Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kiron


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
759 komentarjev na to temo

#651 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 3. februar 2009, 22:35

Jaz pa se z Kironom sploh ne ukvarjam, saj se mi ne zdi prav nič logičen.
Kiron je samo eden izmed tisočev planetoidov. Zakaj torej astrologija ravno njega upošteva? Tu ne vidim nobenega logičnega smisla.

V astrologiji je zadnje čase (zadnja desetletja) moda: iskanja imaginarnih planetov, odkrivanja takšnih in drugačnih tehnik (skoraj vsak se že ponaša z neko lastno tehniko in si s tem predvsem piha samemu sebi na dušo), upoštevanja planetoidov, črnih lun in ne vem še česa.

Vprašanje pa je koliko je to zares bistveno za razumevanje astrologije in vprašanje je koliko tisti, ki se zalagajo z vsem tem zares razumejo temeljno astrološko simboliko. Vse to se mi zdi več ali manj odvečen balast.

Odkritja kognitivne psihologije tudi kažejo omejeno zmožnost človeških možgan za sintetiziranje posamičnih elementov. Človek zmore sintetizirati zgolj omejeno število elementov, vse ostalo, kar to mejo presega, pa odpade.


Kiron boli, a ne? Najbolj zaradi tistega, kar sem obarvala v tvojem postu. Ta meja, konzervativnost in da se nekaj v psihologiji označi za balast, to je boleče za vse ostale dele. Boli, če si izrinjen, potlačen, negiran, razvrednoten, itd. Stvari so izrinjene, toda bolečina ne umre in jo nosi zavest, ki obstaja na račun drugih. In ta meja - omejenost marsikaj negira. In zanikanje nečesa onstran meje je huda obramba, ki mora biti tem napadalnejša, kolikor meja čuti, da jo lahko ogrozi spoznanje, da ni resnica.

Dolgo me že ni bilo na tej strani in ta tvoj post (in vsi ostali v tej temi) se tako močno upirajo ravno Kironu. Zakaj? Verjetno ravno zaradi Kirona.
To ni izzivanje.
To je le tako žalostno.
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#652 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. februar 2009, 08:32

[quote name='Tagat' date='3. Feb 2009, 22:36' post='1055481319']
Stvari so izrinjene, toda bolečina ne umre in jo nosi zavest, ki obstaja na račun drugih.

:palec: Tole si fajn napisala, ker kirona ne smeš jemat vedno samo kot rano, je tudi zdravilec.
Samo skozi tiste travme, ki smo jih doživeli, lahko nekomu potem pomagamo. Veliko terapevtov najprej skozi svoje rane, ki jih spoznavajo, lahko pomagajo drugim.

#653 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 4. februar 2009, 10:30

Kiron je sin Kronosa (Saturna) in Filire, zato je bil polbog in nesmrten. Kentavri so imeli človeške glave in konjske trupe. Bili so brutalni in surovi. Kiron pa je bil izjema med njimi, bil je samotarski in prijazen. Vzgajal in učil je mnoge junake. Učil jih je lova, bojevniških veščin, glasbe, filozofije, čeprav je bil predvsem zdravitelj. Zdravil je z zelišči in bil dobro podkovan v kirurgiji, ki je verjetno dobila ime po njem.

Mit pravi, da je bil v boju z kentavri ranjen z strupeno puščico, ker je bil nesmrten, ni mogel umreti in je bil obsojen na večno trpljenje. Ker pa bolečine ni mogel več prenašati, je prosil Hada (Plutona), boga podzemlja, da ga sprejme v svoje kraljestvo, v zameno za Prometeja (ukradel je ogenj bogovom in ga dal ljudem), ki je bil priklenjen na Kavkazu. Mit sporoča, da se je treba zavedati svoje omejenosti in ranljivosti in s tem sprostiti energije. Zato prisotnost Kirona v astrološki karti kaže na nekakšno rano v psihološkem smislu, ki jo mora človek ozdraviti sam.
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#654 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 4. februar 2009, 13:19

Mit sporoča, da se je treba zavedati svoje omejenosti in ranljivosti in s tem sprostiti energije. Zato prisotnost Kirona v astrološki karti kaže na nekakšno rano v psihološkem smislu, ki jo mora človek ozdraviti sam.


