Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odvisnost od alkohola


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#26 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 18:19

tak ti rada napisem, da se pojdi solit...
ne vem zakaj.... verjetno ima to kaj veze s soljo  x;)x
LP

Ne, z biblijo x;)x

1. 3 Mz 2,13
Sleherni dar jedilne daritve osôli; ne daj, da bi na tvoji jedilni daritvi manjkala sol zaveze s tvojim Bogom; pri vsakem daru daruj sol!

2. 5 Mz 29,22
»Vsa zemlja je žveplo in sol in pogorišče; nihče je ne obseja, nič ne poganja, nobena trava ne raste na njej, kakor po razdejanju Sódome in Gomóre, Adme in Cebojíma, ki jih je GOSPOD razrušil v svoji jezi in srdu.«

3. 2 Kr 2,21
Šel je k studencu, vrgel vanj sol in rekel: »Tako govori GOSPOD: Ozdravljam to vodo. Odslej naj ne pride iz nje niti smrt niti nerodovitnost!«

4. Ezk 43,24
Daruj ju pred GOSPODOM; duhovniki naj nanju potresejo sol in ju darujejo kot žgalno daritev za GOSPODA.

5. Ezk 47,11
Njene močvare in mlake pa ne bodo postale zdrave; iz njih bodo pridobivali sol.

6. Ezr 4,14
Ker pa mi uživamo sol kraljeve palače in ni primerno za nas, da bi videli njegovo sramoto, pošiljamo to kralju in sporočamo,

7. Ezr 6,9
Kar je potrebno, namreč junci, ovni in jagnjeta za žgalne daritve Bogu v nebesih, potem pšenica, sol, vino in olje, pa naj dan na dan skrbno izdajajo, kakor porečejo duhovniki.

8. 1 Mkb 10,29
Že od danes naprej vam dajem svobodo in oproščam vse Jude davkov, pristojbine na sol in dajanja vencev.

9. Sir 22,15
Pesek ali sol ali železno klado boš lažje prenašal kakor nespametnega človeka.

10. Sir 39,26
Od vsega človek za življenje potrebuje predvsem vodo in ogenj in železo in sol, pšenični kruh in mleko in med, kri grozdja pa olje in plašč.

11. Sir 43,19
Slano posiplje po zemlji kakor sol in ko zmrzne, srši kakor trnje.

12. Mt 5,13
»Vi ste sol zemlje. Če pa se sol pokvari, s čim naj se osoli? Ni za drugo, kakor da se vrže proč in jo ljudje pohodijo.

13. Mr 9,50
Sol je dobra. Če pa sol postane neslana, s čim jo boste popravili? Imejte sol v sebi in živite v miru med seboj!«

14. Lk 14,34
»Sol je sicer dobra, če se pa tudi sol pokvari, s čim se bo popravila?

#27 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. oktober 2004, 18:25

....in ali lahko vplivaš na alkoholika ali ne? x^x vse v rokah unih od zgoraj, je tak?
Je......Postavi se na glavo, zapusti ga, ne zapusti ga.....zakaj pije, zakaj ne pije?

Kdo je in kdo ni?Zakaj se nekdo ozdravi in živi pravljico s srečnim koncem, drugi pa ob tem ko je pritisnjen ob dno propade do konca....


Torej....smo spet tam kjer smo bili....čeprav sem prebrala, vse vaše poste na temo alkohol....


No tak, Ruglju dam edino to prav, da ženskam alkoholičarkam ni pomoči, ker noben dedc ni tok trapast, da bi se z njo dajal....izbere drugo....


Edino ženske so tok butaste, da jim stojijo ob strani... in peščici od njih uspe pravljica s srečnim koncem.....


Življenje je uganka in redki to uganko razrešijo....večina jih odide brez odgovora... :unsure: x8Dx :wOOt: :wOOt: :wOOt:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#28 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 26. oktober 2004, 18:25

Volje imam veliko, ceprav prej sem je imela se vec, zdaj pa jo pocasi izgubljam.

