Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#126 Tinqa

Tinqa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 33

Objavljeno: 2. oktober 2004, 19:46

Menim da nisem zmerjala nikogar. Očitno pa sem se zmotila v tem da sem mislila da ga lahko na tem forumu izrazim iskreno. Morda lahko razumem tole kot da imam resnično premalo postov in tem da bi si "drznila" drugače misliti (vsaj drugače od zaslužnih članov, kajne BigM?).Kar sem napisala sem napisala iz svojih iskušenj in iz vedenja o JP-očitno pa to ne šteje . Iz tega zaključujem da na tem forumu ni svobode "govora".

#127 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 2. oktober 2004, 19:53

Tinqa, bog ne daj, da bi ti karkoli prepovedoval na forumu. Saj niti nimam pravice nikomur ničesar prepovedovati.

Tisto o žaljivkah in žaljenju pa se ni nanašalo na tebe. Če se boš malo sprehodila po forumu, boš odkrila, da žal nekateri, ko jim zmanjka argumentov, posežejo po arzenalu zmerljivk. Tvoja mnenja, Tinqa,bom pa vedno z veseljem prebral, ne glede na to, ali se bom z njimi strinjal ali ne.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#128 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 2. oktober 2004, 21:22

Bigm, cenim tvoje razmišljanje. Lepo si napisal. Veš, tudi sama sem bila 50 let v partiji in bila ateist celo življenje, dokler me ni nagovoril Bog Jehova. Doma sem bila vzgojena v pravoslavni družini, kmalu po okupaciji sem odšla v partizane. Vstoop v partijo mi je omogočal napredovanje, zato se danes lahko pohvalim z najvišjo pokojnino in borčevskim dodatkom. Moji otroci so bili vzgojeni v ateističnem duhu, vendar smo lani vsi postali Jehovove priče in moram reči, da se sedaj še lepše razumemo. Lepa je misel, ki pravi, da je Jehova ustvaril to zemljo, da bi ljudje na njej večno živeli. Sedaj, ko me je Bog poklica , se z njim veliko pogovarjam in moram reči, da mi veliko koristi. K temu pa pripomore tudi preučevnje Biblije.
Vabim te, da nas enkrat obiščeš v naši Kraljestveni dvorani Jehovoih prič in z veseljem ti bomo vse razkazali in povedali, kar te zanima.

Z najlepšimi pozdravi

Andreja Jagodič - Anda.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#129 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 3. oktober 2004, 18:16

Tudi jaz sem se od bliže srečala z jehovo vero. Moja tašča je bila namreč strašno zagrizena jehovka. Sicer je bila dobra ženska, dobro sva se razumeli. PREDNO JE POSTALA JEHOVKA, JE BILA POPOLNA ATEISTKA, KAKOR JE VZGOJILA TUDI SVOJE TRI OTROKE. Samo je na starost čisto obsedlo to jehovstvo. Dobro se spominjam, ko smo na novogradnji delali stopnice, pa smo imeli neke težave, je rekla, kaj se mučite, ko bo prišel naš čas, ne bo nobenih težav več, ker bomo živeli v raju. Enak odnos je imela, ko sem se potila na vrtu z okopavanjem. Nekako tako se mi je zdelo, da se zastonj mučimo s čemerkoli, ko pa nas tako čaka raj, seveda če se prelevimo v jehovce. Kolikokrat je rekla, tako rada te imam in zato si tako želim, da bi šla v našo vero. Vedno je tudi pozabljala pri nas stražne stolpe, čeprav sem ji povedala, da jih nihče ne bere. Velikokrat mi je bilo hudo, ker sem imela pravi odpor do njenih priporočil. V zdravstveni knjižici pa je res imela napisano, da ne sprejema transfuzije. Zame so to fanatiki in njihova vera sekta. Sicer pa nimam nič proti njim, raje pa imam, če me pustijo pri miru. xrolleyesx

#130 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 4. oktober 2004, 07:48

Lepo si to povedal bigm :palec: :palec: Se pridružujem tvojim apelom :palec: :palec:

Sicer pa se tako ali tako odločamo sami, v kaj bomo verovali. Kdor pade na indoktrinacijo je pač malček bolj vodljiv, spet drugi trmasto vztraja v svojem prepričanju. Nič ni narobe s tem.

