Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zadeti od kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
78 komentarjev na to temo

#1 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 6. marec 2005, 16:00

Zivjo!

Jst sem pa tukaj se precej nova in moram najrej pohvaliti vas forum in celotno stran! Super zadevica...

Zdaj me pa se nekaj zanima...obozujem kristale...a se je vam tud ze kdaj zgodilo da ko ste stopli v trgovino s kristali da bi kr vse meli??!?! Men se to vedno zgodi..in taka energija me navdaja da sploh ne registriram prodajalke ko me kaj prasa...pol se pa sam obrnem pa mal pogledam in grem ven ker mi je kar nerodno ko me ti kamni tako zadanejo:)))

Kateri kamen pa mislite da bi bil zame najbolj primeren?? Rojena sem 13.4.1984 ob 6.26 uri zjutraj. Potrebovala bi pa izboljsavo na vseh podrocjih zivljenja :sori: Pomojem kr vsi ane...najboljs da sparam denar samo za kamne :2src: x;)x

hvala za odgovore in lepo se mejte xsrcx

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2005, 16:05

Zivjo in dobrodosla! :palec: :vio:

Ja... o tem je dosti folka takole reklo...
sem delala v trgovinici s kristali nekoc in najpogostejse vprasanje je bilo: ali se vam nic ne vrti v glavi in vse tole? ;)
Se mi ni, mi je pasal.

Odvisno... nisem sla racunat... ampak rubina se izogibaj, prav tako opala, kamene strele... topaza - pa ceprav te ravno slednji utegnejo privlacit.

Poskusi s kaksnim rozevckom? :8):
sicer pa mi je padel na misel lapis nekako (ne iz kakih podatkov, kot receno, nisem sla nic racunat, sam po nekaksnem filingu), sam ti ga odsvetujem, ce imas nizek pritisk oz. ce shizis na podobno varianto (torej moder stos med drugim) si raje izberi sodalit.

Morda bi ti tudi kak jaspisek sedel. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 6. marec 2005, 16:09

Hvala za tako hiter odgovor.. bom upostevala nasvete, se pa se definitivno kaj oglasim x;)x
pa skoda ce ne delas vec v taki trgovinci s kristali ker bi te ljudje mocno rabili saj veliko ves povedati o ucinkih kristalckov. Vecina deklic notri v trgovini je bolj za okras in ne vejo kej dost pomagat.. x:Ix

lep kristalckov dan xsrcx

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2005, 16:15

Thanx, OK, a saj zato sem pa zdaj tu... a ni boljs? ;)
kot pa v eni od nestetih trgovin... tam sem pac... se cesa dodatno tkole naucila.. pa dobila nekaj fidbeka... to vse prav pride,...

Ja, kar oglasi se se kaj. :palec: :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 6. marec 2005, 16:32

Sem ze nazaj x:Dx Da ne bom slucajno postala se odvisna od te strani x;)x

Marsa moram ti povedat da si mela zlo prav...opal in rubin sta me neznansko privlacila ceprav mi jih odsvetujes..

Bi pa se nekaj vprasala...kateri kamen mi priporocas za dvig samozavesti oz.pri pomoci da najdes samega sebe, se opogumis in polno zazivis... s tem se ti pomojem uredi tudi ljubezensko zivljenje in vse kar pase zraven..:)

Kateri kamen je pa primeren med ucenjem in v obdobju izpitov???

Pa sorry ce te sprasujem nekaj kar si mogoce ze kdaj povedala :o|o: hvala vseen x:Xx

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2005, 16:36

* oniks v kombinaciji z rozevcem... (dvig samozavesti, a vseen ljubeca scena)

** kalcedon. Tigrovo oko. :) (*ucenje)

(*sem ze tamle v eni temi 'ucenje' ubodla tole). xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. marec 2005, 22:05

<{POST_SNAPBACK}>Zivjo!


Kateri kamen pa mislite da bi bil zame najbolj primeren?? Rojena sem 13.4.1984 ob 6.26 uri zjutraj. Potrebovala bi pa izboljsavo na vseh podrocjih zivljenja :sori:  Pomojem kr vsi ane...najboljs da sparam denar samo za kamne :2src:  x;)x

hvala za odgovore in lepo se mejte xsrcx


Če bi vsi enako mislili, bi bil itak dolgcajt. Jaz sem ti naračunal zoisit z rubinom, kot prvo rezervo pa rodonit.

