Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Iskrenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
380 komentarjev na to temo

#326 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 25. marec 2014, 18:26

 Najlepša hvala za dovoljenje, da lahko v svojem življenju počnem, kar hočem. Če ne bi bilo tebe, tega sploh ne bi vedela in bi še naprej čakala na tvoja navodila in dovoljenja. Mimogrede, spodobilo bi se, da vsaj uporabiš svoje pravo ime, če že brez mojega dovoljenja uporabljaš moje! Nisi ravno zgled odkritosti.

flowers.gif



#327 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 25. marec 2014, 18:30

Prav ima, nič ni vredno kreganja, le kadar se gre za kisik!

Pametno! Modrost izvira iz odločitve kdaj kaj vzeti in kdaj kaj pustiti!

 

Srečno!

icon1_thumbup.gif To je dobro napisano. 



#328 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 25. marec 2014, 18:39

 Zdej če mi glih plačaš, se lahko vtaknem v vse, drugače se bom pa še dalje tako kot do sedaj - po svoji presoji in predvsem volji wink.png

Jaz pa k imam čas se mi, da vtikati. 

 

 

 

Sam zdej moram pa spet iti pomagati dol. Jao kaj mi je zdej dala za delat ....... hahalaugh.png

 

spet moram it. 

 

 

 

fish.gif fish.gif



#329 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 25. marec 2014, 23:51

Ni ravno fajn na netu videt fotk očeta svojih otrok iz nekega izjemno bolečega obdobja (btw. najina deklica takrat ni imela še niti eno leto - toliko o njenih lažeh, kako začela z njim, ko je bilo med nama že zdavnaj vsega konec...), pa se ženska zraven še hvali in paradira s situacijo, za katero sem pri plezanju z njim dobesedno nosila kožo naprodaj ... Slučajna, nedolžna objava? Ne boš me prepričala v nedolžnost tega početja, ta objava je bila kvintesenca ženske hudobije, prefinjeno skrite za nedolžen obraz svetnice, a z ostrino britve namenjene tisti, ki je vedela in čutila, kaj je zadaj... Takrat sem prvič napisala, kdo ima v resnici zasluge za tisto parado, samo to, nisem je nameravala javno obtoževat, da mi je razdrla družino. To je ona sama napisala kot razlago, da jo v svojih postih zajebavam, ko ji je zmanjkalo neosebnih argumentov. Potem se je vsula verižna reakcija, v kateri je Mayita napisala ogromno laži in težkih obtožb v zvezi z otroci, ki niti najmanj ne držijo in so zelo krivične, sploh pa se to nje niti najmanj ne tiče, niti v osebnem, kaj šele v javnem prostoru! A misliš, da je fajn v javnosti poslušat  manipulatorske laži, da ne pustiš otrokom videt očeta, čeprav je resnica ravno obratna? To niso več cvetke, to so stvari za na sodišče. Tudi ti si pristranska Domoljubka, ker ne poznaš situacije. Pa zaključimo to zgodbo, saj nima nobenega smisla več. Stvari, ki so se zgodile, imajo posledice danes, in to predvsem za ljudi, ki ji sploh ni na tem forumu in niso zaIn niti  nič krivi. In ostaja dejstvo, da sem jaz z njimi v njihovih bolečinah in težavah, ne Mayita. Zato bi ženska, ki bi zares prišla šele kasneje in bi bila srčno dobra in sočutna, tiho in z razumevanjem stala ob strani in brez vmešavanja pustila ljudem, da zacelijo svoje rane in se zmenijo. Isto pričakujem tudi od tebe, Domoljubka. 

 

Evo mene. Čisto po pravici sem to 2 krat citirala pa sploh nisem prebrala. Po pravici se mi niti zdaj to ne, da brati

mogoče si bom kdaj drugič vzela čas .... samo me ne zanima. 

