Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Siri


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
181 komentarjev na to temo

#126 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 25. oktober 2005, 15:28

Ojla, sirčki in sirotke!
Posebno dober mi je bovški ovčji sir. Cena je 1.600 sit za trideset dek, ga je pa zato dovolj polovico manj, ko ga jem s kruhom in okus je odličen

P.P. Od ementalcev mi je najboljši Ljutomerski.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#127 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2005, 15:31

o, kaj ste osvezil!

men tud zadnje case spet bolj siri pasejo...
moram met vsaj ene dva, tri v hladilniku (poleg obveznega parmezana, ta MORA bit!)

1600 za 30 dkg? to je pa kar velikk, a ni? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#128 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 25. oktober 2005, 15:31

:wOOt: men tui lotmerški ementalec :yumy: pa kak traminec s skorjo kruha iz krušne peči.....

čisti užitek in naslada :2src:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#129 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2005, 15:33

heh. :)

uh jaz mam skor kar vse sire rada...
se clo z zeleno plesnijo sem jih zacela 'nazaj jest'. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#130 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 25. oktober 2005, 18:50

uh jaz mam skor kar vse sire rada...

Živim od mleka in mlečnih izdelkov(kot bi me mama premalo dojila xDDx )...ja ljutomerski ementalec, pa kranjska gavda in jošt, vsi siri z dodatki(plesen, orehi, poper..itd), kajmak x:px ......


....nisem pa še preiskusila kvargljn-a.....vidim ga na prodajnih policah specializiranih trgovin v Avstriji( vem pa, da ga izdelujejo tudi pri nas)....stvar naj bi izjemno smrdela(odtod tudi reklo:Smrdi kot kvargelj).Ga je kdo že konzumiral?

#131 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. oktober 2005, 19:23

Živim od mleka in mlečnih izdelkov(kot bi me mama premalo dojila xDDx )...ja ljutomerski ementalec, pa kranjska gavda in jošt, vsi siri z dodatki(plesen, orehi, poper..itd), kajmak x:px ......
....nisem pa še preiskusila kvargljn-a.....vidim ga na prodajnih policah specializiranih trgovin v Avstriji( vem pa, da ga izdelujejo tudi pri nas)....stvar naj bi izjemno smrdela(odtod tudi reklo:Smrdi kot kvargelj).Ga je kdo že konzumiral?

joj!

glih gledam, a cem odpret temo siri... :|||
ziher boste kaj takega... slastnega xDDx povedal...
in eto! x:((x

tko da, ste krivi, ce (hehe, pogojnik al kaj!) me boste nagnal dol z neta, ubogo sestradano revcko...
kar sline se mi cedijo, prec grem gledat, da kaj se kaj da. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#132 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 25. oktober 2005, 19:35

joj!

glih gledam, a cem odpret temo siri... :|||
ziher boste kaj takega... slastnega xDDx povedal...
in eto! x:((x

tko da, ste krivi, ce (hehe, pogojnik al kaj!) me boste nagnal dol z neta, ubogo sestradano revcko...
kar sline se mi cedijo, prec grem gledat, da kaj se kaj da. xDDx :palec:

(najbrž si je šla pripravit sirov fondie) x:px

#133 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. oktober 2005, 09:18

[quote name='Piko' date='25. Oct 2005 ob 16:29' post='557910']
Posebno dober mi je bovški ovčji sir. Cena je 1.600 sit za trideset dek, ga je pa zato dovolj polovico manj, ko ga jem s kruhom in okus je odličen

[quote name='Marsa' date='25. Oct 2005 ob 16:32' post='557914']

1600 za 30 dkg? to je pa kar velikk, a ni? :8):[/quote]

jah, bovški ovčji sir je baje nadjamsi, sicer pa so ga šele pred 2 mesci patentirali (zaščitili in poenotili pripravo - vsaj tako so poročale Primorske novice), sploh pa povpraševanje močno presega ponudbo, mogoče tudi zato taka cena. Pa izdelan mora biti iz ovčjega mleka, od ovc ki so se pasle na prostem, pa količina maščobe v takem mleku mora bit taprava...vglavn, ni tok ajnfoh narest tega sira...vse skupi pa rezultira (tudi) v visoki ceni.

Jst sm pa glih par dni nazaj v Leclercu kupila BOŽANSKI brie za bagatelo (ploščat tortni kos za cca. slabih 500 sit, mislm da okol 30dag). Sploh nism vedla, da zna bit brie tok dobr, do zdej me ni preveč impresioniral.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#134 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 8. januar 2006, 19:05

Pred kratkim prvič v življenju jedla Tilzit :yumy: . Tak sočen je, pa ne preveč masten, pa tudi ne takšen, kot naši premalo zreli siri. Še vseeno pa po vsej verjetnosti čisto premalo zrel za Ruby x;)x .

Zdaj imam pa Viteški sir v obdelavi, je pa podoben onemu v rdečem ovitku okroglem, o katerem je tekla debata strani nazaj. Je tudi desertni sir, super je x:px :palec:

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#135 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:19

Ovčji siri so zakon...Pecorino al neki takega sm mel nazadnje - dooooober x:Dx (smo pač blizu Italije....)

:shuriken: :shuriken: :shuriken:
cosmic dancer

#136 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:32

Njboljši je domač sir x:Dx
Posebno, kadar ga imaš še okol 15 kg v zalogi x:Dx

xDDx

#137 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:34

Njboljši je domač sir x:Dx
Posebno, kadar ga imaš še okol 15 kg v zalogi x:Dx

xDDx


Ga sami delate?
Smisel življenja je največja sreča

#138 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:38

Da imamo domačo proizvodnjo tko samo zase.

#139 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:41

Da imamo domačo proizvodnjo tko samo zase.