Kot boš videla, sta primerna tudi za krepitev razvoja tistih lastnosti, za katere misliš, da ti jih manjka ...


ZOISIT
Rombični Ca2Al3[O | OH | SiO4 |S i2O7]
Pogoste primesi: Ba, Cr, Fe, Mg, Mn, Sr, V
Trdota: 6-6,5
Gostota: 3,25-3,36 g/cm3
Element: zemlja-zrak

Zoisit je metamorfen mineral, ki ga uvrščamo v skupino epidotov. Stebričasti kristali so običajno brez zaključnih ploskev - pogosto upognjeni, ali na videz kako drugače deformirani. Zato se najpogosteje pojavlja v paličasto vlaknatih agregatih. Zaradi prisotnosti kroma in vanadija, je zoisit običajno zelenkasto siv, zelo znani pa sta tudi njegovi različici vijolično modri tanzanit (odkrit leta 1967 v severni Tanzaniji), ki vsebuje primesi kroma in stroncija in rožnati tulit. Je moten, neprozoren, steklenega sijaja, popolne razkolnosti, neravnega, nekoliko školjkastega preloma. Nežarjen je v kislinah netopen, žarjen pa popolno v HCl. Brusijo ga kabošonsko (zoisit, tulit), stopničasto (tanzanit), včasih pa ga oblikujejo tudi kot kameje (tulit).
Izvor imena:
Leta 1805 ga je poimenoval nemški geolog A.G. Werner in sicer po baronu Ž. Zoisu.

Nahajališča:
ZDA (Wyoming, Tennessee), Švica, Nemčija, Češka, Francija, Norveška, Rusija.

Možnosti zamenjave:
Včasih mu je lahko podoben zeleni avgit (fasait).

Ponaredki:
Kot okrasni kamen nima posebne veljave, zato ga ne ponarejajo.

Tradicionalna uporaba:
Odkrit je bil šele leta 1805, zato tradicionalna uporaba ni znana.

Uporaba danes:
Zoisit pomaga pri obolenjih jajčnikov in testisov. Stimulira plodnost, v kombinaciji z rubinom, ki se v zoisitu večkrat nahaja, pa krepi spolno moč. Eliksir iz zoisita ima poleg razstrupljanja tudi funkcijo nevtralizacije prevelike kislosti v telesu, stimulira pa regeneracijo celic, blaži vnetja in krepi imunski sistem. Obeske iz zoisita nosimo v stiku s kožo; njegova vibracija vspodbuja kreativnost, nas osvobaja negativnih čustvenih vzorcev in daje moč, da jih transformiramo v konstruktivne energije. Za hitrejše doseganje tovrstnih ciljev ga tudi programiramo.

Astrološke povezave:
Pripisujemo jih bikom z ascendentom v vodnarju ali dvojčkih in ovnom z ascendentom v biku.


RODONIT
Triklinski CaMn4 [Si5 O15]
Pogoste primesi: Al, Ba, Cu, Fe, Li, K, Na, S, Zn
Trdota: 5,5-6,5
Gostota: 3,4-3,7 g/cm3
Element: ogenj-zrak-zemlja

Rodonit je rožnatordeč do rjavkast, triklinski mineral. Najpogosteje je drobnozrnat, redko v prozornih do prosojnih debeloploščatih kristalih (Avstralija, Broken Hill). Masiven je žilav, kristali pa so krhki. Njegov sijaj je steklen, prelom zrnat in nasekan, razkolnost pa pri kristalni različici popolna. Po preperevanju postane zaradi manganovih oksidov zunaj pogosto črn. Kisline ga najedajo. Različek rodonita je fowlerit, ki vsebuje 5 – 8 % ZnO, 3 – 9 % FeO in 6 – 7 % CaO. Iz rodonita izdelujejo kameje, brusijo pa ga kabošonsko in v krogle.

Izvor imena:
Njegovo ime izhaja iz grščine (rhodon – roža). Pod tem imenom je znan cca 200 let.

Nahajališča:
Rusija, Švedska, Italija, Anglija, Brazilija, Mehika, ZDA, Kanada, Indija, Madagaskar, Južna Afrika, Japonska in Nova Zelandija.

Možnosti zamenjave:
Od rodohrozita ga ločimo po črnih žilicah manganovih oksidov, razen tega pa je tudi temneje rdeč, s prehodi na vijolično.

Tradicionalna uporaba:
Uporabljali so ga ameriški šamani, a ne vemo zanesljivo v kakšnih obredih.

