Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Geniji in nadarjenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
189 komentarjev na to temo

#26 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 17. januar 2005, 01:17

Super, Nataly :palec: xDDx

Jaz pa si rojstni dan ( 1.maj ) in ASC (Rak), pa še kakšen planet za povrhu, delim s slikarjem Julesom Bretonom in (ugrabljenim in potem še umorjenim :inocent: ) politikom Hansom Schleyerjem.

Drugač pa ni kašne hude gužve tam okoli mojega roj.dneva...

Biki smo itak vse od A do Ž ----> od Adolfa Hitlerja (ne najbolj človeku prijazen primer, priznam), Salvadorja Dalija in Jerryja Seinfelda, Jaya Lena, Dennisa Rodmana, do Josipa Broza Tita, Audrey Hepburn in še koga x^x

#27 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 17. januar 2005, 01:28

Ma tudi ti se nimaš kaj žalit čez družbo x;)x
Priznam tudi jaz - bogami je fajn pisana x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#28 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 17. januar 2005, 14:04

Van Gogh ima na 60 stopinj skoncentriranih kar 8 planetov. Bi lahko to kazalo na neuravnovešenost???

Avtizem bi rekel, da ni ravno bolezen - vsekakor je lahko moteč, sploh zato, ker imajo ti otroci v šoli velike težave in so lahko v mladi dobi etiketirani kot "drugačni". Mislim, da je med avtiste spadal celo Sokrat.


Ne vem kako danes šola gleda na avtistične otroke. Je pa tako, da šteje le IQ - neka konkretna znanja (matematika, jeziki), EQ pa malo ljudi upošteva. In prepričan sem, da ravno avtisti (Da Vinci, Picasso) imajo neverjeten EQ. Ravno zgodba Raya Charlesa (ki bo kmalu v kinu pri nas) je dokaz za to - tip je občutil in videl (čeprav slep) stvari, ki jih marsikdo ni................

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. januar 2005, 14:11

<{POST_SNAPBACK}>Van Gogh ima na 60 stopinj skoncentriranih kar 8 planetov. Bi lahko to kazalo na neuravnovešenost???

xDDx Haha, jaz imam na 6 stopinjah 4 planete. :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. januar 2005, 14:19

<{POST_SNAPBACK}>xDDx Haha, jaz imam na 6 stopinjah 4 planete. :P


:vragec:

hehe
kwa nej pol jst rechem... x:Dx x:Dx x:Dx x;)x

666 zlomkou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. januar 2005, 15:26

Ja, saj, x:o)x, pa ti si se celo vodnar (oz. imas v vodnarju vse tole)! xDDx

... tezko recemo, vodnarji al kaj tacga, ker je redkokdo tipicni znak in mariskdo, ki ga obravnavamo pod dolocenim znamenjem, ima v resnici poudarke sploh drugje (primer je bil van gogh, pa se ful jih je, npr. tako van gogh kot einstein sta bila raka v asc in prav tako dali).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 17. januar 2005, 15:35

a je lahko pokazatelj za genija tud veliki trigon, al ta oblika predstavla sam talente?

Poznam osebo ki ima zemeljski trigon (luna,11h,v biku, mars,3h,v devici in jupiter,6h, v kozorogu) pa še v 5 hiši ima pluton, merkur in sonce, vse v strelcu.

prosm popravte me, možno da sem vse skupi preveč zamenjala s tem kar predstavlja talente, samo človek je, čeprav še zelo mlad, zelo pameten zato me zanima če bi to lahko bili pokazatelji za neko nadarjenost in točno na katerem področju? xrolleyesx

#33 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 19. januar 2005, 13:57

merkur trikotnik uran imam tudi sama

kaj pa še do stopinje točna konjukcija merkurja z jupitrom?

Merkur, Jupiter, Sonce so v 10. hiši.

