Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Psihologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
403 komentarjev na to temo

#51 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 17:52

Js sm tud mal živčn če ma kdo predolgo lajtngo x:Dx pol pa kr rečm, ah nč, pozab! Pol pa vsi, kaj pa kako, sam je že mim! :vragec: x:Dx
Baby don´t forget my number!

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 17:52

... ko si enkrat premagal, uspesno resil zelo tezko, delikatno zadevo, situacijo, bos naslednjo ze lazje...
Kolk sem imela teh samomorilnih stosev, ne v smislu rezanja zil kot recimo - ali ni na nek nacin samomorilsko da gres zvecer sam stopat v Milano s 100 markami, ki jih po poti izgubis? Pa taksne... In ko si v taki stiski, da psihicna bolecina dejansko telesno boli in ko premagas to, vidis, KOLK ZMORE CLOVEK, si reces, ma ni sans! :vtz:

p.s. Ej Tole!!! xrolleyesx xrolleyesx jaz tud tko... saj sem vseen se kar potrpezljiva, no, ipak... se mi zdi, a potem pa res postanem zivcna, ce zdaj pa se cist ufura. Ajd, ce ne stekas daj pozabi ze pol! :xx!: xrolleyesx

xcivx xcivx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 18:20

Hehehehe, Marsa! :palec: x:Dx
Baby don´t forget my number!

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 18:31

Ha, recem nazaj - ker sem vedela, da bos vljudno tole. lepo - ker si odprl temo, da jo tudi moderiras in zato si tud vsakic priletel, hocem pa sam rect, da saj je OK, saj tud mal sam kramljamo (o?? :P), pa ni treba da tolk zaprmej vzames... ceprav mi je vsec, da se nekak 'vodi' (pa cetud elasticno in tko) taka tema, ker je res fajn. :palec:
Saj smo pa tud ugotovili, da gre za samogovore tud, no ubesedovanje sebi pravzaprav, tako ni nic narobe ce kdaj za kak ovinek zavijemo. x;)x x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 18:34

Ja itak, ne! x;)x x:Dx Sej ovinki so pa zato, da se sekajo! x;)x x:Dx
Baby don´t forget my number!

#56 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 18:51

Ja, Marsa, se strinjam s tem, da človek zmore včasih več, kot si misli in pol ko ti uspe, si sam nad sabo presenečen.....ampak tko kot praviš, naslednjič je ta ista stvar, ali podobna, veliko lažje izvedljiva.
In ker smo že v tej temi, naj povem, da me psihologija zanima že od osnocne šole naprej xDDx . Mislim, da sem bil v 7 razredu, ko sem imel doma cel fascikel v katerem so bili profili mojih sošolk in sošolcev. Vsak profil je podrobno opisoval določeno osebo, njene lastnosti in odzivi, oz reakcije te osebe v določenih situacijah. In to je bilo popolnoma javno, tako da so vsi vedeli za to in še všeč jim je bilo, da se nekdo ukvarja z njimi x;)x ! In kogar je zanimalo, sem mu pokazal njegov profil in mi je povedal, koliko sem zadel in koliko falil. Lahko se pohvalim, da sem zadel v 95% in takrat sem dobil samozaupanje vase, glede ocenjevanja karakterjev ljudi in sem samo še gradil na izkušnjah. Lahko trdim, da kot ima vsak človek kak dar, je to moj dar....in danes lahko že po zelo kratkem pogovoru (osebno ali prek tel, ali chata), včasih pa samo po opazovanju, lahko določim karakter človeka, ki ga sicer sploh ne poznam in to na vsaj 90% natančno! x:)x Poleg tega so se ljudje vedno obračali name za nasveti in če so imeli težave, ker sem vedno znal dobro svetovati, znal sem poslušat in predvsem sem jih razumel. In to je ljudem vedno všeč! Poleg tega, kar mi nekdo pove osebnega, to tudi ostane pri meni. Je pa res, da sem se v srednji šoli tolk ukvarju s psihologijo in pomagal tolkim, da mi je na koncu zmankal časa zame....... xrolleyesx No zdaj še vedno pomagam in svetujem drugim, le da si pustim čas tudi zase, ker če sebi ne moreš pomagati in nimaš časa zase, kako boš drugim?! x;)x
Spet sem se razpisal x:Dx ......