Ojla Chebula!

Berem tukaj tvoje poste, naj te volja ne zapusti, še posebej, če hočeš pomagati dobremu človeku.
Ne vem kako poznaš Vilinske simbole, če želiš ti narišem kombinacijo treh do petih simbolov, ki bi ti lahko dobro pomagali.
Seveda ne bo učinek čez noč, škodovati nima kaj, vidim, da si pripravljena pomagati, da se trudiš, zato ne obupuj, vem, da ni enostavno, saj marsikatero družino loči alkohol, trpijopa najbolj partnerji in seveda ubogi otroci.
Izjasni se, bom počakal na tvoj odgovor, pa če se strinjaš ti jih narišem dol spodaj v Zlato Ribico, lep večer, Borism x:)x :palec:


#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 18:40

Ce se bom odlocila, da jo ignoriram in se ne obremenjujem vec s tem, dokler sama ne spozna, da ima problem in potrebuje pomoc, sem potem slab clovek?  :sori:

Zaradi tega ne bos slab clovek, samo dvomim, da bos to naredila.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 26. oktober 2004, 18:47

Ne glede, da je res o tem že tema, da sem tudi pisal kaj tam gor, se mi vseeno zdi, da ni nič napačnega, če je še enkrat...ta problem je večen in obstaja povsod......

najbolj pomembno to, kar je Vrba napisala........

"Sele, ko bo dovolj na dnu (nekateri so to preje, nekateri pozneje, nikateri nikoli), se lahko on sam odloci za terapijo (tukaj je to pol leta brez veze z domacimi). Ni dovolj nehati piti, treba se je uciti resevati probleme, ko so se pokrivali z alkoholom"

To pot sem hodil in jo poznam

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 19:00

...ta problem je večen in obstaja povsod......

:o|o: :palec:

...
najbolj pomembno to, kar je Vrba napisala........

"Sele, ko bo dovolj na dnu (nekateri so to preje, nekateri pozneje, nikateri nikoli), se lahko on sam odloci za terapijo (tukaj je to pol leta brez veze z domacimi). Ni dovolj nehati piti, treba se je uciti resevati probleme, ko so se pokrivali z alkoholom"

To pot sem hodil in jo poznam

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 19:48

Kok si ti hecna Vrba. x:Xx xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 20:02

x:Dx x:Xx x8Dx :palec:
Kul, not pa fizioloska, placebo. :D
Pa vsi dobre volje prec. :palec: x^x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 26. oktober 2004, 20:15

Tomaž in Vrba, podpiram popolnoma. Samo še tole mojo osebno izkušnjo.
DOKLER SE TA ČLOVEK, NE BO POGLEDAL V OGLEDALO V OČI IN SE SAM SEBI ZAGRAUŽAL, DO TAKRAT ti lahko hodiš po trepalnicah, lahko prosiš, jokaš, zmerjaš, upiješ, tepeš.....vse BREZ VEZE. Mora priti do PODNA. Vsak ima razločno razdaljo do globine. Marsikdo pade not in konc. Marsikdo rabi pomoč, jo poišče in splava z njeno pomočjo.

Če pogledaš otroku v oči POŠTENO, potem vidiš, ko te gleda, žalost, strah, negotovost, nesigurnost.....MORAŠ BITI NAJPREJ POŠTEN DO SEBE.

Kaj se sekiraš, kaj bodo rekli drugi, čr ti dobro veš kaj je res. Zgleda, da se moraš tudi ti prebuditi in se nehati smiliti sama sebi.
VSAK ČLOVEK MORA NA PRVO MESTO NAJPOMEMBNEJŠIH STVARI NAPISATI NAJPREJ SEBE. To ni egoizem. Če ne poskrbiš najprej primerno zase, ti kaj kmalu zmanjka življenjske energije za tiste , ZA KATERE SI ODGOVOREN, in ne za tiste krvosese, ki se te lastijo.

