Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Psihologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
403 komentarjev na to temo

#26 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 10:17

Zlo pogosti so tud primeri zanikanja lastne identitete in spola. To se ponavad pokaže že zlo zgodi al pa šele u dobi pubertete. Otrok ni zadovolen s svojim spolom, počut se manvrednga,vizueln in čustven pa se želi tembl približat osebi k si želi bit. Punce nosjo kratke lase,se oblačjo v hlače in posnemajo fantovsko vedenje. Fanti si pustijo dalše lase,majo bol nežne kretne in se izogibajo grobih igr. Če starši namerno spregledajo tako vedenje, lahko pele v frustracije in velke težave v kasnejšm živlenu in socializaciji.Taki se cel živlenje borijo z družbo v želji dokazvanja samga sebe,tak kt ni, pa si želi biti in na koncu ga družba zavrne.
Baby don´t forget my number!

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 10:21

Ni pa nujno... xscratchx
Jaz sem bila precej, 'fantovska', sam za to je dost bil kriv fotr, ker je hotel sina in mi je nosil same take igrace; denimo namesto belih puncastih drsalk (kot vse bejbke) sem jaz imela divje oranznorjavorumene hokejke! :P
Robote sem imela pa brzostrelke pa tak. :P
Pa sem vseen bila precej koketna, nosila minice itd.
Tako da - nisem si recimo sama zelela, da bi bila tipcek (kot vcas pravijo za zenske sco).
A vseen sprejmes en vzorec, si bolj taf, nisi pussy pa tko... :)

aja se to: jaz pa sem ful rada hodila k psihologom pa taksnim; prvic zato ker sem imela rada take pogovore, drugic zato ker maram teste, taksne in drugacne, tretjic pa sem JAZ njih preverjala po svoje in se denimo kaj ponorcevala, rekla kaj cist odstekanega, ces ce bodo mislili da nisem cist gladka. :P
Sem pa naletela dost na OK, tako da so v glavnem bili kar na nivoju, samo eno revo sem cist zmedla. :vragec: x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 10:26

Sm mislu na bl ekstremne primere Marsa! x;)x Tud moja švestr,je skoz hodla v hlačah,igrala fuzbal z mojimi frendi,sam vsen se je zvečer oblekla u minico, tko kt ti pravš,se namazala in šla u life,mela tipe in tko naprej.
Osebe o kterih sm govoru, pa majo blazne probleme tud u spolnosti,zarad lastnga zanikanja in filinga krivde,da so,kar so! Tko da nazadne sami sebe prepričajo, da so neki kr niso! x:)x
Baby don´t forget my number!

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 10:30

To je pa res veckrat...
mah... jaz tolk modelov poznam, sam vcasih tisti, ki so kao najbolj pri sebi, sploh niso.
Al obratno; recimo jaz zgledam odstekana, umetniska, kaj jaz vem, po mojem tak vtis dajem, a sem blazno prisebna, sploh v najhujsih okoliscinah in situacijah.
Lastnost, ki sem nanjo pri sebi po mojem kar najbolj ponosna je ta, da nisem niti najmanj panik. x^x
zdrav duh pa to... x8Dx xyesx

Tole ki pa govoris...
jasno; igranje vlog zahteva napor, nenehno sledenje enemu vcepljenemu (v tem primeru pac od nas samih) vzorcev... nic cudnega, ce se scasoma cist ufuras v to in ker potrjujes TO, se ti pac dogaja to.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 10:33

....u zdravm telesu......Te sicr ne poznam,ampak pr tvojih postih človk vid, da se znajdš v vsaki situaciji, znaš napi..it človeka al pa potolažt. To je tist kr mnogi nimajo, pa temel za dobrga psihologa! :palec:



Ja in u končni fazi se tak človk začne zapletat, ne ve kaj je povedu enmu in kaj drugmu, ne more več sledit lastnmu dogajanju in to ga na konc spodnese! x^x
Baby don´t forget my number!

#31 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 10:43

Temu se prav pa podivjani hormoni! x:px x:Dx


Sm zadnč sreču svojo psihologinjo iz osnovne šole, k mi je zmer rekla, da bom kriminalc ratu, k sm take počeu x:px x:Dx Pa jo pozdravm, pa mal čvekava, pol me pa praša kak sm,jz pa ji povem, da sm diplomiru iz psihologije,drgač pa ginekolog, sm mislu, da se bo kr zvrnla, tok se je režat začela! x:Dx
Ja,smisu za humor je pa zmer mela, ne glede na to kaj sm ušpiču! x:px x:Dx
Pol sva šla pa na kufe in obujat stare cajte x:Dx mi je blo kr mal nerodn! :vragec: x:Dx
Baby don´t forget my number!