 

 

Enostavno moj pogled pa je tak. Jaz pridem gor kdaj pokukati pa komentiram. Če nekdo kaj dobrega 

in zanimivega napiše. Ko pa gledam te stvari, ko se nenehno nekdo krega čez nekoga. 

 

Ti pa povem po pravici mi je res brez veze sem gor hoditi. Ne rečem, da bi to bilo enkrat in bi se potem ustavile. Samo, ko se 

nenehno ponavlja. Ni sploh nobenega konca. 

 

Najlažje je pa kriviti nekega tretjega, da je razsul družino. 

 

Zaradi mene piši kar hočeš.......

 

 

Pač jaz pridem za zabavo in dobro voljo v slabo voljo me ne boš spravila če je to tvoj 

namen. 

 

 

 

Najlažje je vso krivdo valiti na tretjo osebo kot pa na sebe. Vsi ostali so krivi samo sam nikoli nisi kriv. To je res najlažje narediti. Kriviti druge.

 

 

Vzemi to kakor želiš. 



#330 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 26. marec 2014, 00:15

Naprej se usedi na kavč pa si malo zamisli kaj moraš popraviti pri sebi potem pa lahko kaj rečeš.  

 

Ja samo jaz sem tko mislila, fora je v tem, da nisem jaz tista, ki se krega tukaj gor o svojem bivšim pa , ki ima probleme.  

Tu imaš čisto prav to je popolnoma tvoj problem, jaz , ko sem tukaj bolj za čas preganjati se mi zdi pač 

dosti moteče.   

 

Če nekdo rešuje probleme samo s kreganjem in to na forumu .... Whatever_anim.gif Whatever_anim.gif Whatever_anim.gif Pa sploh ne želi nič rešiti .........to pa sploh nobene 

rešitve in konca.......

 

Pač se mi zdi če imaš ti ta problem potem ga imajo še vsi drugi, ker morajo to poslušati. Jaz nimam tvojih problemov. 

Imam svoje probleme. Tut če imam svoje ne govorim tle gor.  

 

 

To nobenega ne zanima. 

 

 

............



#331 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 26. marec 2014, 08:37

Ti zadnji komentarji so pa res brez empatije do vsega, kar se je tu dogajalo mellow.png  



#332 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. marec 2014, 08:51

Mayita... primere iskrenosti naštevamo vedno iz sebe, svojega subjektivnega pogleda. O tem, kaj je nekomu iskreno in nekomu ne, odloča lastni sistem vrednot... ki je zopet subjektiven. V eni fazi svojega življenja nisem sprejemala npr. dejstva, da se uživa meso - to se mi je zdelo nekaj najbolj hinavskega in najbolj primitivnega. In vprašanje: si lahko iskren in svojemu mladiču daješ za jest mladiča nekoga drugega, ki je za to trpel? Pa nočem zdaj odpirati te teme... ker sama to počnem. Oz. prihajam do tega, da življenje sprejemam kot je. Tudi to, da je nekomu iskreno nekaj, kar je meni neiskreno in obratno. 

 

Nikogar še nisem slišala, ki bi zase rekel, da je neiskren. Neiskreni so vedno drugi. Heh. 

 kako nisi? jst sem povedal, da sem pogosto neiskren!

 Problem je da je neiskrenost institucionalizirana.

MORA bit!

Nikjer se iskrenega mnenja o stvari ne ceni, še manj upošteva.

Bodimo realni, živimo v svetu igranih vlog, kjer je scenarij vnaprej napisan in po njemu se moramo vest.

Državnika moramo vprašat točn to in nič druzga, ker se ne spodobi,.

 

Profesorja sicer lahko vprašamo, ker so za to tam, vendar samo določena vprašanja, bohnedej, nekaj kar ni v predpisanih odgovorih.

zdravnik vam nikoli iskreno ne bo povedal kaj vam je, ker mu to prepoveduje poklicna etika.

 

In evo nenazadnje malenkostno

 

Jst osebno hodim v konflikte zaradi pretirane iskrenosti,kadar podajam določena mnenja..

