Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
41 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

Koliko nam pomeni ta pregovor?
Ali se strinjamo z njim oz. sami živimo v tem duhu?
Koliko časa namenjamo svojemu telesu - kako oz. na kakšne načine ga krepimo in skrbimo zanj?
Katere vaje, tehnike, dejavnosti... nam najbolj ustrezajo?
In končno - katere tudi sami izvajamo, na kakšen način, in kako nam je vse skupaj koristilo?
...

Tale tema je tako namenjena našemu odnosu do športa - namenoma pa je nisem imenovala "šport", ker sem hotela izhajati iz samega bistva.
Prav tako nisva športu namenila posebnega Foruma, ker meniva, da so tem temam že drugod, na drugih Forumih oz. spletnih mestih, namenili dovolj pozornosti in prostora (šport in prosti čas) in tako to temo odpiram zdaj v Forumu Zdravje...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

treba je met Voljo! Potem vzdrževanje zdravja pride spontano, sproti se poraja sposobnost dojemanja .. seveda, preluftat si je treba svojo zatohlost, sprejeti svežino, kisik, ki ti ga natura podaja zastonj,
Kaj vse je meja biti zdrav? nikjer ne piše,lestvica naravnega izražanja; sem pa ugotovil, da naj bi se človek obnašal tako, kokr se od človeka pričakuje ., če ne ni za med ljudi. Biti psihično in fizično zdrav,se v estetskem okusu prikazoval
vse sijoč v obraz in nabrekel tam kjer je nuja muja .
._.

pokowc

#3 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Jaz si pa to predstavljm tako: če imaš zdravega duha, imaš tudi zdravo telo. Telovadba in rekreacija pa krepita in eno in drugo.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. junij 2002, 01:00

Na tole temo sem majčkeno pozabila.. po krivici...
da ne bi na Luninem Forumu omenjali športa, pač ne gre.

Čeprav se intenzivno ne ukvarjam z nobenim športom, sem že vse življenje nekako športen tip. (*če grem v Mostec, si ne morem kaj, da se ne bi zavihtela na krogih etc). :)
Ko sem bila majhna, sem bila precej športno nadarjena.
Zdaj rada hodim (in lahko prehodim kilometre), najraje plavam (vendar imam za to, žal, priložnost le približno 1/24 leta).
Sicer pa se že od 20.-ega leta (bolj ali manj redno) ukvarjam z jogo.
Jogo sem začela vaditi pri dvajsetih, ko moja ideologija nikakor ni bila skladna z nauki joge.
Vendar me je presenetljivo navdušila in od tedaj jogo vadim bolj ali manj redno.
Z jogo sem si pozdravila alergije, visok pritisk in aritmijo - da ne govorim o postavi in o elastičnosti mišic.
Nekaj let pa izmenično z jogo vadim tudi tibetanske vaje.
Malo so mi "premoške", zato dodam na koncu mačko (kot opisujem na LN).

V zadnjih letih sem tudi 3X po približno 6 mesecev do enega leta hodila na fitnes, kamor sem se težko spravila, ker nekako ni pasalo k mojemu značaju, kasneje pa sem se zelo navdušila.
Fitnes mi je priporočil kiropraktik.
Ko sem s 73 shujšala na 51 kg, me je bila sama kost in koža, mi je predlagal, naj grem na fitnes, da dobim še malo mišic, "mesa".

Ko sem se kolikor toliko učvrstila, sem spet prešla nazaj na Jogo oz. Tibetance.
...

Seveda sem prepričana v ta slogan.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 2. april 2004, 17:39

tukaj je en kup zanimivih in uporabnih stvari za vse, ki bi radi shujšali, imeli čvrsto seksi telo x:Dx in bili zadovoljni s svojim videzom :palec: ...

http://members.lycos.co.uk/daciofit/

#6 yamaha

yamaha
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 2. april 2004, 17:57

tukaj je en kup zanimivih in uporabnih stvari za vse, ki bi radi shujšali, imeli čvrsto seksi telo  x:Dx in bili zadovoljni s svojim videzom :palec: ...

http://members.lycos.co.uk/daciofit/

Ni slaba stran. Res en kup dobrih smernic. Članek o depresiji mi je bil dober

#7 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. april 2004, 21:38

x:Dx Sem se spomnila na en grafit na vratih WC-ja v enem študentskem domu:

"ZDRAV DUH IZ DEBELEGA ČREVESA"

x;)x

#8 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 26. junij 2004, 19:01

glede na to, da je ta rek starih rimljanov ze tako star, se vendar drzi. vendar ne pomeni, da nekdo ce ni telesno cisto zdrav, da njegova duh ne more biti. tu razumem lahko tudi to, da gre lahko za kompenzacijo enega, ce eno ne deluje do potankosti.

