Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prebrali smo..


  • Prijavi se, če želiš komentirati
9129 komentarjev na to temo

#9076 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 14. november 2020, 13:03

Opravičevanje nasilja: RTV obžaluje prispevek z Anisom Ličino

 

https://siol.net/nov...no-video-538904

 

"Pavšalna izjava, da bi morali novinarji nositi napise RTV, pa jih protestniki ne bi napadli, je žalitev za vse novinarje in novinarski poklic," so nam v zvezi s prispevkom v oddaji Tednik, v katerem je nastopil Anis Ličina, ki je bil po poročanju medijev v preteklosti vpleten v trgovino z drogami in tihotapljenje migrantov, sporočili iz RTV Slovenija.

 

Brez komentarja.

Vsak ki bo to prebral naj si misli svoje.

Vseeno mi je kaj.

 

Osebno obsojam vsako nasilje, ne glede na to kdo stoji za njim.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9077 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 14. november 2020, 13:03

Opravičevanje nasilja: RTV obžaluje prispevek z Anisom Ličino

 

https://siol.net/nov...no-video-538904

 

"Pavšalna izjava, da bi morali novinarji nositi napise RTV, pa jih protestniki ne bi napadli, je žalitev za vse novinarje in novinarski poklic," so nam v zvezi s prispevkom v oddaji Tednik, v katerem je nastopil Anis Ličina, ki je bil po poročanju medijev v preteklosti vpleten v trgovino z drogami in tihotapljenje migrantov, sporočili iz RTV Slovenija.

 

Brez komentarja.

Vsak ki bo to prebral naj si misli svoje.

Vseeno mi je kaj.

 

Osebno obsojam vsako nasilje, ne glede na to kdo stoji za njim.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9078 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 14. november 2020, 13:03

Opravičevanje nasilja: RTV obžaluje prispevek z Anisom Ličino

 

https://siol.net/nov...no-video-538904

 

"Pavšalna izjava, da bi morali novinarji nositi napise RTV, pa jih protestniki ne bi napadli, je žalitev za vse novinarje in novinarski poklic," so nam v zvezi s prispevkom v oddaji Tednik, v katerem je nastopil Anis Ličina, ki je bil po poročanju medijev v preteklosti vpleten v trgovino z drogami in tihotapljenje migrantov, sporočili iz RTV Slovenija.

 

Brez komentarja.

Vsak ki bo to prebral naj si misli svoje.

Vseeno mi je kaj.

 

Osebno obsojam vsako nasilje, ne glede na to kdo stoji za njim.

 

Svoje mnenje o RTV sem pa tudi že objavil.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9079 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 14. november 2020, 13:34

'Če si pijan in za volanom ubiješ dva človeka, to ni nesreča'

 

https://www.24ur.com...ni-nesreca.html

 

V Zavodu Varna pot v martinovem tednu opozarjajo, da slovenska zakonodaja vse prepogosto ščiti predrzne voznike, ki sedejo pijani za volan. Predsednik Robert Štaba je spomnil na razveljavitev sodbe vozniku, ki je pod vplivom alkohola in drog povzročil smrt dveh pešcev. Poudarja, da je naša zakonodaja "polna lukenj, ruši vrednote, vzgojo, kulturo, medsebojno sožitje v prometu, spoštovanje, kakovost zdravja in svetost življenja".

 

Če pijan za volanom ubiješ dva človeka, to ni nesreča.

Niti ni "trčenje" kot menda v nekaterih državah to imenujejo.

 

To je umor.

In tako bi morali tudi soditi in obsoditi.

 

 

Sodba povzročitelju nesreče, v kateri sta umrla pešca, razveljavljena

 

https://www.24ur.com...eljavljena.html

 

Tožilstvo je Janu Korošcu očitalo, da je 8. marca lani v nočnem času na Dunajski cesti v Ljubljani pri križišču z Vilharjevo cesto trčil v dva moška, stara 53 in 64 let, ki sta po prehodu za pešce pri zeleni na semaforju prečkala cesto. Oba moška sta zaradi hudih poškodb umrla. V času prometne nesreče je imel Korošec v krvi 2,1 promila alkohola, pa tudi različne prepovedane snovi.

 

Okrožno sodišče v Ljubljani je Korošca januarja letos obsodilo na enotno kazen sedem let in osem mesecev zapora ter mu za dve leti prepovedalo vožnjo.

 

Obramba se je na sodbo pritožila in predlagala, naj Korošca kot neprištevnega oprostijo vseh obtožb. Kot še pišejo Slovenske novice, je višje sodišče ocenilo, da je "okrožno sodišče prerano zaključilo, da je obtožencu dokazana zavestna malomarnost do kaznivih dejanj, preden se je spravil v neprištevnost, ker je dolgoletni uživalec drog".

 

Kdo je tu nor?

Verjetno jaz ker razlogov za razveljavitev sodbe enostavno ne razumem.

 

Drznem si podvomiti v opravilno sposobnost tistih ki so v članku omenjene razloge za razveljavitev sodbe podali in tistih ki so te razloge upoštevali.

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9080 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. november 2020, 09:39

Trump vztraja pri tožbah, odvetniki ga zapuščajo, saj ne vidijo možnosti za uspeh

 

https://www.24ur.com...rona/biden.html

 

Predsedniška kampanja Donalda Trumpa še naprej vztraja pri tožbah proti izidu volitev, vendar doslej doživlja le poraze in umik odvetnikov, ki ne vidijo možnosti za uspeh. Novoizvoljeni predsednik Joe Biden pa je opozoril, da bo Trumpovo zavlačevanje tranzicije razlog za še večje število smrti zaradi novega koronavirusa v ZDA. Povprečno na dan umre 1100 Američanov s covidom-19. Strokovnjaki se bojijo, da se bo stanje ob dnevu zahvalnosti še poslabšalo, saj bodo Američani potovali k družinam.

