Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Poskusi na živalih


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
256 komentarjev na to temo

#51 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:05

http://ffa-server.ff...266,13,Internet

Muri, tale link ne dela. x:Xx

Sorry ! :sori:

Posiljam enga druzga:

http://www.siol.net/...180301190958540

#52 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:12

a pol nej pa kr morto, al kako x?x

Točno tako! :palec: Bolezen je zato, ker morate/morajo nekateri biti odstranjeni iz tega sveta. Sploh pa debeli sladkorni bolniki, ki žrejo, žrejo, žrejo in izvajajo še kakšne druge oblike nasilja nad svojim organizmom.

Crknt bi mogli taki idioti k si ti x!x x!x x!x

Zato k izvajate trplenje nad svojimi možgani z tako primitivnimi mislimi in razmišljanjem


KRETEN SI IN IDIOT ZARUKAN x!x x!x x!x x!x PRIMITIVC,

še večji k jest ta trenutek, k sem se spustil na tako nizek nivo, da sem to napisal; K bi te vsaj doletela kaka taka bolezen, ali okvara in bi crknu, k gnoj, brez pomoči,đrk :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :xx!: :xx!: :xx!: :xx!:

To temo je popravil/a Trudi: 29. oktober 2004, 19:17


#53 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:22

čist tko je, kot je rekel Adi Smolar - otroci po svetu so pretepeni, mučeni, spolno zlorabljani, delajo v tovarnah... ljudje pa nič (oz. zelo, zelo malo). Nato pa se hoče kdo pobrigat za živali, pa ti ljudje začnejo - najprej otroci!!!  :o|o:

x:)x :palec: :palec: :palec: x^x

Se stoprocentno strinjam.
Ljudje tako radi stokajo, da bi blo treba pomagat zrtvam lakote v Afriki ... ipd ... kakor, da jim ti SKODUJES s tem, ko pomagas eni zivali ! :angry: :angry: :angry:
In tako - ne samo, da oni v bistvu NIKOMUR ne pomagajo, radi bi celo, da se ljudje, ki kdaj naredijo kaj za zivali pocutili KRIVE in imeli full slabo vest.
Seveda, ne govorim, da one zrtve suse ne rabijo pomoci, pravim samo to, ce jim nisi sposoben pomagat, nima smisla, da sedis krizem rok in jadikujes ...
Ce bi vsak pomagal po svojih zmogljivostih ... bi se kar poznalo ... po celem svetu ... :huh:

#54 venus

venus
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 149

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:24

Jaz nisem mogel verjeti, ko mi je mama povedala, da delajo poizkuse z malimi luštkanimi kužki, na kliniki za nuklearno medicino (UKC), v Ljubljani. Ubrizgavajo jim izotope (radioaktivne elemente), da opazujejo delovanje na organe in kako hitro le-ti, odpovejo pri določeni količini, ob določeno dolgem tretmaju! :C:  :o|o:
In tega testiranja je veliko več, kot pa si lahko mislimo, saj se o tem nihče ne hvali, ker se vsi zavedajo, da bi naleteli na neodobravanje javnosti, pa kjerkoli že to je na svetu!

Ja to je pa nekaj novega :sori: x?x !!! Hvala za ta podatek, čeprav je grozljiv. Kar tkole za šalo uničevat žwavce in res je tega velik več, kot se nam blago dozdeva.

Saj so slike grozne, vem. Dala sem jih gor, mogoče jih bom čez par dni zbrisala. Zaenkrat čutim, da morjo bit gor.

Michelle :palec:

Muri x:)x hvala za link
Objavljena slika

#55 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:32

in kaj si hotla s tem povedat x?x

Bah, ne vem, sam na misel mi je prišlo...
Hinavščina pač.
Človeški egoizem. Mi smo središče sveta. Zakaj so ljudje mislili, da se sonce vrti okoli zemlje? Zakaj se ne bi, saj smo mi tukaj, kaj se pa ne vrti okoli nas???
Serjemo ga naokoli, pa hoče kdo pomagat živalim, pa vik in krik. Saj, hudiča, kaj bi pa bilo, če bi priznali, da so nam živali enakovredne? Pa če bi prepovedali lov? Pa klavnice? Pa mučenje živali? :eek: :eek: To ni mogoče, živali so ja nam podložne, ustvarjene za to, da se okoristimo z njimi, še bogc je tko djav. :8):
Haha, si predstavljaš, da rečeš nekomu, da je njegovo življenje vredno toliko, kot življenje ene krave? x:Dx x:Dx Dobiš eno na gobec :blackeye:
Saj pravijo, resnica boli. :vragec:

Diaspora! xokx xokx xokx

Se nekaj super misli ! x8Dx x8Dx x8Dx

Sam ne prehitro obsojat nase vernike ... veliko se jih strinja s tabo ... kravca al clovek ... ni vazno, oba enako rada zivita ... :vio:

http://www.jesusveg....vegetarier.html

#56 Muri

Muri
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 55

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:51

spreminjati lahko začnemo pri sebi - vsak sam sebe. Saj to je pa tudi bistvo te teme, da ozavestimo. In da razmislimo. Pa da pri sebi kaj ukrenemo - in česa ne kupimo in poskrbimo za svoje zdravje in svoje telo in svojo psiho. Lahko se pa jeziš name  :sori: ker sem odprla temo  :inocent:
  :8):  x;)x  x:px

Venus! xokx xokx xokx
Kot ponavadi - genialno ! x:)x x:)x x:)x
Vsi smo tako hitri, kako bi radi spremenili cel svet .... ampak sami sebe ... ne, s tem bo pa prevec dela .. :C:

#57 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. oktober 2004, 20:35

Rachek - včasih komu stopi na žulj x;)x
Enkrat je meni tudi, ko je zatežil kako mu špeh, ki visi z žensk dviguje želodec...jaz pa nič dolžna ostala...itd..
Trudiju si nehote stopil na žulj -tudi
In niso vsi sladkorni bolniki debeli - tudi moja babica in stric recimo ne...je pa moj oče..pa nič sladorne še nima.
Očitno odpor do debelih ljudi..je mama imela odvečne kilograme? Se spomnim enkrat si nekega sovraštva proti njej gonil....

Sicer me pa nervirajo ljudje, ki krivdo za svoje zavoženo življenje valijo na starše...pa kaj ča vas niso ujčkali ves lajf...DALI SO VAM ŽIVLJENJE....

Aja...kaj je že to za ena tema??? x:Dx Testiranje na živalih.

Solzne očke dobila. Ampak nič ne pomaga...ker reklamni stroj še vedno deluje...ravno firme, ki najbolj mučijo živali, imajo najmočnejši propagandni ustroj...in folk prisega na alweys vložke, pa na ariel pralni prah...
Ja. Začeti je treba pri sebi.
Lepo, da je tale tema gor x:)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#58 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 29. oktober 2004, 20:45

a pol nej pa kr morto, al kako x?x

Točno tako! :palec: Bolezen je zato, ker morate/morajo nekateri biti odstranjeni iz tega sveta. Sploh pa debeli sladkorni bolniki, ki žrejo, žrejo, žrejo in izvajajo še kakšne druge oblike nasilja nad svojim organizmom.

Rachek! Saj menda nisi resno mislil tega kar si rekel?!? :eek: Ne strinjam se s testiranjem na živalih, vendar pa mislim, da nebi rekel tega kar si, če bi bila tebi ljuba oseba, sladkorni bolnik, ali pa da bi imela kako drugo bolezen! Sploh pa nevem od kje ti ideja, da so sladkorni bolniki vsi debeli?!? Kar pa se tiče testiranja, se vedno bolj izvaja testiranje in preizkušanje novih zdravil na ljudeh, tako v tujini, kot tudi pri nas. Res pa je, da v bolj rizičnih primerih in pri popolnoma novih substancah to največkrat ni dovoljeno.....Vem pa, da inštitut za preizkušanje novih zdravil v Ljubljani vabi prostovoljce na preizkušanje novitet in še dobro plačajo! Moraš pa podpisat baje nekaj, da jih ne boš tožil, če ti zraste še ena roka! x;)x
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#59 Gazelca

Gazelca
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 731

Objavljeno: 29. oktober 2004, 21:46

Rachek....kwa a ti misliš,da so sladkorni bolniki zato,ker preveč jejo al kaj????hallooooooooooooooooooo,kje pa maš znanje biologije.....fak,drugič bod raj tih!!!!!!!!!!!
Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.