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. junij 2004, 21:30

O, Vesna, dobrodosla, kaj si pa se nasla!!! x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. oktober 2005, 12:39

Tale tema je tako namenjena našemu odnosu do športa - namenoma pa je nisem imenovala "šport", ker sem hotela izhajati iz samega bistva.
Prav tako nisva športu namenila posebnega Foruma, ker meniva, da so tem temam že drugod, na drugih Forumih oz. spletnih mestih, namenili dovolj pozornosti in prostora (šport in prosti čas) in tako to temo odpiram zdaj v Forumu Zdravje...

NO tole je bilo odprto pred leti... :vio:

ZDAJ, danes natancno, pa sem vseeno odprla poseben forum o Sportu, kamor smo zaenkrat preselili obstojece teme o sportu (ker se je izkazalo, da je pravzaprav tem zadosti za nov, svoj forum).

Vseeno bi rada, da imamo v 'obdelavi' (kot posebno temo pac) tudi temo na tak nacin, kot je podana tale, ki je pravzaprav prva tema o sportu na LNF. :) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 2. november 2005, 14:15

Ma meni je šport zakon... od sprostitve do mogoče celo samopotrditve (kakšna tekmovanja), tako, da, če bi mi en reku , da mi recimo odrežejo noge ali pa da se ne smem več s športom ukvarjat, bi takoj umru.....

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. november 2005, 14:27

o, kaj si osvezil, Ebor! x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 2. november 2005, 14:32

o, kaj si osvezil, Ebor! x8Dx :palec:

Hehehee, ma danes grem po dolgem času (en teden) spet mal športat, pa ti povem, me že kar pete srbijo...kako si Marsa, drgač, gre?

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. november 2005, 14:37

hvala, Ebor, kar gre x:Xx
mam ful dela, pa nisem glih pri svoji obicajni energiji in optimalnem zdravju, drugac pa, kul, glede na vse kar dinamicno in ok. :palec:
pa ti? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 2. november 2005, 14:47

hvala, Ebor, kar gre x:Xx
mam ful dela, pa nisem glih pri svoji obicajni energiji in optimalnem zdravju, drugac pa, kul, glede na vse kar dinamicno in ok. :palec:
pa ti? :8):

Hja če bi napisal: hvala, enako, se nebi zlagal, ma obseden sem z enim projektom, ki pa po pravici povedano ne špila tako, kot bi moral, zato me čaka še veliko dela, danes se grem spojat vršt strupe iz sebe jutri pa po nove zmage, energije sem si malo obnovil med prazniki (narava), aja pa začel sem nosit obesek iz jantarja... zdravje pa je ok.

#16 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 3. november 2005, 21:12

Ma meni je šport zakon... od sprostitve do mogoče celo samopotrditve (kakšna tekmovanja), tako, da, če bi mi en reku , da mi recimo odrežejo noge ali pa da se ne smem več s športom ukvarjat, bi takoj umru.....

:palec: :palec: :palec: x:Dx x;)x
Smisel življenja je največja sreča

#17 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 5. november 2005, 22:37

:palec: :palec: :palec: x:Dx x;)x

A ti kej športaš Kokica?

#18 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 5. november 2005, 23:40

A ti kej športaš Kokica?



x^x x^x x^x x^x
Kolikor mi čas dopušča................. :palec: xDDx
Smisel življenja je največja sreča

#19 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 7. november 2005, 08:21

x^x x^x x^x x^x
Kolikor mi čas dopušča................. :palec: xDDx

Na kakšen način, s čim se pa ukvarjaš?

