Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali se ljubimo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
278 komentarjev na to temo

#51 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 15. september 2005, 09:05

x:Dx :palec:

#52 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 15. september 2005, 11:04

Meni je pa dolgcas, ce sta dva enaka..

Ce na foromu najdem osebo, ki se z mano strinja, se nimava kej pogovarjat. Ce pa najdem osebo ki se ne strinja.. (tebe na primer) pol pa ni konca..

Drugace pa ce se kao ljubis.. pol se sprejemas.. pol sprejemas druge.. pol je itak vseeno kaksen je drugi, ker ga sprejemas taksnega kot je. Nobene razlike ni.. ali si o ljubezni misli eno.. ali pa neki cist tretjega..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#53 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 15. september 2005, 11:11

<{POST_SNAPBACK}>

V ljubezni zelis drugemu najboljse,[/color] to pa vidim, da je res malokdaj. Kdor to svoji zeni ne zeli, naj se rajsi ne poroci, ker tega zeni res ni potrebno sprejemat  x:Dx seveda dela varanje probleme, katera zena pa uziva v tem, da hodi moz drugam. Pozdravcek!


Mogoce sem te narobe razumel.. ampak.. razumel, sem, da je zena lahko upraviceno jezna, ce gre moz drugam?

Si to hotla povedat?

Sej sem rekel.. pri teh stvareh takoj izgine brez-pogojnost.. ni ne duha ne sluha vec o njej..
Meni na primer se zdi prav idiotsko, da se ljudje zaradi tega kregajo.. gre le za taksen program v glavah.. Program se da tudi spremeniti..

Se pa strinjam cisto popolnoma, da je energetsko in naravno najbolje imeti enega spolnega partnerja.. ampak sele takrat, ko to to, da je tvoj partner lahko tudi z drugim, ne predsatvlja problem.. Ce komu to predstavlja problem.. potem je zanj najbolje, da gre njegov partner tudi malo drugam.. drugace tista zvestoba ni iskrena in spontana.. ampak je zaradi strahu in morebitne prizadetosti in podobnih umskih sintax errorjev x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#54 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 15. september 2005, 11:26

<{POST_SNAPBACK}>Meni je pa dolgcas, ce sta dva enaka..



Drugace pa ce se kao ljubis.. pol se sprejemas.. pol sprejemas druge.. pol je itak vseeno kaksen je drugi, ker ga sprejemas taksnega kot je. Nobene razlike ni.. ali si o ljubezni misli eno.. ali pa neki cist tretjega..


glede na to da se s tem strinjam :palec: hm, a zdej sem pa dolgocajtna ? x:Dx

#55 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. september 2005, 12:35

Jaz se že nekaj časa trudim v prvi vrsti imeti sebe rada. Pravzaprav bi se najprej rada sprejela. Ful je tezko to. Težko se je imeti rad, če ne veš kaj to pomeni.

Draga prijateljica, tebe v prvi vrsti razjeda strah. Dokler se boš bala, ne bo nič z ljubeznijo (takšno ali drugačno). Zatorej sem omenil (ljubečo) pozornost, ki pripelje do prepoznavanja. Brez prepoznavanja ni moč odstraniti strah, ki onemogoča ljubezen. ne smeš pa sebične samovšečnosti in posestništva zamenjati za ljubezen. Ljubezen ni nikoli posestniška. Tudi zaljubljenost ni ljubezen. Zaljubljenost je fiziološki pojav, a ljubezen čustveni. Zaljubljen človek deluje preko ega. To je naravno in je nujni del življenja. A ni ljubezen. Ne ega mešati z ljubeznijo. Eno in drugo je potrebno in sicer v ravnotežju.
A posvetimo se še strahu. Strah rojeva stisko, ki rodi sovraštvo. Kabalisti radi rečemo, da je strah korenina sovraštva, ki rodi plodove samovšečnosti, samovolje in sebičnosti. Te manifestacije niso proizvod ega, temveč neravnotežja v zavesti. Ljubezen tu nič ne pomaga, saj je ni. Človeka, katerega razjeda strah, lahko ljubiš, a on ti ljubezni ne more vračati. Največkrat lahko pričakuješ od takšne osebe posestniško ljubosumje, skrito izza besed: "Tako zelo te ljubim."
Manifestacij takšnih sebičnih izlivov je kar precej.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#56 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 15. september 2005, 12:52

