Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Magične rastline


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
139 komentarjev na to temo

#26 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

:vragec:

ja ja ja....pa beli mak, pa krompir (chompe), pa pshenica, pa jechmen, pa brin...

he he....pa koshutnik

:vragec: full zalublen

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. december 2002, 01:00

Samo kaj?
In kaj potem?
Ce trta vince nam sladko... in ce hmelj pivce grenko'-- in vse to'
Kaj pa magic efects?? x;)x
In ostalo - nakazano v tejle temi.....
Saj vsi vemo, da je psenica tamle lepa na polju ali da trtica lepo sadovcke svoje nudi... x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

:vragec:
ja koshutnik recimo uporabljal druidi v svojih obredih
jechmen pa hmelj ma itak zgodovinsko vlogo pri pripravi aakhuta pri vikingih
etc x:o)x

:vragec: matr vas mam rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#29 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Marsa, z vinom počastiš Dioniza (bog ekstaze in vina). Da ne bi še o skrivnostih evharistije.
In vino veritas.

x:)x
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#30 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

:vragec:

in pivo peritas x:Dx x:Dx

:vragec: se mi zhe trga od ljubezni

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

:>)))

Poslusaj, Zirosi - saj JAZ ze vem dolocene okoliscine v zvezi z... samo fino je, ce je napisano...
Ker opevanju pijac in nazdravljanju je namenjena tema Na zdravje!, o zeliscih drugace bi tudi lahko razpravljali, tu pa je Beli mag dbest odprl temo, ki naj bi bila obarvana tako.
To je tako kot ce bi v astrologiji v kaksni temi samo nastevali, kateri vse polozaji so - nic pa, kaj pomenijo in kaj z njimi.
Kao: Ja - pa na Mars ste se pozabili! Mars je tudi planet, in - ja, konjunkcija tudi obstaja... :>)))

Povej Zirosi - to in to, magic in to, jaz uporabljam tako, izrocilo pravi, da je to to... Itd.
A stekate?? ;>)))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

Ponavadi postavim steklenico vina v kot in me ščiti pred vsemi zlobnimi in negativnimi vplivi.

Če pa to ne pomaga, potem jo odprem.

Vino kuhano v kombinaciji z medom, klinčki, limono je odličen antiseptik za grlo in notranjost(alko sam pa itak uničuje vse).
Večje doze blažejo vse bolečine (tako fizične kot psihične - pride lahko celo do katarze ali ekstatičnosti; ekstaza-zamaknjenost; najvišja stopnja blaženosti).
Prav tako lahko na bazi vina pripravimo mnoge tinkture (kot tekočina s posebnimi lastnostmi je pač odlična osnova za karkoli; ker pač izvablja bistva - bistvo pa je domovanje resnice).

Kot vsako zdravilo pa ga je priporočljivo jemati v manjših količinah (do 10% žive teže pacienta na dan, kar je več je že pretiravanje).

Prizadnji večerji pa je tudi sam Božji sin (ki je svojo božjo naravo najprej dokazoval s tem, da je vodo spremenil v vino) priznal, da je to njegova kri.
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#33 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

MA STE LUŠNI!!! x:Dx x:Dx x:Dx

#34 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. december 2002, 01:00

x:Dx

Zirosi - that's more like it! x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#35 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 11. december 2002, 01:00

:vragec:

zirosi x:Dx x:Dx x:Dx

:vragec: ah

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#36 lupus

lupus
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 23. november 2003, 16:13

Meni pa prostor krasi Salvia Divinorum. Je pa ne uporabljam, samo vzgajam, čeprav je ena najbolj magičnih rastlin.

lp,

lupus

#37 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. november 2003, 16:35

..povej kej vec...

#38 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 23. november 2003, 18:08

Moja mami je vedno govorila, da "Taščin jezik" vleče nase radioaktivnost in el. magnetno sevanje. Pravi da ga je dobro imeti v dnevnem prostoru in kuhinji.
Nikakor pa ne v spalnici!
Tko pravi moja mami, če je pa res, pa ne vem!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#39 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. november 2003, 18:13

V spalnici itak ni dobro imeti nobenih rastlin, ker se potem začne boj za kisik, pa tudi suho cvetje je škodljivo.......sicer moraš res vedeti, kam postaviti rastline, še posebej s koničastimi listi.....lep večer :palec:

#40 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. november 2003, 18:37

RES JE.