#34 sokrates

sokrates
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 215

Objavljeno: 20. januar 2005, 20:42

uuu, to je pa mojem kar dobro :inocent:

#35 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 20. januar 2005, 21:16

:D hihi men se zdi najbolj genialno na mojem horoskopu v nulo konjunkcija Jupiterja z začetkom tretje hiše.... vse skp v kozlu... :( no kozorog ni lih genialni del...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#36 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 20. januar 2005, 23:38

Marsa...

kaj bi ti rekla na tak položaj planetov kot jih ima moja starejša hči ,ki je zelo ,zelo nadarjena za glasbo.

sonce ..... oven

luna.....oven

ascendent...strelec

merkur ....oven

venera.....riba

mars.....riba

jupiter...devica

saturen...vodnar

uran....kozorog

neptun...kozorog

pluton....škorpion

Res me zanima iz kje izvira ta nadarjenost v glasbi pa tudi v športu.Zanima jo vse o živalih in naravi.Za vse ostalo pa je dobesedno ne briga.Bi rekla moja hči...." vse je nekam BALASTO".....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#37 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. januar 2005, 00:10

Ja cetudi... :inocent: toda le kaj pomaga, ce takrat ko je bil cas, da se me kot osebnost usmeri v nekaj, ni bilo nekoga, oceta, ucitelja,... ki bi me :o|o:
pa da naum jamru zdej x;)x x:o)x ceprou si mislm, kolk skoda talentov.. in lifea, ko ne clovk ne izrabi vseh svojih potencialov, daril, ki je dobil od kreatorja :xx!: :sori: skoda. Sam se vedno - NI NAKLJUCIJ! x;)x
pa ce je clovk genij al pa ne; sploh ni vazn; vazn je da se zavest posamezniak dviguje!
So bili tudi svetovni 'nepridipravi', kaksni politi, liderji full inteligentni pa so sam sthalo delal :o|o:
Konc koncev si lahk recem: ziveti je modrost, biti ustvarjalen pa genialnost!
-------

<{POST_SNAPBACK}>Enkrat je Mihela z navdušenjem komentirala menda Freejevo natalno karto, kjer je videla aspekt za genijalnost: Merkur trigon Uran.



#38 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 21. januar 2005, 08:05

<{POST_SNAPBACK}>moja starejša hči ,ki je zelo ,zelo nadarjena za glasbo.

sonce ..... oven
luna.....oven
ascendent...strelec
merkur ....oven
venera.....riba
mars.....riba
jupiter...devica
saturen...vodnar
uran....kozorog
neptun...kozorog
pluton....škorpion

Res me zanima iz kje izvira ta nadarjenost v glasbi pa tudi v športu.

Hm, če ne bi imela Venere in predvsem Marsa v Ribah, bi bila bolj nadarjena za strojnika ali pa šiviljo. Nekaj ročnega ali pa pretepaškega. x:Dx x:Dx x:Dx

Čar pa je kljub vsemu v tem, KJE v horoskopu se to nahaja, kajti brez podatka o ASC in seveda s tem o hišah, kje so, ne moreš kaj dosti.

Kajti poudarjeni sta znamenji Oven in Ribi. Če je to v sedmi in osmi hiši, potem je to potencial za politika, če je v osmi in deveti hiši, za duhovneža, če je v enajsti in dvanajsti, pa za fantasta kao Jules Verne. Odvisno od časa rojstva, anede?

x;)x

#39 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 21. januar 2005, 08:16

Luštna karta. Verjetno razen Jupitra in Plutona, vse pod horizontom. Veliko pomembnejše ji je domače življenje, ne javno, čeprav zna biti Jupiter na MC. Male živali, ker gre za Devico, a jo veterina zanima? Glasba izvira seveda iz Ribic- Venera in Mars v 4.h, še posebno, če je sekstil z Neptunom? In verjetno Merkur, Sonce, Luna v 5.h., ki ji dajejo dodatno energičnost že ognjenemu asc. To tudi vleče k temu, da bo delala stvari, ki jo resnično veselijo.
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 11:49

