Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prebrali smo..


  • Prijavi se, če želiš komentirati
9129 komentarjev na to temo

#8676 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. februar 2019, 15:28

biggrin.png  ma ja - moraš si vzet čas pa natančno pogledat sliko in ne sam tako usput uč navreč ... ne res zna bit heba, ko nimamo več ostrega vida ... jst brez očal za na blizu marsikaj več ne opazim ... bom mogla tole kar v zakup emšotu že označit ...tongue.png

Čuj ti, starina, poglej v mojem profilu moj rojstni datum pa se potem oglašaj...  a045.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8677 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 28. februar 2019, 15:50

Kako ste prišli do 48? 

 

5 + 19x2

5 + 38 

43, kot pravi Iknee.

 

Samo mene bolj zanima, zakaj rabi ta Eskim dva daljnogleda? bucktooth1.gif

 

Zaenkrat še med živimi love.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#8678 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. februar 2019, 16:00

Kako ste prišli do 48? 

 

5 + 19x2

5 + 38 

43, kot pravi Iknee.

 

Samo mene bolj zanima, zakaj rabi ta Eskim dva daljnogleda? bucktooth1.gif

 

Zaenkrat še med živimi love.gif

Ker ima dva očesa... laugh.png

 

Bo pa treba res malo bolje gledat... icon1_eek.gif devil.gif

Šele zdaj sem videl da je v zadnjem izračunu samo en gojzar... horro-cb.jpg blink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8679 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. februar 2019, 16:16

Električni avto

 

https://siol.net/avt...-za-avto-491442

 

OK.

Električni avto bo bolj ekološki kot dizel ali bencinar ko bo tudi el. energija za polnjenje baterij pridobljena na ekološki način.

In ko bo ekološko rešena razgradnja izrabljenih baterij.

 

Trenutno se največ el. energije proizvede v termoelektrarnah.

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8680 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. februar 2019, 16:23

Koliko črk Q vidite?

 

q-kviz-1.png

 

Jaz sem jih naštel 6.

Da pa moj vid ni zanesljiv sem dokazal v primeru z gojzarji, Eskimi in daljnogledi... laugh.png partyy.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8681 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 28. februar 2019, 17:45

Kako ste prišli do 48? 
 
5 + 19x2
5 + 38 
43, kot pravi Iknee.
 
Samo mene bolj zanima, zakaj rabi ta Eskim dva daljnogleda? bucktooth1.gif
 
Zaenkrat še med živimi love.gif

Maš prav, 43. Jaz sem najprej seštela, namesto množila smile.png

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#8682 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 28. februar 2019, 18:39

em119.gif

 

ahahah matr bom mogla nazaj v nižje razrede ... zgleda da mi tile antibiotiki možganovje krčijo ...em45.gif

 

Pajade - kok sem površna no ... jst pa še enkrat na isto frflasto foro padla  ... ahahah itak, da je en gojzer rolleyes.gif  ... in da ni zato 10 ampak 5 ...

 

Ostalo pa sem tud pravilo zbrkala, ker kao misnla, da greš po vrsti, če je računska operacija brez oklepajev ... podjabu zgleda tokrat bucktooth1.gif

 

punce icon1_thumbup.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8683 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 1. marec 2019, 10:11

Čuj ti, starina, poglej v mojem profilu moj rojstni datum pa se potem oglašaj...  a045.gif

 

Alef ... sem zdej pogledala ... pa svaka ti čast ... OK-thumb.gif  ...  Ahahaha ... tale z brado in palco me pa spominja na tizga šefa tajne grupe TNT iz Alana Forda " Broj 1 - "Visosti"  ... tak, da ja ... si ziher vsaj pol taku navihan kt on ...  ne bo ti lih sile ... smile.png

 

 

P.S.

 

( ... če si bral in se spomneš  ;        s sloganom za volitve tongue.png  ;

                                                       MI NIŠTA NE OBEČAVAMO

                                                             I TO ISPUNJAVAMO

                                                                      Stranka Istine

556dae3b-52e4-4399-9c04-5f2fb0765237-tnt

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8684 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 1. marec 2019, 13:14

Alef ... sem zdej pogledala ... pa svaka ti čast ... OK-thumb.gif  ...  Ahahaha ... tale z brado in palco me pa spominja na tizga šefa tajne grupe TNT iz Alana Forda " Broj 1 - "Visosti"  ... tak, da ja ... si ziher vsaj pol taku navihan kt on ...  ne bo ti lih sile ... smile.png

 

 

P.S.

