Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost v novem tisočletju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
574 komentarjev na to temo

#26 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:19

"Vsak dan živi tako, kot bi bil tvoj zadnji....".

"... pa bo res tvoj zadnji."

Kajti, tako kot si naravnan, tako živiš. In če si naravnan na to, da je danes tvoj zadnji dan, bo res zadnji. xrolleyesx :xx!:

#27 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:19

Kaj mislite, kako se lahko unranimo pred nasiljem v svetu?


ti bom odgovorila z mislimi Phila Brosmana.

Takole pravi:

Sam moram postati drugačen!

Živimo v čudnem svetu.
Ko nastanejo težave in gre vse narobe,takoj rečemo:"Tako ne gre več"!"Nekaj se mora spremeniti:"
In vsak si na vso moč prizadeva ,da bi spremenil druge...
Ta trud si lahko prihranimo,kajti nešteto težav moremo rešiti le tako,
da se spremenimo mi sami.

Bodimo boljši! Včeraj? Jutri? Danes!

Kar potrebujemo,je novo srce


Takole vidiš...potrudimo se spremeniti sebe,namesto,da spreminjamo druge.V tem je vsa filozofija .

Nenasilni ljudje so in bodo vedno proti nasilju.Takim ali drugačnim.Več ko nas bo,bolje bo.
In mali čudež:za kaj takega ne potrebujemo druge vere ,kot vero vase.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#28 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:47

"... pa bo res tvoj zadnji."

Kajti, tako kot si naravnan, tako živiš. In če si naravnan na to, da je danes tvoj zadnji dan, bo res zadnji.  xrolleyesx  :xx!:

Ups Tamara, to pa ne drži x^x . Hoče povedat tud.......tako intenzivno ga zaužij! Carpe diem ipd. x^x x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#29 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:52

Ja, saj vem. x;)x
Samo sem hotela povedati, kako se lahko ta stavek še drugače (oz. narobe) razume - glede na to, da smo enkrat že govorili o moči in kreativnosti naših misli. :inocent:

#30 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 25. oktober 2004, 21:54

Aha. Ja :palec: . Sploh, če pomislim na JP......ki stalno oznanjajo bližajoč se konec sveta.........njih bo že od teh misli slej ko prej pobralo. :vragec: x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#31 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:04

Nekateri zelo dobro razmišljate o prihodnjosti. Pohvale vredno. Najboljši način da se ubranimo pred zlimi dejanji je to, da preučujemo Biblijo. S tem ko spoznavamo resnico, pripomoremo k boljšim razmeram v svetu. Dandanes divjajo vojne, ljudje posegajo po orožju, ker ne priznavajo Božjega kraljestva. Le to je rešitev za naše težave. Seveda pa ne odklanjam drugače mislečih na tem forumu.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#32 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:11

Pa smo spet tam x:o)x
xrolleyesx :xx!:

:vragec: x:Dx x:Dx

#33 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:25

To pa ni res. Mnogi bodo obujeni v novo življenje, čeprav niso Jehovove priče. tega ne pozabite.

Zdaj me pa zanima, kaj si mislite kaj bo po smrti?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#34 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:30

Prihodnosti ni.. obstaja le ZDAJ! Tudi preteklosti ni.. ostal je le spomin.. zato vse kar je staro se lahko ohrani kot zgodovinska vrednost.. nikakor pa to naj ne bo sredstvo za izkoriscanje... Mislim na razna Sveta pisma in Korane in Vede..  Lahko se jih prebira.. ampak naj ne bo to sredstvo za izkoriscanje in opravicevanje svojih halucinacij.

Tud sedanjosti ni- je samo neskončno majhna točka preskoka iz preteklosti v prihodnost. Tud tele prebrane črke ( če jih slučajn kdo bere ) so že ko so prebrane, preteklost...
Itak je to sam moj pogled.
Sm pa zaštekala point x;)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#35 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:31

.

Zdaj me pa zanima, kaj si mislite kaj bo po smrti?

kaj te že skrbi?
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#36 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:33

Tud sedanjosti ni- je samo neskončno majhna točka preskoka iz preteklosti v prihodnost. Tud tele prebrane črke ( če jih slučajn kdo bere ) so že ko so prebrane, preteklost...
Itak je to sam moj pogled.
Sm pa zaštekala point x;)x

ja,obstaja samo trnutek :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#37 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:35

po smrti?

mi definiraš besedico'smrt'?
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#38 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 25. oktober 2004, 22:38


Tud sedanjosti ni- je samo neskončno majhna točka preskoka iz preteklosti v prihodnost. Tud tele prebrane črke ( če jih slučajn kdo bere ) so že ko so prebrane, preteklost...
Itak je to sam moj pogled.
Sm pa zaštekala point x;)x

ja,obstaja samo trnutek :palec:

x:)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#39 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. oktober 2004, 00:03

Zdaj me pa zanima, kaj si mislite kaj bo po smrti?