Uporaba danes:
Rodonit je transformacijski kamen in je primeren za odpravo kakršnih koli blokad. Na mestu zastoja energije zaradi elementa ognja kopiči energijo, ki bo blokado prebila, zaradi prisotnosti elementa zraka pa tega v fazi pred prebojem blokade ne občutimo kot pretirano bolečino. Položen na pljuča lajša dihanje, položen na pleksus pa odpravlja strahove, nemir in prinaša mentalno čistost. Za okrepljena tovrstna delovanja ga lahko ustrezno programiramo. Eliksir iz rodonita čisti eterično telo in lajša težave, ki so posledica pomanjkanja mangana v telesu, npr. zobna gniloba, motnje v delovanju žlez, golša kljub zadostni količini joda, težave z zanositvijo, spolne motnje ali mišična utrujenost, poleg tega pa stimulira regeneracijo, krepi cirkulacijo in plodnost pri obeh spolih. Položen na ureznino je najboljši kamen za celjenje ran; ne pušča brazgotin. Za zdravljenje starih brazgotin pa ni tako učinkovit kot kamena strela.
Ravno tako kot fizične, zdravi tudi čustvene rane. Na mentalni ravni prihaja do izraza del energijskega elementa zemlje, ki ga vsebuje, saj nam pomaga, da ostanemo hladni tudi tedaj, ko smo izpostavljeni provokacijam. Meditacija v krogu iz rodonita prinaša spravo med ljudmi, ki so kdaj drug drugega prizadeli, krepi duhovno zrelost in pomaga razumeti, da ležijo vzroki medsebojnih konfliktov predvsem v pomanjkanju ljubezni do sebe.

Astrološke povezave:
Je kamen ovnov z ascendentom v devici in kombinacije bik – strelec, primeren pa je tudi za ovne z ascendentom v biku. Kombinaciji oven – oven nekoliko zmehča izrazito moško energijo, energijsko pa uravnoteža tudi kombinaciji bik – lev in bik – oven.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#8 pogumna_s

pogumna_s
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 196

Objavljeno: 7. marec 2005, 15:33

Hvala nosorog x;)x

Drugace pa mislim da sem te danes vidla na zadnji strani ene knjige o neki astroloski in psiholoski povezavi kamnov in ljudi x8Dx x8Dx

Kolikor sem lahko primerjala tvojo sliko na forumu z sliko iz knjige..ce pa nisi ti, ti je pa nekdo zelo podoben. :inocent:

baaaj

#9 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. marec 2005, 17:23

<{POST_SNAPBACK}>Hvala nosorog x;)x

Drugace pa mislim da sem te danes vidla na zadnji strani ene knjige o neki astroloski in psiholoski povezavi kamnov in ljudi x8Dx  x8Dx

Kolikor sem lahko primerjala tvojo sliko na forumu z sliko iz knjige..ce pa nisi ti, ti je pa nekdo zelo podoben.  :inocent:

baaaj


Ma najbrž kj veze s samoljubjem - na zadnjo stran vsake svoje knjige dam fotko (lalala). :vio:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#10 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 7. marec 2005, 17:26

x:Dx


neke levje finte, ha?


in kdaj bo naslednja knjiga...?


x:o)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#11 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. marec 2005, 17:35

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx
neke levje finte, ha?
in kdaj bo naslednja knjiga...?
x:o)x


Danes sem nesel v tiskarno pregledane poskusne printe. Ene barve niso ble u redu. Vseeno mislim, da konec marca bo - najkasneje prve dni aprila. x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#12 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 7. marec 2005, 18:22

A to je zdejle že 1. april?

Pričakujem vsaj poster v naravni velikosti, na sredini bukle x:px
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#13 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 8. marec 2005, 10:15

hehehehe cosma x:Dx :palec:
v naravni velikosti.... :wOOt: x8Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#14 dr.Freudova

dr.Freudova
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 14. marec 2005, 09:47

Če se vrnem nazaj ne temo... x;)x

Meni se zdi, da so dnevi, ko sploh ne morem it mimo trgovine s kristali ... kar zveleče me noter. Pa sploh ni nujno, da karkoli kupim. Samo, da si malo spočijem očke na lepih kristalih in tko...

Je ena posebna energija tam noter in ja, če bi not delala, bi verjtno bla zadeta od kristalov, če se kej poznam x:Dx

#15 EnglBengl

EnglBengl
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 514

Objavljeno: 6. september 2005, 18:41

Pozdravljeni vsi skupaj!

