Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Magične rastline


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
139 komentarjev na to temo

#1 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 21. maj 2002, 01:00

No, pa bojo nekateri izvedeli kaj novega.
napišimo kaj o magični uporabi rastlin, ter o njih kot živih bitjih.
Opišite izkušnje, kako so vam pomagale, za kaj jih uporabljate,...
Vsak naj po potrebi doda delček svojega znanja v neskončen mozaik kozmosa.

Spomnite se na Bezeg...


L.p.
Beli Mag

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. maj 2002, 01:00

Najraje imam oljko - zato bom začela kar z njo.
Vedno jo imam doma - v takšni ali drugačni "obliki" oz. agregatnem in ostalem stanju.

Biblija in Koran večkrat omenjata oljko - pravijo celo, da je prav oljka bila prva beležena oz. omenjana rastlina sploh.
Golob je na Noetovo barko priletel ravno z oljčno vejico v kljunu.
Oljka ponavadi simbolizira mir, ponekod pa tudi plodnost, povsod pa trdoživost.
Verjamejo, da odganja negativne duhove, prav tako pa izročilo pravi, da naj bi izganjala strupe iz telesa.
Sama sem jo predvsem uporabljala za zaščito, večkrat pa sem jo komu prinesla kot darilo, v tem primeru naj bi simbolizirala mir in blagostanje v hiši.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. maj 2002, 01:00

povejte mi kja o kaktusih?
če jih postavim v kot, ali na polico ...čistijo zrak, nevralizirajo slabe izkušnje:) pretvarjajo negativnost v dobro ...
da se pa jih vzdržuje, pa jih je treba stradat!

pokowc

#4 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 25. maj 2002, 01:00

Kaktusov se po načelih Feng Shuia ne priporoča, vendar jih tu uporabi kot misliš, da je prav, ne daj pa jih na okno, saj bodo spremenili energijo.

L.p.
Beli Mag

#5 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

Kot verjetno vsi veste, je česen zelo močen odganjalec negativnega. Olupljene stroke namestimo v sobo, najbolje na delovno mizo ali pod posteljo. Odganjajo bolezni in temne Deve.
Za zaščito pred nezaželenimi gosti priporočam, da izdelate majhno hišico iz gline ali lesa (glino je potrebno pečti), jo namažete z veliko česna, ter jo z vrvico obestite ob ali nad glavni vhod.
Za preprečevanje vstopa negativnega v sobo, stanovanje priporočam, da se da na vsako okno in vrata po en olipljen strok, prav tako za stranišče in ob dimnik.
Položen strok pod vzglavnik varuje pred morami.
Je zaščitniška rastlina, angel.
Je tudi močan antibiotik, vendar pazite, kako ga jemljete. Največ en strok naenkrat, saj lahko poškoduje želodec. Priporočam do maksimalno 3 stroke dnevno ob boleznih inenega dnevno za preventivo.

L.p.
Beli Mag

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. maj 2002, 01:00

hoj white mag, jah kam pa pole jih dam..na polico, kje ni sonca, a ;(
kako bodo kaktusi spremenili w...kaj j ne pretvarjajo ....šistijo?
saj kaktusi kaj splo majo radi in v čem je morda njihova negativnost, samo v videzu?

edn pa mi je reku, no potem pa naj ti bo pot postlana z bodicami..

pokowc

#7 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 27. maj 2002, 01:00

edn pa mi je reku, no potem pa naj ti bo pot postlana z bodicami..


Veš, ni se tako motil. Raje ga daj ven na balkon, ali pa v prostor, ki ga najmanj uporabljaš!
Jaz ga ne bi dajal na polico. Imam slabe izkušnje s tem.
Daj, če že mora biti ravno na takem mestu, daj obloži mu zemljo z mahom in vanjo zatakni nekaj velikih peres. Zraven dodaj še nekaj kamiličnih cvetov po mahu, to bo malo oblažilo.

Toda, vseeno premisli. To ni ravno pametno.

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. maj 2002, 01:00

kaj je tule prisotna skrita magija_
seveda sm jezn-a, ko pa moram tole slišat:(
o.k. se potrudimo v nadaljevanju ..
in kaj mi bo potem prineslo, kako olajšanje_?
kakšne so to slabe izkušnje?
ohja, no
_.=._

pokowc

#9 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 28. maj 2002, 01:00

Blazno rada imam Rožmarin.
Lepo mi diši, pa tudi všeč mi je - zbuja zaupanje in prinaša mir v hišo.
Od nekdaj sem ga imela povsod okoli za odganjanje negativne energije; včasih so verjeli, da odganja tudi duhove.
Večkrat so ga uporabili pri ljubezenskih napitkih in zvarkih, ker naj bi vplival na ljubezen, obenem pa naj bi dajal nekakšno "doto" za dobro in plodno in bogato življenje.
Iz istega razloga so (kot nekakšno pozitivno popotnico) umrlemu dali rožmarinovo vejico in ga poprej z njo kropili.

