Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Čakre


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
293 komentarjev na to temo

#51 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 10:43

hvala free...razumem!
problem je edino v tem, da bi bilo zame bolj primerna kaksna vaja, ki jo delas sam... x^x

hvala vseeno! x:)x x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#52 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 15. december 2003, 11:00

hvala free...razumem!
problem je edino v tem, da bi bilo zame bolj primerna kaksna vaja, ki jo delas sam...   x^x

hvala vseeno!   x:)x    x:)x

Hm... saj na nek način bi se dalo, vsaj za določene čakre...

korenska se naj bi tako ali tako povezovala navzdol v zemljo, tako da je ne moreš ravno balansirat, ampak jo prizemljuješ (vsaj kolikor sem prebrala o tem in potem vklopila lastno kmečko logiko :unsure: )... opisano tehniko lahko sama izvajaš torej za sakralno (drugo), solar pleksus... pač tam, kjer lahko daš obe roki spredaj in zadaj na svoje telo.

Se pa strinjam, je veliko bolje, če ti to naredi nekdo drug, ker potem lahko zbalansiraš vse čakre (razen korenske in temenske, ker nimata dveh iztekov, ampak eno, kolikor razumem - pls naj me kdo popravi če se motim, bom zelo hvaležna x:)x )


Pa dobro jutroooooooooooooo xrosex xrainbowx xsrcbumx xrainbowx xrosex :lol:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#53 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 15. december 2003, 11:15

pozna kdo še kakšno varianto za odpiranje korenske, sakralne in pleksusa x?x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#54 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 15. december 2003, 11:21

Kalahatra Govinda; Atlas čaker

Cela vrsta nasvetov za vse čakre. Napisano in prikazano tako, da je razumljivo tudi takim, ki ne vedo kaj dosti o tem. Izbereš pa si potem lahko tisto, kar posamezniku ustereza.

x;)x x:)x
Objavljena slika

#55 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 15. december 2003, 13:10

OK :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#56 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 13:13

:vragec:

GERSHOM SCHOLEM: ZUR KABBALA UND IHRER SYMBOLIK

chakre se pokrivajo z nekaterimi sefirahi na sefirotu


666 :vragec: -ou....DAAT
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#57 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 13:17

hvala za napotke za turiste x:)x x:)x x;)x

aakhut...huh...?! nederlands, english, hrvatsko, ali slovensko x^x

non kapish sefirahish x:Ix
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#58 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 13:22

:vragec:


tinka....lepo copy-paste pa v google iskat....
kabbala ene 10 000 linkou...



666 daat-ou
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#59 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 14:46

ken, ken, aakhut...toda raba....!
ok...vec ne znam... x:Ix
ce prou razumem je to 10 zapovedi za najstarejse otoke tega sveta. se bom ob priliki poglobila...
hwala in shalom!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#60 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 14:50

aja, sem ze zadnjic sprasevala o izkusnjah:
a mi lahko prosim nekdo se svetuje glede yoge in tai chija, kaj bi bilo bolj primerno za eno polno, zaokrozeno zivljenje
s srecnimi cakricami? a hodi kdo kam k yogi ali ste vsi doma, vsak sam zase..? x;)x x;)x
jaz bi rabila enega dobrega ucitelja, uciteljico.... :vio:
ce ima kdo izkusnje s cim zgoraj navedenim, naj mi PROSIM pove..... x:Xx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#61 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 15:10

:vragec:


...:"ce prou razumem je to 10 zapovedi za najstarejse otoke tega sveta. se bom ob priliki poglobila..."


tole si mem usekala, ampak tut u to se je fino poglobit


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#62 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 15:24

:palec:
imas prav, sem se ze malo potunkala pa mi je malo bolj jasno. ne vem zakaj je na prvi strani, ki sem jo dobila pisalo o nekih pravilih... hm.

ceprav v nekem (zelo sirokem, priznam!) pomenu niti ni tako dalec...ce naj bi bile to v osnovi bozje sile, neki moralni izvlecki niti niso tako nenavadno oddaljeni...