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#57 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 18:57

That`s the spirit, Natrix! :palec: x:Dx
Baby don´t forget my number!

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 19:04

mene je pa begalo, ker so se... hm... nekak... 'lepili' name... mi kar zaceli kaj svojega zaupnega razlagat... tud zdaj... kar en folk, al pa tud znane osebnosti... pa kar zlivajo meni... da kar ne morem verjet, halo pa kako mi lohk tok zaupa? kar enmu? mislim, pa vcasih je kar obremenjujoce...
recimo kaj se mi je nekoc zgodilo... :\\\
En frend mi zaupa v nekih ekstaticnejsih stanjih, da je imel nekaksno brezvezno razmerje (ne da podcenjujem, a tega je bilo ful in smo bili stari 18, 20 let, brez veze pac, mladostna flirtanja pa tak) in da ne smem nikomur povedat. :||| ja, glih briga me, jaz se rajs o seb pogovarjam. ;) :P
No in jaz jasno pozabim in cez cas oni mene ful ignorira... pa kaj je zdaj to, ker sem pozabila, sploh pomislila nisem, kaj pa da je zdaj... no in nekoc kasneje pac se zadebatirava in nekak pol razjasniva kaj je bilo; on shusast kot je bil je ocitno kakim 10-im rekel, pa nobenmu povedat, pa mroda sem ravno jaz v pogovoru najvecji vtis nanj naredila ali bogve kateri je bil razlog, da je pac pripisal, da sem jaz zinila bogvekomu, JAZ, ki mi dol visi in ki sem sploh pozabila...
Ampak hocem rect, to je odgvoorno, da te kar nekdo obremeni s svojimi skrivnostmi... nekomu je pac to dbest, ker se s sabo noce ukvarjat al kaj jaz vem, meni pa se ne da, da mi nekdo nekaj navesi, recimo tehnicno da ga moram prenasat in the first place, pol imam pa se tezave!!!!!!! xrolleyesx

natrix, jaz pa sem bila v 5. razredu urednica revije (smo sami tiskal in vse, jaz sem tudi *ilustirala*), ampak point! :D :D :D
Pisala sem tudi horoskope!!!!
pri dvojckih sem napisala ljubezen na drugi pogled in se mi je ful dbest in duhovito zdel. :P
Aja, ime revije? Cvek (ne chvek, pac pa cvek, kot shus, bat, enka). :P ;)

(*torej lohk se hvalim, da ze skoraj 30 let pisem horoskope... :P)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 19:13

<{POST_SNAPBACK}>That`s the spirit, Natrix! :palec:  x:Dx


Ja, hvala, čeprav sem vmes že neštetokrat obupal nad ljudmi, ker sem dobil občutek, da več kot jim daš, bolj so nehvaležni! :sori:
Na primer....včasih nikoli nisem zaračunaval svojih storitev na računalniku, pa sem ne samo nalagal programe, ampak tudi vgrajeval nove komponente ali celo sestavil cel comp., s tem seveda, da sem vedno prevzel odgovornost, da v primeru, da kaj uničim, tudi kupim, kar se hvala bogu nikol ni zgodil. Je pa kar tveganje, še posebej, če ti nekdo da za vgradit nekaj kar je že bilo rabljeno. Se pravi, tud če sem porabil pol dneva za vse skupaj, to človeka ni stalo nič, razen 2 decisoka, ki sem ga spil. Rezultat je bil, da ni bilo moje delo nič vredno, pol sem pa slišal, da usran serviser (uraden) zaračuna 25 do 30 jurjev samo za to, da inštalira original windowse.......mislm, hudo! xrolleyesx Od takrat naprej, sem začel računat in ne boš verjel, da imam še več strank, vsi me hvalijo in še nekaj imam od tega.... x;)x S tem, da za razliko od uradnih serviserjev vedno poskrbim, da stranka ne izgubi podatkov, (če se mu sesuje sistem), ampak se vedno potrudim, da vse obdrži, kar ljudem veliko pomeni. Le da se uradni s tem ne ubadajo, ker je seveda lažje sformatirat disk in naložit na novo, pa še pol manj časa jim vzame! Meni pa je v prvi vrsti pomembno, da je stranka zadovoljna, s tem da računam pol manj, da naložim sistem + poljubne programe, ki jih stranka želi + uredim priklop in povezavo z netom (če že ima obstoječ mail, če ne, naredimo novega) + garantiram na svoje delo, da če bo kaj narobe, da pridem brezplačno popravit (če ugotovim, da je moja napaka)! Za enkrat še ni blo reklamacij! No, sam tolk,...ugotovitev=> moraš računat, da so ljudje zadovoljni! Če je zastonj ali prepoceni, ni vredno! x:Dx
Zdaj pa povej, če je to normalno, dandanes, ko je vse tako drago? x:Dx

