Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako znati sprejeti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
213 komentarjev na to temo

#1 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 7. februar 2005, 00:55

..al se pa v bistvu osebnostno "zmanjšamo"? :vragec:

Recimo, da vas pri bližnjem človeku (prijatelju, partnerju, ožjemu odraslemu druž.članu) vznemirja, zelo moti, jezi, slabo vpliva na vaše življenje, neka njegova lastnost, ki je kot pogosto zgleda ne zmore, ne zna spremeniti. Včasih pomislite, da je tudi noče...... :o|o: oz. se ne potrudi dovolj, čeprav jo tud sam bolj kot ne negativno ocenjuje.... Kako sprejeti to njegovo lastnost, brez da pri vas vzbuja občutke, ki zapeljejo v prepir, očitanje, slabši odnos? Vi pa si zelo želite dober odnos s to osebo, ki je pomemben človek v vašem življenju......in je sicer pa nasploh tudi zelo korekten in ok do vas.

In ali je takšno "sprejetje" modrost, intelegenca, toleranca, ljubezen ipd.........ali pa slabost, popuščanje, nasploh pa tud nespoštovanje te osebe do vas ipd.
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#2 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 08:23

To se ne da sprejeti in niti ni naravno, da bi to sprejeli.. ker v cem je potem smisel zivljenja v druzbi?
Seveda lahko spravis EGO na tisoco potenco in potem se potrepljas po prsih in reces... sprejel sem.. ampak v trenutku ko si kao sprejel, NISI sprejel, ker ze to zavedanje, da si sprejel je pokazatelj, da se zavedas tistega, kar bi te motilo, in ze ce se zavedas pomeni, da nisi sprejel nicesar.
Sprejeli smo da je vsak vecer noc.. ker se niti ne zavedas, da je kaj za sprejeti, ko pride noc.. ne reces si.. uuu poglejga zlomka.. spet je noc prisla.. kaj naj zdaj naredim??? Ah sprejel jo bom..
Taksno kao sprejemanje je sam blef in laganje..
Ko se zavedasm, da drugi pocne nekaj, kar te moti.. tega ne bos nikakor resnicno sprejel.. mozno je samo z EGOjem kar pa najslabsa varianta..
Ko se sploh ne zavedas, da drugi pocne nekaj.. ko niti ne opazis.. takrat ni vec tvoj problem.. in spet ni kaj sprejeti.
Sprejemanje je meni cudno in narazumljivo.. v bistvu je podoben idiotizem kot odpuscanje..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#3 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. februar 2005, 09:07

Se strinjam :palec: s Silverjem in razumem Trazyja.
Tjazy, ti govoriš o idealu, ko je človek že sprejel, ko ga nič več ne moti, o končnem cilju, vendar je pot do končnega cilja različna pri različnih ljudeh.

Jaz bi rekla, kot je rekel že Silver, če te kdo moti, če te nekaj na njem moti, je čas da pogledaš vase.
Jaz sem to redno počela z eno žensko s katero sem resnično težko vzpostavila odnos, motila me je njena pasivna agresija in vedno ob njej sem ponorela, se popolnoma znervirala.
No rabla sem kako leto, da sem uštekala, da ne gre zanjo in da jaz jasno vem, kaj ona počne in da je pač ujeta v svoje igrice, ker ne zna izražati jeze, ker ne odobrava čustvo jeze. Vendar je bil moj odziv moj problem, torej v čem mi je podobna.

IN sem napisala spisek stvari, ki so me pri njej motile in se vporašala, na kak način lahko te stvari jaz pri sebi izboljšam. Seveda je trajalo še kakšno leto (ker z to osebo živim) , da sem popolnoma spremenila način obnašanja in da ne padem v njeno igro. No se še zgodi, ko nisem povsem v točki, da padem v njeno igro, vendar je to trenuten odziv, potem se umaknem , mogoče se v samoti tudi razbesnim, ko se soočim nazaj z njo sem mirna in odprta, in takrat ona poskuša zelo močno in kar nekaj časa, toda ker ni mojega odziva, pač ne mora nadaljevati na ta način in poišče drugega človeka, da bi v odnosu z njim igrala žrtev.