 

( ... če si bral in se spomneš  ;        s sloganom za volitve tongue.png  ;

                                                       MI NIŠTA NE OBEČAVAMO

                                                             I TO ISPUNJAVAMO

                                                                      Stranka Istine

556dae3b-52e4-4399-9c04-5f2fb0765237-tnt

biggrin.png tongue.png

 

Sem bral in se spomnim... ylflower.gif

So tudi že malo v letih - prva objava 1969(ex Yuga 1972) - https://en.wikipedia...ics)#Number_One


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8685 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 1. marec 2019, 14:18

 Ahahah ... se spomnem kako smo tega Alan Forda med poletnimi počitnicami za vsako pauzo med pasjo vročino in kosilom tam pod lipo kolektivno izmenjavali in čitali ...

Smo mel pa enga Makija- zbiratelja, ki bi še lastno mamo s tistim popoldanskim sendvičem, s katerim je vedno rajcal naokrog  zamenal - za en tak izvod stripa ...

Sem ga nascala, da sem dobila od enga mulca iz sosednje ulice nekaj deset komadov ...  je bil koj navdušen, če menava ...

In ga naročila s celo njegovo gajbico izvodov k men domov ... Ku je pozvonil sem rekla, da naj odloži v hodnik in počaka, da mu prnesem ...

Banda, ki je čakala za zaveso je pa vrata zaprla ... komunajzersko maščevanje pač, ker ni hotel nikoli nič solidarno potalat ...icon1_redface.gif

No, sej smo vrnili ... pa še pol smo mu kolegialno nekaj primerov pošeral  ... sam najprej pa se je mogu naparit ene dva dni ... ker smo v iber ležali tam na našmu balkonu ...  dokler nimo udušili tiste gajbice ...

( ewo, taku se je vzgajala kolektivna zavest in družba včasih  icon_smile_tongue.gif )

 

P.S.

 ...  po vrsti ;

http://ford-alan.blo...rd-epizoda.html


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8686 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 3. marec 2019, 07:35

To je zdaj neki novi trend na FB... icon14.gif icon14.gif biggrin.png

 

536413296296608274568898.jpg

 

Jaz sem izračunal 30.

Lahko sem, kot je pri meni pogosto, slabo videl... ylflower.gif laugh.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8687 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 3. marec 2019, 08:32

To je zdaj neki novi trend na FB... icon14.gif icon14.gif biggrin.png

 

 

 

Jaz sem izračunal 30.

Lahko sem, kot je pri meni pogosto, slabo videl... ylflower.gif laugh.png

Slabo sem videl... sing.gif

Pri zadnjem izračunu je množenje.

Ob upoštevanju pravil - množenje ima prednost pred seštevanjem - je rezultat 80... wink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8688 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 3. marec 2019, 13:02

Ahhah Alef ja biggrin.png ...   vsekakor je keč teh nalog v dobrem ogledu slike ...

Tista paprika v predzadnji vrsti ... pa koren v zadnji (Upam, da ni eden iz istega vira - ne vem kaku bi se sijamski sešetval tongue.png ) ... zmaga pa lukav paradižnik, k če hitr pogledaš se ti zazdi, da je eden, ane ...

Pa to množenje, če brez očal na blizu kukneš, zgleda za nas čorave kt plus ja ... in če se še pravila ne spomneš, da je množenje pred seštevanjem ... pol se lahka spet zezneš  ...icon1_blush.gif

 

 Tud men je prišlo 80 .

Ampak zraven si lih kamilce pa žajbelj hladim za spiranje vnetih oči ... tak, da vprašaj kok sem spet zanesljiva in kolk dobro sem skenirala ...

 

Šibam zdej mal posedet na sonce ylflower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8689 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 3. marec 2019, 15:45

Ahhah Alef ja biggrin.png ...   vsekakor je keč teh nalog v dobrem ogledu slike ...

Tista paprika v predzadnji vrsti ... pa koren v zadnji (Upam, da ni eden iz istega vira - ne vem kaku bi se sijamski sešetval tongue.png ) ... zmaga pa lukav paradižnik, k če hitr pogledaš se ti zazdi, da je eden, ane ...