 

Trumpek se ne da...  a035.gif  a045.gif

Nekaj mu je treba priznati - trmast pa je...  a042.gif

 

Dva komentarja:

 
 
ValterUdovernik
17.11.2020, 9:09:54
 
Trump postaja vse bolj grotesken. Svetovalci okoli Trumpa se pocutijo tako nekako, kot so se generali okoli Hitlerja v bunkerju, ko so jim na glavo ze konkretno padale ruske bombe, veliki vodja je pa se kar naprej razlagal o koncni zmagi. Vsi okoli njega so vedeli, da zivi v paralelnem svetu in, da je nor. Nihce pa si mu ni upal tega povedat. V Trumpovem primeru si samo njegovi odvetniki manejo roke in mu prigovarjajo, da naj sprozi cimvec sodnih bitk. Pobral mu bodo ta zadne ficnike in nato odsli novim dogodilscinam naproti, kar se sicer ze dogaja. Podgane zacnejo bezat ko se ladja potapla. Porazencev Americani ne marajo.
 
 
Lock Down
17.11.2020, 9:00:36
 
Ena misel s spletne strani CNN: "Amerika je na volitvah izbrala resnico nad lažmi, sodelovanje nad izključitvijo, znanost nad nevednostjo, upanje nad strahom, sočutje nad krutostjo, spoštovanje nad posmehom, ljubezen nad sovraštvom, nesebičnost nad egoizmom, svobodo nad zatiranjem, enotnost nad delitvijo in globalni pogled nad kratkovidnostjo. Očitno ima Amerika dovolj trumpove sovražne in primitive retorike, s katero je razklal ameriški narod, kot še ni bil od vojne sever-jug.

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9081 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 21. november 2020, 07:49

Miha Mazzini: Ukvarjajmo se s čim drugim namesto z virusom!

 

https://siol.net/sio...-virusom-539401

 

 

Že večkrat sem zapisal, da je za majhen narod pod tujimi gospodarji prednost, če probleme ignorira in gleda vstran, češ, tole se me ne tiče, naj "zrihtajo" tisti tam zgoraj.

 

Seveda obstajajo problemi, ki se zaradi ignoriranja rešijo kar sami od sebe. V zabavni, a žal resnični knjigi o poslovodenju Petrovo načelo (slovenski prevod 1974) je naveden primer lačnih otrok - če jih zadosti dolgo ignoriramo, jih nazadnje res ni več

 

Virus

 

Pri nepredvidenih in velikih dogodkih lahko ignoriranje traja dolgo, včasih celo predolgo. Pred dnevi smo lahko brali članek iz Amerike o pacientih, ki še vedno trdijo, da covid-19 ne obstaja, čeprav so že na smrtni postelji (vir).

 

Poletno spanje

 

Mogoče je tudi ljudstvo tako dolgo ignoriralo nevarnost novega koronavirusa, ker se ni hotelo zbuditi pred oblastniki. Saj veste, spite v zakonski postelji in tisti dan budilka zvoni samo vam, ne pa tudi partnerju. Dregnete ga, ali bo šel v službo, pa vam odgovori, da ga v resnici ne zanima več. Raje bo počel kaj drugega. Velike možnosti imate, da se mu boste kar pridružili, saj vam daje zgled.

 

Tako smo poletje izbrali za zimsko spanje, zimo pa za bedenje v zaklenjenih občinah in kmalu le še stanovanjih.

 

Mazzinijeve kolumne ne rabijo nobenega komentarja.

Preberite, presodite, strinjajte se ali ne...  a015.gif

Vsak po svoji vesti in pameti.

 

                          a015.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9082 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 5. december 2020, 09:27

Miha Mazzini: Boj za pravico do pljuvanja

 

https://siol.net/sio...ljuvanja-540513

 

K pisanju me je spodbudil naslednji monolog, ki je v osnovi žal resničen:

 

"Ja, so me testirali, pozitiven sem. Zbolel sem, ja. Samo kašljam, ni prav hudo. Bo že … Ja, seveda moram ven! Kdo mi bo pa sprehajal psa? V trgovino tudi moram, nimam nikogar, ki bi mi nosil. Pa tudi sam najraje izberem. Povsod podtikajo slabo robo. Maska? Kako to mislite? Zakaj bi nosil masko? Saj sem že bolan, ne morem zboleti dvakrat! Vi ste pa smešni, no!"

 

Japonska

 

Na Japonskem vsak dan na vlake stlačijo več kot celotno prebivalstvo Slovenije, natlačijo jih kot sardine in pričakovali bi, da jih bo virus množično pohopsal. Glede na prenaseljenost in gnečo bi morali biti priča katastrofi. Ni tako.

 

Ko so vprašali japonskega ministra, zakaj ne, je odgovoril z eno samo besedo: mindo, ki ima seveda mnogo pomenov. Načeloma gre za visoke standarde obnašanja, olike, kulture, lahko pa bi jo prevedli tudi kar kot višjo raso.

 

Bistvo je, da Japonec ne bo nikoli storil ničesar, s čimer bi ogrozil skupnost. Torej tudi ne bo šel v službo ali na cesto kihajoč in kašljajoč. Takoj, ko bo posumil, da z njegovim zdravjem nekaj ni v redu, si bo nadel masko.

 

Pomembno: Japonci torej maske nosijo zato, da bi zaščitili druge, ne sebe (vir).

 

Egoizem je nacionalni šport Slovencev, predvsem pa slovenceljnov.

Če se meni nič ne zgodi, potem je v redu.

 

Maske so namenjene predvsem da ščitijo druge, ne tistih ki jih nosijo.

To je miselnost ki jo žal povprečna slovenska buča ne dojame in ne prebavi.

