Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
264 komentarjev na to temo

#226 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. junij 2005, 16:24

Zgodovino pišejo zmagovalci.

ko je pri Ponciju Pilatu lobiru, naj da Jezusa križat

Seveda se vedno navajajo starejši viri, ki so seveda "RESNIČNI". Vsaka zgodovina se začini z začimabmi zmagovalca. Tako pač je. Si slišal za Tomažev evangelij? Cerkev trdi, da je poneverba, a zgodovinarji so dokazali drugače. Komu verjeti? cerkvi, ker je pač besedilo v nasprotju z veljavnim kanonom ali zgodovinarjem. Gre za dva različna vidika resnice.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#227 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 29. junij 2005, 06:29

V vatikanski knjižnici se bi dalo najti še veliko več tega. Tudi stvari, ki naj ne bi nikoli zagledale luči sveta. Morda je celo res ne bodo.

O nekaterih niti dr. Susman, ki jo je imel ve nekaj letih priložnost zelo dobro spoznati, ne govori.

Je pa zapisanega veliko več, kot bomo kdajkoli vedeli. In če se Cerkev česa zelo oklepa (karkoli je že to), potem ima zelo močne razloge za to.

x:)x

#228 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 29. junij 2005, 06:33

Tudi Staro zavezo so spreminjali do izpred cca 2000 let. Obsege spreminjanja, dopolnjevanja ipd. se da ugotoviti na osnovi spremnih spisov, ki osvetljujejo vodilne niti aktualne religije.

Nisem trdil, da gre za prevaro, temveč za oblikovanje in poskus izbrisa vsega, kar ni v skladu s kanonom Nove Zaveze, določen v Nikeji l. 325.

Če drugega ne, je bilo iz zapisov, ki sodijo v Staro zavezo, precej kasneje pazljivo odstranjeno vse, kar je govorilo o več življenjih. To nima zveze s prevaro, ampak z interesi. Takšnimi ali pa drugačnimi. Tudi ni nujno, da so zlonamerni.

x:)x

#229 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. junij 2005, 14:46

Če drugega ne, je bilo iz zapisov, ki sodijo v Staro zavezo, precej kasneje pazljivo odstranjeno vse, kar je govorilo o več življenjih.

V Judaizmu pred časom nastanka kanona sodobne Biblije je bilo glede reinkarnacije precej ohlapno. V Bibliji se ni nikjer izrecnega pojasnila ali trditve. Temu se reče diplomatski molk. Ideje reinkarnacije so v judaizem zašle med izmenjavo z Vzhodom, ki se je odvila najbrž po pohodu Aleksandra Makedonskega na Vzhod. Judaizem je bil vedno silno prilagodljiv zaradi izjemno preprostega in neobremenjenega simbolnega sistema. V liniji kabale, kateri pripadam, prevladuje mišljenje, da je reinkarnacija nepotrebno zapletanje. A nekateri trdijo drugače in nič zato.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#230 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. junij 2005, 19:54

<{POST_SNAPBACK}>Če drugega ne, je bilo iz zapisov, ki sodijo v Staro zavezo, precej kasneje pazljivo odstranjeno vse, kar je govorilo o več življenjih. To nima zveze s prevaro, ampak z interesi. Takšnimi ali pa drugačnimi. Tudi ni nujno, da so  zlonamerni.
x:)x


In kaj ma to veze z Vatikansko knjižnico? Staro zavezo so imel tud Judje, a je vatikan tud njihove izvode retuširu. Pa muslimanske, ki majo tud Staro zavezo?
Ali pa so skup zmenil, da bojo retuširal?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#231 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 29. junij 2005, 19:56

<{POST_SNAPBACK}>V Judaizmu pred časom nastanka kanona sodobne Biblije je bilo glede reinkarnacije precej ohlapno. V Bibliji se ni nikjer izrecnega pojasnila ali trditve. Temu se reče diplomatski molk.


