Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Novoletna okrasitev in dekoracija doma


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
140 komentarjev na to temo

#101 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 17. december 2004, 13:38

Ojoj,potem si zavrgla najboljše! :o|o: To je pa narobe, ker so nekateri recepti tako nejasni! xrolleyesx
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#102 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 17. december 2004, 22:06

kakšno lepo presenečenje zdele xsrcx ... sestra me kliče, če bi mogoče imela smrekco in jaz nekaj cmokam, da nimam placa niti, da nimam filinga pravega, da... :o|o: ... potem pa le rečem, hvala, kolk lepo, da si pomislila na naju... gledam po stanovanju, kam bi sploh lahko postavila... začnem rihtat in pucat in metat stran (R merkur :palec: ) in se izkaže, da imam idealen plac za eno smrečico... ravno, ko sem zvlekla ven še lučkice, ki sem jih imela nekje spravljene, pozvoni pri vratih in sestra in nečakinja s smrečico in okraski (takimi cortkanimi malimi, doma narejenimi, rdečimi xcivx :2src: ) xloveyx :party: xsingx ...iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, zdaj pa imava smrečico, tako luškano, z lučkicami in okraski ... čist se mi je zasukalo razpoloženje - prejle prišla vsa crknjena iz službe, cel teden do večera v Lj, špon total, zdalje pa sem ful dobre xmusicx
:party: xsingx xloveyx

#103 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 18. december 2004, 09:10

Mateja še slikico smrekice prilepi sem! :palec: x:)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#104 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. december 2004, 10:06

joj, conti, saj bi... pa jo lahko edino narišem xDDx

#105 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 18. december 2004, 22:50

Danes smo naredili končno jelko, pred tem pa zaprli našo mačko v spalnico :o|o: :vragec: .
Letos smo se dotaknilI podna:imamo najgršo jelko v Evropi (vsaj tako slišimo vsako leto od naših prijateljev :vragec: :o|o: ), nema veze, nam je všeč x;)x :2src:

A vi kupujete okraske vsako leto? :eek:
SpRašujem zato, ker sem zasledila debato v tej temi o različnih modnih barvnih kombinacijah bunk in drugega jelko-lišpa. :eek: :inocent:

Jaz pa imam lučke iz leta 1955 x^x . So jih nonoti kupili v Trstu in so čudovite in delajo brezhibno :palec: . V bistvu gre za živopisane hišice, lampijončke, mline na veter in vrtne ute z diodo, nanizane na žico :2src: . Res dbest. Osebe, ki so mi res blizu, si lahko izberejo svojo lučko. Do sedaj sem tako'oddala' že 4 lučke. Moja je pa roza hiška z zeleno streho x^x :vio:

Imam pa še nekaj okraskov, ki so bili od očija in strica, celo v stanjol papir zavita čokoladna Plutka in Jako racmana, ki imata okoli 50 let :eek:

Potem je tu še serija raznih bunk iz mojega otroštva, časov s starši in nonoti, pa kakšna suhoparna novodobna, kak doma narejen okrasek :o|o: .

Glavna stvar naše jelke pa so na cvirn obešene sladkarije x:px :palec:
Obvezno: čokoladne banance, mini mandorlati, pomarančni želeji obliti s čokolado in letos sem kupila neke madžarske cukerbonbon x:Dx

Jelka je z estetskega vidika res malo nagravžna :o|o: , zato pa pristna, radi jo imamo in jo naskrivaj lepo obiramo :inocent:

Aja. Jelka je umetna. Srce bi mi počilo, da bi zaradi nekih okraševalnih štosov moralo umreti drevo :O: :C: :O:

#106 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 18. december 2004, 23:03

<{POST_SNAPBACK}>V bistvu gre za živopisane hišice, lampijončke, mline na veter in vrtne ute z diodo, nanizane na žico :2src: . Res dbest. Osebe, ki so mi res blizu, si lahko izberejo svojo lučko. Do sedaj sem tako'oddala' že 4 lučke. Moja je pa roza hiška z zeleno streho x^x  :vio:

joj, Ruby, kere lepe spomine si ven zbezala... prav ene take lučke smo imeli doma... ene hišice in kajvem, ... stare kot zemlja, ki jih je mama obesila na smrekico... prav spomnim se ene hišice, ki je bila 'moja', taka mlečna svetloba, robovi roza, pa zelena streha :2src: xsrcx x:Ix

mamina jelka ima še tiste 'taprave' bunke (ki so ful krhke, ste že poskusili :inocent: ) in mi je tko čarobno lepa...

