Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
682 komentarjev na to temo

#76 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. oktober 2004, 08:10

Saj tudi sam ne vem, kaj točno sem želel povedati...
Mogoče sem mislil, da je dobro, če poznam kakšno osebo, ki je duhovno zelo odprta za transcedentalne pojave, in mi lahko kadarkoli svetuje ob kakšnih mojih bodočih "nerazložljivih" izkušnjah...
Pa še za tolažbo, da mi duhovi nimajo kaj hudega narediti...
x:Dx

nekaj v tem smislu, no...(da nam izpadel kot kakšen mentalno omejen idiot) :vio:
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#77 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 6. oktober 2004, 08:17

pišuka, se mi je zdelo, da me bo tale duhovna odprtost še drago stala x:Dx x;)x ...hecam se..hvala za pojasnilo cashy. take izkušnje so verjetno itak samo spremljajoči pojav pri naši rasti in razvoju. in spremljajoči pojavi niso vedno prijetni, včasih pa tudi dobrodošli niso...sam tako je...kar se pa duhov tiče imamo več dela s takimi živimi... x^x x;)x ...ti kar vprašaj...sam nimam odgovorov na vse...poleg tega je razlaga sveta (in izkušenj) še vedno v domeni posameznika... x:)x x;)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#78 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. oktober 2004, 08:22

Da ne boš mislila, da te želim kar tako izkoriščati za osebnega varnostnika...sploh ne. x:Dx
Najraje bi take izkušnje kar ignoriral in se slepil pred njimi...bi bilo najmanj trpljenja
"Kar ne vidiš, te ne boli" :palec:
Ne vem pa, koliko časa bi potem trans. pojavi trajali...če bi se jih ogibal...dvomim, da duhovi kar tako odnehajo...saj imajo čas to počet x8Dx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#79 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 6. oktober 2004, 08:25

če si na volji, lahko tud mal razložiš, kaj se ti dogaja...mogoče pa odpreva varnostno službo x:Dx x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#80 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 6. oktober 2004, 16:55

Ne, ne, saj se mi nič ne dogaja...hvala bogu x8Dx
a vendar sem se par dni nazaj, ko sem začel spremljati to tematiko, očitno tako podoživljal v glavi obisk duha, v podobi mojega starega očeta, ki je še živ, in me je tako močno objel okoli vratu, da sem se zares začel dušiti... in ker je on živ, vem, da ni prišel, in so to samo halucinacije..
zgodilo se je, ko sem se odpravil v posteljo, in razmišljal o tej tematiki...taka je moč strahu, oz. podoživljanja...kot da bi bilo resnično...
zato tudi tak dvom o teh zadevah...mogoče se je ostalim dogajalo le isto kot meni...
lp, cashy
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#81 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 6. oktober 2004, 17:45

ne vem... je možno da se te loti kakšen duhec, oz, kakšna energija te zgrabi in hm kar naenkrat se začnejo težave na določenem področju. in sploh ne moreš vplivat na to z lastno voljo. lahko se znebiš tega s tem da se znebiš sebe, da pozabiš nase :huh:

#82 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 6. oktober 2004, 18:48

.TUDI, ko se ti dogajajo čudne reči, slabe predusem in dobre, takrat sodelujes z Duhci, nekatere je pač treba Ustrezno in Uspešno Premagat x:Dx ( lahko rečeš, NImaš kaj ti z mano sodelovat in ga odstaviš, pošlješ preč) x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#83 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 6. oktober 2004, 18:53

ok - nimaš ti z mano kaj sodelovat x!x xnckrivx

(bom poročala o rezultatih)

#84 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 6. oktober 2004, 20:07

cashy malo razmisli o svojem odnosu z in do starega očeta, pa o družinskih vzorcih, ki se prenašajo iz roda v rod...mogoče mu moraš samo kaj povedat al se pa o kakšnih rečeh s sabo pomenit...malo ugibam, ker je bil občutek dušenja(vrat, grlo, izražanje....)...včasih ful čutimo energije drugih ljudi...sploh tistih, s katerimi smo tako ali drugaće bolj povezani... mej se :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#85 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 7. oktober 2004, 00:34

ok - nimaš ti z mano kaj sodelovat  (bom poročala o rezultatih)

:palec: bravo, zadela si pomen, poročaj, ja x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#86 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 8. oktober 2004, 19:53

:8):