S tem se pa strinjam :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#232 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 29. junij 2005, 20:11

Obstaja nekaj verzij Stare Zaveze. Imamo celo različne prevode v Slovenščino. Sam imam doma dva različna prevoda iz dveh različnih virov in se na nekaterih mestih bistveno razlikujeta. No, danes te razlike niso pomembne, ker je moč najti vsaj najbližji približek originalu. Kumranski rokopisi so recimo kar dober vir. Obstajajo pa še drugi. A knjiga ni toliko pomembna, kot človek, ki najde osnove nauka v knjigi. Nož je pač namenjen rezanju kruha ali ubijanju. Ni kriv nož, kriv je človek, ki da drži. Tako je z vsako stvarjo, tudi duhovnostjo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#233 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 4. julij 2005, 06:12

Že ob 7.10 sem vsa živčna. :o|o: Zdej pa res vidim, da je v Z svetu važno samo materialno. Človeku ne moreš dopovedat, da mogoče pa ima pa nek Indijec drugačne vrednote, da mu ne pomeni vse na svetu mobitel pa kuhinja z miele šporgetom.
Samo, da pa zarad tega rečeš, da je njihova kultura zanič...to je pa višek. :xx!:

Ne ker res ne razumejo!!!!!!!

In ne da se ga premaknit za 1 cm.
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#234 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. julij 2005, 14:37

da mogoče pa ima pa nek Indijec drugačne vrednote, da mu ne pomeni vse na svetu mobitel pa kuhinja z miele šporgetom.
Samo, da pa zarad tega rečeš, da je njihova kultura zanič...to je pa višek.

Indija je drug svet. Po mojem je neodgovorno njihov moralni in družbeni slog prenašati v naše okolje. Indijska scena je verodostojna in delujoča samo v Indiji, a pri nas povzroča stresne situacije. Večkrat sem zapisal, da tisto, kar je v Indiji moralno, morebiti pri nas pomeni nemoralnost in obratno. Vsak tujek v družbeni morali povzroči reakcijo družbe. To je naravnbi proces, pri katerem se telo brani tujka. zatorej predlagam vsem, katerimse zdi indijska scena "ful kul", da se spokajo tja in jo v praksi izkusijo z vsem dobrim in slabim, kar sodi zraven. Pa bomo videli...
Lahko je biti pameten iz fotelja.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#235 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2005, 14:56

ma...
zakaj pa GLIH Indija?

pejt na kras, v naravo... pejt na kolpo, v kochevski rog, nekam pac, na socho, clo duhove bos srecal oz. videl... xrolleyesx
ne, v indijo je treba... x:o)x

punxi so sli pa v london. x:Dx x:px

na zivce mi gre duhovni snobizem...
a res al kaj?
v indijo mors it za osebno rast?

Bod tu, pusy, ce si jack!!!
tu in zdaj.
ne nekoc enkrat pa v indiji, ker tam pa... svete krave na drevesih rastejo.

xrolleyesx xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#236 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 4. julij 2005, 15:07

Sploh nisem šla tja duhovnosti furat...
Vse kar sem hotla povedat je, da je tam čisto drugače...in da ne moreš sodt o tem ali je slabše ali bolše. Mogoče lahko čist iz osebnega vidika, da ti ne bi mogel preživet tam (jaz pač ne bi mogla), ampak Indijci to čisto drugače doživljajo. Kar se nam zdi krivično se njim najbrž ne...itd.
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#237 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2005, 15:13

ej, Pomlad... ni blo tole sploh (sam) teb namenjen, tvoj post sem pac povzela... pa zgleda tko...
imam namrec ful frendov, znancev... ki nekak... iscejo svojo pot tudi (oz. skoraj izkljucno, kar je cist off) v teh smereh... da Indija je zakon..
ampak sam indija.
ne recimo tud avstralija, rusija, madagaskar, svica, ...
ne, 'treba' se je ufurat v indijo, tibet... ce pa ze se bolj 'exoticno', pa 'vsaj' novo zelandijo. x:o)x x;)x