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. november 2003, 18:53

V spalnici ni dobro imeti roz, razen npr. lipe ali benjamina, ki imata socne liste...
Tascin jezik, filodendron, fikusi (razen benjota) pa vzamejo prevec energije... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. november 2003, 19:01

:vragec:


smrc....smrc....smrc.....
:vragec: je samski......
kje nej staknem tashchin jezik?
a ga kdo posodi.....brez tashche jasno.... x:Dx


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#43 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 8. december 2003, 11:15

ena majhn pripomba glede zajblja...otroci naj ne bi pili caja, lahko ga pa grgrajo, in ce je na mleku, ga lahko tudi malo popijejo. jaz vem, da mi je bil kot otroku neznansko vsec, in sem ga pila in je pomagalo. isto je bilo s cesnom, sem imela prave popadke...sem jedla po 3-4 stroke na dan kot bi jedla konfete x;)x
pa zid sem grizljala, pa kamne po krasu, najbrz zaradi apnenca...ampak pravijo, da otroci ze sami vedlo, kaj rabijo, ne?
pred solo me je ta zelja po kamni minila....mogoce, ker mi je zacasno zmanjkalo zob...? hm! x;)x x;)x

se ena stvar za omenit je sivka, lavenda, zelo pozitivna rastlina, prinasa mir, cistost, razkuzuje...baje je eden najbolj priljubljenih vonjev na svetu posebej med moskim spolom, zelo vsecen. problem nastane, ko si nosec, poznam nekoga, neko dekle, ki je bila masirana z sivkinim oljem (refleksologija), ni povedala, da je noseca, in je splavila. :sori:
baje prevec mocno cisti telo...mislim: je pametno malo pogledat...da ne bo kaj narobe
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#44 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 8. december 2003, 11:22

ja, tinka maš prav res je treba pazit xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. december 2003, 11:30

ena majhn pripomba glede zajblja...otroci naj ne bi pili caja, lahko ga pa grgrajo, in ce je na mleku, ga lahko tudi malo popijejo. jaz vem, da mi je bil kot otroku neznansko vsec, in sem ga pila in je pomagalo. isto je bilo s cesnom, sem imela prave popadke...sem jedla po 3-4 stroke na dan kot bi jedla konfete  x;)x
pa zid sem grizljala, pa kamne po krasu, najbrz zaradi apnenca...ampak pravijo, da otroci ze sami vedlo, kaj rabijo, ne?
pred solo me je ta zelja po kamni minila....mogoce, ker mi je zacasno zmanjkalo zob...? hm! x;)x  x;)x

se ena stvar za omenit je sivka, lavenda, zelo pozitivna rastlina, prinasa mir, cistost, razkuzuje...baje je eden najbolj priljubljenih vonjev na svetu posebej med moskim spolom, zelo vsecen. problem nastane, ko si nosec, poznam nekoga, neko dekle, ki je bila masirana z sivkinim oljem (refleksologija), ni povedala, da je noseca, in je splavila. :sori:
baje prevec mocno cisti telo...mislim: je pametno malo pogledat...da ne bo kaj narobe

Res je. :palec:
Ali nisem pripomnila tega? :eek: x?x

Meni so ga odsvetovali zaradi aritmije, zabical je zdravnik moji mami, tako ze od malega to vem...
Tinka - hvala, da si tole opazila in opomnila. :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 8. december 2003, 13:04

Ne morem mimo starega dobrega Carlosa Castanede. Ko je začutil, da je njegov učenec ogrožen oz da izgublja energijo, mu je velel, da se zakoplje v liszje oz. si listje položi na sončni pletež. Isto pravi tudi Taisha Abelar v Prehodu vračev.

Ali kdo ve kaj več o tem. Ali tudi v Sloveniji obstaja kakšno podobno izročilo?

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. julij 2004, 16:42

Tok dobro temo imamo tule, pa je povsem spregledana - po krivici! :V:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. julij 2004, 17:22

evo listi bazilike romajo v moj žep... x:Dx :palec:

#49 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. julij 2004, 17:27

x:Dx :palec:

tako ste me napalili s tole preslico, moram kar pogledat, ce ima se kaksne stranske ucinke...
da ne zacnem nosit jajc ali kaj podobnega...


bazilika....zelOOO privlacna rastlina... :vio:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#50 Beli Mag

Beli Mag
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 10. julij 2004, 21:22

Sem pa šla v trgovino kupit žajbljeve bonbone na katerih piše:
naravno eterično olje žajblja - ne vsebuje beta tujona.

Tujon je ena glavnih sestavin EO pelina in je po domače povedano v malo večjih količinah strup...
Je pa tud psihoaktivna substanca, ki je dala pelinkovcu v nekaterih deželah ime Green fairy

Jure




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0