<{POST_SNAPBACK}>
A posvetimo se še strahu. Strah rojeva stisko, ki rodi sovraštvo. Kabalisti radi rečemo, da je strah korenina sovraštva, ki rodi plodove samovšečnosti, samovolje in sebičnosti. Te manifestacije niso proizvod ega, temveč neravnotežja v zavesti. Ljubezen tu nič ne pomaga, saj je ni. Človeka, katerega razjeda strah, lahko ljubiš, a on ti ljubezni ne more vračati. Največkrat lahko pričakuješ od takšne osebe posestniško ljubosumje, skrito izza besed: "Tako zelo te ljubim."
Manifestacij takšnih sebičnih izlivov je kar precej.


Nooo o tem jaz govorim.. in na tem bazira 99% druzin.. Poroka je redko zaradi cesar koli drugega kot strahu..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#57 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 15. september 2005, 14:36

Ja sej pravim, to vse velja.. ampak sele takrat, ko te ne prizadene, ce gre tvoj frajer drugam.. Potem je to pristno in smiselno.
Zdaj ko se ljudje zaradi tega kregajo, je to samo blef.. in navedla si samo izgovore za svoje rane..

Tudi tebe je strah..

In tiste obcine in spriceval so le iluzije, ampak za nekatere dovolj dobre, da se za nekaj casa pomirijo.

Taksni ljudje so vedno ljubosumni in vedno nekaj sumijo.. in prav nic ljubezni do sebe ne premorejo..

Sorry.. ampak beri nazaj kaj si pisala.. in tisto se 100% razlikuje od tega, kar zdaj pises.. Seveda, ce pa je to rana vseh ljudi..

Zvestobo sta si obljubila.. Ja.. zakaj pa? A si ne verjameta.. a ni to nekaj spontanega.? Cesa hudica ju je strah, ce se ljubita?

Tole prevec disi po nategu, da bi kaj tako cudnega verjel..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#58 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 15. september 2005, 15:12

strah? ker nimajo vere! ne verjamejo v to, da se lahko zgodi...ce se ne, dvomis, zaradi morebitnih bolecih izkusenj, naivnosti... dvom pa ni lih vera :xx!:
pa laz, tud politiki nevem kolk trobijo, kolk jim pomeni familija in larifari... ce bi jim res tolk, se pa noben neb s tem postavljali ampak na tem delal!
tud folk, ki sam sebe ne zna imet rad, kaj mu pa je??? strah ga je... omejen je... kar je vzrok nespospobnosti sprejemanja razlicnosti :sori:

pa ne tle "zahtevat" tolk pozornosti ce je govora o ljubezni x:Ix x:Dx
pa sj je vseeno oz. vse je eno x:)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#59 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 15. september 2005, 16:50

pa se to: x:)x

love is in the air, everywhere I look around
love is in the air, every sight and every sound
love is in the air, in the whisper of the trees
love is in the air, in the thunder of the sea
love is in the air, in the rising of the sun
love is in the air, when the day is nearly done x^x

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#60 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 15. september 2005, 17:21

;) kapica, vidim da tudi tebe "daje" tnarbolj pozitivna ljubezen :D hihi :palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#61 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 15. september 2005, 17:43

