Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj bomo dons jedl


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 3 x ocenjeno
14647 komentarjev na to temo

#14601 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 20. april 2017, 15:56

Takšne sem jz že naredila, pa so mi prav dobre: 

 

Testo za 16 tortilj:

500 g bele moke in 200 g pirine moke

45 g kvasa

žlička sladila (javorjev sirup) ali sladkorja

3 dcl tople vode

2 žlici oljčnega olja

½ žličke soli

 

1.      Kvas, žličko moke in sladilo raztopimo v malo tople vode in pustimo vzhajati na toplem. Moko presejemo v skledo in dodamo sol. Ko kvas naraste, ga dodamo v jamico sredi moke, dodamo preostalo vodo,žlici olja in zamesimo testo.

 

2.      Testo naj bo srednje trdo, raje bolj kot manj. Po potrebi dodamo še toplo vodo. Damo ga vzhajat. (moj nasvet: že prej oblikujmo majhne kroglice, kolikor pač presodimo, da bo dovolj za eno tortiljo. Lepše tortilje lahko oblikujemo potem…).

 

3.      Vzhajano testo razdelimo na 80 g kepice (če nismo že prej…), jih na pomokani površini tenko razvaljamo. Pečemo jih eno za drugo v vroči, NEnamaščeni ponvi. Ko se na površini začnejo napihovat zračni mehurji, obrnemo in na hitro popečemo še na drugi strani. Tortilje postrežemo
še tople. 

 



#14602 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. april 2017, 10:19

Silvoja hvala.

Hihihihi inno.gif



#14603 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. april 2017, 10:36

Zbiram ves pogum, voljo, notranjo in zunanjo moč, da se jih lotim. smile.png

Sem te kar začutila, ja. Ni tako težko inno.gif



#14604 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 21. april 2017, 11:11

zakaj kvas v tortilje? A brez kvasa ne bi ratale? Prvič čujem, da se tortilje dela s kvasom. Menda se dela iz koruzne moke, soli, vode http://www.220stopin...i-se-ne-drobijo

 

btw, teh še nisem delala.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14605 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. april 2017, 12:12

zakaj kvas v tortilje? A brez kvasa ne bi ratale? Prvič čujem, da se tortilje dela s kvasom. Menda se dela iz koruzne moke, soli, vode http://www.220stopin...i-se-ne-drobijo

 

btw, teh še nisem delala.

Zato, anje, ker so tortilje isto tanke, vendar se tako lepo anomalo namehurijo laugh.png . Čisto kamot pa tudi brez kvasa. Jz sem dala recept, ki sem ga dobila za svoje prve tortilje, par let nazaj. Drugo pa niti še nisem sprobavala. :) 



#14606 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 21. april 2017, 12:48

aja, vi hočete imet mehurje?!

Men je zanje vseeno, važno je, da je mehka, da se masa da lepo zavit vanjo.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14607 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. april 2017, 15:31

zakaj kvas v tortilje? A brez kvasa ne bi ratale? Prvič čujem, da se tortilje dela s kvasom. Menda se dela iz koruzne moke, soli, vode http://www.220stopin...i-se-ne-drobijo

 

btw, teh še nisem delala.

Ekola, bom za vikend sprobala ta recept za tortilje brez kvasa. V Hoferju sem kupila bio koruzno moko in jo moram ponucat. 

En dan pa, če bo sine prišel domov, mu bom naročala v Lj. nakup testenin, ki so v tem receptu. Da sprobam, če so za rabo. In bo tole: 

 

http://silitestenine...ososom-buckami/



#14608 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. april 2017, 16:17

Super Ceres, poročaj. icon_smile_tongue.gif

 

Jutri bom prvič šla "sama sama" nabirat čemaž. Prej kdaj mi ni bil za jest, ker so mi ponavadi dali vloženega v olivno olje, kjer ima res intenziven vonj. Letos sem ga pa prvič nabrala, skupaj s svakinjo, in mi je bil apetitlih. Sploh, ker mi je svakinja pokazala, da ga nabiram s čim več obeljenega dela v zemlji in to je že bolj podobno klasika česnu. 