<{POST_SNAPBACK}>Marsa...

kaj bi ti rekla na tak položaj planetov kot jih ima moja starejša hči ,ki je zelo ,zelo nadarjena za glasbo.

sonce ..... oven

luna.....oven

ascendent...strelec

merkur ....oven

venera.....riba

mars.....riba

jupiter...devica

saturen...vodnar

uran....kozorog

neptun...kozorog

pluton....škorpion

Res me zanima iz kje izvira ta nadarjenost v glasbi pa tudi v športu.Zanima jo vse o živalih in naravi.Za vse ostalo pa je dobesedno ne briga.Bi rekla moja hči...." vse je nekam BALASTO".....


Hoj!

Kot je ze rekel Bern, nadarjenost za glasbo predvsem (po tehle podanih informacijah) najdem v Ribah, konkretneje mars v Ribah je dbest polozaj za glasbo, daje ritem itd. (npr. tudi sama imam tak polozaj, le da v konj. z Luno [tvoja hci pa -morda, predvidevam, ker nisi podala aspektov oz. stopinj- z Venero], torej je ta lastnost, ta niansa v chartu se dodatno potencirana - no in recimo igram vec instrumentov in imam absoluten posluh, kljub temu, da ne poznam ene note). Mars v Ribah ima tudi Miles Davis (od teh ki se zdajle spomnim, sicer pa stevilni poleg marsa (tudi) luno v ribah - prince, axl rose, elvis presley in drugi, magnifico od 'nasih' itd.)...
Torej premal je podanega, nic ne vemo, ali je to v 4., 5. hisi, 6., kaj se dogaja s 1., 10... ali so kaki aspekti... in kateri... xnckrivx
Zelo pomembno je to, kajti potem bi videli, na katerem podrocju se uveljavlja oz. ali bo ta nadarjenost kasneje prisla sploh do izraza - v profesionalnem smislu.
Tudi Jupiter v devici lahko 'pomaga' pri glasbi...
Mnogi zelo nadarjeni glasbeniki imajo poudarjeno os riba/devica (npr. tudi jaz imam to x;)x), Chopin recimo, pa se so, sam zdajle se samo tega spomnim.

Mozno je, da je duh v strelcu, poleg ascendenta, pa je tako prisotna blazna teznja po napredovanju, razsirjanju obzorij, poleg tega pa tudi navdusen pristop, idealizem, sirina dojemanja in vpogleda, pozitiven attitude, kar vse 'pomaga'.
Ovnu bi pac pripisali druga podrocja, po drugi strani pa lahko ovnovska sproscenost in prvinskost dejansko tule pomaga oz. se vec doseze.

Tudi pridnost ima... kar fajn kombinacija, kot receno, pa so podatki vseeno preskopi (pa ceprav si se potrudila podat toliko infotov). x:)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 11:53

aja, p.s. sportu, tega nisem videla - to je na dlani, sonce luna v ovnu, ascendent v strelcu (morda tudi duh?), mars v ribah - ritem, gibljivost, elasticnost.
nafuraj jo na kaksen ples al kaj tacga.

narava - mocna riba, jupiter v devici, neptun v kozorogu. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#42 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 21. januar 2005, 14:16

Sokrates x:Dx :palec: thanks, menda ta pozicija tudi kaže na medijsko osebnost :eek: ni pa rečeno nič, seveda....

Free kot si ti dejal, kaj pomaga, če sam nič ne narediš v tej smeri, samo aspekti na papirju ali kjerkoli že ne bodo naredili genijalne osebe...

#43 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 21. januar 2005, 15:38

Stankaa...

Imaš zadetek v polno! Moja hči ima zelo rada naravo in ivali.Njejen življenski cilj v stilu " kaj bom ,ko bom velika" ,pa je prav ...VETERINARKA!
Zelo živi in diha z naravo.Je dobra glasbenica .Saj igra kitaro in harmoniko ,ter poje pesmi in hodi na festivale s svojimi pesmicami.

