Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Geniji in nadarjenost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
189 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 17:55

hm, razmisljam dalje... ... nadarjenost je tudi breme... tako ne mroe bit sam ugodnih aspektov.. tud opozicije, po mojem pa tud inkonjunkcije...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 21. januar 2005, 19:30

Ufff Marsa hvala za ta komentar x:)x
Drži to, da se kar naprej neki učim, poleg študija, radovedna sem pa 100 na uro x:Dx Sem pred časom neki brala o tem ja, da je to zelo dobro za kariero, imam pa še tako kot večina tudi nekaj takih stvari ki mi malo zavirajo vseskup, recimo Luna opp. saturn, pa ne bi zdaj o tem, to je že druga tema....

No tale Jupiter tvori še trikotnik z Uranom in kvadrat s Pluton... ni ravno najbolje, je pa bolj šibek aspekt.

#53 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. januar 2005, 19:40

pomoje tut. da ni vse sam cool.
ceprou je itak vse sam cool x:Dx :palec: , ce pa gledas iz druzga stalisca pa ... x:Dx
-------

<{POST_SNAPBACK}>hm, razmisljam dalje... ... nadarjenost je tudi breme... tako ne mroe bit sam ugodnih aspektov.. tud opozicije, po mojem pa tud inkonjunkcije...



#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 19:40

:palec:
malenkost, z veseljem, ko sem glih sharila mal po teh temah, sem pa zelo povrsna, pol tega ne opazim in tko...
Vidim, da fajn stekas in opazujes pri sebi. x^x :palec:
ja, saj... xDDx x:o)x (glih o tem smo govorili - merkur/uran pa tole xDDx)...

... Kje pa, to sploh ni slabo, ob teh trigonih... dbest v bistvu - kvadrat te motivira, luna op. saturn pa zahteva, daje spegu, se boris, hoces doseci.
... nekateri slabi aspekti so v bistvu dobri.
kot so slabe okoliscine v bistvu dobre za razvitje necesa drugega.
nekdo ne vidi, razvije vse druge cute.. in podobno...

Nic ne zavira, samo ti si prehitra, prehlastna - to je tvoj 'problem'.

zaradi opozicije s saturnom si MORAS (!!!) organizirat dnevni lajf - ce ne, bos padla v stres, ker je toliko tega, kar si zelis in hoces. xyesx

In to bos tudi naredila. xyesx x^x :palec:

x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. januar 2005, 19:42

sm se urinu :sori:
cist negenialno tole urinjanje x:Dx

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2005, 19:43

nasprotno, genialno je - dva taka blazotno dobra odgovora (x;)x) v isti minuti. ;) :P
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 21. januar 2005, 20:37

Super to :palec:

Ampak ta stavek, bolj uganit ne bi mogla, legenda: Nic ne zavira, samo ti si prehitra, prehlastna - to je tvoj 'problem'.

Torej bo treba delat bolj na temu, da sebe skuliram da se ne zaletim kot je v moji navadi. Saj vem da je tudi ta opozicija za nekaj dobra.

thanks še enkrat za tole xDDx

#58 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 21. januar 2005, 21:33

Marsa....

podam ti podatke mojih dveh hčera....

res me zanima njihova nadarjenost....ker sta si zelo različni...

Mateja rojena...3.aprila.1992 v Kopru ob uri...1.30

Martina rojena....22.7.1997 v koperu ob uri ...3.05

Mateja nadarjena za glasbo in šport...

Martina pa na risanje in matematiko...

in hvala v naprej....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#59 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 22. januar 2005, 18:32

<{POST_SNAPBACK}>Oh... trapast...
Cist pozabila... seveda imamo se natancnejsi aspekt, ki pravzaprav naj bi opredeljeval natancno to (nadarjenost, genijalnost) - gre za quintil, aspekt 72. stopinj.
Pravzaprav imam sama enega, kar mocnega (posebej, ker gre za aspekt med ascendentom in vladarjem ascendenta).


Jst mam pa 2 - med plutonom in MC in merkujem pa neptunom....
Kaj pa je bQ? Če mi lahko plz kdo pojasni...Mam namreč tut dva ta amapk ne vem kaj bi lahko pomenila?

TNX... x:Ix

#60 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 23. januar 2005, 10:05

Aja, to je tvoj otrok?


Ne Marsa hehe moj brat je xDDx

je res kar si napisala, se zlo težko skoncentrira oz. je težko pri miru, zmer se more neki dogajat okol njega... čeprov po drugi strani je pa zanimiv da ga recimo veselijo tud take stvari, kjer je potrebno velik koncentracije, npr. šah. tko da nejbrž se lohka skoncentrira, če se res hoče oz. če ga kej res zanima x:)x

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. januar 2005, 14:59

Trinity, to je pa biquintil (144) in ima podobno noto kot quintil (2X 72).
med Plutonom in MC - dbest, morda talent za izbrati oz. izkoristiti prave moznosti, da lahko 'zmagas'...
Merkur z neptunom pa bi najbrz pomenil se mocnejso intuiicijo in blazno domisljijo, ki pa se lahko v polnosti izrazita (recimo ce bi bil aspekt slab ali rusilen, pa bi drug drugega 'ovirala').

