Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Neptun


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
410 komentarjev na to temo

#1 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

Kako vzgajati otroka ..Ljudi .., ki imajo Neptuna v 3hiši?


pokowc

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

... Blago ga usmerjati, vcepiti sicer trdnost - a z blagostjo, pozitivnim zgledom in razumevanjem.
Včasih bo težko - klatil se bo z vsemogočimi in nemogočimi osebami, morda mu bo v nekem obdobju za šolo in materialno malo mar.
Njegovo ožje, bližnje okolje bo/je bilo demokratično, morda hipijevski starši in podobna socialna okolja.
Veliko razumevanja in modrosti si pridobi tudi s tavanjem, pohajkovanjem, obiskovanjem raznih klubov, aktivnega nočnega življenja...
Blago pa ga tudi skušajmo usmerjati v umetniško ustvarjanje - npr. likovno umetnost in glasbo, morda pa še raje - ples - oz. dejavnosti, ki razvijajo ritem.
Zapomni si vse - vendar tisto, kar sam hoče oz. ga zanima.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

JAH hwala ti, marša´´,morda sm jest tole res preraslo, ampak vseen nazaj neb šlo več:)preveč neumnosti´ je blo in očitno se je tole moralo izraziti!! ljubim vse tiste minute, ki sem se jih iz srca naužilo in prišlo do spoznanja takega k mam zdej. Ampak vseen treba je iti naprej, višje kamor spadamo, treba je iti tam, kjer so naturno pripadniki iste vrste;)

p.s. tvoj odgovor pa bom spravilo v svoj os.arhiv karakterja .


Mim grede, koliko pa je tole zate Blago???

pokowc

#4 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Tretja hiša je tudi hiša tečajev in osnovnega izobraževanje.

To obdoje je lahko šlo na en način zasanjano skozi, nekako kot bi bili nad "zemljo" v "oblakih". Neptun v tretji hiši nam nagaja pri koncentraciji in osredotočenosti. Veliko sanjamo, fantaziramo, obrnjeni smo v svoj notranji svet, kar nam daje nepraktičnost.

Kaj moremo, ko so pa sanje tako privlačne!

Zelo težko je pri končnih odločitvah. Znanje in študiranje je zelo pomembno, saj upamo, ko dobimo več informacij bolje razumemo svet in samega sebe. To lahko pomaga, lahko pa nam blokira, zaradi prevelikih informacij.

Tu je sposobnost kreiranja, telepatije, pisanja...




Elizabeta

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

kaj so zate prevelike količine informacij?
spoznava samega sebe al vkljucitev v ta naš dvojen¨ svet?
Jje tale koncentracija preraščena?
je kreiranje v umetnosti tisti, pri kateri ti ne vidiš a oń jo vidi in jo tudi naredi videno?

pokowc

#6 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

Ker je ravno tema Neputun, Malce sem razmisljal, jutri ob poldne pa mal bo konjukcija Luna - Neptun. Ce temu pristejem se dejstvo da bo jutri nabor, vista. Lahko to enacbo zakljucim s grozno pijanico. Bojim se da bo nekaj mojih prijateljev slo na pranje zelodca (na sreco sam ne pijem...)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

povej raje kaki drugi primer in ga dokončaj z užitkom , znaš;)

pokowc

#8 naja

naja
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 3. junij 2002, 01:00

Neptun v 3. hiši
Takšen položaj Neptuna označuje v prvi vrsti ploden izumiteljski um, v določeni meri pa tudi nagnjenost k okultnem. Prav tako so to potencialni umetniki, še posebej na področju književnosti. Splošna izobrazba te osebe z Neptunom v 3. hiši pogosto sloni na majavnih temeljih. V mladosti je včasih nagnjen k sanjarjenju in ker v šoli ni zadosti pozoren, dosega slabše uspehe. To pa je vendarle hiša, ki je povezana z umom, zato ta položaj pogosto pozitivno vpliva na domišljijo.

#9 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. junij 2002, 01:00

ali kdo podoživlja´ tale planet?


pokowc

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

http://projekti.svar...cje/neptun.html

#11 juki

juki
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Kaj pa Neptun v prvi hiši?