Jaz sem bila krščena, obhajana, birmana, vzgajana v krščanski veri in v njej vztrajala tja do 19. leta, potem pa mi je vse dol padlo.... :o|o:
Danes pač ne potrebujem posrednika za molitev ali za stik s svojim bogom.... :palec:

Ampak, si predstavljate dolgčas, če bi vsi bili enaki?! Še znotraj bi bili takšni, kot je Kitajska navzven, čista sivina.... :xx!:
Kaj bi se pa potem naučili novega? Ujeti bi bili v neko enoličnost in stagnacijo, nikamor se ne bi premaknili.... :o|o:

Malček verbalne bitke pa nikomur ne škodi, če seveda dovoli sebi tudi napake (ali pa priznavanje le teh)... :palec:

#131 Carmen Silva Kračun

Carmen Silva Kračun
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 7. oktober 2004, 09:54

ALo, a je ta Jehovski forum propadel? Nekateri ste pisali dobre komentarje, katere sem z veseljem prebrala. Predvidevam pa, da tukaj prevladujemo katoličani in ne Jehovci.
LP

#132 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. oktober 2004, 10:39

o. Dobro se spominjam, ko smo na novogradnji delali stopnice, pa smo imeli neke težave, je rekla, kaj se mučite, ko bo prišel naš čas, ne bo nobenih težav več, ker bomo živeli v raju.


sploh se ne čudim ,da komaj čakajo konec sveta in posledično,selitve v raj. x:Dx

Ne morem pa pokapirati ali bodo šli v raj samo oni ali ljudje vseh ver če vemo,da obstaja samo ena vera ......
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#133 Bogdanka Danica Loboda

Bogdanka Danica Loboda
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 9. oktober 2004, 18:21

Jehovove priče so nevarna sekta, ki zapeljuje ljudi z laznimi nauki, in s tem sluzi Satanovemu namenu. Sicer sem katolicanka, vendar sem imela priložnost se sezaniti z njimi in moram reči, da mi je bilo zelo neprijeno. Njihov način razmišljanja in verska blaznost....To presega vse meje...
Bogdanka Danica Loboda

#134 Gabrijela

Gabrijela
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 10. oktober 2004, 09:55

Moja zelo dobra prijateljica pa je pred kratkim izstopila od teh jehovcev, ker je končno ugotovila, da je to navadno pranje možgan... :sori: sedaj ljudje, s katerimi se je prej vedno menla z njimi, hodijo mimo nje in se delajo neumne, kot da je naenkrat več ne poznajo. In to je še najbolj idiotska stvar pri tej veri... xrolleyesx

#135 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2004, 09:58

...Sicer sem katolicanka, vendar sem imela priložnost se sezaniti z njimi in moram reči, da mi je bilo zelo neprijeno. Njihov način razmišljanja in verska blaznost....To presega vse meje...

Sodim da nic bolj kot drugacen fanatizem in pripadnost pac kateri drugi skupnosti.

Das mir in imel bos mir. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#136 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2004, 10:00

Moja zelo dobra prijateljica pa je pred kratkim izstopila od teh jehovcev, ker je končno ugotovila, da je to navadno pranje možgan... :sori:  sedaj ljudje, s katerimi se je prej vedno menla z njimi, hodijo mimo nje in se delajo neumne, kot da je naenkrat več ne poznajo. In to je še najbolj idiotska stvar pri tej veri... xrolleyesx

Pozdravljena, Gabrijela in dobrodosla! x:)x :palec:

ja, to se jim res najveckrat ocita, tole 'izlocenje'.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#137 Gabrijela

Gabrijela
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 10. oktober 2004, 10:03

hvala... x;)x

#138 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 10. oktober 2004, 10:46

sedaj ljudje, s katerimi se je prej vedno menla z njimi, hodijo mimo nje in se delajo neumne, kot da je naenkrat več ne poznajo. In to je še najbolj idiotska stvar pri tej veri... xrolleyesx

Tole mi ni všeč, saj je prav, da se to napiše, kaj jim to piše v pravilih :inocent: , to je podlo in res kot izobčenje, kot pri eskimih, ki te takole pustijo, ker pri njih pa res ne preživiš, če si izobčen... :sori: :o|o:

#139 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 11. oktober 2004, 18:46

1. Beseda »hudič« predstavlja nekoga, ki o drugem človeku hudobno laže. Beseda »satan« pomeni sovražnik ali nasprotovalec. To sta izraza za Božjega glavnega sovražnika. Ta je bil v začetku popoln angel pri Bogu v nebesih. Vendar je imel kasneje o sebi predobro mišljenje in si je želel čaščenje, ki upravičeno pripada Bogu. (Matevž 4:8–10)

2. Ta angel, Satan, je po kači spregovoril Evi. Zlagal se ji je in jo s tem navedel na neposlušnost Bogu. Satan je tako napadel to, kar se imenuje Božja »suverenost« ali Božji položaj Najvišjega. Načel je vprašanje, ali Bog dobro vlada in v najboljše svojih podložnikov. Podvomil je tudi o tem, ali bo kakšen človek ostal zvestovdan Bogu. Satan se je s tem naredil za Božjega sovražnika. In zato se je pričel imenovati Satan Hudič. (1. Mojzesova 3:1–5; Job 1:8–11; Razodetje 12:9)

3. Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili. (2. Korinčanom 11:3, 14) Ena stvar, s katero zapeljuje ljudi, je lažna vera. Če vera uči laži o Bogu, v resnici služi Satanovim namenom. (Janez 8:44) Ljudje, člani krivih ver, morda iskreno verjamejo, da častijo pravega, resničnega Boga. Toda v resnici služijo Satanu. On je »bog tega sveta«. (2. Korinčanom 4:4)
Kriva vera, spiritizem in nacionalizem zapeljujejo ljudi

4. Spiritizem je naslednje, s čimer Satan ljudi spravlja pod svojo oblast. Ljudje duhove lahko kličejo zato, da bi jih ti ščitili, škodovali drugim, napovedovali prihodnost ali delali čudeže. Satan je hudobna sila, ki je za vsemi temi praktikami. Da bi ugajali Bogu, ne smemo imeti nobenega opravka s spiritizmom. (5. Mojzesova 18:10–12; Dejanja 19:18, 19)

5. Satan ljudi zapeljuje tudi s pretiranim rasnim ponosom in čaščenjem političnih organizacij. Nekateri menijo, da je njihov narod ali rasa boljši od drugega. Toda to ni res. (Dejanja 10:34, 35) Spet drugi od političnih organizacij pričakujejo, da bodo rešile človekove težave. S tem zavračajo Božje kraljestvo. Le-to pa je edina rešitev za naše težave. (Daniel 2:44)
Uprite se Satanu, s tem da se še naprej poučujete o Jehovu

6. Satan pa ljudi zapeljuje še s tem, da jih skuša z grešnimi željami. Jehova nam govori, naj se ogibamo grešnih praktik, ker ve, da nam bodo škodovale. (Galatom 6:7, 8) Nekateri bodo morda želeli, da se jim pri takšnih praktikah pridružite. Vendar si zapomnite, da v resnici Satan želi, da vse to počnete. (1. Korinčanom 6:9, 10; 15:33)

7. Satan bo morda uporabilpreganjanje ali nasprotovanje, da bi vas navedel na to, da bi zapustili Jehova. Nekateri vaši ljubljeni se bodo morda zelo razjezili, ker preučujete Biblijo. Drugi se bodo morda norčevali iz vas. Toda komu dolgujete svoje življenje? Satan vas želi prestrašiti, da bi se tako nehali poučevati o Jehovu. Ne dopustite mu, da zmaga! (Matevž 10:34–39; 1. Petrov 5:8, 9) Če se boste upirali Hudiču, boste razveseljevali Jehova in pokazali, da podpirate Njegovo suverenost. (Pregovori 27:11)
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#140 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 11. oktober 2004, 18:55

Andreja Anda, a se ne bi moglo vse to strašenje prevesti v bolj vsakdanji jezik? :xx!:

Točka 3. - Kje je kdo, ki bi lahko sebe oklical za glasnika? Glasnika česa? Pravega boga? Čigavega boga? Katerega boga? Kdo je lažni bog? Kdo je pravi bog? :o|o:

Pri sedemdesetih letih bom najbrž govorila podobno kot ti :o|o:

Še nobenega nisi spreobrnila x;)x :o|o:

#141 opij

opij
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 988

Objavljeno: 11. oktober 2004, 18:59

jagodich.....

proti nobeni veri nisem nestrpen......

samo vcasih imam obcutek da nekateri glasniki vsiljujejo svoja
prepricanja :xx!:

mislim,da vera pride sama......
Vsaka ovira je priložnost.

#142 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 12. oktober 2004, 13:53

Bigm, cenim tvoje razmišljanje. Lepo si napisal. Veš, tudi sama sem bila 50 let v partiji in bila ateist celo življenje, dokler me ni nagovoril Bog Jehova. Doma sem bila vzgojena v pravoslavni družini, kmalu po okupaciji sem odšla v partizane. Vstoop v partijo mi je omogočal napredovanje, zato se danes lahko pohvalim z najvišjo pokojnino in borčevskim dodatkom. Moji otroci so bili vzgojeni v ateističnem duhu, vendar smo lani vsi postali Jehovove priče in moram reči, da se sedaj še lepše razumemo. Lepa je misel, ki pravi, da je Jehova ustvaril to zemljo, da bi ljudje na njej večno živeli. Sedaj, ko me je Bog poklica , se z njim veliko pogovarjam in moram reči, da mi veliko koristi. K temu pa pripomore tudi preučevnje Biblije.
Vabim te, da nas enkrat obiščeš v naši Kraljestveni dvorani Jehovoih prič in z veseljem ti bomo vse razkazali in povedali, kar te zanima.