:vragec:

po moji ne vem..... xnckrivx
ti pa nisi ravno mlada, tako da..... x:o)x

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#40 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:10

Živeti samo za danes in izključno samo za danes je lahko nevarno kot sam pes.  Gremo živet samo za danes ok, izpraznimo torej vse bančne račune, delnice, skratka vse za en BMW recimo. Toda jutri je nov dan in potrebno bo jesti. 
Evo. To meni ne gre v glavo, ko pravit živeti je treba za danes. Valjda mora imeti človek en dolgoročni načrt.

Andres

če imaš razčiščene pojme o svojih mateialnih potrebah, potem to gre x;)x .
Seveda pa nisem mislila tako strogo, kot se strogo mogoče sliši. Ob temu sem predvsem mislila na to, da je treba sedanji trenutek napolniti s kvalitetami in vrednotami v pravem smislu besede in ne na BMW, na bančne račune ali karkoli drugega materialnega x;)x .

#41 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:15

stala sem ob razbitem avtu in razmišljala, da bi se lahko v tistem trenutku preselila v drugi svet, da nisem še toliko stvari naredila, povedala mami, da jo imam rada, si vzela čas za ljudi ki jih imam rada, zame je jutri negotov, danes pa obstaja je tu, ta trenutek in če se le da, uživam v njem, s " priložnostmi " kot bi rekla janjak ali brez njih. Danes sem tu, kdo ve kaj bo jutri.

#42 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:19

"Vsak dan živi tako, kot bi bil tvoj zadnji....".

"... pa bo res tvoj zadnji."

Kajti, tako kot si naravnan, tako živiš. In če si naravnan na to, da je danes tvoj zadnji dan, bo res zadnji. xrolleyesx :xx!:

Hm, to je modra misel, ki sem jo prebrala v neki knjigi, med ostalimi citati.... x;)x
Mogoče se res lahko tudi tako razume.... xrolleyesx

Mislim pa, da ni bilo tako mišljeno. Mišljeno je bilo tako, da ga je treba preživeti polno in mogoče je ta stavek zgolj nadaljevanje vprašanja "kako bi preživeli današnji dan, če bi vedeli, da je vaš zadnji".
Jaz zagotovo ne bi izpraznila bančnega računa, ne bi jokala, ne bi hlastala. Bi pa naredila vse tisto, za kar mi običajno zmanjkuje časa. Bila bi več časa s svojima otrokoma, intenzivneje bi se družila s prijatelji, vzela bi si čas za vse tiste drobne stvari, za katere mi ob vsakodnevnem hitenju zmanjkuje časa.... Redosled vrednot bi se spremenil....

#43 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:41

To pa ni res. Mnogi bodo obujeni v novo življenje, čeprav niso Jehovove priče. tega ne pozabite.

Zdaj me pa zanima, kaj si mislite kaj bo po smrti?


To pa ni res. VSI bodo obujeni v novo življenje, ker je to pač tako, in Jehovove priče nimajo čisto nič pri tem, pa če obljubljajo ali pa ne.

VSI? Vsi, razen tistih, ki v tem življenju dosežejo zadnjo stopnico na karmični poti. Tistim ne bo več treba. Drugi pa vsi.

V čem je torej fora obljub o vstajenju? V slepoti, s katero nas je krščanstvo "obdarilo" pred cca 1500 leti. In JP niso nič drugega kot majhen in razmeroma nepomemben privesek tega istega krščanstva, pri čemer se obnašajo natanko tako kot vsak pobegli otrok - "Poglejte, jaz sem drugačen kot moj oče! Jaz sem boljši! Oče nima prav, jaz pa imam!"

Ker se je pač leta 1875 ali nekaj takega bogat Američan odločil, da bo podkuril krščanstvu. Pih! Koji razlog! Pih!

Dandanašnji je isti štos z Opusom Dei, le da se je zadeve lotil bistveno drugače in ima zato znatno več možnosti, da kaj doseže. In JP bodo kmalu zelo, zelo na margini. Luzerji - več ali manj. (Pa če se tale tule tudi raztrga.)

Ne prinašate nič novega. "Poglejte, oni lažejo!" Pri tem pa obljubljate vstajenje, kar so Indijci v svojih spisih počeli že obilno tisočletje prej, preden se je uspelo roditi vašemu bogatašu. Džizes Krajst! Ma, dajte no mir.

Napravite kaj novega! Ponudite današnjemu zmešanemu svetu kaj takega, da mu bo boljše, pa boste imeli desetine milijonov ljudi. Z vojaškim ustrojem, vrednim najboljše komunistične države, ne boste prišli nikamor. V Vodnarjevo dobo gremo, kjer bodo prevladale informacije za vse, ne le za posvečene. Vaša ura je mimo, JP in Velecenjena. Sorry, nič nimam pri tem. Samo okoli sebe gledam.


