Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Osho


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
505 komentarjev na to temo

#426 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 15. junij 2015, 18:58

Ni res. inno.gif Sm šou čekirat stekleno kuglu, pitao sekicu, slišao đavolčiče....... Točnost tvojega zapisa je 83,5%, kar pomeni da si na 18,6205. sleepy.gif

 

Če nakažete še danes 22,30€ na naš TRR vam pošljemo poleg ažurirane lestvice še ribežn za šparglje.

em119.gif


V bistvu iz podtonov berem, da Pico s svojimi 18-22 (odvisno od lune očitno) zvišuje povprečje vsem in se ostali čisto naivno veselimomellow.png

em119.gif

 

Govoriš še o duhovni lestvici?



#427 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 15. junij 2015, 19:06

em119.gif



#428 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 14. julij 2016, 06:46

Zanimivo, kako radikalno različno pišeta Milivojević in Osho o zaljubljenosti. 



#429 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. julij 2016, 08:54

Milivojeviča ne berem veliko - le mimogrede, ko kakšna debata nanese...tako, da njegovega stališča tu ne poznam dobro...

 

Oshota pa... naravnost obožujem .

Vse kar pove je zame najvišja mistična poezija stvarstva...

 

Evo... bom pridala nekaj malega o temi na ljubezen in prevedla sproti.. (upam, da bom zadela bistvo )...  izsek iz njegove knjige;  Jutranja kontemplacija poglavje, ki pravi o ljubezni takole;

 

Ljubezen mora biti zemeljska.

Kakor stebla ne morejo rasti brez zemlje - ker potrebujejo korenine v zemlji, so ljubezni potrebne korenine v zemlji... in telo predstavlja to zemljo.

Stebla rasejo visoko proti nebu, šepetajo oblakom.

Vsako steblo ima neizmerno željo dotakniti se zvezd.

 

No, zapomnite si eno skrivnost; Višje kot je steblo, globje so njegove korenine.

To se dogaja proporcionalno.

Korenina mora biti tako globoka... toliko kot je steblo visoko.

Višina in globina morata biti absolutno izenačena.

Z majhno korenino, steblo ne more visoko zrasti, ker bi se vmes ovilo, porušilo.

Steblo brez korenin v zemlji, ki samo raste in se dotika zvezd - to je brezsmisel !

 

Da... ljubezen se mora povzdigniti nad zemljo, toda ne more se vzdigniti brez pomoči zemlje.

Ljubezen rabi podporo.

Ljubezen mora postati nekaj višjega od strasti, toda strast mora biti njena podpora.

 

Ljubezen ni proti strasti - povzdignjena ljubezen ne pomeni nasprotovanje strasti.

Višja ljubezen v sebi vsebuje tisto primitivno, vendar je višja od primitivnega, ni pa nasprotje.

Vzvišena preobraža kvaliteto tistega primitivnega in ga izboljšuje.

Tukaj je pomen besede "predanost" (campassion-passion); preobražena strast, osvetljena strast -postala predanost.

Vendar predanost ni proti strasti.

 

Roža, ki cveti na vrhu svojega stebla je dar zemlje.

Zemlja ne nasprotuje steblu.

Zato sveti človek (Budha), zares prebujena oseba predstavlja most med to dvojnostjo - most med materilanim in duhovnim....

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Svet je tako poln sovraštva, ker je tako poln strahopetcev.

Svetu manjka ljubezni, ker ne ustvarjamo duh poguma v ljudeh.

 

Tu ustvarjamo vojake bojevnike- robote, vendar njihov pogum je lažen, je samo priučen.

Ljudska bitja spuščamo na raven stroja.

Tak pogum ni iz bitja, njegov duh ne more postati pogumen...je le produkt spajanja izurjenega telesa v relaciji uma.

....

Če bi ustvarili pravi pogum duha... bi svet postal poln ljubezni.

Ljubezni na svetu zdaj ni.

Ljudje samo govorijo o ljubezni, no ta ne obstaja, ker ni izpolnjen osnovni pogoj zanjo.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#430 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. julij 2016, 09:12

in še en odlomek iz te Oshejeve knjige ,

 

Prinesite svetlobo zavesti v sebe in razvila se bo ljubezen, dobrota in mir.