LJubezen je nadgradnja zaljubljenosti. Kot sem omenil, zaljubljenost je fiziološko pogojena, saj je povezana z nagonom po ohranitvi vrste. Zaljubljenost je strogo usmerjena in okoli nje ni kakšnih globljih čustev. Vse dela kemija telesa. Ljubezen je nekaj drugega. Gre za čustva, ki so plodna samo v primeru, če niso onesnažena s strahom in samovšečnostjo. Čustvo ljubezni je darovanje, izžarevanje navzven. Partnerska ljubezen je vzajemno darovanje, pri čemer sta partnerja ovita v nekakšen plašč vzajemnega darovanja. Ni dileme, kdo bolj ali manj ljubi, saj gre za celoto. Seveda pa ni vedno idealno.
Kakor hitro nekoga zgrabi jeza, ker ga je partner zapustil, si s tem dela zgolj škodo. Ljubosumje, sovraštvo in celo zloba so proizvod strahu med lastnim neuspehom, katerega prikriva s valjenjem krivdo izven sebe. Vzajemnost se poruši, ko eden od partnerje več ne daruje, temveč začne jemati. tega je ogromno in zato je toliko razkolov partnerstev. Ako te partner zapusti, moraš najhitereje najti vzroke pri sebi, jih odstraniti in začeti znova. Bivši naj bo bivši v vseh ozirih.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#62 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 15. september 2005, 21:05

:O: tjazy le kako ti more biti dolgčas , če sta dva enaka x?x saj vendar dveh enakih NI xsrcx vedno smo nekje unikatni, pa vendar stremimo najti DUŠO dvojčico in šele ko jo najdemo lahko govorimo o PRAVI ljubezni ( brezpogojni ) Ljubezen je preprosta , samo ljudje komplicirajo , ker je ne poznajo.... odpreti SRCE je vsa modrost in znati Prisluhniti.. in potem teče... xwizardx xyesx xsrcbumx xloveyx( seveda ob predpostavki ,da sta oba partnerja ZRELA za kakršenkoli odnos xsrcx )

#63 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 16. september 2005, 06:09

Ljubezen nima nobene zveze s obljubami, prstani, raznimi pogodbami in spričevali.
Poznam pare ki živijo skupaj srečno in zadovoljno "na koruzi" kot se ponekod temu reče. xsrcx
Poznam pa tudi pare ki so si nadeli prstane in obljubili zvestobo in ljubezen.Lljubezni in zvestobe že zdavnaj ni več pa še kar vztrajajo skupaj. Zakaj?
Zaradi prstana. zaradi obljube zvestobe, zaradi udobja?
Zaradi tega - kaj bodo pa ljudje rekli? :eek:
Strah ni samo tistega ki obljube zvestobe noče dati, strah je tudi tistega ki tako obljubo ZAHTEVA.
Prava ljubezen ne zahteva in ne daje obljub xsrcx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#64 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. september 2005, 06:59

Vrba.. tebe bo pokopalo prepricanje, da imas vedno prav.. to je EGO a ne? In ta sesuje ljubezen a ne?
Zakaj se z mano kregas o zvestobi.. ce pa ves, da je to meni tolk pomembno kot lanski sneg..
Lahko si se taksne terije skupi zlagas, pa je vse brez veze.. ker drugemu kot sebi itak nikoli ne mores biti zvest.. zato bi me v hipoteticnem primeru (bog ne daj, ampak..) da bi se midva porocila prav malo brigalo kaj ti tam blebetas in kot papiga ponavljas za nekom ki halucinira o ljubezni.. Itak ti nicesar ne bi verjel..
Ce se mas rada.. potem si bos zvesta.. ce se nimas.. pa si ne bos.. in pol tudi mene nimas.. in je itak brez veze..
Tudi zdaj se ne maras.. ker mene kot sogovornika ne maras... :)

Mogoce imas ti prav.. mogoce nimas.. mogoce imam jaz prav.. mogoce nimam.. mogoce imajo vsi ostali.. mogoce nimajo.. Tega ne ve nihce.
Mogoce svet sploh ni tako zgrajen, da bi obstajalo prav ali narobe.. lahko da imamo vsi prav ampak samo zase..

Zato je zelo idiotsko reci, da je nekoga strah, ki se ne poroci.. Ti nimas pojma kaksne razloge ima tisti clovek.. Tako kot imas ti prepricanje, da je druzina fajn, da se je porociti fajn.. tako ima on prepricanje, da to ni fajn.. V cem je sploh razlika? Prepricanje je prepricanje.. inb ce bi se vsi znebili vseh.. potem bi dopustili, da so drugi drugacni, tako pa imao tezavo, kadar nekdo seka cez nase osebno prepricanje.. kar je logicni pokazatelj, da se je potrebno teh prepricanj znebiti.