Tud jest sm bolj frišna tuki na forumu in pri teh stvareh, ki se tičejo kristalov. So pa tud men všeč. :2src: In če grem mim trgovine s kristali skoraj gotovo kaj kupim (in sem potem do konc mesca brez dnarja :cry: ), pa čeprav ne poznam njihovih lastnosti. Sm si mogla postavt mejo, da lahko kupim samo 5 kamenčkov naenkrat, če ne bi domov pritovorila celo tono kamenja xDDx

In zdej k tistemu, kar mene žuli: pred dvema mesecema sem rodila punčko x:Xx (25.6.2005 ob 14:43), pa me zanima ali poleg roževca obstaja kakšen kristal ki bi bil primeren tudi za dojenčke? Da bi jih varoval, za srečo in jim pomagal pri razvoju in npr. pri izboljšanju stanja zaradi prirojenih napak (npr. za sluh)? In kateri kamen bi pomagal obupani mamici (10.6.1980, 17:50), da bi ji dal moč in energijo ter ji prinesel srečo (po možnosti tudi pri študiju (pa prosm ne spet rečt, da tigrovo oko, ker mene pomojem ta kristal sovraži?))

Vem, da kamenčki ne morejo čarati, ampak verjamem pa da lahko marsikaj ublažijo in nekako pomagajo. Če ima kdo kakšno idejo, karkoli, kar bi mi pomagalo, bom zelo hvaležna.

Lep pozdrav še enkrat in mejte se radi!

Papa xvrtcx

To temo je popravil/a EnglBengl: 6. september 2005, 18:44

živi in pusti živeti

#16 EnglBengl

EnglBengl
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 514

Objavljeno: 6. september 2005, 18:54

Še enkrat jest klele. Se opravičujem, če je moje vprašanje nekoliko podobno tistemu, ki je opisan v temi o polni luni oz. mlaju, ampak to sem šele malo prej ugotovila. Sicer pa moje vprašanje vseeno le ni čisto enako, ane? Sej, mogoč bo pa kdo vedu pomagat tud men.

Pa še enkrat lep pozdrav!
živi in pusti živeti

#17 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. september 2005, 20:15

<{POST_SNAPBACK}>Pozdravljeni vsi skupaj!


In zdej k tistemu, kar mene žuli: pred dvema mesecema sem rodila punčko  x:Xx  (25.6.2005 ob 14:43), pa me zanima ali poleg roževca obstaja kakšen kristal ki bi bil primeren tudi za dojenčke?
Da bi jih varoval, za srečo in jim pomagal pri razvoju in npr. pri izboljšanju stanja zaradi prirojenih napak (npr. za sluh)?

Seveda. Hrizopraz in lunin kamen npr. Ko bo malček večji, mu pa privošči hrizokolo. Hruška je ravnokar za dojenčka predlagala turkiz. Se strinjam.
Žal ne poznam nobenega kamna, ki bi sam po sebi pomagal pri sluhu. Če mi podrobneje poveš, za kakšno okvaro gre, ti bom morda lažje svetoval.

 
In kateri kamen bi pomagal obupani mamici (10.6.1980, 17:50), da bi ji dal moč in energijo ter ji prinesel srečo (po možnosti tudi pri študiju (pa prosm ne spet rečt, da tigrovo oko, ker mene pomojem ta kristal sovraži?))

Ne bomo rekli tigrovo oko; rekli bomo jadeit (kupila ga boš pod imenom žad). Ukvarjaj se z njim (s kamnom namreč). Vzpostavi z njim oseben stik; zaupaj mu težave; pomagal ti bo.
Je pa veliko prezgodaj, da se prepuščaš energijam obupa. Ob sebi imaš mlado življenje - to je čarovnija. Prepričan sem, da se boš - zaradi vaju obeh - zlahka in hitro "pobrala"





Vem, da kamenčki ne morejo čarati, ampak verjamem pa da lahko marsikaj ublažijo in nekako pomagajo. Če ima kdo kakšno idejo, karkoli, kar bi mi pomagalo, bom zelo hvaležna.

Lep pozdrav še enkrat in mejte se radi!

Papa xvrtcx


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#18 EnglBengl

EnglBengl
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 514

Objavljeno: 6. september 2005, 22:16

Nosorog, hvala za nasvete in za čas, ki si si ga vzel zame.