 

"Družba ki korist posameznika postavlja pred korist skupnosti je obsojena na propad"

 

Arthur C. Clarke v ciklusu romanov Rama


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9083 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 5. december 2020, 09:27

Miha Mazzini: Boj za pravico do pljuvanja

 

https://siol.net/sio...ljuvanja-540513

 

K pisanju me je spodbudil naslednji monolog, ki je v osnovi žal resničen:

 

"Ja, so me testirali, pozitiven sem. Zbolel sem, ja. Samo kašljam, ni prav hudo. Bo že … Ja, seveda moram ven! Kdo mi bo pa sprehajal psa? V trgovino tudi moram, nimam nikogar, ki bi mi nosil. Pa tudi sam najraje izberem. Povsod podtikajo slabo robo. Maska? Kako to mislite? Zakaj bi nosil masko? Saj sem že bolan, ne morem zboleti dvakrat! Vi ste pa smešni, no!"

 

Japonska

 

Na Japonskem vsak dan na vlake stlačijo več kot celotno prebivalstvo Slovenije, natlačijo jih kot sardine in pričakovali bi, da jih bo virus množično pohopsal. Glede na prenaseljenost in gnečo bi morali biti priča katastrofi. Ni tako.

 

Ko so vprašali japonskega ministra, zakaj ne, je odgovoril z eno samo besedo: mindo, ki ima seveda mnogo pomenov. Načeloma gre za visoke standarde obnašanja, olike, kulture, lahko pa bi jo prevedli tudi kar kot višjo raso.

 

Bistvo je, da Japonec ne bo nikoli storil ničesar, s čimer bi ogrozil skupnost. Torej tudi ne bo šel v službo ali na cesto kihajoč in kašljajoč. Takoj, ko bo posumil, da z njegovim zdravjem nekaj ni v redu, si bo nadel masko.

 

Pomembno: Japonci torej maske nosijo zato, da bi zaščitili druge, ne sebe (vir).

 

Egoizem je nacionalni šport Slovencev, predvsem pa slovenceljnov.

Če se meni nič ne zgodi, potem je v redu.

 

Maske so namenjene predvsem da ščitijo druge, ne tistih ki jih nosijo.

To je miselnost ki jo žal povprečna slovenska buča ne dojame in ne prebavi.

 

"Družba ki korist posameznika postavlja pred korist skupnosti je obsojena na propad"

 

Arthur C. Clarke v ciklusu romanov Rama


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9084 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 5. december 2020, 10:36

Maske so namenjene predvsem da ščitijo druge, ne tistih ki jih nosijo.

To je miselnost ki jo žal povprečna slovenska buča ne dojame in ne prebavi.

 

Ja če si bolan, kašljajoč/kihajoč in potem v takem bolanem stanju greš med ljudi..  potem lahko z masko ščitiš druge, da jih ne pokašljaš ali pokihaš z svojimi virusi..

 

Zdrav človek z masko ne koristi sebi, ne drugim.. 

Vbistvu si dela le škodo!! 

Tako sebi dela škodo, kot drugim !!!


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9085 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. december 2020, 12:17

Maske - modre, ki se morajo menjavati na 2 uri so cca. 25% ucinkovite.

Uporabniki - vecina po eno od teh mask nosi ... (ene so ze cisto umazane)

... Virus je v zraku - trgovine vecinoma neprezracene ... Zrak pa prihaja

pod maskami v nosno sluznico ... Ucinka ni.

 

Z masko na nosu se vdihuje nazaj v pljuca ... in smo spet tam, kjer ni treba

... 

 

Ljudje se druzijo zasebno, maske nosijo pod nosom, ... To je to in je kar je.



#9086 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 7. december 2020, 09:03

