Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Horarna u praksi...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
267 komentarjev na to temo

#51 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 7. januar 2005, 08:15

Stanka, odlično.. :palec:

Njega poznam, zato ga nisem hotela opisovati...je pa natanko tak, kot ga opisuješ... :palec:

ker je on sonce....je seveda vse odvisno od njega...ona samo čaka...in nekam mutna je... :o|o: ...in ranjena...tukaj jaz vidim pomen kirona...

hehe, 5 in 8 hiša.... x:Dx :palec: ...ful sem se narežala....jasno, da ga trenutno samo to zanima, že zato, ker preveč dela...

še eno vprašanje imam...katera hiša predstavlja lastno podjetje...recimo, če vprašaš....kako bo šlo, če ga ustanoviš....10 jemljem kot kariero, 6 kot delo, 2 kot keš....ampak to ni to...????

Astra
Per aspera ad astra

#52 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 7. januar 2005, 08:41

Če gledaš aspekte Sonca, kvadrat Jupiter-ta vlada 5. in 8. ... in smo tam xnckrivx
Jupiter-prevelika želja in Mars5. kvad.Uran 8.h-nemir...se ista pesem ponovi

A ni podjetje isto kot projekt- 10.h?

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#53 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 7. januar 2005, 09:49

Tek sam sada pročitala pitanje, kad napravim horoskop javit ću se.
Htjela sam vam samo sugerirati da taj Neptun nema nikakvo znaćenje, jer se Horarna astrologija bazira na Tradicionalnoj astrologiji, koja ne poznaje vanjske planete (Uran, Neptun, Pluton).
Osim toga Horarna za svako područje ima druge signifikatore i dodatne pokazatelje. Ovdje se radi o ljubavnom pitanju, pa koristimo signifikatore za ljubavna pitanja.

No, vidim da ste malo i odlutali od ove teme, jer tema je bila namijenjena prošlim događajima, na koje znamo odgovor, da utvrdimo da pravila stvarno djeluju u praksi i stvorimo vlastitu.

Pozdrav svima.

#54 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 7. januar 2005, 09:59

<{POST_SNAPBACK}>še eno vprašanje imam...katera hiša predstavlja lastno podjetje...recimo, če vprašaš....kako bo šlo, če ga ustanoviš....10 jemljem kot kariero, 6 kot delo, 2 kot keš....ampak to ni to...????

Astra


Ovisno o pitanju!
- ako se pitanje odnosi na poslovno partnerstvo, mušterije ili konkurente - gledaš vl. Descedenta,
- ako te zanima poslovanje, sama firma ili poslovni poduhvat, gledas vladara 10 kuće,
- ako te zanima novčana strana - gledaš vladara 11. kuće,
- ako te zanima novac od mušterije - vladara 8. osme kuće,

dakle kao što sam rekla sve ovisi o vrsti pitanja.

#55 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. januar 2005, 15:25

Antiscia,

prima tole :palec:

nekak logično.A pri horarni velja logika?
Se pravi transsaturnovcev horarna ne pozna, oz.jih pustimo pri miru. Kot,da jih ni.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#56 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 7. januar 2005, 16:55

Ćveka, transsaturnovcev ne upoštevamo kot vladarje hiš...tako popolnoma, kot je napisala antiscia...pa jih ne ignoriramo...

Aspekt z neptunom ali uranom nam gotovo da dodatna pojasnila...

Astra
Per aspera ad astra

#57 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. januar 2005, 17:42

Hvala Astra,


bo treba malo več vedeti o horarni.Sem prepričana,da sem na nulti točki.
Samo razmišljam.... raenkrat x:Dx


Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#58 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 10. januar 2005, 13:35

<{POST_SNAPBACK}>Aspekt z neptunom ali uranom nam gotovo da dodatna pojasnila...