In to narod imenuje nasilje, nevzgoja, nespoštovanje, sto in en izraz, za morda nekolikanj grobo in nerodno izrečeno iskreno mnenje.

 

Tako da ja..

Družba iskrenost dopušča samo malim otrokom, se nad iskrenostjo navdušuje in jo zatre v kali ob vstopu v šolske institucije.


prenos.jpg


#333 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. marec 2014, 09:03

Skratka to, da sem strahopetec, krvoses, rabim strokovno pomoč in še kaj, to je morda nekolikanj grobo in nerodno izrečeno iskreno mnenje? Dobra duša, ki v konfliktu pristane zgolj zaradi iskrenosti....


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#334 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. marec 2014, 09:17

azzangel.gif eekblue.jpg icon17.gif


prenos.jpg


#335 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 26. marec 2014, 09:31

Sem lajkala obe zadnji izjavi. Po eni strani razumem Picota, pokazal se je neolepšano, iskreno. Pogumno, res. Hkrati priznavam, da se sama ne bi tako iskreno izpostavila. Imam tudi olajševalni razlog. Na eni strani stojim na stališču, da so ene stvari osebne, po drugi niti nimam dovolj energije, da bi se potem soočala z razno raznimi komentarji. Oziroma sem tudi v mirnejšem obdobju svojega življenja, ko mi gre sorazmerno dobro. In strinjam s Silico, kakor sem jo razumela, da pač samo priznanje, tak sem, še ni dovolj. Velja pa za vse nas. Sama se ravnokar soočam z uno mojo: pojej živo žabo...Na evo, vidite, kako mi uspeva. Namesto, da bi razturala in požrla živo žabo z okusom nedišega obrazca, ki terja razmišljanje mojih, še lenih možganov, evo, sem kot vlak...počasi počasi in nato zdivjam. Sam jz bi takoj v 5.brzino hypnodisk.gif



#336 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 26. marec 2014, 09:53

Mah... no comment.

No pa ko smo že iskreni (karkoli vam že to pomeni), tudi meni zadnje čase tule ni preveč ok, tko da.... smile.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#337 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 26. marec 2014, 09:57

Izražanje iskrenosti je v veliki meri odvisno od razmerij moči in vrste odnosa. Svojemu prijatelju boš recimo iskreno povedal, kaj misliš o neki zadevi, šefu ali profesorju mogoče ne boš. Itd. In če te hierarhije nisi zmožen upoštevati, imaš lahko probleme, kot na primer jaz huh.png

 

Drugače pa - Pico, tvoj način funkcioniranja kot primer. Mešaš iskrenost in en kup drugih zadev. Ena stvar je, če poveš, kako nekoga doživljaš, nekaj povsem drugega pa je, če trdiš, da človek takšen je ali da celo veš, kaj misli, ali kakšni so njegovi motivi, nameni, itd. To ni več iskrenost, ampak nasilje in manipulacija. In zaradi tega prihaja do konfliktov.



#338 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. marec 2014, 09:58

Mah... no comment.

No pa ko smo že iskreni (karkoli vam že to pomeni), tudi meni zadnje čase tule ni preveč ok, tko da.... smile.png

Kterič že?


prenos.jpg


#339 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. marec 2014, 10:01

Izražanje iskrenosti je v veliki meri odvisno od razmerij moči in vrste odnosa. Svojemu prijatelju boš recimo iskreno povedal, kaj misliš o neki zadevi, šefu ali profesorju mogoče ne boš. Itd. 

 

Drugače pa - Pico, tvoj način funkcioniranja kot primer. Mešaš iskrenost in en kup drugih zadev. Ena stvar je, če poveš, kako nekoga doživljaš, nekaj povsem drugega pa je, če trdiš, da človek takšen je ali da celo veš, kaj misli, ali kakšni so njegovi motivi, nameni, itd. To ni več iskrenost, ampak nasilje in manipulacija. In zaradi tega prihaja do konfliktov.

