Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

sinastrija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
174 komentarjev na to temo

#1 melanija

melanija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 23. maj 2002, 01:00

*Ta tema, katere avtor je Melanija, je namenjena sinastriji, primerjanju in ujemanju partnerskih horoskopov, in tukaj postavljajte svoja vprašanja in nizajte odgovore oz. komentarje (in na tem mestu jih boste tudi našli).
admin*

--------------------------------------------------------------------
Veselilo bi me, če mi kdo lahko malo opise sinastrijo med mano in mojim partnerjem:
jaz sem ribica, ASC. DEVICA, luna lev
partner je skorpijon, ASC. DEVICA, luna bik.
Obstaja med nam zelo velika privlacnost, razumevanje in skupne točke.
kaj to je, bi rada malo vec podatkov, zakaj sva si tako blizu... Želela bi tudi vsem, ki prebirate ta forum in vas zanimajo odnosi, da si olajšate pot do pravega partnerja.. Morda bodo izkušnje, ki jih boste opisali na to temo, mnogim v pomoč in bodo vedeli, na kaj naj bodo pozorni, sicer pa pri iskanju partnerja verjetno v veliki večini deluje močneje podzavest kot pa razum.
Midva sva se "srečala" v dušah prvi trenutek in tako je še danes. Res, da najin stalež je le leto in pol, oba imava ze za seboj eno daljšo vezo, kronano z otroci, tako, da sva se v prejsnjih tezavnih zakonih dodobra naucila o sebi in o drugem. Vse te izkusnje sedaj uporabljava uspešno.
Morda je zanimiv še ta podatek:
tudi po kitajskem horoskopu imava direktno povezavo: jaz zmaj, on podgana...pa še to
jaz riba imam mercur v ribi, on skorpijon ima merkur v skorpijonu.
jaz venero v vodnarju, on v strelcu
jaz mars v skorpijonu, on mars v raku
Poleg ascendenta imava skupne še:4.5.6.7.10.11.12. hišo.
Oba lilit v raku.
Imava dobro komunikacijo, dotik in blizina nama veliko pomeni, isti hobiji, radost in optimizem ter smisel za humor in si kar podajava "zogico" in se smejiva. Ne bi rekla, da sva si tako podobna, toda dopolnjujeva se, oba globoko dozivljava stvari. Oba zeliva, da bi cimveč ljudem uspel odnos, ker je to takoooo pomembno v zivljenju.
Če bo koga kaj vec zanimalo, me lahko vprasa..
Drugace pa sem radovedna ali so planeti "krivi" da se dobro ujemava.
Za vse, ki ste mi že ali mi še boste odgovorili
en lep, hvalezen pozdrav


melanija

#2 tasha

tasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 23. september 2002, 01:00

*ta post je na tem mestu zato, ker sem zdruzhila 3 teme (ki se same razporedijo po datumih), pa je prvi post v temi nanizan tako.. (*op.admin, 24/9/2005)

_______________________________________________________________________

Živjo!
Sem amaterka v astrologiji, zato se obračam na vas. Pred kratkim sem začelo z novo vezo, pa me zanima, če bo uspošna.
Rojena sem 11.4.1978 ob 13.26 v Slovenj Gradcu, partner pa 30.8.1976 ob 16.10 v Novem mestu.
Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 25. maj 2002, 01:00

Melanija, si rahlo avtoriteta okolju, ki te prenaša. Samokontrolo si moraš organizirati, da ti ne bo ušla, ko je treba nastopiti v trenutku, ko je treba pokazati pravi in iskreni Jaz! Luna te utrjuje, upam pa, da ne oholo !? seveda vajino trenje je glede lune! sej je videti, da sta strastna in čistuma! ti popuščaš, ker morda nočeš se kregat,a njegova trma morda manipulira? ne prepuščaj se takemu vodenju! prosm te .Vprašaj pa se, kdo od vaju je bolj izkoriščen vajine energije?
Imaš občutek, da te nadzoruje ?
Si morda sama taka?
Si morda razkošna, pa strmiš k zmirnosti?
ne omahuj med velikim in ogromnim, izberi si mejo!

vajina PODOBNOST JE LE V ASCENDENTU, povem pa ti, da statistično se vežejo˝˝ pari, ki imajo enako Luno Ali ascendent_srečna :)
Veže vaju tudi voda ( riba+škorpion )
Še to, naslednjič povej tudi kje imaš Venero in Marsa, saj ta dva planeta sta odločilna za zvezo!
raziskuj se naprej.


