Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Solarni povratek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
170 komentarjev na to temo

#51 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 10. februar 2005, 09:09

Lep dan Lunci in ostalim!

Nikakor ne mislim ostati pri prvem oglašanju. Nikakor ne gledam na karto s psihološkega vidika, samo z realističnega. Po duši, srcu in stažu sem pristaš tradicionalne astrologije. Moja prioriteta je horarna astrologija. Želel sem pogledati forum v zvezi s horarno, pa sem ugotovil, da tam sploh ni forum, ampak vprašanja in odgovori.
V zvezi z v karti nakazano ločitvijo naj še enkrat poudarim pomen pogovora s stranko.
Z izkušnjo ugotoviš kaj hitro, kako se bo odzvala.
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#52 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. februar 2005, 11:32

V zvezi z v karti nakazano ločitvijo naj še enkrat poudarim pomen pogovora s stranko.
Z izkušnjo ugotoviš kaj hitro, kako se bo odzvala.[/quote]


:palec: :palec: Se mi je zdelo, da si dober psiholog.

#53 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 15. februar 2005, 14:49

Do sada sam samo čitala, no dosta toga me zanima :palec: .
Kao što ste već vidjeli moje područje je horarna, a za nju kažu da je uvod u natalnu, molila bih prije svega Berna (jer on ipak ima najvise iskustva), a naravno i ostale da se malo pojasni princip tumačenja Solarnog povratka.

Bern, da li si probao sa Tradicionalnim pristupom? Misliš li da ima neke razlike, koristiš li u tumačenju i fiksne zvijezde?


Pozdrav svima. Antiscia.

#54 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 16. februar 2005, 09:52

Poštovana Antiscio!

Kad već pripremam predavanje koje ću održati o toj istoj temi U ZAGREBU (na hrvatskom, to se zna; x:)x jer kako bi bilo da Slovenac dodje u Zagreb "pa strokovne stvari razlaga v lepi in pravilni slovenščini, kajne"?) tad zbilja nema razloga da ti ne odgovorim u tvom jeziku, jer je posve očito da si odlučila komunicirati ovdje lijepo po vaški. Ali neću.

Dakle možeš se pojaviti u Udruzi u osam navečer pa čuti cijelu stvar onako kako treba. I to na dosta dobrom hrvatskom, za razliku od lunin.neta gdje bi zbilja bilo malko neobično da pišem na hrvatskom, jel'?

Z objavo tu na LNF pa še nekaj časa ne bo nič. Ker tukaj si pač ne morem špogati objaviti cele zadeve oziroma principa, kot ti temu rečeš.
Zakaj ne? Prvič zaradi tega, ker je tega enostavno malo preveč. Ali naj objavim po nadaljevanjih? Poleg tega si za zdaj še ne morem privoščiti obelodaniti vsega skupaj kar takole nekje, kot da je to kar nekaj malega, skoraj brez veze. Za razumevanje tega principa je treba kljub vsemu malo podlage.

Torej, vse ob svojem času in vse na svojem mestu.

Poleg tega ti od tega objavljanja na lunin.netu ne boš imela dosti, ker bo zapis spisan v slovenščini, ti pa imaš z njo po štirih mesecih gostovanja na LN še vedno nepremostljive težave, kot je videti.

Vsaj malo bi se pa le lahko potrudila. Nekatere iz Hrvaške so se na primer že, na primer dekle iz Rijeke pa Stardragon pa Borivoj, ki skrbi za haiku, pa še kdo. In tudi mi, Slovenci, se moramo prilagoditi, če sodelujemo na srbski, hrvaških, angleških in drugih forumih,
jel'?

Da ne rečem, da me kot picajzlasto Devico sintaksa tipa
"(molila bih ...) DA SE POJASNI" malo zbode. Še posebej, ker hrvaščino razumem tako dobro, da mi tudi podtoni ne delajo težav. Pa imej z Devico posla... :vragec:

Pozdrav tudi tebi.


x;)x

#55 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 16. februar 2005, 10:19

Se strinjam z Bernom! :palec:

Veliko Hrvaških sosedov se pojavlja tukaj in vsak do zdaj se je trudil, da je govoril Slovensko! Ker kolikor spremljam hrvaške forume, se tudi mi pogovarjamo v Hrvaškem jeziku, ker je to neki del etike... kakorkoli...

tukaj pa je verjetno preveč ponosa zraven x?x

#56 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 16. februar 2005, 15:59

Bern,


prima. Ko sem na nekem srbskem forumu pisala spakedrano srbohrvaščino(nekaj podobnega) sem dobila odgovor,da pišem'u njihovem jeziku ,saj me nihče ne razume'.
Pa bi me lahko ker nisem pisala slovensko.

