Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Rdeče oči - zdravljenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
119 komentarjev na to temo

#1 himi

himi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 17. september 2004, 11:38

Zdravo vsem skupi!

Že dalj časa spremljam vaš forum in redno,ter z veseljem preberem večino vaših zanimivih postov! Zdj vas morem pa prosit za en nasvet: imam namreč probleme z očmi. Vidim dobro in v njih ne občutim nobenih bolečin. Problem je v tem, da so čisto rdeče. Že zjutraj ko vstanem imam polno zelo opaznih žilic, ki pa preko dneva samo nabreknejo...vse skupaj je videti zelo zelo grdo!

Bil sem pri dveh različnih okulistih in ugotovila sta da nimam alergij, da pa imam neko zahrbtno očesno vnetje. Seveda sem dobil antibiotike v obliki kreme za oči ,ter tudi 4 različne vrste kapljic. Po nekaj tedenski uporabi se stanje ni izboljšalo, zato sem se odločil, da preneham s temi terapijami in poizkusim zdravljenje z alternativnimi metodami.

Ali je mogoče kdo od vas imel kake podobne probleme, kako ste se rešili teh težav??
Če ne, svetujte mi prosim kakšnega bioenergetika, ki mu zaupate in vam je že pomagal!!

lep pozdrav,
himi :8):

#2 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 17. september 2004, 11:43

Iz katerega konca Slo. pa si? :)

Držim pesti za tvoje očke xcrossfingx x:)x

#3 himi

himi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 17. september 2004, 11:51

Oi,
sem iz Gorenjske ( Žiri )...
a mogoče poznaš koga iz tega konca? SLišal sem za nekega hrvaškega bioenergetika, ki pa pride 1krat tedensko zdravit tudi v Ljubljano. To je Stjepan Šepat. Mogoče bi lahko poizkusil pri njem...

Hwala Kitty, da držiš pesti za moje učke, res bi se rad znebu te rdečice :2src: v njih, hooočem bele :eek: .... xDDx

#4 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 17. september 2004, 12:23

x:Dx x:Dx x:Dx ...ne kadit tiste zelene stvari...bo takoj boljše......samo se šalim...držim pesti, da bo boljše s tvojimi očkami... x:Dx :palec: xsrcx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#5 himi

himi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 17. september 2004, 12:44

haha xokkx ... ....Dobr no, jo bom pa nehu kadit, sam gojim in prodajam jo pa se lahko naprej, an!? x^x :P

A veš d je že zlo dolg cajta od takrat, ko sm se sam pr se zaobljubu, da jo ne bom nikol več probal. In to kljub temu da marsikomu prinaša obilico užitkov in smeha. Sj sem sam parkrat probu, pa nekol ni blo nekiga posebnega filinga, so bli pa ucki zarad tega rdeci. :inocent:

jah ,
sem pa 100% šur da tale moj trenutni problem z očki nima nobene povezave z uno zeleno stvarco no.. x!x

#6 žaža

žaža
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 403

Objavljeno: 17. september 2004, 12:49

x:Dx x:o)x x:Dx ...to je bila šala mala... x;)x x:Xx
Če hočeš biti srečen....BODI!

#7 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 17. september 2004, 13:24

Jest morm zelo pazt na oči, zaradi določenih zdravstvenih zadev, pa tudi na operaciji sem že bil;
Torej probal sem že mnogo stvari in zdravljenjem v zvezi tega, na koncu pa sem ugotovil in opazil, da mi zelo pomaga in to sop tudi zdravniki ugotovili, da je moje stanje z očmi uredu (drug teden, mam glih kontrolo), samo ne vejo kako mi je to ratalo.
No jemljem vsak dan naravne vitamine, to je LUTEIN in pa jem korenček x:Dx ; to tudi preprečuje krvavljenje (pokanje žilic) in uničuje strupe v očesnem ozadju
No men je to pomagalo oz. se mi stanje vsaj ne slabša :palec:

Kar koli boš poizkusil, ti želim da ti uspe in, da se bo tvoje stanje z očkami izboljšalo :palec: :palec: x;)x


Na očke mormo pazit
Objavljena slika

#8 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 17. september 2004, 13:41

Pri nas doma uporabljamo za očke zadevo iz aloe.....Activator od FLP-ja. Tudi znanka, ki ima že celo življenje probleme z očmi, je zadevo pohvalila in pravi, da je po nekaj tednih uporabe precej bolje.
Tudi jaz držim pesti, da boš čim prej našel pravo rešitev :palec:
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#9 himi

himi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 18. september 2004, 11:23

Tapru se wam morem vsem, k ste mi pisal, zahvalit za odgovore! Fajn je da poveste svoje izkušnje v zvezi s tem problemom.

Včeraj sem začel uporabljat še en antibiotik za oči, katerga sm moral it kupit celo v Italijo,ker ga tuki baje nimajo. 3 tedne mi je rekla zdravnica da naj ga uporabljam in če ne bo bolš, bom šel še na dodatne preiskave oči...