pokowc

#4 melanija

melanija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 28. maj 2002, 01:00

hvala, da si mi odgovoril, zanimive so tvoje besede, razmisljala sem o tem, kar si napisal, nekaj bo kar drzalo, nekaj pa ima odstopanja.
glede samokontrole imas kar prav, ceprav mislim, da se stvari v veliki vecini zavedam, zavedam se svojih custev, kdaj sem prizadeta, ceprav hitro gre mimo mene. v vsaki stvari poiscem pozitivno resitev in nauk. glede energije nimam občutka, da bi si jo kradla ampak nasprotno se ogromno energije pretaka in sva izpolnjena. seveda se pojavijo tudi trenja, nasprotna stalisca, ki pa jih krasno predebatirava in se poglobiva v dozivljanje. sposobna sva iti v globino in znava biti hvalezna, da sva lahko skupaj.
lahko ti povem se podatke, ki sem jih izracunala na netu, ceprav si jaz ne znam veliko z njimi pomagati.
venero imam v vodnjarju, moj skoprijon pa v strelcu,
mars imam v skorpijonu, moj skorpijon pa v raku.
skupne imava se 4.5.6.7.10.11 in 12 hišo. oba imava lilit v raku.
moj sk. zna spustiti kaksno pikro, ki pa se ji oba nareziva, ker veva, da se tako zdravi, saj brez tega skorpijon ne more. ker imava velik smisel za humor je to dnevno na sporedu smeh...
zelo me po veselilo, ce se bos se kaj oglasil-pokowc
pozdravlja te melanija

#5 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

Melanija, oba Sonca sta v vodnem znamenju, učita se čutenja. Zahteva se, da se svet ne dojemata skozi razumska očala, saj za določene stvari ni razumske razlage.

Sonce v Škorpijoni: tu je čutenje najintenzivnejše in najglobje. Tu se učimo sprejemati to energijo.

Sonce v Ribi: to je kot potopitev v neznano, tu smo eno z vsem. Učimo se pozabiti na "jaz".

Veneri sta obe nekako svobodni.

V Strelcu ceni širino, tu potrebuje rast v neskončnost, tu je pridih filozofije. S tako Venero imamo radi naravo, šport, radi potujemo, naše Srce je kot popotnik.

Vodnarska Venera potrebuje najprej prijatelja, potem šele partnerja - ljubimca. Ona ceni neobremenjene, svobodne odnose.

Vajin Mars je tudi v Vodi.

V Raku daje dober čut za materinskost in za zadovoljevanje potreb drugih.

V Škorpijonu je pa bolj intenziven in strasten. To so vzdržljivi ljudje, ki prenesejo veliko. Vendar so lahko tudi izbruhi jeze nenadzorovani. On želi poglobljene emocije.

Luna v Levu si želi nenehnega priznavanja in odobravanja, rada je na vidnem polju in potrebuje veliko pozornosti.

V Biku želi in potrebuje trden, urejen in bogat dom. Kako rada je in uživa.....


Elizabeta

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

Melanija - zelo dobro kombinacijo imata.
Riba - Škorpijon je že itak takorekoč idealna kombinacija. :)
Enak ASC in to v Devici lahko pomeni, da ge za dve precejšnji pedantni tečki s sicer dinamičnim življenjskim ritmom in čedno zunanjostjo. Sicer pa imata podobne poglede na svet in življenje, uživata v podobnih rečeh in sta tudi sicer zelo dobra prijatelja, ki oba dasta na tradicijo, oba sta pozorna, tudi spoštljiva, poleg tega pa sta tudi oba čustvena, strastno/nežna, in taka kombinacija obljublja fantastičen seks. To se vidi tudi po Luninih znamenjih.
Vendar bosta morda imela ravno tu, na teh dnevnih, vsakdanjih področjih in tudi pri tem dnevnem ritmu, največ "težav" z usklajevanjem.
Njemu materialno več pomeni kot tebi. Morda je tako lahko tudi na teh področjih nekaj trenj. Tudi mu družina več pomeni kot tebi. Najverjetneje ta, iz katere izhaja. Muhast v obnašanju, tudi naporen - česar ne pokaže takoj. Bolezensko občutljiv na svoj Ego - ti si bolj popustljiva, morala pa boš biti še bolj.
Če boš, bo zveza zdržala - vendar - oba sta trmasta in ponosna.
Izogibajta se pretiranemu ponosu.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 melanija

