Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. september 2004, 17:09

Haha, 'preprosto zato, ker nisi dost prasec...' (*al pa ker imas kaj ribjega stosa :P :D)
Ja, saj... bo kar drzalo, ampak saj to sem rpavzaprav mislila s tem - ne novacenje kot point, pac pa agresivno novacenje - cesarkoli - amwaya (ko imamo temo gem collection al kako) itd. vere, astrologije konc koncev - jaz tud ne hodim po bajtah pa ne stojim na vogalu s knjigicami al pa z LKji, pac pa seveda sem voljna in pripravljena prepricano novacit jasno to...
Torej - ti prides k meni, ne posiljujem pa te s sabo in s svojo vero, prepricanjem, vizijo, whatever...
Kwa s tak picajzl, Bern, saj o istem govorimo! xrolleyesx x;)x

p.s. hvala, Andreja Anda J. za osebnejse stalisce. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 28. september 2004, 18:56

Kar ne morem razumet, da imate nekateri tako resne probleme z jehovimi pričami. Če k meni pridejo zvonit na vrata, jih odpravim na pragu in jih ne spustim v stanovanje. Če me "napadejo" na ulici, pa jim sicer prijazno, vendar odločno povem, da me stvar ne zanima in grem od njih proč. Morda še vzamem Stražni stolp, ki ga vedno ponujajo in ga vržem v prvi smetnjak.

Kje je tu kakšen resen problem?
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#103 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 28. september 2004, 19:26

hj, sm 1x tale Stražni stolp mau čitau, pa ni bil napačen, hmm, prav poučen zna bit x:o)x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#104 Žarek

Žarek
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 103

Objavljeno: 28. september 2004, 19:33

no spovnem se dogodka, ko so pozvonili Jehove priče na moja vrata.Odprla sem jim in jih z veseljem povabila noter, bilo mi je ravno dolgčas, tko da...Bil je moški pa ena ženska.Skratka posedli so se za mizo, moški pa je začel opazovati sliko obešeno na steni.Bila je slika božanske matere in sicer Indijskega porekla, torej Hindujska mati Mataji, ki jo dobesedno obožujem.Moški me niti besedice ni vprašal o tem, je pa govoril mogočno o Bogu.Omenila sem mu da sama sem zelo verna in v posebno čast mi je božanska mati.Haha bil je rdeč, zelen, črn na koncu, ker oni ne priznavajo matere Boga.Nisem tega vedela in nisem jih hotela vzmeniriti, vendar sem sama se prepustila govorjenju o Bogu bolj tantrično recimo in padla not.Moški je na konci vstal in rdeč odšel ven.Nikoli več ni potrkala jehova priča na moja vrata:))))

sonce

#105 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 28. september 2004, 21:33

Hojla Bern !
In vsi ostali seveda x;)x

A se ti ne zdi, da bi lahko malo bolj vsi skupaj na glas povedali, da bi morali najprej biti strpni DOMA DRUG DO DRUGEGA. Pa še doma je v velikih družinah, tudi v moji je blo tko doooolgo, predooolgo, da se gremo manipulacijo, kdo je glava družine za sesat življenjsko energijo drugim, ker sem sam poln strahu in jeze, ki je ne obvladam, lastništva oseb....... SAJ NI RES LJUDJE, KAKO BOLI ŠE VEDNO. Pa pustimo že enkrat živeti in tudi sami zaživimo , NORMALNO.

peace and love
Veronika
peace and love
Klinar

#106 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 28. september 2004, 21:53

1. Jezus je, ko je bil na zemlji, svoje sledilce naučil moliti za Božje kraljestvo. Kraljestvo je vlada, ki jo vodi kralj. Božje kraljestvo je posebna vlada. Postavljena je v nebesih in bo vladala vsej zemlji. Posvetila bo Božje ime oziroma ga naredila sveto. Dosegla bo, da se bo Božja volja tako kakor v nebesih godila tudi na zemlji. (Matevž 6:9, 10)

2. Bog je obljubil, da bo Jezus postal Kralj njegovega Kraljestva. (Lukež 1:30–33) Ko je bil Jezus na zemlji, je dokazal, da bo dobrotljiv, pravičen in popoln Vladar. Po vrnitvi v nebesa ni bil takoj okronan za Kralja Božjega kraljestva. (Hebrejcem 10:12, 13) Leta 1914 pa mu je Jehova dal obljubljeno avtoriteto. Jezus od takrat vlada v nebesih kot od Jehova določeni Kralj. (Daniel 7:13, 14)

