Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čakre


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
293 komentarjev na to temo

#26 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

jaz se ne strinjam ,da ima partner lahko svojo pot, to ni skladje, to je križišče´˝˝

pokowc

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Ni vseeno - ker je VSE ENO.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 špela25

špela25
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 10. februar 2003, 01:00

mene zanima glede čaker tole: vsaka cakra ima svoj simbol oz. neke vrste znak in me zanima kje bi te znake lahko našla?

špela

#29 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 10. februar 2003, 01:00

Šprla, kakšen znak? Značilnosti, barve... TO ja, znak? Mogoče misliš tiste ki so narisani na CD-jih kjer je glasba za posamezno čakro?

Opiši kaj želiš.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#30 MINI

MINI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 86

Objavljeno: 10. februar 2003, 01:00

Poglej na tale naslov:

http://www.gape.org/...i/mockristalov/

Mini

#31 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 2. april 2003, 21:59

Glede odpiranja čaker in vaj v zvezi s tem: pisala sem že v tej temi, kako super delavnico je imela Shirlie Roden na temo zdravljenja z glasom, ko smo s petjem tonov odpirali čakre.
Vidim, da ima tudi na letošnjem Ezofestu delavnice z glasbo, ki bodo sigurno podobne in zelo dobre:

Sobota, 16.30 - 18.30
Shirlie Roden (GB)
Sproščanje čustev z zvokom

Nedelja, 14.00 - 15.00
Shirlie Roden
Animus, Anima –harmoniziranje možganov z zvokom

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#32 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 3. april 2003, 09:25

O čakrah je Bernarda Pavko prevedla super knjigo Sedemkratno potovanje.

#33 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 26. julij 2003, 16:54

http://www.healthy.n...ress/colors.htm

POKO
ja, od kdaj pa naj bi bila vijolicna barva barva za tretje oko???
kakor kaze internet stran, ki si jo navedel??

za ucenje gledanja aure se uporablja indigo platno kot ozadje;
torej je 3 od zgoraj indigo, vijolicna pa kronska in ne bela kakor
kaze slika.
bela je skupek vseh, kadar zivimo celostno in naj bi bila
nad naso auro, kakor tudi ze del vijolicne, menda.

pa da ne kompliciram sedaj pikolovsko x;)x
sicer pa itak je to samo simbolicen prikaz ...
ampak, ce se drzimo 1 ezotericnih0' 'pravil' se jih pac drzimo,
za lazje razumevanje med seboj; sicer pa itak premalo vemo.

no ja moje mnenje sedaj.

no recimo:
http://www.spiritual...ra_chakras.html
http://www.nikkilayn...eric.html?pid=2
http://www.nikkilayn...ric.html?pid=34
http://www.spiritual...ra_colours.html

#34 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 26. julij 2003, 22:35

Kajti mislim, da je za harmoniziranje čaker stik s svojim telesom osnovni predpogoj.

:palec:

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. oktober 2003, 10:02

Anaconda je v nanovo odprti temi o cakrah (Odpiranje čaker) podala link na stran, kjer si s pomocjo testa lahko chekirate delovanje svojih caker.
Meni se je zdel kar kul testek.
www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest.php
Na tej strani so prav tako razlozene posamezne cakre ( http://www.eclectice...ntroduction.php ), prav tako pa so tudi nazorno - s fotkami - podane vaje za odpiranje caker (http://www.eclectice...hakras/open.php).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. oktober 2003, 10:51

Tamle sem resila tisti test z Anacondinega linka...
Zanimiva se mi je zdela povezava, ko imam recimo grleno cakro 88% aktivno. Over-active je to po tej skali.
To je v bistvu povezano tudi s scitnico, in res sem veckrat pomislila zaradi svoje hiperaktivnosti in nekaterih znakov - kaj ce imam povecano delovanje scitnice?
Pa to omenim enkrat zdravnici (v enem obdobju, ko sem bila nekajkrat tam), ko sem ravno tam in me zdaj spet kakih 5-15 let ne bo xDDx - pa pravi, ah kje, to ste tak tip cloveka. :8):
In skratka nic. 'Uradno' sem torej samo 'tak tip'.
Ampak je pa seveda povezava in res -med drugim- prevec govorim. x:Ix :o|o: x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 11. december 2003, 15:56