#14609 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. april 2017, 10:18

Takole je zgledalo Silvija, sem ugotovila, da so to bolj naani kot tortitlje, bule so pa tudi lepo ratale na kruhkih. Še enkrat hvala, zdaj bom večkrat tole naredila. 

Mmmmmm, njamiiii. Prec zamesi še eno rundo, da bo kipnilo, jz pa že tečem v avto. Pridem. Pa petelinčke krožnike in vse enako čem icon_smile_tongue.gif icon_smile_tongue.gif icon_smile_tongue.gif



#14610 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. april 2017, 10:21

Sprememba kuharskih načrtov. Mulota ne bo iz Ljubljane in bom bolj skromne kuhe za vikend. Končno sem se naštelala na vibracijo Kitchari, kar bo moja tridnevna mono dieta. Za presek od hranilne odvisnosti icon1_blush.gif

 

Sestavine imam, fižol bil namočen in grem kuhat. Tole, če se mi še kdo pridruži za vzpodbudo: 

 

https://duhovnost.eu...cept-tridoshic/

 

K mojemu receptu pa je dodana še razna zelenjava po izbiri. 



#14611 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 22. april 2017, 10:35

To je zato, da imamo tudi perutnino na krožnikih. smile.png

Super perutnina icon_smile_big.gif . Saj, moj recept za tortilje je tudi s piščančjim mesom. Iz obzirnosti nisem napisala, ampak evo, je potegnilo taprave valove do tebe. Sem se spomnila zdaj, naši tamladi imajo nekaj kokošk in petelina Juhuja. Sem vprašala vnučka: "A ti pa ne bi rad imel še muce?" Pa je resno odgovoril: "Ne, imam že kokoške, Juhuja, kuža, papagaja in činčilo". Pa je res že dost, anje icon_smesko.gif



#14612 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 22. april 2017, 19:48

Sprememba kuharskih načrtov. Mulota ne bo iz Ljubljane in bom bolj skromne kuhe za vikend. Končno sem se naštelala na vibracijo Kitchari, kar bo moja tridnevna mono dieta. Za presek od hranilne odvisnosti icon1_blush.gif

 

Sestavine imam, fižol bil namočen in grem kuhat. Tole, če se mi še kdo pridruži za vzpodbudo: 

 

https://duhovnost.eu...cept-tridoshic/

 

K mojemu receptu pa je dodana še razna zelenjava po izbiri. 

sleepy.gif  ne morem- tega ghee sploh ne morem jest- mi prav smrdi. riža sem sita po prvi žlici- sem skoraj raje lačna- kardamom si sipam v kofe s ta velko šaflo,,,,,ampak vseeno ti hvala za vzpodbudoclover.gif


Obečanje ludom radovanje...


 


#14613 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 23. april 2017, 08:31

Lia, če ti po pravici povem... Gheeja ne morem, naredila sem na kokosovi maščobi. Malo sem pa zajeb, ker imam samo to, po kokosu dišečo, za morebitne presne sladice. Obstaja pa še kokosova maščoba brez vonja. Pravzaprav je "župa", na kateri sem včeraj bila, prav dobra. Na koncu sem dodala tri skodelice razne zelenjave. A te začimbe, kurkuma in to...jbg...niso na valovih moje koroške energije. Ko sem pojedla, so se oglašali čudne skeptične energije, v smislu - ali mi to ustreza? V stanovanju je bil vonj po prepraženih začimbah, to much za moj standardiziran, lokalno okostenel nos.  Zame so zakon timijan, peteršilj, majaron, česen, naša kumina... Riž in fržol sploh nista slaba drugače, zato bom župco naredila raje po lokalnem začimbnem pridihu. 


Kardamom pa tudi jaz sipam v kafe. Sem se malo težko navadila glede vonja, ampak ko popijem, se pa super počutim. Energija me podpira. Tako da, malo se pa tu in tam le omehčam za novitete.



