Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tek, jogging :)


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
458 komentarjev na to temo

#76 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 20. marec 2005, 18:16

xrolleyesgx xg:Dx x:Ix
honor and respect

#77 Electra

Electra
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 148

Objavljeno: 20. marec 2005, 19:12

<{POST_SNAPBACK}>xrolleyesgx  xg:Dx  x:Ix


mmmm.. kaj sealči, bova midva vse sprobala,ane? :inocent: x:px x:Dx x:Ix

#78 mačky

mačky
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 987

Objavljeno: 25. marec 2005, 19:41

Pozimi nisem tekla in sem prav pogrešala... Sedaj že tri tedne najmanj 40 minut na dan, en dan do dva dni v tednu pavze. Najraje sama, trenutno pa teče z mano še kolegica, kar je prav smešno- najti eno osebo, ki se ji to tud ljubi, ker imam občutek, da je ljudi dobesedno strah začet. Najboljša stvar teka je, da se pol cel dan ful dobro počutiš, pa še stranski učinek- izgine celulit :palec: x:Dx Da ne govorim o kakih čvrstih seksi moških ritkah, ki jih srečaš sproti... x:px

#79 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 25. marec 2005, 20:48

Sama zelo rada tečem, a moram priznati, da nerada v družbi. Rada not padem (v sebe) in čas izkoristim za čiščenje v glavi. Sem šla parkrat tečt z drugimi, pa nisem imela te sreče, da bi se mi to zazdelo fajn-mogoče pa zato rada tečem sama, ker imam cel dan gužvo okoli sebe, pa mi paše umik pred začetkom... xscratchx .Škoda je le to, da pol tud ritk ne opazim :fiju: x:Dx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#80 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 26. marec 2005, 10:11

se strinjam, res je najbolje tečt sam s sabo x;)x se res odklopiš in razmišljaš o vsemu,kar ti pade na pamet,uživaš v sožitju z naravo ali kjerkoli pač že tečeš... :inocent: x:Dx x;)x
honor and respect

#81 sunny girl

sunny girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 26. marec 2005, 11:25

jaz sem pa tako blazno utrujena ce tecem zjutraj... zvecer mi ni problema, ce pa grem zjutraj tect sem kako uro ali dve polna energije, potem pa ko da me spodseka, finta :-)
je pa tek res najboljsi za lepe noge xsmx

#82 gilly

gilly
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 2. april 2005, 18:50

kaj pa ce si pretiravala in imas to zaradi tega?
ko sem jaz nekaj let nazaj intenzivno pretiravala - vsak dan sem bila v fitnesu in na aerobiki in kaj vem kje se - me je prav tako bolelo. menda vnetje pokostnice, ne vem pa ali to drzi ali ne?

#83 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 18. april 2005, 15:15

Nekje sem brala, da je za oblikovanje postave najbolj primerna hitra hoja ( pospesuje krvni obtok in prenovo ter razgibavajo zlasti misice na stegnih, bokih in zadnjici). Naj bi obcutno mocneje obremenjevala kriticne ( pac nastee) dele telesa in priznasala sklepom.
Kaj zdaj? Tek ali hitra hoja?
Meni hitra hoja ne sede, rajsi tecem.Samo vseeno mi gre za kondicijo in odpravljanje odvecnih mascobnih blazinic ( no to delam tudi vaje z utezmi in elastiko).
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#84 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 18. april 2005, 16:32

Kaj pa vem..kar se teka tice, po moje je vecina bolecin/poskodb zaradi nepravilnosti opreme/tehnike.
Ce so pravilne superge (pronacija/supinacija,KLIK),
ce se tece po mehkem terenu, ce ima tekac koliko toliko normalno tezo,
ce ne pretirava ze v zacetku...ne bi smelo biti tezav, sploh.

Lahko se pa zacne tudi s hojo, kasneje kombinra z lahkim tekom, kasneje pa...

Za zacetek prave superge, pulzmeter, pa po pameti, ni vrag da ne bi slo.
(pisem za tiste, ki se ne tecejo...)

#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. april 2005, 16:49

<{POST_SNAPBACK}>

Za zacetek prave superge, pulzmeter, pa po pameti, ni vrag da ne bi slo.
(pisem za tiste, ki se ne tecejo...)


Tek po drugem je za mladino tudi super, pa še superg ne rabiš x:Dx

#86 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 23. april 2005, 14:19

Po novem tečem tudi jaz. Za začetek sem ponosna na tistih dobrih 6 km, ki jih zmorem preteči 'z nasmehom'.

Kot piše krokodil - probam po pameti. Bolečin v kolenih ni več, vsake toliko časa pa kje pod gležnjem 'škripne'.

Je pa kar luštna rekreacija tole - men s ezdi tko faj, če zmorem prelaufat, kar sem si zamislila. xDDx

#87 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 21. junij 2005, 20:15

:onfire: :onfire:

Se mi je zdel, da imamo tudi to temo.
Sem si ravno prebrala moje prve poste v tej temi, kako se mi nic ni dalo in kako sem bila pravi antisportnik x:o)x Smesno, kako se stvari v slabem letu spremenijo. :O: :O:

Zdaj koncno lahko odgovorim na vprasanja soncne x:px

xzobkox  Kako pogosto tečem?

5,6krat na teden

xzobkox Koliko časa tečem in na kakšen način (hitro/počasi, tek s hojo, samo tek)?

odvisno od terena, drugace pa poskusam podreti svoj rekord in poslusam telo, silim se ne. Povprecno dobro uro, uro pa pol, umes se mi velikorat zalomi in malce hodim ( ce tecem vec kot eno uro=

xzobkox Se pred tekom ogrejem in razgibam, po teku raztezam mišice?