Malo premisli, KAJ DELAŠ ? IN ZAKAJ TO DELAš ? pOŠTENO SI ODGOVORI, boš presenečena.

Dovolj, saj vsakokrat še malo boli, ko se spomnim sama sebe. No, lekcija ni enostavna, še manj pa lahka, a je vredno garanja na sebi.

peace and love
clean
peace and love
Klinar

#35 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 26. oktober 2004, 20:18

Ce se bom odlocila, da jo ignoriram in se ne obremenjujem vec s tem, dokler sama ne spozna, da ima problem in potrebuje pomoc, sem potem slab clovek?  :sori:

Ne. Pravzaprav boš dober človek, če boš reševala svoje probleme. Namesto, da rešuješ tuje.

#36 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 20:48

x:Dx  x:Xx  x8Dx  :palec:
Kul, not pa fizioloska, placebo. :D
Pa vsi dobre volje prec. :palec:  x^x  x;)x

Če bi bila narejena fiziološka raztopina iz vina in moje soli, ni več placebo :vtz:
Porko dindo, mislite vsi, da mora res pasti najprej v fizično in psihično nezavest, da si bo začel uravnotežati elektrolite s čisto energijo alkohola.
Kaj pa naredi, ko se zdravi?
Eliminira vnos hitre energije, pa še strada povrhu, ker nima apetita, pa še kakšno infuzijo fiziološke dobi itd.
Vidi bele miši, grabijo ga krči, samo zato, ker je baterija popolnoma prazna, novega bencina pa ni, ki bi generator, srce, hitreje poganjal.
Če to preživi, ga je pa res nekaj časa strah alkohola, kot psa batine, toda, če se akumulatorju ne dviguje tudi kapaciteta, se bo končno raje odločil za požirek, kot da bi crknil.
Kar nekaj takih zgodb sem že slišal od tistih, ki so me čisto slučajno odkrili in razumeli, kar pišem in se počasi na naraven način prebujajo v normalno življenje.
Seveda, tisti okoli njih morajo tudi imeti nekaj soli v glavi, iz izkušnje pa vem, da so kar vsi nekoliko podsoljeni, ne le tisti ki žlampa.
Taka je ta reč, pa če verjamete, ali pa ne, pa še Ruglja poglejte, kaj dela z njimi, spremeni jim popolnoma stil, kar pa v največji meri v osnovi pomeni, jedilnik. x^x :eek: :vio: :sori:

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 21:00

xDDx
Saj po eni strani je najbrz ze res... bo nekaj resnice v tem, po mojem, slisi se cist logicno.

Tam zadaj si tudi nekaj ful dobrega rekel:

... Postajo normalni ljudje, ne pa psihično invalidni ozdravljeni alkoholiki  ...


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 21:36

Sstane, a te lahko nekaj potiho vprasam?
Se zdaj ne vem kako je to.  x:Dx  x:Dx  x:Dx
Ves jaz bi ti marsikaj verjela, ampak ko te berem se sprasujem katera sekta je to.

To je sekta, ki ji ne smeš verjeti, ampak moraš pomen soli razumeti x:Dx
Član je pa le eden :eek:
Se mu pridružiš :8): x;)x

#39 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 21:52

Hitro povej, katerega Ribiča misliš, pri izolskem se verjetno jutri oglasim mimogrede. Grem v Bologno. x;)x

#40 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 22:17

Hitro povej, katerega Ribiča misliš, pri izolskem se verjetno jutri oglasim mimogrede. Grem v Bologno. x;)x

Ne ne, Izolski ima samo dober gulaz, xrolleyesx
potem bi morala cel kozarec spit, to pa nemogoce...
Celjski Ribic ima Lasko pivo :-) je valjda cist enako, pa se glivice ima (kvasovke)---
Je pravtako tista rumena tekocina, pa tista pena gor... uh
to je kot urintherapie
bolj na dalec tece, bolj se peni
pfui
roni, kako si rekla, kako to smrdi?