3. Jehova je izbral tudi nekatere zveste može in žene z zemlje, da bi šli v nebesa. Z Jezusom bodo kot kralji, sodniki in duhovniki vladali človeštvu. (Lukež 22:28–30; Razodetje 5:9, 10) Jezus je te sovladarje v svojem Kraljestvu poimenoval »mala čreda«. Vseh je 144.000. (Lukež 12:32; Razodetje 14:1–3)

4. Jezus je takoj, ko je postal Kralj, vrgel Satana in njegove hudobne angele iz nebes v območje zemlje. Zato so se tukajšnje razmere od 1914. leta tako poslabšale. (Razodetje 12:9, 12) Vojne, lakote, bolezni, naraščajoče brezzakonje – vse to je del ,znamenja‘, ki kaže, da Jezus vlada in da so to zadnji dnevi te stvarnosti. (Matevž 24:3, 7, 8, 12; Lukež 21:10, 11; 2. Timoteju 3:1–5)

5. Kmalu bo Jezus sodil ljudi, jih ločeval, kot pastir ločuje ovce od kozlov. »Ovce« so ljudje, ki se bodo izkazali za njegove zvestovdane podložnike. Prejeli bodo večno življenje na zemlji. ,Kozli‘ pa so ljudje, ki bodo zavrnili Božje kraljestvo. (Matevž 25:31–34, 46) V bližnji prihodnosti bo Jezus vse kozlom podobne uničil. (2. Tesaloničanom 1:6–9) Če želite biti Jezusova ,ovca‘, morate poslušati kraljestveno sporočilo in delati v skladu z naučenim. (Matevž 24:14)
Pod Jezusovo vlado ne bo več sovraštva ali predsodkov

6. Danes je zemlja razdeljena na mnogo držav. Vsaka ima svojo vladavino. Ti narodi se pogosto bojujejo med seboj. Toda Božje kraljestvo bo nadomestilo vse človeške vladavine. Vladalo bo kot edina vlada čez vso zemljo. (Daniel 2:44) Takrat ne bo več vojne, kriminala in nasilja. Vsi ljudje bodo živeli skupaj v miru in enotnosti. (Miha 4:3, 4)

7. Med Jezusovo tisočletno vlado bodo zvesti ljudje postali popolni in vsa zemlja se bo spremenila v raj. Do konca tisoč let bo Jezus izpolnil vse, kar mu je Bog naročil, naj naredi. Nato bo Kraljestvo predal Očetu. (1. Korinčanom 15:24) Zakaj ne bi vašim prijateljem in ljubljenim povedali, kaj bo Božje kraljestvo naredilo?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#107 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 29. september 2004, 07:03

Kmalu bo Jezus sodil ljudi, jih ločeval, kot pastir ločuje ovce od kozlov. »Ovce« so ljudje, ki se bodo izkazali za njegove zvestovdane podložnike. Prejeli bodo večno življenje na zemlji. ,Kozli‘ pa so ljudje, ki bodo zavrnili Božje kraljestvo.  Vladalo bo kot edina vlada čez vso zemljo

Če je Bog res tak, potem si sploh ne želim k njemu! :o|o:

Jezus je sam rekel: "Ne sodi, ker boš sojen."
A on si pa lahko to privošči? V čem je potem boljši od mene?

Nak, moj Bog je bistveno boljši. Mi dovoljuje napake, me vodi, me ne tepe, me ima rad in mi ne sodi.
Zakaj bi svojega Boga zamenjala za tvojega? x;)x

To vse mi diši na kupovanje odpustkov. Številni ljudje na koncu svoje zemeljske poti postanejo goreči zagovorniki tistega, kar naj bi jih opralo vseh napak v preživetem življenju in so prepričani, da bodo s tem prišli v nebesa.

Andreja Anda Jagodič, mislim, da se bomo tudi še v naslednjih življenjih srečevali. Tudi s teboj :palec:

#108 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 29. september 2004, 14:26

Ajaj, šjora moja,....ali kot bi rekel Seneka:Če sto ljudi verjame v neumnost, to še zmeraj ostane neumnost.
Pa brez zamere.....
Glej naprej, če se le da,...