:8):
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#63 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 15:27

:vragec:


seveda so pravila....
ampak...10 zapovedi s kabbalo meshat,
tko k na kruh z marmelado sol (lohk tut himalajsko x;)x ) potrest xzobkox


666 daat-kou
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#64 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 15:35

ampak sej nism mislla takozvanih bozjih, bolje receno krscanskih zapovedi.... x^x
sem mislila bolj v tem smislu, kot neke smernice...mam itak malo neuokvirjene ideje o tem,
kaj je zapoved x:o)x pa kaj lahko potem z njo naredis x:Ix
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#65 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 15:40

:vragec:


:eek: :eek: :eek: :eek: krshchanskih zapovedi????? :eek: :eek: :eek:



666 :vragec: -om nch jasn
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#66 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 16:14

ampak...10 zapovedi s kabbalo meshat,



ja katere zapovedi si pa ti tukaj mislil...? ponavadi mislijo ljudje, kadar recejo deset zapovedi in ne poudarijo posebej katere zapovedi, na te, ki so poznane kot bozje...sorry, ce te nism razumela.... xnckrivx

ok, bom nehala, da te ne bom medla se naprej...saj po moje se delno razumemo...vsaj jaz tebe, ce ze ti mene ne...mislim...xredx

drugac pa 666 :vragec:, ki jim ni nc jasn lahko vprasajo tastosedeminsezdesetga :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#67 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 16:16

:vragec:


che imash v mislih 10 bozhjih zapovedi...so to zapovedi iz stare zaveze....krshchanstvo jih je pach posvojilo...


666 :vragec: -ou....
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#68 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 15. december 2003, 16:26

ja...vem...saj tudi se mnogo drugega, ce se ne motim.. x:)x
no, vazno, da misliva na iste zapovedi.
sej niso slabo misljene, kdorkoli se jih je ze spomnu.
kako so jih uporabljali je pa ze druga zgodba.:sori:

uzivaj
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#69 Tanit

Tanit
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 15. december 2003, 16:56



Dvakrat sem se mučila in sestavila prispevek, pa se mi nobenkrat ni prilepil na forum, in sem se znašla zunaj, kot da nisem prijavljena, mimogrede, berem, da se to dogaja tudi drugim.

Zato bom pa prispevek nalašč kar prekopirala. Tekst je tako ali tako 'moj'; menda s tem ne kršim avtorskih pravic; če pa Bern ugotovi, da imam močan ego, si lahko to najbrž tudi privoščim.

Gre za že omenjeno knjigo ATLAS ČAKER. Žal ob izidu ni bilo v moji moči, da ji pripeli podnaslov: 'za evropke telebane' a verjemite, da bi se ji podal.
V tej knjigi je enostavno na pregleden način napisano VSE o čakrah.
Za začetnike.



Čakre so energetska središča in središča zavedanja v človeškem telesu, ki vplivajo na telesno in duševno počutje.
Atlas prinaša sistematičen in zelo temeljit pregled čaker, kjer v prvem delu ob natančnem opisu in predstavitvi čakre izvemo, za katero področje je odgovorna, v drugem pa se naučimo, kako vzpostavimo harmonično ravnotežje posameznega energetskega vretena (čakre) in odpravimo morebitne motnje ali blokade v njem.

Prinaša pregled čaker glede na pripadnost posamezni žlezi, barvi, duševnemu položaju; ustrezne mantre, živali, simboli, planeti, zvoki.

Opis vsake čakre prinaša preizkus z vprašalnikom, kako čakre delujejo pri posamezniku, opis vaj za aktiviranje čakre, zdravilna sredstva iz naravne lekarne, afirmacije, meditacije za posamezno čakro in še mnogo drugega.

