Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vodna znamenja - pretirana čustvenost !?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
284 komentarjev na to temo

#1 evya

evya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

hi folks
zanima me vase mnenje glede pretirane custvenosti vodnih znakov...poznam jih kar nekaj in večinoma na čustvene šoke reagirajo z besom, z zelo opaznimi reakcijami (dretje, vpitje, delanje raznoraznih scen...)
enjoy

špela novak

#2 polonč

polonč
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Helou,

kot voda (rak), čeprav ne čisto tipična, ker imam kar nekaj zemlje v horoskopu, bi ti lahko kaj povedala.

Res je, da smo vode čustvene, čeprav je to preveč splošna beseda. Vsak ima svoje razloge oz. vzgibe, zaradi katerih je včasih preobčutljiv, preveč čustven, melanholičen, zasanjan... Čustvenost, ki se kaže v takih odzivih, ki si jih omenila ti, je včasih preobčutljivost, včasih zamozadovoljnost in egoizem, včasih pomanjkanje samozavesti itd.

Škorpijoni na primer - vsaj kolikor jih poznam (dva zelo dobro) - so bolj fiksni, trdni, strastni, neupogljivi, zaprti, skrivnostni, prikriti, sumničavi itd.

Ribice so (teh poznam kar nekaj) občutljive, odvisne od zunanjih vplivov, bolj odprte, altruistične, vodljive, nenačelne, pasivne...

RAki smo različni - vsaj ti ki jih poznam in primerjam s sabo - poznam zelo nečustvene Rake, ki navzven delujejo hladno, togo. Pa tudi take, ki so čustva pokažejo... Za večino pa je značina tista tipična zaščitniška drža - predvsem do sebe (oklep), skrbnost, ljubeznivost, melanholičnost, menjava razpoloženj, prisvajanje bližnjih...

Vendar se mi zdi takšno posploševanje nesmiselno, po moje je mnogo odvisno od tega kakšno Luno ima človek - kako se odziva - pa tudi od drugih planetov, ascendenta na primer, ali pa aspektov med planeti.

Besno napadanje, histerija, vzkipljivost - tu ne bi mogla reči, da je to značilno le za vodna znamenja, ampak za vsa - odvisno od tega kaj jih sproži, kaj jih zbode, kje jim stopiš na žulj. Verjetno so pri vodnih znamenjih le vzroki za te odzive drugačni in jih kakšni bolj prizemljeni ali pa razumski znaki ne razumejo...

To, kar si ti napisala (dretje, scene...) - tega jaz na primer nisem toliko opazila pri teh vodnih znakih, ki jih poznam - ali pa imajo vsi bolj miroljubne, razumske Lune in ascendente.

To je moje mnenje, glede na to, da sem voda in me tudi v življenju obkroža veliko vode... Verjetno ti bo kdo kaj več znal povedati.

LP


polonč

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Evya - zelo dobro ti je napisala Polonč.
Točno tako.
Nikakor ne gre pripisovati čustvenih izbruhov le vodnim znamenjem (mogoče še najmanj - ali si npr. kaj opazovala, ali imajo ta vodna znamenja, katerih reakcije poznaš, morda Merkur v Ovnu - če gre za Ribo, Merkur v Levu - če gre za Raka ali Merkur v Strelcu - če gre za Škorpijona...).
Mislim, da so za izbruhe ipd. predvsem zaslužni aspekti Marsa in Plutona, predvsem z Luno, pa tudi z Ascendentom.
Poleg tega je pomembno tudi, v kateri hiši se pojavi kateri od planetov, ki bi lahko nakazovali na takšne lastnosti.
Npr. Mars ali Pluton v 4. hiši lahko nakazuje, da bo človek delal scene in se obnašal, kot si opisala, vendar npr. to počne predvsem doma.
Itd.

Je pa zanimivo - sama sem vsa vodna. Agresivne izpade sicer imam (vendar to pripisujem opoziciji med Plutonom in Luno in Marsom, ki sta v konjunkciji).
Sicer pa zase ne bi rekla, da sem pretirano čustvena. Morda celo prej nasprotno.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 evya

evya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

thanx marsa&polonč!
mogoce sem res malo prevec posplosila dolocene lastnosti..se cisto zavedam da ne veljajo pri vseh vodnih znakih enako in je to odvisno in pogojeno od različnih vzgibov.

poznam pa nekega raka, ki deluje zelo arogantno,cinično,ironično in egocentricno,na momente celo egoisticno.ima tudi dobre lastnosti,za katere pa se mi zdi da jih skriva in nikoli noče
pokazati občutljivosti.včasih se sprašujem zakaj to dela.se raki res zelo čustveno navežejo na partnerja?

vaša mnenja res cenim,ker je bila astrologija že od nekdaj stvar ki me je zelo zanimala in bi se rada se veliko naucila.
pozdavček