#32 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 7. december 2004, 11:03

pišuka, nobene izkušnje s psihologi...vsaj uradnimi ne. itak je sco menda nagnjen k reševanju problemov v lastni režiji. čeprav sem se zadnja leta ful popravila in se bolj "socializirala", pa uporabljam prijateljski krog za osvetlitev problemov z raznih vidikov. na koncu tako nardim po svoje. saj so tud posledice odločitev moje. nekatere so čudne in nore na nek način...sam člouk mora vseeno sebe poslušat, pa čeprav si kdaj prste opečem.
sicer pa ugotavljam, da mam kar enakomerno izražena oba principa, tako ženskega kot moškega...hm, mogoče je pa to sprejemanje celosti v sebi... x^x x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 11:04

ja, jaz tud, to ze, sam v gimnaziji nimas te moznosti, oz. preprosto te posljejo pac k psihologu. :)
V koncni fazi pa sem res sama in to zelo sco resila zadeve - odj**** vse skupaj, pa je blo. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 Gazelca

Gazelca
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 731

Objavljeno: 7. december 2004, 11:09

Hm,zadnja izkušnja z psihologom je bila lansko leto....torej že na faksu...ko sem dobla neke čudne simptome in je zdravnik pač menil,da je to pač psihičnega izvora....in res je bilo tako.

Drgač,pa v gimnaziji itak...pa z vsemi,sem se ful dobr štekala...ni bilo problemov sploh! x:Dx x;)x
Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 11:17

Jaz pa sem zacela spricat ker se mi ni dal vec v solo hodit. :D
Pol so me pa v bistvu prepricevali pa tko... saj so bli kul do mene, sam sem pac bila nekak... preotrocja za tole sedenje nekonstruktivno tam... pa sem se potem ful vec v tistih 3 letih na cesti naucila, za ves lajf...
Ampak k psihologom pa sem rada hodila, mi ni bilo ono, bad, kao... Cist kul, konec koncev si recimo sprical biologijo glih tedaj. ;) :P

Jonas je bil en podoben kaliber, no on je tud tedaj kot jaz na subo hodil... :)
No saj on pa vodnar z luno v sco (sami modeli). :D
Aakhut pa ni na subo hodil, a je tud tam dogajal v tistih cajtih, pa glih en tak kaliber je bil kot Jonas, vsaj vizualno, kot pojava. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 Gazelca

Gazelca
  • Lunatik
  • Št. objav: 1 731

Objavljeno: 7. december 2004, 11:29

En moj sošolc iz gimnazije je bil vsak teden pri psihologu,itak sam zato ker se mu na slovo,recimo ni dalo....in ga je mela psihologinja itak že pogruntanega...in vedno ko je k njej prišel,prvo kar je rekla:Kaj je Anže,a je spet Javorski(prfoksa za slovo)na sporedu,a bi bil spet vprašan....in pol sta klepetala o recimo...njegovem avtomobilu...
Tista psihologinja je bla pa res carica...jz sm šla k njej recimo,med fiziko.... :P
Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 11:33

jaz pa med fiziko k matematicarju pa sva poslusala Pink Floyde in se pogovarjala o zivljenjskih resnicah. :D ;)
No pol sem ene par testov pisala cvek pri njem, pa mi da moznost popravljat, pridem v kabinet, pogledam ono, recem... :||| Ejj, nic ne stekam... dajva se rajs pogovarjat... pa se pogovarjava, mine ura, pravi pa kaj a ti dam pac dve, pa pravim jaz, o, hvala, lepo od tebe, sam to pa ne, ne bi bilo prav in bi lohk imel tezave, daj mi pac bat, moj problem. :) :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 7. december 2004, 11:39

Jaz poznam pa eno "dečvo", ki že kakšno desetletje dela kot psihologinja, pa ima takšne osebnostne težave, da bi sama rabila psihiatra, ne samo psihologa....
Ona pa drugim svetuje in "pomaga" na tistih področjih, kjer se sama ne znajde...
ne razumem glih dobro tega... xrolleyesx