#20 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 7. november 2005, 15:09

x8Dx x:Dx xDDx

Neki večer sem gledala na TV Pika oddajo JANA z voditeljico Jano Debeljak,
in tam je eden njenih gostov izjavil, da bi morali geslo ZDRAV DUH V ZDRAVEM TELESU
obrniti, tako da bi se glasilo ZDRAVO TELO V ZDRAVEM DUHU, kajti bolezni in nepravilnosti
v delovanju organizma se pojavijo najprej na nesnovni ravni - v duhu x^x x:)x x;)x


xflowx :flower:

#21 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 7. november 2005, 18:38

Na kakšen način, s čim se pa ukvarjaš?

Trenutno sem vpisana bolj med športne "zabušante" x:o)x , ker imam toliko drugih obveznosti, da enostavno ne sfolgam vsega.... :o|o: Vem, ni opravičila za takše izgovore.......Saj vem, imam za takšne izgovore hitro tudi negativne posledice - slabo počutje xrolleyesx .

Drugače pa, če pa, ko pa, kadar pa........potem pa rada tečem, grem na aerobiko, doma "zalaufam" sobno kolo.....poleti gremo z družinico v hribe, ja pa po gozdu se radi potepamo, če to spada med športanje x?x (no, zame že).......

Eto, danes sem se definitivno odločila za malo sobnega kolesa, trebušnjake, sklece....pač, da malo razgibam zakrnele kosti.....

x:Dx x:Dx x:Dx x;)x :palec:

p.s. Pa ti? S katerim športom se ubadaš? x?x :inocent:

Smisel življenja je največja sreča

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. november 2005, 18:39



p.s. Pa ti? S katerim športom se ubadaš? x?x :inocent:


:vragec:

z UBADANJEM.... x:Dx x:Dx x:Dx x:px

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 7. november 2005, 18:41

:vragec:

z UBADANJEM.... x:Dx x:Dx x:Dx x:px

zlomk....tralala


Kaj drugega od tebe ni pričakovati......
:palec: :palec: :palec:

Sicer pa, vsak je v nečem strokovnjak..... x:Dx x;)x


p.s. aakhut - dolgo me ni bilo tukaj - sem te kar malo pogrešala
:vragec: x:Xx
Smisel življenja je največja sreča

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. november 2005, 18:43

Kaj drugega od tebe ni pričakovati......
:palec: :palec: :palec:

Sicer pa, vsak je v nečem strokovnjak..... x:Dx x;)x
p.s. aakhut - dolgo me ni bilo tukaj - sem te kar malo pogrešala
:vragec: x:Xx


:vragec:

ooooo...... xredx xredx xredx :fiju:

zlomk...tralala x:Xx x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 Ebor

Ebor
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 643

Objavljeno: 8. november 2005, 07:27

Trenutno sem vpisana bolj med športne "zabušante" x:o)x , ker imam toliko drugih obveznosti, da enostavno ne sfolgam vsega.... :o|o: Vem, ni opravičila za takše izgovore.......Saj vem, imam za takšne izgovore hitro tudi negativne posledice - slabo počutje xrolleyesx .

Drugače pa, če pa, ko pa, kadar pa........potem pa rada tečem, grem na aerobiko, doma "zalaufam" sobno kolo.....poleti gremo z družinico v hribe, ja pa po gozdu se radi potepamo, če to spada med športanje x?x (no, zame že).......

Eto, danes sem se definitivno odločila za malo sobnega kolesa, trebušnjake, sklece....pač, da malo razgibam zakrnele kosti.....

x:Dx x:Dx x:Dx x;)x :palec:

p.s. Pa ti? S katerim športom se ubadaš? x?x :inocent:


Jap ni opravičila.... hehehehe..
Jaz imam tako organizirano, da imam redno tedensko badminton in košarko, pa sem potem nekako "prisiljen", da grem tudi takrat, ko nisem najbolj pri volji, sem pa opazil, da pol ko se orng spojam, je tudi volja in počutje drugačno-boljše. Občasno še rolam (zdaj bo tega manj... bo pa smučanje), sprehodi v naravi pa itak...
Upam, da ti je razmigavanje dobro ratalo...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0