#109 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 29. september 2004, 14:57

Ajaj, šjora moja,....ali kot bi rekel Seneka:Če sto ljudi verjame v neumnost, to še zmeraj ostane neumnost.
Pa brez zamere.....

ena taka zdrava pamet aqua... :palec:
Jst ne vem.. da pr zrelih letih en v to not pade... hm.... xrolleyesx

Jst bom se pa z Ištar komando pa njihovo ladjo odpelala ko bo prehudo na svetu fiiiiiiiiiiijuuuuuuuu........ xg:Dx xg:Dx xg:Dx xg:Dx xg:Dx xg:Dx
Mushi

#110 Carmen Silva Kračun

Carmen Silva Kračun
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 29. september 2004, 17:24

Jehovove priče so razred zase. Sem pa slišalla, da se do svojih nekdanjih članov obnašaja tako, kot bi bili največji izmeček tega sveta. To se mi res ne zdi korektno , ampak kaj hočemo. Vsaka svinja ima svoje veselje, naj jo imajo še oni... x;)x x;)x x;)x x;)x

#111 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 29. september 2004, 17:46

Kljub temu, da sem sam ateist, so me včasih, pa še tud sedaj me, zelo zanimali verniki raznih ver. Tako sem se srečal tudi z Jehovimi pričami. Radoveden k sem, sem jih seveda povabil v stanovanje in mal smo poklepetali, velik pa sem spraševal. Seveda me tako k nbeni do sedaj niso prepričali, mi pa je bilo pa kar fajn se mal pomenit. Kot sem že na neki temi omenil, sem jim ob enem tretjem srečanju izdal skrivnost, da sem ateist, pa dobil komentar.....ajoj, pol pa bomo pri vas morali začeti čist pri osnovah. :eek: :eek: He-he, pol pa smo končali. Čist prijateljsko, nou hard filings. Tako da nasploh rad mal prisluhnem kako in zakaj lahko ljudje verujejo v takšno ali drugačno vero, al pa npr. v biblijo, ki je zame pač traparija tako k večina drugih svetih knjig. Pa seveda ne v celoti. Jaz pač ne verujem. Me pa nič ne motijo verniki nobene vere, pa tud menim, da jim je z vero v razne stvari, ne vem, npr. posmrtno življenje, reinkarnacijo itd. itd. verjetn res lažje živeti k meni, ki verujem, da ko mi bo 1x nehalo bit srce bo to Mickov dokončni in definitivni konec. x^x xnckrivx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#112 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 29. september 2004, 18:51

1. Beseda »hudič« predstavlja nekoga, ki o drugem človeku hudobno laže. Beseda »satan« pomeni sovražnik ali nasprotovalec. To sta izraza za Božjega glavnega sovražnika. Ta je bil v začetku popoln angel pri Bogu v nebesih. Vendar je imel kasneje o sebi predobro mišljenje in si je želel čaščenje, ki upravičeno pripada Bogu. (Matevž 4:8–10)

2. Ta angel, Satan, je po kači spregovoril Evi. Zlagal se ji je in jo s tem navedel na neposlušnost Bogu. Satan je tako napadel to, kar se imenuje Božja »suverenost« ali Božji položaj Najvišjega. Načel je vprašanje, ali Bog dobro vlada in v najboljše svojih podložnikov. Podvomil je tudi o tem, ali bo kakšen človek ostal zvestovdan Bogu. Satan se je s tem naredil za Božjega sovražnika. In zato se je pričel imenovati Satan Hudič. (1. Mojzesova 3:1–5; Job 1:8–11; Razodetje 12:9)

3. Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili. (2. Korinčanom 11:3, 14) Ena stvar, s katero zapeljuje ljudi, je lažna vera. Če vera uči laži o Bogu, v resnici služi Satanovim namenom. (Janez 8:44) Ljudje, člani krivih ver, morda iskreno verjamejo, da častijo pravega, resničnega Boga. Toda v resnici služijo Satanu. On je »bog tega sveta«. (2. Korinčanom 4:4)
Kriva vera, spiritizem in nacionalizem zapeljujejo ljudi