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 11:44

jaz poznam ful takih, zal.
terapevti za odnose in podobni terapevti in 'strokovnjaki', pa totalne shtale so delal. x:o)x haloo... ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. december 2004, 13:14

Meni je pa zanimivo opazovati odnose in struje tukaj na LNF. Se da veliko razbrati in **videti** stvari, čeprav niso stiki v živo.
Prav zanimivo je videti, na kaj ljudje padajo, kdo na koga reagira, kako se **novi** znajdejo, kam jih potegne, interesne skupnosti, neodvisne, priložnostne, vodje, slednike, poslušalce, tolažilce, svetovalce, odblojene...
Kako se kupčkamo in predalčkamo, po letih, spolu, interesih, lunah, soncih....

Me prav zanima, če bi pripravili sociagram, ki bi se ga udeležili vsi, kakšni rezultati bi prišli ven. Najbrž bi bili čisto vsi presenečeni.
V moji bližnji rodbini so se našli kar 4 psihologi in psihiatri, tako, da sem na **obravnavi** že od nekdaj x;)x

p.s. Dober **psiholog**, terapevt, vodnik ali karkoli že, za moje pojme mora imeti poleg širokega spektra znanja in izkušenj tudi visok EQ. Tudi pri nas je nekaj zelo dobrih, do katerih je pa težko priti. Danes je tudi ovira v temu, da je tovrtsno svetovanje skoraj povsod proti plačilu in s tem dosegljivo manjšemu številu ljudi. ZZZS mislim, da pripravlja ukrep, kjer bo skoraj vsa svetovalna smer, proti plačilu....katastrofa.

To temo je popravil/a cosma: 7. december 2004, 13:18

Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#41 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 13:18

Pravš Cosma, da so te dal ornk pod lupo! x;)x x:Dx
Baby don´t forget my number!

#42 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. december 2004, 13:20

aha...pravijo, da sem šolski primer za vse x:Dx ...povsod me ponucajo x;)x
Pa ne samo oni, tudi njihovi kolegi, pa še kdo od znancev, prijateljic, ki so študirale v tej smeri, psihologija, propedevtika, socialno delo, klinična......etc...

Univerzalka! x:Dx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#43 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 13:22

Blagor se teb! x:Dx Sigurn se zlo koristno počutš! x;)x
Baby don´t forget my number!

#44 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. december 2004, 13:24

V bistvu sem s tem pridobila in pridelala, večvrednostni kompleks x:Dx in pa anksioznost ob tem, ko se vsi ne strinjajo z istimi stvarmi x:Dx
Viva la psihoanaliza!
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#45 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 13:29

To je pol neki pozitivnga za obe strani x:Dx pa si ti in oni zadovolni! x:Dx x;)x
Baby don´t forget my number!

#46 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 7. december 2004, 14:09

<{POST_SNAPBACK}>Imam kar precej izkušenj s psihologi, tudi psihiatri... xrolleyesx

In s tem je tako, kot povsod...naletela na ljudi, ki bi jim takoj odvzela pravico do opravljanja poklica...pa tudi na takšne, ki so mi veliko pomagali...

Posebej dobra izkušnja z Dr.Beričem iz Ptuja, kliničnim psihologom...Vsak pogovor z njim mi je odprl nove vidike, tako kot pravi Marsa, ko sem ubesedila problem, ga skoraj več ni bilo... :palec:

najslabša izkušnja s psihologi in psihiatri, ki delajo množično, kjer si samo številka, primer, ki ga rešijo po kalupu..in dajo ad acta... :xx!: Z njimi pa sem imela težke spore... :xx!: ...in jih v bistvu še imam...samo mi je bilo letos prihranjeno srečanje...

Astra



zakaj si bila pa ti pri psihologu?