Ne vem.. ali ti tisti ljudje, ki hodijo k tebi, tolk energije poberejo, da jo potem tukaj nazaj crpas.. ali zakaj tko zapnes vedno za vsako zadevo??
Ti pomagas drugim.. Lepo.. ali pa morda tudi ne.. Kdo pa bo pomagal tebi?
A ljudem poves, da je prav, da se drzijo ene osebe celo zivljenje? Kaj pa ce je to totalno mimo njihove zastavljene poti? Potem jih pahnes se globje v tezeve.. ali pa tudi ne..
Kakrsen koli nasvet das cloveku, nikoli ne mores vedeti ali bo to zanj koristno, ali bo se bolj v tezavah.. zato lahko svetuje le vsak sebi. Ti meni ne mores.. in jaz tebi ne morem..

Ce se s tem strinajs ali pa ne.. mi je cist vseeno.. ker morda je to res.. morda pa tudi ne..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#65 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 16. september 2005, 08:39

Spremeni sebe in spremenil boš svet okoli sebe xsrcx
In ko stegneš kazalec da pokažeš na nekoga, trije prsti kažejo nazaj nate xsrcx

Imeti rad sebe pomeni biti pripravljen narediti kaj zase, na sebi, izboljšati, tudi spremeniti če je treba.
Znati priznati in tudi sprejeti svoje napake xsrcx
In jih poskušati odpraviti
Sprejeti napake drugih xsrcx
In dovoliti da jih odpravijo sami xsrcx
Tako jaz razumem kaj pomeni ljubiti sebe xsrcx

In da ne bo kdo narobe razumel:
To je samo moje mišljenje in videnje. Poskušam se ravnati po njem. Nikogar ne poskušam prepričati da je to edino prav.
Vsak naj si sam ustvari svoje mišljenje. xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#66 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. september 2005, 09:17

Vrba.. jaz sem ze tolikokrat prekoracil "navodila foruma", da bi me marsa lahko za vsak tretji post dol zabrisala.. kar ji resnici na ljubo ne bi mogel zameriti.. x:px

Zakaj postajam oseben? Vsec mi je biti oseben.. tako se lazje pogovarjam..

Kako nisi trdila v kaj si ti prepricana? Pa sej vsak pise iz svojih prepricanj.. torej..

Zakaj kdo ne more obljubiti zvestobe do smrti.. Recimo da noce, ker se je tako odlocil.. ker nikoli ne ves kaj pride v zivljenju.. In ce nekomu to, da mu nekdo to obljubi, kaj pomeni.. potem mu nikoli ne bi smel nihce to obljubit.. ker ce bo kaj drugace, kot je obljubil, mu bu ziher to vrgel naprej..

Prav.. jaz pa argumentiram, zakaj je bedasto obljubit zvestobo do smrti.. Sama zvestoba ni bedasta.. obljuba pa je..

Nisem te ocenjeval.. vprasal sem, kdo bo pomagal tebi, pa tudi ni nobenega odgovora, ko mi ze ravno ocitas, da ti ne odgovorim. Ne odgovorim ti, kje si 100% drugace pisala, ker se mi ne da brskati nazaj... in niti ni smiselno.. Poisci in nasla bos..

Tudi tisto kar ves, samo mislis da ves.. v resnici pa ne ves, ce ves.. To so le prepricanja.. ki si jih ne vem zakaj sprejela..

Nisem rekel, da me ne briga ta tema.. niti, da ti blebetas kot papiga.. Beri pozorno.. Rekel sem da me ne briga, kaj bi moja partnerka blebetala in kot papiga ponavljala za maticarjem..

Ne bi o psihoterapiji in psihola... o tem imam svoje mnenje, ki ga ne zelis slisati..

Ljudje hodijo, da spoznajo kaj je za njega boljse.. JA.. to je res.. ampak tega tam kamor grejo ne spoznajo. Ce hocejo to spoznati se morajo obrniti za 180 stopinj in pogledati vase..
Lahko so tudi tisocletne izkusnje drugacne.. ne samo stoletne.. vseeno jih bom zanikal.

