Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tek, jogging :)


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
458 komentarjev na to temo

#426 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 25. september 2011, 20:07

Zame je najbol sprostitveni tek po gozdnih poteh npr. trim steze.
spravljala sem se celo poletje pa je bil vedno izgovor "je prevročee"
zdj pa ni več izgovorov :D


jaaaoooooo....
ne ga srat... gozd je pol klopov x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#427 Gost_razlika_*

Gost_razlika_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2011, 20:13

gozd je pol klopov x:px x:Dx


in pol dreves, jaoooj x:px

#428 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 27. september 2011, 11:21

Zame je najbol sprostitveni tek po gozdnih poteh npr. trim steze.
spravljala sem se celo poletje pa je bil vedno izgovor "je prevročee"
zdj pa ni več izgovorov :D


Tako nekako je bilo pri meni.. Že dolgo časa se spravljam k teku, bi bil že čas, da se res končno spravim..x:Dx Prišla je že jesen, kmalu bo tu še zima tako da bi bilo fajn izkoristit ta čas, ki ga še imamo do zimskega mraz..

#429 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 27. september 2011, 11:32

Tako nekako je bilo pri meni.. Že dolgo časa se spravljam k teku, bi bil že čas, da se res končno spravim..x:Dx Prišla je že jesen, kmalu bo tu še zima tako da bi bilo fajn izkoristit ta čas, ki ga še imamo do zimskega mraz..



ma ja, zdj k je tak lep vreme, se splača izkoristit za tek v naraviObjavljena slikaObjavljena slika

#430 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 27. september 2011, 14:32

ma ja, zdj k je tak lep vreme, se splača izkoristit za tek v naraviObjavljena slikaObjavljena slika


No saj ravno zato bi bilo pametno še izkoristit, ker tako vreme ne bo več dolgo.. Saj 2× na teden bi lahko šel teči.. Ostalo imam pa tako treninge ali pa pač vaje za moč..

#431 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 27. september 2011, 14:34

No saj ravno zato bi bilo pametno še izkoristit, ker tako vreme ne bo več dolgo.. Saj 2× na teden bi lahko šel teči.. Ostalo imam pa tako treninge ali pa pač vaje za moč..




pol se pa odloči, pa pejt vsaj 2X tedensko tečtObjavljena slikaObjavljena slika

#432 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 27. september 2011, 14:35

pol se pa odloči, pa pejt vsaj 2X tedensko tečtObjavljena slikaObjavljena slika


Saj se odločam.. Treba se je dokončno odločiti..x:Dx Nisem jaz kriv da zmeraj pride nekaj vmes, da se ne izide..

#433 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 27. september 2011, 14:44

Saj se odločam.. Treba se je dokončno odločiti..x:Dx Nisem jaz kriv da zmeraj pride nekaj vmes, da se ne izide..


no pol pa upam, da se boš tko spelu, da se ti bo vse izšloObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika, pa da se boš ujel še kj sončnih žarkovObjavljena slika

#434 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 27. september 2011, 18:35

Saj se odločam.. Treba se je dokončno odločiti..x:Dx Nisem jaz kriv da zmeraj pride nekaj vmes, da se ne izide..


No to je pa res. Nisi ti kriv. x:Dx

#435 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 27. september 2011, 19:26

No to je pa res. Nisi ti kriv. x:Dx


Ja saj točno tako..x:Dx

Larisa22 saj pomoje bom kaj za vikend se spravil.. Ker imam petek,sobota,nedelja frej pa če saj 2× grem laufat sem zmagal..x:Dx

#436 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 28. september 2011, 12:26

no zakon, xcrossfingx da ti uspe it vsaj za vikend kj laufat:palec:

#437 AirMax

AirMax
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 28. september 2011, 15:39

Tudi jaz upam ja..x:Dx Se bomo potrudili..

#438 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 30. september 2011, 01:17

Saj se odločam.. Treba se je dokončno odločiti..x:Dx Nisem jaz kriv da zmeraj pride nekaj vmes, da se ne izide..

Tole je zelo dober nasvet Larisa 22 - AirMaxu ...
Se čist strinjam z vsemi, ki so navdušeni nad tekom... xokx

Redko kaj se lahko meri z občutkom med in po teku ...
Ko sem še tekla vsak drug dan 15 km sem bila najbolj zdrav in srečen človek na tem svetu...

Ampak res!

Ko si pridobiš kondicijo in pretečeš prvih 5km ... se ti začne v telesu proizvajati nek hormon sreče ... mislim, da seratonin...

...Potem pa ...

Ko se prepustiš ritmu ... in vmes popucaš z vso odvečno miselno navlako , stresi, jezo... postaneš del vetra in narave ...
In, ko se ustaviš...(Bog ga vedi, če ne že v sosednjem mestu :o|o: )....je to kar čutiš poleg ponosa.... mokrih štumfkov... telirane majčke ... in ladjastih tenisk sredi travnatega oceana...ena sama lahkotnost bivanja, ki se lahko primerja z občutkom po vsaki dobri meditaciji...