 No in jaz rušim oziroma se trudim rušiti ta razmerja,ker v teh razmerjih iskrenosti ni...

 Kar se pa tiče mojega etiketiranja, glej jaz imam subjektivno percepcijo nekoga in v to subjektivno percepcijo sem subjektivno prepričan dokler me oseba objektivno ne prepriča v nasprotno.

 

Da pa bi jaz kategorično trdil, pa da je nekdo tak pa tak, nu tega se ne spomnim..

 

Je pa res, da v iskrenost štejem tudi, to, da če mi ti rečeš da sem kurac od človeka tebi povem da si pizda od človeka, ker je to pač v tistem danem trenutku bilo moje iskreno mnenje o tebi kot mojemu oralno občevalnem partnerju za tisto časovno obdobje.


prenos.jpg


#340 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 26. marec 2014, 10:06

Pri tebi so problem osebne meje, saj so pri meni tudi (če smo iskreni), samo na drug način. To ni vprašanje iskrenosti, ampak zmožnosti upoštevanja osebne integritete drugega. 



#341 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. marec 2014, 10:06

Izražanje iskrenosti je v veliki meri odvisno od razmerij moči in vrste odnosa. Svojemu prijatelju boš recimo iskreno povedal, kaj misliš o neki zadevi, šefu ali profesorju mogoče ne boš. Itd. In če te hierarhije nisi zmožen upoštevati, imaš lahko probleme, kot na primer jaz huh.png

 

Drugače pa - Pico, tvoj način funkcioniranja kot primer. Mešaš iskrenost in en kup drugih zadev. Ena stvar je, če poveš, kako nekoga doživljaš, nekaj povsem drugega pa je, če trdiš, da človek takšen je ali da celo veš, kaj misli, ali kakšni so njegovi motivi, nameni, itd. To ni več iskrenost, ampak nasilje in manipulacija. In zaradi tega prihaja do konfliktov.

 Aja še eno vprašanje, 

 

a tebi se to zdi iskreno pa fer, mislim,  izrazit iskrenost odvisno os razmerij moči in od tega od koga imaš korist ali ne?

Namreč v jeziku nasilnežev to pomeni, da manjše in šibkejše nalomiš, velikim in močnim se pa smehljaš

 

Sej ne razumem prav mar ne?


prenos.jpg


#342 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 26. marec 2014, 10:10

Pri tebi so problem osebne meje, saj so pri meni tudi (če smo iskreni), samo na drug način. To ni vprašanje iskrenosti, ampak zmožnosti upoštevanja osebne integritete drugega. 

Boudika

 

lej, ne vem na kaj ciljaš

 

ampak!

 

 TU je že bilo večkrat izpostavljeno, da preveč JAZ razpredam na forumu o svojih osebnih zadevah, ki jih DRUGI na mojem mestu ne bi.

Torej, osebno mejo najlažje prekrši tisti, ki ima o nasprotni strani več informacij, a se do tu strinjava?

 

 

V vseh prepirih, kjer sem šel predaleč, je nasprotna stran zlorabila tisto vedenje o meni katerega sem sicer sam dal na znanje, toda ne v smislu, da me nekdo zarad tega jebe v mozak.

 

In tu gredo predaleč najprej drugi, potem šele jaz preidem v kontranapad in prekoračim  njihove osebne meje, ki so mimogrede namišljene. 

 

 Najdi mi eno osebno  stanje, zarad katere sem namerno komu posegel v osebno svoboščino, neizzvan ?


prenos.jpg


#343 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 26. marec 2014, 10:20

 Aja še eno vprašanje, 

 

a tebi se to zdi iskreno pa fer, mislim,  izrazit iskrenost odvisno os razmerij moči in od tega od koga imaš korist ali ne?

Namreč v jeziku nasilnežev to pomeni, da manjše in šibkejše nalomiš, velikim in močnim se pa smehljaš

 

Sej ne razumem prav mar ne?