Tako bo vaše življenje postalo izvorno.

Biti izvoren v bistvu pomeni biti religiozen.

Biti iskren sam proti sebi pomeni biti religiozen.

 

To je tisto kar je edino vredno spoštovanja  - in je edina prava molitev.

To je edino kar lahko ponudimo Bogu - svojo izvirnost.

Vse ostalo so samo prazni - jalovi obredi..


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#431 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 14. julij 2016, 09:20

Domoljubka tudi sama sem ga vzljubila, ko sem kupila Osho Zen Tarot karte. So mi tako svete in jih tako zelo cenim, da ne znam opisat. V glavnem, čutim neko globoko spoštovanje, ki me kr prevzame. 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#432 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 14. julij 2016, 09:42

Ja Pinka isto...

Neka globja povezanost z bistvom me prevzame...vse je tako močno, da me zna zaobjet neka osredotočena želja po potovanju v notranjost...hypnodisk.gif

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

...ojoj ..pa še en dober , icon25.gif

 

Enako kot se zemlja in planeti obračajo okrog sonca, se vso vaše notranje bitje obrača okrog središča dobrote.

Ko se to enkrat razpozna, stvari postanejo enostavne, jasne, takrat več ne otipavate mraka...lahko krenete izvorno proti središču...

in v času, ko se premaknete proti središču vaše življenje postane svetloba.

 

Naučite se štiri stvari; Življenje, ljubezen, smeh , svetloba.

   Najprej življenje -

Človek mora postati živahen, ne sme se zadrževati, zatajevati.

Kadar ste polni življenja se ljubezen dogaja sama po sebi, ker kaj bi sicer počeli s takšnim življenjem, s to silno energijo ?

Morali jo boste deliti - in to deljenje vaše življenjske energije je pravzaprav ljubezen.

 

V času ko delite svoje življenjsko energijo izgine vsa žalost, takrat življenje postane preprosto radostni smeh.

 

Kadar so ti prvi pogoji izpolnjeni, avtomatično sledi četrti.

Vendar za to morajo biti izpolnjeni prvi trije pogoji.

Ti pogoji so kot tisti pogoji v izobraževanju, četri pa je nagrada, ki pride odzunaj.

Obsipa vas svetloba.

 in v času, ko pride v vas svetloba postanete razsvetljeni ..

  To pomeni v bistvu beseda - razsvetljenje.

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

rainbow.gifpresent.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#433 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. julij 2016, 06:20

O, zanimivo, sem brala samo Milivojevića, od Oshota pa mi je slučajno prišla v roke neka knjiga o ljubezni (piše o ljubezni, zaljubljenosti, seksualnosti). V bistvu me je zanimala ta razlika - ker Osho dela iz zaljubljenosti kult, Milivojević pa patologijo. Pa oba se sklicujeta na tradicionalne kulture, samo na različen način. 



#434 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 15. julij 2016, 07:35

Osho dela iz zaljubljenosti kult? Nasprotno...! Vsa njegova dela trajbajo o spregledanju, nakazujejo na iluzije... 

prijateljskost je najvišji vrh ljubezni
spolnost je najnižji
ljubezen je točno v sredini
prijateljstvo je vrh

v spolnosti se sreča samo dvoje teles
v ljubezni dvoje src
v prijateljstvu dvoje duhov

prva je živalska
druga je človeška
tretje je božansko
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#435 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. julij 2016, 09:32

Očitno nisi brala knjige, ki sem jo brala jaz, ker ni v njej nič od tega, kar ti pišeš - o zaljubljenosti piše v kontekstu ljubezni, definitivno pa je ne povezuje z iluzijo. Ne morem se spomnit naslova, mislim, da je nekaj takega kot O ljubezni. 



