Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#51 leica

leica
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 100

Objavljeno: 23. september 2004, 21:22

saj nimam nič proti njim, ampak včasih so res malo preveč vsiljivi :o|o: xrolleyesx :O:

#52 BelaCvetica

BelaCvetica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 24. september 2004, 15:33

hehe.. zanimivi komentarji : )

ja so me obiskali... in ja znajo bit dolgočasni in vsiljivi..
Na koncu je pomembna.... samo Ljubezen.

#53 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 24. september 2004, 18:08

1. Ljudje častijo mnogo stvari. Toda Biblija nam pove, da je samo en PRAVI, RESNIČNI Bog. On je ustvaril vse v nebesih in na zemlji. Ker nam je dal življenje, je Edini, ki bi ga morali častiti. (1. Korinčanom 8:5, 6; Razodetje 4:11)

2. Bog ima mnogo nazivov, a samo eno ime. To ime je JEHOVA. V večini biblij so Božje ime odstranili in nadomestili z nazivoma GOSPOD ali BOG. Ko pa se je Biblija pisala, se je ime Jehova v njej pojavilo kakih 7000-krat! (2. Mojzesova 3:15, New World Translation; Psalm 83:18)

3. Jehova ima telo, toda to ni kakor naše. »Bog je duh,« pravi Biblija. (Janez 4:24) Duh je oblika življenja, ki je mnogo višja od naše. Noben človek ni še nikoli videl Boga. Jehova živi v nebesih, toda lahko vse vidi. (Psalm 11:4, 5; Janez 1:18) Kaj pa je sveti duh? To ni oseba kakor Bog. Je Božja dejavna sila. (Psalm 104:30, NW)

4. Biblija nam razodeva Jehovovo osebnost. Pokaže nam, da so Njegove lastnosti, ki najbolj stopajo v ospredje, ljubezen, pravičnost, modrost in moč. (5. Mojzesova 32:4; Job 12:13; Izaija 40:26; 1. Janezov 4:8) Pove nam, da je Bog tudi usmiljen, prijazen, odpustljiv, radodaren in potrpežljiv. Kot poslušni otroci bi se morali potruditi, da ga posnemamo. (Efežanom 5:1, 2)

O Bogu se poučujemo iz stvarstva in Biblije

5. Ali naj bi se pri našem čaščenju klanjali podobam, slikam ali simbolom oziroma jih molili? Ne! (2. Mojzesova 20:4, 5) Jehova pravi, da moramo častiti le njega. Svoje slave ne bo delil z nobenim človekom ali stvarjo. Podobe nam ne morejo pomagati. (Psalm 115:4–8; Izaija 42:8)

6. Kako Boga lahko bolje spoznamo? En način je, da opazujemo stvari, ki jih je ustvaril, in globoko premišljujemo o tem, kar nam povedo. Božje stvarstvo nam odkriva, da je Bog zelo močan in moder. V vsem, kar je naredil, vidimo njegovo ljubezen. (Psalm 19:1–6; Rimljanom 1:20) Drug način, kako se lahko poučimo o Bogu, je, da preučujemo Biblijo. V njej nam Bog razkrije še mnogo več o tem, kakšen da je. Pripoveduje nam tudi o svojem namenu in o tem, kaj želi, da delamo. (Amos 3:7; 2. Timoteju 3:16, 17)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#54 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 24. september 2004, 18:34

...
način, kako se lahko poučimo o Bogu, je, da preučujemo Biblijo.
...


Biblijo ali Koran?

Tudi oni imajo Boga, za katerega so se pripravljeni klati. In takih je na svetu še veliko več.

Pa smo spet pri Edini Resnici. Kot perpeetum mobile - neverending story.

Če sta pa dve taki na enem samem forumu in ima vsaka svojo resnico, ki je nedvomno Edina, je pa že živo.

Še Ibrahim pride s SVOJO Edino Resnico, pa bo menažerija popolna...
(Pismo Forumu 1, 19:34)

#55 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 24. september 2004, 20:10

Utehe za nepopolne... xrolleyesx
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#56 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 24. september 2004, 20:35

1. Ljudje častijo mnogo stvari.

2. Bog ima mnogo nazivov, a samo eno ime.

3. »Bog je duh,« pravi Biblija. (Janez 4:24) Duh je oblika življenja, ki je mnogo višja od naše.

