Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost v novem tisočletju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
574 komentarjev na to temo

#1 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:38

Zanima me, kaj si mislite o duhovnosti v prihodnjosti?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#2 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:40

:eek:
mislim da se mi meša... grem raj kr spat...
spet se mi je na bolš poslabšal

#3 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:44

prihodnosti.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#4 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:49

Michelle, hvala za opozorilo. Tiskraski škrat je skočil vmes xDDx

Upam, da ne zamerite.
Vsem želim lep večer.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#5 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:54

lep večer in miren spanec tudi tebi anda. x:)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. oktober 2004, 19:57

Duhovnost v prihodnosti... nič kaj dost, verjamem da gredo lahko stvari samo na boljše, ampak mislim da je končni cilj še daleč daleč.....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 25. oktober 2004, 00:53

Duhovnost v prihodnost bo živlenje brez tabuja. Ko bo enkrat folk o vsem z razumom govoril in ko bo imel poslušnega sogovornika, oziroma bo tudi sam dojemal, poslušal, potem bo to duhovnost v prihodnosti.
In komaj takrat se bo izkazalo koliko je duhovnih zaslužkarjev. Do takrat pa ni več daleč.

Andres

#8 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. oktober 2004, 07:47

Čeprav tema sploh ni slaba.

Samo, kaj se bomo mi tu nekaj menili...brez veze...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 25. oktober 2004, 08:04

Prihodnosti ni.. obstaja le ZDAJ! Tudi preteklosti ni.. ostal je le spomin.. zato vse kar je staro se lahko ohrani kot zgodovinska vrednost.. nikakor pa to naj ne bo sredstvo za izkoriscanje... Mislim na razna Sveta pisma in Korane in Vede.. Lahko se jih prebira.. ampak naj ne bo to sredstvo za izkoriscanje in opravicevanje svojih halucinacij.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 25. oktober 2004, 09:32

Tudi jaz misli skoraj tako kot Tjazy... :palec:

Prihodnost niti ni tako pomembna. Sedanjost je tista v kateri živimo. In ko prihodnost bo, bo tudi tisti čas sedanjost.
In nič, skorajda nič mi ne pomeni živeti v raju na zemlji v prihodnosti, če me sedanjost obremenjuje, če v sedanjosti ne najdem neke potešitve v smislu duhovnosti.
Se pa vse te zadeve tako lepo slišijo. Vendar se tudi za vse, kar naj bi se zgodilo v prihodnosti ne trudimo tako, kot se trudimo za sedanjost.... x;)x Aha, že bluzim xrolleyesx

Torej, če povzamem, sedanjost je tu in zdaj. Pomembna. Včeraj ni, so samo izkušnje in spomini, jutri ni, so samo predvidevanja in upanja. Zaradi predvidevanj in upanj pa krompir še ni zrasel, če ga sedaj ne posadimo.... x;)x
Hm spet bluzim, bolš, da grem.... x:Dx

#11 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. oktober 2004, 14:50

Tjazy se pridružujem tvojem mnenju.

Enkrat,ko sem nekje zapisala,da malce 'nad nami časa ni več',da smo si čas(uro) pridelali ljudje sami, so me skoraj križali.Vidim,da se zadeve spreminjajo ali pa je tako samo na LF.



Lep pozdrav :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#12 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 25. oktober 2004, 16:34

Lepo razmišljate. Jaz pravim, da živimo v poslednjih dneh, zato je toliko nasilja, smrti in nesreč.

Zanima me, kaj si mislite o svetovnih političnih in ostalih dogodkih in kaj mislite, kam nas to pelje?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#13 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 25. oktober 2004, 16:37

Lepo razmišljate. Jaz pravim, da živimo v poslednjih dneh, zato je toliko nasilja, smrti in nesreč.

Zanima me, kaj si mislite o svetovnih političnih in ostalih dogodkih in kaj mislite, kam nas to pelje?

Ah :o|o: Kdaj pa je bilo kaj drugače? Kdaj pa ni bilo vojn, nasilja, bolezni, izkoriščanja itd. ? Nič slabše ni kot je bilo pred 50, 100, 200 al 300 leti. Mene skrbi zlasti ekologija, tu pa se res krepko zamislim in upam, da se bodo vodilni državniki tud kmal. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2004, 16:56

... Mene skrbi zlasti ekologija, tu pa se res krepko zamislim in upam, da se bodo vodilni državniki tud kmal.  x^x

mene tudi!! :palec:

Pa Tjazy, s tabo se tud strinjam (sem se pa malo smejala foram kot so 'sveta pisma' itd. :D).