#436 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. julij 2016, 09:37

Osho je govoril zgodbice, ki se jih je naučil od gurujev v indiji, prinesel na zahod določene meditacijske tehnike...praksa je bila pa khm khm...vse skupaj je pa začinil s svojimi nebulozami, ki običnemu človečku ne pomagajo kaj dosti na duhovni poti...zato ker je še sam bil polno pod vplivom slepil...tongue.png

 

Kdor hoče govoriti in razumeti o neki človeški ali božanski ljubezni, mora najprej sam prilesti do tiste točke in to tudi malo okusiti oz. trajno izkušati. Za božansko ljubezen mora človeček biti tam okoli Buda level...Iz tega vidika se najbolje opazi, zazna ali človeček, ki govori o neki božanski ljubezni dejansko tudi sam to izraža ali le nekaj glumi ali ponavlja zgodbice ljudi, ki so to dosegli...

 

Ne pravijo zastonj v duhovnosti "razločevanje" je bistvenega pomena...a ni logično da guruji ki poudarjajo tantro, seks, duhovnost privabljajo glih ljudje z določenimi slepili. Zlasti take, ki slišijo samo prva dva pojma...in spet smo pri željah, prepričanjih, vzorcih...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#437 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 15. julij 2016, 10:11

Ja, saj nimam smisla se prerekati, ker dojemamo vse subjektivno, tudi pisca, in lahko isti stavek trije popolnoma drugače interpretiramo... Prebrala sem pa ogromno njegovih knjig... niti ne vem po naslovih, ampak prav on se mi je zmeraj zdel bolj radikalen od sorodnih prebujencev, prav v tem, glede slepil zaljubljenosti... Recimo, Rumi, se zmeraj na mehkoben, poetičen način približa in tudi prebuja..., pa bi zanj lažje rekla, da postavlja kult zaljubljenosti, če že. Ampak, spet stvar dojemanja posameznika... Itak... Me prav zanima zdaj ta knjiga...

 

 

Brezo...zeh (glede levelov...), tvoje mišljenje pač...skoz isto... Ne more neprebujeni videt prebujenega...

 

 

Zadnjič sem brala eno kvalitetno debato komentarjev enih razgledanih punc... na članek o peticiji zoper Evalda Flisarja in so se kresala stališča,  ali je to sploh žalitev in zakaj le, češ da bi lahko vzela besede kot poklon in postavila mejo, če ne bi želela dalje z njim na tak način. In drugo, takšno iz srca, da če posamezno srce tako čuti, potem je tako... Sem študirala potem.... saj sama žal zmeraj tehtam med sprejemanjem sveta drugega in svojega... ali sploh vidim svet drugega ali je to le moj svet in življenje, ki te doleti in postavlja v situacijo...


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#438 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 15. julij 2016, 10:35

Se moram strinjat z Mayan popolnoma...

 

Prebrala kaj nekaj njegovih knjig, preposlušala direkt posnetke s predavanj in vsako njegovo sporočilo se zelo globoko dotakne ravno tega slepila ilizuij, slepila tradicij in pravega pomena religioznosti, ki je ločeno od lažnega obredovanja, gurujstva, institucionalne vere ....

 

Predvsem govori o tem kje se začne prebujenje posameznika, neodvisnega od mnenja kogarkoli...velikokrat povdarja, da razlaga svoj vidik in da nihče ne rabi prevzemat njegovega, ker ga mora vsak sam poiskat v sebi...

Dotika se mnogih tem življenja in odnosov na zelo pretanjeno svojstven način, tudi samih tem o pomenu materialnosti na zemlji  ...In tega pomena ne zanika (prav zato mi je realen )....vendar nikoli ne pozabi zares pomembnih prelomnic in vsebin, ki so pomembne za razvoj duhovnosti posameznika in družbe...

 

S tem da je njegov jezik in komunikacija skozi poetični misterij , ki se po mojem mnenju dotakne tistega, ki se ustavi ga poskuša razumet skozi vse čute, ki so mu dani...

 

Svetujem čas, željo, prepuščenost in odmaknjen prostor odprtosti pri branju.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#439 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. julij 2016, 11:28

Zadnjič sem brala eno kvalitetno debato komentarjev enih razgledanih punc... na članek o peticiji zoper Evalda Flisarja in so se kresala stališča,  ali je to sploh žalitev in zakaj le, češ da bi lahko vzela besede kot poklon in postavila mejo, če ne bi želela dalje z njim na tak način. In drugo, takšno iz srca, da če posamezno srce tako čuti, potem je tako... Sem študirala potem.... saj sama žal zmeraj tehtam med sprejemanjem sveta drugega in svojega...  