5. Ali naj bi se pri našem čaščenju klanjali podobam, slikam ali simbolom oziroma jih molili? Ne!
Podobe nam ne morejo pomagati. (Psalm 115:4–8; Izaija 42:8)

6. Kako Boga lahko bolje spoznamo? En način je, da opazujemo stvari, ki jih je ustvaril, in globoko premišljujemo o tem, kar nam povedo.
.Pripoveduje nam tudi o svojem namenu in o tem, kaj želi, da delamo. (Amos 3:7; 2. Timoteju 3:16, 17)

to sm zbral x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#57 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 24. september 2004, 20:38

:palec:
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#58 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 24. september 2004, 21:38

Heh zanimivi komentarji. Sam bi kot nekdanji clan JP imel marsikaj povedati, pa bom raje molčal. Saj so Andrejini copy - paste komentarji dovolj zgovorni. LP

#59 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 24. september 2004, 21:55

Saj na svoji strani poveš vse, tukaj bi bilo ponavljanje povsem nepotrebno x;)x x:px x:Dx

#60 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. september 2004, 12:19

Ja gotov, da se ne da posploševat - kritike vredno je v glavnem vodstvo, ki s spretnimi manipulacijami ustvarja sfanatizirane robote. Mislim, da le redki bivši "nabijajo", kako je tam grozno, bolj opozarjajo na orwellovsko vzdušje, ki tam vlada. Večina jih odide ravno zaradi dvojne morale vodstva.

LP

#61 Bogdanka Danica Loboda

Bogdanka Danica Loboda
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 25. september 2004, 13:17

Izzy,a zdaj si postal katolik? Zanima me tudi tvoja starost, ker si napisal, da si bivši član te bande.
LP
Bogdanka Danica Loboda

#62 BelaCvetica

BelaCvetica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 25. september 2004, 13:27

tale cela tema me spominja.. na našo preteklost.. kako so krščani preganjali ljudi ki niso verjeli v njihovega boga..

sej pa nismo več v srednjem veku : ))


a ni že čas da vsakemu pustimo v kar bi rad verjel ?
Na koncu je pomembna.... samo Ljubezen.

#63 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 25. september 2004, 13:33

Objavljena slika .... xscratchx :fiju:

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. september 2004, 13:36

1. ...
2. ...
3. ....
4. ...
...

OK.
Manjka mi kaj bolj osebnega v tvojih komentarjih.
Prides sem, odpres temo z vprasanjem - troej namigujes na debato, a v bistvu mi nizas ze 1000x prezveceno, brez osebne izkusnje, osebne note.
Ali naj mi to daje misliti o vseh jehovovih pricah?
da namrec torej kar zdrdrano nekaj govorijo...

kaj pa TI mislis?

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 BelaCvetica

BelaCvetica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 25. september 2004, 13:47

1. ...
2. ...
3. ....
4. ...
...

OK.
Manjka mi kaj bolj osebnega v tvojih komentarjih.
Prides sem, odpres temo z vprasanjem - troej namigujes na debato, a v bistvu mi nizas ze 1000x prezveceno, brez osebne izkusnje, osebne note.
Ali naj mi to daje misliti o vseh jehovovih pricah?
da namrec torej kar zdrdrano nekaj govorijo...

kaj pa TI mislis?

:palec:

i agree very much with that too.

citati sami po sebi nic ne pomenijo.. ker je kot bi brala slovar.

vbistvu priznam, sploh se mi ni ljudblo brat vseh do 2. sem prisla..

ker je nezanimivo in prazno, pa se ne odgovarjas na poste, samo citiras. like some duhovnik z srednjega veka.



people blinded. with others belief.
Na koncu je pomembna.... samo Ljubezen.

#66 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. september 2004, 19:25

ne, nisem postal katolik. iz dezja pod kap pa res ne grem xDDx

#67 Bogdanka Danica Loboda

Bogdanka Danica Loboda
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 25. september 2004, 22:27

Izzy, oprosti, vendar je boljše biti katolik, kot pa pripadnik Jehovovih prič. Sama sem katoličanka in ne dovolim, da enačiš svojo jehovsko drhal z katoliki.
Pa brez zamere.
Bogdanka Danica Loboda

#68 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. september 2004, 23:06

Bogdanka, oprosti, ti imaš pravico do svojega mnenja, jaz pa do svojega. Jehovska drhal ni moja, tvoja ocena pa je subjektivna, saj nisi nikoli probala biti Jehovova priča, torej drhali ne moreš primerjati.