itak, da imamo umetno... čeprav... brat pa je menda letos (ko se je preselil v novi domek) kupil tapravo... ampak tako, v lončku in jo bo potem posadil na vrt x^x

#107 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 18. december 2004, 23:42

Mateja :palec: :palec:

Očitno sva si izbrali isto hišico, ja, mlečna svetloba, ma da dol padeš, svet je majhen in imamo še veliko skupnega, kar je treba negovati in razvijati x:)x


Tastare bunke pa resnično krhke, pa občutljive :sori

Pri maminih starših :2src: :2src: :2src: , pa je imel nono navado prinesti brin- v vazi. Po treh kraljih(vsaj mislim x:Ix ), pa ga je komu podaril za v vrt.
Pa smo ga okrasili. Brin-primorska jelka x^x

#108 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 21. december 2004, 11:39

Mi tudi ne kupujemo bunk vsako leto...letos smo morali zlate, ker jih nismo meli od prej x;)x In tako ja nastala zlato-rdeca kombinacija jelke - krhke bunke, zvoncki, lucke in tisti..."traki"-ne vem kako se rece x:Ix
Veliko je tudi sveck - prav tako zlatih in rdecih, sam v mejah normale...dajejo poseben car. Pa se kak okrasek se najde-teh imamo cisto prevec...
Zunaj sva se s fotrom mucila in dala lucke po strehi x:Dx
To je pa to.
Zelo bozicno vse skupajx;)x
Zdaj se moram sam se odlocit, kaksno sladkarijo bom spekla za Bozic ( ker to je pac tradicija x;)x ).
Z darili sem pa tudi koncala, sam za enega miska moram se neki kupit x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#109 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 21. december 2004, 16:04

:P kot bi mignil 1 dan, prideta dva bratca in en deda, in smrekca utripa, tam v verandi... :P prav nice... ;) nič več izgubljenega tavanja sred noči skozi vhod pa to.. ;) sem pa okrasil mojo kitaro z rdečimi strunami... ;)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#110 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 22. december 2004, 06:44

hi hi hi rdeče strune!!! xokkx pri nas mamo tako luštno smrekco, ki je v zlato okrašena in ima pisane lučke. obožujem pisane lučke...
spet se mi je na bolš poslabšal

#111 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 22. december 2004, 09:34

hi hi hi rdeče strune! --> ene bodo iza praznike kaj drugega oblekle v rdeče, ane Aiwa! x;)x
Ampak, El Niño, glavno da bodo strune na kitari tudi igrale! :palec:

Tema mi je prišla prav, da nisem čakal na četrtek za postavitev zelene smrečice! x^x
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#112 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 22. december 2004, 11:53

Pa še naša smrekica! x:)x Že tretje leto jo okrašuje Chris! Pridem iz službe in smrekica je okrašena! :palec: x^x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#113 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 23. december 2004, 11:20

ČOKOLADNI POLJUB Z MANDELJNI

16 dkg margarine
20 dkg sladkorja
3 beljaki
10 dkg mletih orehov
12 dkg čokolade v prahu (lahko se pa z milko zamenja! x:px )
1 vanili sladkor
1/2 pecilnega
1 velika žlica ruma
50 dkg moke

Testo pusti počivati 1 uro na hladnem. Napravi klobaso in jo nareži na 1 cm in oblikuj krogce in daj notri 1/2 mandelja.

Peci dokler ni pečeno. x:Dx Mislim da kakih 15 min. na 190°.. sicer pa bomo notr kukali..

Nisem jih še pekla, sem jih pa probala in so taki full fajni zraven toplega mleka.. x:Ix
Mushi

#114 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 23. december 2004, 12:06

Mushi,dober recept! :palec: Samo tisto margarino bom zamenjala z maslom(dam vedno maslo v vsa peciva) margarina me nekaj čudno peče na jeziku! ;)
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#115 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. december 2004, 15:44

ja x;)x

#116 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 23. december 2004, 16:33

Ko sem bil majhen, smo imeli na smrečici obešen tudi kak bombon, piškotek... x:o)x
Danes pa ... x8Dx

Saj res, kako posuti novoletno jelko z zdravo soljo, da ne pade vsa po tleh? In bi jo potem lizali dol s smrečice... x:Dx


Vsem Vesel božič. Piko (da ne bi kdo bral Božič Pika)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#117 majica

majica
  • D član
  • Št. objav: 4 304

Objavljeno: 25. december 2004, 08:49

Ker mam temo rada...juhej.... še sama prpopam eno sem...