 

 

O Oshotu težko debatiram, ker sem ga premalo brala, mi ni pa nihče odgovoril na prvotno vprašanje. 

 

Kar se pa Flisarja tiče - ko je človek na neki poziciji avtoritete, ni naloga tistih, ki so v stiku z njim, da mu postavljajo meje. Te meje kot kredibilen človek z avtoriteto mora sam poznat. In ja, njegov pristop je aroganten, primitiven in žaljiv. Seveda vem, zakaj se večina žensk čuti dolžnih njegovo komunikacijo vzeti kot poklon. Stoletja patriarhalnosti delajo svoje. Saj ne gre samo za to punco, gre tudi za vse ostale, ki so imele podobne izkušnje. 

 

Sem brala (med drugim) njegovo Noro življenje, ki ga mnogi kujejo v zvezde. Ljudi fascinirajo njegovi opisi norega seksualnega življenja (najverjetneje tudi zato, ker niso poskušali premikati teh mej), ampak glavna junakinja (seveda po idealnih standardih in željah nekaj desetletij starejšega moškega) ima simptome zlorabljenosti, porušene osebne meje  in je krepko mladoletna, s tipom, ki je bil sošolec njenega očeta. Tega nekdo, ki je fasciniran nad njegovim delom, ne opazi oz. ne dojema, da je v ozadju neka druga, subtilnejša zgodba o izgubljenosti in zlorabi. 

 

Poleg tega vem, kako Flisar deluje v živo. 

 

Tisti, ki premorejo neko večjo subtilnost, so sposobni zaznavati te subtilne meje medosebnih odnosov, ki gredo lahko na škodo drugega, ki je v bolj ranljivi poziciji. Večina pa pač prevzema klišeje in kriterije tistega, kar so bili naučeni. 



#440 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 15. julij 2016, 20:06

O, zanimivo, sem brala samo Milivojevića, od Oshota pa mi je slučajno prišla v roke neka knjiga o ljubezni (piše o ljubezni, zaljubljenosti, seksualnosti). V bistvu me je zanimala ta razlika - ker Osho dela iz zaljubljenosti kult, Milivojević pa patologijo. Pa oba se sklicujeta na tradicionalne kulture, samo na različen način. 

 

Pa v bistvu Boudi kot razumem se Osho ne sklicuje na tradicionalne kulture.

Nasprotno izreka zelo veliko kritike nenapredku človeške rase ravno zaradi zabetonirane miselnosti, ki izhaja iz tradicije...

Vedno znova povdarja, da je potrebno poiskušati na novo, se igrati skozi življenje, ne stati v mlakuži-  bodisi zaradi nekih norm, predpisov ali pa pravil...

 

Iskanje svoje lastne biti zahteva preboj skozi iluzije, ki jo povzroča po njegovem prav ta uradna izobrazba, sistemi, religijske institucije, zapovedi...

Ravno zaradi tega pravi, da človek ne prehaja k bistvu in ne čuti njenega bistva - to je ljubezni...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Recimo v knjigi Jutranje kontemplacije v poglavju Ljubezen, Osho ravno razlaga, da je ljubezen ptica, ki želi biti svobodna.

 

Zdaj njegovo sporočilo o ljubezni, če deluje kot kult je to morda zato, ker ji pripisuje najvišji pomen ...vendar je ta pomen zares podrobno razložil...navsezadnje tako kot vse ostalo česar se je v svojih razlagah lotil....

 

 Ljubezen je povdarjena kot enostavna sestavina samega življenja in obstoja duše...

Zdaj morda to je na nek način kult...vendar ne morem reči, da ne verjamem vanj ...

Morda ta misel nekomu ni nekako blizu in se mu to zdi lahko zato pretirano...

 

Oshojeva knjiga Jutranje kontemplacije od strani 52- 74...tudi med drugimi zadevami govori o Ljubezni...

Meni je to tolko resnično vse skupaj, da ne morem izpostavit nekaj posebnega, ker se vse navezuje - eno z drugim...

 

Pravi;

Ni pomembno koga imate radi, nevažno je v bistvu komu namenjate ljubezen.

Pomembno je, da znate imete radi 24h dnevno...tako kot dihate 24 h dnevno...