Nikogar ne zanima albanija... mislite da tam ni duhovne rasti? x:o)x
kaj jaz vem... sardinija...
karkoli... kjerkoli... xnckrivx

'vsak kraj, kamor bos morda pobegnil, bo podoben kraju, od koder si pobegnil.'
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#238 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 4. julij 2005, 15:24

JA, Marsa :palec: :palec: :palec: xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#239 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 4. julij 2005, 16:41

<{POST_SNAPBACK}>JA, Marsa :palec:  :palec:  :palec:  xsrcx



jest grem najraj "duhovnost furat" na Tajsk, ali pa vsaj v Bolgarijo....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#240 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. julij 2005, 20:19

<{POST_SNAPBACK}>ma...
zakaj pa GLIH Indija?

pejt na kras, v naravo... pejt na kolpo, v kochevski rog, nekam pac, na socho, clo duhove bos srecal oz. videl... xrolleyesx
ne, v indijo je treba... x:o)x

punxi so sli pa v london. x:Dx x:px

na zivce mi gre duhovni snobizem...
a res al kaj?
v indijo mors it za osebno rast?

Bod tu, pusy, ce si jack!!!
tu in zdaj.
ne nekoc enkrat pa v indiji, ker tam pa... svete krave na drevesih rastejo.

xrolleyesx xrolleyesx



:palec: x:)x

hehe, ja v indijo! itk... ker je pac indija indija, kjer se folk bolj zaveda ni tko materializiran, zato je kot reklama bolj znana, ozracje, ljudje pa to...
ne mors se je it, niti se je ne napiflat iz knjig, niti je ne iskat v raznih krajih.... kakorkoli ze.... zame je povsod okoli nas, najbolj pa v nas samih! nepretrgana vrsta osebnih odkritij
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#241 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 4. julij 2005, 20:24

ampak če nekomu paše it v Indijokoromadijo,zakaj ne bi šel, če mu finance dopuščajo... sej mogoče bo pa ugotovil, da je največje bogastvo skrito v lastnem vrtu...

#242 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. julij 2005, 20:31

heh pa, ce ne bo za tistega, ki bo odpotoval bogastvo lih tisto vmes (finance, za pot tja pa nazaj) x:px

mors najprej ugotovit neprave (ceprav ni nic ne pravo) stvari, nacine..., da si si pripravljen priznati, spoznati in videti prave
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#243 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 4. julij 2005, 21:25

<{POST_SNAPBACK}>ma...
zakaj pa GLIH Indija?


:palec:
Ma, saj res, kot da Slovenci nimamo kakšnga preroka, od kerga se lahk naučiš več, kot od vse Indija skupaj.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#244 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 4. julij 2005, 21:30

<{POST_SNAPBACK}>Bod tu, pusy, ce si jack!!!
tu in zdaj.
xrolleyesx xrolleyesx


Čeprav, po drugi strani, zakaj pa ravno tuki pa zdaj :eek: ? Mislm, a človek ne bi bil jack, če bi v Indiji učil krščanstvo :eek: ? Saj je Jezus dal svoj nauk za vse ljudi, ne sam za tist del sveta, ki ga imamo za krščanski, ampak za celo stvarstvo xsrcx .
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#245 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 4. julij 2005, 22:29

<{POST_SNAPBACK}>:palec:
Ma, saj res, kot da Slovenci nimamo kakšnga preroka, od kerga se lahk naučiš več, kot od vse Indija skupaj.




Vsak je lahko po svoje prerok... prerok z napakami, ki lahko druge popelje v pogubo in vrlinami, ki lahko druge popelje v "odresitev". Presoja napak in vrlin?
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#246 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2005, 22:34

O glej jo, Kapica, tebe pa ze blazno dolgo nisem vidla! x:Xx :vio: :palec:

selene, seveda, kot alkimist, ampak saj glih zato..
ce potujes in najdes sebe, je ok... ce pa potujes, da bezis od sebe, pa ni ok.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#247 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 5. julij 2005, 07:26

Kakorkoli, jaz sem pač njemu govorila o Indiji, ker še nikjer drugje nisem bila. Težko govorim o Albaniji, Angoli, Braziliji...
Sicer me je sam vprašal kako je tam...pa mu povem kako ljudje živijo, pa o kastenm sistemu...in pol on men o zgodbicah-rekla kazala- kako je dol. Da kako je dol krivičen svet, pa kako so ljudje, ki tam živijo eni navadni lenuhi, pa kako lahko rečem, da je njihova kultura razvita in fascinantna, če ljudje na pločniku soijo....