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#60 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 19:20

natrix, jaz pa sem bila v 5. razredu urednica revije (smo sami tiskal in vse, jaz sem tudi *ilustirala*), ampak point! :D :D :D
Pisala sem tudi horoskope!!!!
pri dvojckih sem napisala ljubezen na drugi pogled in se mi je ful dbest in duhovito zdel. :P
Aja, ime revije? Cvek (ne chvek, pac pa cvek, kot shus, bat, enka). :P ;)

(*torej lohk se hvalim, da ze skoraj 30 let pisem horoskope... :P)



Ja, se strinjam, da zna bit obremenjujoče, ko se ti nekdo zaupa, sam jaz kar dobro prenašam stres in obremenitve......

Smešno, da omenjaš revijo.... x:Dx Jaz sem namreč ustanovil revijo sredi 5 razreda, z naslovom "Pogled okoli sveta" in je bila v stilu National Geographic! Uspešno smo izdali in stiskali 100 izvodov in jih razprodali! Lahko ti pošljem en izvod, ga mam še vedno za spomin! x:Dx Problem je nastal samo v tem, da ni bilo podpore s strani šole, kar pa smo potrebovali. Vse sem namreč skoraj sam financiral, kar pa veš, da ni bilo lahko, niti poceni! Celo Contesa je imela svojo rubriko "Kratek krimič! in lahko rečem, da je odlično pisala, svoj čas. Po mojem ima še vedno Krimiče, ki jih je napisala......pa nikol vsaj poizkusila najti založnika....škoda! xrolleyesx

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 19:28

<{POST_SNAPBACK}>Ja, hvala, čeprav sem vmes že neštetokrat obupal nad ljudmi, ker sem dobil občutek, da več kot jim daš, bolj so nehvaležni! :sori:

Ne smes tako razmisljat (no logicno pa je [ali se zdi] nekako vseeno, pravzaprav, da).
To kar dajes, je iz tebe. xDDx
To si TI. In ne oni. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 19:32

Ja, se strinjam, da dajem svojo energijo! Ampak je tako dober filing, če kdaj pa kdaj tud teb kdo da malo svoje energije! Ni lepšega, kot prostovoljno pretakanje energije med dvema človekoma. Oba se super počutita! x:)x :palec:
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#63 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 19:39

Natrix dans je tko, da ne smeš nč zaston, pol nis nč vredn, tko kt pravš. Folk ne zna bit hvaležn(saj večina)Bl jim nabijš ceno, bl zraseš u njihovih očeh! Tak je, pa nov nikol drgač! x;)x
Baby don´t forget my number!

#64 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 19:41

<{POST_SNAPBACK}>Natrix dans je tko, da ne smeš nč zaston, pol nis nč vredn, tko kt pravš. Folk ne zna bit hvaležn(saj večina)Bl jim nabijš ceno, bl zraseš u njihovih očeh! Tak je, pa nov nikol drgač! x;)x


Na žalost imaš popolnoma prav! Ravno do tega spoznanja sem prišel! x:)x
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#65 triple x

triple x
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 521

Objavljeno: 7. december 2004, 19:42

Cool, pol pa fajn kasiraj! :palec: x:Dx
Baby don´t forget my number!

