Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Makrobiotika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
86 komentarjev na to temo

#76 Layla

Layla
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 22. november 2008, 17:43

o.k. kaj pa naj bi pol jedli namesto margarine?


Po dolgem času brskam po teli temi... jedli namesto margarine? ...Jaz margarine ne pogrešam niti malo... če pa že rabim nadomestek, uporabim kokosovo mast..

#77 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. marec 2009, 11:26

:palec: Hvala Rachek - a kolkor sem opazila, govorijo pravzaprav o postu in o nekaterih posameznikih, ki so se sli tole...

Konec koncev je tudi castaneda umrl za rakom ali cem ze...

je odvisen VES lajf, ne samo od tedaj, ko je oni zacel izvajatikarkoli pac, drugo pa je, da ni potrebno, da bi govorili o ekstremih, pac pa o ideji sami - ki pa je dobra.

Torej - jaz ne rabim taheebo, ce imam hrastovo lubje in ne rabim javorjevega sirupa, ce imam med, rabim olivc...
In TO je (vsaj zame) osnova makrobiotike. Jem, kar je tu in kar je. Paradajza ne bom jedla januarja iz NL al kaj jaz vem, bom pa takrat pojedla na kile zelja.
Tu in zdaj - potem pa sele ostalo. Kot povsod.

No o tem smo seveda ze govorili, bom prav nasla...

p.s. poleg tega so pa to prav tako samo ena mnenja pac, na enem forumu, kot tu...
Hocem rect - kako vemo, da so vsi tile nasteti res umrli za rakom na prebavilih? je pisec videl posamicni zdravstveni karton oz. zapisnik obdukcije? al kaj...

Nevemkaksen sportnik, zdravobivalec, kaj jaz vem, pa tudi konec koncev umre pac od necesa....


jp. tud jetra ne uniči pir, ampak jeza.
oz. pir ali jeza
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#78 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 31. marec 2009, 11:36

Jaz pa bi se prehranjeval Makrobioticno. A je tukaj kdo, ki se tako prehranjuje? Drugace pa bom kar sam neki zmutil..


x:Dx :palec:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#79 kyllah

kyllah
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 564

Objavljeno: 31. marec 2009, 14:52

tudi zelo okusno- navadni kosmiči z jogutrom, 300 ali 800 kcal na 100g

#80 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 16. april 2009, 17:18

Literatura za informirat se, dosegljiva v knjižnicah - cobiss search
http://www.izum.si/s...=getid&lang=win > click na:
COBIB.SI vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov
[tags/iskalno geslo - gesla: makrobiotika, Michio Kushi, ...]

Nekaj rezultatov iskanja:

Zdravje prihaja iz kuhinje [Barica Kranjec];

Kuharica za dušo in telo [Ica Sitarovasnik];

Vodnik zdrave prehrane [Metka Zupančič];

Prirodno i slatko : zdravi deserti bez šećera
[4. nadopunjeno i obnovljeno izd., Jadranka Boban Pejić, 2002];

Orijentalna dijagnoza : pogledajmo vlastito
zdravlje : osnove i načela [Michio Kushi];

Prirodno lečenje makrobiotikom [Michio Kushi];

Makrobiotička domaća lekovita sredstva [Michio Kushi];

Ishranom protiv raka [Prerađeno izd., dopunjeno najnovijim istraživanjima, Michio Kushi & Alex Jack,1997];

Ishranom protiv raka [2. izd., Michio Kushi & Alex Jack, 1990];

Velika makrobiotička kuharica [Aveline Kushi];

Do-In : vježbe za tjelesni i duhovni razvoj [Michio Kushi, 1997];

Rei do ki : liječenje dlanom : energija u
vrhovima prstiju [Michio Kushi, 1997];

Makrobiotički put : kompletan makrobiotički priručnik
o ishrani i telesnim vežbama [Michio Kushi, 1993]

#81 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 17. oktober 2009, 14:06

Makrobiotika v bistvu sploh ni tako zakomplicirana, kot si človek misli, ko prvič vidi razpredelnice in razprave...
Imela sem čast spoznat človeka, ki se že ene 12,13 let prehranjuje po načelih makrobiotike in mi je bila razlaga zelo všeč.
Meni se še vedno zdi super, pa v bistvu nič ne bi pogrešala.
Edino malce dražje je vse skupaj...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#82 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 17. oktober 2009, 20:05

Najenostavnejša je "dieta št. 7" - samo žita, žita in žita x:Dx Nothing else allowed.