Počasi mi grejo ti zdravniki že mal na k.... , ker od tolikih zdravil, kapljic in vsega ostalega,kar dobim po vsakem p0regledu, NIČ ne pomaga <_<


LeilaniA, kaj so to,kar ti uporablaš za oči kakšne kapljice al kj druzga? Kje se to da kupit?

Ei TRUDI,ja ze od nekdaj vsi pravjo d je korenje dobr za oči... letošnje poletje sm bil non stop na vrtu in žru korenje, tko kt kašn zeko. Stanje ni blo nič boljše, wem pa d sm dubu v telo saj velik vitamina B ka ga je menda v korenju fuul...no wsaj nekej ...

ok no dast bo,
lep pozdrav vsem. x;)x ...himi

#10 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 18. september 2004, 12:16

Ja korenje je dobro, pa za oči je dober oz. pomaga VITAMIN C, prav tako preprečuje pokanje žilic in krvavitve-le teh; LUTEIN je pa na naravni osnovi, pa vse te zadeve (preprečuje pokanje žilic in krvavitve-le teh) še pospeši, mislim tko, da se stanje prej izboljša
To je moja izkušnja in potrditev, meni pomaga

Tebi pa še enkrat vso srečo in želim ti čim prejšno izboljšanje :palec: :palec:


#11 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 18. september 2004, 12:58

Ei TRUDI,ja ze od nekdaj vsi pravjo d je korenje dobr za oči... letošnje poletje sm bil non stop na vrtu in žru korenje, tko kt kašn zeko.  Stanje ni blo nič boljše, wem pa d sm dubu v telo saj velik vitamina B ka ga je menda v korenju fuul...no wsaj nekej ...

Korenje ne vsebuje omembe vredno kolicino vitaminov skupine B, vsebuje pa veliko vitamina A, kateri pa ni topen v vodi, ampak samo v mascobi, katero moras zauziti zraven, drugace se ga bore malo absorbira.
Lahko je to preprosto kos kruha z maslom ali margarino, se boljse so nenasicene mascobe, npr. velika zlica lanenega ali olivnega olja.
Se malo o vitaminckih:
http://www.kulinarik...znivitamini.asp

Pa o A-ju : http://www.fkkt.org/...la/vitamina.asp

Vitamin C pa tudi ne more skoditi..odlicen antioksidant, pa izjemno vlogo ima pri celicnih tkivih, RDA naj bi bil nekako 100mg, kolesarji ga npr. na Tour de France zauzijejo tudi od 5 000 do 10 000mg na dan.

Si sladkorni bolnik ? Nosis ocala, lece morda ? Si slaboviden, pa tega ne vec ? Imas ocala, lece...pa imas nepravilno dioptrijo ? Imas astigmatizem (pa ne ves da ga imas ) ?
Ker, ce kaj od zgoraj nastetega drzi, je lahko vzrok tudi temu...napenjanje oci ...

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. september 2004, 14:09

Kaj pa če ti manjka kak elektrolitek. Ti ime solza ne pove dovolj :8): x^x

#13 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 18. september 2004, 14:59

Oi,
sem iz Gorenjske ( Žiri )...
a mogoče poznaš koga iz tega konca? SLišal sem za nekega hrvaškega bioenergetika, ki pa pride 1krat tedensko zdravit tudi v Ljubljano. To je Stjepan Šepat. Mogoče bi lahko poizkusil pri njem...

Hwala Kitty, da držiš pesti za moje učke, res bi se rad znebu te rdečice :2src:  v njih, hooočem bele :eek:  .... xDDx

Iz tega konca pa nikogar ne poznam x:Ix . Jaz hodim v Brežice, ker so tudi meni šli zdravniki že na k***c. Stanje se mi je do sedaj izboljšalo za 60%, še malo pa bom na 100 % x:o)x
Še kar držim pesti zate xcrossfingx x:)x

#14 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 18. september 2004, 19:41

če imaš vnetje oči...probaj spirati oči s smetliko. recimo vnetje očesnih veznic...

V 2 dcl hladne vode, daj eno majhno žličko smetlike...bolje tudi manj, pusti da vse skupaj zavre..naredi prevretek... vre naj naj približno 10 minut.
Nato pusti da se malo ohladi..da je mlačno , namoči vato in očke spiraj.