Včasih si mislim, da je že tek ena sama meditacija... občutek, da si del vsega kar te obdaja...in da se premikaš skozi dimenzije časa...
...Kisik fiks te dvigne ... in potem se ti samo še... :fiju: ... :fiju:... :fiju:

Če ni kakšnih zdravstvenih zadržkov, potem se splača začeti in potruditi...

Lahko pa sčasoma ta navadica postane kot kakšna zasvojenost ... Če se umeša kakšna višja sila in ne uspeš odfrčati tega svojega krogca ... potem pa ni, ni tegale seratoninčka...

Jst sem si pred dvemi leti neki poškodovala nart ... tako, da sem sedaj to dozo hormončka sreče malo prepolovila ... z redno hojo in ostalimi načini vadbe...

Pa malo kompenziram in z nostalgijo pogledujem po potkah, ki so včasih poplesavale in me nosile po okoliških krajih ... in upam na boljše čase... xrainbowx

AirMax ... pa ne pozabi : Vsaj dve uri pred tekom se ne bajsakj s hrano, pa ogrej in raztegni z vajami pred tekom vse sklepe in mišice ... in začni postopoma ...

Poskrbi za zadosten vnos tekočine ... ker posledice dehidracije niso prijetne ... pa med tekom ne obračaj glave za - xflirtx ... in pete v kontra smer ker se ti lahko zgodi prenova izgleda :madpro:...

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#439 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 30. september 2011, 10:45

tole je pa full dobr post :palec:

#440 lunko

lunko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 22. december 2012, 18:05

Tek je res zelo dobra aktivnost. Na tej povezavi, je članek o učinkih teka: http://www.dietetik....be/-2012-11-14/

#441 gregorkre

gregorkre
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 5. januar 2013, 19:25

Poleg tega da je dobra aktivnost je tudi odlično sredstvo za sproščanje. Edino pazite na kolena!



#442 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 5. januar 2013, 19:51

In kako se pazi na kolena?


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#443 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 6. januar 2013, 00:14

Tako, da ne tekaš po asfaltu in betonu. Rajš se usedi na bicikl in se odpelji do kakega parka, travnika, gozda, če to ne gre, pa raje kot po cesti na atletsko stezo na kakem stadionu. Pa s tehniko teka: prožen korak, tako da ne nabijaš sklepov.



#444 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 6. januar 2013, 00:22

Čau Mihela...

 Sem si  zapomnila , da so mi svetovali nekako takole;

...Bolš je, če si umislimo tek po mehkejšem terenu...trava, gozdne potke...kot po asfaltu....Dolgotrajen tek po trdem terenu nabija kolena....

...Pa dobre teniske za tek tudi pomagajo...

...Pa pred tekom se je potrebno ogreti in razmigati sklepe...ne pa takoj jurišat v galop

...Če že imamo probleme s koleni ...se je potrebno izogibati predvsem teku po strmem klancu navzdol, pravilno upogibati kolena, paziti na držo pri teku...pa še kaj se najde

 

Nekaj  koristnih nasvetov iz tečaja pravilnega teka;

http://www.zibelka.si/blog/?p=5110

 

 

Tehnika teka

http://www.reproms.s...hnika_teka.wlgt


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#445 www.fizio-trgovina.si

www.fizio-trgovina.si
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 24. februar 2013, 19:38

Za vse, ki imate morebitne težave po/pri teku ali poškodbe, ali pa želite izboljšati počutje in svoje "rezultate", sledite tej povezavi www.fizio-trgovina.si

 

Da, mogoče res deluje to samo kot reklama, ampak dejansko želimo pomagati (neverjetno kajne?).

 

lp



#446 passiflora

passiflora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 31. december 2013, 21:39

In kako se pazi na kolena?

Med drugim tako, da ne tečeš čist vsak dan. Na en dan teka en dan brez teka laugh.png da se organizem obnavlja po malih poškodbicah, ki skoraj obvezno nastajajo med tekom.



#447 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 15. marec 2014, 09:28

Da malo odprašim temo.



#448 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 15. marec 2014, 11:10

No fajn.

A kej tečete?

Jaz začnem, čim neham kašljat.

 

malo se pripravljam za Wings for life.


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#449 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 15. marec 2014, 11:34

Nič.

Vseeno uživam v teku... ko mimo bajte prilaufa sexy sosed inno.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#450 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 15. marec 2014, 12:04

No fajn.

A kej tečete?

Jaz začnem, čim neham kašljat.

 

malo se pripravljam za Wings for life.

Tudi mene letos nekaj tek mika, a se mu uspešno upiram..tongue.png  In samo - razmišljam - o DM teku... Grem vohljat, kje to Wings for life. biggrin.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0