Aja Aishah, pac nekdo zelo mlad, ki ti je blizu. x:)x
Taka sem bila tud jaz - hiperaktivna, sto dejavnosti, vsa frfrasta kao, a z neverjetno koncentracijo in tudi jaz sem kot otrok bila dobra v sahu. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 24. januar 2005, 08:07

:vio: U tnx Marsa za tole razlago!
x:Dx

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2005, 09:53

Malenkost! :palec:

kaj menite - ali je genij samo Albert Einstein (14.3.) ali je recimo tudi Michael Jordan (17. ali 18. 2.)?
Ali tko blazotna prostorska predstavljivost ni na nek nacin genialna?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. januar 2005, 10:59

Za govorjenje, govoričenje in folozofijo definitivno, za denar pa ne. (Z nekaj malega nespameti na finančnem področju boš na stara leta vezal dan z dnevom, zatorej pazi!)

Vse je na levi strani (praktično vse, da ne bi bil prehudo natančen) - ego, ego, ego. Še uran prvi od ASC dalje - "jaz sem in jaz bom". Z Venero zraven imaš sebe zelo rad. Vse bolj.

Pluton, vladar ASC, je v dvanajsti hiši - ne delaj samomora pred 35. letom. (Ker kasneje ga tako in tako ne boš šel delat.) Pa na živce močno pazi. Bi se ti znali malo razgubit...

Ah, peta hiša je pa sanjska. Ni niti čudno, da te je sam seks (na izjavah in - upam da - tudi sicer).

Ampak to seveda ni to.

Plus "internet, ti si moj edini prjatu".

* * *

To je za pokušino, seveda.

Ne dajat horoskopa kar tako okoli. Nikoli ne veš, kaj te čaka.

Pozdrav!

x:)x

#65 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 28. januar 2005, 15:17

Bern,

thanks !

Bom se držal tvojega namiga v zadnjih vrsticah ! x:)x :palec:

Lp.

Santos :palec:
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#66 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. januar 2005, 15:36

Fejst fant.

:palec:

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2005, 15:42

xDDx haha, ja... zanimivo..... ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 bast

bast
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 562

Objavljeno: 28. januar 2005, 18:10

Ne dajat horoskopa kar tako okoli. Nikoli ne veš, kaj te čaka.



kaj neprijetnega pa se lahko zgodi? npr.? (svoji domišljiji ne dovolim, da razpre krila v paranojo) x;)x

#69 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 29. januar 2005, 20:21

<{POST_SNAPBACK}>
In s poudarkom na 5. hiški, bo gotovo delala, kar jo veseli.  x^x



Tole me je pa razveselilo. Imam namreč zelo poudarjeno 5.h - sonce v devici ter merkur, venera, mars in pluton v tehtnici.

Imam talent, ki do sedaj ni ostal neopažen, a vendar nekako ustvarjanje "stoji". Toliko, da delam vse drugo....kot da bi pisala. Sem do sedaj raziskala tudi astrološke dejavnike in ugotovila, da mi natalni retrograden merkur niti ne dela skrbi, ker ga obravnavam kot spodbudo (razmišljanje čez planke), potem pa našla saturna v 3.h v levu. Tretja hiša je hiša komunikacije, saturn v levu se ne počuti najboljše, imam pa ga proti koncu hiše. Ali to pomeni, da se bom njegove lekcije učila še dobršen del življenja oziroma mi to nakazuje notranjo blokado?

Saj je rekel free, lahko imaš fantastične aspekte, a če ne boš sam ničesar storil....

...no, mene zanima, če preko astrološke simbolike lahko iščem razlago svojega problema v saturnu, ki obvladuje čas?

...hmmmm, drugače pa me veseli skoraj vse kar počnem :inocent:
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2005, 21:50

<{POST_SNAPBACK}>Tole me je pa razveselilo. Imam namreč zelo poudarjeno 5.h - sonce v devici ter merkur, venera, mars in pluton v tehtnici.

Zivjo Pesha, ravno zadnjic sem nate pomislila, da te ze dolg nisem videla, sem te ze pogresala v temi Raba slovenscine (al pac tej temi, ki o tem v njej govorimo)... :palec:

Hecno, jaz sem bila skoraj ziher, da si lev, da pa imas v devici kak merkur ali/in venero. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 Pesha

Pesha
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 29. januar 2005, 22:07

Razen saturna, nič v levu x:)x

Saj imam res že nekaj časa pripombo za tistole temo...grem kar zdaj. x;)x
Life would be so wonderful, if we only knew what to do with it. G. Garbo

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2005, 22:07

Kaksni pa sta pravzaprav... *definiciji* nadarjenosti oz. genijalnosti?

