Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali na LNM


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
40 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2004, 21:46

Tule boste nasli opise, delovanje, sestavo, fotke in najrazlicnejse zanimivosti o posameznih kristalih (seznam se dopolnjuje).

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 27. oktober 2004, 07:58

Super :palec:
Lepo pregledno napisano xzobkox
Objavljena slika

#3 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 27. oktober 2004, 08:00

Super x8Dx :palec: , sem se že ustrašila :wOOt: , da te je Tina na kak link poslala x:Dx x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. oktober 2004, 08:05

:palec:
Ej, tolk sva imela vsega boga, pa tak... da sploh nisem pomislila... ze zadnjic, ko je ruby dala fotke opalov, ko sem bila navdusena, in vceraj s tistim ametistom... in tud pomislila nisem... (*sem pa nekje drugje ze rekla, v bistvu zato, ker nisem jaz gor dajala).
Potem pa mi bliskne v glavo in nenadoma recem Mitji, pa saj, a ametista ni gor, saj res, saj je cel kup kristalov ze...
No, pa sem zato odprla tole temo.

Pozabim, da nekateri pridete sam na forum in niste skoz tekoce seznanjeni, kaj dogaja na celem LN.
Tina, thanx, vidim, da si spet eksn v tem smislu, no pa je fino da tud ti ves tole...

Sploh si pejte pa mal LNM pogledat, tud ostalo...

V fotke pa sploh ne padem notri, ker me ne bi stran spravil.
kristali so mi nekaj najlepsega, noro. xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 2227

2227
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 34

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:10

Ful dobro! Za pohvalit! :palec:

x:)x
..try to be pleasant and polite

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. oktober 2004, 09:05

Thanx, 2227 (nekaj je narobe s tvojo ikono, pri meni se ne odpre). :palec: :vio:
No, za to, da je dobro, torej za vsebino in fotke je zasluzen Nosorog, ki je avtor clankov. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 svizec

svizec
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 330

Objavljeno: 10. december 2005, 11:25

Evo kamenčki za vse wink.gif pa zravn še ostali minerali tongue.gif

OVEN - Ovnov dragi kamen je veličastni dinamit (Drugi minerali: KOVINA - železo; NARAVNE SOLI - kalijev fosfat, natrijev fosfat; BARVA - rdeča)

BIK - Čisti zeleni smaragd je Bikov dragi kamen (Drugi minerali: KOVINA - baker; NARAVNE SOLI - natrijev sulfat, kalcijev sulfat; BARVA - rožnata)

DVOJČKA - Ahat je dragi kamen Dvojčkov (Drugi minerali: KOVINA - živo srebro; NARAVNE SOLI - kalijev klorid, kremen; BARVA - večina barv, najbolj pa rumena)

RAK - Biser je Rakov dragi kamen (Drugi minerali: KOVINA - srebro; NARAVNE SOLI - kalcijev florat, kalcijev fosfat; BARVA - srebrno siva)

LEV - Levov dragi kamen je bleščeče rdeči rubin (Drugi minerali: KOVINA - zlato; NARAVNE SOLI - natrijev klorid, magnezijev fosfat; BARVE - vse sončne barve med zoro in mrakom)

DEVICA - Rdeče rjavi sardoniks je dragi kamen Device (Drugi minerali: KOVINA - živo srebro in nikelj; NARAVNE SOLI - kalijev sulfat, železov sulfat; BARVA - mornarsko modra, temno rjava, zelena)

TEHTNICA - Safir in žad sta draga kamna Tehtnica (Drugi minerali: KOVINA - baker; NARAVNE SOLI - natrijev fosfat, kalijev fosfat; BARVA - odtenki modre, od bele do mornarsko modre; ražnata in bledo zelena)

ŠKORPIJON - Mavrični opal je dragi kamen, povezan s Škorpijonom (Drugi minerali: KOVINA - jeklo ali železo; NARAVNE SOLI - kalcijev sulfat, natrijev sulfat; BARVA - temno rdeča, kostanjeva)

STRELEC - Topaz velja za Strelčev dragi kamen (Drugi minerali: KOVINA - kositer; NARAVNE SOLI - kalijev klorid, kremen; BARVA - temno modra, vijolična)