Pogovor je baza enega partnerstva.. Mama mia.. kaj podobnega pa se ne.. Zame je baza, kar se vidi v ockah.. ne pa kaj partner blebeta, ker mi je dolgcajt. Noben pogovor se ni resil problema.. Ko je problem.. vsak pri sebi razcisti svoj problem.. in reseno. Ce tega ne zna.. se bojo pa v nedogled pogovarjali in si podaljsali trplenje.. ker koncni rezultat bo enak kot ce bi molcali. Ce sam s seboj ne resis tezave.. je tudi z drugim ne mores..

To, da je tvoje pisanje blebetavo papagajstvo... sem ze razlozil,. da si napacno razumela in kaj takega ti ne bi rekel..

Zgleda da imate veliko vecje tezave, kot se jih zavedate... pravis. Bolje bi bilo ce bi rekla.. "Zgleda da IMAMO velike vecje tezave, kot se jih ZAVEDAMO!" S tabo na celu..

Ja.. marsikomu je potrebno razloziti, kako se komunicira, brez da se prepira.. in marsikomu, kako se komunicira, brez da se pije energijo.. ki ni njegova.

Zakaj predpostavljas, da mi bo kdo kimal? Meni obicajno ne kimajo..

Ja niti toliko se nimam rad... Samo ves to vse sem ti napisal iz ljubezni.. Sem spostoval tvoj vcerajsnji nasvet, da je potrebno iz ljubezni biti nesramen.. iz ljubezni zabrista otroka iz hise... iz ljubezni naredit krizarske vojne.. iz ljubezni... zabrisat partnerja iz bajte, ki se je ljubil z drugim, iz ljubezni... vse je iz te cudne ljubezni... :2src: :2src:
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#67 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 16. september 2005, 22:15