:palec: Točno tko, ampak, ko spoznaš svojo rano, lahko pomagaš tudi drugim, zato ima ogromno terapevtov in bioenergetikov kirona postavljenega na področju, oz. hiši in to kaže, na kakšen način drugim lahko pomagamo.

#655 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 5. februar 2009, 08:53

Kiron boli, a ne? Najbolj zaradi tistega, kar sem obarvala v tvojem postu. Ta meja, konzervativnost in da se nekaj v psihologiji označi za balast, to je boleče za vse ostale dele. Boli, če si izrinjen, potlačen, negiran, razvrednoten, itd. Stvari so izrinjene, toda bolečina ne umre in jo nosi zavest, ki obstaja na račun drugih. In ta meja - omejenost marsikaj negira. In zanikanje nečesa onstran meje je huda obramba, ki mora biti tem napadalnejša, kolikor meja čuti, da jo lahko ogrozi spoznanje, da ni resnica.

Dolgo me že ni bilo na tej strani in ta tvoj post (in vsi ostali v tej temi) se tako močno upirajo ravno Kironu. Zakaj? Verjetno ravno zaradi Kirona.
To ni izzivanje.
To je le tako žalostno.


Površno, površno. O bolečini ne moremo sklepati samo na podlagi Kirona, pač pa na poldlagi celotne karte. Boli lahko še marsikaj drugega.

Jaz govorim o zmožnosti procesiranja informacij, ki je dejstvo. Govorim tudi o tem, da ima zame astrologija premalo prepričljivih argumentov, da uporablja določena nebesna telesa, kar pa še ne pomeni, da imam jaz prav. Vsako razmišljanje še ni nujno obramba. Čudno, sem mislila, da samo psihologi preveč psihologiziramo.

Zanimivo pa je to, da je leta 1977, ko je bil odkrit Kiron izšla do sedaj največja znanstvena publikacija s področja astrologije Resent advances in natal astrology (Kiron kot združevalec Saturna in Urana). V letih po tem izidu se je zvrstil pravi bum del s področja raziskovalne astrologije. Vse to nakazuje na zanimivo sinhronost.

Kaj pa Kiron v karti predstavlja pa me za sedaj čisto nič ne briga, imam dosti dela z ostalimi deli karte. Mogoče kdaj...



Če je zate to žalostno, pa je zanimivo dejstvo.

#656 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 5. februar 2009, 18:35

'Kiron kot združevalec Saturna in Urana '

Si želela napisati, kar je pravilno, da se v Kironu združujeta energiji Saturna in Urana?
Ne bom te prepričevala trdim pa, da je interpretacija Kirona, še kako važna.( med drugim)
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#657 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. februar 2009, 19:51

Zanimivo.

kaj je misljeno s "sprostiti energije"?
kako pa to izgleda v praksi sploh?

...Mit sporoča, da se je treba zavedati svoje omejenosti in ranljivosti in s tem sprostiti energije. Zato prisotnost Kirona v astrološki karti kaže na nekakšno rano v psihološkem smislu, ki jo mora človek ozdraviti sam.



#658 Tagat

Tagat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 6. februar 2009, 11:21

Kjer čutimo bolečino, smo ranljivi, prizadeti, tam se krčimo, stiskamo, omejujemo. Torej vsaka bolečina je nepredelana zadeva, ki v sebi zadržuje ogromno življenjske energije. To je običajno tista škoda. Zato ", obdelava, predelava" bolečine, sprosti to energijo. Pri Kironu se je morda treba najprej le odpreti, oziroma dopustiti bolečino, ker jo skrivamo celo pred sabo, oziroma jo čutimo, pa nočemo, da gre še bolj naprej, in potem ta odprta Kironska energija začne zdraviti. Nas seveda.

Cao



V bolečini je zdravilo.
Besede imajo vrednost.
Kar pa je v besedah vrednega, je misel v njih.
Misel nekaj zasleduje, toda stvari, katere zasleduje, ni mogoce preliti v besede in predati potomcem.

#659 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 6. februar 2009, 11:34

V bolečini je zdravilo.


:palec: Skozi trnje do zvezd. x;)x

#660 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 6. februar 2009, 12:33

pri meni v deseti hiši, posel & kariera- kok resnično :o|o:
Objavljena slika

#661 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 6. februar 2009, 12:45

Kiron na DSC. pa mi je krivično odvzet en ljub človek ... ampak stvar je v brezpogojnosti, brezčasju. boli, ja. pač boli. naj boli, dokler boli. itak se osvobodim. pa kaj, če počasi. glavno, da se.