Hojla vsem x:)x

Vem, da je tale topic že star, ampak našla sem eno zelo zanimivo internetno stran o čakrah;
http://myss.com/chakras.asp

poglejte si, če vas ta tematika zanima... res zelo luštna stran z veliko napotki za delo na sebi x:)x

:flower: :flower: :flower:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#38 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 11. december 2003, 16:44

Pa kaj, če je star ... prispevki so vedno dobrodošli. :palec: x:Dx

Fine FLASH animacije, ja ... x^x

#39 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 11. december 2003, 18:37

POZDRAVLJENA!

Ko boš končala tretje prebiranje zadnje besede, boš o soli začela razmišljati.
Po šestem branju boš o soli začela razmišljati drugače.
Po desetem pa boš spoznala, da je sol zdravilo za vse, tudi za lepoto, bogastvo in pamet, ker sploh ni zdravilo, ampak le sol.
Je element zemlje v tvojem telesu, enakovreden vodi in zraku.
In da ga moraš le ozemljiti, uravnotežiti s soncem, pa bo tvoje telo vitko, zdravo in polno energije, misel pa jasna in čista.
Ne pravim pa tega za vsako sol.
To trdim za zdravo sol, ki ti jo opisujem in jo imenujem po tvoje.
Salesalute – Zdravasol.
Sol za pametne, ne za bogate.
Pa veliko lepote in vitkega zdravja.
Pa bogastva za sproti.
Tebi in vsem, ki jih ljubiš.

LEPOTA

Lepše je biti zdrav in bogat kot reven in bolan.
Misel, ki pove vse.
Človek noče biti zdrav in bogat zaradi bogastva samega, ampak zato, da bi bil lep.
Ali pa je v naravi kaj manj želje po privlačnosti in lepoti.
Lepe hočejo biti cvetice, ribe v morju, petelin na gnoju, drevesa v gorah.
Vse z enim samim namenom.
Živeti in nadaljevati življenje.
Zato so lepe tudi gore, reke in morja, oblak na obzorju, vetra poljub.
In Sonce.
In Zemlja.
In ko je bogato sonca in zemlje, je zdravo in lepo.
Življenje.


Niso ravno enake besede, prevod pa bi pokazal, da govore o čakrah.

#40 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. december 2003, 10:13

se jaz imam eno vprasanje....
glede na to, da se trenutno ne ukvarjam z nicemer, kar bi me uravnotezilo v tem smislu, in bi mi pomagalo, da bi se moje cakrice vrtele v pravo smer in v pravih frekvencah x:)x
kaj bi mi najprej priporocali...? kje naj ZACNEM...? x^x

tibetanske vaje? vizualizacijo? pregled pri komu, ki bi to izmeril in mi potem svetoval? ce tako, pri komu?
yogo? ce je tako, kje? kje je v redu hodit...? rada bi yogo, ki ni samo stvar sporta, sem nekje enkrat poskusila, pa mi ni ustrezalo,
za tak divji tempo grem raje v fitness.
potem sem 2 leti hodila na tai-chi, kar mi je zelo ustrezalo. ce kdo pozna kaksnega dobrega ucitelje v ljubljani, prosim povejte.

mogoce so moja vprasanja malo banalna, ampak sem se po dolgih letih vrnila iz tujine, tam sem bolj obvladala sceno, tukaj pa...
nisem tako poznana v teh zadevah, raje bi kaksen nasvet, kot, da na svoji kozi najprej vse preizkusim... :sori:

rada bi nekje zacela, ker mislim, da je moj problem delno tudi ta, da sem popolnoma izven balansa. nekaj casa ze kompenziras...potem pa...nocem, da se na pol sesujem, predno grem v akcijo

x:)x
x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#41 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 12. december 2003, 10:42

Ko boš končala tretje prebiranje zadnje besede, boš o soli začela razmišljati.
Po šestem branju boš o soli začela razmišljati drugače.
Po desetem pa boš spoznala, da je sol zdravilo za vse, tudi za lepoto, bogastvo in pamet, ker sploh ni zdravilo, ampak le sol.

