Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovnost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
264 komentarjev na to temo

#76 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 5. september 2003, 14:44

Prepričana sem, da smo vsi, vsak na svoj način svetovni mojstri...

:palec:

#77 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. september 2003, 14:54

Ja.. :palec:

...

Sanjalica, saj te stekam, tudi sama tako mislim...
Sam eno besedo pac damo za nek pojem, pojav...
Saj jaz tudi 'umetnica' nisem - oz. sem v bistvu alergicna na to oznako...
Ampak - pac, s temi stvarmi se ukvarjam - pa jasno je to tudi moj zivljenjski stil in lajf in dihanje... x:)x
Itak... x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#78 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2003, 14:57

Marsa...ne zamerit...ti si izjema... (z dvignjenim prstom x;)x )

Ti se UKVARJAŠ s tem; ker je to tvoj način ŽIVLJENJA, ki pogojuje tudi tvoje preživetje...
Ti si (kot vsepovsod) svetla IZJEMA...

#79 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 5. september 2003, 16:13

Hja dandanes je to taka modna muha kot je bila v antični grčiji filozofija... takrat so meli filozofe in sofiste, no tudi pr nas je isto, duhovneži in kvaziduhovneži... na žalost sem bolj slednji, ampak someday i suppose.. :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#80 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 5. september 2003, 21:51

hehe ce bi se kdo z duhovnostjo ukvarju izkljucno zato, da bi bil moredn... bi tk kmal obupu! x:o)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#81 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 5. september 2003, 21:53

modern ne moredn... ah te crke... mi misli prehitevajo tipkanje :O:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#82 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 5. september 2003, 22:15

Še dobro, da ni obratno :O: :O: :wOOt:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#83 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 6. september 2003, 14:08

da bi tipkanje prehitevalo misli? hehehe

to se dogaja pri moji tri letni sestricni... x:)x tolk ji je vsec tipkovnica pa ekran... in pol pride ven vedno kej takega gt4ll6kle'+'-.ckčd.,lćkgl,.aćčfl->ksk.y<,., x:Dx

tipka brez misli... u duhovno se razvija x^x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#84 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 7. september 2003, 18:24

gt4ll6kle'+'-.ckčd.,lćkgl,.aćčfl->ksk.y<,.,


haha, tole bi numerološko obdelal, ampak offtopic, folk kero številko nosi + pa ' pa , pa . heh da ne omenjam -, >, < upam da nisem nič spustil kdor mi pa to pove je pa car... aristotel bi rekel, spusti te znake.. torej jab jih bom tudi..

724336235323433273133632127 hoho, kako lepo 9 7 9 5 8 5 8 5 7 5 10 4 9 5 3 7 .. 16 14 13 13 12 14 14 10 .. 30 26 26 24 .. 56 50 .. 106... hm sem mislil da ni dolgočasne številke... ampak heh, očitno je, očtino bi moral uporabit tudi vmesne znakce in tisto... ampak kaj ko ne poznam ... .:) hehe, ajd tole je bilo za folk z močnim želodcem... ampak res, težje je živeti izven mode kot v modi, je rekel se mi zdi Versace... tako je s to duhovnostjo folk se ni bavil s tem pred desetimi leti, (razen izjeme, ki jih v velikemu številu najdemo na forumu, ampak ne me zdaj popluvat prosim), pač pa... vsi na katere kaj dam.... (ops na polovici poti sem spoznal da to sploh ni moderno...)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#85 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 7. september 2003, 21:21

haha, tole bi numerološko obdelal, ampak offtopic, folk kero številko nosi + pa ' pa , pa . heh da ne omenjam -, >, < upam da nisem nič spustil kdor mi pa to pove je pa car... aristotel bi rekel, spusti te znake.. torej jab jih bom tudi..