#662 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 6. februar 2009, 12:55

kako se pa to "vidi", če je v 12. hiši?

#663 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 6. februar 2009, 12:55

jaz imam problem ozavestit to bolečino, ker v bistvu ne vem od kje prihaja
in boli neprestano, odkar pomnim
12. hiša


karmični pufi x;)x
Objavljena slika

#664 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 6. februar 2009, 13:14

da sem v podzavesti fucked up
po moje je bolj karmično - imava oba z očetom enako - oba nesamozavestna cucka

--------------------------
E, daj, Mystica, potegni na plano to svojo optimistično Luno v ovnu (če se ne motim xbookx)!
Vse je v nas samih, tako kot, (hvala dobri sreči xcrossfingx ), tudi možnost izbire xflowx...

To temo je popravil/a Rožica I: 6. februar 2009, 13:14


#665 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 6. februar 2009, 13:48

x:Dx

Ja, samo je prašička v vrinjenem znamenju pa ne deluje tko kot bi lahko x:Dx

----------------------
Glej na to tako, da še dobro, da je tako, ker Luna v ovnu je lahko tudi zelooo silovita, tako da koneckoncev imaš idealno Luno x:px !

#666 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 6. februar 2009, 16:48

'Kiron kot združevalec Saturna in Urana '

Si želela napisati, kar je pravilno, da se v Kironu združujeta energiji Saturna in Urana?


Uf, mi je ratal trofnt. A veš, da tega nism vedla.

Ne bom te prepričevala trdim pa, da je interpretacija Kirona, še kako važna.( med drugim)


A bejž, no. Če si tak stručko, kako to, da določeni astrologi pr teb (še) niso prosili za analize.

P. S. A nisi rekla, da si z mano opravla?


Kjer čutimo bolečino, smo ranljivi, prizadeti, tam se krčimo, stiskamo, omejujemo. Torej vsaka bolečina je nepredelana zadeva, ki v sebi zadržuje ogromno življenjske energije. To je običajno tista škoda. Zato ", obdelava, predelava" bolečine, sprosti to energijo. Pri Kironu se je morda treba najprej le odpreti, oziroma dopustiti bolečino, ker jo skrivamo celo pred sabo, oziroma jo čutimo, pa nočemo, da gre še bolj naprej, in potem ta odprta Kironska energija začne zdraviti. Nas seveda.

Cao



V bolečini je zdravilo.



Glede na tvojo užaloščenost nism prčakvala, da boš tko hitr nazaj uletela.






P. S. Dejmo jih, vse k ne marajo Kirona!....................... Naj beži, kdor more!

#667 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 6. februar 2009, 18:22

A veš, da tega nism vedla.

vem ja.





'A bejž, no. Če si tak stručko, kako to, da določeni astrologi pr teb (še) niso prosili za analize.'

so pač večji stručkoti od mene. Da so večji od tebe sem prepričana.
prepričana sem tudi, da ne letajo ves ljubi dan po spletu, iščejo informacije, katere lepijo na forum.





P. S. Dejmo jih, vse k ne marajo Kirona!....................... Naj beži, kdor more!

pazi, da se ne spotakneš.

S teboj sem končala, ja.


Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#668 erika žagar

erika žagar
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 205

Objavljeno: 7. februar 2009, 08:35

Če so večji od mene, kako to, da me prosjo za analize?

Svetujem ti, da se poglobiš v svoje nezavedne motive, morda tam najdeš svojo prirojeno tendenco k vzvišeneosti, ki pa se je v tem trenutku ne zavedaš in ti skoz besedne detajle ven seka.

Kolkrat si pa že rekla, da si z mano končala? Zanima me, kdaj boš tokrat res? Ali so to pač pri tebi samo besede? Zarad mene ti ni treba z mano končat in se lahko spustiva v konstruktivno debato. To na temu forumu zelo pogrešam. Prepričana sem, da imaš kar nekaj znanja, ampak tudi še kdo drug ga ima in to mu je treba priznati. Smo pa astrologi različnih sort. Eni ste bolj usmerjeni v tehnike in faktorje, drugi bolj v osebnostno strukturo in dinamiko. Oboje pa ima svoje prednosti.