Pa to množenje, če brez očal na blizu kukneš, zgleda za nas čorave kt plus ja ... in če se še pravila ne spomneš, da je množenje pred seštevanjem ... pol se lahka spet zezneš  ...icon1_blush.gif

 

 Tud men je prišlo 80 .

Ampak zraven si lih kamilce pa žajbelj hladim za spiranje vnetih oči ... tak, da vprašaj kok sem spet zanesljiva in kolk dobro sem skenirala ...

 

Šibam zdej mal posedet na sonce ylflower.gif

Brez očal jaz na blizu še računalnik komaj vidim, kaj šele kaj je na monitorju... wink.png huh.png ylflower.gif

 

Vsekakor pa je bolje da greš na sonce kot da bereš Alefove bedarije... tongue.png sing.gif

Pa regrat pojdi nabirat... ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8690 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 3. marec 2019, 20:39

Pa od kje vama 80? Dejta prosim opisat.

 

Jaz sem to tako, korenček je 4, feferon prav tako 4, paradižnik pa 5.

In zadnji izračun je: 8 + (10x4) = 48

 

-----------------------------------

 

Trenutno najlepši moški na svetu. ylflower.gifylflower.gif

https://stari.rtvslo...ka-uspeh/481604

 

Eno leto sem (kot otrok) vadila balet in ga takrat imela rada. Ob spremljavi klavirja. Nehala sem zato, ker je družinska shema razpadla in je šlo vse v nepovrat. Sej, ni nujno, da sem bila kaj prida talentirana, se pa spomnim ugodja, ko se počutiš  .... nad dobro. Disciplina mišic in estetika. Zelo lepo. ylflower.gif

 

1. vrsta )   4 + 4 +4 = 12

2. vrsta)    9 + 9      = 18

3. vrsta )   8 +4       = 12 (slikovno sta tu na prvem mestu dve papriki - ena pa velja za 4 )

4. vrsta     2x4(koren) + 2x9 (paradižnik je 9 in ne 10) x 4(paprika) =

8 + 18 x 4 =

in zdaj pride pravilo, da je množenje pred seštevanjem, zato najprej zmnožiš 18x4 = 72 in nato prišteješ 

 

8 + 72 = 80

 

 ... če smo kej zmutil spet ... bodo že punce popravle ...smile.png

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Jaz mam en pianino na katerega zdaj že leta ne igram, ker je spravljen v enem drugem stanovanju  ... drgač sicer obožujem klasično glasbo ... nanj pa sem igrala tko bolj po svojevrstnem posluhu ... še najraje rock and roll icon_smile_cool.gif )

Če ga bom kdaj selila od tam bo to takrat, ko bom ujagala kakšno štibleto dosmrtno ...

Včasih, ko sem bla mlajša se je kdaj selil z menoj vred  - takrat je blo vedno kaj klenih dedcev v bližini ... zdej pa ena struna počena pa še spolirat, prelakirat in uglasit bi ga mogla  ... heh preveč posla naokoli ... se mi nekako ne izplača  ... zlasti ker bi težko nahecala dva, ki bi se tega lotila kaj šele kkšno ekipo ...

 

Balet maš prav- združuje vse to ... disciplino mišic in estetiko, glasbo ... umetnost bi rekla skratka ... se mi pa kar zdiš takšen tip duše ... nekako te ob branju kar uvrščam v ta subtil ...smile.png

 

Sama sem pa z baletom rovarila po ljubljanskih ulicah - krajšo epoho jazz baletne zvrsti pri 23 letih ... takrat nas je treniral en stasit jazz mojster ... matr je blo fajno, ko smo se kr naprej motile ... pa nas je popravljal  ... namrščenosti sploh opazile nismo ...icon_smile_clown.gif

Ahahah se še prav spomnem na to musko https://www.youtube....h?v=1UzZUfFUnxY ... tak, da nam se je vsem po vrsti zdelo, da smo strašno talentirane - muvingi pa veter v laseh ...flirt.gif

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Brez očal jaz na blizu še računalnik komaj vidim, kaj šele kaj je na monitorju... wink.png huh.png ylflower.gif

 

Vsekakor pa je bolje da greš na sonce kot da bereš Alefove bedarije... tongue.png sing.gif

Pa regrat pojdi nabirat... ylflower.gif

 

Jebela Alef ... regrat ja ... sploh se neb zbrihtala, da bi že kje lahko bil ... čemaževa juha je pa tud že pridišala iz prjatlovga lonca ...