 

Ne razumeš, ampak trenutno nimam možnosti razpredat. Bom drugič huh.png



#344 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. marec 2014, 16:44

 kako nisi? jst sem povedal, da sem pogosto neiskren!

 Problem je da je neiskrenost institucionalizirana.

MORA bit!

Nikjer se iskrenega mnenja o stvari ne ceni, še manj upošteva.

Bodimo realni, živimo v svetu igranih vlog, kjer je scenarij vnaprej napisan in po njemu se moramo vest.

Državnika moramo vprašat točn to in nič druzga, ker se ne spodobi,.

 

Profesorja sicer lahko vprašamo, ker so za to tam, vendar samo določena vprašanja, bohnedej, nekaj kar ni v predpisanih odgovorih.

zdravnik vam nikoli iskreno ne bo povedal kaj vam je, ker mu to prepoveduje poklicna etika.

 

In evo nenazadnje malenkostno

 

Jst osebno hodim v konflikte zaradi pretirane iskrenosti,kadar podajam določena mnenja..

In to narod imenuje nasilje, nevzgoja, nespoštovanje, sto in en izraz, za morda nekolikanj grobo in nerodno izrečeno iskreno mnenje.

 

Tako da ja..

Družba iskrenost dopušča samo malim otrokom, se nad iskrenostjo navdušuje in jo zatre v kali ob vstopu v šolske institucije.

Nemalokdaj sem ravno zaradi iskrenosti dobila takšne poglede icon28.gif icon15.gif . Naša družba pač tega ne odobrava, oz. pol si mal čudn. Otrok ti pa lahko v obraz reče marsikaj pa se mu sam smejimo. Ker ko odrasteš moraš pa igrati igro, če ne nisi sprejet oziroma celo blokiraš "svoj" napredek itd. Pol se pa znajdi v tem našem socialnem svetu. Ja sej kje je pa problem gremo vsi špilat svoje namišljene vloge. Pol pa kdo naj koga še sploh dejansko sprejema/ga ima rad za to kar je, če ga sploh ne pozna. Če je vse sam icon17.gif igra. 

Nikoli tega zares nisem razumela oz. niti nisem hotela. 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#345 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 26. marec 2014, 17:18

ja, vloge...

res dobro vprašanje, kako smo iskreni, če bi naprimer lahko merili v enoti iskra pomeni ena enota iskrenosti.

odvisno, kakšen koristi imaš od iskrenosti do določene osebe.

Če je tvoj obstoj ali napredovanje odvisno od iskrenosti, koliko "isker" si iskren do nadrejenega?? sto (recmo ,da je to maksimum). Čist pošteno naj vsak sebe vpraša.

 

Če te otrok vpraša, karkoli že, koliko smo res iskreni (koliko isker?) - verjetno odvisno od vprašanja pa starosti otroka pa.. gledamo na to, kako ga bomo z iskrenostjo prizadeli??

res dobro vprašanej.

Seveda jaz nsiem skor nikoli 100 isker iskrena.

ekr gledam dobro počutje ljudi, do katerih naj bi bila iskrena.

Se pa trudim, da sem blizu 100.

in toliko, da s svojo iskrenostjo ne škodim.

če pa s svojo neiskrenostjo al ine 100 iskrno iskrenostjo komu izboljšam počutje, pa tudi to anredim.

ISkrenost do sebe, hm...

 

ne, to je pretežko vprašanje za na hitro in enoznačno odgovorit.



ćist iskreno se zdaj opravičujem, ker grdo tipkam, saj se trudim (no, nisem čist 100 iskrena ,ekr če bi se ,bi bolj pazila) ampak če prepočasi tipkam, ne ujamem misel in potem je že prepozno.

sem pa iskrena v tem ,da nimam časa presoditi al ibi bilo boljš da sem kakšno neiskrenost napišem.

hehhe

 

joj kak dan


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#346 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 27. marec 2014, 08:32

Pico, ti imaš napadalen ton komuniciranja. Kar nima zveze s tem, da si boljši ali slabši od koga drugega, nima pa tudi zveze z iskrenostjo. Primerov mrgoli po forumu, zadnji je tudi v zvezi z mano in tvoji ugibanjih o ženskih prepirih. 