Rožmarin ima tudi številne zdravilne lastnosti - med drugim krepi spomin in koristi očem, uspešno čisti jetra (včasih so z njegovo pomočjo zdravili celo zlatenico).

Lahko ga dodamo kopeli, lahko vejice obesimo po stanovanju, lahko ga celo žgemo kot kadilo, v gospodinjstvu pa ga najbrž itak vsi uporabljamo (sploh vsi, ki imamo radi mediteransko hrano).
Lahko ga za en teden ali 14 dni nasekljanega namočimo v alkohol ali v oljčno olje. V prvem primeru pripravek uživamo (po 1 žlico, vendar ne več kot mesec), oljni pripravek pa uporabljamo za masažo (rožmarin koristi tudi revmatičnim težavam).

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

Rada imam tudi LOVOR in ga tudi ful uporabljam.
Vsi vemo, da je krasil zmagovalce, sicer pa naj bi prinasal mir.
Verujejo, da ima neznanske zascitne moci, sicer pa je njegov vpliv pred "napadalci" dobeseden - ucinkovito namrec izganja strupe.
Vcasih so ga uporabljali tudi za prerokovanje.

Sama skoraj vse jedi (ki se kuhajo) zacinjam z lovorjem.
Ce pa pripravljam meso, ga zagotovo najprej dam v paco, na katero oz. cez katero potem polozim vec listov lovorja. Lovor tudi razkuzuje, tako ne gre samo za vonj, ki mi je vsec, in torej samo zacinjanje zaradi okusa.
Sicer mi pase, da se kar tam okoli po pultu "valja"... Kar eno tako posodico imam glineno, kjer imam to - setraj, majaron, lovor in muskatni orescek.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 7. december 2002, 01:00

Nekje na internetu sem našla naslov http://www.visia.si/carrastline.htm, kjer so navedene čarovne rastline, zraven je navedena še medicinska uporaba in nekaj iz botanike.
Ne vem točno, kje sem našla to stran, niti ne vem kdo je avtor, zato upam, da je naslov res pravi,tako je vsaj izprintanu na listu.

Lep pozdrav!

Solea

#12 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 7. december 2002, 01:00

Sem še enkrat preverila naslov - stran se odpre če vtipkaš: www.visia.si
Tema pa je Magija narave.

Solea

#13 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 7. december 2002, 01:00

Jaz pa v magijo rastlin ne verjamem kaj dosti, imam pa izkušnje z zdravilno močjo rastlin. Velikokrat se namreč pozdravim z ŽAJBLJEM, svežim ali suhim. Če me boli grlo ali kašljam, si skuham žajbljev čaj ali pa v posodi zažgem žlico sladkorja (toliko, da porumeni), prilijem mleko in ko mleko zavre, odstavim z ognja in dodam malo žajblja. Žajbelj je menda tudi dobro razkužilo - ko mi je zobar zdrl modrostni zob, sem si rano spirala z žajbljevim čajem.

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. december 2002, 01:00

no...pa je :vragec: najdu kje se bo lohk razpisu...hehe

tema: RDECHA MUSHNICA

Rdecha mushnica (amanita muscaria) je edina rastlina, ki vsebuje tri uchinkovine (besede strup se izogibam), ki ena na drugo delujeo kot protiuchinkovine: beladonin, muscarin in atropin.
Njeno delovanje poznajo zhe egipchani, ki ji nadenejo ime AAkhut (mimogrede tudi v biblichni hebrejshchini zasledimo enako ime). Zanimivo pa je she nekaj drugega. Namrech: njena obredna uporaba je razshirjena po vsej zemeljski obli. Poznajo jo skorajda vsa >stara< ljudstva v raznih oblikah.
Mene pa na tem mestu zanima nekaj drugega. Namrech: ali je na teh straneh kdo, ki je zadevo zhe poizkusil...skratka lastne izkushnje (za primerjavo)...

:vragec: ma vas she zmeri in vedno bolj rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2002, 01:00

Super, Solea - to si pa prav fino nasla - res prima, da si podala tale link...