 Ker ...dihanju ni potreben objekt.

 Včasih dihamo s prijateljem, dihamo poleg drevesa, včasih plavajoč v jezeru.....

Ljubezen naj bi postala dihanje naše notranje srži...mora postati tako naravna kot je dihanje...

....ker je ljubezen pravzaprav za dušo enako pomembna kot je dihanje za telo...

 

Ena od temeljnih ljudskih iluzij je, da vsi mislijo kako vedo kaj je ljubezen...zato je nihče ne išče....

Vsi trdijo, da vedo kaj je ljubezen in s tem se preneha učenje, potreba po raziskovanju, prenehajo se prave izkušnje.

Zato na svetu manjka ljubezni.

Obstajajo ljubimci, a ljubezni ni.

Starši se pretvarjajo, da imajo radi svoje otroke, otroci se pretvarjajo, da imajo radi svoje starše- pretvarjanje za pretvarjanjem.

Vsi skupaj celo ne vedo kaj si delajo, so morda celo neozaveščeni glede tega dejstva.....

  Ko bi se vsaj na začetku vsem povedalo, da je ljubezen največja življenjska umetnost, ker je najlepša čarovnija, najbolj pravljična pojava...ne morete je vzeti na lahko, morate jo raziskovati, poseči globoko vanjo, naučiti se njenih poti in načinov, ker ljubezen je umetnost.

 Ljubezen ni talent, temveč je mogočnost vseh ljudi.

Zato lahko navsezadnje razmišljamo, da se ves človeški rod vzvišuje ravno v ljubezni.

Ko se bo to začutilo zares...tistega dne se bo rodilo pravo človeštvo....vendar se to za zdaj še ni zgodio....

 

Nadalje razlaga o različnosti pojmovanja popolne ljubezni - od določeno popolne ljubezni v kateri razumljivo poda razlago, da popolna ljubezen ni ideološka. Ker tu ne obstaja zamisel zanjo...Bistveno je, da vse kar počneš v vsakem času ...to delaš z ljubeznijo....da se ob tem ne zadržuješ in si ne  postavljaš preprek ...

 

Pravi, da je ljubezen bolj podobna dišavi kot samemu cvetu...

...ker cvet ima obliko, a vsaka oblika postavlja meje...dočim ljubezen je brezmejna...zato ne more imeti oblik...In ker se tega ne zavedamo dajamo ljubezni obliko, barvo, izraz...in bolj kot v tem uspevamo, toliko hitreje ljubezen izginja...in umira....

 Ljubezen mora biti kot ptica v letu, na nebu - ne sme se je zapreti v kletko....Tako bi jo ubili, pa čeprav bi bila kletka zlata...ker ptica v kletki in ptica na odprtem nebu nista enaki, To sta dve različni pojavi. Izgledajo sicer podobno...

Vendar je ptica, ki leti z vetrom, med oblaki svobodna in v tej svobodi blagoslovljena.

Ptica v kletki ji je zato podobna samo po obliki...vendar nima neba, niti svobode in ne blagoslova....

 

  Ljubezen je ptica in želi biti svobodna. Potrebuje celo nebo, da bi se razvila.

Zato si je vredno zapomniti, da je ni dobro nikoli zapreti v kletko, nikoli imeti v ujetništvu jo omejevati in ji pridajati obliko, izgled, neko ime in naslov, oznako - nikoli!

 Preprosto dopustite, da ostane samo dišava, da bo nevidna...in takrat nas bo na krilih povzdignila do vzvišenosti ....

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

itd...itd....do konca ker se navezuje eno na drugo...kot celotna melodija v kateri samo posamečni takt nima toliko lepote in pripovedi...

Šele, ko prebereš celoto razumeš kaj pomenijo v bistvu njegove besede o ljubezni, o življenju, dobroti, izzivih itd...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#441 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 18. julij 2016, 10:53

Se moram strinjat z Mayan popolnoma...

 

Prebrala kaj nekaj njegovih knjig, preposlušala direkt posnetke s predavanj in vsako njegovo sporočilo se zelo globoko dotakne ravno tega slepila ilizuij, slepila tradicij in pravega pomena religioznosti, ki je ločeno od lažnega obredovanja, gurujstva, institucionalne vere ....

