Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali so vas že obiskale Jehovove priče?


  • Ta tema je zaključena Ta tema je zaključena
- - - - -
580 komentarjev na to temo

#151 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 13. oktober 2004, 11:12

Nimam obcutka, da je zelo veliko katolikov tukaj.
Jaz sicer sem krscena, ampak vsaj potem so mi dal starsi izbiro...kar mi je fajn...
No tisti, ki to vero zagovarjajo, so pa ocitni x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#152 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 13. oktober 2004, 12:39

ALo, a je ta Jehovski forum propadel? Nekateri ste pisali dobre komentarje, katere sem z veseljem prebrala. Predvidevam pa, da tukaj prevladujemo katoličani in ne Jehovci.
LP

katoličani?
kok je katoličanov?
nočem žalit... samo tudi oni so.... hja... hinavski... al kako bi se izrazla.

aiwa, se strinjam s tabo. :palec: Jaz osebno ne priznavam nobene religija ali verske usmeritve, saj imajo (skoraj) vsi preveč masla na glavi, da bi se z njo lahko kredibilno ponašali v smislu, kot samo dobro in njihovo je najbolšje (zdaj ali potem). :xx!:
It's better be dead and cool than alive and uncool

#153 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 13. oktober 2004, 12:44

Nimam obcutka, da je zelo veliko katolikov tukaj.
Jaz sicer sem krscena, ampak vsaj potem so mi dal starsi izbiro...kar mi je fajn...
No tisti, ki to vero zagovarjajo, so pa ocitni  x:o)x

Jaz nisem krščen, mati je bila in mislim, da katerakoli vera, ki bi poškropila "sveto" vodico na njo, ji danes vseeno ne bi bilo prizanešeno, niti nič šenkano. :mellow: Sploh pa v mojem primeru, zdaj še posebej negativno gledam na vse, kar zadeva religoznost. Ne mi zametit tisti, ki se morda zdaj počutite užaljeni. :sori:
It's better be dead and cool than alive and uncool

#154 Ani Cirila Plut

Ani Cirila Plut
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. oktober 2004, 15:46

No ja...Vsak ima pravico do izbire vere. Opažam pa, da je med nami veliko partizanskih potomcev, ki so šikanirali vero, kar se danes uspešno pozna na tistih, ki so javno priznali, da niti krščeni niso. Mene bi bilo sram, da bi to na glas povedala...Sorry, to je pač moje mnenje.

#155 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. oktober 2004, 15:51

... to se danes uspešno pozna na tistih, ki so javno priznali, da niti krščeni niso. Mene bi bilo sram, da bi to na glas povedala...

Mene pa ne: nisem krscena.

Menim, da bi me bilo sicer bolj sram kakih dejanj ali pa da bi kot tutek sledila idealom nekoga drugega.

Vec pa sicer dam na furanje vere v praxi kot pa na neke nepomembne oznake in morebitne odveze, blagoslove, ... - ki so ti jih dali kdaj pa kdaj tudi taksni, ki se jim cedi z glave ne samo maslo, pac pa svinjska mast.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#156 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 13. oktober 2004, 17:31

No ja...Vsak ima pravico do izbire vere. Opažam pa, da je med nami veliko partizanskih potomcev, ki so šikanirali vero, kar se danes uspešno pozna na tistih, ki so javno priznali, da niti krščeni niso. Mene bi bilo sram, da bi to na glas povedala...Sorry, to je pač moje mnenje.