Predestiniranje človekovega toka mišljenja, sstane? x;)x

Ne poznam te soli, ampak sem nekako mnenja, da za optimalno delovanje na tem svetu potrebuješ integracijo vsega, kar te obdaja, in vsega, kar je v tebi, ne pa samo soli. Moje mnenje.

Lep dan ti želim x:)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#42 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 12. december 2003, 10:48

se jaz imam eno vprasanje....
glede na to, da se  trenutno ne ukvarjam z nicemer, kar bi me uravnotezilo v tem smislu, in bi mi pomagalo, da bi se moje cakrice vrtele v pravo smer in v pravih frekvencah  x:)x  
kaj bi mi najprej priporocali...? kje naj ZACNEM...?  x^x

tibetanske vaje? vizualizacijo? pregled pri komu, ki bi to izmeril in mi potem svetoval? ce tako, pri komu?
yogo? ce je tako, kje? kje je v redu hodit...? rada bi yogo, ki ni samo stvar sporta, sem nekje enkrat poskusila, pa mi ni ustrezalo,
za tak divji tempo grem raje v fitness.
potem sem 2 leti hodila na tai-chi, kar mi je zelo ustrezalo. ce kdo pozna kaksnega dobrega ucitelje v ljubljani, prosim povejte.

mogoce so moja vprasanja malo banalna, ampak sem se po dolgih letih vrnila iz tujine, tam sem bolj obvladala sceno, tukaj pa...
nisem tako poznana v teh zadevah, raje bi kaksen nasvet, kot, da na svoji kozi najprej vse preizkusim...  :sori:  

rada bi nekje zacela, ker mislim, da je moj problem delno tudi ta, da sem popolnoma izven balansa. nekaj casa ze kompenziras...potem pa...nocem, da se na pol sesujem, predno grem v akcijo

   x:)x
   x:)x

se pridružujem Tinkini prošnji - tudi sama imam namreč podobno željo x:)x

Drugače pa, Tinka, sem zasledila jogo pri joga centru Namaste in razmišljam o tem, da bi se z Januarjem vpisala... zdaj zadnje čase pa me je začel zanimati tudi tai chi... bom še videla.

Link - Namaste, pa si preglej sama; http://www.jogacenter-namaste.com/ ; izgleda, da nudijo vse, po čemer sprašuješ, vključno z visoko profesionalnostjo.

Če ima kdo izkušnje z Jogo v tem centru, se priporočam za informacije x:Dx Hvala x:)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#43 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. december 2003, 10:53

thanx vila!

pa dosti sonca... x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#44 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 12. december 2003, 11:03

Ko boš končala tretje prebiranje zadnje besede, boš o soli začela razmišljati.
Po šestem branju boš o soli začela razmišljati drugače.
Po desetem pa boš spoznala, da je sol zdravilo za vse, tudi za lepoto, bogastvo in pamet, ker sploh ni zdravilo, ampak le sol.

Predestiniranje človekovega toka mišljenja, sstane? x;)x

Ne poznam te soli, ampak sem nekako mnenja, da za optimalno delovanje na tem svetu potrebuješ integracijo vsega, kar te obdaja, in vsega, kar je v tebi, ne pa samo soli. Moje mnenje.

Lep dan ti želim x:)x


Sončna Vila

Seveda, sol je le predpogoj.