špela novak

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

Seveda!
Spregledala sem ta moment!
Večkrat je res tako - večkrat tisti, ki je videti pravzaprav ošaben in aroganten, za vsem tem skriva pretirano čustvenost. To sem že večkrat ugotovila.
Ko npr. prvič vidiš Sharon Stone (Riba), misliš, da je ošabna, samopomembna etc... Ko pa ugotoviš, da je Riba, jo gledaš malo drugače in ugotoviš, da se s tem samo ščiti. Ko pa celo pogledaš kakšen njen film, pa vidiš, da zna pravzaprav celo igrati in je čisto kul. :)

Raki - spet je zoprno posploševati, vendar - ja, nekako se jim da vsekakor pripisati to lastnost ... Raki dajo tudi veliko na ugled in dostojanstvo, ni jim vseeno, kakšen vtis bodo naredili na druge in dokler niso na domačem terenu, se ne počutijo varne.
Odtod morda najrazličnejše poze, ki jih zavzemajo, ko/če jih.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 polonč

polonč
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 29. maj 2002, 01:00

TOČNO TAKO!
Kot Rakica se popolnoma strinjam s tem - zelo se bojimo, da bi izpadli glupo, da bi drugi opazili kako smo ranljivi, kakšno našo pomanjkljivost...

Eni to skrivamo z zadžanostjo, včasih se zdimo mogoče vzvišeni (moj asc. v Kozorogu baje najprej naredi tak vtis, ki pa običajno preneha po kakih 15 minutah - na srečo :) ),
drugi so potuhnjeni, umirjeni, tretji pičijo in napadejo, preden imajo sploh razlog za to. Pa smo spet pri luni in ascendentu.

JA, res je tudi, da se RAki navežejo na partnerja. Moj oče na primer navzven ne deluje niti malo čustveno (tudi RAk, asc. Oven, Luna Vodnar), človek bi mislil, da je popolnoma samozadosten in saj je zelo razumski, včasih ciničen, a vem, da bi brez svoje ženke umrl...

A ti res ne veš kdaj je rojen ta tvoj Rak, težko je namreč posploševati??
LP


polonč

#7 evya

evya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

marsa mislim da si zadela bistvo.
polonč:ja to kar si napislaa je cisto res..glede tega kako sploh ne zgledate custveni..:)
MISLIM da je rojen okoli 4-7.julija enkrat
ti to kaj pomaga?
pozdravcek

špela novak

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

menim, da morajo vodna znamenja v layfu Čustveno dozoreti!
treba jim pomagati. so morda socialna,zavrta skupina občutljivcev?

pokowc

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

Osebno menim, da ne.
Kvečjemu vodna znamenja pomagamo čustveno dozoreti drugim - recimo ognjem... ;>))

Zavrta skupina občutljivcev?
:>))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

kombinacija spletk in tehtanje ugank

pokowc

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. maj 2002, 01:00

... kombinacija podvodnih megaglobinskih ultravijoličnih razrešenih kozmičnih ugank....
za spletke nimamo časa in smo tudi preleni za to (zadosti - največ - imamo opraviti sami s sabo) - morda Lev bolje pozna ta področja...
Tehtajo pa drugi... za to kompetentnejši... ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:04

Oh, kaj sem vse danes nasla in popravila, pa seveda ne bom vseh osvezila, ampak tale mi je padla v oci, morda zato, ker so zdaj ribe?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:26

Mislim, da so za izbruhe ipd. predvsem zaslužni aspekti Marsa in Plutona, predvsem z Luno, pa tudi z Ascendentom.

:palec:
Izpadi ko ima oseba Luno v aspektu z Marsom so pogostejši in bolj navzven, izpadi s Plutonom so redkejši, vendar niso nujno usmerjeni toliko na vzven, ge samo za noro močna čustva, ki jih človek več ne more držati znotraj sebe.

Se popolnoma strinjam, zdi se mi celo, da so najbolj vročekrvna znamenja ognjena znamenja, kolerični izpadi, bolj pašejo k njim kot k vodnim. Mislim celo obratno, da imajo vodna znamenja posebno zanje o čustvih, ki ga marsikatero drugo znamenje nima.


Vse dobro.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:31

O, Mihela, fino, ko si se oglasila. :) :palec:
Danes imam 'napad' in popravljam urejam in osvezujem teme...
nekatere so bolj 'strokovne', specificne, nekatere pa bolj splosne, da se jih bo lahko vec pridruzilo.

Nekako bomo tudi uredili po tematikah, morda odprli kak podforum npr. Ujemanje (ker imamo po mojem dve ali tri ali vec strani tem s podrocja ujemanja, takih in drugacnih)... in drugo.

No, tole je bil intermezzo, me veseli, ko si oz. ste povzeli (tu in v drugih temah) in ko pripomores(te) h kvalitetnejsi debati foruma (kot s tem tudi ponudbi). x:Xx x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:50

TOČNO TAKO!
Kot Rakica se popolnoma strinjam s tem - zelo se bojimo, da bi izpadli glupo, da bi drugi opazili kako smo ranljivi, kakšno našo pomanjkljivost...

Eni to skrivamo z zadžanostjo, včasih se zdimo mogoče vzvišeni (moj asc. v Kozorogu baje najprej naredi tak vtis, ki pa običajno preneha po kakih 15 minutah - na srečo :) ),
drugi so potuhnjeni, umirjeni, tretji pičijo in napadejo, preden imajo sploh razlog za to. Pa smo spet pri luni in ascendentu.