Tak, da maš prav ... Bi mi krvavo nucal glede mojga železovja ...

 

Drgač pa nč Alefove bedarije ;  čist fajno, da si dal mal treninga za osnovne celice, ki ob tej virtuali sam krnijo  ... kdaj pa kdaj lahk mal prevermo kolk se emšo potuhne ...icon1_thumbup.gif ... 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8691 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 3. marec 2019, 21:10

em119.gif

 

Upoštevanka, zdej sem začela gledat zakuga ti vidiš paradižnik na 5 ... se mi je zdel, da neb kr tako falila ... eh, pa sem rekla polej zihr z Alefom spet kej ne vidiva in začela še bolj zijat v tist paradižnik  ...  in jaaaa ... griny.gif

 

Alefff bemu vraga, a ne vidiš tizga feferončka v drugi vrsti obešenega na pecelj paradižnika ... tak, da lih jst čorova grem razlagat spet  ... rolleyes.gif

 

Eeee, tole pa je zdej drgač vse skupaj ja ... paradižnik je 5  - brez tega nebodigatreba  pekočega paprifeferonđija  ....icon_smile_tongue.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8692 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. marec 2019, 21:31

hm... matematika...

kolor vem od frenda matematičarja (btw. s cel kup nagradami in vsemi možnimi doktorati, z objavami v mednarodnih sami sebi oz. samopromociji namen fensi revijami), se vsi resni matematičarji sveta skupi že zadnjih in še vedno zadnjih 300 let niso uspeli zediniti niti v definiciji, kaj je sploh množica???

in matematika naj bi bila eksaktna veda.

my ass.

my big white ass, če sem bolj natančen.

no, sej je... kolikor komu paše. predvsem za osnovnošolske potrebe poneumljanja in poenotenja populacije oz. še huje... za manipuliranje populacije z namenom razmišljanja na isti omejeni način.

in 1+1=2 ???

drži, kolikor tudi drži, da so vse babe iste. in desci tudi.

sam seweda... po kvantni mehaniki, če neki opazuješ, s tem opazovano že spreminjaš.

pa nam u detajle, ker jih med drugim niti ni.

če jih opazuješ, itaq niso več isti, hahahahah

skratka... na vaše uganke imam pravilen odgovor.

in moj odgovor je: ne vem...

in to je pravilen odgovor, ker vse ostalo bi bilo iz moje strani ugibanje.

oz. rešitev po enem... mojem ključu. ki naj bi rabil potrdilo?

od koga že? zakaj že?

in zakaj bi bil njegov ključ oz. formula pravilna in moja ne? torej... od tistega, ki bi preverjal po svojem ključu rešitev, dobljeno po mojem ključu?

ker... če bi pravilen odgovor vedel  (če seweda bi bil samo eden), verjetno ne bi rabil poteritve od nikogar.

in če seweda bi me sploh zanimal.

in če seweda se s tem ne bi odgovor spet zato spreminjal... in skupi z njim pravilnost odgovora, hahahahahahha

 

ej, folk... žiwjo sem hotu rečt no laugh.png


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#8693 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 3. marec 2019, 22:17

živjo, živjo biggrin.png

 

Tale ti pa zmaga ;

1+1 = 2

... drži, kolikor tudi drži, da so vse babe iste. in desci tudi

em119.gif 

 

 

No, jst bom kratka;

S temi dvemi nalogami sem ugotovila pr seb, da moje "oko sokolovo" ni več to kar je bilo ... in da kar sem vedla prejšnji teden ni mus, da se bom ta teden tud nujno spomnla, ker je že odvisno od marsičesa ...bucktooth1.gif

S tem prebliskom je prišla tud ugotovitev, da bi blo fajno, da se navadim od zdaj naprej vsako zadevo malo dlje opazovat preden jo zaključim ... in to bo zame kar test potrpežljivosti in sprememba navad ... bucktooth1.gif  ...