*************

In še:

Poglejmo ton zadnjega stavka Velecenjene:

"Zdaj me pa zanima, kaj si mislite ..."

To gre takole: "No, v redu, zdaj smo se pogovarjali o tem pa o onem, marsikaj smo si rekli, marsikaj sem vam povedala, ZDAJ PA ME ZANIMA..." :vragec: :vragec:

Hvala vam, Velecenjena, da ste tu. Nedvomno.

:vragec:


*************

Pa da ne bi bil še konec (kar tako):

Zdaj pa mene, Velecenjena, zanima, kaj vi mislite o principu nihala?

:eek: :eek:

(Odprite, no, še nekaj tistih, neprepariranih kotičkov. Če so, seveda.)

x;)x


Lep pozdrav!

Vaš Znani nestrpnež in tako dalje...

#44 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:50

Tole so zbrana dela Velecenjene samo v tej temi, ki le traja par dobrih ur:

24. Oct 2004 ob 19:39
Zanima me, kaj si mislite o duhovnosti v prihodnjosti?

25. Oct 2004 ob 16:35
Zanima me, kaj si mislite o svetovnih političnih in ostalih dogodkih in kaj mislite, kam nas to pelje?

25. Oct 2004 ob 21:03

Kaj mislite, kako se lahko unranimo pred nasiljem v svetu?

25. Oct 2004 ob 22:05
Nekateri zelo dobro razmišljate o prihodnjosti. Pohvale vredno. Najboljši način da se ubranimo pred zlimi dejanji je to, da preučujemo Biblijo. S tem ko spoznavamo resnico, pripomoremo k boljšim razmeram v svetu. Dandanes divjajo vojne, ljudje posegajo po orožju, ker ne priznavajo Božjega kraljestva. Le to je rešitev za naše težave. Seveda pa ne odklanjam drugače mislečih na tem forumu.

25. Oct 2004 ob 22:26
Zdaj me pa zanima, kaj si mislite kaj bo po smrti?


Kaj vse je šele okoli nastlanega po lunin.netu?

Ženska jemlje stvari v svoje roke.

:vragec:

#45 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:53

bern, ti zmer kakšen tak lep ocvirk serviraš. mi je všeč, da znajo ljudje mislit s svojo glavo....in tvoje komentarje brat... x:)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#46 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 26. oktober 2004, 06:58

24. Oct 2004 ob 19:39
Zanima me, kaj si mislite o duhovnosti v prihodnjosti?

...

25. Oct 2004 ob 22:05
Nekateri zelo dobro razmišljate o prihodnjosti.

He-he. :vragec:

Velecenjena napiše "prihodnjosti", kar ni strašna napaka. Bolj zanimivo je to, da se potem zahvali, da smo jo popravili, se opraviči in spet napiše "prihodnjosti".

Simptomatično.

x:Dx x:Dx x:Dx


Ampak glavno pa je, da nas poduči in tudi pohvali, če smo bili pridni:
< Nekateri zelo dobro razmišljate o prihodnjosti. Pohvale vredno. >

Hvala, gospa, hvala vam. (Znani nestrpnež se med ritenskim umikanjem prikloni. Zastor.)

#47 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 26. oktober 2004, 07:47

x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :palec: :palec: :palec: x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :palec: :palec: :palec:
spet se mi je na bolš poslabšal

#48 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. oktober 2004, 07:53

bern, ti zmer kakšen tak lep ocvirk serviraš. mi je všeč, da znajo ljudje mislit s svojo glavo....in tvoje komentarje brat... x:)x  :palec:

Jap Jap ...

Hehe no sej biblija sama ni nič slabga, sam interpretacije so mal preveč človeške, da ne omenjam avtorjev, prava "odrešitev" je pomoje v budizmu... ampak ne da se zdaj oblečemo v rjavo oranžne halje in skačemo naokrog obriti, temveč v tem da vsak na svoj način išče srečo, skrbi za sočutje, je prijazen do vseh, strpnost in to, ukvarjanje z jogo, iskanje koncentracije urjenje duha in telesa delo na sebi da tako rečem, vse to je nujno potrebno da zmoremo brzdati naše jezike, ki lahko naredijo veliko škode, sicer pa je Krščanstvo, Isto v svoji bazi, ampak zakaj bi poslušali Jezusa, če je tolk več novodobnikov... :vragec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#49 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:00

Taki stari gospe kot sem jaz, bi pa lahko malo pogledali skozi prste,a ne. Veste pred koliki leti sem jaz hodila v šolo...Takrat so nas učili drugače pisati. Se bom potrudila, da bo čim manj napak.

Kar se pa tiče smrti pa naj povem, da še ne mislim hitro umreti. Še marsikaj moram postoriti, preden se poslovim od tega sveta. Moram še poskrbeti za svoje starše (oče 98 let, mama 96), potem pa sem jaz na vrsti.

Nihčrepa ni odgovoril, kaj bo po smrti?
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#50 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:06

Življenje




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0