melanija
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 3. junij 2002, 01:00

elizabeta, hvala za pojasnitev najinih polozajev, dolgo se nisem oglasila, ker nisem bila blizu racunalnika. lahko bi ti dejala, da si kar 90 % zadela stvari, kot so dejansko.
mislim, da je zveza uspešna predvsem po zaslugi dobre komunikacije in seveda neke privlačnosti, ki pa se je ne da opisati. je ali pa ni...
midva imava oba ze vsak po eno večletno zvezo za seboj, kronano z otroci in sva se v tezavnih zakonih marsikaj naucila o sebi, predvsem kako pomemben je pogovor, dotik, neznost, skratka zadovoljevanje potreb drugega in dobis maksimalno nazaj povrnjeno.. predvsem je pa pomemben "posveceni" čas, ko sva skupaj. imeti čas za drugega je vrlina, ki te izpolnjuje, ravno tako pa partnerja, če je rad s teboj..
ne vem ce si opazila, da imava tudi naslednje hiše skupne
4.5.6.7. 10. 11 in 12. lilit v raku, ne vem sicer kaj to pomeni...
srecno melanija
quote:

Oba Sonca sta v vodnem znamenju, učita se čutenja. Zahteva se, da se svet ne dojemata skozi razumska očala, saj za določene stvari ni razumske razlage.

Sonce v Škorpijoni: tu je čutenje najintenzivnejše in najglobje. Tu se učimo sprejemati to energijo.

Sonce v Ribi: to je kot potopitev v neznano, tu smo eno z vsem. Učimo se pozabiti na "jaz".

Veneri sta obe nekako svobodni.

V Strelcu ceni širino, tu potrebuje rast v neskončnost, tu je pridih filozofije. S tako Venero imamo radi naravo, šport, radi potujemo, naše Srce je kot popotnik.

Vodnarska Venera potrebuje najprej prijatelja, potem šele partnerja - ljubimca. Ona ceni neobremenjene, svobodne odnose.

Vajin Mars je tudi v Vodi.

V Raku daje dober čut za materinskost in za zadovoljevanje potreb drugih.

V Škorpijonu je pa bolj intenziven in strasten. To so vzdržljivi ljudje, ki prenesejo veliko. Vendar so lahko tudi izbruhi jeze nenadzorovani. On želi poglobljene emocije.

Luna v Levu si želi nenehnega priznavanja in odobravanja, rada je na vidnem polju in potrebuje veliko pozornosti.

V Biku želi in potrebuje trden, urejen in bogat dom. Kako rada je in uživa.....


Elizabeta



#8 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

*
Vprašala Tayra17
quote:

TAYRA17

Objave: 6 Objavljeno : 05/06/2002 ob 10:38:05

Lep pozdrav!
Najprej hvala Adminu za usmeritev na to strn. Jst sm še čist nova tle gor tko da se kej dobr še ne znajdm.Uglavnm, ne vem točn kaj 'sinastrija' pomen, sklepam pa da neki u zvezi s partnerskimi ujemanji. ok bluzm..sm pač amater :)
fajn pa je k lah tuki uprašam, če bi mi lah kdo mou opisal kako bi šlo nama s fantom- sva pa še čist u začetni fazi, tko d ni nč resnga še glih.
Že prej so mi kr dobr opisal, ampak sam tko nahitr, me pa zanima kakšn je kej on, kako dojema mene in najin odnos.

JST: sonce-lev, luna-vodnar, asc-devica, desc-ribi, venera-devica, mars-rak, merkur-lev

ON: sonce-ribi, luna-bik, asc-tehtnica, desc-oven, venera,mars-ribi, merkur-vodnar
hvala že vnaprej M*


Mitja

#9 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

*
Vprašala Ajdina
quote:

Ajdina

Objave: 1 Objavljeno : 05/06/2002 ob 08:42:49

Lep - nasmejan - pozdrav!

moja razporeditev je takšna :
(sonce=levu. luna=vodnarju. asc=rak/ /merkur+venera=rak mars=devica)

nekdo ki sem ga spoznala pa ima
(sonce=bik.luna=devica. asc=lev/ /merkur= bik venera=riba mars= rak)

kako uspešna je lahko takšna zveza??????