Zdi se mi, da te (in še marsikoga tukaj) vsebina, kvaliteta in resnica ne zanima kaj dosti, pač pa bolj to kdo se komu klanja, kdo je s kom in kdo komu palce lima. Nivo debate na LN - astrologija je zares precej mizeren (kar po moje odraža stanje povprečne astrologije nasploh), zato tudi visim ves dan na spletu, da skušam mal opozorit na to - jaz samopoveličana. Res je to kar pravi Bobnar, da je 90% zadev tukajle ........ uporabil je en nelep izraz. Samo če Bobnar to reče je OK, če pa Erika Žagar to reče, pa skočjo ženske v luft. Tko, da ja - gor s kvalitetno astrologijo tudi na LN.

Ne, spotaknla se pa ne bom, smo saturnovci preveč przemljeni za to.

#669 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. februar 2009, 15:54

Full dobr, da mas sploh kej ozavescen glede kirona :palec: :vio:
ampak kako ze gre tist...: no pain, no game! x;)x

da sem v podzavesti fucked up
po moje je bolj karmično - imava oba z očetom enako - oba nesamozavestna cucka



#670 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. februar 2009, 18:25

malo več o Kironu, če koga zanima :8):

KIRON
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#671 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 8. februar 2009, 10:12

Hvala Čveka za dober link :palec: xsrcx

Z očetom imava oba Kirona v 12. hiši ... jaz pa poleg vsega še Sonce v 8. hiši in Saturna v 4.
Družinska karma ... težka. Ne gre drugače.


Čau Mysti xsrcx
Moj Kiron pa v prvi hiši. Kakšen orbis gledate za Kironove aspekte? Upoštevate samo konjunkcije?

Jaz tudi Sonce v 8.hiši in Saturn v 4. (ker je na koncu 3. hiše)
Sonce mi je ok v 8., je v Ško, v sekstilu z Jupitrom in Ascendentom.
Zato pa je moja bolečina Saturn v 4. hiši, v aplikativnem kvadratu z Luno :V:

#672 rdeča višnja

rdeča višnja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. februar 2009, 17:08

zdaj gledala par strani nazaj, a nikjer našla, kaj bi naj prinašal kiron v 10 hiši, ki je v znamenju bika

????

#673 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. februar 2009, 19:38

Hm, mi je razumljivo, a hkrati nelogicno kar pravis!?
ce se zavedas, da si nesamozavestna, da ima veze tudi s tem kar si (MORDA) "karmicno" prejela od oceta, torej je nekak logicno kje zaceti zadeve zdravit!?

Mam ozaveščeno zdaj, samo se mi zdi, da kakšne velike razlike ni od prej :D


Ima svoj namen. Ni brezveze. Nas uci, kot mnogo drugih stvari. Tako kot ima smisel luna, jo imajo tudi Kiron, sonce, jupiter itn... tako kot imajo smisel oni, ima smisel rozica, drevo, zivljenje.. Morda ima vse svoj smisel. Clovek je prejel dar kreativnosti, s tem pa moznost osmisliti tisto kar zivljenja ne ponuja v obliki, kot bi jo zeleli.

Eh Kiron itak nikjer ni dober :o|o: .. al je???



#674 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. februar 2009, 12:07

kiron v 8 hisi skor velja napsiano (zame).

kiron opozicija uran tudi in konjukcija s severnim vozlom tudi.

kiron v ovnu... ne velja glih. je na 58 stopinj, tko da ze skor v biku, pa mogoce malo bolj velja.


...
CHIRON U 8. KUĆI
Dobar sexualni terapeut. Možete izvući ono najbolje iz sexa kod partnera dok sebi uskračujete.
Moglo bi vam se dogoditi da konstantno dobivate partnere koji vam žele preuzeti neku imovinu, naslijedstvo...
Ili previše ovisite o drugima i njihovoj pomoći.
U ovoj kući mit o Chironu bi mogao oživjeti....
Kiron u aspektima

Kiron na istaknutoj poziciji u natalnoj karti priziva na isceljenje bilo sebe ili drugih, u konjunkciji ili opoziciji sa ostalim snažnim tačkama donosi iznenađujuću snagu volje i poziva na izlečenje.Klasično uređena natana karta jednog iscelitelja najčešće poseduje Kiron u opoziciji sa Uranom i kvadratu sa Suncem ili Kiron u konjunkciji sa Suncem ili Severnim čvorom. Generacije 60-tih su nosioci snažne opozicije Kiron - Pluton u konjunkciji u Devici.