S punčko je pa takole: rodila se je en mesec prezgodaj in z deformiranim zunanjim delom ušesa (uhelj) in brez vhoda v sluhovod. Na desni strani izgleda kot da bi bil uhelj zaraščen, vendar se vsak dan (vsaj tako izgleda) ušesek bolj odpira, kot da bi se tisti zametek uhlja hotel dvigniti. Ali ima v notranjosti vse razvito, ne vemo. Na levo uho sliši. Vsak dan znova se prepričujem in upam, da se lahko stvari razvijejo in obrnejo na bolje in da bo z ušeski vse vredu. Ampak... ali bodo kristali pri tem kaj pomagali ne vem, poskusim pa lahko. Če ne drugega, naj njihova energija vsaj varuje mojo malo punčko.

Žad poznam x:Ix in ga tudi imam, vendar pa imam z njim eno "majceno" težavico: namreč, kadar nosim žad pri sebi, se začnejo težave z ledvicami in mehurjem. Ali je možno, da se te težave pojavijo zato, ker sem žad kombinirala z roževcem? Ali pa je njegova energija preprosto preveč agresivna zame... Po pravici povedano (in morda se bo komu zdelo smešno ali čudno) me je tega kamna kar malce strah (moj je take umazane, temno zelene, pastelne barve, kot kakšna srhljiva močvirnata tla).

In še eno vprašanje, čeprav ne vem, ali je tole tu pravi naslov za to: ali je možno kristale pripraviti do tega, da ti z njihovo energijo škodujejo? Mislim, ali je možno, da nekdo "programira" kamen tako, da potem škodi oz. koristi osebi, ki ga nosi oz. ki pride z njim v stik? In če to drži, kako se potem tega ubraniti? In kako se sploh kamen "programira"?

Hvala za potrpežljivost in odgovore.
živi in pusti živeti

#19 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. september 2005, 00:47

<{POST_SNAPBACK}>Nosorog, hvala za nasvete in za čas, ki si si ga vzel zame.

S punčko je pa takole: rodila se je en mesec prezgodaj in z deformiranim zunanjim delom ušesa (uhelj) in brez vhoda v sluhovod. Na desni strani izgleda kot da bi bil uhelj zaraščen, vendar se vsak dan (vsaj tako izgleda) ušesek bolj odpira, kot da bi se tisti zametek uhlja hotel dvigniti. Ali ima v notranjosti vse razvito, ne vemo. Na levo uho sliši. Vsak dan znova se prepričujem in upam, da se lahko stvari razvijejo in obrnejo na bolje in da bo z ušeski vse vredu. Ampak... ali bodo kristali pri tem kaj pomagali ne vem, poskusim pa lahko. Če ne drugega, naj njihova energija vsaj varuje mojo malo punčko.


[COLOR=blue]Bojim se, da je premlada, da bi upal priporočiti neposredno stimuliranje ušesa s katerim od kamnov. Zaenkrat ne.[/COLOR]


Žad poznam x:Ix  in ga tudi imam, vendar pa imam z njim eno "majceno" težavico: namreč, kadar nosim žad pri sebi, se začnejo težave z ledvicami in mehurjem. Ali je možno, da se te težave pojavijo zato, ker sem žad kombinirala z roževcem? Ali pa je njegova energija preprosto preveč agresivna zame... Po pravici povedano (in morda se bo komu zdelo smešno ali čudno) me je tega kamna kar malce strah (moj je take umazane, temno zelene, pastelne barve, kot kakšna srhljiva močvirnata tla).

Pod imenom žad prodajajo jadeit in nefrit. Oba dejansko delujeta na ledvica, vendar jih zdravita. Do kakšnih težav pride?

In še eno vprašanje, čeprav ne vem, ali je tole tu pravi naslov za to: ali je možno kristale pripraviti do tega, da ti z njihovo energijo škodujejo? Mislim, ali je možno, da nekdo "programira" kamen tako, da potem škodi oz. koristi osebi, ki ga nosi oz. ki pride z njim v stik? In če to drži, kako se potem tega ubraniti? In kako se sploh kamen "programira"?

Seveda je možno. O programiranju in čiščenju programov sem že večkrat pisal, pa ne vem točno kje. Mal poglej po temah. Če ne najdeš, ponovim.Hvala za potrpežljivost in odgovore.