sama imam dober občutek.in v zvezi tudi ohranjam gotovost vase, kar mi je v prejšnji zvezile s težavo uspevalo. No -za novo- tega ne morem zagotovo trdit, ker je šele v "povojih" ........pa tudi...skrbi me naslednje:

prejšnji partner..njegov horoskop:
(sonce=riba. luna=tehtnica. asc=lev/ /merkur =vodnar venera= vodnar mars= dvojček)

Med nama je bila večino časa zelo ovirana komunikacija..nekako nisva razpoznavala jezika drug drugega...kljub vztrajanju in trudu obeh sva zmerom izčrpavala drug drugega..kako to - ne vem?? - morda je kaj v horoskopu?? ne spoznam se veliko..
Prejšnji in ta možni partner imata precej podobno razporeditev hiš.

Prejšnji:2dev/3DEV/4TEHT/5str/6koz/7vod/8rib/9RIB/10 OVEN/11dvoj/12rak
možni:2dev/3TEHT/4 SKOR/5str/6koz/7vod/8rib/9 OVEN/10 BIK/11dvoj/12rak
JAZ=:2rak/3lev/4dev/5teht/6skor/7koz/8koz/9vod/10 ribi/11oven/12 bik

DAJTE MI PROSIM POMAGAT S KAKŠNIM NASVETOM ALI MNENJEM ALI ČEMERKOLI KAR SE VAM ZDI POMEMBNO..OB PREGLEDU TEGA KAR SEM ZAPISALA...

več kot koristila bi mi kakršna koli pomoč !!!!

hvala že vneprej in vsem
želim neskončno čudovit dan!! :)))

Nadia Falchieri :*

Mitja

#10 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 5. junij 2002, 01:00

*
Vprašala Strelka

quote:

Strelka
Objavljeno : 01/06/2002 ob 17:03:28

Primerjala sem svoj in partnerjev horoskop. Zanimajo me izračunane vrednosti. Je to le teoretični izračun ali tudi v praksi kaj pomeni. Najina pozitivna bilanca je 1568, negativna 447. Kaj lahko to pomeni? Imate kakšne izkušnje? Lahko sklepamo uspešnost odnosa le po teh vrednostih? Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Mitja

#11 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 10. junij 2002, 01:00

LEPO PROSIM, naj še meni kdo kaj več pove o "NAMA"! Včasih se mi zdi, da se bova medseboj kar pobila, v resnici pa zelo težko zdrživa en brez drugega. Najina veza se mi zdi kar "težka". ZAKAJ?

jaz sem:
sonce-dvojček
asc-škorpijon
luna-tehtnica
venera-lev
mars-tehtnica

on je:
sonce-bik
asc-vodnar
luna-lev
venera-rak
mars-tehtnica

100x hvala vsem, ki mi boste karkoli napisali!

#12 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

*
vprašala Masika69

quote:
masika69

Objave: 1 Objavljeno : 17/06/2002 ob 13:26:03

Kako se nasplošno ujemata škorpijon (on) in devica? Kako pa števili 5 in 10? Kaj pomeni lev v X. hiši? In Lilit? Thnx!

Masa

Mitja

#13 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

El Nino



Objave: 172 Objavljeno : 25/06/2002 ob 08:32:05
--------------------------------------------------------------------------------
Hm sem stvar sicer tudi sam preucil, ampak me zanima se vase mnenje. Kako bi sla skupaj:
Tip(jst): S Oven, L Tehtnica, A Skorpijon, Me Bik, V Oven, Ma Skorpijon
Tipinja : S Oven, L Oven, A Lev, Me Bik, V Ribi, Ma Skorpijon, od tu naprej se ujemava v vsem.

Probleme imam predvsem s dvemi stvarmi moje sonce v zelo natancni konjukciji z njeno luno, moja luna pa v zalo natancni opoziciji z njeno luno. Merkur imava spet v konjukciji (zelo natancne vrste), in Mars imam v trikotniku z njeno venero... To bi mislim bilo vse.