#66 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 19:56

ampak obstaja pa se vest.. pa 'taksno'...
Ni pravil, kot povsod. Ni cenika. Univerzalnega. Ni instant recepta, pa konc. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#67 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 20:17

<{POST_SNAPBACK}>ampak obstaja pa se vest.. pa 'taksno'...
Ni pravil, kot povsod. Ni cenika. Univerzalnega. Ni instant recepta, pa konc. xyesx


Saj, ravno to je! In na tebi samemu je, da se odločiš, kaj je prav in kaj ne! Zato seveda ne morem trditi, da zdaj vsakemu zaračunavam in seveda ne vsakemu isto......
In potem so tu še stvari, ki so več vredne od takega dela in jih tudi ne zaračunavaš! Ne morem si na primer predstavljati, da bi nekomu ful pomagal (duševno), pa bi za to pričakoval povratno uslugo ali celo plačilo. Pač rad pomagam ljudem in zame je največja nagrada, če vidim, da sem nekomu zares pomagal!
So stvari, ki nimajo cene, pa so kljub temu neprecenljive (ljubezen, prijateljstvo)!

Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#68 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 7. december 2004, 21:19

<{POST_SNAPBACK}>zakaj si bila pa ti  pri psihologu?
(burnost čustvovanja- kombinacija rak-rak?)

sori za direktnost :8):  xDDx


Ja, saj ti je že Marsa odgovorila... x^x ...imam otroka s posebnimi potrebami...in z njim in zaradi njega sva hodila k tem raznoraznim... xrolleyesx

jaz pa res nisem bila nikoli problematična, skoraj nikoli špricala, relativno dobre ocene...recimo prav dobra v gimnaziji...bolj tipica v črnem s Sartrom pod roko... x:Dx

lepo vzgojeno dekle iz dobre družine..so mi rekli... x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#69 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 21:27

<{POST_SNAPBACK}>Ja, saj ti je že Marsa odgovorila... x^x ...imam otroka s posebnimi potrebami...in z njim in zaradi njega sva hodila k tem raznoraznim... xrolleyesx

jaz pa res nisem bila nikoli problematična, skoraj nikoli špricala, relativno dobre ocene...recimo prav dobra v gimnaziji...bolj tipica v črnem s Sartrom pod roko... x:Dx

lepo vzgojeno dekle iz dobre družine..so mi rekli... x:Dx

Astra


Uau! xsuperx Kapo dol! :palec:
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 21:32

<{POST_SNAPBACK}>..bolj tipica v črnem s Sartrom pod roko... x:Dx

x:Dx x;)x x:px :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 21:45

Dovoljte mi prosim (morda za vas) neumno vprašanje.....kaj je sart? x:Ix Sem še blj mladičk, pa predvidevam, da se je morda ta beseda bolj uporabljala v "vaših" cajtih, kot v mojih! x;)x
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912

#72 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 7. december 2004, 21:48

Paul Sartre...francoski pisatelj...

Astra

* če se neb bala, da me Marsa zbena, bi ti povedala kaj mislim o tvojem "vaših cajtih"... x:px x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. december 2004, 21:54

a peno dni ste brali? x:px

Sam je fajn, Boris Vian (riba bajdvejcek). :P
Ful teh modelov pisateljev je blo rib, mdr D. Adams pa Steinbcek.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#74 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 7. december 2004, 21:56

Pena dni... šur, obvezno čtivo x^x :palec:

#75 natrixred

natrixred
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 096

Objavljeno: 7. december 2004, 21:59

<{POST_SNAPBACK}>Paul Sartre...francoski pisatelj...

Astra

* če se neb bala, da me Marsa zbena, bi ti povedala kaj mislim o tvojem "vaših cajtih"... x:px  x:Dx

Astra


Astra, veš da te občudujem (spred in zad) x;)x :palec: ! Ti kar povej.....te rad mal jezim! x:Dx x;)x Sej te ne bo zbenala, a ne da ne, Marsa? Dovol ji, da me mal uk...... x:Dx !
Natrix

IX. "LUX PERPETUA"
SI HA de ser condición de mi dicha el olvido
de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).
Prefiero la existencia más árida y doliente
al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.


Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,
que me halague o sonría en esta clara inopia,
ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo
también la lamparita cordial de tu recuerdo!

2 de octubre de 1912




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0