Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prijateljstvo z bivšim partnerjem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
53 komentarjev na to temo

#1 rumawumn

rumawumn
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 11. maj 2002, 01:00

Spoštovani!
Zanima me, kaj si mislite o prijateljstvu z bivšim partnerjem. Si lahko prijatelj z nekom, ki si načrtoval prihodnost, a je 'usoda' želela drugače?

#2 habakuk

habakuk
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 11. maj 2002, 01:00

Draga romantična dušca. Ja kaj pa je zate prijateljstvo? Da se imata dva platonsko rada, si zaupata in nič seksata! To si zapomni!


habakuk

#3 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 11. maj 2002, 01:00

seveda si lahko.
vendar se ne smeta prepogosto videti oz. slišati.zmenita se takole.
enkrat ali dvakrat letno se slišita - oz. vidita in si izmenjajta najlepše oz. najslabše reči - stvari,dogodke, ki so se ti v tem času zgodile.
pogovor s takšno osebo je nekaj dragocenega. zato, ker sta si nekoč že delila skrivnosti, telo, misli.
pogovor z bivšim oz. bivšo te obogati...
vendar ne vedno. samo če sta oba sposobna širokega uma -saj veš, človek je ujet v lastno majhnost in kuje zamere in maščevanja...
tega ne sme biti. moraš se poglobiti vase,si odpustiti, odpustiti njemu pa bo.če ne gre, ne gre. če ne moreta biti partnerja, sta pa lahko prijatelja....mogoče celo zelo dobra
vendar, resnici na ljubo, je tega zelo malo. mogoče sem bila ena izmed srečnežev, ki sem to lahko delila.....
lep pozdrav


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#4 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 13. maj 2002, 01:00

Absolutno si lahko prijatelj s svojim ex partnerjem, gre le za to, ali sta oba dovolj zrela in kakšne so bile okoliščine njune ločitve (če se je namreč slednje dogajalo z vsemi možnimi sredstvi in torej "pod nivojem za odnos, ki bi se mu hotelo reči dostojanstven, je takšno prijateljstvo potem seveda veliko težje izvedljivo).
Če je bil naš partner, pa je skoraj zagotovo bil tudi naš prijatelj; ima podobne interese, podobna stališča... ipd. Zakaj bi se torej tudi ta vez nujno pretrgala...
Ne pravim, da je zdaj nujno, da smo prijatelji - pravim samo, da je, jasno, možno.

Sicer pa govorim iz svojih izkušenj - s svojimi ex partnerji sem v zelo dobrih odnosih in gojim prijateljske stike.
Moj bivši partner (s katerim sem bila skupaj dolgo časa in ga je zelo prizadela najina ločitev) pa je pokazal celo toliko plemenitosti, da je mojega sedanjega partnerja vzel k sebi na stanovanje za nekaj časa, ko ta ni imel kam.
Pa naj še kdo reče, da se takšno ne more dogajati. :)



mimi


"Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice". R. Tagore

#5 rumawumn

rumawumn
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. maj 2002, 01:00

No... Mislim, da je včasih dobro slišati mnenje od nekoga, ki te ne pozna. Sama o tej temi razmišljam že kar nekaj časa. Počasi prihajam do spoznanja, da nekaterih stvari enostavno ne moreš speljati, tako kot si želiš, da le ni vedno vse odvisno od tebe... Tudi midva po končani dolgoletni zvezi 'prijateljujeva' že kar nekaj časa. A se počasi sprašujem, če je to 'dobro'? Še vedno je prisotna neka močna čustvena energija... In, zakaj bi se oklepali kamna, če reka dere?
Sicer je pa težko je pospravit vse veze, ljubezni... v en predal! In tako kot je napisal Habakuk. Kaj sploh je prijateljstvo? Že res, da smo bili včasih z njimi to, kar naj bi pomenila beseda prijatelj. Kasneje pa smo po mojem le kolegi, znanci...

LP

Ruma

#6 tomaz

tomaz
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

PRIJATELJ! pRIJATELJSTVO!

To je pa velika reč! Najprej mora človek imeti čas za človeka.
Poznam možakarja. Jih bo že čez 70. Ima prijateljico iz čisto drugega kraja, dobro uro z avto stran. Kar pogosto ga obišče na mesec. In njegova nekdanja žena tudi. In vsi vedo za vse. In so vsi prijatelji. A ni to lepo.

Tomaž

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

Menim, da je redko prijateljstvo brez spolnosti . TA NJUNA Vrlina pa je vzor svojima -Njunima ˝brzdanim načelom .

#8 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Prijateljstvo z bivsim partnerjem...

Strinjam se z Mimi, potrebna je velika mera zrelosti in pa jasna komunikacija ze za casa odnosa.

Custvena energija se seveda pojavlja, vendar jo lahko preusmerimo drugam, jo preobrazimo. Obstaja veliko tehnik, s katerimi dozivimo in izpustimo nakopiceno custveno energijo, tako da nas ta neha prepljavljati. Prav tako je vazno ostati osredotocen in prizemljen, potem vsa odvecna energija stece po nogah v zemljo in ne ovira odnosa.

Anatha

#9 Kratohwil

Kratohwil
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 31. maj 2002, 01:00

quote:
Si lahko prijatelj z nekom, ki si načrtoval prihodnost, a je 'usoda' želela drugače?