Aries-Libra-Scorpio




Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#14 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 23. september 2002, 01:00

Živjo!
Sem amaterka v astrologiji, zato se obračam na vas. Pred kratkim sem začelo z novo vezo, pa me zanima, če bo uspošna.
Rojena sem 11.4.1978 ob 13.26 v Slovenj Gradcu, partner pa 30.8.1976 ob 16.10 v Novem mestu.
Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem


Davison Relationship Map primary direction. Zveni hudo?;) Zhe. Gre
se za srednje mesto v chasu in prostoru med Vami. Ta mapa se 'direktira' (tranziti so tudi direkcije) in seveda iz le te poznate chase (che Mars kvadrira Davison ascendent, tretja oseba pride in Vas hoche kar skregati, uspe ponavadi; dobri chasi so za otroke in poroke). Claudio http://207.88.74.110/pucklist Kolega Dr. Alois Treindl ima to mozhnost (astrolog/Linux online) http://astro.ch/atlas
(ta fant je tudi kreator swiss ephemeris, torej blazni autoritet)

#15 tasha

tasha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. september 2002, 01:00

Živjo Intruder! Me zelo veseli, da si mi odgovoril. Žal ne razumem preveč odgovora, zato bi te prosila, za malo bolj meni prilagojeno verzijo. Pozdravček

#16 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 24. september 2002, 01:00

Zivijo tasha, tale nas intruder je imentiten clovek,
vendar ga redkokdaj kaksen razume
No mislim med cakanjem - na zalost je v email polna prosenj
si lahko krajsas cas s tem da gres na httpo://www.astro.com

vtipkas vajine podatke in preberes online analizo takoj brezplacno
pod pogojem seveda da obvladas enega od treh svetovnih jezikov nemscino, anglescino ali francoscino. Sicer ni kompleten amak prvi vtis si lahko s tem pridbis.
Ta stran je zelo priljubljena in vsebuje analize znanega astrolga Robert Handa, ki je zelo dober nemski astrolog

Ce pa neznas ja pol pa ........ malo pocakaj.

no se neo besedo o besedici uspeha, aloga astrologije ni da pove ali bo uspesna ali ne, bolj pove ali bo trajala ali ne in kje imata skupnosti in kje ne.
lp
Jupi

#17 moodymoon

moodymoon
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 120

Objavljeno: 8. april 2003, 17:20

Ojla,
imam nekaj vprašanj, ki se tičejo moje kompozitne karte (in mojega novega lubija, juhuhu x:Dx )
Nekaj sem si prebrala na www.astro.com (imava par zlo močnih, pozitivnih in tudi negativnih aspektov…) pa me zanima še kakšna razlaga teh spodnjih aspektov!

Kako na partnerstvo vpliva konjunkcija Plutona in Lune v Tehtnici v 7.hiši v opoziciji z Merkurjem in Soncem, v Ovnu (v 1. in 2.hiši)?
Kaj pomeni položaj kompozitne Venere v Ribah 12.hiši - konjunkcija ascendent?
Vladarja kompozitne karte, Neptun, pa imava v konjunkciji MC- v Strelcu.

TNX za vsakršen komentar, nasvet, mnenje… bom ful hvaležna. Aja, če koga zanima… sem ex-Polycrab (če se me kdo spomni: Rak/asc.Kozorog/luna Škorpijon)

pa še to- MARSA svaka čast na novem forumu, mega!

Čao!
Put the talent into your work… And save the genius for living your life. (O. Wilde)

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 10:05

Moodymoon - 'polycrab' - ZIVJO! :vio:
Seveda se te spomnim - vem, da si rak, npr. Pa morda kaj Kozoroga ali Sco tam okoli se.
HVALA za tvoje pozitivno mnenje. x:)x

Ze nekaj casa je, odkar sem opazila tole temo, pa se komentiranju sploh ne morem posvetiti (pa tudi - ce bi na eno vprasanje odgopvorila, bi bilo lepo, da bi se na kaksnega) - sem povsem brez casa v tem obdobju in tako opazas (in drugi), da v astrologijo komaj kaj komentiram..
Prvic zato, ker se v glavnem postavljajo vprasanja, pa se hocem posvetit, ce ze odgovarjam, drugic pa zato, ker imam polno glavo astrologije, pa mi vcasih pase cvekat zgolj o kruhu ali avtomobilih... x:Xx

Nisem cisto dobro razumela - ali govoriva o eni osebi (ko si podala aspekte), ali o sinastriji?