Aakhut - z musnicami sama nimam izkusenj.
Morda pa ima kdo... nekoc mi je pisal nekdo na mail, ki je "caral" z vsem zivim temle... mogoce pa sodeluje na forumu in se bo kaj oglasil..
Fino, ko si tole razjasnil v zvezi s tvojim imenom (kako primerno, a ne, da si nasel tole temo?) - me je zanimalo, kaj bi pomenilo - nisem vedela, da je to.
Skoda pravzaprav, ker nisi napisal se vec...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 8. december 2002, 01:00

Tamara, tudi sama uporabljam enak recept pri vnetem grlu. Zadnje čase raje kupim žajbljeve tabletke, ki se počasi topijo v ustih.
Vendar sem nekje zasledila, da ravno pri izpuljenem zobu ni najbolje izpirati z žajbljem, saj naj bi pospeševal krvavenje, kar pa pri sveže izpuljenem zobu ni dobro. Tudi v škatlici z žajbljevimi tabletkami je opozorilo za nosečnice - verjetno iz preventivnih razlogov.
Lep pozdrav!

Solea

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2002, 01:00

Saj res - redkokdo ve, da zajbelj ni najprimernejsi za otroke - jaz sem na to sicer opozorila pri besedilu, kjer je to.
Ker je seveda tale recept eden boljsih za grlo, to vsi poznamo in vsi furamo.
A zajbelj pa je precej naporen za srce in sploh mocna zel, tako je jaz otroku ne dajem. Tudi sama ga skorajda ne uzivam - zaradi srca.
Najbrz ga zato nosecnicam odsvetujejo - sicer pa mislim, da vpliva tudi na mleko, se pravi je morda povezano s tem - kajti ce zene mleko, hkrati morda tudi spodbuja porod oz. lahko morda prehitro zbudi porodne popadke (.. malo ugibam, sklepam...).

Tole s splahovanjem pa je tako:
vedno bega ljudi, ali si naj ali si naj ne splahujejo po puljenju zoba. Finta pa je v tem, da ni kul prevec mociti, splahovanje pa je namenjeno v bistvu izmivanju. Ker nekaj recimo vseeno jes (morda "na drugi strani") ali pac uzivas, pa si s kamilicnim ali zajbljevim ali sivkinim cajem to izmivas, splahujes, a ne pa da bi zdaj to na veliko si splahoval, ces, da razkuzis.
Predeli v ustih, torej sluznica, se celi in obnavlja presenetljivo hitro, sama, tako cimmanj mocit.
Samo po jedi ali po uzitju katerekoli hrane ali pac pred spanjem si na hitrico splahnemo s tem cajem - mlacnim, seveda.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 8. december 2002, 01:00

Solea, ne vem kako je s tem pospeševanjem krvavitev - mogoče drži, kar si zasledila o žajblju. Meni je izpiranje pomagalo (ni tako bolelo), je pa res, da se mi je zelo dolgo celila tista rana. Vendar sem temu pripisovala to, da je bila huda rana, saj mi je modrostni zob izdrl zobni kirurg, še predno mi je zrasel ven (šlo je za manjšo operacijo). Mi je pa tudi sam zdravnik svetoval, naj si izpiram z žajbljem. Pa saj ni rečeno, da zdravniki vse vejo!

Sem se pa spomnila še na RMAN! Zelo "magično" zdravilna rastlina! Baje, da pomaga pri vrsto boleznih, ga pa ne uporabljam dosti, ker ga nimam kje nabrati. Včasih sem ga dobila od tašče, ko še ni bila bivša tašča.

#19 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Tamara, na Slavniku ali pa na Nanosu imaš rmana, kolikor hočeš. Malo pa bo za počakat, sedaj ne raste!!!???

x:Dx x;)x
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#20 Solea

Solea
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 90

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Tamara, Marsa!

Res ne vem, kje sem pobrala ta podatek za žajbelj, v glavnem je dobro se pozanimati.

Sem pa šla v trgovino kupit žajbljeve bonbone na katerih piše:
naravno eterično olje žajblja - ne vsebuje beta tujona. Mogoče pa je to kakšna sestavina, pri kateri velja previdnost. Morda je kak kemik, ki se spozna na te reči, na Ln

Solea

#21 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Hvala, bigm! Se pravi, da bom morala spomladi kar lepo POT POD NOGE...

#22 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Tudi Konoplja je magična(in tudi na splošno koristna in zdravilna ) rastlinca, ki pa na žalost je padla (iz najrazličnejših političnih razlogov) med prepovedane. :xx!:

Stran posvečena njej:

http://www.konoplja.org/
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

:vragec:
ja pa na daturo stramonium (kristavec) tut ne smemo pozabit!

:vragec: ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

:vragec:

matr....na bistveno pa pozabu:


HMELJ x:Dx

:vragec:

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Pa trta x:)x

x:Dx Uživajte! x:Dx
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0