x:)x "Ljubezen je največje zdravilo. Toda večina ljudi, celo tisti, ki smatrajo, da živijo v srečnem zakonu, ne ve, kaj je Ljubezen."
xsrcx
LJUBEZEN NI POSESIVNOST - LASTNINJENJE
To ni vstavljenje druge osebe v lastno sliko. Dr. Overstrect je rekel: "Ljubiti neko osebo ne vključuje lastninjenja te osebe. To pomeni dobrovoljno in z radostjo ji dopustiti njeno originalnost." Dogaja se, da nekdo nekoga zapusti, ker ne odgovarja njegovim idealom. To je skrajno neumno in bedasto, kajti čisto dovolj je, da živi vsak v skladju s svojimi ideali.
LJUBEZEN NI ODVISNOST
Obstaja iskreno in neiskreno "oboževanje idola."
LJUBEZEN NI ŽRTVOVANJE SEBE,
čeprav Ljubezen lahko zahteva žrtvovanje. Freud je odkril, da mnoga samožrtvovanja skrivajo jezo, a mnogokrat celo sovraštvo;(
LJUBEZEN NI OBOŽEVANJE
Neko osebo obožujemo, ker je lepa, preudarna, modro govori in je pametna. To ni ljubezen. To je samopotrejevanje. Popularnost ni ljubezen. Oseba postaja popularna, če zadovoljuje privlačne potrebe.
LJUBEZEN NI SEKSUALNOST
Zelo pogosto se zakoni, ki so sklenjeni samo na osnovi seksualne privlačnosti, pokažejo kot zakoni med tujci. Kaj storiti v tem primeru? Zelo priporočljivo je, da se naučiš spremeniti tujca v prijatelja!
Če zakonca v nekaj letih ne vzpostavita pravega prijateljstva, je zakon obsojen na propad.
Kjer je Ljubezen, seks ne predstavlja nobenega problema! Kadar resnično nekoga Ljubiš, z njim ali z njo deliš vse, kar imaš... Ljubiti pomeni biti kreposten, nedolžen... Samo za zelo zelo malo tistih, ki Ljubijo, ima zakonski odnos nek pomen, a takrat je nezlomljiv. Ljubezen ni občutek ali misel.. Ko se Ljubezen pojavi, takrat veš, kako se ljubi vse... Samo tam, kjer je Ljubezen, so lahko vsi naši problemi rešeni, a takrat bomo vedeli, kaj je njena blaženost in njena sreča. xsrcx
MATERINSKA LJUBEZEN NI VEDNO LJUBEZEN,
Najboljša stvar, ki jo starši naredijo, je, da naučijo svoje otroke, kako se ljubi..., a edini način, da se Ljubezni nauče, je zgled. Otroci morajo dobivati Ljubezen, da bi jo kasneje lahko oddajali."
KAJ JE RESNIČNA LJUBEZEN?
Prava Ljubezen je zdravilna moč. Nek zdravnik je imel navado, da se je vlegel poleg depresivnega pacienta in ure in ure izžareval Ljubezen ter občutke v pacienta. Procent ozdravljenih je bil zelo visok.
Sentimentalnost ni Ljubezen, temveč je v osnovi sebičnost. Popolna Ljubezen ne zahteva, ne daje dolžnosti, nikoli ne poskuša poboljšati ali zapretiti, vedno upa na najboljše; zvesta je in stalna kljub vsemu, kar se zgodi in zaradi tega je to moč rešitve ter izravnava vsega. Sir Francis Bacon je pisal: "Prijatelj je tisti, s katerim se naše žalosti prepolovijo, a radosti podvojijo."
:palec: xsrcx Ljubezen nikoli ne mine. Preroštva bodo prenehala, jeziki bodo umolknili, vednost bo prešla, kajti nepopolno spoznavamo in nepopolno prerokujemo. Ko pa pride popolno, bo minilo nepopolno. Ko sem bil otrok, sem govoril, kakor otrok, mislil kakor otrok, sodil kakor otrok. Ko pa sem postal mož, sem dal slovo temu, kar je otroškega. Zdaj gledamo v ogledalo megleno, takrat pa iz obličja v obličje. Zdaj spoznam nepopolno, takrat pa bom spoznal, kakor sem bil spoznan. Za zdaj pa ostanejo vera, upanje, Ljubezen-to troje. Največja od teh pa je Ljubezen."
xsrcx
xwizardx xsrcbumx xsrcbumx xyiyax

#68 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 16. september 2005, 22:42

Oh, ja... ta ljubezen xsrcx xsrcx xsrcx
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#69 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. september 2005, 23:15

<{POST_SNAPBACK}>Ljubezen ni nikoli posestniška.


Ljubezen si vedno želi lastiti.

Peklenska ljubezen si želi lastiti zato, da jemlje.

Nebeška ljubezen pa si želi lastiti zato, da daje.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#70 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. september 2005, 23:18

<{POST_SNAPBACK}>A posvetimo se še strahu. Strah rojeva stisko, ki rodi sovraštvo. Kabalisti radi rečemo, da je strah korenina sovraštva, ki rodi plodove samovšečnosti, samovolje in sebičnosti.

:palec:
Strah prav tako kot človekovi grehi (slabosti) služi Satanu (temnim silam).
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#71 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. september 2005, 23:23

<{POST_SNAPBACK}>Se pa strinjam cisto popolnoma, da je energetsko in naravno najbolje imeti enega spolnega partnerja.. ampak sele takrat, ko to to, da je tvoj partner lahko tudi z drugim, ne predsatvlja problem.. Ce komu to predstavlja problem.. potem je zanj najbolje, da gre njegov partner tudi malo drugam.. drugace tista zvestoba ni iskrena in spontana.. ampak je zaradi strahu in morebitne prizadetosti in podobnih umskih sintax errorjev  x:Dx  x:Dx


Trudš se vse predstavt iz enga visokega nivoja, ampak men to bol deluje kot nivo enga psa, ki mora skočt na vsako kuzlo, ki se gon.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#72 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 16. september 2005, 23:27