#87 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. oktober 2004, 20:12

Evo še nekaj z mojega konca.
Ko je umirala moja prateta - pri kateri sem preživela svojih prvih 5 let življenja - se je prišla poslovit od mene. Spala sem(seveda se mi niti ni sanjalo, da bo umrla), ko sem začutila njeno navzočnost. Preprosto je bila ob meni. Potem sem nekako le zaspala - nič strahu pristotnega, prej radovednost. Zjutraj zvem, da je ponoči umrla.
Predtem pa tast.
Ko je umrl sem bila v tretjem mesecu nosečnosti, svakinja pa v 8.
Sama sem se takrat najbolj ukvarjala z bruhalnimi vajami in tako vso sedmino in ves pogreb dejansko prebruhala. Svakinja ni imela te sreče..no v glavnem - hodil je nazaj. Pa so se vrata odprala sama od sebe. Sva s taščo sedeli v kuhinji, vse zaprto, nobenega prepiha potem pa kljuka počasi navzdol in vrata odpro. Na stežaj. Tašča bleda kot smrt. Jaz radovedna..ali slišiš podrsavajoče korake po hodniku, do omarice, kjer je imel čevlje. Potem pa škrip...in vratca se odpro. Nikjer nikogar.
Tole z vrati se je kar nekajkrat dogalo.
Pa ropotanje v peči in še kup stvari.
Nehalo se je po tistem, ko je tašča preklela..ne vem natančno kdaj in kako. Le nisem bila zraven. Pravi, da je čutila blazno težo na prsih in jo je dušilo. (sta se skoz nekaj prepirala - v bistvu kar sovražila na koncu, tast je naredil samomor...tako mimogrede).
Nisem prepričana, če je našel mir. Upam, da ga je.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#88 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 8. oktober 2004, 20:22

Evo še nekaj z mojega konca.
Ko je umirala moja prateta - pri kateri sem preživela svojih prvih 5 let življenja - se je prišla poslovit od mene. Spala sem(seveda se mi niti ni sanjalo, da bo umrla), ko sem začutila njeno navzočnost. Preprosto je bila ob meni.  Potem sem nekako le zaspala - nič strahu pristotnega, prej radovednost. Zjutraj zvem, da je ponoči umrla.
Predtem pa tast.
Ko je umrl sem bila v tretjem mesecu nosečnosti, svakinja pa v 8.
Sama sem se takrat najbolj ukvarjala z bruhalnimi vajami in tako vso sedmino in ves pogreb dejansko prebruhala. Svakinja ni imela te sreče..no v glavnem - hodil je nazaj. Pa so se vrata odprala sama od sebe. Sva s taščo sedeli v kuhinji, vse zaprto, nobenega prepiha potem pa kljuka počasi navzdol in vrata odpro. Na stežaj. Tašča bleda kot smrt. Jaz radovedna..ali slišiš podrsavajoče korake po hodniku, do omarice, kjer je imel čevlje. Potem pa škrip...in vratca se odpro. Nikjer nikogar.
Tole z vrati se je kar nekajkrat dogalo.
Pa ropotanje v peči in še kup stvari.
Nehalo se je po tistem, ko je tašča preklela..ne vem natančno kdaj in kako. Le nisem bila zraven. Pravi, da je čutila blazno težo na prsih in jo je dušilo. (sta se skoz nekaj prepirala - v bistvu kar sovražila na koncu, tast je naredil samomor...tako mimogrede).
Nisem prepričana, če je našel mir. Upam, da ga je.

Oprosti...ampak koga je preklela?
Misliš blagoslovila in očistila hišo?

Ja, čarovnice na delu xrolleyesx

Pozdravček xsrcx

#89 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. oktober 2004, 20:36

Nisem ziher.
V glavnem - ratalo ji je.
Sicer pa moja tašča velja za neke vrste čarovnico. x;)x
Pol pa še takšno snaho zraven dobi x:Dx x;)x pa le znanje ne bo šlo v nič x;)x Pa moje prednice veljajo za čarovnice...jao mene x;)x x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#90 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 8. oktober 2004, 20:56

torej vračka...

Ja znanje in modrost , pa trikratno vračilo x;)x x:Dx

Pa, pa xsrcx

#91 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. oktober 2004, 21:10

Za popestritev nekaj, kar sem o duhovih pred slabim letom napisal na nekem drugem forumu:

Izraz duh (ali npr. prikazen) uporabljamo predvsem za energijska telesa umrlih, ki pa verjetno dobijo svojo avtonomijo (ker je bila iz takšnih ali drugačnih razlogov prekinjena vez s ciklom smrti in ponovnih inkarnacij zaradi dramatične smrti človeka, o čigar duhu govorimo), vendar pa je izraz duh uporabljan tudi za druge energijske tvorbe. Nekaj primerov:
- Leta 1972 so člani Društva za parapsihologijo v Torontu eksperimentalno dokazali, da je mogoče duha kreirati z močjo misli in imaginacije. Izmislili so si neko osebo (imenovali so jo Phillip) in njeno življenjsko zgodbo. Ko so tako na energijski ravni "ustvarili" Phillipa, so skušali vzpostaviti stik z njim. Na spiritističnih seansah so v tem tudi uspeli in ko so ga priklicali, so ga spraševali o njegovi življenjski zgodbi, ki se je na las ujemala s tisto, ki so si jo v zvezi s Phillipom izmislili. Sčasoma pa so opazili, da se je začel duh Phillipa karakterno razvijati (začel je dobivati značajske poteze). Tu se pojavi v zvezi z duhovi prvo temeljno vprašanje - ali res tedaj, ko kličemo npr. duha Napoleona, kličemo nekaj, kar je imelo resnično zvezo z njegovim energijskim telesom, ali zgolj energijsko tvorbo, ki smo jo ljudje skreirali s tem, da smo razmišljali o njem?
- Druga vrsta duhov, ki bi jo še najlaže enačili z energijskim telesom, se pojavlja npr. takrat, ko se v trenutku, ko nek človek umira, prikaže njegov fantomski dvojnik kakšnemu človeku, s katerim si je bila umirajoča oseba blizu (sorodnik, prijatelj, sodelavec ...). Običajno je zelo goste (vidne) strukture in se kasneje več ne pojavlja.
- Duhovi, ki so vezani na kraj - pojavljajo se zgolj na nekem določenem mestu (npr. na mestu, kjer je doživel človek, o čigar duhu govorimo, tragično smrt). Zanimivo je, da jih največkrat opazimo tedaj, kadar je v zraku povečana relativna vlažnost. To je klasičen primer energijskega bitja (duha), ki je dejansko imelo zvezo z resnično osebo in je izgubilo stik s krogom umiranja ter rojevanja, poleg tega pa se na svojem nivoju "po svoje" razvija.
Bistvena razlika med duhom in energijskim telesom je torej ta, da ima energijsko telo neke osebe, ki ga prikličemo, resnične energijske lastnosti te osebe iz trenutka, iz katerega je bila poklicana.

Različne duhove dejansko ohranjamo "pri življenju" s tem, da verjamemo vanje. Na hallmarku gledal film Merlin. Zanimivo je bilo npr to, da so to resnico tvorci filma "vtaknili v usta" zlobni Mab, čarovnici stare tradicije, ki je hotela vzgojiti Merlina tako, da bi prepričal ljudi, naj ponovno spoštujejo stare bogove, mage in tradicijo. V pogovoru s sestro je npr. rekla: "če ljudje ne bodo verjeli v nas, nas ne bo več."
Sam sicer duhov ne kličem, ker ne vidim razloga, zakaj bi to počel. Imam pa včasih z njimi opravka ob postopkih energijskega čiščenja bivalnih prostorov - pa tudi tedaj se z njimi kaj dosti ne ukvarjam. Ali jim pomagam, da gredo stran, ali pa jih naredim prijazne. Prjatli, katerim sem energijsko očistil nek prostor v gradu Ponoviče, kjer sicer mrgoli različnih energijskih bitij, so mi za zajebancijo podarili majico z napisom "ghost fucker", češ naj jo nosim vedno, kadar bom iz kakšnega prostora "izganjal" različna energijska bitja. A pri teh postopkih gre za tako resne zadeve, da mi na misel ne pride, da bi jo ob takšnih prilikah oblekel. Do vseh takšnih bitij moramo gojiti spoštljiv odnos in ne vem če je pametno, da bi jih kar tja v en dan klicali.

lalala


:wOOt: :wOOt: :wOOt:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#92 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 8. oktober 2004, 21:20

- Druga vrsta duhov, ki bi jo še najlaže enačili z energijskim telesom, se pojavlja npr. takrat, ko se v trenutku, ko nek človek umira, prikaže njegov fantomski dvojnik kakšnemu človeku, s katerim si je bila umirajoča oseba blizu (sorodnik, prijatelj, sodelavec ...). Običajno je zelo goste (vidne) strukture in se kasneje več ne pojavlja.