Torej njene šibkosti so moj problem, dokler jih jaz ne razrešim, ali vsaj sprevidim v sebi.

Tu sem dala en konkreten primer, kako se lahko popolnoma sprejme napako nekoga. Tu sem blizu razmišljanja Tjažija, ki pravi, da je opravičilo in sprejemanje nesmiselno, kar je res, če gledaš iz zornega kota, da ti ko sprejmeš, da si ti nekaj več in da je tisti drugi napačen.

Mislim, da je resnica drugje, da smo vsi v srčici napačni in popolni ob enem in da je to kar nas moti pri drugih v osnovi naš problem in ne njihov.

Tjazy pa samo še to, opravičilo ima smisel, (kljub temu, da človek nima za kaj opravičevati), ker mi ne živimo v idealnem svetu in je opravičilo ene vrste želja, da spustim nek odnos, da ga razbremenim. To ni slabo.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#4 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 09:10

A si ti aranzer, ko tko v vato zavijas? :)

Ce obstaja nekaj, kar je za preseci.. potem mora nujno obstajati nekdo, ki ga to moti.. ker ce hoces nekaj odpraviti, si moras to nujno ogledati v ogledalu, drugace ni nonene potrebe, da bi to odpravil.. niti se ti ne bo sanjalo, da je to sploh problem..

Ce si z nekom v sozitju.. in verjames, da bosta to presegla.. bo trajalo neskoncno dolgo.. ce se bo sploh kdaj kam premaknilo.. ker kje pa je tisti faktor, ki te zene naprej? Je le hinavscina.. in ce jkaj ne maram.. tega ne maram..
Povej mi clovek.. kaj te muci.. nobenega hinavskega sozitja ne rabim.. samo zjasni se po najkrajsi mozni poti.. poslji me v ..... Itak ti ne bom zameril zaradi tega.. zato mi tudi odpuscati ne bo potrebno..

Vidis v cem je idiotizem odpuscanja?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#5 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. februar 2005, 09:54

<{POST_SNAPBACK}>A si ti aranzer, ko tko v vato zavijas? :) x:Dx  x:Dx  x:Dx [COLOR=blue]Mogoče[COLOR=blue]

Ce obstaja nekaj, kar je za preseci.. potem mora nujno obstajati nekdo, ki ga to moti.. ker ce hoces nekaj odpraviti, si moras to nujno ogledati v ogledalu, drugace ni nonene potrebe, da bi to odpravil.. niti se ti ne bo sanjalo, da je to sploh problem..

Ce si z nekom v sozitju.. in verjames, da bosta to presegla.. bo trajalo neskoncno dolgo.. ce se bo sploh kdaj kam premaknilo.. ker kje pa je tisti faktor, ki te zene naprej? Je le hinavscina.. in ce jkaj ne maram.. tega ne maram.. 
Povej mi clovek.. kaj te muci.. nobenega hinavskega sozitja ne rabim.. samo zjasni se po najkrajsi mozni poti.. poslji me v .....  Itak ti ne bom zameril zaradi tega.. zato mi tudi odpuscati ne bo potrebno..

Vidis v cem je idiotizem odpuscanja?



xDDx xDDx xDDx Zdej pa si bil ti meni ogledalo. Sem v njem videla svojo pomehkuženo naravo.