Fajn.... :palec: ....pa škoda, da ni za prodajo..... :o|o:
Smisel življenja je največja sreča

#140 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:43

Fajn.... :palec: ....pa škoda, da ni za prodajo..... :o|o:


Mogoče bo kdaj samo za to si je treba čas vzet - za povečanje proizvodnje.
Si že kdaj jedla domač sir?
Ko domač sir ma čisto poseben okus. x:)x

#141 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 8. januar 2006, 20:47

Si že kdaj jedla domač sir?

Sem ja.....in mi je bil zelo všeč....Smo ga nabavljali pri enih, ki so ga izdelovali, pa smo nekako izgubili vezo.
Delali so tudi domač kozji sir, vložen v olju, z raznimi začimbami (poper, timijan, rožmarin.....)....tudi posebno in okusno..... :palec:

JOJ, kako jaz obožujem sire.....se mi ne skriva.....
x:Dx x:Dx x:Dx
Smisel življenja je največja sreča

#142 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 9. januar 2006, 09:04

Pri nas mamo samo sir iz kravjega mleka in brez dodatkov.

Samo sir je tud tko zlo redilen posebno v ogromnih količinah ....

#143 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 9. januar 2006, 18:31

Pri nas mamo samo sir iz kravjega mleka in brez dodatkov.

Samo sir je tud tko zlo redilen posebno v ogromnih količinah ....


:palec:
Se zavedam, da je redilen.... x:Dx zato sem pa zgoraj napisala, da se mi ne skriva (sem zato sočna-kot je enkrat rekla Marsa :inocent: x:Dx x:Dx x:Dx :palec: ). Enostavno ga moraš imeti rad oz. jaz ga kar obožujem; eto, ravno zdajle ga grickam-k ena miška x^x

p.s. če kdaj razširite proizvodnjo in jo ponudite še nam navadnim smrtnikom mi pa le daj vedeti....Nimam se mu namreč namena odpovedati, pa četudi redi. x:px x:px x:px

Smisel življenja je največja sreča

#144 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. januar 2006, 19:02

superca ste osvezil, sem jo hotla glih vceraj. xDDx

zadnje cajte spet cist palim na sire. vse razen z zeleno plesnijo, pa se clo te sem tud jedla, sam rajs ne oz. rajs z belo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#145 nea

nea
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 9. januar 2006, 20:32

jaz mam tud ful rada sire....Mastdamer rules.....in pa Gorgonzolaaaaaaaaaaa......njami.-.camembert mi je preveč grenak....... x:px x:px x:px
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi, kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal

#146 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. januar 2006, 20:37

aha a vidis, jaz pa shizim na grenke okuse, v bistvu, morda mi zato camembert pa ful sede. :)
prav zlo zlo. :)
se bolj kot brie, v bistvu odvisno tud kera znamka pac, ocitno.

sam mam res rada vse - nemastne, mastne, aja ne vseh... onih nekih medlih 'sirotk' ne maram, razen ce ni sirotka. xDDx x:px

pr men je tko, ce je sir, mora bit sir, torej mocen, okusen, zrel. :)

ne maram nekaksnih 'surogatov'. :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#147 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 9. januar 2006, 22:03

mama mi je dala neko cambozolo ali nekaj podobnega, smrd pa po amoniaku. :xx!: dala sem s jo na sendvič in pometala v koš, ker ni za jest, preveč oster vonj ima. :vio: omaka, ki sem jo naredila, pa je bila čisto OK. :palec:

#148 tutti-frutti

tutti-frutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 9. januar 2006, 23:16

mmmm jaz pa obožujem sirčke x:Ix pizza obvezno 4 siri xDDx drugač pa imam najraje grško feto v mediteranski solati :yumy: x:Ix

#149 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. januar 2006, 01:07

jst mam tut rad sire. vcasih mi prav pase jest sir.
sam kadar sm ga jedu na pizzi, se je zgodil, da mi je zmer aura okol grla smrdela po siru :eek: pa prou grdo mi je to...
in pol mi je blo cist mimo, k se mi je tist ogabni vonj nalimal na auro, na grleno cakro; sem dojemal, kot da nimam kej tega jest.
ma res no! :sori: pa potem mi je se ena punca rekal, da mi aura smrdi po siru, potem ko sva pizzo jedla :eek: x:Dx x:o)x

sicer pa se je menda dobro izogobat takim topljenim, zdenka varianta ipd... ker so velikokrat topljeni, veckrat topljena mascoba, mocno predelani in menda je to zelo nezdravo! :inocent:

#150 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 10. januar 2006, 08:52

:palec:
Se zavedam, da je redilen.... x:Dx zato sem pa zgoraj napisala, da se mi ne skriva (sem zato sočna-kot je enkrat rekla Marsa :inocent: x:Dx x:Dx x:Dx :palec: ). Enostavno ga moraš imeti rad oz. jaz ga kar obožujem; eto, ravno zdajle ga grickam-k ena miška x^x

p.s. če kdaj razširite proizvodnjo in jo ponudite še nam navadnim smrtnikom mi pa le daj vedeti....Nimam se mu namreč namena odpovedati, pa četudi redi. x:px x:px x:px


OK zmenjen x;)x
Samo me se je sistem diete porušil zarad sira. In zdaj morem izbirat ali naj jem sir in ostanem na isti teži al naj se mu odpovem za kešne tri mesece in začnem ponovno hujšat.

Domači siri majo okol 1.4 kg ne. IN kadar sem v formi ga polovico če ne še več pojem JAZ in to manj in to v enem tednu. Včasih celo tko pretiravam, da me začne še mal želodec bolet :vragec: ampak potem spijem kako limono in se vse poprav.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0