Vsakemu poglavju je dodan kratek sestavek iz indijskega zdravilstva in svetih spisov: o avri, nadis, prani, kundalini, jogi, dlanskih in stopalnih čakrah.




:)
[COLOR=green]

Actas: carpe diem, quam minimum credula postero
(Horac: Odes, I, 11)

#70 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 15. december 2003, 17:20

Tanit, čaki mal, v tvoji moči, da bi.... :O: A to pomeni da xscratchx

#71 Tanit

Tanit
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 79

Objavljeno: 15. december 2003, 22:57

otožna,

v knjigi, za katero založba kupi pravice, je treba prevajat le tisto, kar piše..

zvečine..:(
[COLOR=green]

Actas: carpe diem, quam minimum credula postero
(Horac: Odes, I, 11)

#72 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 15. december 2003, 23:14



Dvakrat sem se mučila in sestavila  prispevek, pa se mi nobenkrat ni prilepil na forum, in sem se znašla zunaj, kot da nisem prijavljena, mimogrede, berem, da se to dogaja tudi drugim.

Zato bom pa prispevek nalašč kar prekopirala. Tekst  je tako ali tako 'moj';  menda s tem ne kršim  avtorskih pravic; če pa Bern ugotovi, da imam močan ego, si lahko to najbrž tudi privoščim.

Gre za že omenjeno knjigo ATLAS ČAKER. Žal ob izidu ni bilo v moji moči, da ji pripeli podnaslov:  'za evropke telebane' a verjemite, da bi se ji podal.
V tej knjigi je enostavno na pregleden način napisano VSE o čakrah.
Za začetnike.



Čakre so energetska središča in središča zavedanja v človeškem telesu, ki vplivajo na telesno in duševno počutje.
Atlas prinaša sistematičen in zelo temeljit pregled čaker, kjer v prvem delu ob natančnem opisu in predstavitvi čakre izvemo, za katero področje je odgovorna, v drugem pa se naučimo, kako vzpostavimo harmonično ravnotežje posameznega energetskega vretena (čakre) in odpravimo morebitne motnje ali blokade v njem.

Prinaša pregled čaker glede na pripadnost posamezni žlezi, barvi, duševnemu položaju; ustrezne mantre, živali, simboli, planeti, zvoki.

Opis vsake čakre prinaša preizkus z vprašalnikom, kako čakre delujejo pri posamezniku, opis vaj za aktiviranje čakre, zdravilna sredstva iz naravne lekarne, afirmacije, meditacije za posamezno čakro in še mnogo drugega.

Vsakemu poglavju  je dodan kratek sestavek iz indijskega zdravilstva in svetih spisov: o avri, nadis, prani, kundalini, jogi, dlanskih in stopalnih čakrah.




:)

Krasno Tanit

Danes sem videl to knjigo v knjigarni.
Mi je všečna - na zunaj, a žal je bila zavita
v ovijalno folijo, pa nisem sitnaril!.

Zdaj bom vedel tvoje polno ime.... "ViTa"!

No, za tiste, ki pa bi radi vadili angleščino,
pa je ena knjigica o čakrah - tako bolj na hitro
na tejle strani!

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#73 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. december 2003, 06:17

in še ena, ki sem jo že nekje omenjala:

SEDEMKRATNO POTOVANJE

v njej tudi lepo pregledno vse zbrano: posamezne čakre, povezava s fizičnim in čustvenim telesom, vaje, meditacije, ...

#74 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 16. december 2003, 06:49

in še ena, ki sem jo že nekje omenjala:

SEDEMKRATNO POTOVANJE

v njej tudi lepo pregledno vse zbrano: posamezne čakre, povezava s fizičnim in čustvenim telesom, vaje, meditacije, ...

Dobro jutro, Mateja!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#75 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. december 2003, 09:07

hej hej, dobro jutro!

hvala Tanit, Vojko, Mateja... za vse te nasvete, zgleda, da mi tale atlas caker ne uide! x:)x x:)x x:)x xsrcx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0