 

 

 

Boudika

 

lej, ne vem na kaj ciljaš

 

ampak!

 

 TU je že bilo večkrat izpostavljeno, da preveč JAZ razpredam na forumu o svojih osebnih zadevah, ki jih DRUGI na mojem mestu ne bi.

Torej, osebno mejo najlažje prekrši tisti, ki ima o nasprotni strani več informacij, a se do tu strinjava?

 

 

V vseh prepirih, kjer sem šel predaleč, je nasprotna stran zlorabila tisto vedenje o meni katerega sem sicer sam dal na znanje, toda ne v smislu, da me nekdo zarad tega jebe v mozak.

 

In tu gredo predaleč najprej drugi, potem šele jaz preidem v kontranapad in prekoračim  njihove osebne meje, ki so mimogrede namišljene. 

 

 Najdi mi eno osebno  stanje, zarad katere sem namerno komu posegel v osebno svoboščino, neizzvan ?

 

Prebrala sem prvo stran na temo iskrenosti in mi je všeč tole iskanje odgovorov

 

2. poskus:

Če povem ali napišem, kar mislim, še ne pomeni, da sem iskren. Pravzaprav zame to dvoje nima nič skupnega. Povedal sem, kar sem mislil... pa kaj, če je res ali pa ni. Resnica je itak samo moja, subjektivna. Objektivno je lahko karkoli drugega. Ampak včasih je treba biti iskren (pošten do sebe) in reči tudi tisto, zaradi česar bomo manj priljubljeni, nas imeli manj radi...
Aha, iskrenost zahteva stalen stik z našo notranjostjo. Da ni velikih razlik z zunanjostjo. So lahko tudi največji zločinci iskreni? Uf, je nujno to neka pozitivistična kvaliteta?



#347 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 27. marec 2014, 10:05

 ja sam še vedno ne razumem , kaj pa je torej po vaše iskrenost?

 

 iskrenost in resnica nista eno in isto..

 

ker resnic je tisoč

 

iskreno dejanje je pa samo eno, četudi sprevrženo..

 

In tut ne vem v čemu bi napadalna komunikacija zmanjševala iskrenost..

 

Dejmo najprej to razjasnit, da navmo mešal hruške pa jabolka..


prenos.jpg


#348 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 27. marec 2014, 11:15

iskreno je potem nagonsko??

 

nekdo te vpraša za mnenje: "Iskreno mi povej, a mi paše tale kombinacija?"

Verjetno odvisno od človeka do človeka, ka kup enih faktorjev, kako bo temu človeku odgovoril: kakšen je sam, v kakšnem odnosu je do vpraševalca, kakšen je sam vpraševalec.

 

Tko da če iz sebe izhajam, bi bila iskrenost mojega odgovora v odisnosti tega, kdo odgovor od mene pričakuje.


If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#349 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 27. marec 2014, 11:32

 iskreno je zame  tisto kar poveš  ali narediš brez inhibicij, zavor, ovir, zadrege, zadržkov,

 

 vse ostalo pa ni iskreno...

 

 

 

In če jst rečem, da mi je Polde kreten lahko sicer na primitiven način izrazim svoje iskreno mnenje..

Če je to res, mislm, da je Polde kreten, o tem pa se pač objektivno ne da razpravljat in tako ne bomo vedeli če je to resnica ali ne, pravzaprav ankol.

 

 Ko nam pa sistem nekaj naroči in reče..

Hitler je izprijen kreten

 

Potem pa lahko ponotranjimo, dovoljeno nam resnico in mislimo da je to res in celo iskreno lahko to mislimo...

 

pozabimo pa da je tut dolfi bil mali plavooki lušten dojenček buci buc..