4. Spiritizem je naslednje, s čimer Satan ljudi spravlja pod svojo oblast. Ljudje duhove lahko kličejo zato, da bi jih ti ščitili, škodovali drugim, napovedovali prihodnost ali delali čudeže. Satan je hudobna sila, ki je za vsemi temi praktikami. Da bi ugajali Bogu, ne smemo imeti nobenega opravka s spiritizmom. (5. Mojzesova 18:10–12; Dejanja 19:18, 19)

5. Satan ljudi zapeljuje tudi s pretiranim rasnim ponosom in čaščenjem političnih organizacij. Nekateri menijo, da je njihov narod ali rasa boljši od drugega. Toda to ni res. (Dejanja 10:34, 35) Spet drugi od političnih organizacij pričakujejo, da bodo rešile človekove težave. S tem zavračajo Božje kraljestvo. Le-to pa je edina rešitev za naše težave. (Daniel 2:44)
Uprite se Satanu, s tem da se še naprej poučujete o Jehovu

6. Satan pa ljudi zapeljuje še s tem, da jih skuša z grešnimi željami. Jehova nam govori, naj se ogibamo grešnih praktik, ker ve, da nam bodo škodovale. (Galatom 6:7, 8) Nekateri bodo morda želeli, da se jim pri takšnih praktikah pridružite. Vendar si zapomnite, da v resnici Satan želi, da vse to počnete. (1. Korinčanom 6:9, 10; 15:33)

7. Satan bo morda uporabilpreganjanje ali nasprotovanje, da bi vas navedel na to, da bi zapustili Jehova. Nekateri vaši ljubljeni se bodo morda zelo razjezili, ker preučujete Biblijo. Drugi se bodo morda norčevali iz vas. Toda komu dolgujete svoje življenje? Satan vas želi prestrašiti, da bi se tako nehali poučevati o Jehovu. Ne dopustite mu, da zmaga! (Matevž 10:34–39; 1. Petrov 5:8, 9) Če se boste upirali Hudiču, boste razveseljevali Jehova in pokazali, da podpirate Njegovo suverenost. (Pregovori 27:11)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#113 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. september 2004, 19:11

da ko mi bo 1x nehalo bit srce bo to Mickov dokončni in definitivni konec.  x^x  xnckrivx

in na osnovi česa si v to prepričan?

#114 BelaCvetica

BelaCvetica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 29. september 2004, 20:05

kak se vam se da... ; )
Na koncu je pomembna.... samo Ljubezen.

#115 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 29. september 2004, 20:25

da ko mi bo 1x nehalo bit srce bo to Mickov dokončni in definitivni konec.  x^x  xnckrivx

in na osnovi česa si v to prepričan?

Ja, prav res. Jaz sem pa prepričana, da bomo tudi v naslenjem življenju tako čvekali kot zdaj.
Mick, ne verjamem, da bo tako duhovita oseba kot si ti, izgubljena za vedno x:Dx . Mogoče boš pa v naslednjem življenju goreča zagovornica Jehovih prič x:Dx

Andreja - z vsem spoštovanjem tvojim letom, vendar, ne pretiravaj nooooooooo........... :xx!:

#116 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 29. september 2004, 22:53

1. Beseda »hudič« predstavlja nekoga, ki o drugem človeku hudobno laže. Beseda »satan« pomeni sovražnik ali nasprotovalec. To sta izraza za Božjega glavnega sovražnika. Ta je bil v začetku popoln angel pri Bogu v nebesih. Vendar je imel kasneje o sebi predobro mišljenje in si je želel čaščenje, ki upravičeno pripada Bogu. (Matevž 4:8–10)

2. Ta angel, Satan, je po kači spregovoril Evi. Zlagal se ji je in jo s tem navedel na neposlušnost Bogu. Satan je tako napadel to, kar se imenuje Božja »suverenost« ali Božji položaj Najvišjega. Načel je vprašanje, ali Bog dobro vlada in v najboljše svojih podložnikov. Podvomil je tudi o tem, ali bo kakšen človek ostal zvestovdan Bogu. Satan se je s tem naredil za Božjega sovražnika. In zato se je pričel imenovati Satan Hudič. (1. Mojzesova 3:1–5; Job 1:8–11; Razodetje 12:9)

3. Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili. (2. Korinčanom 11:3, 14)
Kriva vera, spiritizem in nacionalizem zapeljujejo ljudi

4. Spiritizem je naslednje, s čimer Satan ljudi spravlja pod svojo oblast. Ljudje duhove lahko kličejo zato, da bi jih ti ščitili, škodovali drugim, napovedovali prihodnost ali delali čudeže. Satan je hudobna sila, ki je za vsemi temi praktikami.