KOZOROG - Ametist in turkiz sta najpogosteje povezana s Kozorogom (Drugi minerali: KOVINA - srebro; NARAVNE SOLI - kalcijev fosfat, kalcijev fluorid; BARVA - temno siva, temno rjava)

VODNAR - Akvamarin je Vodnarjev dragi kamen (Drugi minerali: KOVINA - aluminij; NARAVNE SOLI - natrijev klorid, magnezijev fosfat; BARVA - turkizna)

RIBI - Brezbarvni, čarobni mesečev kamen je žlahten mineral, povezan s tem znamenjem (Drugi minerali: KOVINA - platina, kositer; NARAVNE SOLI - železov fosfat, kalijev dulfat; BARVA - nežna morsko zelena)

icon_smile_big.gif



#8 VUKICA

VUKICA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 18. december 2005, 23:04

[font=Palatino Linotype] TOLE S KAMNI PA ČIST VSAK DRUGAČ NAPIŠE KATERI JE ZA KERO ZNAMENJE. jAZ MAM DOMA ŽE CELE ZBIRKE, PA NISM UGOTOVILA DA KAJ POMAGA. SO PA LEPI KOT OKRAS. RADA PA IMAM DOLOČENE BARVE PROZORNO -MODRO-ZELENE. BARVE VODE EDINO TO SM POGRUNTALA DA MOGOČE ZATO K SM ŠKARPION, ...
DRGAČ PA SLEDIM KAJ JE ZA MOJE ZNAMENJE : V VSAKI LITERATURI NEKAJ DRUZGA...


LP,VUKICA

#9 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 12:39

Pozdrav!
Marsa, prosim, svetuj, kje najdem na tem forumu slikce, kako izgledajo:
modri pasasti ahat, snežinkasti obsidian, mlečni kremen in unakrit.
Hvala ti za trud xnckrivx

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. november 2006, 13:03

Ojla, dobrodosla :palec: :vio: - a pri kristalih jih ni?
k so ne sam na LN, pac pa so eni tud na Magazinu...

tule na forumu pa sem skoraj ziher, da mamo kje, sam pojma nimam, v kerih temah....

probaj tko, da poisces posamezne kristale, ki te zanimajo, v iskalniku, pa probaj dat vse kriterije al pa daj na osrednji strani LN zgoraj desno, kjer imas vse moznosti iskanja (googlov iskalnik, k ga mamo po dogovoru z njimi gor): na LN, Forumu, Magazinu in se na vsem webu, saj bos vidla, pol ti pa odpre vse, kjer je to, pa bos nasla.

Ze dolgo namrec nisem dejavna v temah v Forumu Kristali (tako da bi jaz cist isto mroala vse to naredit).

Upam da najdes kaj, lohk pa da kdo ve in uleti in pove oz. da link. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 14:41

Hvala ti, Marsa za dobrodošlico xvrtcx
Unakrit sem že našla., ostale bom pa še pogledala z googlom, vmes pa seveda še sem, če morda kdo le malo več ve x:)x

#12 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 27. november 2006, 14:48

snežni obsidian:

Objavljena slika

-o mlečnem kremnu imamo temu. drugo (komercialno) ime zanj je namreč beli kremen. (imam ga doma).

-moder ahat je najbrž pobarvan

- za unakrit pa prvič čujem. daj prilimaj fotko dor, da še ga mi vidimo..

Objavljena slika

#13 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. november 2006, 15:23

Ni ravno unakrit temveč- unakit -je praktično epidot, tiste rožnate lise so pa glinenec. Dokaj pogost v štacunah...
xegox :palec:

seveda je naš diamantek to vedel, zato ni trzala na unakrit. x;)x xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#14 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 27. november 2006, 15:23

pa lep tudi :2src: al pa mi je še bollep, ker ga mam v obliki delfina xnckrivx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#15 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 15:38