 

Tko da še zmer čakam, na definicijo iskrenosti !



iskreno je potem nagonsko??

 

nekdo te vpraša za mnenje: "Iskreno mi povej, a mi paše tale kombinacija?"

Verjetno odvisno od človeka do človeka, ka kup enih faktorjev, kako bo temu človeku odgovoril: kakšen je sam, v kakšnem odnosu je do vpraševalca, kakšen je sam vpraševalec.

 

Tko da če iz sebe izhajam, bi bila iskrenost mojega odgovora v odisnosti tega, kdo odgovor od mene pričakuje.

 Ni nujno, vsekakor je pa od srca, prej kt z možgansko obdelavo


prenos.jpg


#350 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 27. marec 2014, 11:41

 ja sam še vedno ne razumem , kaj pa je torej po vaše iskrenost?

 

 iskrenost in resnica nista eno in isto..

 

ker resnic je tisoč

 

iskreno dejanje je pa samo eno, četudi sprevrženo..

 

In tut ne vem v čemu bi napadalna komunikacija zmanjševala iskrenost..

 

Dejmo najprej to razjasnit, da navmo mešal hruške pa jabolka..

 

Govorim na splošno;

...Bom kr še enkrat kot odgovor ponudila -da je zelo pomemben namen sporočanja.

To nekako določa iskrenost nekoga.

Iskreno je, če tvoj namen s povedanim ni bil- človeka namerno  žalit, ker si trenutno slabe volje in si si ga izbral za tarčo zoprnosti.

 

Ali pa tudi tako ....ni iskreno, če na ven sporočaš neko opažanje, trditev, razlagaš dogodke...tvoj namen pa je manipulativen...kontra od tega kar poveš in napišeš.

(in ti to sam pri sebi v naprej določiš in veš)

Naprimer.... s povedanim razlagaš kako te nekaj boli...to uporabiš v zgodbi...tvoj namen pa ni iskreno razkrivanje bolečine ...ampak ljubosumje, sovraštvo do neke osebe, namen nekoga uničiti, ker imaš zamere do njega, sporočati napačne predstavo.

V RL....pa govoriš in deluješ čisto  obratno....

Torej se pretvarjaš....

To se da res kmalu ugotoviti.

 

Torej z iskrenim izražanjem je vedno motiv pomagati v dani situaciji ...v upanju na najboljšo rešitev za vse ...pa čeprav ga lahko s tem kiksneš , si naiven ...in s tem morda lahko narediš celo kakšno škodo ...Ampak, če tega v naprej ne veš...in deluješ zaradi dobrega namena....potem si vsaj v nekem smislu iskren...

Obratno, če pa veš kako deluješ in se pretvarjaš in prikazuješ igralsko varianto... pa je to zame manipulacija, laž, nepoštenost itd....

 

Zato pravim, da se da z lahkoto ločiti iskrenost od neiskrenosti...če si po duši vsaj malo analitika, raziskovalca....se ti te namere kmalu razkrijejo.

Tam kjer te srbi...te Buh že nekako popraska z okoliščinami...ki privedejo do resničnega mišljenja ...

 

Morda je pomemben pri tem tudi način podajanja  namere...

Za nekatere bolj...za nekatere manj...

Sicer bi kar lahko veljala ta misel modrih, ki pravi; Da naj ne izgovarjajmo besed, ki naredijo rane sobitjem...

Besede naj bi bile premišljene in naj bi bi delovale kot zelišča...v zdravilne namene.... za vsa živa  bitja...

In verjetno je to za nas vse še najtežje...ker nas vodijo raznorazna. čustva ...Hydrogen.gif

 

Mene morda toliko napadalen  način zmeraj ne zmoti...če nekako  ugotovim, da je ta namera zares iskrena in poštena...ciljana v dobro človeka....

Potem morda človeka vseeno razumem...

Sicer se pa razp.....in pol sva dva takšna s pop.... na kupu....tongue.pngbiggrin.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0