5. Satan ljudi zapeljuje tudi s pretiranim rasnim ponosom in čaščenjem političnih organizacij. Nekateri menijo, da je njihov narod ali rasa boljši od drugega. Toda to ni res.

6. Satan pa ljudi zapeljuje še s tem, da jih skuša z grešnimi željami.

7. Satan bo morda uporabil preganjanje ali nasprotovanje, da bi vas navedel na to, da bi zapustili Jehova. Nekateri vaši ljubljeni se bodo morda zelo razjezili, ker preučujete Biblijo.

Drugi se bodo morda norčevali iz vas. Toda komu dolgujete svoje življenje?

to sm zbrau x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#117 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 1. oktober 2004, 17:11

A misliš, da me je nategnila?  x;)x  x:Dx

Ja. Nategnila te je.

Uf, za to bo pa izobčena x:Dx

#118 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:11

Bela cvetica :palec: :palec:
Pa ob enem POJASNILO VSEM, KI STE MOGOČE NAPAČNO RAZUMELI MOJ POST:

(Hojla Bern !
In vsi ostali seveda

A se ti ne zdi, da bi lahko malo bolj vsi skupaj na glas povedali, da bi morali najprej biti strpni DOMA DRUG DO DRUGEGA. Pa še doma je v velikih družinah, tudi v moji je blo tko doooolgo, predooolgo, da se gremo manipulacijo, kdo je glava družine za sesat življenjsko energijo drugim, ker sem sam poln strahu in jeze, ki je ne obvladam, lastništva oseb....... SAJ NI RES LJUDJE, KAKO BOLI ŠE VEDNO. Pa pustimo že enkrat živeti in tudi sami zaživimo , NORMALNO.)

tolk se piše, pa razpravlja, pa čveka, kaj vse je kje napisano, pa kaj je PRAV IN KAJ narobe.
TILE ZADNJI POSTI TO POTRJUJEJO, KAR NAPREJ SE NEKA PREPRIČANJA VSILJUJEJO DRuGIM.
Kaj ni namen vsega, do sedaj napisanega, zadosti, da bi končno lahko začeli živeti po teh načelih, ki jih te knjige učijo. Čist normalen odnos človeka do človeka. in to sem hotla tud v mojem postu povdarit. Doma bi morali najprej začeti s čiščenjem in ustvariti topel dom z normalnimi odnosi, da bi otroci tako v takem okolju zrasli in bi jim bilo to v podzavesti. Tako bi se najhitreje svet spremenil na boljše.
Bern, oprosti mi prosim, če se nisem izrazila pravilno. Hotela sem le, da bi tudi ti, kot strokovnjak v tej stroki pridal kakšno tvojo misel, kako pomembna je družina in odnosi znotraj nje.

Še enkrat oprosti.

Vsem želim lep vikend

peavce and love
clean
peace and love
Klinar

#119 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:59

Ja, verjetno res, a se nebi vsak otrok želel rasti v družini, kjer se počuti dobro, varno, sproščeno, dobre volje, brezskrbno, kadar se igra.
A res tko čudn pišem, da me nobena duša ne razume al kaj? No ja, če pa tako razumete, pa dajte, kaj morem, moj namen ni vsiljevat.
Vsak ima pravico do svojega mnenja, pa saj to je jasno, če ne nebi blo tega foruma, aneda. Pa če kdo tko razume, je tud njegov problem, ne moj.
x;)x x^x
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#120 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 2. oktober 2004, 01:01

Jaz sem sedaj leto dni Jehovova priča. v rani mladosti sem bila v partiji. Bila sem tudi častna nosilka partizanske spomenice NOB 1941, nekajčasa celo tesna titova sodelavka. Tudi moj mož je bil v partiji, ker je bil dolga leta direktor. Ampak lani smo postali Jehovove priče in moram reči, da nam gre sedaj zelo dobro. Preteklost je preteklost, sedaj živim samo za Božje kraljestvo. Tudi obe hčeri, vnuki, vnukinje in pravnuki so Jehovove priče in so na to zelo ponosni. Lepo je spoznati Boga na tak ali pa drugačen način. Vesela sem, da sem po 70 letih ateizma spoznala Božjo ljubezen.