#60 Gazelca

Gazelca
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 731

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:03

Seveda je odgovoril.Samo odgovor bi lahko oblikoval malo drugače!!!
Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.

#61 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:12

Kdo od tukaj bi si upal izvajati vivisekcijo?
Kdo je pripravljen ponuditi svoje telo za raziskave, seveda zdaj, ko je še živ?
Kdo od tu podpira vivisekcijo, pa čeprav se zaveda (ali pa tudi ne), da so alterantive?

Če bi mal bol pozorno prebrala, bi videla da sem napisal, da jaz sem že in sem še pripravljen dati del svojega telesa za to, da sem nekomu rešil življenje, ali pa vsaj omilil trplenje x!x

Se pravi, če se rodi bolan, prizadet otrok naj po tvoje umre, ker je sam kriv, da se je tak rodil xrolleyesx x?x :xx!:

No se pravi se strinjaš s tem, da da ni nič narobe, da tvoje otroke en fenta, zato da ostane živ (ljudje obračunamo med sabo in pustimo živali pri miru)

Saj si tako mislila, ne? Pustimo živali in naj pometemo pred svojim pragom.

Pa zanima me, če bi bil tvoj otrok bolan/prizadet, bi sigurno rekla, ne teh zdravil pa ne bom uporabljala, ker so živalskega izvora (čeprav bi mu rešilo življenje); naj crkne, sej si je sam kriv x?x

a ne, saj to si napisala xrolleyesx :xx!: :xx!:


#62 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:21

Pa še to...........

Sem napisal da sem PROTI testiranju na živalih v DOLOČENIH primerih

in kdor mi hoče očitati, da za v tistih primerih, za ketere nisem proti; naj še enkrat prebere, živali imam neznansko rad in jih smatram enakopravne (v volji do življenja, živeti, biti ljubljen..................................), zato sem tudi sam PROSTOVOLJNO prispeval k temu, da se poizkusi rešiti, ali vsaj omiliti bolečine/težave pri različnih boleznih, TAKO ZA ŽIVALI IN LJUDI x!x x!x

Tko, da men noben ne more očitati niti metati pod nos, da gledam samo nase in na ljudi; enako si za te zadeve prizadevam pri živalih x!x x!x x!x


#63 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:33

No sej ti si torej odgovorila na vprašanje, ki si ga citirala; svojga otroka bi pustila umret :xx!:

Na koncu pa kontradiktorno temu, ti ni lepo, če bi te pretepli, da bi splavila, ker je tvoj otrok bolan x?x , zakaj x?x , sej ko bi se rodil, bi ga itak pustila, da crkne (po tvoje), ker se ne vališ odgovornost za svoje zdravje na medicino in znanost

xrolleyesx :xx!:


#64 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:35

ali vsaj omiliti bolečine/težave pri različnih boleznih, TAKO ZA ŽIVALI IN LJUDI  x!x  x!x

Ampak zakaj sploh pride do večine teh bolezni? Verjetno se ti kar same prikradejo za vrat in skočijo nate, ane?

Ja tud, če se rodiš z 'njimi' po tvoje si si sam kriv oz. je kriv otrok, ker se je bolan rodil xrolleyesx xrolleyesx

#65 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:39

[color=green]Trudi, vivisekcija ne pomeni, da ti v narkozi odrežejo npr. ledvico, ki jo potem daruješ drugemu! To so poizkusi na živih živalih. Ma a si videl slike? Ali pa mogoče celo kak video o tem?

Prov dobr vem kaj to pomeni in kar koli sem jaz prispeval k temu nikoli nisem bil v narkozi, vse sem čutil in bil pri zavesti, ker le tako so lahko rezultati čim bolj realni in darovana zadeva NEPRIZADETA

Mi ni blo treba nč gledat, mam jajca da sem to doživu


mah .......................heh, xrolleyesx :xx!: :vragec:
no sej ko vas bo kej takega doletelo ali pa vaše ljubljene, pa bomo videl, kolk jajc in srca boste mel jim rečt FACK OFF UMRITE, ker so zdravila, ki bi vam pomagala živalskega izvora

#66 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:40

Hehe - kam pa je zašla tale tema x;)x

Tistemu, ki je začel s poiskusi na živalih bi trebalo en takšen poskus narediti...ampak potem bi se spomnil drugi...in bi zadeva prilaufala točno kjer je zdaj..