Tjazy rekel: Zakaj kdo ne more obljubiti zvestobe do smrti.. Recimo da noce, ker se je tako odlocil.. ker nikoli ne ves kaj pride v zivljenju.. In ce nekomu to, da mu nekdo to obljubi, kaj pomeni..
Meni osebno se zdi otročje, da bi jokal, ker ti je nekdo nekaj obljubil pred 20leti. No, razumem, da bi jokal zaradi dogodka, ki vse prekinja, ampak da bi se obešal na staro obljubo, je skoraj tako, kot bi se obljuba glasila: ostala bova skupaj, tudi če ne bova imela nikakršne želje več po tem. Saj ni bil jasnoviden in ni mogel vedeti, kako bo potekal njegov duhovni, telesni in čustveni razvoj - vzporedno s partnerjevim, hitreje, počasneje ali pa čist v drugo smer. Torej je nesmiselno, da pričakujemo in tudi dajemo "krvave" obljube. Aja, to ne pomeni, da trdim, da je poroka nesmiselna. Človek se v parih desetletjih kar dobro spremeni. In če tega ne sprejmemo, je tako, kot bi od otroka zahtevali, da nikoli ne sme odrasti in razmišljati s svojo glavo. Mislim da je večini jasno, da gre pri prstančkih in matičarju zgolj za simbolni prikaz o tem, v kar verjamemo in čutimo v TEM TRENUTKU in ne, kar bomo čutili čez deset let. Tako naivno nevedni bi bili le, če sploh ne bi vedeli, da obstajajo ločitve, tako da je nekako jasno, da se odločamo zdaj (čeprav za naprej)

Tjazy rekel: Rekel sem da me ne briga, kaj bi moja partnerka blebetala in kot papiga ponavljala za maticarjem..

Tisto dolgočasno ponavljanje za matičarjem je hkrati tudi strinjanje z izblebetanimi besedami - tukaj pa se malo zamislim, kaj točno ti pomeni partnerka, če njeno (morda) "blebetanje iz srca" sploh ne jemlješ ne v ušesa, kaj šele k srcu. Ob tem se predvsem vprašam, kaj je potem tisto, kar v tebi sploh "požene", da bi nekoga ljubil. Razumem, da so besede eno, dejanja pa na žalost pogosto drugo. Vendar se mi zdi, da nekako meniš, da te tudi kakršnakoli že dejanja ne bi ganila. Morda slabo spremljam tvoje komentarje, ampak za enkrat mi zvenijo tako, kot da si lahko z nekom v zvezi in hkrati nimaš nikakršnega zanimanja zanj. Vem, da boš odgovoril, da se tu motim - in upam, da boš tako odgovoril - in upam da odgovoril vsaj na ta del.

Tjazy rekel Vrbi: Samo ves to vse sem ti napisal iz ljubezni. No, no, ta stavek je malo prenapihnjen, Tjazy. Malo pomisli in ugotovil boš, da si vse tisto napisal iz dolgočasja, imel si razlog, da napišeš nekaj kar je v nasprotju s tvojo sogovornico, torej (sej to ni nič narobe ampak) je predvsem za tvojo lastno zabavo, sam si omenil, da te take stvari stimulirajo oziroma obratne dolgočasijo. Torej sebi v prid (še vedno trdim, da je čist ok, da sebe zabavaš, to je kvaliteta) si tiste besede pisal, ne iz ljubezni - ne pretiravat pri tej besedi, razen če si mislil iz ljubezni do sebe, ok?