To je super zadevica.. bolje kot kamilica, tudi če imaš utrujene oči, vid se ti zbistri kot da bi imel "brisalce" x8Dx

Pozdravček xsrcx

#15 LeilaniA

LeilaniA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 21. september 2004, 06:21

Himi, to prodaja podjetje FLP, preko svojih prodajalcev v Sloveniji. Če te kaj bolj zanima, ti lahko posredujem tudi tel. številko ene od njihovih predstavnic.
Lahko se pa najprej pozanimaš, če je zadeva primerna za tvoj problem. Na tej strani so številke zdravnikov, ki nudijo svetovanje v zvezi z FLP izdelki.
http://www.flpseeu.c...?inc=zdravnisko

Lp, L :palec:
Love Doesn't Have To Hurt To Feel Good

#16 himi

himi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 21. september 2004, 13:39

Strelka02:
ze kašn mesec nazaj sem si izpiral oči z kamilicami, namocil sem vato in izpiral...posledica je bila ta, da so bile oči še bolj razdražene in rdeče. Bom pa probu tudi s smetliko, sam jo morem nabavit... na ljubljanski tržnici se jo najbrž dobi an??

Kako je pa sladkorna bolezen povezana z očmi?? x?x krokodil a mogoce ves??

Drugače pa nisem ne sladkorni bolnik, pa najbrž tut slaboviden nisem( ker če bi bil, bi to morala opaziti vsaj oba okulista pri katerih sem bil na pregledu)

Muc muc...ei kitty... kaj a ti mas tut kj z očmi narobejal maš kj druzga, zakaj hodiš h bioenergetiku?...sj nism prevč firbčn an?! x:o)x

caw caw
himi

#17 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 21. september 2004, 14:03

Ti kar probi s smetliko...bo dober.

če pa jo ne boš na tržnici dobil...hm pa pojdi na kakšen travnik...smetlike je povsod dovolj

Pozdarvček xsrcx

#18 himi

himi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 21. september 2004, 14:10

A se jo lahko uporablja svežo, al jo je treba tko kot kamilice najprej posušit? ..no če po pravic povem nimam pojma kako ta rastlina izgleda, zato si morm eno bukvico z rastlinami zrihtat! ...res si nebi rad po pomoti s kšnim plevelom oči izpiral xrolleyesx

#19 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 21. september 2004, 14:20

Slikce ne znam prilepit... x:Ix , ha je pa podobna plevelčku ...lahko pa ti pomagam da ti dam tole stran, klikni, tam je tudi smetlika.

www.dobra-misel.net/zeli/index.htlm

Sveža najbrž lahko...samo še nisem probala..zato ti tega ne svetujem.

Jaz jo posušim...zato pa garantiram, da pomaga! x8Dx

Pozdravček xsrcx

#20 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. september 2004, 14:45

Kako je pa sladkorna bolezen povezana z očmi?? x?x   krokodil a mogoce ves??

Copy/paste s strani : http://med.over.net/...en_clanek_3.htm

KRONIČNI ZAPLETI

Glavni vzrok za razvoj kroničnih zapletov sladkorne bolezni je hiperglikemija - zvišan nivo glukoze v krvi. Kronični zapleti so najpogosteje vidni na očeh, ledvicah in nogah, pojavljati se začnejo približno po 10 letih od začetka sladkorne bolezni in se popolnoma razvijejo v 25. letih. Zvišan krvni sladkor kronične zaplete povzroča preko tihega, a vztrajnega okvarjanja velikih in malih krvnih žil in tako ločimo:

* Diabetično MIKROangiopatijo z bolezenskimi spremembami drobnih žil očesne mrežnice (diabetična retinopatija), ledvic (diabetična nefropatija) in prizadetostjo živčevja (diabetična nevropatija) ter
* MAKROangiopatične zaplete, kjer gre predvsem za pospešen proces ateroskleroze večjih žil s posledično koronarno srčno boleznijo (sindrom angine pektoris, srčni infarkt), možgansko kapjo in aterosklerozo arterij udov, ki vodi v slabšo prekrvavitev, kronične razjede in gangreno (t.i.diabetična noga).

Zvečana količina glukoze v krvi je razpoznavni znak sladkorne bolezni, pa tudi tisti odločujoči dejavnik, ki povzroča vse trajne okvare. Kronični zapleti se kažejo predvsem na očeh, ledvicah, nogah ter srčnožilnem sistemu.

#21 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. september 2004, 14:48

www.dobra-misel.net/zeli/index.htlm

Pravi link je www.dobra-misel.net/zeli/index.html (crki l in m sta bili v napacnem zaporedju...ja , hudic je v malenkostih, no, ne samo tam x;)x )

#22 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 21. september 2004, 14:56

He, he..no ja narobe napisla. Hvala za popravek.

lep pozdravček krokodil xsrcx

#23 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. september 2004, 14:57

He, he..no ja narobe napisla. Hvala za popravek.

lep pozdravček krokodil xsrcx

Malenkost.

Tudi tebi x;)x

#24 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 21. september 2004, 16:05

Krokodil, zanimivo, me zanima, če ni skrivnost, a imaš ti mogoče sladkorno, ko si tako lepo napisal in toliko podatkov podal OČI - SLADKORNA....

LP
x;)x :palec:


#25 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 21. september 2004, 16:06

Ne, nimam.

Imam pa trenutno prehlad...to je vse, kar premorem od bolezni x;)x (cimanj, tem boljse )




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0