Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Iskrenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
380 komentarjev na to temo

#376 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. marec 2014, 18:59

icon_smile_big.gif icon_smile_big.gif icon_smile_big.gif  Pa saj ni point v tem, kdo frizira ljudi pa kako se šicujem striže dlako na tacah, pogovarjamo se čist o nečem drugem.  

Jaz pišem kar mi paše aveš. 

 

Če smo že ravno pri frizerju sem pa še to napisala.



#377 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. marec 2014, 19:04

Jaz sem bila ravno zunaj pol sem iskala recept za polnjene lignje 

pol pa ne vem več. 



#378 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 30. marec 2014, 19:13

..Kaj pa vem....

Različni smo si....

Ravno pred dnevom  je prišla prijateljica k meni s tistim SIlverjevim  vprašanjem...Če je uredu, da si zdaj pušča dolge lase....

Res, da nisem partner, dava pa kar precej na mnenje ene druge...ravno zato, ker veva, da lahko pričakujeva iskren odgovor...

 

...Je pa tudi res .... tako kot ste prej ugotavljali...človek relacijo iskrenosti meri tudi po sebi...

(Če sicer znaš tudi sam pri sebi preceniti svoje mnenje in se znaš samokritično nositi z mnenjem drugih ....in imaš raje direktno mnenje....potem sprejet pošteno mnenje od nekoga ni problem...in s tem verjetno tudi lažje izrekaš drugim... tako kot si pač misliš o neki zadevi )...

 

Ja. Zaznala sem tisto željo pri njej, da si želi pritrdilni izid....

Sam hudič je bil ta, da sem si s že prejšnjič,  ko sva bili skupaj sama potiho mislila...škoda, ker se ne postiže, ker ji kratek paž ful paše...jo pomladi ...in je neizmerno bolj srčkana pa mlajšega videza....

Seveda takrat nisem nič pripomnila, ker me ni še nič vprašala...

Ko me pa je....se mi pa pač ni zdelo prikimavat...Sem ji pač povedala svoje mnenje...in še dodala, ker sem imela ravno priložnost....da ji tudi svetlejša barva bolj paše...ker pač ta, ki jo ima sedaj na sebi postara obraz..

.A jbg...zdej ....scratchchin.gif

 

Je pa pomembno tudi kako poveš....izbira besed, ton ....Tukaj smo lahko pa bolj ali manj spretni...

Seveda, ker imaš bližnje rad ...jih ne želiš užalostiti....

Ampak ....jaz napr. bi tak občutek imela ravno...če ne bi povedala po resnici...tako kot si mislim...

Jaz pa preveč direktno povem. Sei si pravim sami sebi drugič bodi rajši tiho kaj si misliš. 

laugh.png laugh.png Je boljše biti tiho. Včasih je pa treba tudi reči sam sebi 3 krat pomisli se sploh splača......



#379 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 31. marec 2014, 08:00

~Honesty is a good thing, but it is not profitable to its possessor unless it is kept under control.~ (Don Marquis)


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#380 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 564

Objavljeno: 31. marec 2014, 13:55

Iskrenost je samo en meander v reki komunikacije. Je nujen pogoj, a ne zadosten.
Nujen zato, ker v vsaki dobri komunikaciji iščemo resnico...tisto, ki jo trenutno rabimo. Z neiskrenimi mnenji si nimamo kaj pomagat.  Enako pomembno pa je tudi vse tisto, kar Iknee (že spet ta Iknee ... biggrin.pngsmile.png )  zgoraj navaja . Da imaš big picture o neki stvari ...ker če tega ni , se iskrenost kaj hitro prelevi v dlakocepljenje o drevesu, gozda pa ne vidiš več. Empatija ...  zame je  enakovredna iskrenosti pri dobri komunikaciji...kdaj in kako nekomu predočit svoje mnenje. Ni vseeno, kdo je na drugi strani...egocentričen kolerik ali introvertiran melanholik.
Cilj vsakega pogovora je dobrobit za obe strani... in potrebujemo tudi sodelovanje onega drugega, ne pa odpor ali beg.

O dobronamernosti ne kaže zgubljat besed...če greš v pogovor s ciljem nekoga premagat ali ga zmanipulirat,  je zadeva brez smisla že v štartu.

Pa še in još je tega... . Ko jaz zaslišim/preberem stavek v tem smislu  ...   icon1_thumbup.gif  jaz vedno povem svoje, kar si mislim ... vedno stopim korak nazaj.

Tu meni nekaj manjka...v mojem vesolju je empatija pomembna  . Pa se nimam za neiskrenega haha (tako kot nihče tu gor)biggrin.png .

 

Komunikacija na forumu je vseeno le približek tiste v RL. Tu gor se ne vidimo, se ne čutimo vedno... . Jaz marsikakega mojega posta ne bi napisal, če bi
vsakogar od vas v tistem hipu videl/poznal v živo. RL pa ima dimenzijo več . Vendar, kljub vsemu ...ni nekoristnih pogovorov ali sogovornikov.
Vsak ti nekaj da...od nekoga dobiš podporo/sočutje/potrditev . Nekdo drug te zrevoltira/odpre oči in vidiš stvari v drugi luči . Potrebujemo oboje... kdaj kaj od tega, pa imamo pravico izbirat sami. Tu smo pa že pri osebnih mejah, ki naj jih ne bi prekoračili, pa jih dostikrat ... . hypnodisk.gif

 

...Saj o tem govorimo....