Ti, a ga že imaš nocoj :o|o: x:Dx x;)x

#41 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 26. oktober 2004, 22:17

No pivo zgleda kot kadar konj lula, naslednji dan pa tudi smrdiš tako, a ni res mogoče ?
x;)x xDDx :palec:

Vsak ima nekaj, kaj hočmo, a ne Stane, sam da je sol, pa je vse OK. Če verjameš, je pa res, je velikokrat rekla maoja mama x;)x
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 22:18

Modela. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 26. oktober 2004, 22:22

Ja, marša x:o)x x;)x :palec:

Lahko noč vsem skupaj, eni mormo zjutraj zgodaj na šiht x;)x :palec: x:Dx :sori:
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 22:25

Če verjameš, je pa res, je velikokrat rekla maoja mama x;)x
peace and love
clean

Če ne razumeš, verjeti pa nočeš, si pa bedak, je govoril moj oče x:Dx

#45 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 22:47

a grem gledat, kolk moras placat za "bedaka"?
Danes si pa ze naredil bankrot (pleite) :ermm:
:U:
Lahko noc!

Vrba, pa to je meni govoril brezplačno :o|o: x:Dx :sori:

#46 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 26. oktober 2004, 23:05

ko takole berem ta besedni dvoboj mi misli nehote uidejo v razumevanje ali nerazumevanje odvisnosti alkohola

Sam sem pred nekaj manj kot tremi desetletji prekinil z to odvisnostjo, čeprav sem bil že v zgornji ravni fazi krivulje, skoraj tam ko se prevesi krivulja v prepad(ko ti je dosti že en štamperle, da si tam kot včeraj), tako, kot je Vrba napisala, na dnu....

Kaj me je vodilo k termu, kaj je bilo močnejše v tistem trenutku, da sem lahko sprejel abstinenco točno ne vem, vem pa, da je bil zelo močan faktor misel, da bodo mojega sinčka v šoli zmerjali, da je oče pijanec, morda moralni maček, ker se nisem spomnil kaj sem prejšnji dan počel, mogoče resnica, da sem sredi dopolneva mrtvo pijan v državni uniformi ležal v travi sredi Jesenic skratka tudi cel kup drugih zadev sem imal na glavi, kaj je odločilo pa ne vem. Vem pa, da od takrat dalje abstiniram, da mi abstinenca nikoli ni delala težav,da sem čisto lahko v družbi kjer se pije, da me to ne moti in nisem borec proti alkoholu, da se enostavno, ko mi nekdo postane preveč tečen, ker nismo več na isti valovni dolžini, umaknem.

Vrba je napisala, da se ravno tako lahko vklopiš v družbo tudi brez alkohola, res se lahko, čeprav je bilo to pred tremi desetletji veliko težje, takrat nisi bil moški, če nisi kaj popil, danes jih veliko ne pije, ker se bojijo izgubiti vozniško in podobno, taktrat je bilo drugače.....Zamenjati družbo svojih pivskih bratcev, naenkrat neka praznina, ker nisi več pasal zraven, ker si bil moteč z svojo abstinenco, ni ravno lahko, vendar, če to energijo preusmeriš drugam gre......

Kako pripraviti alkoholika k abstinenci ali zdravljenju je zelo težko odločiti, ker se prav nihče ne bo odločil, če v njem ne bo nekaj močnejšega kot odvisnost od alkohola, obrambni mehanizmi delajo 100 na uro, " pa saj jaz nisem pijanec", je mel sodelavec praznik, če pa ničesar ni bilo si bil pa tako tečen doma, da si se skregal in takrat imel izgovor..pol grem pa raje ven, da se ne bom kregal..zopet tam kamor te je vleklo. Vse to sem počel, zato tudi lahko pišem o tem, ker sem vrsto let nabiral to izkušnjo....