Zakaj bi me pa bilo sram? To smatram le kot prednost, saj me nihče ni ukalupljal od otroštva v nekaj, v kar racionalno potem ne verjamem. Tak komentar, ki si ga podal na moje pisanje, pa nazorno kaže in poziva k nestrpnosti. Jaz nikogar nisem žalil, tebi pa je verjetno (dobri in vsemogočni) bog dejal da svoje nestrinjanje izražaš na tak način. Sprašujem se, zakaj tebe in tvojega "boga" ni sram?
It's better be dead and cool than alive and uncool

#157 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 13. oktober 2004, 18:56

No ja...Vsak ima pravico do izbire vere. Opažam pa, da je med nami veliko partizanskih potomcev, ki so šikanirali vero, kar se danes uspešno pozna na tistih, ki so javno priznali, da niti krščeni niso. Mene bi bilo sram, da bi to na glas povedala...Sorry, to je pač moje mnenje.

Jaz pa sem krscena, imam opravljeno obhajilo in birmo... ampak zato moje zivljenje ni nic bolj ali manj kvalitetno...
v cerkev sem pa ze davno nehala zahajat, ravno zaradi paradoksa samega... dokoncno se mi je pa cerkev zamerila, ko je nas zupnik dal pobiti vse macke in pse v okolici cerkve... :xx!:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#158 Ani Cirila Plut

Ani Cirila Plut
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. oktober 2004, 18:56

Katoličani smo ponosni ljudje in nas ni sram priznati, da smo verni. Z veseljem povem, da nisem potomka partizanskih staršev, ki so uganjali svinjarije. Naš Bog je Bog ljubezni in zato ga imamo radi. Tisti, ki niste vern,i tega ne razumete, ampak nič hudega. Morda boste nekoč rzumeli, vendar bo takrat prepozno...

#159 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 13. oktober 2004, 18:59

Mene naj bo pa sram, ker je moj stari oce bil v partizanih... :xx!:
Da nisi mogoce na glavo padla... to pa ne gre tako, da bi vse v isti kos metali...
A zupniki pa niso izdal pol Iga in okolice, da so jih ta-beli pobil... :xx!:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#160 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 13. oktober 2004, 19:02

Sem verna - verujem v ljubezen, sočutje in ni me sram tega priznati.... v Osnovni šoli sem duhovniku na kosilu ob krstu sestrične pripovedovala o odpustkih, da ne razumem kako te lahko en listek, ki ga kupiš, odreši grehov... nikoli nisem razumela, da si pri spovedi lahko odrešen vseh grdobij... če grešim, si moram sama odpustiti in tudi tista sila ljubezniva polna sočutja tam nad nami mi bo.... ja sem verna, verujem v življenje....amen
Pa marsikateri Katoličan nima razloga za velik ponos... ja maska marsikaj skrije....

#161 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 13. oktober 2004, 19:07

Ja, Selene... tut sama sem verna... verjamem v nekega Boga, ki mu pravim Visja Sila... ki je nad nami vsemi, vsekakor pa to ni tisti cerkveni Bog, ki nam je dal spolno slo, da jo lahko prepoveduje, ki nam je dal besedo "greh", da nam ga zavraca... in vsekakor ni to Bog, ki bi njemu v cast zmolila 20 Ocenasev, da bi bila za veke vekomaj oprana vseh preteklih grehov brez kesanja...za nekaj kesa dodanega v cerkveno blagajno za nov zupnikov Audi
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#162 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 13. oktober 2004, 19:37

Katoličani smo ponosni ljudje in nas ni sram priznati, da smo verni. Z veseljem povem, da nisem potomka partizanskih staršev, ki so uganjali svinjarije.  Naš Bog je Bog ljubezni in zato ga imamo radi. Tisti, ki niste vern,i tega ne razumete, ampak nič hudega. Morda boste nekoč rzumeli, vendar bo takrat prepozno...