Drugače pa vsa čast tistim,ki se tudijo ,da se vsaj malo približajo našemu jeziku.Si jih že omenil Bern tako,da ne bom dodajala ali odvzemala.

Lep pozdrav :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#57 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 16. februar 2005, 16:13

programiral sem natanchni solar return pred nekaj

lakho returnate tudi chariklo, lilith ali karkol

naloga za pridne skyglobe.exe vorabnike

! achtung ! astronomija !!!

kdaj je naslednji moon in cetus return?


12 feb 2005 = moon in cetus

torej luna je spet šla mal dol v cetus ozvezdje

vse informacije na http://neodruid.tk

minuto brez miša haha pa bo

a imamo miša smeško ? no pol pa ~~~ 8:>

#58 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 18. februar 2005, 12:45

Bern prosila bi te za eno pomoč. Gledam solar nekoga, ki pričakuje službo oz. napredovanje v tej službi. Jupiter je sicer v 6 hiši na 12 stopinji 120 na neptuna v 10 hiši. Prav tako sta mars in venera v konjukciji v šesti hiši, sicer že v škorpionu.
Moti me samo saturn, ki je na 27 stopinji raka točno na IC, kar pomeni 180 na MC? A to mogoče pomeni več trdega dela v službi a mogoče sploh onemogoča, da to delo dobi? Sonce je v sedmi hiši 90 na urana v 11.
Kaj ti misliš tko na uč? A se bo zasidral, a ne? Verjetno bi rabil cele podatke, pa te nočem nadlegovat. V natalni karti je tranzit saturna v sekstilu z MC. Tranzitni neptun pa je v natalni šesti hiši. A ta kej muti?

#59 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 18. februar 2005, 14:28

<{POST_SNAPBACK}>Poštovana Antiscio!

Kad već pripremam predavanje koje ću održati o toj istoj temi U ZAGREBU (na hrvatskom, to se zna;  x:)x  jer kako bi bilo da Slovenac dodje u Zagreb "pa strokovne stvari razlaga v lepi in pravilni slovenščini, kajne"?) tad zbilja nema razloga da ti ne odgovorim u tvom jeziku, jer je posve očito da si odlučila komunicirati ovdje lijepo po vaški. Ali neću.

Dakle možeš se pojaviti u Udruzi u osam navečer pa čuti cijelu stvar onako kako treba. I to na dosta dobrom hrvatskom, za razliku od lunin.neta gdje bi zbilja bilo malko neobično da pišem na hrvatskom, jel'?

Z objavo tu na LNF pa še nekaj časa ne bo nič. Ker tukaj si pač ne morem špogati objaviti cele zadeve oziroma principa, kot ti temu rečeš.
Zakaj ne? Prvič zaradi tega, ker je tega enostavno malo preveč. Ali naj objavim po nadaljevanjih? Poleg tega si za zdaj še ne morem privoščiti obelodaniti vsega skupaj kar takole nekje, kot da je to kar nekaj malega, skoraj brez veze. Za razumevanje tega principa je treba kljub vsemu malo podlage.

Torej, vse ob svojem času in vse na svojem mestu.

Poleg tega ti od tega objavljanja na lunin.netu ne boš imela dosti, ker bo zapis spisan v slovenščini, ti pa imaš z njo po štirih mesecih gostovanja na LN še vedno nepremostljive težave, kot je videti.

Vsaj malo bi se pa le lahko potrudila. Nekatere iz Hrvaške so se na primer že, na primer dekle iz Rijeke pa Stardragon pa Borivoj, ki skrbi za haiku, pa še kdo. In tudi mi, Slovenci, se moramo prilagoditi, če sodelujemo na srbski, hrvaških, angleških in drugih forumih,
jel'?