JA, res je tudi, da se RAki navežejo na partnerja. Moj oče na primer navzven ne deluje niti malo čustveno (tudi RAk, asc. Oven, Luna Vodnar), človek bi mislil, da je popolnoma samozadosten in saj je zelo razumski, včasih ciničen, a vem, da bi brez svoje ženke umrl...

A ti res ne veš kdaj je rojen ta tvoj Rak, težko je namreč posploševati??
LP


polonč

ja, poznam eno rakico, ki ima asc v kozorogu, torej tako kot ti.
se povsem strinjam. x:Dx x;)x
pa sej se da tut to predihat, vsest in poment.
raki pac rabijo zaupanje, varnost, potem je vse lazje, pomoje.

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:55

pa sej se da tut to predihat, vsest in poment.

seveda, 'kozorogovski' pristop je pac povsod (in seveda potem tudi tu) zelo strateski. xDDx x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:56

Hmm, lahko pa govorimo samo o recimo prevladi zemlje... ali cesa drugega...
Morda bi bila zanimiva primerjava, kako je s tem - ali gre torej v primerih, ko ta custvenost ni tako potentna, 'samo' za zemeljsko ali drugacno ozadje, ki pac potem kulira to obcutljivost...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 9. marec 2004, 16:58

menim, da morajo vodna znamenja v layfu Čustveno dozoreti!
treba jim pomagati. so morda socialna,zavrta skupina občutljivcev?

pokowc

ha ha ha x:Dx x:Dx
kako zanimivo, ker sem pomislil na naciste.. :sori: , kao nadrase pa to...
nic slabega ne mislim, toda pac tvoj post me je na to asociral.

sicer pa karkoli bi rekel bi sam sebi pluval v skeldo x:Dx x;)x
ker sem pac riba a z zelo veliko ognja v karti.

pa ti povem... ogenj potrebuje vodo, tako kot voda ogenj..
eden brez drugega ne moreta, ali pa vsaj dolgo ne.
harmonija mora biti prisotna, to pa ves ze tudi sama in je razvidno iz tvojih postov, da k harmoniji tezis tudi sama.

seveda pa je tuakj spet zadeva razumevanja drug drugega a ne x:Dx x;)x

voda ima , ... ah morm it, pol naprej pisem...

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 9. marec 2004, 18:50

sj sm tut jest prebrau...ampak to sm napisal že davnoo x:Dx
Drgač pa res...voda gasi ogenj, se pravi..rabi ogenj mirnost,da ne razkuri sebe x8Dx

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. marec 2004, 19:02

Tule je morda zanimiva prispodoba mehka voda, ki izpodjeda trdi kamen morda Ovid?... :sniky:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 9. marec 2004, 19:30

x:Dx
voda+ogenj=para
x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#22 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 9. marec 2004, 22:39

Sm tud jest ribica....pa niti ne pretirano custvena, no vcasih, ko pustim blizu, sam to je bl redko.
Da bi pa delala scene, mi pa tudi slucajno ne pride na misel, se nikol ne spustim na tak nivo....je pa res, da mam skor vse ostalo v vodnarju in sm tipicna vodnarka kokr prav pokowc.

Posplosvat zadeve je pa itak brez veze pomoje, je itak vsak clovek vesolje zate x:)x pa prov je tako

#23 ribica Katja

ribica Katja
  • D član
  • Št. objav: 2 491

Objavljeno: 9. marec 2004, 22:47

Jaz pa zelo custvena. Ob custvenih sokih se ponavadi naredim brezbrizno....kar seveda ni niti blizu resnici. Ampak ne besnim nikoli, nikoli ne ponorim, sem bolj uzaljene sorte in se umaknem v svoj rakovski oklep.....
What you resist, persists.
What you can't be with, won't let you be.

#24 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 9. marec 2004, 23:14

x:Dx
voda+ogenj=para
x:Dx


lahko,lahko pa tudi ne.Se lahko zgodi,da voda pogasi ogenj ,težko pa bo ogenj uničil vodo...razen kot si omenila....para :o|o: ...ampak para je pač neko agregatno stanje vode v katerem je voda še vedno voda... x:Dx

P.
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#25 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 10. marec 2004, 08:30

x:Dx
voda+ogenj=para
x:Dx


lahko,lahko pa tudi ne.Se lahko zgodi,da voda pogasi ogenj ,težko pa bo ogenj uničil vodo...razen kot si omenila....para :o|o: ...ampak para je pač neko agregatno stanje vode v katerem je voda še vedno voda... x:Dx

P.

x:Dx Ogenj in :V: voda sta najbolj čustvena elementa, le da ogenj čustveno reagira hitro, voda pa svoja globoka čustva skriva v sebi. Ogenj je vedno usmerjen naprej v prihodnjost, voda nazaj v preteklost. Kar težka kombinacija, ni kej. Kar je sigurno so čustveni izbruhi, močne čustvene reakcije. Manjka pa razsodnosti.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0