Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako do toplih nog?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
50 komentarjev na to temo

#1 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 18. oktober 2004, 18:21

Imam nek problem in sicer vedno mrzle noge, ki jih nikakor ne morem ogreti. Noge se mi rade tudi potijo. Poskusila sem že z nekimi vložki za čevlje, vendar ne pomaga kaj dosti, poskusila sem tudi nositi dvojne nogavice vendar vse brez uspeha. Ali mi lahko kaj priporočate? Nisem še poskusila s kakšnimi kopelmi, ker se mi zdi, da imajo trenuten učinek. npr naslednji dan, ko bom šla spet v Lj me bo pa spet zeblo.
Ima kdo kakšen nasvet? Mogoče mi lahko svetujete tudi kakšnoi toplo obutev vendar ne vem kakšna bi morala biti.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. oktober 2004, 18:48

Sara, pozdravljena in dobrodosla! x:)x :palec:

To tezko da bos uspesno in dokoncno resila samo s pomocjo primerne obutve, seveda pa slednje zelo pomaga in je tudi najbolj priporocljivo, sploh ker pravis, da se ti noge tudi potijo.
kot si pravilno razmisljala, zgolj sledenje nekemu receptu oz. enkratna izvedba slednjega ne bo dala dolgorocnejsega rezultata, vec moznosti pa je, ce bos to veckrat ponovila; priporocam ti tako kopeli z domacim jabolcnim kisom in potem masiranje in natiranje nog s kaksno primerno zavbo (tega je zdaj cele kupe, na forumu pa najdi se temo Potenje ali potenje nog)...
Morda bi koristila masaza z rozmarinovim oljem, vendar najpomembnejse je razgibavanje, saj ocitno gre pri tebi predvsem za slabo prekrvavitev.
Poskusi za en teden s tibetanskimi vajami, pa potem opazuj in porocaj. xupx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. oktober 2004, 18:52

p.s. zelo ucinkovita je meditacija, kjer si toploto v noge preprosto posiljas z mislimi, vendar morda te bo 'nenavadnost' ali 'neoprijemljivost' te 'metode' odvrnila in tako morda slednja, ce bi do nje plahoma in skepticno le prislo, ne bo ucinkovala, preprosto zato, ker je prevec preprosta x:)x - in ker je odvisno samo od tebe... ... torej ne gres v lekarno, ne pove ti nekdo nekega D recepta...
Sicer pa deluje. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. oktober 2004, 18:56

Mene tudi rado v noge zebe.
Nogavice.
Nekaj rdečega - rdeče nogavice recimo(kdo pa te vidi pod hlače) Bombažne, ali volnene.
Nekaj kar diha.
Dobra masaža.
Najraje pa jih potisnem Š. med noge. Nič se ne brani :vragec: No, ali pa včasih...sicer se je pa že navadil.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#5 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. oktober 2004, 19:14

Imam nek problem in sicer vedno mrzle noge, ki jih nikakor ne morem ogreti. Noge se mi rade tudi potijo. Poskusila sem že z nekimi vložki za čevlje, vendar ne pomaga kaj dosti, poskusila sem tudi nositi dvojne nogavice vendar vse brez uspeha. Ali mi lahko kaj priporočate? Nisem še poskusila s kakšnimi kopelmi, ker se mi zdi, da imajo trenuten učinek. npr naslednji dan, ko bom šla spet v Lj me bo pa spet zeblo.
Ima kdo kakšen nasvet? Mogoče mi lahko svetujete tudi kakšnoi toplo obutev vendar ne vem kakšna bi morala biti.

Imaš tipične simptome pomanjkanja elektrolitov. Te tudi kaj zgaga daje ali statična elektrika, alergija :8):

#6 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 18. oktober 2004, 19:22

telovadba, včasih dva para nogavic, potiskanje nog nekam, tudi ja.....(Nataly :palec: ), savna, predvsem pa knajpanje. To meni res pomaga :palec:

#7 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. oktober 2004, 19:27

Ja, knaipanje meni tudi. Savna tudi. Najbolj pa potiskanje nekam. Čeprav ima posledično to kakšen zamik pri drugih dejavnostih...ampak ej..pol se pa noge zagrejejo x:Dx x:Dx in vse ostalo tudi x:Dx x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#8 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 18. oktober 2004, 20:00

knajpanje je meni zelo pomagalo. in ssol. in akupresura (zaradi drugih stvari, to je bil samo stranski ucinek, ki ga obozujem x;)x :palec: )

pa tai chi pa tibetancki...smao malo dlje traja, ampak rezultati so! prekrvavitev je izjemno boljsa!!!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#9 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. oktober 2004, 21:01

Kaj ima tvoja sol vitamin B 12????????????????
pa alpha-liponsko kislino????????????????????

prvo pride v postev pri avitaminozi,
drugo pa pri sumu na diabetes.