Da ne rečem, da me kot picajzlasto Devico sintaksa tipa
"(molila bih ...) DA SE POJASNI" malo zbode. Še posebej, ker hrvaščino razumem tako dobro, da mi tudi podtoni ne delajo težav. Pa imej z Devico posla...  :vragec:

Pozdrav tudi tebi.


x;)x


Ok. Vidim da ste se svi usuglasili sa Bernom, glede jezika. No to ce ići malo teže, Slovenski razumijem, ali se ne usudim pisati na njemu. Ako me netko ne razumije svakako ću probati pojasniti na slovenskom. To što ste doživjeli neugodnosti na Srpskom forumu, po meni je to samo odraz ne prihvačanja drugih kultura i jezika. Potrudila sam se naučiti razumjeti Slovenski jezik, tako da mi ne bi smetalo niti predavanje na njemu, a ne smeta mi niti kada bi se na Hrvatskom forumu pojavili sa slovenštinom.
Bern, drago mi je da dolazis u Hrvatsku i da čes odrzati predavanje, ali na žalost termin mi neodgovara, možda neki drugi put. Jako mi je žao što ću propustiti ovo predavanje jer mislim da će biti nadasve poučno i zanimljivo i zbog tvog dugogodišnjeg iskustva, a i zbog način na koji ćeš sve predočiti.
Što se tiće onog pojašnjenja, nisam mislila da ideš u detalje, vec samo da li koristiš tradicionalnu i fiksne zvijezde!
Žao mi je što se nismo razumijeli....

Pozdrav. Antiscia.

#60 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 18. februar 2005, 14:34

<{POST_SNAPBACK}>Lep dan Lunci in ostalim!

Nikakor ne mislim ostati pri prvem oglašanju. Nikakor ne gledam na karto s psihološkega vidika, samo z realističnega. Po duši, srcu in stažu sem pristaš tradicionalne astrologije. Moja prioriteta je horarna astrologija. Želel sem pogledati forum v zvezi s horarno, pa sem ugotovil, da tam sploh ni forum, ampak vprašanja in odgovori.
.



Astrotalisman,
(koje dugacko ime :palec: )

Što se horarne tiče, otvorila sam temu horarna u praksi, no kao takva nije zaživjela, upravo mi se je događalo to da sam odgovarala na pitanja.
Ako imaš kakvih iskustava, javi se, pa da vidimo kako djeluju u praksi.
Rado bih nastavila s tom temom.

Pozdrav. Antiscia.

#61 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 18. februar 2005, 15:01

<{POST_SNAPBACK}>Bern prosila bi te za eno pomoč. Gledam solar nekoga, ki pričakuje službo oz. napredovanje v tej službi. Jupiter je sicer v 6 hiši na 12 stopinji 120 na neptuna v 10 hiši. Prav tako sta mars in venera v konjukciji v šesti hiši, sicer že v škorpionu.
Moti me samo saturn, ki je na 27 stopinji raka točno na IC, kar pomeni 180 na MC? A to mogoče pomeni več trdega dela v službi a mogoče sploh onemogoča, da to delo dobi? Sonce je v sedmi hiši 90 na urana v 11.
Kaj ti misliš tko na uč? A se bo zasidral, a ne? Verjetno bi rabil cele podatke, pa te nočem nadlegovat. V natalni karti je tranzit saturna v sekstilu z MC. Tranzitni neptun pa je v natalni šesti hiši. A ta kej muti?

Lunca punca, daj ti raje xracx tele podatke na OS, da ne bova kršila Zakona o varovanju osebnih podatkov, pa bova že nekaj spesnila iz tega. Tkole čez vikend enkrat. Okej?

x:)x

#62 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 18. februar 2005, 15:03

<{POST_SNAPBACK}>Astrotalisman,
(koje dugacko ime :palec: )

Što se horarne tiče, otvorila sam temu horarna u praksi, no kao takva nije zaživjela, upravo mi se je događalo to da sam odgovarala na pitanja.
Ako imaš kakvih iskustava, javi se, pa da vidimo kako djeluju u praksi.
Rado bih nastavila s tom temom.

Pozdrav. Antiscia.