 

Predvsem govori o tem kje se začne prebujenje posameznika, neodvisnega od mnenja kogarkoli...velikokrat povdarja, da razlaga svoj vidik in da nihče ne rabi prevzemat njegovega, ker ga mora vsak sam poiskat v sebi...

Dotika se mnogih tem življenja in odnosov na zelo pretanjeno svojstven način, tudi samih tem o pomenu materialnosti na zemlji  ...In tega pomena ne zanika (prav zato mi je realen )....vendar nikoli ne pozabi zares pomembnih prelomnic in vsebin, ki so pomembne za razvoj duhovnosti posameznika in družbe...

 

S tem da je njegov jezik in komunikacija skozi poetični misterij , ki se po mojem mnenju dotakne tistega, ki se ustavi ga poskuša razumet skozi vse čute, ki so mu dani...

 

Svetujem čas, željo, prepuščenost in odmaknjen prostor odprtosti pri branju.

 

Domoljubka imaš kje shranjen kakšen njegov posnetek, ki ti je bil še posebej všeč, da mi ga posreduješ ;) 


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#442 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 18. julij 2016, 11:17

Bom poiskala Pinka takoj ob priliki časa pa ti pošljem.....

 Ste me pa tako nahecali s to temo , da se vsak dan ob pavzah spomnem in preberem vsaj nekaj odlomkov iz knjig, ki jih mam na prašni polici.. ...smile.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#443 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. julij 2016, 11:57

Ehhh Osho je klasični impersonalist  ali Mayavadi

Je pač najugodnejša tabla z menijem in ceno na hrvaški obali 

 

Sledijo mu pa sam turisti...

 

 tko to je.


prenos.jpg


#444 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 18. julij 2016, 12:05

...Bistvo ni v sledenju ...temveč v čutenju in razumevanju... v povezanosti za življenje......wink.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#445 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. julij 2016, 12:52

Ja k nas nekdo uspe prepričat, da smo mi Bog ker smo mikroskopski delček njega, potem tut mislimo da vse vemo in vse čutimo. V bistvu pa gre za čisto iluzijo, po principu " Što je babi milo to se babi snilo" Po istem principu hodimo nakupovat, sledimo modi lovimo pokemone..

To je Osho.

povezanost čutenje...

 evo pokemon, hitr poveži se z drugim igralcem..

 

Seveda je tudi to v planu gospoda Krishne, zato kar naprej.. boljš Osho k Tajip Erdogan al pa Karel Erjavec


prenos.jpg


#446 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 20. julij 2016, 08:09

Pa v bistvu Boudi kot razumem se Osho ne sklicuje na tradicionalne kulture.

Nasprotno izreka zelo veliko kritike nenapredku človeške rase ravno zaradi zabetonirane miselnosti, ki izhaja iz tradicije...

Vedno znova povdarja, da je potrebno poiskušati na novo, se igrati skozi življenje, ne stati v mlakuži-  bodisi zaradi nekih norm, predpisov ali pa pravil...

 

Iskanje svoje lastne biti zahteva preboj skozi iluzije, ki jo povzroča po njegovem prav ta uradna izobrazba, sistemi, religijske institucije, zapovedi...

Ravno zaradi tega pravi, da človek ne prehaja k bistvu in ne čuti njenega bistva - to je ljubezni...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Ja, saj s tem bi se strinjala. Sem našla za Mayan in zate naslov knjige: Ljubezen, svoboda, samost. Ni mi pa knjiga trenutno dostopna. 

 

 

V bistvu pa tam Osho poleg kritike institucionalnih pravil govori o plemenskih kulturah kot vzoru za svobodno vzgojo in spolno in ljubezensko življenje mladostnikov in kasnejše neproblematično zakonsko življenje.  Milivojevič pa govori o kulturah, ki domnevno ne poznajo zaljubljenosti oz. ji ne pripisujejo nobenega pomena, celo prakticirajo dogovorjene poroke in naj bi bilo zakonsko življenje prav tako veliko bolj skladno. 