724336235323433273133632127 hoho, kako lepo 9 7 9 5 8 5 8 5 7 5 10 4 9 5 3 7 .. 16 14 13 13 12 14 14 10 .. 30 26 26 24 .. 56 50 .. 106... hm sem mislil da ni dolgočasne številke... ampak heh, očitno je, očtino bi moral uporabit tudi vmesne znakce in tisto... ampak kaj ko ne poznam ... .:) hehe, ajd tole je bilo za folk z močnim želodcem... ampak res, težje je živeti izven mode kot v modi, je rekel se mi zdi Versace... tako je s to duhovnostjo folk se ni bavil s tem pred desetimi leti, (razen izjeme, ki jih v velikemu številu najdemo na forumu, ampak ne me zdaj popluvat prosim), pač pa... vsi na katere kaj dam.... (ops na polovici poti sem spoznal da to sploh ni moderno...)

aja? hehe to se tud lahka v stevilke pretvori? hmmm nezanimiva stevilka pride vn? kaj pa poslusas Aristotela x:px x:Dx zdej mam mocn zelodec? nc mi ni slo na :sick: hehehe na polovici poti spoznas, da to ni modern? se pravi cas! x:Dx x^x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#86 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 11. september 2003, 08:56

He-he...sem dobil e-mail z naslovom "nov pristop k življenju" pa vam ga moram posredovati.......čeprav je zelo "duhoven" bi pa mogoče v kakšno drugo temo bolj pasal x;)x x:Dx

"Najbolj nepoštena stvar v življenju je njegov konec. Življenje je težko in vzame veliko časa. In kaj nas čaka na koncu....smrt. To bi naj bila nagrada?

Cikel bi moral biti prav nasproten.

Najprej bi morali umreti, da se znebimo neprijetnosti.
Potem bi živeli v domu za ostarele. Ven bi nas zabrisali, ko bi bili premladi, prejeli bi zlato uro in se zaposlili.

Potem bi bili 40 let zaposleni, dokler ne bi bili dovolj mladi, da bi uživali v upokojitvi. Malce bi preizkušali prepovedane substance, pili alkohol, se zabavali in se pripravili, da gremo v gimnazijo. Bili bi vedno v nižjem razredu, nato odšli v osnovno šolo, postali otroci, se igrali in ne bi imeli prav nobenih odgovornosti. Nato bi postali majhno dete, se vrnili v trebuh in zadnjih 9 mesecev uživali v lebdenju.

Končali pa bi v...........ORGAZMU!" x:Dx x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#87 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. september 2003, 15:21

huhu, mick.sam to sistem ukaže˝človeku..a si predstavljaš kak bi živel brez te nuje˝sistema.
Popolnoma svoboden....lahko bi počel tisto kar zdele ne moreš, vsak dan npr. bil v kinu, al pa kr na plaži, al pa čas bi si sam organiziral..nea pa sistem, ane... x:Dx

#88 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2004, 09:57

... toliko imamo tem o duhovnosti, da 'ozivljam' se prvo... :palec:

TULE pa so se vse ostale teme (21, vkljucno s tole) s podobnim naslovom in predmetom obravnave. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#89 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. november 2004, 18:52

<{POST_SNAPBACK}>....
Ko mi nekdo prodaja energetske majice, hočem, da "puca" od energije - to je zame živeti, kar misliš, kar govoriš, kar učiš in podajaš in, konec koncev, tudi "prodajaš".

V drugih temah se o tem pogovarjamo, pa me zanima tocno o tejle moji trditvi.

Torej ni vazno, ce prodajas energy majice, si lohk cist slizy?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#90 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. november 2004, 18:56

:vragec:

a gre sploh skupi TRGOVC pa ENERGY x:o)x

666 zlomkou...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#91 modrec69

modrec69
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 572

Objavljeno: 5. november 2004, 00:12

Modrec xcivx bi ne moder postal, če duhovnosti bi ne poznal .... :palec:
Če to je moda, ... če to je in ..... hmmm
Ničesar od tega bi jaz ne dejal, stvar je le okolja kateremu se podrejamo, katerega znamo ali ne obvladovati ...
Verjamem, res največja težava se pojavi ko v razmaku 15 sekund vidiš reklamo za dva popolnoma različna pralna praška :8): , in potem nisi več prepričan, kateri je res pravi ... :O:
Tako bi karikiral zdaj to temo Marsa :inocent: , saj kolikor tebe poznam sprejemaš tudi take misli x:Dx x:Dx x:Dx
Verjamem, pa da se ozaveščenost ljudi vedno bolj usmerja k lastnemu viru, k stvarem, ki bile so dolgo pred nami, in za vse to gre velika zahvala razno raznim zastrupitvam, ... pa naj bodo to nore krave, ozonska luknja ali aids ... vse to ima pač svoja merila in svoje posledice ....
In kaj nam drugega preostane, kakor, da se "hvatamo" za vsako bilko, katera bi nas rešila vesoljnega potopa... :eek:
Ja kaj hočemo, za Noetovo barko se je pač izgubila vsaka sled ... :V: :V:
Izkušnje pomenijo, da veš veliko o tistem, česar ne bi smel storiti ... :-)

Objavljena slika

http://ogledalo.blog.volja.net/

#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. november 2004, 14:14

O, Modrec, hello, se dobro da sem sla pogledat zdajle! :palec: x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 18. maj 2005, 12:23

kdor pozna druge, je modrec, kdor pozna sebe, je razsvetljen - tko sm nekje slišal....... x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx
cosmic dancer

#94 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 18. maj 2005, 13:07

:2src: duhovnost je zame predvsem, res, poznati SEBE do tolike mere,da te drugi ne morejo prizadeti,v tem norem ritmu materialističnega življenja, lažje preživeti, v tem času, ko so vse vrednote (poštenje,zvestoba,ljubezen xrolleyesx )izgubile svoj pomen in smisel...skratka vračati se k SEBI v svojo notranjost in TU poiskati svoj mir in ljubezen.... le tako najdeš duhovnost tudi izven sebe... x:)x xsrcx

#95 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 18. maj 2005, 13:16

Zame je duhovnost nekaj kar ima vsak človek. Seveda odvisno kako na to gledamo.

Nekateri vlagajo svojo pozornost in ljubezem v denar, avto, hiše, jahto. Za njih je to nekakšen smiselm življenja. Ampak ta ljubezen se jim ne more nazaj povrnit, ker so to vse nežive stvari.

Če pa nekdo polaga pozornost in ljubezen, tako da išče sebe, Boga višji smisel življenja, potem nase pritegne pozornosti višjih bitij in angelov. IN tako se mu ljubezen vrača in tako tudi postopno napreduje.

Odvisno je kam polagamo svojo pozornost in ljbezen. Recimo vzemimo določeno nadaljevanko ali nanizanko, ki se predvaja 5x na teden. Vsak dan nekdo daje pozornosti tem likom. Ampak kaj ko se to konča, ja pol more poiskat nekaj drugega, čemur bo lahko dajal svojo pozornost.

Seveda ni zdaj vsa duhovnost samo polaganje pozornosti. Sem spadajo tudi izkušnje, doživetje, spoznanja.

Ko se človek ukvarja z meditacijo in duhovnostjo se pri njem razvije nekakšen 6 čut (v šoli nas učijo, da ima človek 5 čutil: tip, vid, voh, okus, sluh), ki je seveda povezan z vsemi temi čutili ampak je drugačen. Ta podpira tako zaznavanje energij kot tudi moralo in požrtvovalnost. Ta čut se aktivira, ko se odpovemu egoističnemu razmišljanju in ko dovolimo da določene energije vstopijo v nas.

Način življenja ali modna muha?
Modna muha je lahko kakšen izdelek, ki se ga kupi, naveliča in ta potem čez nakaj časa odvrže. Duhovnosti si ne moreš kupiti, vendar smo vsi ljudje od preteklosti - sedanjosti pa do prihodnosti povezani z duhovnostjo. To je dar, ki ga ima vsak človek in ga lahko izkoristi. In to nas vse povezuje. Če nekomu pomagaš, se ta počuti boljše in se potem pogovarja z svojim prijateljem in se tudi on počuti boljše, kot pa da če bi bila ta oseba, kateri si ti pomagal nesrečna.
Z duhovnostjo smo vsi nekako povezani. Kot sem omenil, da se lahko izdelek zavrže. Seveda ko se ukvarjaš z duhovnostjo jo lahko tudi opustiš. Pač to je človekova svobodna volja. Ampak dvomim, da kdo to naredi, ker z duhovnostjo dosežeš nek nov in boljši vidik na življenje.