:palec:

ali egzaktni aspekt z Algolom, Regulusom, Kironom, vozlom, 29.st....
ne morem kar spregledati, čeprav tradicija prednost xnckrivx

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#59 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 19. januar 2005, 09:40

Antiscia ti je že uspelo kaj preveriti? Se veselim tvojega komentarja. :vio:
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#60 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 19. januar 2005, 10:58

Mam še eno vprašanje...

Kako bo z najino zvezo?...vprašanje postavljeno v mb, 18.jan ob 22:58

Asc na 10.08 teh...

Ona, vladar asc venera na 11 stopinj kozoroga

On, vladar desc mars na 16 stopinj strelca..

Luna na 17.36 bika...

jaz sem rekla, da nič pametnega ne bo iz tega...ker luna dela aplikativne aspekte s saturnom in soncem...tega bo še ravno ujela...

venera pa bo delala tudi opoz s saturnom, ki ej vladar pete...bi lahko šlo za seksualno zvezo, ki pa ne bo preveč uspešna izkušnja???
...še posebej,ker bi zanjo to lahko bilo prvič???

on...mars, dela aspekte s plutonom in jupitrom...

Astra
Per aspera ad astra

#61 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 19. januar 2005, 13:02

njo kaže-Tehtnica, Jupiter, Venera in njega-Oven, Mars
edini povezujoči aplikativni aspekt Mars sekstil Jupiter,
ne vidim drugega, kot da zna biti nekaj časa skupna komunikacija,
pri tem bo Venera razmišljala o ljubezni, toda ostala na realnih tleh,
njega zna Jupiter navdušiti in Pluton...zaustaviti?

Ni pokazateljev za eno daljšo ljubezensko vezo.
Dajte še drugi kaj povedat.

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#62 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 26. januar 2005, 23:35

Ali me bo oče po dolgih letih poiskal (obiskal)? - 26.01.2005. ob 17:22, Lj

Vprašanje postavlja ženska, ki je vsa leta živela brez očeta, do zdaj jo je obiskal 3x. Pravi, da čuti, da se nekaj dogaja... Kolikor sem gledala, se to ne bo zgodilo.
Komentarje prosim! x:)x
Dum spiro, spero.

#63 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 26. januar 2005, 23:38

Nič jasno Oona...o čem se gre ? :inocent: :8):
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#64 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 27. januar 2005, 11:05

<{POST_SNAPBACK}>Ali me bo oče po dolgih letih poiskal (obiskal)? - 26.01.2005. ob 17:22, Lj

Vprašanje postavlja ženska, ki je vsa leta živela brez očeta, do zdaj jo je obiskal 3x. Pravi, da čuti, da se nekaj dogaja... Kolikor sem gledala, se to ne bo zgodilo.
Komentarje prosim!  x:)x


OONA,

da imaš pravo, neće se dogoditi.
vladar Asc - Sunce u Vodenjaku, vl. izgonu, ona je sva utučena i jadna (vjerojatno zbog toga)
Vl. 4. kuće, otac - Venera u Jarcu, on je zapravo ravnodusan prema njoj.

Nemam kod sebe Efemeride, ali i sada vidimo da aspekta između signifikatora nema, a po svemu sudeći, (naravno nakon što Merkur promijeni znak) prvi slijedeći aspekt će biti konjunkcija Merkura i Sunca.



Pozdrav svima. Antiscia.

#65 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 27. januar 2005, 12:20

za odgovor je še prezgodaj...asc je na manj kot 3 stopinje...torej vesolje odgovora še en pozna...

pa tudi Luna je na 29 stopinj...gre v prazno... :o|o:

Astra
Per aspera ad astra

#66 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 16. februar 2005, 08:46

Za tiste poznavalce imam nekaj vprašanj x:)x

Kdaj je odgovor zagotovo pozitiven?
Kaj če sta ascendent in hiša, ki je primerna glede na vprašanje, v dobrem aspektu, aspekti med vladarjema pa ne... tudi drugi niso v harmoniji?
Kako gledati za prijatelja in njegovo delo katero hiša predstavlja njega? Če on tega ne vpraša seveda, mene pa zanima?