#83 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 17. oktober 2009, 21:39

Makrobiotika v bistvu sploh ni tako zakomplicirana, kot si človek misli, ko prvič vidi razpredelnice in razprave...
Imela sem čast spoznat človeka, ki se že ene 12,13 let prehranjuje po načelih makrobiotike in mi je bila razlaga zelo všeč.
Meni se še vedno zdi super, pa v bistvu nič ne bi pogrešala.
Edino malce dražje je vse skupaj...


kuko sm alergičn na taka ponižewanja. zakaj si imela čast? ka pa je to tacga, če se zdravo prehranjuje?
k da bi rekla, da je čast spoznati nekoga, ki že nekaj let ne kadi. ne wem no...
ka pa če bi le unmu blo rajš u čast, da je spoznou tebe? x:)x
drgač pa jes tut gojim simpatije do tovrstnega prehranjevanja. sem gledal pred nekaj leti na HTV oddajo iz serije na robu znanosti. s to vrsto prehranjevanja se menda brez kakšnih resnih težaw pozdravi tudi najhujše bolezni. rak? pis of kejk x8Dx . žou pa se sliši lažje kot izwede :sori:
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#84 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 17. oktober 2009, 21:51

Kaj naj ti rečem... Preboli... x;)x Pač sem se tako izrazila. Se ne počutim nič manjvredno. Nikoli pravzaprav.
Mogoče zato, ker sem sto let iskala nekoga, ki ima res pojma o tem...

Veliko literature je v hrvaščini in sem jo tudi dobila. Problem je v tem, da tega jezika ne obvladam in se pri nekaterih besedah prav mučim... Bom naročila kaj iz amazona v angleščini, ker me stvar resnično zanima... očitno že 4 leta, glede na to, da sem odprla to temo x:Dx

Meni se sicer ne bi bilo težko naučit vseh dejstev in kuhanja samega... večji problem bi bile te malice (ki jih že tako velikokrat pustim), pa kosila in večerje zunaj (ki so velikokrat obveza)... ampak kot vemo...tudi to se da...
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#85 Layla

Layla
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 29. januar 2010, 19:10

Evo še ena....jest ..ki se tudi na vsake toliko časa odloča za makrobiotično prehrano. Običajno vedno ostane bolj pri študiranju.
Sem pa odkrila eno dobro Miso juhico za zajtrk(od Lime) in gomasio (tud od Lime)...Rjavega riža imam tudi polne omare, samo še kakšnega kuharja bi rabila, pa bi šlo x:)x

#86 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 2. februar 2010, 13:40

Kakor sem jaz poslušala, sploh ni tak problem kuhanje samo. Osvojiti moraš samo nekaj trikov in ko to postane del vsakdanjika, niti ne razmišljaš več.
Sem mislila, da je to velik problem, pa sploh ni.
Zgodovina makrobiotike
Makrobiotika na splošno
Makrobiotika mi je spremenila življenje na bolje
Makrobiotika in mulitpla skleroza
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#87 gasparinjo

gasparinjo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 30. marec 2011, 15:12

Tudi mene je ta tema spet začela zanimati. Makrobiotični zen sem prebrala že v srednji šoli in malo tudi eksperimentirala s to hrano. Takrat sem si nabavila tudi eno krasno knjigo, ki govori o makrobiotiki in vsebuje tudi recepte. Gre za knjigo Ice Sitarovasnik: Kuharica za dušo in telo.

Lani je pa izšla knjiga Aine McAteer: Recipies to nurture. Dobila je tudi nagrado za najbolj zdravo kuharico, sestavljajo jo pa ravno makrobiotični recepti. Knjiga bo na voljo tudi pri nas čez kak mesec.

Lp


Živijo. Zanima me ali je res izšla pri nas knjiga od Aine McAteer "Recipes to Nurture". Namreč nikjer jo ne najdem preko Interneta.
LP.
Mario




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0