Marsa....

Rada bi ti podala več podatkov a žal se toliko na astrologijo ne spoznam.
Če pa ti zadostujejo rojstni podatki ,pa sama prideš do teh rezultatov bom zelo hvaležna.

Mateja...3.april,1992 ....koper

In prav včeraj sem preko luninega neta izračunala še planete od mlajše hčerke ,ki so me mal na rit vrgli:))

Martina je pa

sonce ...rak
luna...vodnar
ascendent...dvojček

in vsi planeti se gibljejo med ognjenimi in zračnimi znamenji...
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#44 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 21. januar 2005, 16:04

<{POST_SNAPBACK}>Stankaa...

Imaš zadetek v polno! Moja hči ima zelo rada naravo in ivali.Njejen življenski cilj v stilu " kaj bom ,ko bom velika" ,pa je prav ...VETERINARKA!
Zelo živi in diha z naravo.Je dobra glasbenica .Saj igra kitaro in harmoniko ,ter poje pesmi in hodi na festivale s svojimi pesmicami.


No, lepo. :vio: Ne samo, da kaže Jupiter v Devici usmerjenost v male živali, tudi Asc v Strelcu v bistvu pomeni tudi velike živali-konje, pse. Kar mislim, da je to precej tipično za veterinarko.
In s poudarkom na 5. hiški, bo gotovo delala, kar jo veseli. x^x
Marsa je menila, da bi lahko več povedali, če podaš datum, kraj in čas rojstva.

Čestitam, za vse njene podvige, še posebno za njene pesmice x:)x :palec:
in dobro, da ima toliko v Ovnu, ker ji da korajžo in vzame tremo, pri bolj večji jati Rib.

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 16:55

Nisem opazila tegale...

<{POST_SNAPBACK}>a je lahko pokazatelj za genija tud veliki trigon, al  ta oblika predstavla sam talente?

Poznam osebo ki ima zemeljski trigon (luna,11h,v biku, mars,3h,v devici in jupiter,6h, v kozorogu) pa še v 5 hiši ima pluton, merkur in sonce, vse v strelcu.

prosm popravte me, možno da sem vse skupi preveč zamenjala s tem kar predstavlja talente, samo človek je, čeprav še zelo mlad, zelo pameten zato me zanima če bi to lahko bili pokazatelji za neko nadarjenost in točno na katerem področju? xrolleyesx

seveda, trigon je pokazatelj predvsem za nadarjenost, veliki trigon pa je pac se preciznejsi, zato tolk bolj... zanima me, kje je sonce, ker tudi jaz poznam enega zelo nadarjenega in uspesnega cloveka (slikar in skratka likovnik), tezko bi pa rekla, da je ravno genij.... pravzaprav sta dva (x!x), oba likovnika, oba sta ognja (oba leva) z zemeljskim trigonom... zanimivo...

pri tehle polozajih se je morda 'bati', da vse skupaj pade v nekaksno rutino in se ubije genija v osebi... ali ker ga bo vleklo v skupnah delovat ali v okviru institucij, je tud lohk bojazen, da ne bi se tolk dobr razvijal njegov genij (pac te osebe).... Rabi veliko placa za svoje ustvarjanje in delovanje, vprasanje kako bo to sedlo na okolje...

<{POST_SNAPBACK}>merkur trikotnik uran imam tudi sama

kaj pa še do stopinje točna konjukcija merkurja z jupitrom?

Merkur, Jupiter, Sonce so v 10. hiši.