Ti si mal zblojena :vragec: ; jest pa ponosno povem, da nisem krščen, pa tu če bi bil (to ne pomeni ničesar); svinarije največje na tem svetu, so pa zganjali verniki in pa si pol ponosna, da mate tolk pedofilov med vami :vragec: xrolleyesx , k ste tolk KAO najboljši :xx!: on ko boš ti razumela, da da vaš bog ni bog ljubezni, ampak bog izkoriščanja revnega narode; (boga ljubezni ima vsak v sebi in si ga predstavlja kakor želi in kakor njemu ustreza, zato da je srečen)

Torej je zate že prepozno

Tud bog ti ne bo več pomagal :vragec: x8Dx


#163 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 13. oktober 2004, 19:46

Katoličani smo ponosni ljudje in nas ni sram priznati, da smo verni. Z veseljem povem, da nisem potomka partizanskih staršev, ki so uganjali svinjarije.  Naš Bog je Bog ljubezni in zato ga imamo radi. Tisti, ki niste vern,i tega ne razumete, ampak nič hudega. Morda boste nekoč rzumeli, vendar bo takrat prepozno...

Taki posti me pa res zmotijo. Sicer moji stari starsi niso bili partizani, ampak vseeno. Da kaj takega reces. Ce si neka najstnica v zgodnjih najstniskih letih, razumem. Drugace pa ne. OBUP :xx!:
Nikoli nisem zanicevala katoliske vere, ni me sram priznati, da sem krscena ( pravzaprav mi je vseeno) in ti bi bila lahko do ostalih tudi malce bolj strpna.
Ce se gremo pa ze o svinjarijah...potem pa odpri oci in malce poglej zgodovinske ucbenike pa tudi kaksen clanek o tem, kaj se dogaja v cerkvah, vatikanu, samostanih itd...Ce zelis ti kaj posodim, ali pa prilepim link o kakih clankih.
Lepo je, da imas vero...nekaj kar te dopolnjuje, ampak ni vse crno in belo.
Kaj bomo razumeli, ko bo prepozno? Ker ljudje tu niso katoliki!? A dej no dej...koliko je drugih ver, kaj pa ti ves o nas. xrolleyesx
Vse kar hocem reci je...da spostuj nas, pa naj bomo jehovci, katoliki, muslimani in budisti z enako mero spostovanja, kot ti to od nas pricakujes.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#164 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 13. oktober 2004, 19:53

Lepo si napisala Michellka :palec: x:Xx x:Xx x;)x

#165 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 13. oktober 2004, 20:03

ja miši res si lepo napisala.

Sploh pa ne vem kako lahko obsoja otroke partizanov! Halo? Sej so se največje vojne dogajale v imenu cerkve. Že če vzamemo sam začetek nasilnega pokristjanjevanja. Grdo. Vojne v imenu vere. Kakšna vera je to, če te pa drugače uči ne ubijaj?Hinavstvo. Sem že povedala. Govorijo eno delajo drugo.
Jz verjamem v to da se vse vrača in vse plača. Če delaš dobro se ti 10x povrne. In sem srečna.

aja! da ne pozabim PONOSNO povedat: NISEM KRŠČENA.In kakšen pomen sploh ima krst, če se zanj ne odločiš sam ampak se zanj odločijo tvoji straši? Tudi Jezus se je krstil pri tridesetih, ko se je sam odločil za to. Ne ko so ga starši krstili.
spet se mi je na bolš poslabšal

#166 Ani Cirila Plut

Ani Cirila Plut
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. oktober 2004, 21:35

Vi se kar zgražajte. Ta ateistični duh vam je vcepila naša pluralna šola in komunistični šolski sistem. Jaz sem strpna do vseh ver. Ne dovolim pa , da se pljuva po Cerkvi, ker vsi dobro veste, da je komunizem pobil največ ljudi. Tako, da ne bi o tem, kdo je pobil več ljudi....