Zanimivo je, da bi to lahko 'iskali' v 5. hisi in tudi dejansko je veckrat 'podpora' za te zadeve tudi s te strani, pa vendar je veckrat potentnejsa bolj 'introvertirana' hisa... recimo 4., 12...
V bistvu skoraj 'mora' bit kaj na mc ali vsaj v 9., 10... ker sicer lahko ostane ta genijalnost... lepo varno spravljena (in nerazumljena) za zidovi 4. his, recimo. :D

In bil je primer tamle nekje, vse na eni strani, vase usmerjenost denimo...
V bistvu pa rabis... drugega... fidbek...

Energijo lahko PREUSMERIMO oz. jo TJA usmerjamo... Kjer je NI... oz. je primankljaj...
'Vzvod' pa izkoristis, da posljes tja...
Ce imas recimo.... vse 'spodaj' in 'na vrhu' en planet, osamljen, mroda celo neaspektiran.... tja usmeris energy...
Treba je delat na tistem, kjer smo sibkejsi...

In torej ce gre za nadarjenost, je seveda treba izbrano vescino izpopolnjevat, hkrati pa usmerit energijo tja, kjer je se bolj pomembno jo razvijat.
Denimo kaksni vodnarji, umski genijalci... pa potem bluzi v svoji sobi in ustvarja... nihce ne vidi njegovega fantasticnega dela... ker tam... zase to spara.. kao..
A NE ZNA... zato mora delat na tem - na ven se odpret, povezat... itd.. xyesx

Riba, umetnik... samo da bi imel dobre pogoje, bo fantasticno deloval, sploh s trigonom merkurja recimo..
A birokracija, tole, zemeljska scena in to? :P
In zato mora riba razumet svojo nestalnost in jo sprejet in vzet kot KVALITETO - kar tudi JE... ... vendar mora delat na trdnosti, cvrstosti - cesar ji primanjkuje.

Tako je seveda res, kar ugotavljate, da genijalnost lahko..... se ne.. izrazi pac...

Vsak stars bi rad videl, da bi njegov otrok bil genijalc.
Vendar ali ve, kaj to pomeni?
Ali so mu ljubsi otrokovi ali njegovi interesi?

In tudi vsakdo bi rad bil genijalen.
V bistvu je pa genijalnost TUDI imet jajca za pocet stvari, ki jih hoces in v njih slutis, da imas nekaj novega za povedat. xyesx
In sprejmes tudi 'stranske ucinke' in sopojave. xyesx

Genij, ko zivi, mu je velikokrat bad... zelo bad... nihce ga ne razume (zato ker je pac genij! xDDx)... nekaj gotovo trpi, custveno zivljenje recimo.. ker on CUTI PORIV, da to (whatever) stori.

Torej zelo pomembna je vloga... starsev... sobivalcev...

A je kdo gledal Cudoviti um?
No to je dbest primer. Obojega.

Cakte, saj ta clovek je obstajal v resnici ali celo se obstaja?
Torej se ve datum rojstva in vse, saj je dobil menda celo nobelovo ali katero drugo pomembno nagrado?
No in bi lohk videli vsaj... planete in aspekte... ce ze ne ascendentov in pac his...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 29. januar 2005, 22:18

:2src: :2src:

John Nash -13.junij 1928.


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2005, 22:23

:palec: :palec:

Dbest, bomo nasli pol... saj se ne mudi... ;)
A fino da imamo takole, kaksen spomin :eek:, Mucamaca (tega si 'se jaz' x;)x) nisem zapomnila. :D ;)

Hotla sem se nekaj rect...
Npr. stelij tud da nadarjenost... no dajmo primer stelij v dvojckih... in nor um, cist nasponan, raziskujoc... vse... a recimo tipcek ful jeclja... cesto ce je stelij, je vse prevec nasponano ali celo deluje 'kontra'... in tako merkurjevec, vesc govorec, artikulator... :D... no in v tem primeru pa ful jeclja... ali se zdi, da ne zna povedat treh stavkov...

Npr. saj imamo tudi na forumu nekaj genijalcev... npr. ananta je med njimi. x:)x
No in on sicer trdi, da je skorpijon in bogve kaksnega boga se vse zdaj po ta novem x:o)x x:px - no, a je strelec z ZELO POTENTNO Luno v ribah...

Se ti bo zdelo, d anic nisi videl, prebral, nic ti ni jasno... pejt pogledat drugic... tretjic.. ziher bos nasel eno 'kodico' zase not.
Pejt probat, vsak ki se mu da ukvarjat z genijalci. :P ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. januar 2005, 22:25

Heeeejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
13!!!!!
Ja. Kul.
Ejjjjj, dbest, grem prec gledat.
Evo dvojcek, to je bilo kar sem prvo ZANJ pomislila (*in dejansko vmes - predno si tole dodala v svoj post - datum - k imenu) zacela nakladat o dvojckih oz. merkurju!

yes!! xsuperx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0