Me veseli :palec: tvoje gledanje na forum z zvezi s horarno astrologijo. Sicer je dobro, da nekateri dobijo odgovor, da vidijo, da horarna resnično dobro deluje. Po drugi strani pa je treba marsikomu pojasniti, v čem je srž in iz kakšnega načina razmišljanja je ta vrsta astrologije tudi nastala. Jaz se ti bom pridružil morda že danes ali pa jutri v okviru tvoje teme. (če se ukvarjaš z astrologijo in talismani si astrotalisman) x:)x
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#63 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 18. februar 2005, 23:08

resno sem pričela razmišljati če je tole tema o solarnem povratku ali o horarni astrologiji??? :8):
Ne mešajte jabolk s hruškami sicer se bomo izgubili.
Antiša in Astrolalisman..tema o horarni je drugje.Bosta,verjetno,prav prišla tam .


http://www.lunin.net...rna astrologija
Lunin Forum -> Horarna astrologija



Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#64 astrotalisman

astrotalisman
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 19. februar 2005, 18:09

<{POST_SNAPBACK}>resno sem pričela razmišljati če je tole tema o solarnem povratku ali o horarni astrologiji??? :8):
Ne mešajte  jabolk s hruškami sicer se bomo izgubili.
Antiša in Astrolalisman..tema o horarni je drugje.Bosta,verjetno,prav prišla tam .
http://www.lunin.net...rna astrologija
Lunin Forum -> Horarna astrologija
Lep pozdrav


Se strinjam, zato sem v odgovoru Antisciji napisal, da se ji bom pridružil v okviru njene teme (horarna v praksi). Tudi jaz nisem navdušen nad kompotom. xsrcx
Reges subjacent legibus stellarum - kralji so podrejeni vladavini zvezd!

#65 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 19. februar 2005, 20:03

<{POST_SNAPBACK}>Se strinjam, zato sem v odgovoru Antisciji napisal, da se ji bom pridružil v okviru njene teme (horarna v praksi). Tudi jaz nisem navdušen nad kompotom. xsrcx


:palec:

Saj veš,da potem ,ko iščemo preko iskalnika, ne najdemo tistega za kar vemo,da je bilo nekoč ,nekje zapisano.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#66 Antiscia

Antiscia
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 21. februar 2005, 10:15

<{POST_SNAPBACK}>resno sem pričela razmišljati če je tole tema o solarnem povratku ali o horarni astrologiji??? :8):
Ne mešajte  jabolk s hruškami sicer se bomo izgubili.
Antiša in Astrolalisman..tema o horarni je drugje.Bosta,verjetno,prav prišla tam .
http://www.lunin.net...rna astrologija
Lunin Forum -> Horarna astrologija
Lep pozdrav


Sorry Č.v.e.k.a. xnckrivx

samo smo se upoznavali :palec:


Inace se u potpunosti slazem sa tobom xcheersx

Antiscia.

#67 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 21. februar 2005, 10:45

ko sonce astronomski izracunamo prdobimo 270 stopinj, torej solr se zarotira za nekaj kot 9 hi$. pobavadi je izrachun na drugo decimalo. seeda ne rabimo dolar za napovedanje ko nsamet imamo primarne direkcije. ko j sola precesiono narihtsn, lahko ga direktiramo da bi imali napovedi na minuto natanchno, nisem experimentiral. solar je mogoch tui za rojene z Soncem v Ophiucus (vidi astromatrix podforum, 13to sonce); za ophiuciane kakor je usa (ascendent usa je zmijonosec) in kelly ksndat usa ne obstsjajo astrolo$ki programi p to kar astronomsky zrachunam. ofiukiani so ponavadi veseli ljudje (kache tudi majo radi) reptilijani (daid icke), drugach so astrolo$jki v znaku strelca. to je vse kajlahko prispevamo boljrm izrachunu. v italiji ni astrologov, tudi pio de la miandola ni to bil, on ciro je pa znani pajac, pa je kar pristojen v komunikciji, napule mille culuru: primorci: el xen teron:)

#68 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. februar 2005, 17:37

Ma, čakaj, Ananta, kaj ima zdaj to veze?

Ali si zgrešil temo ali si jo preprosto "zgrešil"?

:eek: :eek:

A nimaš dosti svojih lastnih tem?

:vragec:

#69 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 21. februar 2005, 21:40

Širši spekter, boljše je. x:Dx xwizardx :onfire:

#70 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 22. februar 2005, 08:21

To je čisto načeloma seveda res, vendar pa "širjenje spektra" na nek način pomeni, da temo osvetliš še z enega konca, da s tem pridobiš/ustvariš širšo možnost izbire med podatki. Pri tem Anantovem postu pa tudi slučajno ni šlo za to. Zapis, ki se ne nanaša na nič. Kar je in nič drugega. Tudi ni replika na karkoli.