#167 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 13. oktober 2004, 21:45

Dovolis ali ne dovolis, dogajalo se je in se bo.
Sem se ucila zgodovino, vem kako je bilo s komunisti... xrolleyesx
Otrocje se je prerekat, kje je bilo vec zrtev. In nobeden tukaj ne zagovarja komunizma. Pravzaprav tudi nobeden tukaj ni rekel, da ni veren ( pac niso katoliki ). So pa zgodovinska dejstva povezana tudi z zrtvami Cerkve...ampak to ti lepo spregledas. Tumbas svoje. Prav pocni. Zatisni oci in spreglej dejstva o pedofiliji, zlorabi in ubijanju...
Nocem, da preziras Cerkev, nocem pa tudi, da jo povelicujes, da je tam vse lepo in prav. A lahko vsaj to priznas? Da ni?
Sicer jaz razlikujem vero in cerkev na nek nacin. Bibilja naprimer se mi zdi na svoj nacin fascinantna ( ki so jo mimogrede spreminjali ).
Saj sem vedela, da od tebe ni pricakovati nobenega pametnega odgovora, kot pa pluvanje po komunizmu o katerem tu nismo govorili. Smo o katoliski cerkvi.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#168 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 13. oktober 2004, 21:45

da je komunizem pobil največ ljudi. Tako, da ne bi o tem, kdo je pobil več ljudi....

Očitno nisi prebrala niti ene zgodovinske knjige, manjkala pri vseh urah zgodovine in pa so ti v cerkvi spral možgane ............................ xrolleyesx

In če ne dovoliš, da se pluva po cerkvi, zakaj pa pol ti pluvaš po ostalih (npr: ateistih), torej nisi strpna; pa ravjo, da v cerkvi ne učijo laži :o|o:

#169 Ani Cirila Plut

Ani Cirila Plut
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 13. oktober 2004, 22:08

Ne mislim se več preppirati. vsekakor priznam, da so tudi v cerkvi napake. In se še bodo dogajale. tega nisem zanikala nikdar. Ne mislim nikogar žaliti, ne poveličevati. pač povem, da sem katoličanka in bom to tudi ostala. Imam pa med prijatelji tudi ateiste, s katerimi se odlično razumem. tako, da je pri meni strpnost veliko...
Kar se pa zgodovine tiče, pa se mi zdi, da si ti trudi manjkal pri urah zgodovine, če ne bi vedel kako je bilo na stvari. Seveda, vam so v šoli partijski tovariši sprali glave z obtožbami proti Cerkvi, kar je logično za tiste čase.

#170 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 13. oktober 2004, 22:13

Seveda, vam so v šoli partijski tovariši sprali glave z obtožbami proti Cerkvi, kar je logično za tiste čase.

Pravkar si spet pluvala po partiji; tvoja strpnost malo sutra :xx!:
Proti cerkvi nisem, me pa odvrača od nje taki kot si ti, s takim pisanjem in razmišljanjem xrolleyesx

je pa očitno, da ti živiš v drugih časih; tristodve leti za leseno žlico

bay, pa bog te požegnaj xrolleyesx :vragec: x;)x


#171 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 13. oktober 2004, 22:16

Katoličani smo ponosni ljudje in nas ni sram priznati, da smo verni. Z veseljem povem, da nisem potomka partizanskih staršev, ki so uganjali svinjarije.  Naš Bog je Bog ljubezni in zato ga imamo radi. Tisti, ki niste vern,i tega ne razumete, ampak nič hudega. Morda boste nekoč rzumeli, vendar bo takrat prepozno...

Taki posti me pa res zmotijo. Sicer moji stari starsi niso bili partizani, ampak vseeno. Da kaj takega reces. Ce si neka najstnica v zgodnjih najstniskih letih, razumem. Drugace pa ne. OBUP :xx!:
Nikoli nisem zanicevala katoliske vere, ni me sram priznati, da sem krscena ( pravzaprav mi je vseeno) in ti bi bila lahko do ostalih tudi malce bolj strpna.
Ce se gremo pa ze o svinjarijah...potem pa odpri oci in malce poglej zgodovinske ucbenike pa tudi kaksen clanek o tem, kaj se dogaja v cerkvah, vatikanu, samostanih itd...Ce zelis ti kaj posodim, ali pa prilepim link o kakih clankih.
Lepo je, da imas vero...nekaj kar te dopolnjuje, ampak ni vse crno in belo.
Kaj bomo razumeli, ko bo prepozno? Ker ljudje tu niso katoliki!? A dej no dej...koliko je drugih ver, kaj pa ti ves o nas. xrolleyesx
Vse kar hocem reci je...da spostuj nas, pa naj bomo jehovci, katoliki, muslimani in budisti z enako mero spostovanja, kot ti to od nas pricakujes.