Ja, sam bi morala dati vec poudarka na to x:Ix

xzobkox Zakaj tečem?

Ker me blazno sprosca, daje energijo, samozavest, pomaga pri hujsanju in oblikovanju, ker je to cas zame.

xzobkox Kakšne pozitivne učinke vidim na sebi zaradi teka? Imam s čim težave, kako se spoprijemam z njimi?

Vecja samozavest!!! Lepse noge in bolj napeta rit, nacin sproscanja. Problem pride pri kolenih vcasih

Jejeje x:Dx x:Dx x:Dx

Se vedno pozivam koga, ki bi sel z mano maratončkat x:px
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#88 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 9. november 2005, 19:11

kwa j zdej? a kej laufate? xscratchx
spet se mi je na bolš poslabšal

#89 Bluee

Bluee
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 9. november 2005, 19:56

Itak, da laufamo. Js grem, tko 2 - 3 krat na tedn. Sploh če je lepo vreme. Tko k je v teh dneh. Nism neki veliki športnik - tečem ene 30 min, pa še hodm mal...tko da znese vse 1 uro. Včasih vsak dan, včasih pa sam enkrat v tednu. Je treba skrbet za kondicijo (in postavco, seveda!)
Najrajš grem sama, da mam čist svoj tempo, da čist not padm in res uživam - razmišljam in razmišljam...in si uredim stvari v glavi.
Men je tek the best. :palec: Kr ne morm brez.....pozim je sploh dobr...rokavičke, kapica, zasnežena potka, pa sonček....oooH

#90 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 10. november 2005, 08:25

iii kwas lepo opisala. no jz sem se zdej tud končno spet spravla laufat. sicer sem še začetnki. ampak včeri mi je ful šlo... kr ene 4-5km. sem ful zadovolna... če bom redno hodila grem lahk drug let z mami na maraton x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#91 Bluee

Bluee
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 10. november 2005, 11:30

Ja, maraton! Js se že full dolg spravlam na kj takšnega, pa mi še ni ratal. Sam tko da vidm v kolk dobri kondiciji sm res. A sm čist mim, al mam dejansko kj moči za daaaaljši tek. Upam, da mi bo kj kmal ratal....UPAM!!!!!

#92 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 10. november 2005, 12:26

Joj jaz se tud že pa tednov pripravljam, da bi začela tečt, pa mi je do zdaj sam enkrat ratal. xDDx
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#93 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. november 2005, 12:37

grem jst, ce si bliz mene doma xcivx
jst sicer raj laufam tam, k mi ni treba biti pozoren kam stopam. narava ima svoej prednosti, zaprti prostori oz. tekoci trak pa svoje.
--------

Se vedno pozivam koga, ki bi sel z mano maratončkat x:px



#94 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 11. november 2005, 10:38

se greš lovit? x:Dx x;)x x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#95 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 11. november 2005, 10:43

dans ze ne, k sm tko cudn :o|o:

oz. sej bom kmal bols.

#96 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 12. november 2005, 06:44

ja k sm tko zgodi pokonc.... bi šla lahk pa laufat. sam k me še zmer meča bolijo :OoO: sam mal bi blo fajn it. bom se počas zrihtala in zbihtala... pa grem pol probat svoj krogec odlaufat. pa kolkr bo bo.
spet se mi je na bolš poslabšal

#97 Bluee

Bluee
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 12. november 2005, 14:00

Mene pa na žalost prehlad/bolezen oddaljuje od teka. Pa sj pr nas je full mraz in megla, tko da ni tko nice za tečt....hm, v bistvu je vedno nice tečt....pa sj bo kmal bolš, bom pa pol več tekla....KOMI čakam!!!!

#98 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 17. november 2005, 05:21

tek je taka fajn stvar! lahk laufaš u kakršnm kol vremenu. x;)x dež, sneg... ni važn sam da nogce muvajo. pač daš anorakec gor pa je. včasih sm najdla miljon izgovorov. pa dež, blato... pa ne vem kaj še vse... NEMA! gremo laufnzi :hepko: :hepko:
spet se mi je na bolš poslabšal

#99 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 24. november 2005, 14:09

Tudi meni je tek krasen. Ene 3x tedensko v povprečju se spravim, včasih malo glumim.

Prej sem tekla po Golovcu, sedaj ko ima pa dobre superge, mehke pa take, pa kar po naselju. Sem si izbrala eno traso in grem z mojim Rikijem. Tečem okoli pol ure, koliko km pa je pa ne vem točno, okoli 5, 6??
Tempo imam svoj, v izi, poslušam telo, včasih ga nisem najbolje (mars v biku xDDx ) pa do konca, in me je potem zvijalo tam pod rebri. x:o)x
Po teku pa še močnostne vaje in streeching, temu se še posebej posvetim, garantirano, če ga izvajaš dovolj časa muskelfiber odpade.

Nasploh mi je tek poleg kondicije dober za psiho, laufam ne glede na vreme, edino če je pa premrzel zrak, imam malo problemov z grlom in ušesi. Me bolijo. xrolleyesx

Pomoje je tam še kaka blokada. x;)x

Sedaj pa že resno študiram, da bi malo pojačala na dolžini trase počasi, moram narediti nov načrt, po deviško, nimaš kaj. x^x
Kako čemo? Lako čemo.

#100 Spela1919

Spela1919
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 28. oktober 2006, 12:27

Jogging je zakon!!! tečem vsak drug-tretji dan!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0