Če iščeš podatke o menjalniških tečajih, je širjenje spektra na primer tabela kotacije delnic, informacija o poboju tjulnjev pa prav gotov ne. Po mojem.

:xx!:

#71 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 24. februar 2005, 18:50

gre se za O5ebno moč: torj najboljši aspekti<: jupiter spica venera (jesen) ne bojo delovali če nimate O5ebno moč

#72 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 7. marec 2005, 21:23

Kako bi v karti solarnega povratka interpretirali neaspektirano venero v 1 hiši? (v vodnarju)


v prvi hiši so poleg venere še kiron, merkur, neptun, lunin vozel, sonce in uran, ampak niso v nikakršni konj. z venero!

*prva hiša sol. povratka drugače pade v 10 natalne karte.

#73 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 8. marec 2005, 14:41

Spet ena sama točka in iz nje naj izpade - rešitev nekega problema ali pa umetnost, recimo. :eek:

A je ASC v Kozorogu ali v Vodnarju?
Čemu v tem (solarnem) horoskopu vlada ta Venera?
Kje sta natalno Sonce in ASC v tem solarju?
Kje je največji poudarek?
Ali gre za hiše po Kochu ali po Placidusu?
... pa še ene par vprašanjc bi se našlo.

Ker ostali v prvi hiši pomenijo zelo velik kos energije, je vprašanje, kako daleč so postavljeni od Venere, da "nisov aspektu". Če ti računalniški program aspekta npr. 8° ne izpiše, ni nujno, da ni konjunkcija, kajti tako velika porcija energije na kakršnem koli mestu v horoskopu ima ("zasluži") večji orbis. Logično.


* * *

Sicer pa bi na vprašanje takšno, kakršno je postavljeno, lahko rekli kar "Letos pa se ne boste imeli nič radi, in to brez pravega razloga." Ali pa "Sami sebi se boste zdeli nekako odtujeni."

x:)x

#74 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 8. marec 2005, 21:03

hmm tole je blo res preveč posplošen ja, in zdele sem še enkrat šla gledat karto- venera je aspektirana, nisem dobr pogledala, ker je tolk planetov na kupu, lunin vozel je bil neaspektiran, no v bistvu je aspektiran, samo nisem dala ukaza -aspects lines to all.... površna sem bla preveč w:Iw


me pa useen zanima kaj pomeni takšna gruča planetov v prvi hiši?
tvorijo same "dobre" aspekte

sonce konj. uran in še obadva sekstil z jupitrom
neptun, venera, kiron luna, merkur vsi v konjukciji
mars ravno na začetku pete hiše v raku tvori z uranom, luninim vozlom in venero trikotnike,...

edina dva kvadrata sta sonce(1h) kvadrat MC in MC kvadrat saturn(7h)... no ja saturn v sedmi.. to ni glih dobr ne? samo saturn drugače tvori trikotnik s plutonom, ki je v 11h in sekstil z marsom(5h)

no ja pa še tale pluton opozicija mars :inocent:

1 hiša drugače pade v 10 solarne.
natalni asc je v biku in meji na tretjo hišo solarne

sm napisala dost informacij samo za tako kratko obrazložitev, predvsem tisto glede prve hiše? :8):

#75 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. marec 2005, 13:18

xrolleyesx Gledam svojo solarno karto. Bern ali kdor koli naj kakšno reče na tale solar.

ASC je na 25 ovna, natalni solar na 26 vodnarja. Planeti venera in sonce na 11 stopinji ovna, merkur na 6 stopinji ovna in severna zanka na 22 ovna. Vse tole je kar nabita 12 hiša, ki je precej velika, v njej pa je tudi uran na 8 stopnji rib.
Saturn je v 4 hiši na 20 raka, jupiter v šesti hiši na 14 vage
v 11 hiši mars na 8 stopinji in neptun na 16 stopinji
v 9 hiši plutona na 24 strelca in luna na 0 kozoroga.

Zanima me, a bom spet pospravljala svojo podstrešno?? Upam, da vsaj ne bo tako hudo, gleda na konjukcijo venere in sonca?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0