Jezus Kristus in Buda, to so bili prvi komunisti
Ja sam ka mali pao s lipe

#121 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 2. oktober 2004, 08:30

Objavljena slika

#122 Bogdanka Danica Loboda

Bogdanka Danica Loboda
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 2. oktober 2004, 15:06

Jehovove priče bi morali z zakonom prepovedati. Samo poglejte kakšne neumnosti počnejo. Kot tista zagrebčanka, ki je skoraj umrla zaradi nesprejemanja transfuzije krvi. Poleg tega pa v Svetem pismu nikjer ne piše, da se tega ne sme. Na splošno pa Jehovove priče ne zanajo brzdati svoje verske strpnosti in hočejo vsakemu vsiliti svojo vero, ne glede na to, da jo ta človek morda že ima ali pa je ateist, kar je njegova pravica.
Bogdanka Danica Loboda

#123 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 2. oktober 2004, 15:27

Prepovedi in zapovedi......bah! :V: xrolleyesx A ni že tako dovolj zakonov in prepovedi v družbi!? In kot da ni dovolj, si jih moramo še sami nekaj zmislit! x;)x
Ko sem bil nekje v osmem razredu OŠ, sta me na domu obiskali 2 ženski-jehovki in mi začeli "prodajati" filozofijo. In ker sem bil preveč lepo vzgojen, jih nisem napodil, ampak stoično poslušal. V roke sta mi rinili stražne stolpe in po 15 minutah, je prišla moja mama do vhodnih vrat in jim razložila, da jih ne potrebujemo, ne njih, ne filozofije, ker smo že tako ali tako katoliki (pa ne ravno goreči). In odziv obeh jehovk je bil tak, da sta mene označili kot zablodelo ovčico, ki ji je treba pomagati, mojo mamo, pa kot črno ovco naše družine in družbe, ki ji ni več pomoči....... x:Dx x;)x :palec:
Jaz sem se smejal, mama pa jim je zaprla vrata pred nosom......in nismo jih več videli! x:)x

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#124 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 2. oktober 2004, 16:10

Menim da nobena skrajnost ni ok.
Poleg tega me moti da se tukaj oglaša JP saj je več kot očitno da nas skuša "prepričati" s citati iz njihovega SP.
To je forum za astrološke, ezoterične in še kakšne zadeve ne pa mesto za pranje možganov.
Kot da se komu da brati te citate iz SP.Nekje sem slišala da so pravile JP kako zlo je internet, sedaj pa se ga vse bolj poslužujejo za širjenje svoje ideologije.
JP, zaradi mene imejte svoje sestanke v svojih zlatih kletkah (beri: "kraljestvenih" dvoranah), ostale pa pustite da verjamejo/mo v ptičke, zvezde, Boga ali karkoli drugega.

P.S.: Nekako mi je bolj jasno od kje so dobili število pi, kje so pa dobili število 144.000 (št. ljudi ki bo prišlo v nebesa in ki bodo uživali med in mleko) mi pa zgleda nikol ne bo.Poleg tega pa toplo priporočam ogled strani www.izobceni.streznik.org, kjer boste videli in zvedeli marsikaj zanimivega o JP. Dejte odpret oči že enkrat in živte realno.

#125 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 2. oktober 2004, 17:10

Tinqa, vidim, da na forumu (vsaj na tem) še nisi kaj prida časa, saj imaš zelo nizko številko objav. Zaradi tega ne veš, kako imenitno je forum nastavljen. Če namreč nekega posta ne želiš brati, ga enostavno ne bereš. Nikakor pa se ne strinjam s tem, da komurkoli prepovedujemo sodelovati na njem.

REs pa bi prosil vse sodelujoče, da bi se vzdržali žaljivk in zmerljivk. Kdor pa na dostojen način prednaša svoja stališča, kakršnakoli že so, je zame samo dobrodošel. Kako dolgočaen bi bil ta svet, če bi vsi enako razmišljali. Različna stališča pa so kakor kvas, vzpodbudijo nas željo, da prekontroliramo svoja mnenja in jih mogoče spremenimo, morda pa zaradi drugačnih mnenj postanemo še bolj trdni v naših stališčih.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0