To je blazno dobra kombinacija, izjemno inteligentna, pa se z moznostmi realizacije, recimo pogosto dober stik tocno s pravo osebo - ali kaj takega.
Vprasanje kaj lahko oseba naredi, odvisno je tud od okolice, pa na katerem podrocju se uveljavlja, a ker je v 10., se to na nek nacin gotovo bo manifestiralo, bos skratka nekak udejanjala.
Odvisno kolk si stara, vedno se bos hotela in mroala izobrazevat, izpopolnjevat..
No kot ti jupiter zraven vse tole daje, sirino, pa tudi moznosti, pa lahko deluje tud kontra mal vcasih.... da si al prevec razprsena v dejavnostih ali ciljih ali pa da si s silovitim pristopom veckrat zadusis moznosti (ce tvori ta konjunkcija se kak tecnejsi aspekt)...

Ja, Smajcica, najalzje in najbolj precizno lahko to obravnavamo samo sm pdoatkom ascendenta - torej ure rojstva.
To da vemo da je strelec, pomaga, ampak brez veze je ugibati - ker lahko os pade tako in tako in niso vse hise enake (vec, ker ne uporabljamo vec tega zastarelega sistema).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 17:19

Oh... trapast...
Cist pozabila... seveda imamo se natancnejsi aspekt, ki pravzaprav naj bi opredeljeval natancno to (nadarjenost, genijalnost) - gre za quintil, aspekt 72. stopinj.
Pravzaprav imam sama enega, kar mocnega (posebej, ker gre za aspekt med ascendentom in vladarjem ascendenta).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 21. januar 2005, 17:20

seveda, trigon je pokazatelj zgolj za nadarjenost, veliki trigon pa je pac se preciznejsi, zato tolk bolj... zanima me, kje je sonce, ker tudi jaz poznam enega zelo nadarjenega in uspesnega cloveka (slikar in skratka likovnik), tezko bi pa rekla, da je ravno genij.... pravzaprav sta dva (), oba likovnika, oba sta ognja (oba leva) z zemeljskim trigonom... zanimivo...



sonce je v strelcu, 5 hiša
luna v biku, 11 hiša (sm pa to drgač že gor napisala :8): )

men je zanimivo predvsem to, da ima vse planete ki so v 5 hiši, v strelcu, nasploh je peta hiša ful poudarjena, že če recimo gledam kam gredo planeti, jih gre pet v 5 hišo (in sicer planeti 2,3,4,5 in 12 hiše), je to kak poseben pokazatelj za kej?

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 17:26

ja, sory, saj sem videla oz,. upostevala ze celo... :D - sem na vse zivo hkrati odgovarjala, se opravicujem za povrsnost.
Pa se tam sem bila tud povrsna, ona dva moja frenda NISTA oba leva, pac pa je eden v asc, pa sem tako napacno podala, je pa tudi on strelec z luno v biku - zanimivo)...
Ja, to definitivno kaze na to, da bo moral ustvarjati na vsak nacin in se tu dokazovati, 5. hisa kar se tice podrocij lahko predstavlja svasta; tako umetnost kot tudi izobrazevanje in celo sport... karkoli je moznega... jaz bi se vedno na likovnem podrocju ostala... ali glasba, vsekakor umetnost...
Hm, morda pa tud pisanje, mars v devici v 3., jupiter v 6. ....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 21. januar 2005, 17:34

xDDx sej je kul. xDDx

he... me res zanima kaj bo iz njega ratal x:)x

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 17:39

Aja, to je tvoj otrok? :8):
Kaj fajnega najbrz (bo ratal), sam mu moras pustit dosti svobode po eni strani, po drugi pa ga moras mal usmerjat, morda bo imel tezave s koncentracijo oz. bo tezko pri miru, mars v 3.....
Ker je tolk nadarjen, bo hotel kar vse (tako je bilo z mano - ni bilo krozka, dejavnosti, kamor se ne bi vpisala... za nekaj casa... ;) - sam tvoj tamal - no ce sploh je, da ne bomo prehitro sklenili cesa- ima luno v biku, to je boljs, trdnejse, jaz jo imam v ribah...
(zanimivo, moj sin ima tud luno v biku, tehnicno v 11. hisi - ki pa jo 'dajem' v 12., ker je cist na osi, 1 stopinjo oddaljena).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0