87. ŽAD

Leta 1863 je francoski znanstvenik Damour dokazal, da so stari viri pod imenom žad dejansko obravnavali dva različna minerala – jadeit in nefrit. Danes ime žad označuje mineral, ki v glavnem vsebuje jadeit. Žadov albit (pravijo mu tudi mav-sit-sit) je albit (kalijev glinenec), ki vsebuje okoli 20 % zelenega kromovega jadeita.


JADEIT
Monoklinski NaAl[Si2O6]
Pogoste primesi: Ca, Cr, Fe, Mg, Mn, Zn, K, H2O
Trdota: 6,5–7
Gostota: 3,3–3,36 g/cm3
Element: voda-zrak


Običajno je vlaknat in masiven, nastaja pa v metamorfnih kamninah. Kristali so zelo redki. Sestoji iz drobnih zrn in vlaken, ki se med seboj prepletajo. Kot razkolnosti je 30 do 45 o. Lom je iverast in steklenega sijaja. Pojavlja se v različnih barvah, najpogosteje pa je jabolčno do smaragdno zelen, tudi bel, bel z zelenimi pegami … Smaragdno zelen je najbolj cenjen, imenujemo pa ga cesarski žad. V kislinah je jadeit netopen. Brusijo ga kabošonsko, v krogle, pogosto pa izdelujejo tudi kameje.

Izvor imena: Ime je španskega izvora – piedra de hyada, kar pomeni ledveni kamen, saj pomaga pri ledvičnih krčih.

Možnosti zamenjave: Pogosto ga mešajo z nefritom, ki pa je bolj rumenkasto ali špinačno zelen, zelena barva kloromelanita pa ima smaragdni odtenek. Pod imenom afriški žad včasih prodajajo prasem, transvaalski žad pa je trgovsko ime za zeleni grosular, ki je nekoliko temnejši od jadeita.

Ponaredki: Najpogosteje naletimo na ponaredke iz serpentina in kalcita. Izdelujejo ga tudi sintetično. Včasih ga dodatno obarvajo ali pa mu odstranijo nečistoče in jih zapolnijo s smolami.

Tradicionalna uporaba: Že tisočletja velja za kamen sreče, zlasti na Kitajskem. V želji, da bi priklicali več ljubezni v svoja življenja, so nosili obeske iz jadeita oblikovane kot metulj; takšne metulje so podarjali ljubljeni osebi.
Okoli leta 500 so kitajski zdravniki uporabljali eliksir iz sadnega soka in jadeitovega prahu zoper srčno aritmijo in astmo. Pitje takšnega eliksirja naj bi tudi okrepilo glas, dajalo lasem lesk in pomirjalo. Na Kitajskem je bil jadeit simbol kraljevske funkcije, v Mehiki je simboliziral vodo in rojstvo leta, pri afriških Dogonih pa je bil povezan s plodnostjo. Iz ploščic jadeita so delali ksilofone, gonge in vetrne zvončke tako Kitajci, kot tudi Hopi indijanci. V nekaterih predelih so verjeli, da s pomočjo jadeita lahko vplivaš na vreme; jadeit ritualno vržeš v vodo, kar povzroči deževje ali sneženje.

Uporaba danes: Eliksir iz jadeita lajša bolečine zaradi ledvičnih kamnov, pomaga pri želodčnih težavah in uravnava metabolizem glede vode, soli, kislosti in lužnosti. Stimulira živčni sistem in nadledvično žlezo in s tem pravzaprav skrajša reakcijski čas. Položen na čelo prinaša modrost (zrak – intuicija), nam pomaga spoznati sebe kot duhovno bitje, pospešuje samorealizacijo in prinaša notranji mir. Vibracija jadeita krepi željo po duhovnih aktivnostih v času fizičnega počitka, odločitve pa transformira v akcijo.
Jadeit velja za varovalni kamen pred nesrečami in ga uporabljamo v zaščitni magiji. Pri razmišljanju o poslovnih odločitvah je dobro nekaj časa držati jadeit v levi roki. Pogosto ga programiramo v cilju pridobitve materialnih dobrin. Črnemu jadeitu vlada element zemlja in ga uporabljamo za energiziranje oziroma vzpostavitev energijskih tokov v fizičnem telesu. Energijsko jadeit polnimo z ametistom.


