 2 žlici zmletega sezama in 1/3 žličke bio kurkume, ter pol žličke konopljinega olja .....

 

Mnjami, mnjami ...kkšne vojvodinske dobrote lepo prosim ....puffff...hitro pa zdravo je zakon partyy.gif

Bog samo daj, da mi rastlince ne zamerijo tega zdravja in malega veselja...zmolila ....zahvalila .... flirt.gif ....

....zdej pa dragi ojjjjj- čakam !!!

...upam, da ne zamujaš....sem rekla, da bodo palačinke, da o prej pršu tongue.png  ....sam ne ve, da bodo padle po seminarju k se nam začne ob 17h...bo pol krušna peč Rudolf tole zagratinirala- ajdove   ....on pa bo še morbit kaj vmes povedal, ker jutri gre spet naprej v tuđino....up.gifylflower.gif

 

Kul

 

probej drugič tko, da daš  celo žličko /al pa dve, če gre za cca 1,5 do 2l juhe/ kurkume kuj in tud čebulo in, halo, kva pa česen, pa popraž na mejhnem ognju, ker, čebula, ki en mal karamelizira /ker ma velik cukra/, da čist drug okus in ful sede v tako zelenjavno župco. Česen pa itak a ne.

Jst bi h kurkumi poleg kajenskega in navadnega popra ter sezama, dodal še eno žličko kumine, mal ingverja in ščep cimeta. Kumina noro dobr zaokrož okus juhe, sploh, ker maš križnico not, ingver da župci svežino, sonce, cimet pa orientalski, zlo nežen pridih. Te začimbe razvijejo okus in vonj, če so popražene, ker blj sprostijo olja v seb.

Pol, brokoli in grah mata 5 minut kuhanja čist zadost in pa, h grahu gre meta kt ata na mamo. Ne mal mete. Mrbit je tole preveč zate, ampak jst bi dodal še sok od pol pomaranče in sok od pol limone

 

Dober tek

 

icon_smile_tongue.gif 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#14593 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 17. marec 2017, 14:25

...a kva bom dons in zdele jedla ?

Figole- fagole, klinca enega....icon1_sneaky1.gif 

    Avokado dragi...ni vse sreča, če je je mlado in trdo...blush.png 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14594 ABCfree

ABCfree
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 765

Objavljeno: 17. marec 2017, 15:52

Regrat,Svež,z dreka vzet,ha ha..Ampak opran:) Pečen krompir in rebrce...eno.Sem se pregrešil.MAst sem dal dol seveda :)


Darling,stand by me

#14595 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 5. april 2017, 09:19

Teta je ful dobra kuharica..že iz krompirjeve solate naredi doživetje madona...in se samo smeji, ko jo vprašaš, kaj je dala še not...je rekla, da je spekla čemažovo torto.... mislim, čemaž in torta...mi nekako ne gre skup... so imeli neko razstavo in je bila s tole torto tam.

ker sezona čemaža - jaz ga pridno dodajam v solate. pa drobno  naseckanega v žličnike in res da juhi ful dober okus. povedala mi je recept za riž s čemažem. mogoče ga bom danes sprobala. Na 3/4 podušiš riž in proti koncu dodaš  čemaž - ne sme biti predrobno narezan, ker ga potem pobereš ven, ker je sicer premočnega okusa. tako, da tole bo očitno danes...solata s čemažem :) in tale riž...pa da vidim kako bo izpadlo


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14596 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 10. april 2017, 08:26

Uf čemaž shuriken.gif

jaz ga ne šljivim, kamoli konzumiram ylflower.gif

 

******

pri nas pa domači šparglji...že rastejo, jih že jemo, najrajši malo pocvrte s par koščki pancete, ali podušene na maslu, ali z jajci, ali kuhane v sopari...ko jih je zares veliko, potem gredo v rižote, omake s testeninami...mnjam, mnjam love3.gif

 

Včeraj sva z Razbojnikom nabrala mlade koprive, ponoči sem jih posušila v sušilniku. Lanske pijemo v čaju, z žličko sirupa borovih vršičkov.

Dan predtem sva nabirala plahtico in malce pomladanskega jegliča na Pokljuki.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14597 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 13. april 2017, 08:44

Kkšen zombi zajutrak... no - tazga pa še ne ?'!  icon1_blush.gif

 

- 2 dl vode

- magnezij +B6 +B12+ follna direkt

- banana

- 5 žlic graha

- 1dc slane vode

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Vse to v 20 mimnutah med hojo .flowers.gif

 

....od čiste panike, slabosti in strička Googla, ki je metal ven nasvete proti krčem v spanju .....icon27.gif

 

Sej bi še kak deci mleka dala čez... pa res nisem za žurkovanje.... bemu al moram tud kaj spat ne pa tukilele jest .....icon1_lookround.gif

 

Tak, da  ....kot se za bolniško spodobi.... bo dans kosilo za večerjo, večerja pa za zajtrk ...zajtrk pa mejbi jutr pri Tiffaniyu...

 

...rabim vsaj 12h regenerativnega zujanja...sleeping.gifsleeping.gifsleeping.gif ....

 

...ka nočko ....mejte se ....pa še kej zame skuhite....po možnosti kaj vročega, ker vmes skoz v robčke piham, nabijam.....schwitz.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14598 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 13. april 2017, 17:56

ti ubošček ti ...

 

smrkavec.jpg

 

 

biggrin.png...tale tud s smrkljčkem - sa nogom obori...."cukr mali " .....love3.gif

 

(jest nisem taku srčkana več....ehhhh. ..tist balonček še nekak obrišeš...moje fleke  k sem jih zraven fasala se pa ne da ...me je en kolega, k mi je fascikl, Donat pa Paloma zvečer dostavu vprašu, če sem snemala risanko na madžarskem .....icon1_sneaky1.gif 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#14599 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 13. april 2017, 18:00

biggrin.png...tale tud s smrkljčkem - sa nogom obori...."cukr mali " .....love3.gif

 

(jest nisem taku srčkana več....ehhhh. ..tist balonček še nekak obrišeš...moje fleke  k sem jih zraven fasala se pa ne da ...me je en kolega, k mi je fascikl, Donat pa Paloma zvečer dostavu vprašu, če sem snemala risanko na madžarskem .....icon1_sneaky1.gif

Ta tvoj kolega ga pa pihne. Kretenovič jedan tongue.png nuke.gif



#14600 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 13. april 2017, 18:53

Ta tvoj kolega ga pa pihne. Kretenovič jedan tongue.png nuke.gif

 

...Jah kaj češ Silvija folk ne zna več gledat brez  3D produkcije in inštalacije ....

 

....sej sem kmal po izrečenem dobila nedolžni napad krehlkihlčka..tak, da jo je popihal skupaj s svojo prodorno padgursko vizijo....no ja, sam da je Paloma prnesu....pola mu se prašta.... icon1_redface.gif jestera.gif  sorcerer.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0