Ne super je če poveš po resnici, vendar si lahko v odnosu z ljudmi, ki jim lahko rečeš direkt v fris, kar jim gre, pa se ne premaknejo. Pač ne moreš jih premaknt, pa če ti je všeč ali ne. Vendar lahko ti pri sebi odpraviš stvari, ki te motijo pri njih in se jih osvobodiš. Oni obstajajo v tvojem svetu, vendar ti ne vpadaš v njihove slabosti.
Razumeš, s takim človekom ne moreš rasti in se razvijati v nekem iskrenem odnosu, vendar pa tudi ne zgubljaš energije. Ker se te ne dotakne več.
Mogoče še nisi imel posla z ljudmi, ki so 50 let igrali isto igro, pa ne znajo več iz nje. Takrat je na tebi da se spremeniš in jim pustiš igrati igro, le vanjo se ne vpletaš. In je volk sit in koza cela.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#6 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 10:10

<{POST_SNAPBACK}>Se strinjam  :palec:  s Silverjem in razumem Trazyja.
Tjazy, ti govoriš o idealu, ko je človek že sprejel, ko ga nič več ne moti, o končnem cilju, vendar je pot do končnega cilja različna pri različnih ljudeh.

Torej njene šibkosti so moj problem, dokler jih jaz ne razrešim, ali vsaj sprevidim v sebi.

Tu sem dala en konkreten primer, kako se lahko popolnoma sprejme napako nekoga. Tu sem blizu razmišljanja Tjažija, ki pravi, da je opravičilo in sprejemanje nesmiselno, kar je res, če gledaš iz zornega kota, da ti ko sprejmeš, da si ti nekaj več in da je tisti drugi napačen.

Tjazy pa samo še to, opravičilo ima smisel, (kljub temu, da  človek nima za kaj  opravičevati), ker mi ne živimo v idealnem svetu in je opravičilo ene vrste želja, da spustim nek odnos, da ga razbremenim. To ni slabo.
Vse dobro,

Mihela


Ne ne govorim o idealu.. govorim o tem, da itak ze vrabci civkajo.. in v vseh temah se vsi strinajmo, da je tisto kar nas moti nas problem.. in potem je totalno nesmiselno to sprejemat.. ampak je bolje odvreci ta prepricanja.. ki povzrocajo halucinacijo, da nas nekaj moti.

Ne gledam iz zornega kota, da si ti, ki sprejmes, nekaj vec.. ampak iz zornega kota, da imas ti, ki bi moral sprejeti problem.. Kaj naj potem sprejmes? Probleme? Zakaj? Vrzes jih stran.. zakaj bi jih vlacil s seboj?

Opravicilo je eno.. odpuscanje pa je drugo.. Jaz sem govoril o odpuscanju..

Ja... vse je dobro.. ali vse je ENO!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#7 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 10:16

<{POST_SNAPBACK}>xDDx  xDDx  xDDx  Zdej pa si bil ti meni ogledalo. Sem v njem videla svojo pomehkuženo naravo.

Ne super je če poveš po resnici, vendar si lahko v odnosu z ljudmi, ki jim lahko rečeš direkt v fris, kar jim gre, pa se ne premaknejo. Pač ne moreš jih premaknt, pa če ti je všeč ali ne. Vendar lahko ti pri sebi odpraviš stvari, ki te motijo pri njih  in se jih osvobodiš. Oni obstajajo v tvojem svetu, vendar ti ne vpadaš v njihove slabosti.
Razumeš, s takim človekom ne moreš rasti in se razvijati v nekem iskrenem odnosu, vendar pa tudi ne zgubljaš energije. Ker se te ne dotakne več.
Mogoče še nisi imel posla z ljudmi, ki so 50 let igrali isto igro, pa ne znajo več iz nje. Takrat je na tebi da se spremeniš in jim pustiš igrati igro, le vanjo se ne vpletaš. In je volk sit in koza cela.


Vse dobro,

Mihela



:palec: :palec: :palec: Se v celoti strinjam.. In seveda imam opravka z ljudmi, ki 50 let igrajo isto igro.. in kadar me nekaj zmoti.. mi je jasno.. kje in kaj je potrebno popraviti.. zato se to ne tice tistih ljudi.. oziroma se jih tice samo toliko, da se jim bi lahko zahvalil, ker so ogledalo.. ampak tudi tega ne storim, ker ne bi bilo iskreno..
Itak pa naj bi bilo zahvaljevanje na energetskem nivoju in ne na blebetavem..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#8 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. februar 2005, 10:17

sem nekje prebrala misel, ki mi je dala snov za glodanje - tisto, kar nas v drugih najbolj moti, je lastnost, ki si jo ne priznamo....