#14614 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 289

Objavljeno: 23. april 2017, 09:09

Takole je zgledalo Silvija, sem ugotovila, da so to bolj naani kot tortitlje, bule so pa tudi lepo ratale na kruhkih. Še enkrat hvala, zdaj bom večkrat tole naredila. 

 

Tole pa zgleda dobro. Pogrinjki v barvah. love3.gif

Jaz imam vse v belem.



#14615 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 23. april 2017, 11:25

Testenine z ribo (olivno olje, rožmarin). Upam, da bo užitno :)

 

P.s.: pogledala na Silivijin link - bom poiskala še zase kakšen recept.

flowers.gif  


... Say what you mean
And mean what you say ...

#14616 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 23. april 2017, 20:16

Prežganka z jajcem, pečen odojek, piščančje rolice, polnjene s sirom in ovite s panceto, pire iz krompirja in korenja, pečeni šparglji. Za sladico orehova Marlenka.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14617 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. april 2017, 20:49

Včeraj pečeni jagnječji kotleti z medom, pečena zelenjava in krompir.

Danes zdrobova juha, pire krompir s popečenimi koščki pancete, sotirani šparglji, piščančja nabodala.

Jutri shopping :D
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14618 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. april 2017, 09:03

Na pa si me spomnila, da sem končno na netu preverila, kaj je sotiranje. Pa saj to že znaaaammm laugh.png . Gledam MasterChefa in vedno kar nekaj sotirajo, pa sem še vedno pozabila, da pogledam, kaj neki to je. Jz včeraj smetanovo omako iz brokolija in gobic. Brokoli skuhan na sopari in na hitro "sotiran" skupaj z gobicami, na hitro popečeni mladi čebuli. Nato dodana smetana za kuhanje. Podlaga: pirini široki rezanci. Plus mlada solata z rdečo redkvico. Za danes pa še ne vem, imam še mlado solato in redkvice, plus bučke, paprike...bom videla. Mogoče celo pizza... Aja, sira nimam. Ga samo za naju več ne kupim. Tako malo ga pojeva, da ga nato mečem stran, ker se pokvari. 



#14619 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 27. april 2017, 10:22

Prvič kuhala tajsko (ne samo jedla): chow mein in solata iz ličija, jabolka, kalčkov in avokada. Sej res ni tako komplilcirano kot zgleda. 

 

 

17990463_1458853557499153_70152529831182

 

18076776_1458853560832486_70786233701922

Mamma mia, njami! icon_smile_tongue.gif

 

Recept za telebane prosim! uhar.gif

Saj kalčke verejtno lahko tudi sama vzgojim, kaj ne? Sicer jih še nikoli nisem uporabljala ... icon21.gif

 

Danes bo domača poleta z zelenjavno omako (paprika, malo korenčka, malo bučke, paradižnika in rdeča leča z začimbami).


... Say what you mean
And mean what you say ...

#14620 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 27. april 2017, 20:20

Uh, cel kup sestavin mi manjka :)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#14621 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. april 2017, 10:56

Bučna juha (maslenka), skutni štruklji.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#14622 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 28. april 2017, 13:06

Ajdova kaša z zelenjavo (korenček, brokoli, malo paprike) in naribanim kozjim sirom.


... Say what you mean
And mean what you say ...

#14623 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 12. maj 2017, 14:26

No, pa sem danes sotirala icon_smile_approve.gif  Ni se mi dalo ukvarjat z južno in namesto špargljev na kakršen koli način, sem jih samo skuhala in sotirala na maslu. Se zafrkavam iz besede, ker sem se jo na novo naučila. Zraven na tanke rezine pečen sladek krompir, ki sem ga prvič poskusila, potem ko sem ga že ene 55 x samo ogledovala in ne kupila. Pa kafe sem si skuhala icon_smile_big.gif



#14624 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 21. maj 2017, 17:09

Grizljam ajdove polpete. Dokler ni bučk, bo moralo biti to ok.

:)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#14625 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 11. junij 2017, 12:17

Zelenjavna mineštra. En nasvet, če še ne veste - ne puščat čokolad v kuhinjskih predalih azzangel.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0