Michelle :palec: :palec: :palec:

Tule bi dodala samo še en biblijski citat:Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo!
In ne, nisem bila krščena in NE verjamem v katoliške dogme... in ponosna sem na to x^x

#172 Milf

Milf
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 623

Objavljeno: 13. oktober 2004, 22:34

Nimam preveč časa ta trenutek, da bi pisal, kaj si mislim o poganih, vernikih, nevernikih... Čeprav nimam partizanskih prednikov in čeprav se ne sploh ne enačim z njihovo ideologijo, še vedno mislim, da zgodovina govori svoje. Da bi bil jaz npr. domobranec (bog etc.) bi moral nekdo, ki je prisegel Hitlerju mojim otrokom držati puško na glavo(!!!!), da bi rekel, imate prav. Partizani so delali neumnosti, samo, kolaboracionistov in ljudi, ki so preko vere presuli preveč krvi in žrtev, moja (laičnea in škorpionska) pamet ne bo nikoli priznavala. Če si kje v Argentini, tja bi v vsakem primeru pobegnil(a),verjemi mi x!x x!x
It's better be dead and cool than alive and uncool

#173 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 13. oktober 2004, 23:19

http://www.biblija.net/biblija.cgi
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#174 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 14. oktober 2004, 05:37

Vi se kar zgražajte. Ta ateistični duh vam je vcepila naša pluralna šola in komunistični šolski sistem. Jaz sem strpna do vseh ver. Ne dovolim pa , da se pljuva po Cerkvi, ker vsi dobro veste, da je komunizem pobil največ ljudi. Tako, da ne bi o tem, kdo je pobil več ljudi....

Ani... mislim, da nas je tukaj zelo malo ateistov. Ateist pomeni, da ne verjemeš v nič. Sem pa prepričana, da vsak vsaj v nekaj verjame.

Verjamem, da je svet lep. Verjamem, da se mi dogajajo lepe stvari. In se tudi resnično mi.
spet se mi je na bolš poslabšal

#175 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 14. oktober 2004, 06:10

Ko opazujem svoje okolje, vidim kdo zahaja v cerkev. Ena mlada familija je čisto obsedena s cerkvenimi rituali. Tamala je bila letos birmana in so naredili tak rompompom okrog tega, da je vsa okolica vedela za to. Kristusova nevesta naj bi postala, zato je bila tudi oblečena tako. Pa da ne povem, da je oče agresiven, mama pa taka opravljivka, da se vsi razbežimo pred njo. :xx!: Pa še ena, nekoliko starejša družina, v kateri je situacija podobna, s to razliko, da oče ni agresiven, vendar skače čez plot kot za stavo... :xx!:
Pa še ena..... :xx!: :xx!: :xx!:

Verniki velikokrat lažje grešijo, ker gredo po opravljenem grehu v cerkev po odpustek. Pa da ne bi kdo temu nasprotoval. To so primei, ki so resnični. S tem ne trdim, da so vsi takšni, vendar je veliko takšnih. Sem pa že v najstniških letih ugotovila, da so vse cerkvene institucije narejene za tiste, ki sploh nimajo nekega svojega prepričanja ali vere. Verjamejo v tisto, kar se jim zdi najbolj verjetno. Za vsak slučaj... :o|o:
Sicer pa je Jezus svojim vernikom rekel "ovčice" x;)x . Le kaj je mislil s tem? x;)x x;)x x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0