#9 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 10:26

<{POST_SNAPBACK}>Nekatere stvari je potrebno tud u vato zavit, da se ne razbijejo. Ne morš vsako stvar na brzino , pa s kladivom ... . Tjazy, vsaka ostrina je nepotrebna, saj samo debatiramo .

Ti pač na stvar gledaš ekstremno. Že imaš razloge za to. Jaz tega, kar je Mick napisal, nisem jemal, kot da  ta oseba vsak večer hodi banke ropat, če pretiravam. Pa se bo že sam oglasil in več povedal. 

Ampak tko, kot pravi Mihela, ne živimo v idealnem svetu, niti jaz, niti ti, niti Mick niti tista oseba nismo brez napak, ki druge motijo. Ampak zame  še ni razlog, da bom takoj vse nagnal stran. Ljudje so povezani med seboj še kako drugače, kot s čisto logiko.

Vseeno pa te še enkrat vprašam - ali si ti v življenju še nikdar nisi ničesar odpustil ?



Kje pa si nasel ostrino? Lahko si jo samo v sebi? A ni tko?? Jaz sem lahko oster ali pa nezen.. ti bos nasel, akr imas v sebi.. ampak zdaj sploh nisem oster.. A se ti ne zabavas zdaj?

Ni ti potrebno ljudi nagnati stran.. ne bos verjel.. amapk tudi jaz jih ne nazenem.. kljub moji ostrini.. vse kar lahko storis je to, da se vprasas, zakaj te motijo? Zakaj te moti moja ostrina? Vsaj domnevas, da je ostrina... v tvojem svetu je tako..

Ja res.. bi lahko rekel, da se ne spomnim, kdaj sem si nazadnje kaj odpustil, ce sem si sploh kdaj kaj odpustil.. Ze to, da bi sebi nekaj zameril se mi ne zdi kaj prevec prijazno do sebe..
To ne pomeni, da ne storim nic taksnega, kar bi moralisti ocenili za slabo.. verjetno naredim ogromno tega.. le da jaz tega ne ocenim kot slabo.. kar je na nek nacin tudi odpuscanje.. le da ni ravno odpuscanje..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#10 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 10:44

Silver... resiti.. odvreci.. v cem je razlika?

Samo v hitrosti.. problem lahko resujes 100 let.. pa se ne bo resen.. Ce ga odvrzen.. je resen v trenutku.. in le tako je lahko resen. Nikakor drugace ga ni mozno resiti..
Sicer lahko najprej analiziras.. potem se pripravljas ali bi to storil ali ne.. in obracas na vse mozne nazine.. samo to zame ni resevanje prioblema.. ker problem se vedno obstaja.. Pride pa trenutek, ko se prebudis in razumes.. in takrat problema ni vec.. Razumevanje je tisto.. ki resi problem.. in vcasih je potrebno pac poceti marsikaj.. da se dogodi razumevanje.. Vse kar pocnes.. pa pocnes umsko.. razumevanje pa nikoli ni umsko.. zato se zaradi tvojega pocetja ne bo zgodilo razumevanje.. in tvoje pocetje ne bo nikoli resilo problema.. lahko le ustvaris situacijo, ko se dogodi razumevanje..