#12 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Tudi jaz imam neptuna v 1. hiši - strelca. V popolni konjunkciji s soncem. Sicer smo o tem že govorili enkrat:)). Oziroma, da sem natančnejša - obdelali smo to mojo konjunkcijo:))

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Neptun v prvi navadno precej vpliva na videz - se posebej, ce je na ASC (sicer pa tudi ce ni, daje nekaj tega - velike, zasanjane - ali kakorkoli posebne, magneticne, pa celo hipnoticne oci, z morda nenavadno barvo).
Lahko vpliva tudi na nabiranje vode v organizmu in vcasih so potem ti ljudje nekoliko okrogli... Kozha je sicer lepa, a veckrat problematicna, mozne so npr. alergije in podobno.
Ali je oseba zelo fotogenicna ali pa sploh ne - zelo veliko sprememb - tudi videza...
Vcasih kazhe na to, da je v tem primeru mama imela tezek porod s tabo ali da so se pojavile kaksne komplikacije pri porodu...
Morda pa kaksne alergije in cudne tezave v najzgodnejsem otrostvu.
Aja, seveda - sanje, sanje, sanje... tudi cudne - v otrostvu morda more ipd.
Te osebe so veckrat nagnjene k prekomernemu potenju.
Vsi cuti nasponani do konca, domisljija... umetnost.. slikarstvo, glasba...
In, seveda - ezoterika ipd.

Odvisno je seveda tudi od drugih polozajev, aspektov,...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

Saj res - nenamerno sem zignorirala Natalyin post - res je - enkrat smo v Chatu zelo podrobno in poglobljeno debatirali o Neptunu - posebej pa smo 'odbdelali' konjunkcijo, ki jo ima Nataly z Neptunom in Soncem...
Zelo zanimiva konjunkcija...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. marec 2003, 01:00

In ko smo ravno pri Neptunu - nekoc sem odkrila zanimiv clanek o Neptunu - pa ker imamo primerno odprto, podajam link nanj se tukajle: Neptune in Astrology - The Lost and Found Planet.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 20. november 2003, 09:10

Še tole mi je padlo na pamet - itak je kriva Marsa, kaj pa piše v dnevniku, da je za moj jok kriv med drugim neptun x:Dx x:Dx (tole je mišljeno kot hec...da me ne bo kdo narobe razumel x:Dx )

Torej...moj jok....kadar jočem - jočem kot dež...ne znam nehat. Ne morem pravzaprav...pa bi ful rada x:Dx . Sem se pred leti enkrat ujezila nekaj...pa se od jeze razjočem...pa bi rada nehala..pa ni šlo...solze lijojo kot dež..jaz besna kot šus....folk pa misli, kako sem žalostna x:Dx in bolj sem bila jezna bolj jokala.....madonca....ziher je to kriv Neptun...ne more biti drugače... x:Dx

Ker to je tudi med drugim odvajanje vode... :palec: tale jok...histerični skoraj.....ampak ni jok.....samo solze tečejo..dežuje torej pri meni x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#17 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 20. november 2003, 10:14

Neptun v prvi navadno precej vpliva na videz - se posebej, ce je na ASC (sicer pa tudi ce ni, daje nekaj tega - velike, zasanjane - ali kakorkoli posebne, magneticne, pa celo hipnoticne oci, z morda nenavadno barvo).
Vsi cuti nasponani do konca, domisljija... umetnost.. slikarstvo, glasba...
In, seveda - ezoterika ipd.

Glej, glej, kaj sem našla tukaj ... Marsa opisala mojo hči x;)x x:)x

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2003, 18:31

Oj... Neptun, ja...
Ja, Nataly, zelo vpliva na jok... to si kar nekako lahko privedes histerijo nekako do roba, kot nekaksno ciscenje na vseh nivojih...
Mateja, kul, kaj se vse najde takole... x:)x
... jaz ga imam pa sicer v 12., a tudi v konj. z Asc (sicer pa v trigonu s stelijem v ribah - sonce, luna, merkur, mars).
Pa tudi meni takole deluje... sanjsko, intuitivno in predvsem na art, domisljijo (moj neptun komaj diha, na sreco ima dbest aspekte, razen z venero je skoraj v opp - 10 orb.).