LP

#69 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 26. september 2004, 00:09

In moje x:)x :palec:

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2004, 09:17

Izzy, oprosti, vendar je boljše biti katolik, kot pa pripadnik Jehovovih prič. Sama sem katoličanka in ne dovolim, da enačiš svojo jehovsko drhal z katoliki.
Pa brez zamere.

x?x
'Boljse'?
Ta ali ona tu omenjena 'drhal' pa so ljudje, kot ti.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Bogdanka Danica Loboda

Bogdanka Danica Loboda
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 26. september 2004, 11:44

Vsi, ki znate udrihati po katoliški veri, ste zagotovo potomci partizanov in udbovcev. Tako da je bolje, da ste tiho, ker smešite sebe in svojo velecenjeno organizacijo NOB. Pa nimam proti nobeni veri popolnoma nič, ker imam prijatelje, ki so evangeličanske vere, pa tudi pravoslavne. Pa se odlično razumemo. Z Jehovci pa ne najdeš skupnega jezika. Da pa sexajo med sabo, pa tako vsi vedo. Marsikaj poznam iz ozadja te organizacije, tako da...

Pa brez zamere.
Bogdanka Danica Loboda

#72 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 26. september 2004, 11:56

Bogdanka Danica Loboda !

Kje pa je tvoja krščanska ljubezen, da jehove priče imenuješ "drhal"?

Tvoja vera je torej samo na jeziku, ne pa tudi v dejanjih.

Rimokatoliška vera ima veliko dobrih naukov (tudi nekaj slabih), vendar je potrebno vero živeti, ne pa se držati načela: "Poslušajte me, ne glejte me"!

Dokler pa boš drugače verujoče in neverujoče zmerjala, toliko časa je tvoja vera neverodostojna.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#73 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 26. september 2004, 12:17

Da pa sexajo med sabo, pa tako vsi vedo. Marsikaj poznam iz ozadja te organizacije, tako da...

Pa brez zamere.

A vi pa ne sexate............ xscratchx
jeah write xrolleyesx , to je itak neki normalnega pr vseh verah in neverah, zakonih in nezakonih...............

To mi je pač padl v oči :eek: ; no zdej si morm pa vn vzet :vragec: x:Dx x;)x


#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. september 2004, 13:14

'Zgodovino', kakrsno poznamo mi, je pac nekdo napisal. ... :8): xcivx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 26. september 2004, 13:34

bigm, Marša :palec: :palec:

Ja, a smo ljudje a smo krvniki, a smo živali, KAJ SMOOOOO ????? LJUBI BOG, KDO PA MISLIŠ ubogi človek, da si, da lahko sodiš. NAJPREJ SE POISTI S ČLOVEKOM, ki ga misliš sodoti, obsojati. A veš kaj to pomeni? Biti v njegovi koži od rojstva naprej.

ŽIVI PO VERI !! Bodi ljubezen, bodi svetloba, bodi tisto kar delaš. Ja, bigm,
ampak me pa kar v prsih boli, ko tole berem.

Vsi, prav vsi imamo isti cilj, pot pa ima vsak svojo, popolnoma svojo. Ker pa smo ljudje kot ptice, je le lepo leteti, biti v svoji jati, da se čutiš koristnega, da veš, da pašeš nekam in to točno veš kam.

Kdo smo, od kod prihajamo, kam gremo? Ozrite se no v oči svojih najbližnjih, če si upate, pošteno pogledati. Kaj vidite vočeh, če sploh kaj?


Saj nima smisla, boli me pa le, duhovno - ja kje pa je tu duhovnost?

Sorry, v vsakem je dobro in zlo, to vemo vsi, zakaj tolikokrat zlo prevlada? A res nimamo moči, da bi to POPUCALI IN PRERASLI !!!!!!!!!

peace and love
clean

P.s.: jeza je prisotna v vsakem, a NIHČE NIMA PRAVICE TO JEZO, KI JE VEDNO V NAS, NE ZUNAJ NAS, SPROŠČATI TAKO, DA SE PRIVOŠČIMO DRUGEGA ČLOVEKA, GA RANIMO FIZIČNO ALI PSIHIČNO.

:switz: xpolzx xideax :mad2: xscratchx xyiyax xrosex xrainbowx xsrcbumx xchatx :detelca: xvrtcx xflowx
peace and love
Klinar




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0