Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Prenajedanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
7 komentarjev na to temo

#1 temza

temza
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 9. marec 2005, 18:35

Lep pozdrav,

imam en veliki problem. Ne vem kako bi se nehala basati s hrano...spoznala sem da sem odvisna od sladkorja in ogljikovih hidratov. V bistvu sem to ugotovila nekje pred petimi leti...imam ciklična obdobja, ko jem normalno in ko ne morem nehat mislit na hrano, dokler se ne napokam s sladkim, da se ne morem niti premikati, potem se znašam nad fantom in ostalimi, ki niso nič krivi..najhuje pa je to, da se v tem obdobju totalno izoliram, ne delujem, zapostavljam sebe, študij, delo...vedno si rečem, da je bilo tokrat zadnjič itd...itd...stara sem že 25 let in zaradi težave s hrano ne delujem kot bi morala...fizično sem zelo privlačna, kaj je najhuje pa je to, da sem drobne konstitucije in mi noben ne bi tega pripisal..v sebi pa razpadam..imam.od problemov s prebavo, žolčem, jetri do staranja kože, senenega nahoda, slabokrvnosti, sluzi, glivičnih kroničnih vnetij...tako si želim prekiniti ta začarani krog ampak mi res ne gre najbolj...Ni mi več pomembno koliko kg imam, gre se mi samo za to, da si povrnem optimalno zdravje. Imam že dolgo načrt kako in kaj jesti, ampak pridejo dnevi, ko se vdam. Ugotovila sem tudi, da name zelo vpliva luna, ravno sedaj imam to obdobje, nekje teden dni pred mlajem.. Prosim pomagajte mi, kako naj bom dovolj močna, da grem čez abstinenčno krizo???Vse skupaj mi je obrnilo življenje na glavo!!!!Kako vi premagujete podobne situacije oz. kako škodljive navade nadomeščate z zdravimi? Mora obstajati rešitev tudi zame, čeprav sem že zelo obupana... :V:

#2 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 9. marec 2005, 18:39

Moja zgodba..... :o|o: To je bil moj velik problem... Pol se mi je pa lepega dne (pred kratkim) obrnilo.
Vedno sem se vprašala, zakaj pa ne bi jedla? In sem šla vedno pol ŽRET! Pol sem se pa en dan vprašala, zakaj pa bi? In ene pol ure nisem našla odgovora, pa pol nisem šla jest... In še sedaj, ko me zagrabi teta požrešnost, se to vprašam, pa nč ne ugotovim (ne, nikoli nisem bila lačna ob tem, vedno sam zabijanje cajta in same oči glede hrane!) in ne grem jest!
Prenajedanje.... to je kriza! Mislim pa, da je rešitev edino le v psihi!
Srečno!
Scio mi nihil scire

#3 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 9. marec 2005, 19:24

Polovica v psihi, polovica v potrebi po mineralih. :sori:
Drugi polovici se upreti ne moreš, sicer zboliš x;)x

#4 vijolična metulčica

vijolična metulčica
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 9. marec 2005, 19:51

Čiao!
Moje mnenje je, da je vzrok tvojega prenajedanja v bolečini ki jo skrivaš v sebi, sevada ne delaš tega namerno, ampak podzavestno. Ko se v tvojem življenju zgodi nekaj kar ti pritisne na to bolečino je ne moreš sprejet in obdelat, zato jo moreš potlačit s hrano. Poskušuj biti pozorna kaj se ti dogaja preden padeš v krizo.

#5 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 10. marec 2005, 06:16

<{POST_SNAPBACK}>Polovica v psihi, polovica v potrebi po mineralih.  :sori:
Drugi polovici se upreti ne moreš, sicer zboliš x;)x

x;)x :palec:
Scio mi nihil scire

#6 vanyuska

vanyuska
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 66

Objavljeno: 10. marec 2005, 21:18

Temza, ali si samo lačna ali imaš zraven še kakšne druge občutke? Se počutiš prazno, si jezna, žalostna...?? Ponavadi tu tiči vzrok za prenajedanje.. s tem zapolnjejš bolečino pred nečem. Ugotovi pred čim... pa bo!

Enkrat ko te napade lakota, se opazuj, kaj čutiš, in ne it takoj jest.. da ugotoviš kaj je to, kaj je narobe.. pa nič skrbet ker ti prvič ne bo kej praveč jasno zakaj, le občutke si zapomni.. pa pot do ozdravitve je kar dolga..

Srečno ;)
V.

#7 Larsy

Larsy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 088

Objavljeno: 10. marec 2005, 22:23

No, pa nej mi en pove, kdaj veš, da si lačen?!
Scio mi nihil scire

#8 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 10. marec 2005, 22:49

<{POST_SNAPBACK}>No, pa nej mi en pove, kdaj veš, da si lačen?!

Ko ti postanejo hlačke prevelike x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0