Ja kako pa naj vem da obstaja nekaj višjega, saj te duhovnosti ne vidim ha, ha- takšni so ponavadi komentarji ljudi.
Prav pa se lahko postavimo tudi v njihov zorni kot. Če ni nič višjega, se bo potem celotno vesolje ohladilo in ne bo več nobenega življenja. Zakaj se pa potem trudiš,da boš kaj naredil v življenju, če si samo kopica atomov. IN zakaj se ljudi zapira zaradi zločina, če so samo kup atomov brez smisla in namena. Ampak še vedno se jih da. Hočem povedat, da naj še kako znanstveniki in nekateri trdijo da je duhovnost nekakšno New age gibanje brez pomena, ampak če se razmislijo o zgoraj navedenih vprašanjih, bo tudi v jih vsaj še trohlica upanja na nekaj višjega.

Kaj se tiče bioenergetikov
Resda so eni, ki ti naredijo več škode kot koristi. Ampak za takšne, ki pomagajo zveš od drugih ljudi in to je zadostno potrdilo. Če ti pa bioenergetih po 5 ali večih obiskih sploh ne pomaga potem veš da ni ta pravi. Pa resnične bioenergetike prepoznaš po njihovi energiji. Če je ne čutiš jo pa vidiš po potezah obraza.

To je nakratko o duhovnosti. Dalo bi se napisat še pa še ampak zaenkrat se bom tukaj ustavil.

#96 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 18. maj 2005, 13:39

filozof... x:Dx x:Dx x:Dx ti že ne boš učitelj zena xDDx
je pa dobro napisano, ja.... :palec:
cosmic dancer

#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. maj 2005, 13:53

<{POST_SNAPBACK}>... nakratko...

x:Xx xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 19. maj 2005, 16:44

ja, res je blo čist na kratko x:Dx men pa nikakor ne znese napisat več kot tri, štiri vrstice ponavad..... no sej se ne trudim, to je tud res x:)x povem s čimmanj besedami....
cosmic dancer

#99 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. maj 2005, 16:53

ah jaz pa ful nalozim, sam se mi ne zdi narobe...
pac - ustvarjam... in uporabljam tud besede...
kot bi rekel *ucitelj zena* - uporabljas prevec barv (ko rises recimo, pac eno izrazanje). to je brez veze, cetudi bi mi hotel kaj tacga povedat in denimo da bi bilo to *prav*, mi mora tko, da bom jaz sama prisla do tega, torej nobena moja stopnja ni narobe in 'zastonj', ce torej SE ne postekam, torej se ne postekam. bom ze.
sam tko ne bom, da bo rekel - cist narobe delas... ker, nic ni narobe... je sam moja pot. ce je zdaj narobe, enkrat drugic ne bo in ta info mi bo prisel prav, ze za kaj. xyesx
pa tud - zakaj je 'narobe'?
zato ker mora nosecnica pojest 16 jajc al kolk? x:Dx x;)x
(*kdor ne steka zdajle - vcasih so menili, da mora nosecnica 'jest za dva' in blazno povecat vnos zivalskih beljakovin in 3x dnevno jest meso in vse zivo, dejstvo pa je, da je to larifari...).
ker - nihce ti ne more povedat da je to prav. to moras preprosto vedet. to pa ves, ko se zavedas. zavedas pa se, ko si v centru. to pa si, ko si lohk hkrati tud iz centra, pa si se vedno v centru.

zen kuli. ;) :P :D
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#100 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 19. maj 2005, 20:18

to pa spet na kitajce vleče - preveč barv zmede oko, preveč zvokov zmede uho, preveč okusov zmede jezik in tako dalje.... ja, vsak ma svoj način, in noben ne more trditi, da je njegov najboljši - kvečjemu loh reče, da je ZANJ najboljši x:Dx
cosmic dancer




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0