Poglej primer...
Vcasih sem bil na plazi.. in opazoval kaksnega nudista.. kako se svobodno giblje.. in nima tezav s svojo goloto.. in to je v meni prebudilo zavedanje svojega problema.. Pravi idiot sem se pocutil, ker se mi je zdelo, kot bi me nekaj manjkalo, ce bi si slekel kopalke..
Potem sem reseval ta problem.. in prisel do zakljucka, da s tem resevanjem ne bo nobenih sadov.. zato smo se nekega dne odlocili sli na nudisticno se slekli in to je to... Ni kej resevat.. ali naredis ali pa ne naredis..
Problem ni cisto nic manjsi vse do trenutka, ko je resen.. Potem pa ga ni vec.. ampak ni ga nikjer.. tko da zdaj se slecem kjerkoli se meni zdi, da bi se kopal, ne zanimajo me vec samo nudisticne.. in lani sem s tem mojim dejanjem zelo motil nekatere kopalce.. ampak kot smo ze rekli,.. To je njihov problem..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#11 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 10:48

<{POST_SNAPBACK}>Ne, se ne zabavam. Debatiram in se učim, tudi od tebe.
Ostrina ?

Ja, v mojem svetu je tvoj pristop (pre)oster . V tvojem pa moj prenežen , a ne ?
Tako se vidiva.

Kako že reče Mihela   

in vse dobro !


Cestitam Silver :palec: :palec: x:Dx x:Dx Si prvi clovek na zemlji, ki se je skozi debato kaj naucil.. oziroma.. se ti samo zdi, da se ucis.. No to pa nisi prvi clovek.. takih pa je veliko.. Ahhh.. skoda. Lej ce bos napisal, da si se tudi kaj naucil.. pol pa res cestitke.. Ampak ce se kaksen post naucis na pamet.. to ne steje k ucenju.. zal :sori:
Ne ne.. sploh nisi prenezen.. vse OK!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#12 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:10

Heh.. preprosto... Ce si jaz z nekom zelim obdrzati odnos.. in ce to zeli tudi tisti.. v cem je lahko problem?

Samo meni ni cist jasna zelja.. "obdrzati odnos" Kako lahko obstaja ta zelja? To nima nic s to zeljo.. Odnos se bo nadaljeval, ce je to koristno za oba.. pa ci si bosta to zelela ali pa ne..
Ce pa je namen teh dveh koncan. pa odnosa ne bo vec.. pa ce si bosta to zelela ali pa ne.. to ni odvisno od nasega haluciniranja..

To je pa res najbolj preprosto.. ?!?!?!?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#13 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:22

<{POST_SNAPBACK}>..al se pa v bistvu osebnostno "zmanjšamo"?  :vragec:

Recimo, da vas pri bližnjem človeku (prijatelju, partnerju, ožjemu odraslemu druž.članu) vznemirja, zelo moti, jezi, slabo vpliva na vaše življenje,  neka njegova lastnost, ki je kot pogosto zgleda ne zmore, ne zna spremeniti. Včasih pomislite, da je tudi noče...... :o|o:  oz. se ne potrudi dovolj, čeprav jo tud sam bolj kot ne negativno ocenjuje....  Kako sprejeti to njegovo lastnost, brez da pri vas vzbuja občutke, ki zapeljejo v prepir, očitanje, slabši odnos? Vi pa si zelo želite dober odnos s to osebo, ki je pomemben človek v vašem življenju......in je sicer pa nasploh tudi zelo korekten in ok do vas. 

In ali je takšno "sprejetje" modrost, intelegenca, toleranca, ljubezen ipd.........ali pa slabost, popuščanje, nasploh pa tud nespoštovanje te osebe do vas ipd.




Toliko sem napisala pa verjetno ti nisem odgovorila.
Odvisno za kak odnos gre in za kako pomanjkljivost gre. Če je tvoj odnos s to osebo kljub pomanjklivosti iskren, odprt in vodi v razvoj in se ti v tem odnosu počutiš dobro, torej imaš občutek, da si lahko vse kar si, potem se naučita živeti s to napako. ( Manj pozornosti ji bosta dajala , prej bo izginila)
Če pa te ta pomanjklivost ovira pri tvojem napredku, razvoju, in se ti ne moraš izražati popolno, potem pa je mogoče čas, da se od tega človeka malo odmakneš in si dovolita, da gre vsak svojo pot naprej.
V vsakem pogledu, pa prvo ugotovi za kaj te to moti, pa ne vpletaj se kot rarzsodnik v to, lahko samo gledaš zunaj, povsem mirno in opazuješ za kaj gre. Spremeniti ne moreš nikogar, edino sebe.


Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:26

ful dobr se zgovarjate.. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:35

PA ti? Bos dodala svoj piskrcek!?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#16 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:40

:palec: dobra tema,dobra debata.
jaz bi rekla ,da smo vsi v svoji prvotnosti popolni.rodili smo se polpolni,potem so nas starsi,vzgojitelji,okolica zaceli vleci stran od nasega bistva in nase polpolnosti.hoteli so nas uciti in vzgajati po njihovih merilih,nas grajali in nagrajevali.tako smo se naucili lagati sami sebi ,da smo nekaj,kar so drugi hoteli,saj so nas spreminjali,ces da smo polni napak.zaceli smo ziveti v lazi,v igri da smo nekdo drug.zato reagiramo,kot mislimo,da bi reagiral ta nekdo drug.pa to ni to,izgubimo se nekje vmes in postanemo polni napak.pozabili smo nase in popolnost,v kateri smo prisli na svet,morda se je celo nismo nikoli zavedali.
ce se tega zacnemo zavedati,da smo popolna bitja,brez napak,lahko zacnemo tudi druge enako jemati,tudi drugi so popolni.tudi njih so v otrostvu naucili ziveti v lazi ,da niso popolni in jih napotili k nepopolnosti.ko odpravimo laz o nepopolnosti pri sebi in se vrnemo k svojemu korenu,takrat je tudi vse ostalo okrog nas popolno,saj vemo da smo popolni,da nas nihce ne more vec ne grajati ne nagrajevati-lahko samo sami sebe.in tudi pri drugih ne vidimo vec nobenih napak.
to je najlepse ogledalo.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:42

Hvala za povabilo, a nimam cajta vsega prebrat, kamoli obsezneje pisat.. sem pa hotla pac sam pripomnit, da je fajn temca, ko sem preletela mal komentarje. xDDx
Saj se skoraj ziher se kaj oglasim. xyesx

Najbolj mi je na prvi uch nekak blizu razmisljanje Mihele, pa Silver tud fajn razmislja, ti pa v svojem stosu pac.. saj je lusten. x;)x

Point je pa sam v necem - nikoli ne bomo spremenili drugega - brez da bi sami naredili kak korak v smeri spreminjanja sebe.
V bistvu ne gre tolk za spreminjanje sebe, kot miselnih vzorcev.
Moras pa vase pogledati, zakaj te to na tej osebi moti.
Tezko je reci tocno, kako ravnati, kaj je zdaj tisto... a nekak... kar sprejmes ga...
Recimo jaz pomislim, kaj onega lahko vse moti na meni, pa mi postane duhovito, vcasih me postane celo sram... in se JAZ hocem spreminjati, ko postekam, kaksna mona znam tud bit.
Ker ce je prisotna moteca energija, jo oba vzpostavljava.
Torej potem je fajn, da vsaj z moje strani cimmanj motecih scen.

kar nekaj pisem, bluzim.. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:47

Cigancica.. :palec: :palec:

Predvsem tisto.. ko so nas grajali in nagrajevali.. in mi moramo zdaj prenehati s tem idiotizmom.. kar pomeni, da se mora ta sistem sesut.. ker zdaj je tako postavljeno, da stars lahko uci eno.. sola in druzba po bo cisto nekaj drugega.. ce pa ta nesrecni otrok hodi se na pranje mozganov ki mu recejo verouk. pa je lahko se malo bolj zmeden..

Juhuhu.. lej ko se nic ne motimo.. tuki.. x:px x:)x x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#19 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:50

je pa še eno vprašanje... recimo, da poveš osebi, kaj te moti, da razložiš zadevo, ona pa to lepo presliši, ker živi v svojem prepričanju oz. v svoji coni udobja. kaj potem, potlačit svoj pogled se prilagodit, nekako spregledat tisto kar te muči?