Hvala

#67 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 16. februar 2005, 09:04

Ne morejo biti aspekti med hišami pozitivnio, med vladarji pa ne.

seveda gledaš aspekte med vladarji, dodaten pokazatelj je luna.

Če sprašuješ ti, je tvoj prijatelj 11 hiša, njegovo delo pa deseta od enajste, če te kariera zanima.in seveda je razlika, če je to res samo prijatelj, ali je partner ali ljubimec.To je bistveno.

Vprašaj še, če nisem dovolj pojasnila.

Astra
Per aspera ad astra

#68 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 16. februar 2005, 09:20

Astra, hvala za tako hiter odgovor :palec:

Mislila sem, aspekte med planeti vladarji hiš.
Potem je njegova kariera 8. hiša, če se šteje od 11. naprej, če sem prav razumela?

A potem se še gleda, če ima Luna aspekte s katero hišo in ostalimi planeti?

#69 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 16. februar 2005, 20:32

Mislila sem, aspekte med planeti vladarji hiš.
Potem je njegova kariera 8. hiša, če se šteje od 11. naprej, če sem prav razumela?

A potem se še gleda, če ima Luna aspekte s katero hišo in ostalimi planeti?[/quote]

To v zvezi s štetjem t.i. izpeljanih (derivatnih) si pravilno razumela.
Ne mi zamerit, ampak mislim, da se moraš horarni astrologiji posebej posvetiti in ne sklepati iz izvlečkov. Pri horarni moraš poznati veliko pravil, pomene posameznih hiš, posameznih planetov, njihovo vrednotenje... Ko pa jo enkrat spoznaš, je najprijetnejša od vseh vrst astrologije (vsaj zame).
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#70 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 16. februar 2005, 22:55

Se razume! Delamo na tem da se učimo vseh pravil x:Dx
Je pa res dosti vsega, tako da kar lepo počasi, tudi kakšen tečaj še bo. x:)x

To me je pa čisto za info zanimalo.

#71 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 16. februar 2005, 23:59

Pomene aspektov, hiš, planetov pa lahko rečem da kar solidno poznam. :8):
Znanja v astrologiji pač nikoli ni dovolj, zato uživam v raziskovanju vsega!

#72 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 17. februar 2005, 09:44

Yade, v horarni veljajo malo drugačna pravila...natanko moraš poznati, kaj spada v katero hišo in seveda izpeljave teh hiš...tako, kot je bilo v tem primeru...

Imam še jaz en primer, če se bo komu dalo...

Vprašanje se glasi..

Kako bo z nama
mb, 9.30 17.februar

Vprašanje je postavil moški, je poročen, ona samska...

Asc je na 8 stopinj bika, vladarica venera v vodnarju

No, potem pa sem vedno znova v dvomih, kaj gledati, če je eden poročen...

v tem primeru sem gledala 5 hišo,njo kot ljubico...hiša je v levu,vladar sonce...sedma hiša pa njegova žena, je v sco, vladar mars...

Aspekti za to zvezo so v bistvu krasni, venera in sonce sicer ne bosta v aspektu, ker bo sonce prej zamenjalo znamenje, vendar bo luna delala z obema trigon, torej podpirala to zvezo...

venera bo poleg aspekta z luno delala še trigon z Jupitrom in sekstil s plutonom...

mars, torej žena, pa dela same neg aspekte, opoz s saturnom in kvadrat z jupitrom...

Njega tudi zanima, če je ona iskrena, se mi zdi, da je bolj on mutič, ker je venera še vedno v konj z neptunom...

po drugi strani pa bo luna, kot sosignifikator, delala trigon z neptunom, bi bilo tole morda pomembno, da je on mal v iluzijah okol vsega...da stvari niso čisto takšne, kot jih on vidi...