Nataly - ves kaj sem vcasih 'znala' :o|o:
Nekako spricniti iz ocesa. x:Ix :8):
Tam imas eno luknjico, solzno, no in ko sem zatisnila nos, sem lahko takole curek spricnila...

Sosolki se je zdelo to ful grozno, pa sem jo skoz 'strasila' - Barbara, mal sem poglej.. pol pa spric! xDDx xDDx
Saj vem, da mi ne verjamete, ker se res odstekano slisi... samo je pa res... Imam vsaj eno prico... Spomnim se celo njenega naslova in telefonske, pa ceprav je bilo to skoraj 30 let nazaj...
No, to pa bi bil (poleg merkurja na luni v 4.) tudi merkur trigon neptun. :) Ko smo ze ravno pri Neptunu.

Sem imela pa se nekaj - samo to pa ne sodi k neptunu, ne vem pa, kam... Mogoce saturn kvad. asc...
namrec - prste lahko tako zvijam blazno, pa palec lahko takole ven mecem iz sklepa, ful hitro, pa me je sestra, ko me je prijela za roke, kar mi je slo na zivce in sem takole hitro zvila oz. krcnila s palcem, in je vedno zavpila - Jooj! - je mislila, da sem si nekako palec izpahnila... xDDx xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 20. november 2003, 18:38

x:Dx
Marsa, bi te pa prosila za "astrtrotel" komentar. Koliko od tega, kar si napisala o neptunu v prvi hiši drži zame?
Pa še malo bolj zares ... kaj pa pomeni če je zraven še domicil?

x;)x x:)x
Objavljena slika

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2003, 18:53

Tina - cudno... ne more biti domicil... ker v 1. to ni, v Ribah ga pa nimas...
ce je to izpisalo, je napaka in poslji adminu, pliz...

Ti ga imas po mojem v Strelcu, se pravi tudi v blizini asc - aja, saj, saj pravis...
Mislim,da kar drzi tudi zate....
Tole z videzom... Mislim,d a si nekako nedolocljiva (kot jaz) - ko si recimo vsakic, na vsaki fotki ali vsakic, ko te vidim, drugacna.
Kozo imas tudi svetlo, obcutljivo, obcutljiva (custveno) si tudi zelo, a ne pokazes, intuitivna tudi, umetniska dusa tudi...
A so drugi dejavniki (najbrz sonce), da ne pridejo nekatere lastnosti tako do izraza morda.

Poudarjen Neptun z mocno Devico je lahko virtuoznost, neverjetna iznajdljivost.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 20. november 2003, 19:02

hvala za hiter odgovor x:)x

Sem gotovo preveč nerazumno napisala tole ... :sori:

Ja, tam pri položaju planetov je v strelcu, spodaj pri pomembnih točkah pa je eden od domiciljev neptun, pa sem mislila, če ima to dvoje kakšno vezo...

:vio:
Objavljena slika

#22 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 20. november 2003, 19:04

A NI LEP:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2003, 19:10

Blazno, Naky - dbest, ko si postnila fotko! :palec: :palec:

Tina - pravis - 'pri domicilih'... x:Dx
Verjetno ti pise, da je Neptun vzhajajoci planet - kar pomeni, da je na Asc (najvzhodnejsa tocka os. hor.) - ker je v 1. hisi.
Kulminantni je v 9. ali 10., domicil je npr. Luna v Raku (ali tudi Luna v 4. hisi), pa Jupiter v Strelcu (ali v 9. hisi), vzhajajoci pa je v 1. ali pa 12. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 20. november 2003, 19:11

:vragec:


hmmmm.....
pr men je v 9.
a to kej pomen?



666 :vragec: -ou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. november 2003, 19:14

Hehehehe. In ti ne verjames v astro! x:o)x x:o)x x:Dx x:Dx x:px
To v bistvu pomeni, da je Neptun kulminanten (ali pac eden od kulminantnih) - kar pomeni lahko vse zivo, pri tebi pa definitivno 'bohemstvo', celo vizualne scene, art, no, v glavnem...
Tak polozaj bi npr. lahko imel tako duhovni voditelj, medij, kot tudi totalen Arsene Lupin ali dealer. x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0