Sicer prvi aspekt predvsem daje mocno potrebo po spolnosti in precejsnjo potenco, sicer pa morda tudi nagnjenje k zaljubljenosti in nekoliko egoisticen odnos do partnerstva... pa morda majhna blokada v partnerski komunikaciji... Morda tudi nagnjenje k prepirom.

Tisto Venero lahko interpretiramo kot dober aspekt, po drugi strani pa morda daje nekaksno.. skrivnostnost, neke skrivne simpatije ali celo zveze. (vendar za tako se mora se kaj poklopiti).

Tisti Neptun po eni strani pomeni, da vaju zanimajo podobne stvari in se gibljeta v podobnih krogih in tako lahko tudi pocneta kaj skupaj, po drugi strani pa ravno zato obema manjka nekaksna 'poslovna' realnost.... pa se v skrajnih primerih to lahko obrne v nerealna pricakovanja, zamegljene posle ipd.

...

To je bilo takole bolj na hitrico
(... zdajle sem si vzela urico za forum, ker vem, da je ful vprasanj, odkar sem zadnjic komentirala sem... pa ker si glih ti, Polycrab - sicer pa se nekako praviloma s partnerskimi horoskopi ne ukvarjam in se vanje ne poglabljam, ker imam drugacen pristop in se mi takole ne zdi najbolj smiselno - sodim, da je bolje, da si kolikor se le da poucen v svoj in partnerjev Chart, kot pa da si das narociti primerjalca, pa se potem -ze energtetsko- obravnavas vedno kot zgolj polovico - prav tako pa tudi partnerja. Poleg tega imajo nekateri aspekti skoraj neznaten vpliv, v teh analizah pa se jim navadno daje enako tezho kot najpomembnejsim....)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 20. april 2003, 10:13

x;)x Tudi tu se moram še jaz vtakniti:))). Pred leti ko sem bila še popoln laik v astrologiji sem dala izdelati to sinastrijo...kot sem že rekla...brez veze. Ker je tisti "astrolog" pri partnerju že ascendent postavil narobe...in na koncu sva izšla oba strelca(kar sva), oba asc škorpijona - kar NISVA, samo jaz, on je tehtnica, oba z škorpijonsko venero, no to pa res imava:))). Je pa bilo res, ko je napisal, da naju skupaj vleče blazna privlačnost - opa x;)x in kaj je spet res...blazno čutiva drug drugega...sva v glavnem na isti valovni dolžini. Kar je zame predvsem včasih blazno motoče....glede na to, da rabim neskončno dolgo vrvico....
Hočem reči....bolje je, da poznaš dobro obe posamični karti...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 10:28

Seveda - tocno to...
Saj sem tudi sama naredila ze nekaj primerjalcev, pa vse je 'ful drzalo' in vse...
Ma... Je tu ena taka 'caka', ne vem, ce ima smisel zaceti razpravljati tole, ker bom morala kaj utemeljevati, za kar pa v tem trenutku nimam casa...
Zdi se mi, da ta, ki tako postavlja, ze v osnovi zastavlja nekako narobe.
Poleg tega imajo besede moc - take pa se prav posebno, kajti 'neka astrologinja ti je napovedala', da ... !
Nic ne poslusas, kar ti govori, prezis na slabo (redki pac na dobro)...
Ne das si priloznosti, da bi sebe in partnerja obravnaval individualno - kar partnerja sta, in to ze v osnovi kaze, kaksen je tvoj odnos do vajine zveze.
Nadalje to pomeni, da bi rad od tretje osebe slisal, da bo vse kul...
In ce naletis na takega, ki samo hvali in vse, si pomirjen (a ne pa tudi zadovoljen, kajti sam VES, kako priblizno je).
Ce pa slisis kritiko, negativne aspekte, pa se kasneje 'naprogramiras' tako, da zacnes 'izpolnjevati' te 'napovedi'.

Morda nisem bila dovolj jasna, to pa zato, ker tako hitim... Pa tudi - saj pravzaprav ni tako vazno... Saj samo jaz tako razmisljam...

:vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 moodymoon

moodymoon
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 120

Objavljeno: 20. april 2003, 11:32

Hvala za odgovor, komentarje…
Se čisto strinjam z vama. Kar si ti Marsa napisala za tiste aspekte, sem tud jaz drugje prebrala podobno. Gre pa za aspekte v najini kompozitni karti.
Raje imam sinastrijo, ki kaže na dva posameznika in kako vplivata en na drugega, kompozit je čisto druga kvaliteta, en splošen, bolj poenoten značaj odnosa.