#20 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 11:57

Silver... jaz nisem nikoli rekel, da ti reces komu.. da bosta prekinila odnos.. To se zgodi, ce se zgodi.. tudi med starsem in otrokom se to zgodi..

Obdrazati odnos s problematicnim otrokom? Verjetnio si ti problematicen, ce imas problematicnega otroka.. a se nisi prej strinjal s tem? Ali pa je druzba problematicna.. ogladelo je le posledica.. odseva kar seva... zato se je nesmiselno ukvarjat s posledico. Probklematicnih otrok NI! Mogoce so uporniski.. kar pa jim cestitam na celi fronti.. ko bi bili le se bolj.. ker ce se bojo temu sistemu predali.. jih ne bo vec.

Partnerja imata lahko krizo le kadar se dojemata kot lastnino.. se posedujeta in lastninita.. v tem primeru pa naj kar imata krizo.. ker druge moznosti tako ni.

Ja res je.. ne mores reci otroku.. "midva bova prekinila odnos, ker si ti ...... in to meni škoduje. "
V bistvu ni lepo lagati... Ce ze bi moral reci.. midva bova prekinila odnos
ker sem jaz taksen, kar ti odsevas.. :) itd itd...

Kako naj razumem to, da se clovek strinja z necim.. in v isti sapi razlaga nekaj cisto drugega.. kot da ni dojel, tega s cimer se je strinjal??!?!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#21 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 12:04

<{POST_SNAPBACK}>je pa še eno vprašanje... recimo, da poveš osebi, kaj te moti, da razložiš zadevo, ona pa to lepo presliši, ker živi v svojem prepričanju oz. v svoji coni udobja. kaj potem, potlačit svoj pogled se prilagodit, nekako spregledat tisto kar te muči?



Jah.. Selenca... mogoce pa v dolocenih primerih preprosto naredis OFF!!! In se ne sprasujes.. ali je to ok.. ali ni..
Ker to itak delamo vsak dan.. Vprasas prijatelja.. ce gre tenis.. pa rece da ne gre.. ker raje buli v TV.. OK! Vprasas ga drugis.. spet ne gre.. OK.. Mogoce ga vprasas se tretjic.. cetrtic pa ziher vec ne.. in gres s kom drugim na tenis..

Zakaj bi pri partnerju bila izjema?

Potem pa ce tisti drugi bolje igra tenis.. xrolleyesx Hja.. jebi ga.. vlak je odpeljal..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#22 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. februar 2005, 12:08

torej tu ni prisoten tvoj odsev... pač končanje poti, ane...

#23 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 12:17

To cutis.. Lahko je tvoj odsev, lahko pa ni..

Ce hoces iti.. pa nikakor ne mores iti.. potem je tvoj odsev.. Ce pa svobodno gres. pa ni..

Lahko pa je tudi ena cisto navadna negativna navezanost, ali pa odvisnost.. cesar pa tudi ni malo..

Nikakor pa nikoli ne isci opravicil, ce zelis iti, ker jih preprosto ne potrebujes. Zakaj bi rabil clovek argument, da oddide... ker ce rabi razlog.. potem ni dobro da oddide..
Cisto vsaka zadeva, ki je narejena iz razloga.. ni ok!

Ce molis, da se bos bogu prismisli... Ajoj.. adijo pamet x:Dx x:Dx x:Dx

Ce se drzis spiska idiostkih grehov, da prides v nebesa... ufff.. kriza tole.. za tega je pekel predober.. :vragec:
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#24 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 7. februar 2005, 12:38

a veš da v tem primeru pa nisem mislila nase x;)x ker jaz vem kaj želim in hočem v prihodnosti :)

#25 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 7. februar 2005, 13:01

Sej nisem tudi jaz mislil nate.. samo sem pisal v 3 osebi ednine.. ker mi je lazje...
Vem, da ti ves.. :)
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0