Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost v novem tisočletju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
574 komentarjev na to temo

#51 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:06

Po smrti bo naša ovojnica razpadla, duša pa šla domov, kjer se počuti polno.

#52 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:10

Po smrti bo naša ovojnica razpadla, duša pa šla domov, kjer se počuti polno.


... ahm, samo še par popravnih izpitov bo treba napravit ...

x:Dx

#53 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:12

Bern, definiraj!

#54 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:12

Taka razmišljanja so seveda zmotna. Duša po smrti umre, skupaj s telesom preneha obstajati. Vendar bomo obujeni v novo življenje, ko bo nastopil Jezus s svojo vladavino. Takrat bomo zaživeli v novo življenje v Božjem kraljestvu na Zemlji.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#55 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:19

Stand by pozicija.

#56 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:21

Gospa Andreja, če človek nečesa ne razume oziroma ni pripravljen tega sprejeti, to še ne pomeni, da to ne obstaja ali pa je napačno. Spekter, predvsem širok.

#57 Andreja Anda Jagodič

Andreja Anda Jagodič
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 316

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:32

Se strinjam z vami Večnost. Ampak jaz pač gledam z vidika Biblije, a ne.
»Vi ste moje priče,«+ govori Jehova, »moj služabnik, ki sem ga izbral,+ da bi me spoznali+ in verovali vame+ ter razumeli, da sem jaz vedno enak.+ Pred menoj ni bil ustvarjen noben Bog+ in tudi za menoj ne bo nobenega.+ Jaz, jaz sem Jehova,+ razen mene ni rešitelja.« (Iz 43,10-11)

#58 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 26. oktober 2004, 08:35

Ja ali ne?

#59 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. oktober 2004, 09:11

Nihčrepa ni odgovoril, kaj bo po smrti?

saj nismo na izpitu...verjetno se nikomur ni odgovarjalo...to je vsa umetnost. recimo, da verjamem, da sem že večkrat umrla, vendar se smrti same ne spomnim. torej je brez veze pisat o tem...in tudi o tem, kako mi bo, ko bom čez....povem, ko se srečamo x;)x :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#60 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 26. oktober 2004, 09:14

Po smrti bo naša ovojnica razpadla, duša pa šla domov, kjer se počuti polno.


... ahm, samo še par popravnih izpitov bo treba napravit ...

x:Dx

bern verjetno misliš reinkarnacijo... in se bomo reinkarnirali toliko časa dokler ne dosežemo te popolnosti... tako da nas lahko čaka še kar nekja življenj x;)x

vsacga posebej je treba uživat in maksimalno izkoristit... in to v pozitivni smeri. :palec: xsrcx
spet se mi je na bolš poslabšal

#61 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 26. oktober 2004, 10:01

Taki stari gospe kot sem jaz, bi pa lahko malo pogledali skozi prste,a ne. Veste pred koliki leti sem jaz hodila v šolo...Takrat so nas učili drugače pisati. Se bom potrudila, da bo čim manj napak.

Kar se pa tiče smrti pa naj povem, da še ne mislim hitro umreti. Še marsikaj moram postoriti, preden se poslovim od tega sveta. Moram še poskrbeti za svoje starše (oče 98 let, mama 96), potem pa sem jaz na vrsti.

Kot takšna si mi bolj všeč :palec: x;)x

Smrt? Smrti ni. Duša ne umre. x:)x

#62 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. oktober 2004, 10:05

Taka razmišljanja so seveda zmotna.

:vragec:

SEVEDA :eek: :eek: :eek: :eek:
edina nezmotna preprichanja imajo seveda gospa
(tole mal na micka spominja x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx )

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#63 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 26. oktober 2004, 11:35

Nihčrepa ni odgovoril, kaj bo po smrti?


Nikje si vprasala kako zmanjsati nasilje.. ali nekaj podobnega..


Simpli.. odpravis vse kar povzroca nasilje.. in to so v prvi vrsti vse sekste in religije.. kar je isto, kamor seveda spadajo tudi jehove price. Vecina, ce ne vse, vojne.. so bile religijske.. in tudi tole tvoje flancanje tukja gor in tvoj nosekoncni POHLEP.. po imeti prav.. je cisto religijski.. torej halucinatorski..