 · 
KAJ BI VAM ODPRLO OČI?
Lahko bi vam dejal, da me zmrazi ob napovedih, da bo v Sloveniji možno vstopiti v trgovino šele po testiranju in da bo na podlagi izvida testa, ki je daleč od zanesljivega (!), o vaši »usodi« oziroma o dovoljenju, ali lahko nakupujete, odločal varnostnik.
Lahko bi vam dejal, da je najkasneje to tudi napoved tega, koliko bo ce.plje.nje v resnici prostovljno. Oziroma, koliko bomo izobčeni, če nanj ne bomo pristali.
In hkrati bi vas lahko vprašal, ali so odškodnine, povezane na tem področju, ter resne posledice (celo za otroke) zgolj teorija zarote? Kakor bi vas tudi lahko vprašal, ali je slepo zaupanje v to čudežno sredstvo, po ukinitvi marsikaterega varovala, po vašem mnenju dejansko varno?
Lahko bi vam dejal, da mi ravnodušnost ob vsem tem grobem ukinjanju demokracije in svobode velikokrat ne pusti spati. Ker je to z razdalje, oziroma od tukaj, kjer sem zdaj, v precej bolj svobodni deželi, še toliko težje razumeti.
Lahko bi vam dejal, da tukaj, kjer sem, recimo nihče panično ne odskoči, te prijavi, kliče policijo ali ubija s pogledom, ker (celo na prostem) nimaš maske.
Ker tukaj ni bilo medijsko dirigirane propagandne akcije, ki bi ljudi tako zelo uspešno prestrašila, da v to slepo verjamejo. Kljub temu, da ni enega resnega znanstvenega dokaza za to. No, najmanj pa nam to kaže praksa v vseh državah, kjer je to bilo zapovedano. Vključno s Slovenijo.
Lahko bi vas vprašal, ali vam resnično niso sumljive številke, ki Slovenijo postavljajo v neslaven vrh neuspešnosti.
Lahko bi vam dejal, da se je uresničilo marsikaj, kar bi še ne dolgo nazaj veljalo za absurdno teorijo zarote. Da je danes to realnost.
Lahko bi vam dejal, da bi se ljudje z vsemi močmi uprli, če bi nam ves ta odvzem pravic ter svoboščin zapovedali naenkrat. A so nas do policijskih ur, dovoljenj ministra za poroko, prepovedi dela ter predvsem do odvzema odločanja o lastnem telesu, življenju ali celo o tem, ali lahko ob odhodu s tega sveta imamo ob sebi naše najdražje ali ne, pripeljali postopoma. Po korakih.
Lahko bi vas svaril pred marsičem in prosil, da odprete oči ter da ne pristajate na vse, kar vam bodo zapovedali samo zato, ker ste dovoljkrat slišali grozeče besede v najbolj vplivnih medijih. Ker ste videli dovolj zastrašujočih slik, prebrali dovolj zastrašujočih naslovov.
Lahko bi že ne vem katerič porabil nekaj dni za iskanje dejstev, številk, podatkov, izjav verodostojnih strokovnjakov in tako naprej, ker ne želim govoriti na pamet ... ampak veste kaj? NE BOM!
Za nič od zgoraj naštetega tokrat ne bom iskal dokazov, dejstev, strokovnjakov.
Pa ne zato, ker mi ne bi bilo mar. Nasprotno! Prav zato, ker mi je mar. Zato, ker sem prepričan, da je zdaj napočil skrajni čas za pozitivne stvari. Negativne komunikacije je bilo občutno, ampak res občutno, preveč! Želim si, da vam oči odpre prikaz lepih, pozitivnih strani daleč proč od doma. Da vidite, da ni vse mračno in da obstaja tudi drugačen svet. Tak, kot smo ga nekoč imeli tudi v naši državi.
Eno državo imamo. Skupno. Naša je. Od levih, od desnih in tistih nekje vmes. Od vseh nas!
Kdo, ki iskreno misli dobro, bi bil proti temu, da se vsi razumemo med seboj? Kdo, z dobrimi nameni, bi bil proti temu, da drug drugega sprejemamo z vsemi razlikami in se kljub razlikam lahko spoštujemo, se imamo radi? Spoznati morate, da vaš sosed, sorodnik ali sodelavec ni sovražnik samo zato, ker ima drugačen pogled ali drugačno mnenje kot vi. Ali pa celo, ker ni podobno politično opredeljen kot vi. Kar se tega tiče, dejansko nismo vsi v istem čolnu. Oni tam zgoraj imajo svojo ladjo.
Božični čas je. Ironično prav v tem času dosegamo vrh situacije, ki vsem precej močno vpliva na življenje. Ironično pravim zato, ker sem prepričan, da je prav to idealen čas, da prestopimo vso to nastrojenost, sovraštvo. Da odvržemo vso to težko breme, ki so nam ga naložili na naša ramena. Ker tudi življenje v pretiranem strahu pred smrtjo, ni življenje. Biti razumen, odgovoren? Vsekakor! A živeti tako, da bi brez obžalovanja lahko zapustili ta svet že jutri, če bi slučajno bilo treba, je po mojem mnenju največ, kar lahko storimo.
Zato vam skupaj z družino pošiljam pozdrave z božičnega sejma skoraj 2.000 kilometrov proč od doma. In vsi vam želimo vse dobro!

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9087 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 7. december 2020, 17:26


Nevarna prepričanja: nocebo učinek


Od terorističnih napadov 11. septembra 2001 smo bili uvedeni v mišljenje, da živimo v svetu, kjer nismo varni.
Potemtakem nas ne bi smelo presenetiti, da so splošna stopnja anksioznosti v Združenih državah Amerike in težave z duševnim zdravjem, ki so povezane z anksioznostjo, narasle v istem časovnem obdobju.
Študije iz leta 2002 prikazujejo, da je vse do petintrideset odstotkov posameznikov, ki so bili izpostavljeni travmi terorističnih dogodkov 11. septembra 2001, hkrati izpostavljenih tveganju za razvoj posttravmatske stresne motnje.
Pet let kasneje je ta možnost postala resničnost, ko so otroci v srednješolskih starostih, ki so uvodoma občutili najhujše ameriške teroristične napade, začeli prikazovati naraščajočo potrebo po zdravljenju, povezanem z anksioznostjo.
Marca 2007 je medicinska skupina z ameriške univerze Yale poročala o študiji, ki jo je izvedlo Društvo za anksiozne motnje v Ameriki (Anxiety Disorders Association of America, ADAA). Poročilo je prikazalo, da se je med tem, ko so starostne skupine, ki so bile priče napadu, odrasle, »naraščajoče število učencev vpisalo na fakulteto z zgodovino mentalnih bolezni, z zabeleženo rastjo po dogodkih 11. septembra 2001«.
Medtem ko intuitivno vemo, da so pozitivna prepričanjao varnosti in blaginji dobra za nas, te statistike očitno potrjujejo, kar smo že sumili: prepričanja, ki afirmirajo življenje, nas lahko ozdravijo, negativna prepričanja, ki izvirajo iz šoka in travme, pa nas lahko poškodujejo. Tu je torej dokaz, ki prihaja iz medicinskih vrst.
V prejšnjem primeru, kjer je bila zaznana nevarnost bodisi resnična bodisi ne, je prav prepričanje študentov, da živijo v nevarnem svetu, tisto, ki prispeva k njihovemu stresu.
Nenehno so jim prigovarjali, da obstaja splošna grožnja, vendar so se brez česarkoli določnejšega, kar bi lahko naredili glede tega, znašli v položaju, ki vpliva na precejšnje število prebivalcev ZDA tudi danes. Znašli so se v navideznem stanju »boja ali bega« in z ničimer se jim ni bilo treba soočati, hkrati pa se niso mogli nikamor zateči.
Medtem ko strokovnjaki lahko razpravljajo, do katere stopnje pravzaprav obstaja resnična grožnja, pa je na tem mestu bistveno, da se naša telesa, če se počutimo in če verjamemo, da nismo varni, odzovejo, kakor da bi bila grožnja resnična. Medtem ko si v mislih morda rečemo: »Oh, svet je relativno varen,« dejstvo ostaja, da so nam ljudje na oblasti naročili, naj »bomo na preži«. Ni presenetljivo, da je bila ameriška družba delno »na robu« vse od septembra 2001.
 