NEFRIT
Monoklinski Ca2(Mg, Fe)5[(OH, F) | (Si4O11]2
Trdota: 6–6,5
Gostota: 2,9–3,02 g/cm3
Element: voda-zrak

Nefrit je izredno žilav drobnokristalen agregat iz prepletenih vlaken tremolita ali aktinolita. Lom je iverast, steklenega sijaja, razkolnosti ne opazimo. Pogosto ga prodajajo pod imenom ruski žad. Običajno je značilne špinačne barve, ki je posledica vsebnosti železa, lahko pa je tudi bel ali motno rumen. V HCl ni topen. Obdelujejo ga na enake načine kot jadeit.

Izvor imena: Izvirno ime je bilo Lapis nephriticus (ledvični kamen), saj je bilo že od nekdaj znano, da njegova vibracija zdravi vnetja ledvic (eliksir).

Možnosti zamenjave: Zelo je podoben jadeitu. Razlikujeta se po kemijski sestavi, pri zelenih primerkih pa ju ločimo po tem, da je jadeit običajno jabolčno do smaragdno zelen, barva nefrita pa je bolj špinačno zelena.

Ponaredki: Nefrita zaenkrat ne ponarejajo.

Tradicionalna uporaba: Zaradi njegove žilavosti so v prazgodovini iz nefrita izdelovali nože, konice puščic ipd.
Kitajci so nekdaj zavijali trupla v ploščice iz nefrita, povezane z zlatom (pogrebna obleka), saj so verjeli v nefritovo moč oživljanja. V kulturah antike, Južne Amerike in Nove Zelandije je veljal za močan zdravilni kamen. Iz njega so izdelovali amulete, saj je vedno veljal za zaščitni kamen proti sovražnim vplivom, zlasti pred raznovrstnimi izsiljevanji. Prinašal je varnost, raztaplja napetost in sovraštvo; v ta namen so v prostor postavljali kipce zaščitnih bogov iz nefrita, na kakršne naletimo še danes.

Uporaba danes: Poleg tega, da zdravi ledvica tudi v primerih ledvičnih kamnov, deluje razstrupljajoče na telesne fluide in tkiva. Uporabljamo ga kot eliksir ali pa ga polagamo neposredno na ledveni predel. Obeski iz nefrita nas delajo nevtralne in tolerantne, raztapljajo dvom in stimulirajo kreativnost. Za različna programiranja je nefrit zelo primeren.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#20 Frišna

Frišna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 7. september 2005, 01:27

Pozdravljeni!

Sem čisto frišna na tem forumu. Lunin.net pa sicer poznam že dolgo časa. Sem mamica otroka s posebnimi potrebami. Zanima me kakšen kristal mi priporočate za čimlažje soočanje z raznovrstnimi problemčki. Imam probleme z utrujenostjo in glavoboli. Horoskop riba, ascedent oven, luna v škorpijonu.

Hvala za informacije.[SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]

#21 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. september 2005, 05:39

<{POST_SNAPBACK}>Pozdravljeni!

Sem čisto frišna na tem forumu. Lunin.net pa sicer poznam že dolgo časa. Sem mamica otroka s posebnimi potrebami. Zanima me kakšen kristal mi priporočate za čimlažje soočanje z raznovrstnimi problemčki. Imam probleme z utrujenostjo in glavoboli. Horoskop riba, ascedent oven, luna v škorpijonu.

Hvala za informacije.[SIZE=1][FONT=Arial][COLOR=blue]


Tvoj kamen je apofilit - priporočam, da si kakšnega večjega (so poceni) namestiš v spalnico; za nakit apofilit ni primeren.

Proti utrujenosti uporabi rodonit.
88. RODONIT
Triklinski CaMn4[Si5O15]
Pogoste primesi: Al, Ba, Cu, Fe, Li, K, Na, S, Zn
Trdota: 5,5–6,5
Gostota: 3,4–3,7 g/cm3
Element: ogenj-zrak-zemlja

Rodonit je rožnatordeč do rjavkast triklinski mineral. Najpogosteje je drobnozrnat, redko v prozornih do prosojnih debeloploščatih kristalih (Avstralija, Broken Hill). Masiven je žilav, kristali pa so krhki. Njegov sijaj je steklen, lom zrnat in nasekan, razkolnost pa pri kristalni različici popolna. Po preperevanju postane zaradi manganovih oksidov zunaj pogosto črn. Kisline ga najedajo. Različek rodonita je fowlerit, ki vsebuje 5–8 % ZnO, 3–9 % FeO in 6–7 % CaO. Iz rodonita izdelujejo kameje, brusijo pa ga kabošonsko in v krogle.