Chiron u Ovnu

Duboke rane u smislu jastva. Moze biti i fizicko zlostavljanje, rana ili deformitet. Osecaj bezvrednosti. Skonost ka autodestrukciji. Retko kad se se osecate dobro u vezi sa samim sobom.
Sugestija: Napravite listu onih stvari i oblasti vaseg zivota koje uticu da se vi osecate dobro i vredno. Identifikujte svoje prave vrednosti. Osluskujte svoj unutrasnji glas sve dok se vase srce ne otvori za ljubav prema sebi. Ne odustajte.
Pouka: Svest o sopstvenoj vrednosti.

Chiron u Biku

Ranjena osecanja, nikada niste primili ili dobili dovoljno, bilo materijalno, bilo emotivno, mentalno ili duhovno. Vase srce se oseca zapostavljenim i gladnim. Uvek vam se cini da drugi dobijaju vise ili bolje.
Sugestija: Napravite listu svega sto ste primili prvenstveno od strane najblizih, a zatim i od drugih ljudi. Slusajte svoj unutrasnji glas i zagledajte se u sebe sve dok ne dodjete do duboke zahvalnosti i ispunjenosti.
Pouka: Ljubav je kljuc svega i ne poznaje granice. Vi ste zaceti u ljubavi da bi ste je delili.
...



#675 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. februar 2009, 12:16

Super si dala tole :palec: x:)x

Velja zame. Cist.
Sicer se vedno lahko samozdravimo, ampak gre za to, da ne na isti nacin. Gre zato, da se ucimo predanosti. Da intuicija dela samo takrat ko zelimo pomagati drugim. V kolikor pikiramo na lastni ego, pa ne spila. Logicno.


bolj na dolgo .... x:)x
...
2. It shows where we can do things better for others than we can for ourselves.
3. Chiron shows where we can have an affinity for teaching, but, ironically, that is where we can teach others how to do things better than we can do them ourselves. This can be maddening if that happens to be an area in which we want to excel.

Chiron in the 8th house: What a great sex therapist you can be. A more likely scenario is that you have the ability to bring out the sexual best in a romantic partner, while giving yourself the short end of the stick (no pun intended). But the 8th house rules more than sex. You could also get stuck with taking care of partnership resources because "you're so good at it," or, conversely, keep getting partners who want to "take care" of it and do you out of your fair share. Perhaps you become too dependent on money from others for support, or too much of what you earn goes to support others. You might tend to accept other people's values (your family, group or society) too readily. One other thing. The myth of Chiron can actually come alive with this placement. You could have a talent for healing or rehabilitating others, but not yourself.

Za bika spet velja bolj kot ovna, ker je kiron na 58 stopinje..


Chiron in the Signs:

Chiron in Aries: Aries is the sign of selfhood and with Chiron here the sense of self may be weakened. Melanie Reinhart in Chiron and the Healing Journey says that sometimes the person feels as if they don't exist and have to take their sense of identity from others. I mentioned this to a friend who had Chiron in Aries opposing her Ascendant, and she said that it was true for her. She frequently felt that way. At the time, she was on her third marriage (there was also one live-in relationship), as she couldn't bear to be alone. Having a partner (opposition to the Ascendant) was the way she dealt with that feeling of non-being.

Chiron in Taurus: Taurus is the sign of money and resources and it shows our ability to possess things. It also shows what we instinctively value, including ourselves. This is the sign that gives us our gut level sense of self-worth. Chiron here can give us a miser's urge to hold on to every penny while denying ourselves any of life's pleasures, or a rejection of "those low, materialistic values" and, consequently, a life of poverty. And guess what? Deep down inside, both are the same. They both deny themselves pleasure and enjoyment because they don't value themselves. Of course, as always with Chiron, there is the ability to give good advise to everyone else concerning their material needs and sense of self worth. People with Chiron in Taurus have to learn how to enjoy the basic physical pleasures of life. They won't be able to do this, however, until they deal with their damaged sense of self-worth.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0