Vrba, pa sem ti že ja napisal, da mi pošlješ naslov, kam ti naj pošljem vse te vitamine, baze in kisline x:Dx x;)x

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. oktober 2004, 21:19

Pismo Vrba - tvoj tekst pa sem v celoti prebrala x;)x
Obvladaš. No, pravzprav te berem že nekaj časa...kolikor pač utegnem. Vesela sem, da si z nami. x^x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. oktober 2004, 08:15

.... Seveda je to problem prekrvavitve in njej lahko pomagamo na tri razlicne nacine: ...
...

Vrba, x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. oktober 2004, 09:37

Sstane, enmu Celjanu sem dala naslov, pa je enega dne stal s potovalko pred vrati. :O:

Kaj si ga ven vrgla :eek: x:Dx

#13 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 19. oktober 2004, 16:04

Kaj pa je to knajpanje?

Tople noge imam edino poleti včasih in pa ponoči v postelji drugače pa vedno hladne. Včasih prav čutim kako nesramno me zebe v nogah, ko hodim po betonu ali pa samo sedim v predavalnici. Npr doma se že v kaj zavijem al pa skočim v kakšno kopel. Ampak veliko časa me ni doma tako, da bi res rada nekaj naredila. Imam občutek, da če me zebe v noge me potem rado zebe še drugje.

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. oktober 2004, 16:13

Kaj pa je to knajpanje?

Tople noge in hladna glava x;)x

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. oktober 2004, 19:03

Dobro, ampak ga vseeno lomiš, da svojim pacientom kot obvezne kure ne predpišeš moje biodiete. :sori:
Nobenemu ne bi škodilo, če se bi malo prepucal, bo tvoja regresija še bolj prijela x:Dx
Pa še ti boš lažje plesala, če boš zopet peresna x;)x

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. oktober 2004, 20:09

Pridem s potovalko in te povabim na ples x:Dx

#17 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 19. oktober 2004, 20:12

Vrba :palec: x:Dx
hahahahahahahahahaha, dons je pa dost dušne hrane kajneda, super si !!

peace and love
clean xDDx x^x
peace and love
Klinar

#18 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 20. oktober 2004, 12:37

Ja prav imaš Vrba. Tudi drugje se ful potim. Ampak to bi še nekako šlo. Ne vem zakaj me mora potem tako zebsti?

#19 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 20. oktober 2004, 12:59

Ker je kri bolj lene sorte x;)x
Tudi jaz imam nizki pritisk - tako zelo, da so se sestre v bolnici hecale - da sem nizko napumpana x:Dx x:Dx
Če je bog dobre volje imam tam nekje 100/60 x:)x Povprečje pač.

Če je torej krvni obtok počasen te utegne zazebsti. Malo aktivnosti dodaj v lajf - boš videla, nič več te ne bo zeblo x:)x

Sama sem si privoščila še hojo v ledeni vodi, po kamenčkih. Ko sem stopila v vodo me je hotela kar kap in najraje bi kričala kot velika... x;)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2004, 15:23

Ker je kri bolj lene sorte x;)x
Tudi jaz imam nizki pritisk - tako zelo, da so se sestre v bolnici hecale - da sem nizko napumpana x:Dx  x:Dx
Če je bog dobre volje imam tam nekje 100/60 x:)x  Povprečje pač.

Še dobro, da te ni že migrena obiskala x^x

#21 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 20. oktober 2004, 15:27

Sstane jaz tudi pritisk nimam več tako nizek, kot sem ga imela! :palec: x^x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#22 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 20. oktober 2004, 15:48

Imela od rojstva nizek pritisk, kacje ledene noge in piskavo cirkulacijo :xx!:

Pred skoraj letom dni sem pa opustila kajenje in vse skupaj se je uredilo skoraj cez noc :eek: :eek: x^x .
Celo dlake se mi ne vrascajo vec in se cel kup drugih mega ugodnosti, vendar to ni tema o tem.

#23 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 20. oktober 2004, 15:51

Je pa vse povezano Ruby! :palec: x:Dx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#24 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. oktober 2004, 16:22

Je pa vse povezano Ruby! :palec:  x:Dx

Redke verjamejo, še bolj redke razumejo :C: x:Dx

#25 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 20. oktober 2004, 16:49

x:Dx x:Xx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0