Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alge


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
119 komentarjev na to temo

#51 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 7. april 2005, 07:02

<{POST_SNAPBACK}>lia, VSE je v glavi.

Samo vecina jih to narobe razume.

Ce imas "v glavi" tega kilograma mastne sunke ne bos pojedel.

Neumen primer,ampak ga lahko poljubno razsiris/dopolnis.
Za tisto kar delas, pa ne bi smel in za tisto kar ne delas, pa bi moral.

In tudi, ko zbolis, ceprav nisi "delal nic narobe", visja sila, nerazumljivo, karkoli pac je ze, lahko ozdravis samo zaradi "tistega v glavi".
Ne da samo verjames, da ti bo tisto pomagalo, ampak da ukrepas, pravilno.

Vse je v glavi, tako ali drugace.  :palec:

prinassevakuum.press



x:Dx pri men je ekonom pisker...vidim da delujejo tudi pritiski od zunaj, pa temperatura kotla, pa odvisno koliko ti kurijo pod njim x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#52 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. april 2005, 11:38

Začasno ustavljena prodaja spiruline
Predsednica GOH, gospa Lena Ǻkerman je danes (7.4.2005) poslala kupcem dopis, v katerem med drugim pravi: »Mednarodna skupina raziskovalcev je nedavno objavila svoje poročilo o nevrotoksinu BMAA (beta- methyl-amino-alanine). Po stališčih teh raziskovalcev ustvarjajo modrozelene alge (cynobycteria) precej BMAA…. Ugotovljeno je bilo, da BMAA povzroča ALS, Parkinsonovo in Alzheimerjevo bolezen. Spirulina je vrsta modrozelenih alg…” Zaradi varnostnih razlogov in varovanja zdravja potrošnikov se je vodstvo GOH odločilo, da začasno prekine prodajo spiruline. Švedski urad za hrano in zdravila (FDA) ter strokovnjaki z univerze v Stocholmu trenutno proučujejo, kolikšno je tveganje zaradi BMAA pri uživanju spiruline. Vodstvo GOH nas bo o izsledkih obveščalo.
Pozdravljamo ukrep vodstva GOH, ki se je v interesu potrošnikov, hitro odzvalo na te izsledke. Obenem pa smo ob teh najnovejših dognanjih presenečeni. Spirulino že tisočletja uporabljajo v prehrani. O njej obstajajo številne raziskave, ki do sedaj niso ugotovile negativnosti. Dolgo jo s pridom uporabljamo tudi sami in nismo opazili negativnih učinkov. Vsekakor bomo s pozornostjo sledili novim proučevanjem in vas o tem obveščali.
Člane GOH, ki imajo AMO pakete, v katerih je tudi spirulina, naprošamo, da sporočijo GOH, katero živilo bi radi naročili namesto spiruline.
dr. Iztok Ostan

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. april 2005, 11:51

ja, ja, ok, thanx. :palec:

Mi pa ni vec bad okus. Cist kul je.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 8. april 2005, 15:10

a ves kwa sm napisu spljoh!?? :inocent:

#55 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 10. april 2005, 08:51

xg:Dx xg:Dx xg:Dx xg:Dx

viš dobr da jih še nisem začela jemat... k bi jih zdej mogla nehat. xsmokex
spet se mi je na bolš poslabšal

#56 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. april 2005, 10:45

sej pomoje ni kaka huda zadeva, ker se vedno veliko njih pravi, da spirulina dela cudeze.

#57 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 10. april 2005, 10:53

ja sej. sam če bojo zdej ukinl prodajo za neki časa bi jih blo treba nehat jemat. sej lahk da ni nč. lahk pa da je. sej če "dela čudeže" ne pomeni, da ne more bit nč slabga...
spet se mi je na bolš poslabšal

#58 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 10. april 2005, 11:09

:xx!: presveta preproščina....če bi vedeli kaj vse pojemo...mam znanca, ki je zalival paradižnike z odpadno vodo iz galvane, je reku da takih lepih in dobrih paradižnikov še nikoli ni jedel x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#59 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 12. april 2005, 14:35

kaj je to galvana? x:Ix
Mushi

#60 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 12. april 2005, 15:06

..v galvanah cinkajo...itd.... težke kovine in jaki strupi :vragec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#61 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. april 2005, 07:28

sem pred nekaj časa nazaj gledala en film o kromu.. Erin Brokovich al kaj.. (Julia Roberts), kako preseravanje, so ljudi flancal kak jim koristi.. eden boljših filmov od Julie, verjetno najboljši.. (kar sem jih jst vidla že..), ko smo že pr kovinah.. :mad2:
Mushi

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. april 2005, 07:43

<{POST_SNAPBACK}>a ves kwa sm napisu spljoh!??  :inocent:

Ja, saj vidis, da sem komentirala.