Mam enako mnenje kot Ruby x:Xx ... nikakor naravnega dreveščka... kljub temu, da jih "kao"" gojijo ravno za to priložnost, vseeno drevo umre... :xx!:
majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!


Objavljena slika

#118 lana1

lana1
  • D član
  • Št. objav: 815

Objavljeno: 25. december 2004, 22:01

Jaz imam tudi že nekaj let umetno smrečico. Pa še to čisto mini. Je pa hitro okrašena. xDDx
Iz takšne smo snovi, kot sanje...

#119 Ajda-

Ajda-
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 958

Objavljeno: 26. december 2004, 23:41

Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem si nabrala receptov, nimam pa toliko izkušenj, da bi napisala svoje...

Me pa zanima naslednje, je treba vino kuhati toliko, da zavre ali ne sme sploh zavreti? Ker vsak pove drugače... contesin recept je da ne sme zavreti? Se mi zdi kar verjetno. Pa brez dodajanja vode?

:smesko: HVALA!

ps. ima katera recept za munchmallow (se tako napiše?)

pa še to: jaz sem okraske za na smrekico naredila iz fimo mase -zvezdice in podobno, zgleda ful lepo.
Za darila pa sem naredila tudi čisto posebne unikatne svečke.

Kaj pa novoletna voščila? (mislim ideje...) obstaja kakšna tema?
Live and let live! Life is beautiful!!!!

#120 T!Ti

T!Ti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 28. december 2004, 21:41

Za Ajdo:
poglej v temo bozicni in novoletni verzi!

T!Ti

#121 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 8. december 2005, 11:18

x:o)x evo leto je naokoli in spet bo treba malo okrastit smrekice in narediti kakšne dodatke ta popestritev božičnega in novoletnega časa x:px x;)x

Jaz imam do sedaj samo eno idejo...v pomarače bom potisnila nekaj nageljnovih žbic, in pomaranče okrasila še z okrasnimi trakovi, dala jih bom v pleteno košarico katero bom obložila z vejicami smreke, storži ipd. x:o)x

Imate še vi kakšne ideje x:px :vio:

Sončk :flower:
Objavljena slika

#122 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. december 2005, 14:26

Ooooooo contesa :vio: x:)x kako smo?
---------

Mateja še slikico smrekice prilepi sem! :palec: x:)x



Uaaaaaaaaaaaaa.. pa Mushi je prsla :vio: :2src: :palec: :palec:
Kako si ? Zdrava?
-----------

ČOKOLADNI POLJUB Z MANDELJNI



#123 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 8. december 2005, 14:47

:eek: Free je vse v redu s teboj...da ti ni kej hrana naškodila x:Dx x:Dx :vragec:

najverjetneje pa svež alpsko eskimski luft frižiderski x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#124 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 8. december 2005, 15:44

x:Dx x:Dx x:Dx ejga free ka te trga :vio:
drgač majo pa v merkurjo za tistga k ma kartico njihovo za tri jurje ful dobro knjigo na temo božiča......recepti pa ideje razne.....kr kul :palec:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#125 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. december 2005, 16:13

kwa zdej?? :eek:
matr, vam babncam pa tut nkol ni prav :o|o:
ce mam spermo u glavi pa pisem, vam ni prou; ce koga oz. kero vidm k spet tuki pise, pa sm jo pogresu, pa povem tko iz srca, vam pa spet ni prou :sori: :C: no, ja, kdob zenske razumu spljoh x:Dx zgleda da je vsem res nemogoce ustrezt; zatorej se nagibam, raj k temu, da sam seb ustrezem! x;)x x^x xcivx

tist ta drugo bi mogoce slo! x:px vsekakor je prislo iz gorenjske strani x;)x
----------

:eek: Free je vse v redu s teboj...da ti ni kej hrana naškodila x:Dx x:Dx :vragec:

najverjetneje pa svež alpsko eskimski luft frižiderski x;)x



ja, verjamem. sam kle mislm da skor ni osebe na forumu k ne bi bla sama dost kreativna! :inocent:
------------

x:Dx x:Dx x:Dx ejga free ka te trga :vio:
drgač majo pa v merkurjo za tistga k ma kartico njihovo za tri jurje ful dobro knjigo na temo božiča......recepti pa ideje razne.....kr kul :palec:






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0