Empatija  je nujna.... (v tem pozitivnem smislu kot si razlagamo iskrenost, ki pomeni naklonjen odnos do okolja)

 

To v bistvu  pomeni vključitev  zavesti ...in sama vključitev zavesti pomeni čustveno inteligenco.... (niso ti pojmi ločeni med seboj)....

In če je empatija- zavest -čustvena inteligenca združena z dobrimi nameni...ta potem premaga razna negativna čustva pri izvedbi neke namere...

In ko to pri sebi vključimo je pomembno samo to, da še sledimo resnici....in ne samo  trenutnim čustvom ali raznim pomislekom ter strahovom...

Način-komunikacija, sporočanje... pa je prepuščeno nam..

In ta delček je zelo pomemben...

... Če upoštevamo vse to....potem nam nekako podajanje iskrene resnice ne predstavlja tako hude dileme....postane sestavni vir kakršnekoli komunikacije...

 

Prav gotovo, da pa v manipulaciji in pretvarjanju ni iskrenosti...

In ali res ne drži, da je celovita iskrenost - skupek delovanja v sozvočju mišljenja, izrekanja misli in delovanja ?! ...

Ko opaziš , da nekdo tako NE deluje....mu NE moreš zaupati, da je čisto iskren...

In človek, ki deluje zares iskreno in je takšen način življenja osvojil za edinega pravilnega...je iskren tudi povsod drugje v lajfu...

 

Morda še samo o tem....

Resnica je včasih očem zakrita.... Potemtakem je res kdaj, če nismo prepričani- bolje biti tiho....

Tako kot je že Aboyanasanna nakazala....

V nekaterih zadevah pa točno poznaš dejstva.

O tem imaš dokaze, si se prepričal na lastni koži... (npr. vidiš tatu, ki je kradel, na lastne oči vidiš nesrečo, slišiš besedo, obnašanje nekoga, zaslediš njegovo mneneje...)

Zdaj ali se čutiš dolžan to iskreno resnico podati naprej ali ne...je tudi odvisno od tega koliko si sicer v življenju vpleten, odločen, širših uvidov ...zavesten....ipd...

 

Po mojem je ves keč tudi v vsakdanjem  tempu in pritiskih...zato se iskreni nameni in globji razmisleki kaj resnica je - izkrivlja in umika iz našega vsakdana....

Zame je naprimer zelo pomembno izvedeti ali nam kdo zares zaprašuje ozračje, kateri vodilni pri skledi so vpleteni v korupcijo, kdo obvladuje medije, kdo v moji bližini je pripravljen uničiti državo...ipd zadeve...

V teh pogledih ne želim nobeno odlaganje informacij, natikanje plašnic čez glavo, ni mi do poslušanja tolažilnih floskul.....

Raje bi izvedela iskreno resnico...že danes...ne jutri...ko bo lahko že prepozno...

 

Kar se pa tiče tvoje komunikacije Silver...lahko pa rečem, da ga ni človeka tukaj na forumu, ki bi lahko rekel karkoli negativnega za tvoje poste....

Osebno lahko izrečem tisto Butlovo ...Moj poklon...icon25.gif

Se mi zdi, da je tvoja empatija, zavest in čustvena inteligenca samo primer za posnemanje ....

(Morda ja, boš tukaj na forumu kaj tudi zase zadržal....kot praviš... se zavedaš, da nas osebno ne poznaš)....

..Sicer pa lahko čutimo, da si iskren, premišljen, dobronameren, empatičen...itn...

Jup..kot sem že enkrat izrekla..naš mentor...icon1_biggrin.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#381 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 31. marec 2014, 19:55

Jaz ne bi mela moza, ki bi mi rekel, da sem cudovita, ker bi se bal, da ne bo vecerje, hehe. Tudi ne, ker res ne bi zelel prizadeti mojih custev. Meni moj pove iskreno: "Prej ti je bolj pasalo." Sem rabla malo casa, da sem to njegovo odkritost sprejela, je pa dobro, da sem se naucila, da je vazno kako se jaz pocutim. Delam na tem, da me mnenja drugih (pa ne glede zunanjosti) ne bi zamajevala. Cetudi je to ljubljena oseba, je se vedno drug.

Mayan icon1_thumbup.gif Men ravno ta njegovo iskrenost največ pomen, to najbolj cenim pa tudi, če sem pol celo užaljena...vendar ta užaljenost ne drži dolgo, ker na koncu koncev vem, da je iskrenost bolj pomembna...Že tako se večina pretvarja in ti ne povedo tko k zares mislijo... kok bedno bi se počutila, če bi še on to delal....itak pa to vedno vidim pri ljudeh ali fejkajo ali pa ne...tko, da je bolje, če so potem kr tiho icon_smile_clown.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0