In ker nisem takoj v grozi do stropa skakala, sodis, da nisem prebrala splJoh (xrolleyesx)...

Kolk so natancni, a ne, pa fer, do svojih kupcev tile goh scena? x;)x x:o)x x:Dx
Da so prec leteli obvestit, cim so en clancic prebral... x:px

Ni sile od one ene skatle, ki jo bom pojedla, menim pa, da itak sploh ni res.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 13. april 2005, 07:46

Ni sile od one ene skatle, ki jo bom pojedla, menim pa, da itak sploh ni res.

Jaz sem danes nacel drugo spirolinino steklenicko od GOH-a, pa je za enkrat se brez posledic, brez posledic, brez posledic... x:Dx x^x
A jih jemljes 6 na dan ali vec/manj ?

Je pa meni tudi v oci padlo, sploh free, ti se mi zdis v nekaterih pogledih porocanja nad dolocenim izdelkom "pretirano navdusen", kot da gre za vec kot cudez.Prav vzhiceno.

Potem pa slisis nekaj drugega, pa konec...Pa brez zamere.

#64 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. april 2005, 07:50

men je pa všeč freejeva iskrenost! :palec: kaj bi še kr v en rog pihal.. pusti da se izkaže kako je na stvari pa je! :inocent:
Mushi

#65 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 13. april 2005, 07:52

<{POST_SNAPBACK}>men je pa všeč freejeva iskrenost!  :palec: kaj bi še kr v en rog pihal.. pusti da se izkaže kako je na stvari pa je! :inocent:

Saj prav, nikjer nisem napisal da je treba kaj skrivati...

Samo, ne mores pa potem v stilu "Jebi ga, dogodilo se i...
Sprememba plana, vse kaj je bilo prej belo je zdaj crno." x;)x

Saj razumem, nic ni trajno, vkljucno z znanjem in vsem.Samo naceloma se stvari/znanje s casom dopoljujejo, ne pa "obrnejo".
Dopolnjujejo.

#66 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 13. april 2005, 07:58

no sej nisem jst njegov odvetnik, itak bo sam kej komentiral, sam sej to se dogaja, pa je prav ljudi ozavestit za tist čas, ko ni vse jasno kako in kaj, isto ko pride pr otroški hrani, pr določenem zdravilu pa to... pač se resno vzame tisto opozorilo, do preklica. Tko to jst razumem pa se mi zdi pru. x8Dx
Mushi

#67 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 13. april 2005, 10:05

he he.. ste smesni... x:Dx x:Dx
ja, itak mas Mushi prav! :palec:

jst to zadevo gledam in pogledam tut iz strani!
Marsa, nbeno paniko ne zganjam, sam mi je tolk z a n i m i v o!!
no, mal jo, priznam, ampak, zato k sm v tem. pa tudi zato, ker se cutim deloma odgovornega tudi tistim, ki sem jim kdaj predlagal uzivanje spiruline. to pa razumes.
(he he, hitr neki sklepas... glede goh pa to.. x;)x )
sploh pa, menim da je prej kot dobrodoslo da neke vsebine preberemo tu, kakor da jih v kakem cajtngu 500x bolj napihnjene in neprimerne. sicer pa te mam cist rat! x:Xx

sicer pa cetudi poskocim ob taki informacijo, je zato, ker imam se vedno premalo znanja!! jst priznam. ampak, zato mam pa se svojo intuicijo zraven! x;)x

sploh pa, sm govoril ze z Iztokom in drugimi kaj mislijo o tem...

spirulina je ze tolkim pomagala, da je skoraj brezveze oaniko delat, ker ce gledamo 1 povprecje, ima vecina ljudi samo koristi od nje in se nisem slisal primera, ki bi rekel, da mu skodi.
pa se nekaj, kar vas, nas bo zanimalo:
spirulina sama naredi tisto bakterijo. zakaj jo naredi, je vprasanje. morda je to njen obrambni mehanizem (kakor nam je znano ga imajo tudi rastline), ali pakaj drugega.
sploh menim, da zadeva lahko m o g o c e skodi le tistim, ki so zelo sibki, oslabljeni; pa se tistim verjetno ne, saj ima ob tej bakteriji spirulina ogromno odlicnih sestavin, konec koncev, saj je 1 od svetovni s u p e r z i v l !!

pa se nove informacije institutov:

A team of researchers from Scotland, Sweden and the U.S.A. recently published their report about the neurotoxin, BMAA (beta-N- methylamino-L-alanine). This report was published on the Proceedings of the National Academy of Sciences, PNAS (USA) on the 4th of April 2005.