Podobno kot lahko prepričanje, da smo prejeli zdravilni dejavnik, spodbudi našo telesno kemijo, ki afirmira življenje, se lahko prav tako zgodi obratno, če verjamemo, da smo v življenjsko ogrožajoči situaciji.
Temu pravimo nocebo učinek. Številne ključne študije so brez kakršnegakoli dvoma prikazale, da je ta učinek prav tako močan, a da poteka v nasprotni smeri kot placebo učinek.
Sodeč po Arthurju Barskyju, psihiatru iz bolnišnice Brigham and Women’s Hospital v Bostonu, je bolnikovo pričakovanje – prepričanje, da bo zdravljenje pri njem delovalo ali ne oziroma da bo imelo škodljive stranske učinke – tisto, kateremu pripada, kot pravi on, »pomembna vloga pri izidu zdravljenja«.
 
Kadar bolnik verjame, da je neko zdravljenje zanj nekoristno oziroma, da ponuja le delno korist, ima njihovo mišljenje lahko izrazito negativen učinek, četudi se zdravi na način, ki se je v preteklosti izkazal za koristnega.
Spomnim se, da sem bral o eksperimentu, o katerem so poročali nekaj let nazaj in je vključeval ljudi z respiratornimi težavami. V testih so osebkom, za katere so vedeli, da imajo astmo, dali izparino, za katero so jim raziskovalci povedali, da je kemijsko dražilo.
Četudi je bila v resnici samo atomizirana solna raztopina, je skorajda polovica sodelujočih v raziskavi razvila dihalne probleme, nekateri pa so celo doživeli razvit astmatični napad! Ko so jim povedali, da jih bodo zdravili z drugo, tokrat zdravilno substanco, so si takoj opomogli – pravzaprav pa je bilo novo zdravljenje prav tako le solna raztopina v vodi!
 
Fiziki so odkrili, da pričakovanja opazovalcev med eksperimentom vplivajo na rezultat tudi tedaj, ko zdravnik reče: »No, poskusili bomo s tem zdravljenjem in videli, kaj se bo zgodilo … morda bo malce pomagalo.« Prav zaradi tega razloga ima lahko celo najmanjši namig s strani zdravnika, da zdravljenje morda ne bo uspelo, pogubne posledice za njegov uspeh. Lahko je tako pogubno, da celo terja življenje.
Slovita Framinghamska študija o srčnih boleznih, ki se je začela pod vodstvom Nacionalnega inštituta za srce leta 1948, je dokumentirala moč prav takšnega učinka.
Študija se je začela s 5209 moškimi in ženskami iz vseh delov mesta Framingham, ki se nahaja v zvezni državi Massachusetts. Stari so bili med trideset in dvainšestdeset let.
Namen raziskave je bil slediti preseku ljudi za daljše časovno obdobje, da bi prepoznali tedaj še neznane dejavnike srčne bolezni. Leta 1971 je program pričel z drugo študijo, ki je slonela na otrocih prvotne skupine, raziskava pa je sedaj začela »nabirati« tretjo skupino, ki jo sestavljajo vnuki in vnukinje prvotnih osebkov.
 
Raziskovalci pri sodelujočih v raziskavi na vsaki dve leti ocenijo njihove dejavnike tveganja, ki so jih določili med študijo.
Izmed številnih statistik, ki so jih napravili iz študije, so korelacije prikazale, da so ženske, ki so verjele, da so dovzetnejše za srčne bolezni, umrle skorajda štirikrat verjetneje v primerjavi s tistimi, ki so imele podobne dejavnike tveganja in tega niso verjele.
 
Medtem ko medicinska znanost morda ne razume v celoti, zakaj takšen učinek obstaja, je brez vsakega dvoma jasno, da obstaja močna vez med tem, kar verjamemo o svojih telesih, ter kakovostjo življenja in ozdravitvijo, ki v resnici nastopi. Vendar ali se učinek na tem mestu konča?
Ali se moč našega prepričanja ustavi pri mejniku, ki ga opredelijo naša telesa, ali pa gre še dlje?
Če že, ali potemtakem ta učinek pojasnjuje stvari, ki smo jih v preteklosti označevali kot »čudeže«?

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9088 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. december 2020, 12:53

Miha Mazzini: Utrinki virusnega leta

 

https://siol.net/sio...-mazzini-541646

 

Fotografija leta

 

Predsednik vlade je obiskal bolnišnico in si narobe nataknil haljo. Na prvi pogled malenkost, nevredna debate, a do skrajnosti povedna. Okoli njega stojijo zdravniki, vendar mu nihče ni hotel svetovati, kako naj se obleče. Še huje, mogoče so mu povedali, pa tega ni upošteval? Mar vas to ne spominja na komunikacijo s strokovno komisijo?

 

Problem te vrste halje je, da potrebujete pomoč, če jo želite obleči. Nekoga morate prositi. Mar ni stanje v Sloveniji že tako, da bi potrebovali pomoč? Da stališče "vse vem, vse znam" ne zadostuje več?

 

Preveril sem pri znancih iz stroke in dobil odgovore: mah, ja, če pride kak vseved, ga kar pustimo, naj se oblači po svoje. Skratka, gre za sabotažo s pasivno agresijo. Kjer je vse videti lepo in prav, v resnici pa je ljudstvo oblast izločilo, jo ignorira in se ji reži za hrbtom. Mar ni to ravno trenutno stanje v Sloveniji? Kar naj sprejemajo zmedene ukrepe in jih neprestano menjavajo, mi pa se organiziramo po svoje, kot nam ustreza in paše!