Hvala ti dyamant za fotko x:)x
Majhen popravek: unakit je (pomotoma vmes "r") navadno neprozoren kristal, sestavljen iz mešanice svetlo zelene barve in rožnate barve lososa. Zelena barva je posledica pistacijevo zelene rudnine epidota. Poznan v odtenkih od intenzivno rožnate do živo oranžne barve. Je pravzaprav kamen, ne kristal. Sestavljen iz več mineralov in sicer kremena, rožnatega glinenca (ortoklaza) in zelenega epidota. Odkrili so ga v pogorju Unakas v am.zv.državi Sev. Karolini. od tod tudi njegovo ime. Fotke nima, zato sem mislila, če je kje tukaj na forumu, Sama ga tudi še nisem videla.
Moder pasasti ahat (ni pobarvan!), v knjigi piše: je svetlo moder polprozoren kamen, posejan s plastmi mlečno belega kremena, ki so videti kot čipke. Modra barva naj bi bila posledica železovih primesi, beli vzorci pa naj bi bili zračni mehurčki, kot pri mlečnem kremenu. Tudi nimam fotke. To je vse kar imam.

#16 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 27. november 2006, 15:41

evo unakit x:)x

Objavljena slika
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. november 2006, 15:43

super. x8Dx

thank you, Dyamant in Klarus! x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 16:15

Zahvala tudi tebi Klarus, someščan x:)x

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. november 2006, 16:16

-ka... x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. november 2006, 17:20

Moder pasasti ahat (ni pobarvan!), v knjigi piše: je svetlo moder polprozoren kamen, posejan s plastmi mlečno belega kremena, ki so videti kot čipke. Modra barva naj bi bila posledica železovih primesi, beli vzorci pa naj bi bili zračni mehurčki, kot pri mlečnem kremenu. Tudi nimam fotke. To je vse kar imam.


Katero knjigo pa uporabljaš? Tele navedbe so namreč precej problematične.

zvedavi Nosorog
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#21 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 21:12

Nosorog:
Vse te navedbe sem zasledila v enem priročniku Stephanie Harrison in Barbara Kleiner "Moč kristalov". Priročnik je v uporabi na ICCH (Intern.College of Crystal Healing).
Niso prave navedbe?? Mi lahko obrazložiš v OS, kaj je po tvojem narobe??? Prosim!!!

#22 bibi27

bibi27
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 27. november 2006, 21:42

Ups, oprosti klarus, sem ti spremenila spol, nevede! xnckrivx

#23 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 29. november 2006, 10:39

Ups, oprosti klarus, sem ti spremenila spol, nevede! xnckrivx

nič hudga..si mi pa dolžna kavo x:px x:Dx x;)x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#24 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. december 2006, 08:16

Hvala ti dyamant za fotko x:)x
Majhen popravek: unakit je (pomotoma vmes "r") navadno neprozoren kristal, sestavljen iz mešanice svetlo zelene barve in rožnate barve lososa. Zelena barva je posledica pistacijevo zelene rudnine epidota. Poznan v odtenkih od intenzivno rožnate do živo oranžne barve. Je pravzaprav kamen, ne kristal. Sestavljen iz več mineralov in sicer kremena, rožnatega glinenca (ortoklaza) in zelenega epidota. Odkrili so ga v pogorju Unakas v am.zv.državi Sev. Karolini. od tod tudi njegovo ime. Fotke nima, zato sem mislila, če je kje tukaj na forumu, Sama ga tudi še nisem videla.
Moder pasasti ahat (ni pobarvan!), v knjigi piše: je svetlo moder polprozoren kamen, posejan s plastmi mlečno belega kremena, ki so videti kot čipke. Modra barva naj bi bila posledica železovih primesi, beli vzorci pa naj bi bili zračni mehurčki, kot pri mlečnem kremenu. Tudi nimam fotke. To je vse kar imam.



modra barva nikakor ne more biti posledica železa, ta daje v glavnem rdeče , zlate vključke...modro barvo povzroča baker...samo - glede na to -sem se pozanimal, bi dejal , da je "modri" ahat, v vsakem primeru umetno barvan -potopijo ga v modro barvo in tako dalje...tko , da -kolikor sem izvedel- naravne modre barve v ahatu ni...od železa pa še najmanj...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#25 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 21. junij 2007, 08:06

Modro barvo daje Baker????


Jaz sem mislil, da je baker rdečkast ko oksidira pa dobi oddtenek zelene...

Prosim obrazloži mi tole.



Začudeni Iztok




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0