Na astrologijo se vglavnem zanašam bolj, ko gre za natalne karte … To partnersko primerjavo jemljem kot zanimivo 'stvar', vodilo- a ne glavno, ki ti na eni strani lahko potrdi to, kar že itak veš, kar si sam opazil… ali pa opozori na neke potenciale. Ki so le potenciali, ni pa nujno da se bodo uresničili…

Seveda, tega ne smemo jemat smrtno resno, obupavat nad 'usodo partnerstva', ali pa samo iskat potrditve, da je neka zveza dobra/slaba ali pa se ravnat zgolj na podlagi napisanega in celo partnerja obravnavat le na podlagi napisanega. Odnosi in naše osebnosti so le preveč kompleksni…

Še vedno prisegam na 'gut feeling' , na intuicijo, občutek in skušam kot praviš Marsa- dat priložnost, da gledam objektivno… Ker midva nisva le polovici, ki prispevata k tisti skupni partnerski energiji, ampak samostojni osebnosti, samosvoji bitji, s svojimi izkušnjami, preteklostjo, vzgojo, in lastnostmi, ki so nama bile dane ob rojstvu... in sama pri sebi sva dolžna poskrbet oz. si dat priložnost, da nama bo dobro.

Lepe pisane praznike vsem skupaj! :vio:
Put the talent into your work… And save the genius for living your life. (O. Wilde)

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2003, 19:27

Hoj, Moodymoon! :)
Hvala za tako hiter odziv. :vio:

Saj nisem mislila s svojim komentarjem nic tebe, ves (ko sem rekla, da jaz ne dam toliko na to)... O tem sem govorila 'splosneje', moj odnos do tega - samo nekako 'razlozila' sem, zakaj tako redko komentiram v 'partnerstvo' v zvezi z astro...

Seveda, te zanima (vsakega), isces.. se poglabljas...
A kot sem rekla- te analize veckrat obravnavajo prevec aspektov, vkljucijo prevec dejavnikov...
Nas najbolj zanima luna, asc, venera, merkur, mars (poleg sonca)...
Ze s soncema se dosti tega 'iscisti'...
Ze tu dobimo najveckrat 'dovolj'...
Gre pac za ujemanje kvalitet...

Zame osebno je najpomembnejsa v bistvu Luna, ker samo ona vpliva na dnevne dogodke v taksni meri...
Iz tega pa smo pretezno 'sestavljeni'.. In to sestavlja tudi nase dnevne dogodke - kar pa vkljucuje seveda tudi partnerske odnose.

In noben Mars v kvadratu s partnerjevo venero nam ne bo dal toliko podatkov, kot ena preporosta dolgocasna Luna... Primerjava. Oz obe Luni v aspektu, ki ga tvorita.

Jaz imam osebnost tako in tako (recimo nekoliko 'skorpijonsko', upornisko in vse), a moje odnose najbolj opredeljuje prav Luna - ker sem muhasta, obcutljiva in spremenljiva in je vse odvisno od tega, kako se pocutim (ker je se v 4.)...

In zdaj nek aspekt - njegov Kiron z mojim ne vem cem - ne jemljem kot tako bistvenega...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 13. maj 2003, 16:14

primarna direkcija davison horoskopa (pa tranziti) dolochajo kdaj se bosta partnerja dobila, skregala, porochila

#24 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 27. maj 2003, 07:05

Zame osebno je najpomembnejsa v bistvu Luna, ker samo ona vpliva na dnevne dogodke v taksni meri...

Kako pa ocenjujete, če je luna obeh v konjukciji?

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. maj 2003, 07:50

Pri takili kombinacij gre veckrat tudi za mocno karmicno povezanost - ce se kateri drug polozaj to podpira...
Sicer pa je to zelo podobna dinamika.. Odvisno v katerem znaku je, sicer pa so navadno te lune zelo kompatibilne; zivljenjski oz. dnevni ritem je podoben, tako vsaj tu ni tezav... Po drugi strani pa je lahko (ce gre za npr. znamenje Ovna, Leva ali Skorpijona) prevec ognjevito vse skupaj in se utegne zgoditi, da drug drugega zazgeta....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0