Ali je to kar je močneje razdor zakonske zveze (ponavadi ne), ali je služba, ki te prisili, (tudi najvčkrat ne), mora biti neka močna misel, ki preseka odvisnost, kako najti pri alkoholiku to šibko točko, to je najbolj težko, žena ali slušba mu ne, dober psihiater pa lahko, a prav vedno mora najprej alkoholik pasti čisto na dno, šele takrat se ta misel lakhko tudi vpiše in premaga vzorec pijanca.

Mal oveč sem napisal, tako sem jaz to šolo hodil, tako jo razumem, koliko je pravilna bodo strokovnjaki povedali, vendar meni je uspelo in vesel sem, da mi je, pa to ni močna volja kot pravijo, to je bil strah pred nečem, ki me je pač prepričal, da sem lahko abstiniral in, da lahko to še danes...brez misli, kako lepo bi bilo kak kozarček vase vršt, brez bojazni, ko me poliscist ustavi, da bi kaj napihal, ali da bi bil v prometni nesreči, v kateri nisem bil jaz povzročitelj kriv, ker bi bil pod vplivom alkohola.....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 26. oktober 2004, 23:10

No, zdaj mi pa povej, zakaj pa eni niso že po enem štamprlu pijani, drugi pa :8):

#48 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 26. oktober 2004, 23:13

No, zdaj mi pa povej, zakaj pa eni niso že po enem štamprlu pijani, drugi pa :8):

Stane...krivulja se dviguje, potem je nekaj časa ravna, na koncu se pa strmo spušča...od te krivulje je odvisno kje si in koliko moraš popiti, da si aut..tu tvoja sol nima nobene funkcije

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 23:14

Kaj me je vodilo k termu, kaj je bilo močnejše v tistem trenutku, da sem lahko sprejel abstinenco točno ne vem, vem pa, da je bil zelo močan faktor misel, da bodo mojega sinčka v šoli zmerjali, da je oče pijanec, morda moralni maček, ker se nisem spomnil kaj sem prejšnji dan počel, mogoče resnica, da sem sredi dopolneva mrtvo pijan v državni uniformi ležal v travi sredi Jesenic skratka tudi cel kup drugih zadev sem imal na glavi, kaj je odločilo pa ne vem.

:vtz:

:V: :sori: x^x :palec:

.....vendar, če to energijo preusmeriš drugam gre......

.... Kako pripraviti alkoholika k abstinenci ali zdravljenju je zelo težko odločiti, ker se prav nihče ne bo odločil, če v njem ne bo nekaj močnejšega kot odvisnost od alkohola, obrambni mehanizmi delajo 100 na uro, " pa saj jaz nisem pijanec", je mel sodelavec praznik, če pa ničesar ni bilo si bil pa tako tečen doma, da si se skregal in takrat imel izgovor..pol grem pa raje ven, da se ne bom kregal..zopet tam kamor te je vleklo. Vse to sem počel, zato tudi lahko pišem o tem, ker sem vrsto let nabiral to izkušnjo....
...

Ali je to kar je močneje razdor zakonske zveze (ponavadi ne), ali je služba, ki te prisili, (tudi najvčkrat ne), mora biti neka močna misel, ki preseka odvisnost, kako najti pri alkoholiku to šibko točko, to je najbolj težko, žena ali slušba mu ne, dober psihiater pa lahko, a prav vedno mora najprej alkoholik pasti čisto na dno, šele takrat se  ta misel lakhko tudi vpiše in premaga vzorec pijanca. ...

:palec: :palec:

...Malo več sem napisal, tako sem jaz to šolo hodil, tako jo razumem...

Hvala ti, ker si 'malo vec napisal'.
Car si, Tomaz, kapo dol! x^x x!x

... , koliko je pravilna bodo strokovnjaki povedali

Nikakor ne.

To je TVOJA resnica. :vtz:

Vsaka cast. :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 23:15

TO je hotla in rabla Chebula.

Da se da. :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0