Ko tioliko govoris o pogubljenju.. ti naj povem, da ce ze obstaja kje kaksen greh, ki povzroci pogubo.. je to v prvi vrsti POHLEP. Tega pa poseduje predvsem dusna mafija. In ti sodis med to dusno mafijo.. ker nisi clovek, ki tega ne razumes.. in pac nekam pripadas.. ker se v svoji osnovi pocutis nevredno in EGO torej tvoj pohlep vedno trpi, kadar se mi zdi, da je nihce. Zato se dusna mafija oklepa svojih halucinacij, ker nima pojma kdo je v resnici.. samo neko kurcevo pogubljenje in nagrada.. jim gre po glavi.. in nebesa so samo podaljsek pohlepa.
Ustavriti nebesa TAM! in PO SMRTI!... namesto TUKAJ! in ZDAJ!, je ocitni strah pred smrtjo, ki pa se ga ne resuje tako, da si ustvaris halucinacijo ampak tako, da spoznas SEBE.. In ko vsaj malo zacnes spoznavati SEBE.. ko imas le trenutni uvid kdo si.. sicer lahko pripadas neki religiji.. to ni nic slabega.. le da je potem to individualna religija.. ne pa da delas neke blesave idiotske tabele.. koliko ljudi si popeljal v pogubljenje.. A ne?

Ce bi jaz stopim v te Jehove price.. grem stavit, da toliko kot bi jih vi notri pripeljali.. trikrat- tiliko bi jih jaz vem zmetal... nazaj ZIVETI.. ne pa v strohnelo organizacijo UMIRATI!

Glede SMRTI pa naj ta trenutek to nikogar ne zanima... ker je strasno nepomembno.. Samo strah za obstoj individualnosti je lahko razlog za hoteti vedeti odgovore na ta vprasanja..
Na splsno velja.. da lahko sprasujes le takrat,. ko nimas nobenega vprasanja vec.. Samo takrat bos vprasal kaj smiselnega.. ker tole vprasanje.. kaj je po smrti, kdo je ustvaril svet.. kdo je ustvaril boga.. to so nesmiselna vprasanja.. ki se vedno zacikljajo..
Ker.. Ce reces da so po smrti nebesa.. OK.. ampak kaj je potem po nebesih? Mende ne bom vecno v nebesih?!!? Kaj pa naj pocnem tam? Prav idiotsko bi to bilo..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#64 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 26. oktober 2004, 11:39

Taka razmišljanja so seveda zmotna. Duša po smrti umre, skupaj s telesom preneha obstajati. Vendar bomo obujeni v novo življenje, ko bo nastopil Jezus s svojo vladavino. Takrat bomo zaživeli v novo življenje v Božjem kraljestvu na Zemlji.


Kaze da ni dovolj.. da je pohlepna dusna mafija..

Se Jezusu ste dali etiketo pohlepa po vladanju.. Tako kot bogu lastnost sojenja in kaznovanja.. in boga ste locili od cloveka.. kar je najhujsa zmota.. kar si jo lahko zamislis..

Prav NORA izpades.. brez heca.

Mislim.. nastopi Jezus s svojo vladavino... A mislis da je Bush?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#65 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 26. oktober 2004, 11:58

nAJPREJ, LEP POZDRAV, tJAZI:)

Gospa naj ima svoj prav, saj tle lahko izrazi vsak svoje prepričanje, ti pa verjemi ali pa ne (pa to ne leti nate Tjazi ampak nasploh na vse nas).

Osebno sem pa proti temu, da ti nekdo VSILJUJE svojo resnico kot edino pravilno. ITAK noben od nas še ne ve sigurno, kako bo.

Naj še jaz malo posanjarim, kako (po moje) bo: glede na to, da je verbalna komunikacija pomanljkljiva, se bomo sporazumevali telepatsko. Bolj bomo razumeli drug drugega, sposobni bomo izvajat vse tiste parapsihološke spretnosti, ki smo jih že nekoč, pa smo jih pozabili. poleg sloge, sožitja (itd., ker to normalno da bo), pa bo naša Zemlja postala spet čudovit planet, zdav, neonesnažen... ah, daj bog da se takrat povrnem spet nazaj:)

#66 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 26. oktober 2004, 11:59

Tjazy :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#67 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 26. oktober 2004, 12:02

Jest bom živel VEČNO

v taki ali drugačni obliki/stanju/formi......... x^x :palec:


#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 12:07

Se Jezusu ste dali etiketo pohlepa po vladanju..