(burnost čustvovanja- kombinacija rak-rak?)

sori za direktnost :8): xDDx

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 16:14

A ti tud Contesa? :eek: tega si pa ne bi mislila, v bistvi... ;)

Aira, po mojem Astra ni mislila zase, s tamalim je hodila k psihologu, saj je pisala v temi otroci s posebnimi potrebami po mojem al kaj tacga...
Sory astra ker odgovarjam v tvojem imenu, a glih to na vrhu tolce pa sem ravno opazila.
Astra po mojem ni bila problematicno dete..
No saj jaz v bistvu tud ne, prevec sem bila zivahna, pa v bistvu mal 'hiperaktivna'; sodim da je to catch.. in da glih tolk, da nisem bila prevec oz. ... 'bolezensko'...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 16:54

<{POST_SNAPBACK}>....u zdravm telesu......Te sicr ne poznam,ampak pr tvojih postih človk vid, da se znajdš v vsaki situaciji, znaš napi..it človeka al pa potolažt. To je tist kr mnogi nimajo, pa temel za dobrga psihologa! :palec:
Ja in u končni fazi se tak človk začne zapletat, ne ve kaj je povedu enmu in kaj drugmu, ne more več sledit lastnmu dogajanju in to ga na konc spodnese! x^x

tole sem nekak spregledala al si pa dodal drugi odst...
Natancno tole je caka, zarad katere je brezveze, zacaran krog lazhi in mutenja, in si ujet v vse to in sploh nisi ti... Boljse tako kar sproti resevat.

jaz ce sem se taksno zganjala, tud v soli, spricala, sla v Kp za nekaj dni, mami revi bogve kaj natvezila, pridem dam, telefon, me klice razrednicarka. :O: x:Ix :o|o:
In vprasa, kaj pa kako? In jaz se odlocim in povem po pravici - sem spricala in to... mi je dala ful sanse potem, po mojem sam zaradi iskrenega odnosa... tako da sem tisti 2. letnik pravzaprav malodane zaradi nje delala, ker je bila tolk fer do mene...
Npr. eno uro pred tem, ko sem bila vprasana nekaj na pamet (tega nisem nikol znala, pac pa pisala pa odgovarjala sem za 5), sem si v blok dopisovala s sosolko, kaksna koka da je ta francozarca (razrednicarka)... pride do mene, daj sem to - blok. Pravim, ne dam, ker se vas ne tice. :P In nisem dala. In cez dve uri sem popravljala. x:o)x :sori: :o|o:
Ejjj, tok je bila fer, da kljub temu, da jasno nisem znala na pamet tistega, mi je dala pozitivno, ker je vedela, da bi izpadlo, da me je vrgla zato, ker sem ji v faco zabrusila, da ne dam tistega za pogledat... :D
No in je bila zenska do konca fer in dbest z mano kot tudi moja razrednicarka kasneje na aranzerski, ko sem najprej total zagnano hodila (kljub TZB v tocno tistem obdobju, prisla tud direkt iz ZGB s koncerta denimo v solo vsa nacickana :D)... No in sem bila 'pridna'... no sam mi je tud to padlo dol in 4. letnika sem bila ze postena sita, tako da je skor mal manjkal, da se tega ne bi naredila. :|||
Z lepim se hvalim kao... sam tko je bilo...
kar pomeni med drugim tudi, da ce te se tako 'meche', si lohk cist kul in priseben pol, ce ti natancno ves, kaj hoces doseci in ce si do sebe iskren in imas vest, x^x
Eni morajo k jogi hodit v skupino, jaz pa sem jo sama delala doma pri 20-ih iz enih angleskih skript, da sem si mroala najprej prevesti vse elbowe pa taksno. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 17:32

Pol smo mel u bistvu vsi "ta pridn" srečo, da smo naletel na dobr pa razumevajoč folk, k je šteku naše pubrtetniške izpade! x:px x:Dx
Baby don´t forget my number!

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 17:38

Ja ne glih vedno, ampak tele ta kljucne pa res, k sreci...
Pa tud inteligenca teh ta kljucnih v lajfu (vsaj zame) pac steje...
meni je razrednicarka za slovenscino opravicila kaksne ure samo zaradi 'izvirnega odgovora', pri katerih pa ko je odkljukavala ure, je zraven takole delala xrolleyesx
pri meni pa sam :o|o: - pa se, vi imate pa res originalne. :P

Totalna sreca, res dobesedno sem ujela zadnji vlak za srednjo... ce ne bi tale bila tok kul, vprasanje kako bi bilo...

Ampak - me je naucilo da se da z iskreno in clovesko besedo skoraj vse zmenit... Njim pa je tud pasal enkrat imet 'nasprotnika' na nivoju...
Ko si sit topoglavosti, menis e bi utrgalo, sem precej nestrpna zal do tistih ki hitro ne postekajo.... me kar dushit zacne, kako vendar ne stekajo... :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0