Z najlepšimi pozdravi

Andreja Jagodič - Anda.

Iz pravoslavne vere v 50 let partije, trije otroci vzgojeni v ateisticnem duhu...lepa pokojnina, pridobljena s hinavskimi fintami, potem pa BUM...Jehova... xrolleyesx
Kje je bil ta Jehova do zdaj?...sedel med ta-rdecimi in molzel nadure s sestankov? :xx!:
Ufa...ne delam se norca...ampak en ponos pa clovek mora imet...
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#143 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 12. oktober 2004, 14:13

Jehove priče me še niso obiskale, me pa je včeraj obiskal prodajalec sesalcev. Nisem kupil x;)x
It's better be dead and cool than alive and uncool

#144 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 12. oktober 2004, 14:20

vampirje x;)x x:)x
It's better be dead and cool than alive and uncool

#145 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 12. oktober 2004, 17:09

1. Beseda »hudič« predstavlja nekoga, ki o drugem človeku hudobno laže. Beseda »satan« pomeni sovražnik ali nasprotovalec. To sta izraza za Božjega glavnega sovražnika. Ta je bil v začetku popoln angel pri Bogu v nebesih. Vendar je imel kasneje o sebi predobro mišljenje in si je želel čaščenje, ki upravičeno pripada Bogu.

2. ........ Načel je vprašanje, ali Bog dobro vlada in v najboljše svojih podložnikov. Podvomil je tudi o tem, ali bo kakšen človek ostal zvesto vdan Bogu. Satan se je s tem naredil za Božjega sovražnika. In zato se je pričel imenovati Satan Hudič.

3. Satan skuša ljudi zavesti, da bi ga častili.
Ena stvar, s katero zapeljuje ljudi, je lažna vera. Če vera uči laži o Bogu, v resnici služi Satanovim namenom.
....Kriva vera, spiritizem in nacionalizem zapeljujejo ljudi

4. Spiritizem je naslednje, s čimer Satan ljudi spravlja pod svojo oblast. Ljudje duhove lahko kličejo zato, da bi jih ti ščitili, škodovali drugim, napovedovali prihodnost ali delali čudeže.

5. Satan ljudi zapeljuje tudi s pretiranim rasnim ponosom in čaščenjem političnih organizacij. Nekateri menijo, da je njihov narod ali rasa boljši od drugega. Toda to ni res.

6. Satan pa ljudi zapeljuje še s tem, da jih skuša z grešnimi željami. Jehova nam govori, naj se ogibamo grešnih praktik, ker ve, da nam bodo škodovale.

7. Satan bo morda uporabil preganjanje ali nasprotovanje,
Ne dopustite mu, da zmaga

ZANIMIVO x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#146 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. oktober 2004, 17:36

niti ne, pravzaprav, je ze bilo kaj zanimivejsega... x:px x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#147 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 12. oktober 2004, 18:10

:vragec: x:Dx :palec: ...kot je pranje mozganov...ne z Jehovci nimam dobrih izkusenj...tolk, kokr tut ne s satanisti...eni drugim so podobni...samo, da imajo slednji bolj odkrite in jasne namene... :xx!:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#148 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 12. oktober 2004, 19:30

Jehove priče niso preveč verodostojne. Pred leti so napovedovali vesoljni potop in so njihovi verniki vlačili čolne na Šmarno goro, ampak z jadranjem ni bilo nič.

Kasneje so napovedali konec sveta in nekaj Jehovih prič je prodalo vse svoje premoženje. Konca sveta ni bilo, kako so prodajalci uspeli razveljaviti kupoprodajne pogodbe pa časopisi niso povedali. Nekateri pa seveda tudi denarja niso več imeli, saj so "pred koncem" vse veselo zagonili.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#149 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 13. oktober 2004, 07:21

Me prav zanima, koliko grehov bi našli pri teh jehovih pričah, oz. pri vseh, ki tako goreče zagovarjajo katregakoli boga?! Pa ne mislim na male grehe, ampak na ubijanje, krajo laži... :xx!:

#150 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 13. oktober 2004, 11:07

ALo, a je ta Jehovski forum propadel? Nekateri ste pisali dobre komentarje, katere sem z veseljem prebrala. Predvidevam pa, da tukaj prevladujemo katoličani in ne Jehovci.
LP

katoličani?
kok je katoličanov?
nočem žalit... samo tudi oni so.... hja... hinavski... al kako bi se izrazla.
spet se mi je na bolš poslabšal




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0