According to these researchers, BMAA is widely produced by cyanobacteria (blue-green algae) from throughout the world. BMAA is a non-protein amino acid and a neurotoxin that has been found to cause ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis), Parkinson’s disease and Alzheimers.

According to Dr. Paul Alan Cox, one of the researchers, BMAA enters the brain and spinal cord incorporated into proteins. It is only as the protein breaks down many years after the initial dietary exposure that the unbound BMAA exerts its toxic effects in the brain and spinal cord.

Spirulina is a type of cyanobacteria that thrives in marine water and can also be grown in a controlled environment. Professor Birgitta Bergman, one of the researchers coming from Sweden’s Stockholm University claims that since Spirulina is a cyanobacteria, and since Spirulina is sold everywhere in the form of juices, food ingredients and dietary supplements, people should be informed properly of the outcome of the research. Consumers should know that the researchers did come up with the findings that BMAA was indeed detected in marine cyanobacteria as well as in fresh water cyanobacteria . The researchers therefore concluded that BMAA maybe produced by all known groups of cyanobacteria in terrestrial, fresh water, brackish water and marine environments and that there is a potential for wide-spread human exposure (PNAS website, Diverse taxa of Cyanobacteria produce B-N-methyl-L-alanine, a neurotoxic amino acid). Dr. Cox stressed though that due to the preliminary nature of the findings, no definite conclusions could be made.

The Swedish National Food Administration and a team of researchers at the University of Stockholm is now carrying out a BMAA risk assessment research on Spirulina and other products containing cyanobacteria (Swedish National Food Administration and Stockhol Unitversity Press Releases).


Amor Margarita Klippmark
Product Developer
GENERATIONS OF HEALTH


#68 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. april 2005, 22:12

no, spirulina je pri GOH pset v redni prodaji!! :palec: x8Dx x^x
x:Dx
Marsa mela prav!!! x^x :palec: :palec:

#69 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. april 2005, 22:19

hehe, glih sem ti hotla napisat zdajle;: ti free a se spomnis, ko si rekel da kok sem dobre?
no in da to je zarad alg. x:o)x

sem ti hotla zdajle rect...

ma ja, itak, jaz RAZMISLJAM, jaz ne kupim vsega na vrat na nos. x^x xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#70 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. april 2005, 22:28

:palec: cool!
ma sej res so delal raziskave na ucencih v ameriskih solah in so imeli tisti, ki so uzivali alge celo za vec kot 1/3 boljsi ucni uspeh kakor drugi!
pravijo, da menda zaradi veliko B vitaminov, kakor tudi, da so bili dosti bolj umirjeni in skoncentrirani. :inocent:

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 19. april 2005, 23:04

Spirulina back on sale

Just over a week ago, GOH took the precautionary measure of withdrawing all products containing Spirulina. This was in response to a recent study suggesting that certain types of cyanobacteria may be sources of the BMAA neurotoxin.

In the last few days, we have sought reliable information from international expertise, the National Food Administration and the scientist at Stockholm University who is part of the international research group that produced the report.

We have been informed that, at present, neither the Swedish National Food Administration nor the research group can prove that Spirulina is a carrier of BMAA. No official conclusions can be drawn, so we have decided to release Spirulina for sale again.

#72 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 20. april 2005, 05:37

:palec:
a kr bl pameten si pol?
mogoče pa neb škodval. :OoO:
spet se mi je na bolš poslabšal

#73 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 20. april 2005, 06:51

<{POST_SNAPBACK}>no, spirulina je pri GOH pset v redni prodaji!!  :palec:  x8Dx  x^x
x:Dx
Marsa mela prav!!!  x^x  :palec:  :palec:

itak... mene tole tud ni splašilo... nasploh so zadnje čase cele akcije okol takšne vrste dodatkov k prehrani... bi 'eni' kar ukinili vitamine, alge, Bachova zdravila in tako... bi rekla, da se ve, zakaj

pred dvemi, tremi leti, sem precej spremljala tole z algami in otroki... v razredu imam osmošolca, ki je imel vsa leta precejšnje težave (motnje pozornosti, hiperaktivnost) in letos ima škatlico z algami pri sebi. Sem ga vprašala, kakšne se mu zdijo alge in je rekel, da so mega, da mu ful pomagajo. Lani me je klicala ena mamica zaradi podobnih težav in sem ji tudi svetovala alge. Poklicala me je čez en mesec in povedala, da doma sploh ne morejo verjet, da te algice naredijo takšno spremembo.

x^x

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. april 2005, 09:05

<{POST_SNAPBACK}>... bi rekla, da se ve, zakaj

:o|o: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 20. april 2005, 09:33

a ne no!! nasi tatata, nasi tatata... x:Dx :palec: x;)x
aha, :inocent: mogoce so pa ble o tem moje sanje?? :inocent:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0