#45 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. december 2003, 11:08

se nekaj...naredila sem test, ki ga je predlagala Marsa, prvo in drugo cakro imam premalo aktivno ( predvsem prvo, vec kot 60%!!!),
grleno prevec aktivno, ostale so odprte.
zanima me, kako se zapre tiste, ki prevec 'delajo'? ali enostavno tako, da manj govorim? x;)x

povsod so narec samo nasveti, kako jih aktivirati ( korensko in drugo) nikjer ne pise, kako se zaprejo. se to zgodi avtomaticno, ko
si odpres tisto, ki je tega potrebna...?

help!!
x^x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#46 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 12. december 2003, 12:54

Poglej v knjižnjici za Atlas čaker (tanka knjižica približno A4 velikosti, trde platnice) tam piše za vsako čakro, kako se aktivira (eterična oljčka, mudre, kristalčki, ...)

:vio: xsrcx
Objavljena slika

#47 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. december 2003, 13:23

hvala Tina, jo bom poskusila najti, to knjigo. x:)x

glede tega mi je se vedno dosti stvari nejasnih...zal sem na netu samo podnevi in samo ob delavnikih, tako, da ne morem toliko brskat, vendar bi rada slisala vec predlogov o tem ( tako kot Soncna vila x:)x ), s cim je najboljse zaceti in kje...
no, bom se malo pocakala x^x xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#48 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 12. december 2003, 14:05

se nekaj...naredila sem test, ki ga je predlagala Marsa, prvo in drugo cakro imam premalo aktivno ( predvsem prvo, vec kot 60%!!!),
grleno prevec aktivno, ostale so odprte.
zanima me, kako se zapre tiste, ki prevec 'delajo'? ali enostavno tako, da manj govorim? x;)x

povsod so narec samo nasveti, kako jih aktivirati ( korensko in drugo) nikjer ne pise, kako se zaprejo. se to zgodi avtomaticno, ko
si odpres tisto, ki je tega potrebna...?

help!!
x^x

Živjo spet, Tinka x:)x

Včeraj sem malo prebirala stran www.eclecticenergies.com in tam kot odgovor na tvoje vprašanje piše takole:

The chakras can have various levels of activity. When they're "open," they're considered operative in a normal fashion.

Ideally, all chakras would contribute to our being. Our instincts would work together with our feelings and thinking. However, this is usually not the case. Some chakras are not open enough (being under-active), and to compensate, other chakras are over-active. The ideal state is where the chakras are balanced. To find out what the state of your chakras is, do the chakra test.

There exist lots of techniques to balance the chakras. Mostly techniques to open chakras are used. It makes no sense to try to make over-active chakras less active, as they are compensating for other chakras. To restore the compensation they'd be over-active again in no time. To stop them from compensating, the chakras they are compensating for must be opened. See the techniques to open chakras.


Upam, da ti je to kaj v pomoč. x:)x


LP

Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#49 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 12. december 2003, 16:13

Upam, da ti je to kaj v pomocˇ.  



zelo tako,
hvala soncna vila!

in lep konec tedna x:)x

t
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#50 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. december 2003, 14:18

hvala Tina, jo bom ...

hm, ena tehnika balansiranja caker je taksna:

sta 2; ti stojis, drugi pa se postavi tebi ob bok.
ti stojis z rokami ob telesu, cimbolj sprosceno in dihas.
on pa postavi roke: eno na cakro vzadaj, drugo na cakro vzpredaj.

proba cutiti pretok energije med cakro vzpredaj in cakro vzadaj,
oz. kako se mu energija pretaka med obema dlanema.
ob tem pa si predstavlja, da med nejgovimi dlanmi skaklja zogica in eno
dlani v drugo, etc...
ker ima roke polozene na cakre se tako tudi energija nekako blansira
med sprednjo in zadno cakro.

roke nima na telesu, temvec malo stran od telesa, se ga ne dotika.

meni je bila zanimiva in primerna tehnika!!

razumes?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0