Astra
Per aspera ad astra

#73 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 17. februar 2005, 13:07

Hm, horarna ravno ni moja specialnost, ampak se mi pri tem primeru vseeno zdi, da že vprašanje samo ni regularno. Preveč splošno je. Kolikor se spomnim, je zelo bistveno, KAKO je zastavljeno.

Kot vprašanje KAJ BO Z MOJO LJUBEZNIJO - horarni praktik nima s takim vprašanjem kaj početi.

:eek: :eek:

#74 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 17. februar 2005, 21:15

<{POST_SNAPBACK}>Yade, v horarni veljajo malo drugačna pravila...natanko moraš poznati, kaj spada v katero hišo in seveda izpeljave teh hiš...tako, kot je bilo v tem primeru...

Imam še jaz en primer, če se bo komu dalo...

Vprašanje se glasi..

Kako bo z nama
mb, 9.30 17.februar

Vprašanje je postavil moški, je poročen, ona samska...

Asc je na 8 stopinj bika, vladarica venera v vodnarju

No, potem pa sem vedno znova v dvomih, kaj gledati, če je eden poročen...

v tem primeru sem gledala 5 hišo,njo kot ljubico...hiša je v levu,vladar sonce...sedma hiša pa njegova žena, je v sco, vladar mars...

Aspekti za to zvezo so v bistvu krasni, venera in sonce sicer ne bosta v aspektu, ker bo sonce prej zamenjalo znamenje, vendar bo luna delala z obema trigon, torej podpirala to zvezo...

venera bo poleg aspekta z luno delala še trigon z Jupitrom in sekstil s plutonom...

mars, torej žena, pa dela same neg aspekte, opoz s saturnom in kvadrat z jupitrom...

Njega tudi zanima, če je ona iskrena, se mi zdi, da je bolj on mutič, ker je venera še vedno v konj z neptunom...

po drugi strani pa bo luna, kot sosignifikator, delala trigon z neptunom, bi bilo tole morda pomembno, da je on mal v iluzijah okol vsega...da stvari niso čisto takšne, kot jih on vidi...

Astra


Pri vprašanju partnerstva jaz vedno upoštevam vladarja 7.hiše kot osebo, ki jo ima spraševalec v mislih, ne glede ali je to žena, ljubica,sovražnik...
Pogoj za neko zvezo so aspekti (dovršitev dejanja) in medsebojne recepcije med signifikatorji. Tu tega ni.
Pazi pri Luni - prej bo (oz. je že) naredila trigon z Jupitrom kakor z Venero (frustracija).
Vprašanje res ni dovolj natančno, morda ga je tebi bolj obrazložil. Če ne, mu kar povej, da le resno in natačno postavljeno vprašanje dobi (zasluži) pravi odgovor.
Na splošno pa mislim, da bo odnos ostal na istem nivoju kot je sedaj.
Lahko noč!
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#75 oona

oona
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 969

Objavljeno: 18. februar 2005, 00:04

<{POST_SNAPBACK}>

Kako bo z nama
mb, 9.30 17.februar
...
Astra 

Če sprašuješ KAKO, potem je odgovor nenavadno. Pri horarnih ljubezenskih vprašanjih vedno gledam tudi Luno in Venero ter Mars in Sonce kot dodaten signifikator. Tukaj je Luna v Dvojčku, veliko govori, Venera v Vodnarju - starejša ženska, poročena. On nenavaden ambicioznež..grem stavit, da je manjše rasti. In ker sledi opozicija Lune s Plutonom, se bo zgodilo nekaj šokantnega..najprej, potem pa je celo možno, da se spoprijateljita v smislu prijateljstva. Aja..Luna v Dvojčku kaže na klepet z nekaj lažmi....

Vendar mi zadeva ni čisto jasna...
Dum spiro, spero.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0