Mogoče me je pri njem tud nejgova nestrpnost na splošno iz tira vrgla. ( v nedeljo je rekel, da kakšni so te črnci k so se v južnoafriško preselil, pa zdej tam bele prebivalce morijo...)
Moram pa rečt, da obisk Indije nate gotovo drugače upliva, kot obisk Krete. Pač več razmišljaš o ljudeh, že zaradi kulturnega šoka.

V to temo sem pisala samo zato, ker sem hotla izpostavt, kako mi vse skoz denar gledamo, kako mi rabmo denar, da smo zadovoljni. (vključno z mano)

Ne mormo razumet, da mogoče nekdo penezev ne preračunava v uspešnost in zadovoljstvo.
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#248 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 5. julij 2005, 08:33

mislim, da se vsak uči na svoj način. dejstvo je, da če greš nekam na potovanje-kamorkoli, srečaš druge in sebe na drugačen način in si se mogoče bolj pripravljen učiti in sprejeti življenje.sama sem tudi ves čas iskala resnico izven sebe in v drugih religijah in verovanjih, najbolj smešno mi je pa blo ko sem govorila nekaj kar sploh nisem razumela, a sem se vseeno fajn počutila..mislim, da je vseeno kje in kako iščeš na vsak način prideš k sebi. Mogoče je iskanje v indijski(npr)filozofiji pač posledica prejšnjih življenj, ker ti je pač stvar domača in te navdaja z varnostjo, kar pa ni nič slabega če ti to pomaga, da se bolj spoznaš, a ne?
Verjamem pa tudi, da so "primitivna" ljudstva in njihova verovanja nam bolj blizu, ker se bolj dotaknejo človeškega človeka x:Dx in se ne ukvarjajo toliko s strahospoštovanjem in kaznijo, kot se katoliška vera...no, to je moje...je pa tudi res, da se je moje mnenje o "naši" veri korenito spremenilo, ko sem spoznala ljudi, ki so mi le-to predstavili na človeku prijazen način -me ni blo nič strah xDDx x:o)x ..lp xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#249 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 22. september 2005, 16:37

xwizardx :flower: Duhovnost je življenje, ne moreš se jo iti, saj ni hobi. Na najtežja vprašanja našega življenja ni enostavnih odgovorov in nam ne ležijo na dlani, kot še kako radi govorijo mnogi guruji, "jasnovidci", astrologi, vedeževalci in ljudje, ki se gredo duhovnost.....
xsuperx xsurprisex xcheersx

#250 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 23. september 2005, 10:11

Duhovnost je življenje, ne moreš se jo iti, saj ni hobi.

Mogoče, a mora biti tudi hobi. Hobi je duhovnost ljudem, ki jih osebnostna rast pritegne zaradi okoliščin in ne zaradi tekanja od enega do drugega "mojstra" zaradi kopice težav, katere so si nakopali na glavo. Hobi varianta je predvsem udobna, saj se človek posveti samemu sebi s hitrostjo, kakršna mu odgovarja. Nekdo meditira, ker ima osebnostne težave. nekdo drug zato, ker ga zanima njegova zavest. Razlika je očitna!

kako radi govorijo mnogi guruji, "jasnovidci", astrologi, vedeževalci in ljudje, ki se gredo duhovnost.....

SE stirnjam stabo. :palec: teh je odgomno in mnogi so precej kritični duševni bolniki, ki svoje frustracije zdravijo preko hrbta tistih, katerim bi morali pomagati, pa še kasirajo za to.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0