 

laugh.png laugh.png biggrin.png biggrin.png partyy.gif

Ostalo branje je prav tako zanimivo.

 

V glavnem se vsebina te Mazzinijeve kolumne lahko opiše s srbskim rekom - jebe lud zbunjenog...  a025.gif

 

Aktualno branje leta

 

Med branjem knjige Paula Lendvaia Orban: novi evropski avtokrat sem bil zelo zadovoljen, da se dogaja v drugi državi in nima povezave z nami.

 

Je zgodba o mladeniču, rojenem v narodu, ki se nenehno zateka v preteklost (stran 19), v mali vasi, kjer raste v sovraštvu do mesta in intelektualcev (41) ter se bori proti svojemu kompleksu manjvrednosti (42). Ko ga še mladega vprašajo, kar si misli o madžarskem predsedniku Antallu, mu zameri dvoje: da si ni podredil medijev in da ni dovolil velikemu kapitalu, da opravi vse preostalo (47). Njegov najljubši film, ki ga gleda obsesivno in neprestano, saj mu pomeni prikaz življenje samega, je Nekoč na Divjem zahodu (51). Nagonsko verjame v resničnost vsega, kar se mu zdi politično koristno (66), kar pomeni, da so ideali in ideologije zamenljivi. Ustvari mafijsko državo svojih podrepnikov (106) in se hvali, kako nateguje EU, kar sam imenuje pavji ples (132) – šopirim se, ko je treba, pa zložim perje.

 

Predvsem pa mi je zanimiv del, kjer knjiga opisuje leto 2002, ko je ugotovil, da bo izgubil oblast in bo njegova vlada padla. Zasul je ljudstvo z dobrotami in dobrinami, da je skoraj bankrotiral državo, in naslednja vlada ni počela drugega, kot reševala tisto, kar je on zašuštral. Kar pomeni, da si je ljudstvo zapomnilo le, koliko več so dobili pod Orbanom kot pod njegovimi nasledniki, in ga seveda znova volilo.

 

Še zdaj je na oblasti.

 

Znano?  a040.gif

 

                                                           a045.gif g040.gif 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9089 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 23. december 2020, 17:21

Napis 'sramota' pred Muzejem novejše zgodovine

 

https://www.24ur.com...-zgodovine.html

 

V noči na sredo se je na ploščadi pred Muzejem novejše zgodovine Slovenije v Ljubljani pojavil napisa ‘sramota’. Iz muzeja sporočajo, da vandalizem ostro obsojajo in so dogodek že prijavili policiji. Vodenje muzeja pa bo februarja naslednje leto prevzel Jože Dežman.

 

KAJ naj bi bila sramota?

Mnenja komentatorjev in "komentatorjev" so deljena.

 

Eni merijo na NOB in dogajanja po vojni kar je aktualni "ablasti" trn v peti (ali riti... biggrin.png )

Drugi namigujejo na novega Janševega direktorja muzeja Jožeta Dežmana.

 

Sam se noćno nagibam k slednjim.

 

Jože Dežman - https://en.wikipedia...i/JoĹľe_DeĹľman

 

Zanimivo da angleška Wikipedia več ve o njem kot slovenska.

 

Še nekaj njegovih dosežkov:

 

https://www.mladina....-na-hladen-tus/

 

Zanimivo je tudi to da je bil njegov stric narodni heroj, prvoborec, partizan in general Anton Dežman - Tonček 

 

https://sl.wikipedia...i/Anton_DeĹľman


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9090 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 5. januar 2021, 08:06

What is the deadliest predator, and what makes it so deadly?

 

https://www.quora.co...es-it-so-deadly

 

The deadliest predator on earth is not the tiger, nor the shark, nor the lion, nor the snake, nor the bear, nor the eagle, nor the crocodile, nor any other of these magnificent carnivores, which BTW are not so ferocious as we (wrongly) believe them to be. No, the current deadliest predator is Man.

 

 

I need a break, humanity makes me sick…

 

 

Mislim da komentar ni potreben...  a010.gif  a038.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9091 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 5. januar 2021, 08:50

What is something that completely blows your mind?

 

https://www.quora.co...blows-your-mind

 

Tu je več odgovorov.

Zanimiv je odgovor tega uporabnika

 

main-thumb-166269379-200-aerwxbeovqaerms
 
Mark Jones, Former cult member, now a psychologist

 

Premaknite se navzdol na strani da ga najdete.

Tudi tu komentar ni potreben...  a040.gif  a080.gif

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9092 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. januar 2021, 17:51

Zraven italijanske bolnišnice zazevala ogromna luknja

 

https://www.24ur.com...mna-luknja.html

 

"V evakuirani bolnišnici je bilo samo šest pacientov,...

 

A res, samo šest jih je bilo notri, ma je res gužva v teh crovidnih oddelkih..



#9093 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 9. januar 2021, 08:17

Žiga Turk: Demokracija v Ameriki

 

https://siol.net/sio...-ameriki-543041

 

Verjetno je to zaradi starosti in posledično odmiranja sivih celic ampak enostavno ne razumem kaj je turčin s tem člankom hortel povedati... icon14.gif  a015.gif

Mi lahko kdo to razloži, prosim...  a050.gif  a045.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9094 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 29. januar 2021, 00:20

Na OŠ Polzela (lažno) pozitivnih 20 odstotkov testiranih. Beovićeva: To je igra številk

 

 

 

V Polzeli odmeva ogromen delež pozitivnih med zaposlenimi na tamkajšnji osnovni šoli – izvid hitrega testiranja je okužbo namreč pokazal pri 17 šolnikih. Te so nato napotili na dodatno PCR-testiranje, ki pa je dalo negativne rezultate. Ob tem se tako znova poraja vprašanje zanesljivosti hitrih antigenskih testov. Zaposleni zdaj čakajo na nadaljnja navodila – naj ostanejo doma ali se vrnejo na delo? Ravnateljica pravi, da bodo napotki skladni z navodili zdravnikov in NIJZ. A kaj ko je postopanje ob lažnih pozitivnih rezultatih daleč od usklajenega, zdravniki pa so prepuščeni lastni presoji. Odgovornost nanje prelaga tudi svetovalna skupina, njena vodja pa polzelsko 'zgodbo' označuje le za "tehnično napako".