Tako kot bogu lastnost sojenja in kaznovanja..

in boga ste locili od cloveka..


kar je najhujsa zmota.. kar si jo lahko zamislis..

Tole, Tjazy!! :palec: :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 26. oktober 2004, 12:43

...
nastopi Jezus s svojo vladavino...
...


Ja. Največja fora je v tem, da se Jezus sploh ni trudil z vsiljevanjem te vere za vsako ceno, čeprav je bil izjemna osebnost svojega časa, pač pa je to počel Pavel.

Zgodovina se piše na novo. Sorry.

Tudi iz tistega malo kumranskih zapisov, ki jih je od Cerkve nastavljena komisija spustila skozi stroge filtre, je razvidno marsikaj, kar postavi uveljavljena prepričanja v zanimivo luč.

Zgodovina se piše na novo. K sreči.

Nihalo pa se umika tekočemu kristalu.

x:)x

#70 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 26. oktober 2004, 12:48

povej kaj več o tem, prosim. Ali če kdo ve za kakšno knjigo na to temo, bi jo z veseljem prebrala, nimam časa sama brskat za informacijami kje knjige dobit.

A je to res (no če kdo kaj o tem ve) da sta Kristus in Buda svoj čas priajteljevala? sprašujem. Na sri lanki je na najvišji gori menda celo odtis jezusovega stopala. Tako da zgleda se je potikal tudi po tistih krajih.

#71 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 26. oktober 2004, 13:31

S pisarne se sliši bobnanje
in že sem z mislimi drugje,
glede na to da se na nek način navezuje na to temo
jo bom vtaknila kar sem

namreč toliko nekih novodobnih gibanj je,
sma sem v zadnjem letniku srednje šole zapopadla harekrišno,
vsako soboto smo hodili poslušat in potem jest (mljac je bilo dobro, indijska hrana, takoooo je vse dišalo in bilo slastno),

potem pa sem čisto "slučajno" našla rainbow oz. so oni našli mene, ko so se pojavili na Metelkovi, kamor sem zahajala, takrat semprvič slišala zanje,

nekaj novega, pa bobni, ki mi sežejo v dno mojega bistva,
in sem šla v črmošnjice, potem pa na Portugalsko.. zanima me, če je bil tudi kdo od vas kdaj z njimi.
No, vse je zgledalo tako idealno, v stilu, vsi smo otroci Zemlje, imejmo se radi in ne ne ubijajmo živali,
malo me je spominjalo na hipijevstvo.
Ampak je bilo lepo,

čeprav potem z leti opaziš, da je to samo UTOPIJA,
saj se ljudje trudijo, ampak tudi tam je prihajalo do nesoglasij, do kontradiktornosti... kar malo hudo mi je bilo, ko sem si to upala priznati, saj sem v tistem res vidla nek smisel.
danes jih gledam z distance, malo bolj objektivno.

a vseeno... ko takole zaslišim bobnanje...
pomislim na tiste noči ob ogjnu... ples in glasba...

ah ja

#72 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 26. oktober 2004, 13:45

povej kaj več o tem, prosim. Ali če kdo ve za kakšno knjigo na to temo, bi jo z veseljem prebrala, nimam časa sama brskat za informacijami kje knjige dobit.


mislim,da imajo knjigo o kumranskih zapisih v knjižnicah in knjigarnah.

Sem že pozabila kje ampak vem,da sem jo dobila v knjižnici. Povprašaj.

Upam,da nisem usekala mimo in ,da si vprašala za to knjigo :o|o:

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#73 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 26. oktober 2004, 14:50

:vragec:

hehe
apokrifnih spisou ma zlomk kr neki na zalogi x:)x
bom se potrudu spraut skupi seznam...
so pa v glavnem fotokopije

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#74 Izzy

Izzy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 26. oktober 2004, 16:31

Upam, da v prihodnosti ne bo Jehovovih prič in podobnih pseudoreligioznih skupnosti, ki izkoriščajo naivne in slabo obveščene ljudi ter jih spreminjajo v miselno mrtve zombije. Po asimilaciji so ti sposobni le še copy-paste duhovnosti, ki smo ji priča tudi na temu forumu.

#75 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 26. oktober 2004, 16:42

copy-paste duhovnosti

x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0