 

... in na tekočem traku me neokapitalist ne bi več zaposlil partyy.gif  ... slikam portrete pa tud lih ne  ... icon1_blush.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8694 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 3. marec 2019, 22:38

nene...

ta isti matematik ti komot razloži (če imaš seweda potrpljenje in cel kup njemu samoumevnega znanja in razumevanja) da 1+1 ni čist točno 2.

sej jes ga tut ne štekam glih...

sploh, ko mi je glih zadnjič razlagal, da tut teorija kaosa ni brez napak in ima že boljšo, nekako sofisticirano verzijo nečesa, kar si niti imena nisem zapomnil.

se pa spomnim, da je bla kelnarca kar pogosto okoli najine mize.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#8695 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 3. marec 2019, 23:01

biggrin.png ... je iskala kelnerca kak novejši, praktično matematični prislušek za svoj buđet ... ker vse dobre poslovne finte se še dandanes pr nas odvijajo v gostilnah ...

...   al pa si ob tem frendu izgledal dost bolj prizemljeno ... in tole nas ženske pač rajca ... icon_smile_shy.gif ...

no ja, lahka pa je hotla tizga tazamišljenega mal razbremenit ...  bi kkšna tud vzela za izziv ... icon1_blush.gif

 

P.S.

še ena varianta,

 ... lahk, da je pa šlo sam za privlak tiste nove teorije kaosa, ja  flowers.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8696 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 4. marec 2019, 10:24

em119.gif

 

Upoštevanka, zdej sem začela gledat zakuga ti vidiš paradižnik na 5 ... se mi je zdel, da neb kr tako falila ... eh, pa sem rekla polej zihr z Alefom spet kej ne vidiva in začela še bolj zijat v tist paradižnik  ...  in jaaaa ... griny.gif

 

Alefff bemu vraga, a ne vidiš tizga feferončka v drugi vrsti obešenega na pecelj paradižnika ... tak, da lih jst čorova grem razlagat spet  ... rolleyes.gif

 

Eeee, tole pa je zdej drgač vse skupaj ja ... paradižnik je 5  - brez tega nebodigatreba  pekočega paprifeferonđija  ....icon_smile_tongue.gif

K*** vas gleda... biggrin.png

Od zdaj dalje bom še dal kakšno mat. uganko gor, z rešitvami pa se ne bom ukvarjal... wink.png huh.png

Naj to počnejo tisti ki še dobro vidijo.

Očitno sem že čist ćorav... laugh.png sing.gif ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#8697 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 4. marec 2019, 12:39

biggrin.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#8698 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 4. marec 2019, 14:38

To niso matematične, temveč okulistične nalogeicon_smile_wink.gif

 

Najbrž je več možnih rešitev. Ker koliko točno znaša majhen feferon na paradižniku, enako kot večji feferon ali njegovo polovico, tretjino? Ali se feferon na paradižniku res sešteva ali je treba uporabiti kakšno drugo funkcijo?

 

Pa v drugi vrstici, sta na drugem mestu dva feferona ali eden? Ker plod izgleda res eden, ampak peclja sta pa dva. 

 

Moj izračun bi bil:

korenček + korenček + korenček = 12

paradižnik s feferonom + paradižnik s feferonom = 18

dva feferona + dva feferona (eden izmuzljiv) = 12

dva korenčka + dva paradajza x en feferon = ?

 

korenček = 3

paradižnik = 5

feferon = 3

 

rešitev po enostavni varianti: 

2x3 + (2x5)x3

6 + 30

36

 

Če pa hočemo zakomplicirati, lahko postavimo drugačno vrednost siamskemu korenčku in mini feferonu. Ker, zakaj sta dva korenčka enakovredna enemu siamskemu in zakaj je mini feferon enakovreden velikemu? Saj to ni fer! icon_smile_tongue.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#8699 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 4. marec 2019, 15:21

korenček+paradižnik+feferon=sit konj

 

matematika deluje vsaj zanj biggrin.png


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#8700 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 4. marec 2019, 15:26

em119.gif

 

ja sej pravim men se je tud tist korenček že zazdel sijamski ... medtem ko unga feferončka na pecljih paradajza najprej sploh opazila nism  ... zdej pa boh ne dej, da še Anne zakomplicira ali je feferonček isto kot feferonđija  .. ahahah res icon1_blush.gif

- ampak ok ... naj bo osnova

 

 

korenček+paradižnik+feferon=sit konj

 

matematika deluje vsaj zanj biggrin.png

 

ja, ja sej ...laugh.png

... drugič bom napisala  = mini vege župca zame, ... pa bo rezultat flowers.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0