Ljudje pa imamo itak ogromno masla na glavi...

Ja..ja bolezni.
Jaz bi tudi bila višek lepote in ne vem kaj še vse...pa nisem...hudir..na koga se naj jezim?? Na očeta - pa je kar dobro zgledal...na mamo? Pa je tudi bila vedno nekaj posebnega...Na babico - da sem podedovala njen odštekan videz???Pa malo manj bi me tudi lahko bilo...in močnejšo voljo bi morala imeti.....pa vsa rodila.....pa marsikaj še..... :O:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#67 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:47

Če bom jaz zdaj zbolela za rakom, bom verjetno v veliki meri sama kriva za to.

Tukaj si rekla, da boš sama kriva; in po tej tvoji logiki, si je vsak sam kriv, tudi otrok in tudi novorojenček xrolleyesx :xx!: ......................
in od tu sledi le nadaljevanje, kot sem napisal


Pol k gre pa za vaše otroke, je pa čist neki druzga al kaj xrolleyesx x?x :xx!:

#68 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:50

A dej, če je moj otrok bolan, a naj ubijam za to, da bo ozdravel?

hm..obtožuješ pa tiste, kateri bi mu pomagali z zdravili živalskega izvora;
in ker ti temu nasprotuješ, bi torej pustila svojega otroka umret xrolleyesx :xx!:

#69 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:54

tudi otrok in tudi novorojenček xrolleyesx  :xx!:

Strah nas je priznati si vsak samemu sebi, da je to karma, da si sami izberemo svoje telo, duša pa je vedno ena in ista, spreminja se toliko, kolikor si sami pripravimo tla. Recimo, če sem se jaz rodila z levo nogo krajšo in imam zaradi tega težave pri hoji in bom en dan malenkost defektna, sem si pač to sam izbrala, to je moja usoda, zaradi tega se ne obsojam, ker sem to jaz, ker mora vse biti v ravnovesju.

Ko boš mela pa svoje otroke, boš mal drgač razmišljala, če pa ne, pol pa boga tvoja deca xrolleyesx

#70 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:57

No tole se pa strinjam x^x Zelo...kajti otrok je nekaj...več. Klinc pa pole teorija...ko otrok joče in vije k tebi ročice si ne želiš nič druga, kot malo pomoči. In za otroka bi nesebično dal vse..to pač ne veš, dokler otrok nimaš.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#71 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 22:58

Aha, ok ,super zate  :palec:
in za TVOJO odločitev!
Sej si se sam odločil za to, ane? No, živali se pa niso!
Zdaj pa živiš svoje življenje naprej, kaj? Ne valjaš se v tesni kletki, v lastnem dreku, kamor bi te potisnili drugi, ker jih en qrac briga zate.
Pa pismu, če sami znanstveniki pravijo, da ni nobene logike v tem, da lahko prenašaš rezultate z živali na človeka.

Je pa dokazano, da je človek bolj razvit od živali, na žalost v nekaterih stvareh ne odločajo same

Tko k otrok ne odloča sam, ampak starši namesto njega, kar nekaj časa v njegovem življenskem obdobju

#72 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 23:09

Če so ti živali tolk enakopravne, zakaj pa pol nisi poročena z kšnim slonom, al pa nimaš otrok s kšno kačo, sl pa se sestajaš na pijači in pogovorih s kšnimi glistami in komarji xrolleyesx

#73 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. oktober 2004, 23:18

Diaspora - sory - starši smo sebični.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#74 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 23:20

Hahah, saj sem že napisala, da sem govorila s paglavci :D :D pa tudi z drugimi živalmi kaj podebatiram, ti ne? :D[/color]

ja in to zakaj,zaradi njih, a so te prosili; ali zaradi sebe, pa si se potem dobro počutila......in to ni sebičnost, al kako, si se z njimi pogovarjala, zato, da si se ti dobro počutila ne oni

#75 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 29. oktober 2004, 23:22

Diaspora - sory - starši smo sebični.

Sej zato pa taki, ki niso nič sebični, je bolše, da nimajo otrok

in sledi spet to, da so TOLK sebični da gledajo samo nase, ker otoku ne bi bili zmožni oz. hoteli nuditi NAJVEČ, kar zmorejo




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0