Izvor imena: Njegovo ime izhaja iz grščine (rhodon – roža). Pod tem imenom je znan cca 200 let.

Nahajališča: Rusija, Švedska, Italija, Anglija, Brazilija, Mehika, ZDA, Kanada, Indija, Madagaskar, Južna Afrika, Japonska in Nova Zelandija.

Možnosti zamenjave: Od rodohrozita ga ločimo po črnih žilicah manganovih oksidov, razen tega pa je tudi temneje rdeč, s prehodi na vijolično.

Tradicionalna uporaba: Uporabljali so ga ameriški šamani, a ne vemo zanesljivo v kakšnih obredih.

Uporaba danes: Rodonit je transformacijski kamen in je primeren za odpravo kakršnih koli blokad. Na mestu zastoja energije zaradi elementa ognja kopiči energijo, ki bo blokado prebila, zaradi prisotnosti elementa zraka pa tega v fazi pred prebojem blokade ne občutimo kot pretirano bolečino. Položen na pljuča lajša dihanje, položen na pleksus pa odpravlja strahove, nemir in prinaša mentalno čistost. Za okrepljena tovrstna delovanja ga lahko ustrezno programiramo. Eliksir iz rodonita čisti eterično telo in lajša težave, ki so posledica pomanjkanja mangana v telesu, npr. zobna gniloba, motnje v delovanju žlez, golša kljub zadostni količini joda, težave z zanositvijo, spolne motnje ali mišična utrujenost, poleg tega pa stimulira regeneracijo, krepi cirkulacijo in plodnost pri obeh spolih. Položen na ureznino je najboljši kamen za celjenje ran; ne pušča brazgotin. Za zdravljenje starih brazgotin pa ni tako učinkovit kot kamena strela.
Ravno tako kot fizične, zdravi tudi čustvene rane. Na mentalni ravni prihaja do izraza del energijskega elementa zemlje, ki ga vsebuje, saj nam pomaga, da ostanemo hladni tudi tedaj, ko smo izpostavljeni provokacijam. Meditacija v krogu iz rodonita prinaša spravo med ljudmi, ki so kdaj drug drugega prizadeli, krepi duhovno zrelost in pomaga razumeti, da ležijo vzroki medsebojnih konfliktov predvsem v pomanjkanju ljubezni do sebe.

Kar se tiče glavobola - morda veš vzrok? Z nekaterimi kamni si pri glavobolih sicer lahko pomagamo, a jih izberemo glede na vzrok. Lahko v glavo preprosto nežno usmeriš pozornost in se v bolečino smeješ. Če boš "zdržala" cca 15 minut, bo ostalo od glavobola bolj ali manj le še g.

čačača
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#22 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 7. september 2005, 08:52

Nosorog, a lahko lepo prosim še zame pogledaš, kaj bi mi najbolj ustrezalo? Mislim pa da potrebujem nekaj, da bi me napolnilo z energijo, ko sem včasih bolj down... al pa samo neki kar bi me uravnotežilo, ker mam včasih ful visoke vzpone, pa ful globoke pa :xx!: dce... xnckrivx

04.11.1981
sonce: SCO, luna: vodnar, acs: dvojček, pa še ene par planetov v tehtnici

Hvala! LP!
Scio mi nihil scire

#23 Frišna

Frišna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 7. september 2005, 14:51

Nosorog hvala za izčrpne informacije. Bom šla iskat kristalčke. Vzroka za glavobol ne vem. Me pa konstantno boli na samo eni strani in če si dovolj močno pritisnem na boleč del, se bolečina malo omili.
Bom poskusila s kristali. Hvala še enkrat xrosex

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. september 2005, 14:03

<{POST_SNAPBACK}>Nosorog, a lahko lepo prosim še zame pogledaš, kaj bi mi najbolj ustrezalo? Mislim pa da potrebujem nekaj, da bi me napolnilo z energijo, ko sem včasih bolj down... al pa samo neki kar bi me uravnotežilo, ker mam včasih ful visoke vzpone, pa ful globoke pa :xx!: dce...  xnckrivx

04.11.1981
sonce: SCO, luna: vodnar, acs: dvojček, pa še ene par planetov v tehtnici

Hvala! LP!


Poskusi s čaroitom.

čačača x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 8. september 2005, 20:30

<{POST_SNAPBACK}>Poskusi s čaroitom.

čačača x^x

Hvala!!! x:)x x;)x
Scio mi nihil scire




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0