 

Težko je v par stavkih pojasnit razliko in vse odtenke, kaj šele razumevanje zaljubljenosti, za moj občutek pa gre v obeh primerih za nekoliko poenostavljanja in idealiziranja. 



#447 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 5. avgust 2016, 00:06

Milivojeviča ne berem veliko - le mimogrede, ko kakšna debata nanese...tako, da njegovega stališča tu ne poznam dobro...

 

Oshota pa... naravnost obožujem .

Vse kar pove je zame najvišja mistična poezija stvarstva...

 

Evo... bom pridala nekaj malega o temi na ljubezen in prevedla sproti.. (upam, da bom zadela bistvo )...  izsek iz njegove knjige;  Jutranja kontemplacija poglavje, ki pravi o ljubezni takole;

 

Stebla rasejo visoko proti nebu, šepetajo oblakom.

Vsako steblo ima neizmerno željo dotakniti se zvezd.

 

No, zapomnite si eno skrivnost; Višje kot je steblo, globje so njegove korenine.

To se dogaja proporcionalno.

Korenina mora biti tako globoka... toliko kot je steblo visoko.

Višina in globina morata biti absolutno izenačena.

 

 

 

 

Poboldano je en kup kičastega besedičenja, ki z resničnostjo nima nobene zveze. Skrivnost je v tem primeru kvečjemu to, da Osho o rastlinah nima treh čistih. Smreka, na primer, ima zelo plitve korenine in niti približno tako globoko ne sežejo, kot seže krošnja visoko. Stebla nočejo dosegati zvezd, to je en butast Oshotov egotrip projeciran v rastline. So rastline, ki rastejo visoko (ampak tudi omejeno, tako kot vse v naravi), in so rastline, ki nimajo nikakršne "neizmerne želje" po rasti do zvezd in se (z razlogom) privijajo čisto k tlom, pa še vse, ki rastejo nekje vmes. (to ima tudi pomembno duhovno simboliko, če je že Osho to tako zastavil).  Globina korenin pa ni v sorazmerju z višino rastline, ampak je odvisna od vrste rastline in tipa tal, kjer raste, nekatere imajo to res približno enako, mnoge imajo veliko plitvejši koreninski sistem, kot zrastejo v višino, nekatere pa imajo lahko zelo globoke korenine in zelo nizek nadzemni del. Tip se zaverovan vase in svojo gurujsko veličino niti toliko ni potrudil, da bi rastline zares spoznal. Jebeš takega guruja. Najprej naj se sam kaj zares nauči o naravi, da ne bo takih traparij pisal in govoril.



#448 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 5. avgust 2016, 06:50

Sej pravim povprecnemu clanu sodobne potrosniske druzbe je tudi duhovnost podobna iskanju artiklov v Leclercu in primerjanje njih cene saz Intersparovimi.
A v vedah vse pise.
Edin kar v vedah ne pise je, da je cucina italiana najboljsa na svetu.

prenos.jpg


#449 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 5. avgust 2016, 07:12

Bolj je "težava" v prevajalcu...in navsezadnje bralcu :-) in tudi izvzeto iz konteksta je, pa ne da bi zagovarjala Oshota...Ne gre tako dobesedno jemati pač.

 

“Sadness gives depth. Happiness gives height. Sadness gives roots. Happiness gives branches. Happiness is like a tree going into the sky, and sadness is like the roots going down into the womb of the earth. Both are needed, and the higher a tree goes, the deeper it goes, simultaneously. The bigger the tree, the bigger will be its roots. In fact, it is always in proportion. That's its balance.” (Osho)


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#450 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 5. avgust 2016, 08:06

Kar ne menja bistva moje ugotovitve.
Me pa to spominja na tist vic
K ucenec neke borilne vescine vprasa klasicnega ucitelja le te zakaj ne napreduje v eni ali vec tehnik.
In pol ga ucitelj zacne sprasevat.
Ali si videl list evkalipta past na z roso zmoceno bilko?
In un pravi Yes
master
Pa a si slisal bogomoljko teci mimo slapa na bistrem potoku?
Da mojster!
Pa si zacutil spomladansko sapico se igrati z mavricnimi 433imi odtenki sive?
Da mojster!
Vidis namest da si pozoren na pizdarije bi mogu bit na vadbo.

prenos.jpg





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0