Mogoce...

kratohwil

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. junij 2002, 01:00

veš, morda je Nekdo zahteval preveč, ali pa je nekdo prehitro odrastel
Treba je iti naprej!
dovoli si čustveni temperament

pokowc

#11 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

ja, lahko si prijatelj, če sta oda za to zrela. Redo da sta, a so tudi primeri. Odgovor je DA.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#12 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Mislim da prijateljstvo z bivšimi ni možno. Ker namreč če bi si tako želeli skupne družbe, ne bi nikoli bivši postali, ko pa se enkrat tako močna vez razrahlja, je bodisi na eni ali drugi strani prisotna negativna energija ali pa nezanimanje za drugo osebo.
Zase vem, če bi se z bivšimi sestajala ne bi nikdar in nikoli priznala npr. kdaj da mi ne gre vse tako kot bi želela.. "Kako si?"
"Oh super sem, fajn!" Je neka distanca potem, pa po moje da si ne moreš zaupat več kot včasih.. Zato iz vez ponavadi sledi da ljudje postanejo znanci, nato pa počasi nič.
Komur prijateljstvo uspeva, naj se vpraša ali je to res prijateljstvo, mogoče s strani enega ali drugaga prizadevanje da bi bilo kdaj še kaj več, pa ali je to fer do novega partnerja in ali si res sposoben deliti misli z nekom ki je ex, ali samo iz trme poskušaš, vstrajaš, kao ker vsi mislijo da to ne gre.
Pa lep pozdrav!
Mushi

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

..gre, če ni zahtevanja :)

pokowc

#14 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Tudi jaz sem za prijateljstvo z bivšimi partnerji!

Toda kaj naj naredim, ker me moj ex mož sovraži in pravi, da me tudi videti noče (čeprav "mora" imeti stike z menoj, ker imava otroka)? Poln je zamer do mene in samih grdih besed?

Prosim, pomagaj te mi in svetujte kaj naj naredim?

#15 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Irma, v kakšnem smislu? Piši mi, pa se "pogovoriva".
Odgovor na hitro je, da ni zrel.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

PREprosto:
sooči se s tem ,da pač nisi bila v zvezi Pridna. Sedaj, ko se to zaveš, je dovolj, da štartaš naprej . Sprejmi igro, ki ti jo on igra! Nimaš kaj izgubit; prerasti boš to morla.



pokowc

#17 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Kaj misliš s tem, da nisem bila pridna?

In nočem igrati njegove igre! Nočem biti nizka in pokvarjena.

Teja, se "slišiva"!

#18 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

moraš.
nek povod si mu že dala , da je tak zdele kot je .
za zvezo sta oba odgovorna.
<>


pokowc

#19 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Midva sva skupaj odgovorna le še za najino hči in prav za nič več drugega. Mislim, da bi bilo pa tudi zanjo (hčerko) bolj prijetno, če se oči in mamica pogovarjata, ko se vidita (vsakič ko jo pride iskat).

On pa počne, da me pred njo popolnoma ignorira in da tudi stvari katere bi moral vprašati mene sprašuje njo npr: A imaš potni list s seboj (ona pa pri 3letih še ni vedla kaj je to potni list) - to je samo primer.

Zakaj nisva (tukaj mislim predvsem njega) normalna "tujca"? Prijazna?

Zakaj se to vsaj malo ne spremeni po 3letih? Ne razumem njegove zamere do mene? Nič mu nisem vzela, pravi da je srečen (čez 14 dni se poroči) in naj pokaže vsaj malo spoštovanja!

#20 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Mogoče pa je njegov namen, da te malce jezi, in če pokažeš, je še slajše. In te še bolj z veseljem. Ali pa ..mu ne zavidaš, da se poroči in da je srečen? Smeri je več.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#21 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

ženska, nehi se ukvarjat, pejdi naprej, pusti, ne obremenjuj se z njim, a ne vidiš, da ti pije vdakdanjek, nujne moči , !!
poišči si primernega, zASE .

pokowc

#22 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 3. september 2002, 01:00

Prijateljstvo po razpadu zveze. Ja seveda je to mogoče. Ampak zdaj je treba razumeti kakšno prijateljstvo. Prijateljstvo kot iskreno prijateljstvo ali t.i. prijateljstvo kjer bivša partnerja še zmeraj skačeta v posteljo, čeprav sta prekinila.
Ja sam ka mali pao s lipe

#23 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. februar 2004, 22:49

Prijatelj ; ljubezen z razumom x^x
(xy)

#24 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 19. marec 2004, 00:44

Spoštovani!
Zanima me, kaj si mislite o prijateljstvu z bivšim partnerjem. Si lahko prijatelj z nekom, ki si načrtoval prihodnost, a je 'usoda' želela drugače?

nikakor NE!
Vsi s(m)o to ze poskusili pa ni slo..
Sprva sicer gre, potem pa ali prevladajo custva in pride do seksa ali pa se na smrt skregata, ker pridejo na dan konflikti, ki so bili prisotni, ko sta bila se v zvezi...

#25 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 19. marec 2004, 08:06

Imam eno prijateljico, ki se ful šteka z bivšim. Je pa res, da se najdejo bolj redko primeri, ker se še vedno lahko prepletajo medsebojna čustva....Če ima en partnerja, drugi pa ne, potem vprašanje, kako bo oni partner reagiral na prijateljevanje. Toda to je njegov problem.

Je možno!!!! xrolleyesx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0