V javnosti so zakrožile informacije, da je bil na ponedeljkovem testiranju zaposlenih v Osnovni šoli (OŠ) Polzela, ki je potekalo v izvedbi Zdravstvenega doma (ZD) Žalec v prostorih tamkajšnje ljudske univerze, delež pozitivnih izrazito velik. Okužbo z novim koronavirusom naj bi s hitrimi antigenskimi testi namreč potrdili pri 16 zaposlenih, kar predstavlja skoraj 19 odstotkov vseh tam testiranih šolnikov.

V OŠ Polzela je vpisanih 628 učencev, od teh jih 195 spada v prvo triado. V torek jih je v šolske klopi znova sedlo 189. 276 pa imajo vrtčevskih otrok, včeraj jih je bilo prisotnih 161.

Ker odstotek pozitivnih s tem bistveno odstopa od povprečja na ravni države, smo za dodatna pojasnila zaprosili polzelsko osnovno šolo, kjer so nam navedeno potrdili ter dodali, da je številka še celo višja. "Po izvedenem testiranju sem bila obveščena, da je 17 sodelavcev prejelo pozitivne rezultate testiranja," je povedala ravnateljica Bernarda Sopčič"Naša institucija ima centralno šolo, podružnično šolo in enoto vrtca, zato se nas je za potrebe ponovnega vračanja učencev prvega triletja v šolo in odprtja vrtca testiranja udeležilo 84," je dodala.

Več domnevno pozitivnih zaposlenih je bilo naknadno napotenih še na testiranje s PCR-testom, ki pa naj bi pri vseh pokazalo negativen rezultat. Vsi 'pozitivni' naj bi bili sicer brez kakršnih koli simptomov, značilnih za okužbo z novim koronavirusom.

Upravičen dvom o zanesljivosti hitrih antigenskih testov oziroma testiranja?

 

Anonimni zaskrbljeni predstavnik javnosti, ki nas je v elektronskem sporočilu opozoril na dogajanje, se ob tem (upravičeno?) sprašuje, v kolikšni meri sploh gre zaupati hitrim antigenskim testom.

 

vir:  https://www.24ur.com...mxRDbR2dhMCkjkE


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9095 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 13. februar 2021, 08:22

Žiga Turk: Samo ja pomeni ja. In ne samo ja.

 

https://siol.net/sio...-samo-ja-545669

 

icon1_eek.gif icon14.gif icon14.gif icon14.gif icon14.gif icon14.gif  a015.gif

 

Skratka

 

Če ste to brali kot poziv za vrnitev v karikaturo moralnih norm puritancev, niste brali prav. Razumevanje, da je moralno samo tisto, kar je namenjeno reprodukciji, postavlja v ozadje in v podrejen položaj vse tisto lepo, zaradi česar je človek drugačen od živali. Ampak drugačen od živali je zaradi pravil, navad in tradicij, ki postavljajo moralne pomisleke. Od nekdaj je človek razreševal ta paradoks. In to bi zdaj nadomestili z nekaj paragrafi? Kar slišim znanega YouTube modreca, kako pravi: "And good luck with that!"

 

Ampak prav tako se bere.

Če je hotel da se bere drugače bi moral priložiti "navodila za uporabo"...  a045.gif

 

To ni Turkov prvi "izlet" v puritanizem.

Očitno se je rodil 300-400 let prepozno...  a060.gif

 

Puritans - Wikipedia https://en.wikipedia...ore Protestant.

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9096 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 16. februar 2021, 09:02

Sezona pustnih slaščic je odprta: recept za krofe brez slabe vesti

 

https://siol.net/tre...be-vesti-545448

 

Danes je pustni torek.

Krofov ste se, upam, najedli.

 

Krofi niso namen moje objave.

To je tisto kar je v naslovu rdeče označeno.

Kar me najeda in živcira že dalj časa.

 

BREZ SLABE VESTI

 

Kakšna kurčeva slaba vest??

Zakaj bi moral imeti slabo vest zaradi krofov, ali, če hočete, klobas, žgancev, ocvirkov...  a028.gif

 

Slaba vest icon14.gif icon14.gif

Slaba vest je za  g045.gif  g045.gif  g045.gif

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9097 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. februar 2021, 10:04

Miha Mazzini: Slovenska agresivnost

 

https://siol.net/sio...esivnost-546172

 

Vsaka skupina ima o sebi neko podobo in s tem značilnosti, po katerih naj bi se odlikovala. Slovenci prisegamo na poštenost, pridnost in neagresivnost - mil, nežen, lirski narod smo, kar so nam povedali že v osnovni šoli. Te tri značilnosti so tako globoko ukoreninjene, da se jih realnost nikakor ne dotakne. Poštenost? Berite novice en sam dan in adijo! Pridnost? Da, a kot sovražnica učinka, torej neprekinjeno delo zaradi dela samega, da se pač dela in nikoli nič naredi.

 

Kako lahko družba preživi, če se v njenih članih kuha taka jeza? Sploh pod tujimi gospodarji, ki bi nas takoj likvidirali, če bi se spopadli z njimi? Oh, saj dobro veste, obrne se v varno obliko - pretepete družinskega člana, zapijete se, zmerjate po družbenih omrežjih, na cesti za tistim, ki nosi masko ali pa je ne, vpijete ovca in besnite, ker se bo nekdo cepil ali pa se ne bo. Zmerjate mene, avtorja kolumne, z nečim, s čimer bi morali zmerjati svojega šefa ali oblastnika. Varno, pač. 