In ze nekje sem tud rekla, da smo na stopnji 'pet do dvanajstih', ce ne minuto do. 'Glede na'...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 25. oktober 2004, 17:16

Lepo razmišljate. Jaz pravim, da živimo v poslednjih dneh, zato je toliko nasilja, smrti in nesreč.

Zanima me, kaj si mislite o svetovnih političnih in ostalih dogodkih in kaj mislite, kam nas to pelje?

Svet se je skrčil. Z novodobno tehnologijo, informacijskimi sistemi, satelitskimi prenosi in vodenji, je svet postal izrazito majhen. Zato je tudi toliko informacij o zlu na kupu. V preteklosti, tako kot pravi Mick, ni bilo nič drugače, samo obveščeni niso bili...
Sicer pa, tudi če živimo v poslednjih dneh.... ni pomembno. Nekdo je rekel: "Vsak dan živi tako, kot bi bil tvoj zadnji....".

#16 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 25. oktober 2004, 17:17

"Vsak dan živi tako, kot bi bil tvoj zadnji....".

Sam eni si to mal napačno razlagajo zgleda...... :o|o: JP npr. x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#17 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 25. oktober 2004, 17:24

Vrba :palec: :palec:

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2004, 17:26

xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Andres08

Andres08
  • D član
  • Št. objav: 1 556

Objavljeno: 25. oktober 2004, 20:56

Živeti samo za danes in izključno samo za danes je lahko nevarno kot sam pes. Gremo živet samo za danes ok, izpraznimo torej vse bančne račune, delnice, skratka vse za en BMW recimo. Toda jutri je nov dan in potrebno bo jesti.
Evo. To meni ne gre v glavo, ko pravit živeti je treba za danes. Valjda mora imeti človek en dolgoročni načrt.

Andres

#20 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. oktober 2004, 20:58

Prihodnosti ni.. obstaja le ZDAJ!

res genialno v bistvu tjazy ne obstaja prihodnost v duhovnosti, obstaja le sedanjost, in kako to izboljšati, sama duhovnost v prihodnosti najbrž nit ne obstaja... temveč le sedaj :D hehe zakon tnx tjazy
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#21 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:01

jz tud mislim da danes ni nič več nasilja in vojn kot ga in jih je bilo včasih. samo da res smo zdaj o tem bolj obveščeni. mediji živijo do slabih novic. s tem pridobijo kupce... če bo na naslovnici velik naslov "bomba ubila tisoče..." bojo vsi laufal gledat kaj se je zgodilo... če pa na naslovnici piše... "posadili rožice..:" pa koga briga.

x:o)x
spet se mi je na bolš poslabšal

#22 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:02

Kaj mislite, kako se lahko unranimo pred nasiljem v svetu?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#23 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:04

simple, poskrbimo da je čim več miroljubnih ljudi... in to širimo naprej...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:05

:vragec:

aha!!!!
klele je tale "NOVA" tema..... xzobkox

NASILNIKE DIREKT NA GOBEC....PA BO MIR x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:10

Svet se je skrčil. Z novodobno tehnologijo, informacijskimi sistemi, satelitskimi prenosi in vodenji, je svet postal izrazito majhen. V preteklosti, tako kot pravi Mick, ni bilo nič drugače, samo obveščeni niso bili...

se pravi, smo bolj 'eno', kar nekateri radi povedo (pa najbrž ne mislijo tega x;)x )... jaz pa verjamem, da nam je ravno ves ta napredek dal možnost, da bolj doživljamo 'enost', da bolj doživljamo povezanost... da, če se nekje na drugem koncu sveta nekaj dogaja, tega ne čutimo več kot nekaj, kar je taaaakooo daleč od nas, da 'nas to ne briga, se nas ne tiče'...vedno bolj vse seže do nas... morda z namenom, da do vsega, kar je včasih izgledalo daleč in 'nekomu drugemu', doživimo bližje... kar spreminja... verjemem, da na bolje :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0