- Duhovi, ki so vezani na kraj - pojavljajo se zgolj na nekem določenem mestu (npr. na mestu, kjer je doživel človek, o čigar duhu govorimo, tragično smrt). Zanimivo je, da jih največkrat opazimo tedaj, kadar je v zraku povečana relativna vlažnost. To je klasičen primer energijskega bitja (duha), ki je dejansko imelo zvezo z resnično osebo in je izgubilo stik s krogom umiranja ter rojevanja, poleg tega pa se na svojem nivoju "po svoje" razvija.
Bistvena razlika med duhom in energijskim telesom je torej ta, da ima energijsko telo neke osebe, ki ga prikličemo, resnične energijske lastnosti te osebe iz trenutka, iz katerega je bila poklicana.

Ja. Moja prateta - potem se ni nikdar več pojavila(vsaj mislim, da ne)

Moj tast. Za vlažnost pa ne bi dala roke v ogenj. Enkrat ziher ne.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#93 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 8. oktober 2004, 21:43

- Leta 1972 so člani Društva za parapsihologijo v Torontu eksperimentalno dokazali, da je mogoče duha kreirati z močjo misli in imaginacije.

Do vseh takšnih bitij moramo gojiti spoštljiv odnos in ne vem če je pametno, da bi jih kar tja v en dan klicali.




:wOOt:  :wOOt:  :wOOt:

za prvo
Bi lahko temu rekli , da niso vednu "duhovi "... ampak misli ljudi..no ja recimo vampirji, ki ti jemljejo moč. (govorim o dušenju, stiskanju v grlu...)

kako se tega obranit..včasih misel, da ti ne morejo nič ne pomaga...je premočno!

upam da sem razumljivo povedala :8):

Za drugo pa :palec: :palec: :palec: :palec: x:Dx


pozdravček xsrcx

#94 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 10. oktober 2004, 06:47

cashy malo razmisli o svojem odnosu z in do starega očeta, pa o družinskih vzorcih, ki se prenašajo iz roda v rod...mogoče mu moraš samo kaj povedat al se pa o kakšnih rečeh s sabo pomenit...malo ugibam, ker je bil občutek dušenja(vrat, grlo, izražanje....)...včasih ful čutimo energije drugih ljudi...sploh tistih, s katerimi smo tako ali drugaće bolj povezani... mej se  :palec:

Tut sama tako mislim...moja mama je tut prihajala k meni... kar ji ni bilo po godu, da sem naredila kaj, ko je bila se ziva, tut ji ni bilo vsec, ko je bila mrtva... :vragec:
Ko sem ji na glas rekla, da mi ni vsec, da me strasi, je vse skupaj prenehalo... :palec:
Vcasih clovek odide ta nenadoma (moja mam je tut odsla cez noc), da ne more poslihtat vseh stvari za zivljenje in jih ureja po smrti...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#95 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 10. oktober 2004, 12:47

da ne more poslihtat vseh stvari za zivljenje in jih ureja po smrti...

ress..kak se to pa pr teb opaz zdele :eek: x:o)x :8):
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#96 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 10. oktober 2004, 14:00

meni pa se je prikazovala moja stara mama..sicer v sanjah, toliko časa da sem naredila srednjo šolo, potem je odšla.
Pa ponavadi, ko sem majčkeno "zabluzila" ...da me je potegnila na "pravo pot".

Sedaj je odšla in srčno upam, da ji je dobro!


torej duše, ki nas obkrožajo niso vedno slabe in ...lahko so tudi naši "varuhi.. naši vodniki... xrolleyesx

pozdravček xsrcx

#97 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 10. oktober 2004, 14:22

Po mojem mnenju res obstaja nekaj.Mogoce so to
duhovi v bistvu pa je cisto vseeno kako temu recemo!
Problem je samo v tem koliko smo dojemljivi za te "duhove".
Sam sem nickolikokrat (in verjamem da nisem edini)dozivel
cuden obcutek kot da je se nekdo v sobi....kurja polt...in vsakic ko se to zgodi
si teoreticno razlozim(prepih,svez les,vodovod)in vedno po tem ta obcutek
izgine.
Naj pocivajo v miru :palec:
Vsaka ovira je priložnost.

#98 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 10. oktober 2004, 14:45

torej duše, ki nas obkrožajo niso vedno slabe in

so slabe kot dobre Duše, kot živi ljudje, slabi in dobri x:o)x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#99 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 10. oktober 2004, 14:49

slabi kot to , da nas potiskajo v nekja slabega, se nas lastijo...

drugače pa ...ja Ravnotežje x:)x

pozdravček xsrcx

#100 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 10. oktober 2004, 15:02

slabi kot to , da nas potiskajo v nekja slabega, se nas lastijo...drugače pa ...ja Ravnotežje

ti si še vedno živa, zato močnejša od njih, izrabi to, potem veš, ustrezno napodi jih x:Dx
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0