 

In to je še največji problem slovenstva: sovraži sublimacijo in obožuje goli bes, usmerjen v nesmiselno gnjavljenje drug drugega. Pojdite kdaj brat komentarje pod katerokoli novico o umetniku, znanstveniku itd. Nihče ne najde dobre besede zanjo ali zanj. Pojdite prebirat komentarje pod novico o tem, da je moški ženo zažgal, da je živa zgorela - samo opravičevanje, kimanje in razumevajoče pohvale.

 

Nimam kaj komentirat...  a055.gif

 

Komentarji na portalu - večinoma za  e031.gif

Citiram dva:

 

SONČNA VOJNA / 20.02.2021. OB 09:13

 

Se strinjam gospod Mazzini, kot vidimo je levi pol v zadnjem času popolnoma zblaznel. Z svojimi bizarnimi ekshibicijami besa in manifestacijami sovraštva nam vse bolj dokazujejo da ne sodijo za krmilo države, marveč v psihiatrično ustanovo. Se spomnite leto in pol nazaj (Šarčeva vlada) - iskanje sovražnikov povsod, hujskanje proti Avstriji, Madžarski, Hrvaški, Italiji itd. Lastno nesposobnost prikrivajo s sovraštvom (do drugih)

 

TOMAS / 20.02.2021. OB 09:13

 

Po tvojem mnenju in "analizi" je nenormalnih 80% državljanov, ostali, seveda desno usmerjeni pa so vzor pameti, delavnosti in poštenja? Bravo, odprl si mi oči...

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9098 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 27. februar 2021, 09:22

Tomaž Štih: Nasvidenje, žvečilci netopirjev!

 

https://siol.net/sio...topirjev-546756

 

Slovenija je eno pogumno koalicijo daleč od zlate dobe slovenskega filma. Imamo samonikle ustvarjalce, kot jih še ni bilo. Pred štirimi leti je Pr'Hostar iz zasede postal drugi najbolj gledani slovenski celovečerec. Mitja Okorn je po briljantni karieri na Poljskem režiral Leto življenja s hollywoodsko smetano, film Vsi moji prijatelji so mrtvi Jana Belcla pa je na Netflixu v nekaj tednih videlo več ljudi kot vse dosedanje slovenske filme skupaj.

 

Vsem jim je skupno, da domače filmske komisije v njih niso videle potenciala in zato od svoje države nikoli niso prejeli niti evra, čeprav za filmsko dejavnost namenjamo milijone. Še več, Mitja Okorn ne zamudi nobene priložnosti, da se zahvali Majdi Širca, da ga ni posrkala v državno filmsko brezno, iz katerega se jih le malo reši.

 

Danes jim zaupajo Poljaki, Hollywood in Netflix. Ali ni že čas, da jim zaupamo tudi doma? 

 

Enkrat za spremembo dam Štihu prav.

Njegovo mnenje o slovenski filmski in TV produkciji je zelo podobno mojemu...  a035.gif

 

Le brez pljuvanja po levih in lezenja v rit desnim(beri S(D)S in JJ) žal ne more...  a015.gif

 

Nekaj komentarjev:

 


SKA1 / 27.02.2021. OB 08:01

 

Zadnja 'kao' kriminalna serija na RTVS je odraz uboge 'JAVNO FINANCIRANE' filmske scene na slovenskem. Večina 'uradnih' kritik jo hvali do 'neba', v bistvu pa ne zasluži enega pozitivnega komentarja. Z eno besedo ZANIČ.

 


TOMAS / 27.02.2021. OB 08:52

 

Ja, kar očita produkciji filmov je tukaj evidentno - SIOL je nehal producirati dobre kolumne in objavlja samo še v celofan zavita sporočila o nestrpnosti do vseh, ki niso desna opcija (beri SDS)....

 


ALDORG / 27.02.2021. OB 07:18

 

Kar hoče ta med vrsticami povedati, je, naj švercerju z orožjem poleg "osamosvojitvenega" muzeja posvetimo še "državotvoren" film. Nočem nikomur dati idej, a v Severni Koreji imajo tudi muzej z razstavljenimi darili, ki jih je prejel Ljubljeni vodja. Štih, Turk, ideja za kolumno?

 

Samo pripomba - tista "kao" kriminalna serija ne zasluži NOBENEGA komentarja niti pozornosti.

Pa vseeno moj komentar o njeni "kvaliteti"...  e020.gif

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9099 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. marec 2021, 01:34

V tragediji v Mengšu umrla osemletna deklica

 

https://www.24ur.com...na-deklica.html

 

Izjavo o dogodku je danes podal tudi vodja oddelka za splošno kriminaliteto Sektorja kriminalistične policije PU Ljubljana Valter Zrinski, ki je povedal še, da pes ni bil evidentiran kot nevaren.

 

Nevarnih psov in nevarnih pasem NI.

So le neodgovorni lastniki.

V primeru kot je zgoraj opisani nobena kazen za lastnika psa ni prehuda.

Žal je naša zakonodaja do takih neodgovornih bedakov preveč popustljiva.

 

ROSE1.gif ROSE1.gif

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9100 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 16. april 2021, 07:35

Poznate film Bird Box?

Če ga ne, tu je https://www.imdb.com...f_=nv_sr_srsg_0

 

Film sam je povprečna Sci-Fi drama, je pa vzrok za nastanek t.i. Bird Box Challenge.

To pomeni početi razne stvari, tudi nevarne, z zavezanimi očmi, kot v filmu.

 

To je nekaj posledic:

 

https://www.bbc.com/...canada-46846981

 

Bile so tudi hujše, tudi s smrtnimi žrtvami.

 

Samo potrditev tistega kar je rekel Einstein o neskončnosti:

 

Samo dve stvari sta neskončni - vesolje in človeška neumnost.

Za prvo nisem povsem prepričan.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0