Zanimivo mi je tudi, da vas kar nekaj vidi ego kot nekaj slabega. Pa saj je z njim tako, kot z vsemi drugimi sicer fizičnimi zadevami. Vsaka stvar v preveliki količini škoduje in prav tako tudi ego. Če si želimo prave ljubezni, bomo itak ego klesali in klesali do minimuma, ampak nikakor ne do ničle, ker ego hkrati skrbi tudi za to, da znamo poskrbeti za naše osnovne potrebe, da sploh lahko preživimo. Hrana, toplota...in za to se mora boriti.....ne moreš kar rečt: ljude, vi kar jejte kruha, če bo kaj ostalo, bom pa jaz pojedu, ampak me ne moti, če ne bo nič ostalo zame....tako bi nas kmalu vse pobralo. (to ravno ni ljubezen do sebe)Torej, tako kot ego posredno hrani telo, prav tako si tudi na čustvenem nivoju želimo nekaj čustvene hrane. Seveda so vse te ljubezni, ki jih gojimo do drugih, egoistične. Ampak tale beseda ima hudo preveč negativen prizvok. Konec koncev vsi v svoji podzavesti vemo, da nas "ima" partner iz svojih razlogov in potreb, tako kot mi njega. Seveda se to na slabši način pokaže, ko so na sporedu dnevi grmenja: kritika, ljubosumje, premalo pozornosti, itd...ampak ravno tedaj lahko delamo bistvene učne korake - ego je pravi trener za našo ubogo dušico. Z egom pravzaprav potujemo k brezpogojni ljubezni in je ne moremo doseči zgolj z razumevanjem takšnih stavkov: ljubezen ne zahteva, ljubezen ne prosjači, zameri, ukazuje... ampak le v "boleči" praksi.

#73 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 16. september 2005, 23:31

<{POST_SNAPBACK}>Nisem te ocenjeval.. vprasal sem, kdo bo pomagal tebi, pa tudi ni nobenega odgovora, ko mi ze ravno ocitas, da ti ne odgovorim. Ne odgovorim ti, kje si 100% drugace pisala, ker se mi ne da brskati nazaj... in niti ni smiselno.. Poisci in nasla bos..


Nekaj, česar ni, se ne da najdt. In ti ne moreš odgovort, ker je tvoja trditu o 100% drugačnem pisanju čista demagogija, zgol tak bol nizek poskus diskreditacije. Pol pa še trosš take floskule kot "Poisci in nasla bos" x:o)x . Sam meglo prodajaš, pa mislš, da maš lahk vse za cepce.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#74 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 17. september 2005, 08:45

xsrcx Ko si sam s sabo pomirjen in se imaš rad, lahko daš ljubezen od sebe. Svojemu partnerju, svojim otrokom... vendar v taki obliki, da jo bodo v pozitivnem smislu občutili. Ne da vsiljujemo ljubezen na naš način. Da pokažemo da jih imamo radi ne glede na to kakšni so tisti ki nas obkrožajo. Saj vendar ljubezen nič ne stane, tako kot nasmeh, s katerim se lahko zjutraj zbudimo in sebi in svojim bližnjim polepšamo dan. Samo z ljubeznijo lahko spremenimo sebe, ljudi ki nas obkrožajo in na koncu cel svet. xsrcx
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#75 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 17. september 2005, 17:49

xsrcbumx Najpopolnejši opis prave Ljubezni do najbližjega pa najdemo v poslanici sv. Pavla Korinčanom, katero lahko imenujemo tudi "spekter Ljubezni." Sv. Pavel o Ljubezni:
"Ko bi govoril človeške in angelske jezike, Ljubezni pa ne bi imel, sem brneč bron ali zveneče cimbale? In ko bi imel dar preroštva in ko bi spoznal vse skrivnosti in imel vse vednosti in ko bi imel vso vero, da bi gore prestavljal, Ljubezni pa ne bi imel, nisem nič. In ko bi razdal vse svoje imetje in ko bi žrtvoval svoje telo, da bi zgorel, ne bi pa imel Ljubezni, mi nič ne koristi.
Kaj je božanska ljubezen ali po grško AGAPE x?x
O tem govori lahko samo tisti, ki jo je izkusil. Človek z zavestjo Boga ve.
Končala bom s prekrasnim opisom prave Ljubezni, ki je podobna opisu sv. Pavla. Napisal jo je razsvetljeni Thomas A. Kempis v delu IMITACIJA KRISTUSA:
xsrcx
"Ljubezen pazi in v spanju ne drema.
Ko kloni, ni utrujena. Ko je prestrašena,
ni ovirana.
Ko je razpeta, ni ovirana.
Toda kot živi plamen in goreča bakla
se vedno dviguje v višine,
Kdor je kdaj ljubil, pozna zvok tega glasu."
xsrcbumx xyiyax xegox xsrcbumx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0